Page 7 of 25 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 616

Thread: Poslodavci, slava im i milos'

  1. #151
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    ^ Drug renovira nesto po stanu, Beograd, kaže keramicar mu vozi Audi A6 2012. Sam svoj gazda.

    poslato s Jadrana
    Evo ti frizerka Velma na Stari , mercedes C klasa + Džip + zgradu poslovnu gradi.

  2. #152
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Ne znam Velmu, poenta je da se od zanata može zaraditi ako si vješt u svome poslu, problem je sto su kod nas 80% priuceni meštri koji ne zasluzuju da budu plaćeni ni toliko koliko traže, i zato i nemaju ništa(voze raspale kante od auta sto je znak da su finansiski loši).

    poslato s Jadrana

  3. #153
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Ukoliko mislite da je Velma sve to zaradila od šišanja i feniranja, onda još uvijek vjerujete u bajke...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #154
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,971
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Koje crno laktanje i usavršavanje kada ti je ođe sve zalud. Odje poslodavac više voli onoga ko mu kliza, liže masnu guzicu i smije se dok se na njega urla nego bilo što drugo jer ionako sve preko "veza" od poslova završavaju. Koliko samo ima kvalitetnih ljudi koji trpe torture depeesovih kadrova jer su oni Bogom dani za pozicije, vikend šoping ture i praznične aktivnosti u elitnim hotelima... Svakako u Boga se nadam da će mi makar đeca biti pošteđena ovoga gadluka pa dako domovinu neđe drugo nađu kad im sopstvena nudi samo najgore.
    Nemoj mi te price sve je zalud kad nije. Taj pesimizam kod mene ne pije vodu. Znam sto se moze i kako se moze. Ko je ambiciozan progurace se s godinama, ko nije... neka postane, inace ce tu lekciju morat na tezi nacin nauciti.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  5. #155
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,038
    Thanks Thanks Given 
    3,964
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default Poslodavci, slava im i milos'

    + je star fitness njen(og muza) i sama zgrada.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #156
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    neznam sad tacno koliko placamo za ciscenje bazena, to mi supruga placa, ali sam pricao sa momkom koji cisti bazene, kupio audi dzip odlican auto, nije nov ali je noviji. On radi 4 dana ima masu bazena odrzava. Surfer Kalifornijski. E sad jel to sve od toga i dal radi jos nesto. Nebitno. Reka mi je i kuci ima (to masu vrijedi odje) i pored novog auta restaurira je... znaci zaradjeje.
    To bi trebalo da je normalno da covjek koji radi zaradjuje, a koji dzabalebari ne zaradjuje.

    A tu je obratno. Njega odje stiti zakon pa tako ako mu neko ne plati (stop se vjerovatno nikad nije desilo) on na sud za par dana sve zavrsi. A tu pocnes posa ulozis, i on te zezne i tebe citav posao propanes, neka no se nedaj boze jos zaduzio ...

    Svatite tu oni nece da je fer igra jer oni u toj igri nebi imali sanse.

  7. #157
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,956
    Thanks Thanks Given 
    4,798
    Thanks Thanks Received 
    9,842
    Thanked in
    3,733 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Koje crno laktanje i usavršavanje kada ti je ođe sve zalud. Odje poslodavac više voli onoga ko mu kliza, liže masnu guzicu i smije se dok se na njega urla nego bilo što drugo jer ionako sve preko "veza" od poslova završavaju. Koliko samo ima kvalitetnih ljudi koji trpe torture depeesovih kadrova jer su oni Bogom dani za pozicije, vikend šoping ture i praznične aktivnosti u elitnim hotelima... Svakako u Boga se nadam da će mi makar đeca biti pošteđena ovoga gadluka pa dako domovinu neđe drugo nađu kad im sopstvena nudi samo najgore.
    U kojem to univerzumu privatniku nije u interesu da mu zaposleni bude stručan? Đe se to kod privatnika zapošljava preko veze bez ako nisi najuža familija pa da te "moraju" trpjet kakav god da si?

    Sent From My Galaxy S7
    War. War never changes.

  8. #158
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Montenegro Bliznismen Universe

  9. #159
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Biste li mi vi vjerovali da su meni poslodavci nekoliko puta, zbog moje niske cijene, podizali cijenu.

    A ja iz crne gore dosa meni sve veliko... a on mi veli ja nemogu toliko da te platim no umjesto 3000 stavi 10000

    A mene muka ufatila.. nepriujatna situacija.

    Tako isto agencija jedna. ja im rekao jednu satnicu a oni rekli mi nemozemo toliko(65$) no ovoliko(75$) jer mi toliko placamo sve.

    Zamisli ti to?!

  10. #160
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,731
    Thanks Thanks Given 
    1,117
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Ne moš poredit Ameriku i Crnu Goru brate što se satnice tiče, plaćanja, privatnika, organizacije i bilo čega drugog...
    To je nerealno poredit.

  11. #161
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,956
    Thanks Thanks Given 
    4,798
    Thanks Thanks Received 
    9,842
    Thanked in
    3,733 Posts

    Default

    Prvo, uporedi li ti ovo Ameriku i Crnu Goru?

    Drugo, shvatate li koliko besmisleno zvuči ta teorija da privatnici zapošljavaju preko veze kadar koji mu neće ostvarivat nikakav profit?

    Drugo je kad te neko u koga imaš povjerenja zove i kaže e viđi imam ti jednoga momka, vrijedan, radan, tačan, zaslužuje bar razgovor, i ti ga posle toga razgovora primiš i on se pokaže kao odličan radnik.



    Sent From My Galaxy S7
    War. War never changes.

  12. #162
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    ma nema veze sad te cifre, no pristup. Hej on cijeni sebe toliko i ispod casti mu je da me podplati.

    On oce da su mu radnici zadovoljni i da budu srecni jer on zna da takvi radnici su najproduktivniji.

    U pitanju je cast.

  13. #163
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,731
    Thanks Thanks Given 
    1,117
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    A dobro pristup.
    Toga smo svi svjesni da je pristup većine privatnika (čast izuzecima - kojih je jako malo): smećarski, klošarski, robovlasnički, sadistički i fašistički u Crnoj Gori.

  14. #164
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako se neki privatnik ponasa sadisticki, klosarski, fasisticki prema radnicima, to nije stvar drzave vec je to stvar licnog vaspitanja tih ljudi. Ne moze drzava natjerati nekog privatnika da se civilizovano i kulturno ponasa.

    Privatnici se vecinom tako ponasaju, ali ne zato sto su losi ljudi, vec jednostavno privatnim biznisom u CG su se mahom bavili , i bave se, ljudi primitivni, neskolovani i neobrazovani. Najbolji kadrovi su uglavnom isli na drzavne jasle jer smo zivjeli u komunizmu.
    U Crnoj Gori 90% privatnika nema zavrsenu srednju skolu, ti ljudi su polupismeni.Takvi drze kafice, kladionice, butike, gradjevinske firme,pekare itd.


    I onda ocekujete od nekog polupismenog idiota, koji drzi kafic ili pekaru, da se uljudno ponasa prema radnicima.
    Last edited by ravick; 10-04-17 at 12:10.

  15. #165
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    U kojem to univerzumu privatniku nije u interesu da mu zaposleni bude stručan? Đe se to kod privatnika zapošljava preko veze bez ako nisi najuža familija pa da te "moraju" trpjet kakav god da si?

    Sent From My Galaxy S7
    Ajde mi navedi jednu stručnu osobu u našem minstarstvu recimo i kaži mi konkretno koji je poslovni uspjeh za osobu koju navedeš. Znaš li ti koliko sam do sada nepismenih likova sreo u bankama, raznih glupača napirlitanih koje znanjem sigurno dobile posao nisu. Što se privatnika tiče, pa tu tek čovječe je džungla. Koji su to crnogorski poznati biznismeni? Bokan, Laković,Drekalović(Kips)? Bemax?

  16. #166
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Ukoliko mislite da je Velma sve to zaradila od šišanja i feniranja, onda još uvijek vjerujete u bajke...
    Nisam rekao da je zaradila od šišanja ali i taj posao joj cvjeta kako god...

  17. #167
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nemoj mi te price sve je zalud kad nije. Taj pesimizam kod mene ne pije vodu. Znam sto se moze i kako se moze. Ko je ambiciozan progurace se s godinama, ko nije... neka postane, inace ce tu lekciju morat na tezi nacin nauciti.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app
    Druže, to nema veze sa ikakvim pesimizmom već oslikavam realnost. Pa čovječe znam likove koji su držali govore na predizborne mitinge SNP-a, o Miloševiću govorili sa žarom kao da im je otac i onda odjednom cijela familija okrenu kapu, oni jedva pozavršavali fakultete , ubačiše se u SDP i eto ih najveći crnogorci, jedan na funkciji, drugi u zdravstvu, sve preko veza.Koliko samo ima momaka i djevojaka koje sam znao da su bili vrsni studenti pa ne mogu da se dočepaju funkcije pored suvog kvaliteta i magistarskih i doktorskih titula. Ma daj, odje ako nisi depees ili esdepe pion bio zalud ti sve. Sad bošnjačka stranka ubacuje svoje podanike đe stigne... to je tako i kraj

  18. #168
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja se ne stidim što mi je familija bila partizanska niti mogu zamjeriti ocu kao članu KPJ, ko tada nije bio član? Ponosan sam na čestitost roditelja i znam da mirno spava jer nije na svoj konto ništa nabačio na štetu države ili bilo koga.

  19. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,956
    Thanks Thanks Given 
    4,798
    Thanks Thanks Received 
    9,842
    Thanked in
    3,733 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ajde mi navedi jednu stručnu osobu u našem minstarstvu recimo i kaži mi konkretno koji je poslovni uspjeh za osobu koju navedeš. Znaš li ti koliko sam do sada nepismenih likova sreo u bankama, raznih glupača napirlitanih koje znanjem sigurno dobile posao nisu. Što se privatnika tiče, pa tu tek čovječe je džungla. Koji su to crnogorski poznati biznismeni? Bokan, Laković,Drekalović(Kips)? Bemax?
    Nisam pominjao državnu upravu, s tim smo svi ođe saglasni i nema potrebe pričat i otkrivat toplu vodu. Što se privatnika tiče ufatio si se nekih ljudi koji su bliski vlasti, ja na njih nisam mislio 1% već na prosječnog privatnika koji ne zavisi na bilo koji način od državne sise. E kod takvih nema "vezaša" no je svako na svome mjestu što se veli.
    War. War never changes.

  20. #170
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Zamisli odeš u inostranstvo, upoznaš neku đevojku, ali ne smiješ je oženit da ti Rakuni i Karamazovi i ostali anonimusi sa foruma nešto ne prebače... e to je patrijotizam generacija.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  21. #171
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Nije moguće objasniti ljudima koji nisu živjeli u neki period kako je tada bilo a kako je danas jer sama razlika izmedju toga da neki pojedinac ima penaest zgrada u svom vlasništvu a 99% ostalih se muče da nekako obezbijede sebi makar jedan stan je ogromna razlika u ambijentu a posledično to uzrokuje loš standard ... što bi se neki biznismen cimao toliko kad ima dovoljno za unuče a opet je uzurpirao resurse i uveo takva pravila da se drugome prosto ne isplati ulagat energiju i novac osim ukoliko mu se ne garantuje dobitak kao u slučaju stranih ulaganja ... takav je ambijent stvoren i on se održava represivnim mjerama jer drugačije prosto nije moguće ako se ima u vidu intelegencija ljudi ...
    deuscroix

  22. #172
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Zamisli odeš u inostranstvo, upoznaš neku đevojku, ali ne smiješ je oženit da ti Rakuni i Karamazovi i ostali anonimusi sa foruma nešto ne prebače... e to je patrijotizam generacija.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Kod ove priče postoje dvije opcije.
    Opcija 1. kolega Ego neshvaćen napušta Crnu Goru pođe u Ameriku i snađe se, razradi biznis i napuni se. Povremeno se javi na forum da saopšti forumašima kako je on uspio a oni boba ne valjaju.

    Opcija 2. kolega Ego se napunio na taj način što mu je supruga bogata. Povremeno se javi na forum da saopšti forumašima kako je on uspio a oni boba ne valjaju.

    Obije opcije su legitimne s tim što je kod opcija 2 malo nesojski da držiš predavanje o tome kako su forumaši nesposobni.

    Koja je opcija od ove dvije aktuelna nemam pojma.

  23. #173
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Pravo da ti rečem, ne znam i ne interesuje me.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  24. #174
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Vidjite braco, ja sam bio isti ka mnogi ovas. jedva sam kraj sa krajem tu sastavljao, 250-300 ako sam moga zaraditi da sam srecan bio. Toliko sam se brinuo i sjekirao jer nisam mogao racune da placam da sam bio kolabrirao. Imalo me srce okinut infrakt sam imao.

    Bog me spasio. Podiga me je uputio da citam njegove Knjige i to me je ispravilo kao covjeka i uputilo kojim putem da idem. Evo dje sam sad.

    Vjerujte u Boga ljudi i ako ste sto pogrijesili, ko ja sto sam bio, pokajte se i promijenite se.

    Eto to je ono sto vam mogu rec bratski.

    A ovi tu poslodavci su vecinom nevjernici. Jer ko se Boga boji on nece radnika ponizavati, no onaj koji ne vjeruje. Jer ti ljudi gledaju ostale ljude ispod sebe. Ali ce se Bog sa nji9ma obracunati... obracunava se evo mozemo vidjet svaki dan... nista nece ostati sakjriveno, no sto su cinjeli u mraku i iza ledja naroda o tome ce se po vrhova kuca vikati, ka sto rece Isus.

    Samo da ne mislite da vas ja ne razumijem , bio sam ja u vasoj situaciji ako ne goroj.

    Eto toliko o tome.

  25. #175
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Danas svako ko iole zna nesto od elektronike moze da napravi proizvod i to sa relativno malo investicije. Nacrtas u program i posaljes na sajt firmi koja ti izradi stampanu plocu cak i popuni sa svim elementima ako ti treba pa i sve ostalo kutije i sl.

    No ce bit to je nemoguce? Platni promet crne Gore namjerno nefuncionise sa inostranstvom za male firme da nebi izgubili kontrolu ko se bogati. Jel nemozete da prodajete na eBay jos?

    Opet da mi kazes sto ce crnoj gori masinstvo pored dvije fabrike metala... nemoj mi se naljutiti ali je to jako neozbiljno.

    Ja sam poceo da se bavim masinstvom i tu su ogromne pare u pitanju i tu moze masu da se zaradi.

    Procitah da prodaju tonu toga aluminijuma za 1000$ a od te tone bi se moglo napraviti cudo bozije stvari u vrijednosti na stotine hiljada dolara.

    To je bruka
    Jedina opcija kako u CG može da se vrate neki oblici naučne-tehničke djelatnosti, industrija i proizvodnja jeste da se dovedu strane kompanije da imaju svoje istraživačke centre, pogone za sklapanje i slično kao što su uradile Poljska, Slovačka, Mađarska itd a sad i Srbija.
    Tada će domaća pamet imati priliku da se profiliše i izgrađuje karijeru u sopstvenoj zemlji.
    Pojedinci teško mogu išta da naprave, postoje primjeri genija poput Aleksandra Dlabača http://www.dlabac.com/me/about.html koji je programer/elektroničar i stalno radi na neke projekte...međutim nije ni on uspio da napravi biznis i valorizuje svoje znanje na način kako to mogu ljudi na Zapadu.
    Evo sad sam tek vidio da je tvorac Angle 4 softvera, ne znam je li sa njim uspio i koliko zarađuje ali u reference su mnoge svjetske kompanije.
    Stvarno svaka čast.
    Last edited by autodijagnostika; 10-04-17 at 21:34.

Page 7 of 25 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Milos
    By Ispichutura in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 8
    Last Post: 24-06-12, 12:25
  2. CDM OSTROG 2012 (Slava mu i milos')
    By Vito in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 01-05-12, 23:10
  3. Poslodavci (vaša iskustva)
    By Dutch in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 27-03-12, 18:41
  4. CHOVJEK UGRIZAO PSA, poslodavci&radnici LJUBAV
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 15-08-11, 14:22
  5. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •