Page 25 of 25 FirstFirst ... 152122232425
Results 601 to 618 of 618

Thread: Poslodavci, slava im i milos'

  1. #601
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    svi majstori su skupi i podržavam da su još skuplji, pa neka mamike upisuju sinčiće konjine na menDžamente
    She is only here to annoy herself!

  2. The Following 5 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  3. #602
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kikiriki View Post
    Koliko je kvadrata stan pa trazi toliko
    70m2 , ali rekose mi da kvadraturu mnoze x3 pa onda 7 eura po kvadratu

    Sto dodje cirka 1470 eurica

    Ovo je prvi majstor kojeg sam pitao ali raspitacu se josh . Ovaj konkretno ima posla koliko hoces , morao bih da ga cekam barem mjesec da uzme da radi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #603
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Pratim za kvadraturu stana i molerove ruke
    Inace dobar ,kvalitetan majstor je rijetka zverka....
    Drugu postavljase keramiku po 17eura i jos je platio posebno kosuljicu

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Do prije godinu i nesto je keramicar bio 7e po m2 a sad od 10-18e po m2 . Trenutno sam u poslovima renoviranja pa se i ja po malo iznenadim na cijene ruku i materijala


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. The Following User Says Thank You to Stivi For This Useful Post:


  6. #604
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,586
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    svi majstori su skupi i podržavam da su još skuplji, pa neka mamike upisuju sinčiće konjine na menDžamente
    Podržavam i ja, ali isto tako podržavam da izdaju račune, a ne svaki na crno da radi.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  7. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  8. #605
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    2,688
    Thanks Thanks Received 
    2,566
    Thanked in
    1,450 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Podržavam i ja, ali isto tako podržavam da izdaju račune, a ne svaki na crno da radi.

    Sent using Tapatalk
    Ni procjenitelj nekretnina i motornih vozila ne izdaje a bogme ni advokati...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  9. #606
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Masu je to…

    Skoro je neko na forum predložio Mikija tj Miroslava, čoek rajetan, povoljan….

    Meni je radio stan i poslovni, top

  10. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  11. #607
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    2,688
    Thanks Thanks Received 
    2,566
    Thanked in
    1,450 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Do prije godinu i nesto je keramicar bio 7e po m2 a sad od 10-18e po m2 . Trenutno sam u poslovima renoviranja pa se i ja po malo iznenadim na cijene ruku i materijala


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja sam sokiran bio zbog vodoinstalatera prije sam za 150 eura imao grubu i finu montazu dok je sad ugrubo je od 350 eura da istemaju prostor za cijevi i zavare , a fina montaza je oko 100 eura.
    Elektricar sad nesto po kvadratu idu oko 10-14 eura tako nesto naplacuju
    Moler cini mi se da je od 1.2 u bijelo ,gletovanje oko 3
    A nebitno i sve te cijene ali najlosiji i priucen i najbolji majstor imaju istu cijenu rada e to je zasvuuuu bruku

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  13. #608
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    To je tako zato sto je dosta zanatlija poslo vani i sve ih je manje kod nas pa kako svi imaju posla mogu da se gadjaju sa cijenama i da birkaju poslove, pa dolazi do toga sto kazes da i onaj sto je majstor godinu dana isto cijeni svoju rabotu kao i onaj sto se sa tim bavi dugi niz godina.



    Mada mislim da je ovo dobro kako ce mozda tek biti , sto rece jedan lik jedan dan … stace i ovaj rat u ukrainu pa ce i tamo poci dobar dio radne snage jer treba to sve ponovo gradit , pa moze i materijal poc isto tako gore . Kao sto su se i svi turci vratili nazad u tursku nakon onoga zemljotresa sto ih je bio pogodio da tamo rade


    No skrenuh sa teme


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  14. The Following User Says Thank You to Stivi For This Useful Post:


  15. #609
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    2,688
    Thanks Thanks Received 
    2,566
    Thanked in
    1,450 Posts

    Default

    Nisi skrenuo nego si bas dobro prognozirao buduce trziste rada .

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  16. #610
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Ni procjenitelj nekretnina i motornih vozila ne izdaje a bogme ni advokati...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Ni frizeri

    Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  17. #611
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    svi majstori su skupi i podržavam da su još skuplji, pa neka mamike upisuju sinčiće konjine na menDžamente
    Ka da su učili školu, sve priučeno, sve što može čoek sam treba da radi.
    Nebitno, ne može se posao kod privatnika poredit sa državnim poslovima, to odsustvo odgovornosti, relaksiranost, jednakost, neradni vikend, još ako ima i službeni auto da se završavaju kućni poslovi....to je neprocjenjivo, ili ajd, vrijedi dodatnih 500 eura

    Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  18. #612
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ja sam ljudima pokusavao da objasnim neke banalne stvari, sa srafcigerom i cekicem sto mogu zavrsit, jok, ne umijem ti ja to i na tome se zavrsava. Danas vecina ljudi u stanu nema te dvije alatke, a kamoli pistolj za silikon, kakvo ljepilo, spatlu, da ne pominjem brusilicu ili busilicu.

  19. #613
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Ka da su učili školu, sve priučeno, sve što može čoek sam treba da radi.
    Nebitno, ne može se posao kod privatnika poredit sa državnim poslovima, to odsustvo odgovornosti, relaksiranost, jednakost, neradni vikend, još ako ima i službeni auto da se završavaju kućni poslovi....to je neprocjenjivo, ili ajd, vrijedi dodatnih 500 eura

    Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
    Znas kako prije su plate u privatni sektor bile dosta jace nego u drzavne jaslice i onda su ljudi ipak radili kod privatnika jer mi je bitnije bilo da vise zarade i doprinesu kuci, a sad posle ES i posle ovih svih strajkova odredjenih ministarstava i chuda u drzavne jaslice su sad plate pozamasno porasle i presle privatni sektor. Pa ko ima malo veze , partiski se angazuje prelijece u drzavnu firmu da ladi m**a a prima iste pare i sto kazes ima 0% odgovornosti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


  21. #614
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zna li ko kakvi su uslovi i plata za prodavca u castellanu?

    Послато са SM-S908E помоћу Тапатока

  22. #615
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Da neko nema nekoga ili da zna kakva je Erste banka kao poslodavac? Jedan prijatelj bi da se prijavi na neki otvoreni posao a niko iz drustva nije bankar niti zna kakvi su? Generalno odnos, uslovi itd?

    Sent from my SM-F946B using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  23. #616
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sto znam. Evo KIPS svi hejtuju, a da li je to bas tako? Moje iskustvo je opisano u pasusu dolje....No ajmo ovo lose da malo bacim teaser
    Zapravo ljudi i imaju pravo iz vecine sektora jer je vlasnik covjek starog kova pa mu je ponasanje i tretman ljudi glup i neodgovarajuc za 21 vijek jer nema osjecaja za ljude, no nikad nije jedna strana kriva, dijelom su krivi i ljudi koji su spremni na takav tretman. U principu svi su zamjenljivi, ali i on treba da shvati da posla ima na sve strane, pojavilo se milion manjih firmi koje su fleksibilnije i dje je cak bolje radit cak i za koji eur manju platu ali mirne glave. Takodje dosta ljudi koji su se ranije doselili u Podgoricu vec su se oformili pa nece da rade pod bilo kakvim uslovima kao ranije sto je bio slucaj, cijih dana se on itekako sjeca i za cim kuka jer jbg nece svi posto poto da ti rade za male pare....

    Ali opet ako uspijete doc do njega da radite s njim, znanje koje se pokupi je neprocjenjivo. Normalno poslije nekog vremena toplo preporucujem paljbu.

    Moje iskustvo:


    Ja sam imao moze se slobodno rec top iskustvo u poredjenju sa velikom vecinom ljudi tamo, i relativno bezbolno. Upao sam 2022 godine bez imalo pojma o bransi i poslu u "marketing sektor". I ne nisam hvatao vezu, upao samo skroz random, ne dodje mi niko nista od tamo, jedina motivacija mi je bila sto volim marketing i sto moram nekog teskasa da upisem u CV. Do tad sam znao samo digtal i oko sajtova da radim, i uglavnom sam radio freelance nikako za neke ozbiljnije i poznatije domace firme, ali da radim offline marketing i komplet solucije za trzne centre veze nisam imao. Malo lijevo malo desno ucio sam od kolega, dje je u principu malo ko voljan da ti pomogne jer imaju svojih poslova preko glave, ali ko ima zicu pohvata i tu je sustina da se boris za informaciju, da deres po svome dokle je ne dobijes, jer nisi tu da se svidis ostalima nego da dobijes i odradis to sto je tvoj posao. Spustao sam se u prodajni dio nisam stalno sjedio za kompjuterom, isao sa prodavcima ucio o robi, gledao reakcije kupaca i to sto pitaju, slusao njihove probleme i popisivao ih. Gledao sam vise kandidata koji dodju po par dana ili nedelja i zale se kako kolege nece sa njima da sjede i da ih "uce" poslu. Nema toga braco i sestre, sam se boris za info i sam gruvas pa dokle doplivas.
    Sticajem okolnosti u firmi, jer nisu imali ljude jer ih bije los glas logicno, ostao sam sam u marketingu, ubace me u upravnu zgradu da radim, tamo direkt sa Ristom cuvenim i tu polako uz njegovo mentorstvo naucim stosta od pregovaranja, do onoga sto je sustina marketinga dje i kad se sto planira, dje se sto radi i kako, koga da uzmem od dobavljaca koga da ne uzimam za odredjene poslove, kako da se efikasno radi i stosta jos. Jes da nije bio bas uvijek prijatan ali opet nije bio ka sto ga opisuju, makar ne prema meni, no opet ja sam dosao po znanje, bio sam spreman i na to da se ponasa cudno jer ipak visi cilj je visi cilj, ni u startu nisam mislio da se tu zadrzim dugo vec dokle ne osjetim da sam nesto naucio, no sve u svemu nisam mislio da cu doci do njega ali silom prilika ni on nije imao u tom momentu koga da radi marketing pa je radio sa mnom i licno me naucio stosta.
    Radili smo neko vrijeme, poslije par mjeseci napredovao sam u sefa sektora, pa u direktora, vodio sektor zaposljavao ljude, uveo neku modernizaciju u smislu fleksibilnog radnog vremena, vece plate veceg tima koliko se to dalo, makao radne subote posve za marketing sekor i naravno kad sam skontao da sam dosta naucio presao sam dalje pod boljim uslovima.
    ----------------
    Ukratko: dobra skola da se pocne, radis par godina i pozdravis ih jer u tom momentu pare vise nisu motivacija nego satisfakcija poslom, sto KIPS kao firma nikako ne daje. Nema team buildinga, nema benefita za zaposlene da ti recimo plate teretanu, vrtic za djecu, stipendiju nekog tipa i slicno. No svima preporucujem pocetak u nekom vecem sistemu i po mogucnosti da dodjete do glave firme da direkt od njega ucite.
    ----------------
    Cuveno pitanje: Zasto kips opstaje takav kakav je? PA jednostavno "kupljena lojalnost". Tip je pozaposljavao sebi rodbinski povezane ljude, nije im dao neke Bog zna pare ali je skontao da je bolje da mi oni rade i da su najvjerodostojniji da tu ostanu. Kad se koji opusti i krene da najavljuje otkaz onda je padala kupovina auta, stana, drugog stana itd i tako ih je vezao da tu rade dok ih on dere. Normalno velik je sistem pa nema svuda rodbine pa mora i ostale da zaposljava i ovaj scenario se rjedje desava sa ljudima koji mu nisu bliski. Zene drzi na manje plate, muskarce obicno na vece, iako zene vise rade.

    Osigurava na minimalac pa daje neke bonuse te stoga operativa uglavnom ima dobar kesh 1000+ eura, ali ako odete na trudnicko ili bolovanje sleduje vas pravo samo po osnovi od 450 i sto je u biti shodno ugovoru koji potpisujete totalno legitimno i legalno, te ga ne mozete utuziti i dobiti vise. Jbg citajte ugovor ili barem budite spremni na to.

    ----------------
    Neke smjernice ko se zeli upustiti u poslove sa firmama poput Kips, Okov, Cerovo, JYSK, Cungu, Voli, Lakovic, Novi Volvox i slicno koji su kao "teskasi" na trzistu od prilike ovo bi trebale biti plate u pregovorima pod uslovom da znate posao u momentu ovog pisanja april 2024:

    Radnici u magacinu glat mogu da u startu pregovaraju vecu platu bar 850+ eura ali ima onih ogranicenih koji i za 500 pristanu.

    Prodavci ne bi trebali pregovarati ispod 800 eura, takodje ima onih koji pristanu za 500, uglavnom zene (moje iskustvo sto sam cesto bio svjedok na razgovorima za posao posto sam bio u komisiji).

    Direktori ili menadzeri ne bi trebali ici ispod 1500 eura plate.

    Cuvari od 700 pa na vise.

    Vozaci grajferisti ne bi trebali pristati ispod 1000

    Vozaci slepera makar u Kipsu idu po turama, ali neka vide koliko mogu dnevno da odvoze, sve u svemu ako mjesecno izadju ispod 1200 eura jeftino su se prodali.

    Majstori u pogonima za kantovanje, rezanje i slicno ne bi trebali ici ista ispod 1000ke mada i tu ima ogranicenih

    Viljuskaristi ko pristane ispod 800 eura....zali Boze sto si glup toliko treba ti spustit na minimalac.

    E da i hronican problem ovih "teskasa" je nadomjestanje i popunjavanje pozicija kad im kolege daju otkaze ili odu na bolovanje, ne ustrucavajte se da trazite prekovremene jer firma itekako zna da je bolje da vas plati nego da zapalite pa ostanu bez ljudi.
    Last edited by sky01; 23-04-24 at 12:30.

  24. The Following User Says Thank You to sky01 For This Useful Post:


  25. #617
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    130
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    198 Posts

    Default

    Kupujem u kips vec puno godina,samo jedan momak sto je na sektor alata je odavno tamo,svi ostali se redovno mijenjaju,jos nisam cuo da se neko od radnika sto sadasnjih ,a sto bivsih pohvalio na kips,treba da kazes koliko su bile plate 2022 radnicima na prodaju,one zene napustaju da bi se zaposlile po voliju i lakovicu,i ako im je tamo bolje nego u kips onda je kips sigurno jedan od tri najgora preduzeca za radnike u Crnu Goru

  26. #618
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,666
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    vlasniku kipsa je jedan euro veći no svih nas sa foruma. taman ka' i Rakčeviću
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  27. The Following 3 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


Page 25 of 25 FirstFirst ... 152122232425

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Milos
    By Ispichutura in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 8
    Last Post: 24-06-12, 12:25
  2. CDM OSTROG 2012 (Slava mu i milos')
    By Vito in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 01-05-12, 23:10
  3. Poslodavci (vaša iskustva)
    By Dutch in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 27-03-12, 18:41
  4. CHOVJEK UGRIZAO PSA, poslodavci&radnici LJUBAV
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 15-08-11, 14:22
  5. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •