Page 13 of 25 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast
Results 301 to 325 of 615

Thread: Poslodavci, slava im i milos'

  1. #301
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Zašto mi se čini da ovo kaže vlasnica malog privatnog biznisa, jesam li u pravu?

    >>tapatalking
    Ne mora da znači. Većina ljudi, od onih što rade za 300+ crkavicu do prnja bizmismena koji vozi polovni dźip, boji se da im se taj njihov mali raj na zemlji ne uruši. Sve je bilo lijepo a onda... povećaše minimalac, pade dps... Ja ih razumijem ali ne podržavam.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  2. #302
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Mozda se nismo razumjeli. Po zakonu, na sve sto se knjizi, na sve sto ide na racun idu doprinosi. Dakle ako je cijela plata ide u drzavne firme preko racuna, idu i komplet doprinosi...
    moze i da se pusti neto plata, a doprinosi ne. zato su i ovi dugovi.

    p.s. samo kazem da, onaj ko ga ne placa na ovaj minimalac, nece ni na taj od 250. nista vise.
    Last edited by goozica; 11-05-17 at 11:53.

  3. #303
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Mozes, mozes dok te ne ufate, ja ti pricam kako je po zakonu. Ti mozes i PDV da ne prijavljujes, banku savrseno boli uvo...
    War. War never changes.

  4. #304
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    znam ja kakav je zakon. ja govorim o tome sta ljudi rade u praksi.
    banku ne zanima nista od ovoga vec poresku. a kad poreska krene... firma ode pod stecaj i poreska moze samo da ga duva. i dug ostaje. ne znam kako to nije jasno do sad.

  5. #305
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    To je stara praksa, ne placas nikome nista, firmu u stecaj i cao. Otvoris novu i sve ispocetka. Tako radi onaj prevarant sto drzi onaj restoran pored poreske uprave na stari aerodrom. Duzan bogu i narodu, ne znam kako ga nije ko slomio do sad. Bar pet firmi je tako otvorio i zatvorio
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  6. #306
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Zašto mi se čini da ovo kaže vlasnica malog privatnog biznisa, jesam li u pravu?

    Svima je više kristalno jasno da je postojeći nakaradni sistem skroz neodrživ i da je neizbježni slom pred vratima.. stvari se moraju što hitnije pokrenuti s mrtve tačke da bi taj pad bio manje bolan..
    Sistem nije samo neodrziv nego je propao. Ne znam kako ljudi ne vide da je drzava prakticno bankrotirala samo niko nece da prica o tome. Pozajmljuju se sredstva kod hiljadu banaka da bi imali plate u drzavnim organima da isplate i svake nedjelje cujemo za neki novi porez ili dazbinu koja se uvodi. To su mjere koje uvodi drzava koja nema novca u kasi. Slom ne da je pred vratima nego samo sto nije provalio ta vrata.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. #307
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    a ako je vama bolje da drze radnike neprijavljene uopste ili ostave bez ikakvih primanja, ok.
    Ne kapiram najjasnije tu poentu.

    Kažem, da država odluči u praksi imati onaj prefiks - pravna, takvi se više ne bi zvali poslodavci.



    >>tapatalking
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #308
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ne kapiram najjasnije tu poentu.

    Kažem, da država odluči u praksi imati onaj prefiks - pravna, takvi se više ne bi zvali poslodavci.



    >>tapatalking
    kad drzava odluci da u praksi djeluje jednako za sve, ja cu podrzat. do tada...

  9. #309
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A nemaš što objašnjavat.
    Ni država ne uplaćuje sve doprinose. Zavisi.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #310
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Mozda se nismo razumjeli. Po zakonu, na sve sto se knjizi, na sve sto ide na racun idu doprinosi. Dakle ako je cijela plata u drzavne firme preko racuna, idu i komplet doprinosi...
    Evo je goozica raspravila sa tobom ono štoje mene zanimalo a posredno dala odgovor da država ne uplaćuje doprinose, i ovi što su uhapšeni su ih vjerovatno knjižili a para niđe.

  11. #311
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Evo je goozica raspravila sa tobom ono štoje mene zanimalo a posredno dala odgovor da država ne uplaćuje doprinose, i ovi što su uhapšeni su ih vjerovatno knjižili a para niđe.
    sve uplate se knjize preko izvoda, neuplaceni doprinosi se ne mogu knjiziti. poreska zahtijeva da se predaju svi ioppd obrasci za registrovane radnike, kad se oni predaju, zna se tacno stanje duga. otud i stanje. otud i spiskovi i blokade...
    mne airlines ne uplacuje doprinose, pa uplati al ne da 3,4 mjeseca radnicima platu. je li bolje da ljudi mjesecima idu na posao, a da centa ne vide ili da se popunjavaju minusi ionako pokradene drzave?

  12. #312
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    sve uplate se knjize preko izvoda, neuplaceni doprinosi se ne mogu knjiziti. poreska zahtijeva da se predaju svi ioppd obrasci za registrovane radnike, kad se oni predaju, zna se tacno stanje duga. otud i stanje. otud i spiskovi i blokade...
    mne airlines ne uplacuje doprinose, pa uplati al ne da 3,4 mjeseca radnicima platu. je li bolje da ljudi mjesecima idu na posao, a da centa ne vide ili da se popunjavaju minusi ionako pokradene drzave?
    Evo stručno lice objasni

    Pogrešno sam se Odrazio, pod knjiženjem sam mislio da se to neđe evidentira, iako se ne uplaćuje, pa nadležni organi naše majke Crne Gore mogu da vide đe ne štima i ko je dužan.

  13. #313
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    mogu, mogu....ali, zašto bi? kad im je ljepše da ne gledaju.
    tj. unosnije
    U tome je poenta i onda lagano onaj koji sve radi legalno ide pod presu nadležnih službi a država kuca MMF-u na vrata.

  14. #314
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default Poslodavci, slava im i milos'

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    ne idu pod presu ovi što su skroz legalni....
    već ovi što bi da švrljaju, a da ne dijele kolač....e pa, ne može bato. :stupid:
    A kako ne ide pod presu. Firma sa 6-8 zaposlenih sve izmiruje, neka proba da ne plati PDV ili doprinose, slijedi kazna od xyz eura ili ih zovu da plate dug koji imaju.
    Firma koja se bavi istim poslom sa 120 zaposlenih ne placa nista, direktni je konkurent maloj firmi dampingom cijena jer ne placa nista.
    Prvi ne spava, gleda kako da se sve dazbine plate, drugi duguje za PDV, drzavi za plate, mozda cak i plate, struju i vodu, a voza se bijesno auto.
    I ajde mi objasni ko je kriv tu, ako ne poreska uprava. A ovakvih primjera imas milion i jedan

  15. #315
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    tzv. javna tajna

  16. #316
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Radim u firmi gdje se doprinosi uplaćuju redovno na mjesečnom nivou, gdje smo osgurani na punu platu, gdje je sve do najsitnijeg detalja po zakonu i kako treba, i onda nam dodje 2 mjeseca inspkecija i pita i trazi takve gluposti, da vam dodje da spržite ovu zemlju korupcije, kriminala i mafijaša.
    A Brković koji je milion državi dužan, dobija kredit kao dobar privrednik, pi, pi,pi.

  17. #317
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    meni nije problem sto su krenuli u naplatu, naprotiv. problem mi je sto "velike" pustaju godinama dok imaju neke, samo njima znane, koristi od istih.
    a problem su mi i ljudi koji misle da nista ne moraju, da je sve sto zarade njihovo i shodno tome se ponasaju pa kad se ovako nesto desi, kriv je neko drugi.
    zato kazem da povecanje minimalne plate ne ide nikome u korist, jer se samo dugovi uvecavaju.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #318
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    izbjegli plaćanje poreza i doprinosa na zarade zaposlenih i podnošenje obavezne prijave poreza i doprinosa Poreskoj upravi na zarade zaposlenih za period jul 2011 – maj 2014. godina,
    sad mi objasnite na koju foru niko 3godine nije znao da se ne podnose prijave.

  19. #319
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,958
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    A Rokspedovci duzni 15milki i nikom nista. Sve cemo mi to platiti...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #320
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    A Rokspedovci duzni 15milki i nikom nista. Sve cemo mi to platiti...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    17 , da budemo precizni
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  21. #321
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Radim u firmi gdje se doprinosi uplaćuju redovno na mjesečnom nivou, gdje smo osgurani na punu platu, gdje je sve do najsitnijeg detalja po zakonu i kako treba, i onda nam dodje 2 mjeseca inspkecija i pita i trazi takve gluposti, da vam dodje da spržite ovu zemlju korupcije, kriminala i mafijaša.
    I sa njima treba oštro i zahtjevati da pokažu tačno gdje to stoji u zakonu. Velika većina se bahati i prosipa stvari koje uopšte nemaju pravnog osnova.. a ljudi se bolje reagovati. Toliko beskrupuloznih osoba u nekoj profesiji se ne viđa


    A Brković koji je milion državi dužan, dobija kredit kao dobar privrednik, pi, pi,pi.
    Najavljena nekakva dva parkinga u gradu, ne bi me iznenadilo da dobije dozvolu za rušenje još kojeg hotela
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #322
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Coek treba samo sebe da gleda, e ako se pocne ravnat s drugima, ili zbog drugih pravi izgovore za svoje nelegalne radnje, odma moze otpisati integritet i pravo da drugima popuje. Sto rade Stanaji, Brkovic i ta bratija ne treba da se tice obicnih malih preduzetnika, jer ako i oni pocnu da muljaju samo postaju dio istog korumpiranog establismenta, i nisu nista bolji od njih.

  23. #323
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

  24. #324
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Već su zajahali a nisu ni počeli. Šta li će tek posle, treba li uopšte pitati ?

  25. #325
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Internetom se širi otvoreno pismo ponosne radnice iz susjedstva (Konzum) upućeno bivšem gazdi (Todoriću) nakon što je dala otkaz


    "E moj Todoriću.

    Ponosno mogu reći dala sam otkaz, da i slobodna sam ko ptica. Ivek, Ivek nateglila sam se kod tebe i to ko magarac, radila sam ko da je moja firma, a ne koda radim za 2.800 kn.

    Subote, nedjelje, svetke i petke. Najteže mi je bilo ići na posao na Badnjak popodne. Svi peku kolače, pripremaju se za Božić, a mi u KOnzumu. I dođe 17:50 i taman idemo prati radno mjesto i onda dođe biser da mu se narežu 2 pršuta.Pa jbt di si bio do sada. Kao da nama nije Badnjak. Pauze, ok ak nisu blagdani možeš pojesti u miru, al pred Božić Uskrs sretan si ak otrčiš na WC. Maja Katalenić sjećaš se kad si mi rekla da si trudna, rekla sam ti šuti jer ti neće produžiti ugovor, al ti si bila toliko sretna i pohvalila si se i naravno ostala bez posla, možda i bolje, jer si sad sretnija i sigurno ti je bolje. Branko Margetić još prije 10 tak godina obećavali su ti bodove, ne znam jesi još kod gazde al baš me zanima jesi ih dobio. Ako jesi drago mi je jer si zaslužio. Dok su se pojedini izmotavali ti si teglio.


    Svaki mjesec inventarizacije, to smo dolazili poslije radnog vremena. Od 22 pa dok se sve ne izvaže i ukuca. Plaćeno? Moš mislit. I ovako smo svaki dan radili 8 sati, a pisali nam 6:40.U godini dana 2 mjeseca prekovremenih. Ako se pobuniš ili zoveš sindikat, koji se nikad u tih 12 godina, kolko sam tamo, za ništa nije izborio, bace te u dućan Bogu iza nogu i kažu ima tko raditi. Dragi moji, tako sam bila sretna kada sam nakon razgovora za posao, drugi dan dobila poziv da sam primljena.

    Još jedna u nizu koja će svoju kičmu, svoje živce ostaviti kod GAZDE. E moj bivši gazda da samo znaš kolko se tvoji djelatnici navuku, za jeb... 2.800kn. A o inventuri da ne pričam, sjećam se zadnje prije porodiljnog od 6 ujutro do drugi dan do 4 ujutro, oči mi krvave, više ni ne vidim nakon 22 sata, rekla sam samo idem doma, ne mogu više.Koliko vremena smo proveli u komorama. Smrzle se ko ..... Sa šeficama sam imala super odnos.

    Jbt stalno neke kontrole, svi se tresu jer netko njihov dolazi, e tu sam bila flegma, iskreno zaboli me, ja radim svoj posao i pošteno ga obavljam i nek dođe tko god hoće. Planogrami, pa jbt ko izmisli tom covjeku mjestu da stalno razmješta police po ducanu, a mi preslagujemo.Ajmo vadi sve sa police i složi obrnuto jer je taj netko poslagao na slici drugačije. Lud, zbunjen, nenormalan.

    Ruza Stjepanovic Knezovic sjećaš se onog petka 13 -og kad ti je ona iz uprave u štiklicama i minici dosla prigovarati kako je akcija složena, tebi koja si se dala za Gazdu, koja si dolazila i ranije i ostajala do zadnjega, s kojom su svi bili zadovoljni, dok ta šminkerica nije počela kemijati. Možda i bolje da je naišla, jer da nije još bi se patila, ovako si ju poslala di joj je mjesto skinula kutu i otišla. Rasta Morky šefika moja obožavam te ti si bila šefica al od prvog dana si s nama imala ljudski odnos i svi te vole, to je šef . Lega moj Renata Iveljić- ti si posebna, svašta smo prošli, al eto ovaj šugavi život nas je rastavio, tužna sam jer si otišla daleko, al sam sretna jer se nadam da će vam biti bolje u dalekoj Njemačkoj. Ima tu još puno ljudi koji su se "spasili" , al neki na žalost čekaju bolja vremena.
    Žao mi je šta sam čula da je puno kolegica pod sedativima, da ne mogu više izdržati taj pritisak, e njih mi je žao, a ostalo, iskreno briga me.

    Imala bi ja još puno toga za pisati o dućanima, al dovoljno je i ovo. A da bude sponzor il donator, ne daj Bože. To mu je preslaba reklama, al glavno da u svim shoovima farmama i pm bude glavni sponzor, nema veze ja uz pomoć malih ljudi puno napravim i puno je slađe.

    E da dođem neki dan na portu i pita covjek sa porte, Izvolite, ja kažem dosla sam dati otkaz, on kaze dati? ja kazem da, čudno me gledao kaze inače ljudi kad dodu potpisati otkaz tuzni su, a vi se smijete.Naravno jer sam sretna, cure moje znam kako vam je, bar u dućanu možete uvijek naći posao, ne bojte se otići od GAZDE, pa nek mu vidi kolko mu vrijede njegovi radnici, kolko se radi i u kojim uvjetima. Doći ću ja opet do vas al samo na kavicu, voli vas vaš lega "
    Ženama iz Volija, HDL-a i Idee ne pada na pamet da prekidaju S&M tretman

    Last edited by starwalker; 20-05-17 at 22:29.
    The more things change, the more they stay the same.

Page 13 of 25 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Milos
    By Ispichutura in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 8
    Last Post: 24-06-12, 12:25
  2. CDM OSTROG 2012 (Slava mu i milos')
    By Vito in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 01-05-12, 23:10
  3. Poslodavci (vaša iskustva)
    By Dutch in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 27-03-12, 18:41
  4. CHOVJEK UGRIZAO PSA, poslodavci&radnici LJUBAV
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 15-08-11, 14:22
  5. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •