Page 1 of 25 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 614

Thread: Poslodavci, slava im i milos'

  1. #1
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default Poslodavci, slava im i milos'

    Crnogorski poslodavci i kompleks opakog Boga: uzvišeni autoritet sam; druga sam dimenzija; niža si vrsta, stoko; tretiram te kao produžetak svoje privatne svojine

    Eksploatator vs eksploatisani: niđe bolju priliku ne bi dobio; jel' znaš ti kol'ko me koštaš, a profit nam tanak? Ali.. ja se satirem za sramno niske novce + muljaš mi na doprinosima; daješ lažna obećanja; nagrađuješ mobingom i neplaćenim prekovremenim satima...

    ____________

    Dok gazimo april natopljen proljetnom idilom i entuzijazmom za nove početke u poslovnoj sferi, bilo da mjenjamo poslodavca ili se bacamo na potragu za dodatnim poslom ili tek tražimo zaposlenje, dobro bi došla neka od iskustava sa određenim poslodavcima, prvenstveno ona koja iskazuju svu brutalnu neprofesionalnost i odsustvo svake etičke norme.. Cilj teme je ustvari ukazivanje na stvarne firme/pojedince i odnos koji gaje prema svojim zaposlenicima.


    +

    Kako urušiti svu ovu bolesnu praksu i izgraditi neki bolji svijet za sve robove podivljalog neoliberalizma?
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,012
    Thanks Thanks Given 
    760
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    727 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Kako urušiti svu ovu bolesnu praksu i izgraditi neki bolji svijet za sve robove podivljalog neoliberalizma?
    Proletarijat. Valjalo bi za pocetak rehabilitovati tu rijec, dati joj zasluzeni znacaj, otrgnuti je od nametnutog, iskljucivog, komunistickog konteksta, jer je ona mnogo vise od toga. Svi ljudi koji zive samo od svoje plate su proleteri. Treba poraditi na ideologiji koja ce objedinjavati sve nas "robove", jer smo razbijeni, izolovani, nismo usmjereni jedni na druge, na opste dobro, vec samo na svoju guuzicu. Zato nam se i desava sve sto nam se desava. Sintagma radnicka klasa je totalno obesmisljena, jer radnika, vele, vise i nema. To je zato jer glupi narod pod radnici podrazumijeva samo kukavce koji rade teske fizicke poslove, koji su po tvornicama i fabrikama, kojih vise nemamo.. a ne kapiraju da smo svi mi koji zivimo od plate, koji nismo veleposjednici, burzoazija, aristokratija.. zapravo radnicka klasa - proleteri.

    Tu je jos jedna grupacija koja ima potencijal da preko svojih pleca iznese tako krupne ideje - studenti. Zato su nasi i regionalni vlastodrsci dobro naucili lekcije od svojih zapadnih mentora da ta dva najveca "neprijatelja" (radnici i studenti) treba rasturiti na sto sitnije fragmente, sto ih vise izdijeliti, sto vise posijati sjemena nacionalnih, vjerskih, rasnih i dr podjela.. kako bi sve to skupa bio savrsen paravan za onu najbitniju podjelu koja postoji od kad je i civilizacije - klasnu podjelu.

    Treca grupacija koja bi, nazalost, trebala imati najveci potencijal, a koja je uvijek bila najmanje efikasna i preduzimljiva - intelektualci. U njih najmanje vjere imam..


  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Mlađa šćer vlasnika poznatog butika kod Gintaša prije nekoliko mjeseci pofali pred radnicama svoju sestru, koja je treći dan porođaja došla na posa', jer ne može doma, dosadno joj je, vučicom...
    a ovčice su izgleda radnice koje drugu smjenu rmbače od 15-02h...i koje se, po njenim riječima, PRENEMAŽU zbog 11-12 sati radnog vremena...
    Last edited by KRKNA; 04-04-17 at 09:43.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  5. #5
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vazda gladni. Najvece prokletstvo.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Manji su robovi u privatnom sektoru nego zaposleni u drzavnom sektoru, koji moraju prodati dusu nekoj partijskoj ideologiji da bi se zaposlili. Meni je to mnogo strasnije nego tema o kojoj govorite.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,012
    Thanks Thanks Given 
    760
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    727 Posts

    Default

    Jes, kako ne. U drzavnom sektoru ne radis nista i primas platu, ali si se prodao.. a u privatnom ti gazda odire kozu s ledja, ali se zato "nisi prodao"... vazi..

    Robovi su i jedni i drugi..


  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Bolesna glava je najteza onome ko je nosi, oni kojima se zivot ukrsti s takvima poci ce brzo dje im je bolje, a taj ce dovijeka bit nagrdjen. 2-3 puta me je zapadalo da imam sociopate za menadzera, ali to je trajalo mjesec-2, odma bi napusta. Ne trebaju mi bolesnici bilo kakve vrste u zivotu. A svako treba da radi na sebi da moze da priusti da ne bude podredjen takvima, i onda nema zime.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Jes, kako ne. U drzavnom sektoru ne radis nista i primas platu, ali si se prodao.. a u privatnom ti gazda odire kozu s ledja, ali se zato "nisi prodao"... vazi..

    Robovi su i jedni i drugi..

    Ne radis nista, ali ne smijes poci u npr. crkvu. Ne smijes javno podrzati neku opozicionu partiju, moras se zalagati za EU i NATO..

    Privatnici te oderu fizicki a u drzavnim firmama ti oduzmu slobodu misljenja.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,012
    Thanks Thanks Given 
    760
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    727 Posts

    Default

    Ljudi koji imaju porodice, djecu, gomilu drugih obaveza mimo posla, mnogo lakse podnose da budu tako "ucijenjeni", nego da ih gazda rasturi od posla da posle radnog vremena nisu ni za sta.

    Ali ponavljam, glupa je ta prica kome je gore/bolje, kad su svi obespravljeni.

    Aj sad i treci put udri sa tim sta je tebi gore od najgoreg...


  11. #11
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    820
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Apsolutno se slažem sa da niđe nije sjajno, stoga, ne bih ništa dodao sam sledećeg, juče dok iđah po hranu, iako ne volim da guram nos u tuđa posla, bijah prinuđen da čujem glasan telefonski razgovor jedne gospođe koja priča sa svojom prijateljicom. Dok sam je pješke preticao morao sam čut' sledeće (i ne mogah se načudit' bezobrazluku poslodavca).
    - Bila sam da ovjerim knjižicu i nisam je ovjerila jer mi ova ku*ka nije uplatila doprinose, ja je zovem i pitam zašto to nije uradila a ona kaže nije stigla, ja joj kažem da li vi znate koliko sam ja para dala doktorima u prethodna dva i po mjeseca, i zamisli ona mi prekide vezu.........
    Last edited by DellBoy; 04-04-17 at 17:14. Reason: Zaboravih kraj tj. poentu priče

  12. #12
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovizi,
    A jes u pravu si. Ljudi u Holandiji i Danskoj nemaju djecu i obaveze. U Amsterdamu i Kopenhagenu kada se zidaju zgrade blokovi i beton se nekom nevidljivom silom sami postavljaju. Zato se njihovi fizicki radnici manje umore od ovijeh nasih.

    Samo kukate po forumu 24h, lajete na svakoga i sve vam smeta. Drzava lajavaca koji su umislili da su osteceni u zivotu.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Mlađa šćer vlasnika poznatog butika kod Gintaša prije nekoliko mjeseci pofali pred radnicama svoju sestru, koja je treći dan porođaja došla na posa', jer ne može doma, dosadno joj je, vučicom...
    a ovčice su izgleda radnice koje drugu smjenu rmbače od 15-02h...i koje se, po njenim riječima, PRENEMAŽU zbog 11-12 sati radnog vremena...
    Možda je glupo pitanje, ali đe je istovarila novorođenče?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  14. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,012
    Thanks Thanks Given 
    760
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    727 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ravick View Post
    Ovizi,
    A jes u pravu si. Ljudi u Holandiji i Danskoj nemaju djecu i obaveze. U Amsterdamu i Kopenhagenu kada se zidaju zgrade blokovi i beton se nekom nevidljivom silom sami postavljaju. Zato se njihovi fizicki radnici manje umore od ovijeh nasih.

    Samo kukate po forumu 24h, lajete na svakoga i sve vam smeta. Drzava lajavaca koji su umislili da su osteceni u zivotu.
    Je li moguce da si pricu o drzavnom i privatnom sektoru kod nas provukao kroz primjere Holandije i Danske? Hoces da kazes da se tamo kote lezilebovici po javnoj upravi kao kod nas? Ili da poslodavci privatnici mogu da rade od radnika sto mogu i odje? Neka, aman.. pusti nas da lajemo, a ti pregalac nastavi da nam dajes primjer kako treba, moze, mora...


  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Možda je glupo pitanje, ali đe je istovarila novorođenče?
    dadiljama, pobogu...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  16. #16
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Dadilja za treće jutro. Zvuči kao oksimoron.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #17
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Je li moguce da si pricu o drzavnom i privatnom sektoru kod nas provukao kroz primjere Holandije i Danske? Hoces da kazes da se tamo kote lezilebovici po javnoj upravi kao kod nas? Ili da poslodavci privatnici mogu da rade od radnika sto mogu i odje? Neka, aman.. pusti nas da lajemo, a ti pregalac nastavi da nam dajes primjer kako treba, moze, mora...

    Hocu da kazem da u Holandiji i Danskoj se skoro pa isto postupa sa radnicima na takvim poslovima, kao i u Crnoj Gori. S tim, sto su tamo poslovi vise placeni, pa zato radnicima ne smeta takvo ponasanje poslodavaca.
    Ne vidim kakvo to vece pravo ima taksista u Roterdamu u odnosu na nase taksiste. Ili kakvo vece pravo ima radnik na farmi u Danskoj koji hrani splacinama svinje (danska je veliki uzgajivac svinja), od recimo radnika na nasim Plantazama?

    Uporedjujem nas sa Holandijom i Danskom, a mogu uzeti za poredjenje Gvatemalu, Sj.Koreju ili Kamerun.

    Problem nisu poslodavci vec je problem mali standard u drzavi, tj. male plate u odnosu na Zapadnu Evropu sa kojom se poredimo.Hoce Crnogorci da imaju standard kao Danska i Holandija, nista manje od toga ne dolazi u obzir.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,012
    Thanks Thanks Given 
    760
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    727 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ravick View Post
    Hocu da kazem da u Holandiji i Danskoj se skoro pa isto postupa sa radnicima kao i u Crnoj Gori.
    Ihaaa, s kim ja polemisem, jeba me pas...


  19. #19
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ihaaa, s kim ja polemisem, jeba me pas...
    Izvlacis iz konteksta. Postupa se na opisanim poslovima, ne na svim poslovima.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,012
    Thanks Thanks Given 
    760
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    727 Posts

    Default

    Druze, nemam namjeru da te edukujem po pitanju elemntarnih stvari iz radnih odnosa kod nas, koje svaki Crnogorac zna. Probaj u Holandiju, Dansku, Svedsku, Norvesku, Njemacku... da ne uplacujes doprinose radniku. Probaj da mu dajes dobru platu, a da ga osiguravas na minimalac. Probaj da ga eksploatises, da ga drzis po 12 sati na poslu, a nikad prekovremene sate da mu obracunas. Probaj da ga ucjenjujes po bilo kojoj osnovi, a narocito probaj da se izderavas na njega, da ga stresiras, nazivas svakakvim imenima i sl. Probaj bilo sta od toga...


  21. #21
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Odgovaras nekome ko ima 7 postova. Gasi se.

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ihaaa, s kim ja polemisem, jeba me pas...

  22. #22
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Druze, nemam namjeru da te edukujem po pitanju elemntarnih stvari iz radnih odnosa kod nas, koje svaki Crnogorac zna. Probaj u Holandiju, Dansku, Svedsku, Norvesku, Njemacku... da ne uplacujes doprinose radniku. Probaj da mu dajes dobru platu, a da ga osiguravas na minimalac. Probaj da ga eksploatises, da ga drzis po 12 sati na poslu, a nikad prekovremene sate da mu obracunas. Probaj da ga ucjenjujes po bilo kojoj osnovi, a narocito probaj da se izderavas na njega, da ga stresiras, nazivas svakakvim imenima i sl. Probaj bilo sta od toga...

    Pa i u Holandiji i Njemackoj ima toga, istina u manjoj mjeri. Postoji rad na crno, ucjenjivanje,izderavanje, psovanje. Ti ocigledno nikada nisi bio van Crne Gore. Zato mislis da na Zapadu zive nadljudi. Propaganda obicna.

    Oces da pricamo o pravima crnaca u USA ili pravima Arapa u Francuskoj? O pravima Turaka u Njemackoj, placaju li Turci doprinose i izrabljuju li radnike?
    Sta rade nasi koji imaju restorane po Becu, izderavaju li se po radnicima?

  23. #23
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Odgovaras nekome ko ima 7 postova. Gasi se.
    I to nekome čiji stil pisanja prilično liči na nekoga ko je već bio banovan dosta puta

  24. #24
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Iskreno, ne razumijem ovakav pogled, ma koliko bio na strani pravde, idealizma, svih pozitivnih kategorija koje postoje. Zar nije ochigledno, nazalost, da je sve onako kako zasluzujemo?

    Koliko god se saosjecao sa ponizenim i uvrijedjenim (ukljuchujuci i sebe naravno), izrazito mi je nepojmljiv manir prebacivanje odgovornosti na tamo nekog. Tamo neko nam je kriv, pokvaren i zao, a mi jadni, dobri, pravdeni i zbog tog unizeni! To je besmislica, nije tako zere jedne! Bez ikakve sumnje, "potlacheni", mi sami, smo odgovorni- sami kreiramo, 99.9%, dato stanje.

    Drugim rijechima, (tek u vremenima kad je tako lako komunicirati i samim tim dogovarati i mijenjati stvari), kvalitet ljudi je stvar koja 100/100 determinise drustvo i pravila koja u njemu vladaju. Niko nikom ne namece nista, sami pravimo izbore koje pravimo, sami se odnosimo prema stvarima/sebi/drugima kako se odnosimo, te, nepotrebno je reci, -zivimo spram tog. Vraca nam se. Bih rekao, ovo je najelementarniji red kauzalistike. No, najlakse je kukat i tamo neko je kriv.

    Nasa sramota je tim veca, ovo nije rani 20 vijek, kad su se demonstracije i trazenje prava i pravde, razbijale jurisom konjice i plotunima u masu, vec se sve zavrsava relativno lagano, -glasanjem, organizovanjem, sindikalnim ili kojim god vec. Primjer najprosperitetnijih i najboljih drzava za zivot na planeti, prilicno rechito govori koliko je jednostavno rijesiti socijalne stvari, vecinu makar, samo ako je ljudi/svijesti.


    Tako manje prenemaganja, manje -neko mi je kriv, stava, a vise iskrenosti i realistichkog osvrta prema pravom izvora problema i tek onda se ima, neke jede, shansa.
    ><

  25. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,012
    Thanks Thanks Given 
    760
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    727 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Odgovaras nekome ko ima 7 postova. Gasi se.
    jbg, brate.. pogresi covek....


Page 1 of 25 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Milos
    By Ispichutura in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 8
    Last Post: 24-06-12, 13:25
  2. CDM OSTROG 2012 (Slava mu i milos')
    By Vito in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 02-05-12, 00:10
  3. Poslodavci (vaša iskustva)
    By Dutch in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 27-03-12, 19:41
  4. CHOVJEK UGRIZAO PSA, poslodavci&radnici LJUBAV
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 15-08-11, 15:22
  5. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 17:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •