Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 36

Thread: Utopija(svadbarska)

  1. #1
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Utopija(svadbarska)

    Iskoci mi video na FB,idila,spremanje za svadbu,ne vidi se trema,nervoza,ni sumnje,mlada...sminkanje,veo,more,zalazak sunca,on malcice pustio stomak,al ga je uvukao,igra ulogu svog zivota,kazu sudbonosno DA i to je jedini tekst koji se cuje,posle toga skace mlada,baca bidermajer,jedna se izdvaja iz gomile,prvi ples,mladozenja pravi cudne pokrete, valjda preskace vjencanicu ...
    I tako do zalaska sunca,na obali...

    A o cemu se radi,kakve su to cjelozivotne pripreme za svadbu,isplati li se taj holivudski sjaj, cemu to, e ako razumijem tu potrebu...
    Last edited by sparklica; 29-03-17 at 23:54.

  2. #2
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    2,499
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    130
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Utopiiijaa saaaaaam see u tebiiii

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    PI' a PI' brate... Kum, kuma i ceraj nedje na rucak. Posle se podje sa drustvom nejde se nalocete i ceraj.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Bolje dat vise para na strasnoga fotografa, no potrosit na muziku, slike ti ostaju za cijeli zivot.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    meni je super varijanta napraviti žurku za sve one koje obožavaš i koji znaš da tebe vole pa će na taj događaj doći baš da se vesele sa tobom, 10, 20, 50 dragih ljudi, kako ko ima, i to je to....rodbina koju vidiš samo na sahranama i svadbama me ne zanima
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Necu da sudim o drugima,nesto sto se nama ne isplati nekom hoce ili obratno.Znam da ovdje imam jedne komsije ciji je brak predivan.Odradili su neki takav video pa sad im mala djeca gledaju i lijepo je cuti kako kazu da se mama i tata vole a zaista se vole kao i prvog dana i djeca rastu zdravo.Medjutim,to je rijetkost i cinjenica je da je stopa razlaza danas za pricu.Tako je jedan moj prijatelj odradio filmski svoju svadbu,zena mu se toliko zauzela za svakim detaljem i sve tako posebno da je casopis jedan pisao o tome.Sretnem ga ja nekom prilikom iznenada u sred Pg,a inace zivi u dr grad i pitam standarno kako je,sta novo,zena...Razisli se posle svega 2 mjeseca.Njima se eto nije isplatilo.

    Ljubav.Uzajamna.Ona se uvjek isplati.




    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #7
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    PI' a PI' brate... Kum, kuma i ceraj nedje na rucak. Posle se podje sa drustvom nejde se nalocete i ceraj.
    Inace mi je licno ova verzija najprimamljivija tj tako svoje vjencanje vidim.S nesto fotografija.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #8
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default Utopija(svadbarska)

    Jedan od najljepsih momenata u mom zivotu mi je bila svadba moja. Nisam poklekao pod pritiskom rodbine. Dakle, bez rodbine, starih kumova, neznanih prijatelja... Masa ih se naljutilo. Nisam dao ni da posle dolaze. Samo ja i kum dosli po mladu sa rjecima "aj idemo da se provedemo" Prvo crkva gdje je sve kasnilo oko uru. Naravno tada smo bili redovni gosti Bocara pod Goricom i ujedno prvi par koji je sa sve kamarilom od 30 ljudi uletio tu prije vjencanja. Tu je vec pocelo da se pije. Crkva a zatim restoran Lane kod Kulture. Orkestar, hor, sve zajedno oko 50ak dusa. Svi muzicki pismeni sa iskustvom sto solo pjevaca sto horasha. Uh, bez ozvucenja ali kad toliko ljudi horski pjeva ko jedan... I sad se najezim. Sasvim sam se korektno zalemio, toliko da sve funkcionise. Utisak ostalih? Da se CD sa svadbe izda za siroke narodne mase da uzivaju.

    Da, zamalo mladu da zaboravim I dan danas se pita sto to bi. Zamisljala je svoju svadbu drugacije ali na kraju shvatila da je spontanost i jednostavnost jesu ljepota svega.
    Last edited by Caesar; 30-03-17 at 08:10.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Računa li se kao 'dok nas smrt ne rastavi' zajednički skok padobranom, eventualno neki odlazak u podvodni svijet, obilazak nekog istorijskog mjesta, putovanje u svemir (da ako počnemo više i takve izlete)...tj.svako mjesto đe nema stresova od potpisa, matičara, familije (a mogla je ljepša bit', a nije no je naša ljepotica, samo da đeca ne liče na njegove i sl..), muzika im nije nešto, pjevač neće četničke, a mladini neće crnogorske, jer ne postoji ta nacija, ima jeftini viski, al ne može on taj bljutavi samo onaj spešl edišn... ?
    Hvala.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  10. #10
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  11. #11
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A malo...kad se sjetim kako nas je vozila zastavom do Opštine jedna, što reče da je sve na nju 500 eura (ipak je to bilo prije 10 godina, sad bi rekla 2000), pa u štiklama od 300 eura se slomi da uhvati bidermajer ispred Opštine,a moj bratac se sagnu i reče: "Ovo joj je treći"

  12. #12
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na svadbu sad dolaze i balerine, plesni parovi... svašta nešto

  13. #13
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Inace mi je licno ova verzija najprimamljivija tj tako svoje vjencanje vidim.S nesto fotografija.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app
    A eto valjalo bi i koju sliku opalit :P
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  14. #14
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moja 2 ratna druga su pala na boju,obukle su vjencanice I ispratile ceremoniju.Jedna je,doduse,na trecinu vjencanja obula grube patike,ispod dugw vjencabice,a druga je nosila mini vjencanicu,u klasicnim se oskecala glupo,jos je jedva nasla i, platila neke smijesne pare,al je bila vjencanica...samo je meni bilo vrh na obje svadbe jer rodjaci nisu bili moji, a i popilo se.jednoj uhvati bidermajer jedna,onako,pozamasna,ne bas elegantno popunjena cura,sa mladozenjine strane, a mlada jedva sakri razocarenje.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default Utopija(svadbarska)

    Je li iko ovdje posle svadbe sa mladom sto cinio? Ili mlada sa mladozenjom? Jel bilo ka kod mene pravac u aljine ili je ostalo sto snage u vama za happy ending ka u filmovima?
    Last edited by Caesar; 30-03-17 at 18:20.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    A medeni mjesec? Rim ili Pariz? Mene je pariz bezveze jer svako sad ide tamo, a Rim se polako vraca u modu, prije je svako isa tamo, ali sad vise ne, a grad kao grad je bas lijep.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Ada, što će u Rim tamo sve starogradnja...U Dubai... đe ništa nije starije od 20 godina...ili City kvart, bre..
    Sell the Vatican, Feed the World!

  18. #18
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sparklice,moram rec da ta fora vjencanica i patike(starke su to vecinom) je tako nesto postala copy paste da mi kao takva gubi smisao.Licno u starke se ne bih udala nikad.Radije bosa na plazu neku.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by Artemis; 30-03-17 at 20:10.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  19. #19
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=Artemis;4649007]Sparklice,moram rec da ta fora vjencanica i patike(starke su to) je tako nesto postala copy paste da mi kao takva gubi smisao.Licno u starke se ne bih udala nikad.Radije bosa na plazu neku.

    nisu bile starke,no zimske,kozne,grube,stare,bijele,htjela sam da kazem da stikle nije mogla da izdrzi

  20. #20
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Eee kako dubi izostavih, ustedis na muziku i fotografa i imas za dubai... ali ti se racunica isplati samo ako imas 200+ ljudi, i na ulaz angazujes nekoga da odma provjeri koverte, da nije praznih bilo.
    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Ada, što će u Rim tamo sve starogradnja...U Dubai... đe ništa nije starije od 20 godina...ili City kvart, bre..

  21. #21
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    [QUOTE=sparklica;4649011]
    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Sparklice,moram rec da ta fora vjencanica i patike(starke su to) je tako nesto postala copy paste da mi kao takva gubi smisao.Licno u starke se ne bih udala nikad.Radije bosa na plazu neku.

    nisu bile starke,no zimske,kozne,grube,stare,bijele,htjela sam da kazem da stikle nije mogla da izdrzi
    Evo ubacih u post ovo vecinom jer sam vidjela da opisujes neke druge a ja opisah starke jer sam njih vecinom gledala.I to crvene.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Svedbe su u danasnje vrijeme uglavnom velika preseravanja, bilo da su u pitanju organizovana grupa gradjana koja gleda da se naloze i narilja na rudji racun uz nacionalisticke pjesme, pokazujuci svoj nacionalni identitet pruzanjem dva ili tri prsta put oci onog prvog do sebe, ili da je u pitanju moderno izdanje dje se pokusava napraviti svadba koja bi trebalo da lici na neku iz americkih filmova, to jest da obiluje retardiranim glupostima, skupim restoranima ili hotelima, muzika iz top 5 zvijezda granda, i sve to uglavnom ispane "vidjela zaba dje se konj kuje..." Ja sam u sledecu subotu na jednu svadbu, zapala me nezahvalna duznost da budem u svatove. A imam neki blagi osjecaj da ce to bit ovom prvom gore opisanom, samo bez nacionalistickih pjesama, ali malogradjanstine ce bit na prete. Ja sam to svojevremeno obavio samo sa kumovima i nevjestom mojom.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  23. #23
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Zar se jos ide u svatove, za mladu i kutara... Uglavnom se sad svi nalaze po tijeh restorana dje se organizuje svadba.
    Mexiko ovi sto daju prazne koverte gledaju da se nariljaju i nalocu dzabe. A mi "normalni" koje je sramota dat ispod 50e, da ti prao recem moga bi se nrailjat i nalogat za te pare dje ocu. Mene najteze pada da gledam ono foliranje, ono lazno veselje. Svi se vole, svi srecni, tobos se razbacaju sa parama, muzika se placa, da se tobos dokazu nekome, a ovamo sve supak do supka jedno drugome bi oci povadili.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Zar se jos ide u svatove, za mladu i kutara... Uglavnom se sad svi nalaze po tijeh restorana dje se organizuje svadba.
    Mexiko ovi sto daju prazne koverte gledaju da se nariljaju i nalocu dzabe. A mi "normalni" koje je sramota dat ispod 50e, da ti prao recem moga bi se nrailjat i nalogat za te pare dje ocu. Mene najteze pada da gledam ono foliranje, ono lazno veselje. Svi se vole, svi srecni, tobos se razbacaju sa parama, muzika se placa, da se tobos dokazu nekome, a ovamo sve supak do supka jedno drugome bi oci povadili.
    Evo ide se jos u svatove...ne pitaj me nista A ti sto daju prazne koverte i boce pune caja ili vode...to je posebna fela .A oni su uglavnom i najveseliji na svadbi.
    Potpuno dijelim tvoje misljenje o svemu gore navedenom
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  25. #25
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,064
    Thanks Thanks Given 
    122
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    MOje iskustvo: što veća svadba jer ti je isti matrak ja li 50 ili 500, ako su ti razni "rođaci za svadbe i sahrane" i onda si miran da ti ne dolaze doma. AKo može ovo što kaže Cezar, onda OK, ali ima ih koji ne mogu (mislim na onaj dio da ne daš da ti dolaze kasnije). Svadba bude i prođe, sam biraš kako ćeš se provest, ne zavisi od drugih. To "s kumovima na ručak pa onda žurka za najuže društvo" sve zvuči fino i svi počinjemo sa tim ali kad krenu roditelji "nećeš nam valjda to učinjet - jedinac/jedinica, i sl." onda napraviš BAŠ veliku i poslije mirnoća...
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako do uspjeha, sa ili bez DRZAVE, jeli neoliberalizam utopija
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 23-02-09, 09:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •