Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast
Results 126 to 150 of 158

Thread: Balša, majmune, silazi sa tog suncobranaaaa

  1. #126
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas imamo samo....roditelje seljačine, paaa roditelje seljačine koji ogovaraju i ukazuju drugima na ove prve pomenute roditelje seljačine, i još su ostali samo oni roditelji a takođe seljačine koji se "ne druže" sa roditeljima seljačinama i roditeljima seljačinama koje ogovaraju roditelje seljačine......zato jer ne pripadaju njihovoj društvenom sloju.
    A ako i preostane neko ko ne pripada ovima gore pomenutima, to su opet samo obični seljaci koji jedva vežu kraj s krajem.

  2. #127
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Pozdrav za brata seljaka! Ili seljacinu?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  3. #128
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,031
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,483
    Thanked in
    644 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kad bi se danas desio nekom đetištu ovaj "incident sa višnjama" ovako bi se nekako završilo:

    Otac pomazi sinčića po glavi uz čupri od uru vremena đe mu objašnjava kako to ne treba da radi, đe ga ovaj mali gad gleda ka' tele u šarena vrata razmišljajući samo o tome koliko mu je lajkova skupio na instagram prethodno snimljeni incident.
    I naravano ne bi platio krecenje fasade,nego bi se sigurno jos posvadjao sa komsijom oko toga.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk

  4. #129
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cetvrti covek View Post
    Danas imamo samo....roditelje seljačine, paaa roditelje seljačine koji ogovaraju i ukazuju drugima na ove prve pomenute roditelje seljačine, i još su ostali samo oni roditelji a takođe seljačine koji se "ne druže" sa roditeljima seljačinama i roditeljima seljačinama koje ogovaraju roditelje seljačine......zato jer ne pripadaju njihovoj društvenom sloju.
    A ako i preostane neko ko ne pripada ovima gore pomenutima, to su opet samo obični seljaci koji jedva vežu kraj s krajem.
    Sto bi momku? Sunce?

  5. #130
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zamisli majku koja u kolima $edi naprijed i u narucje drzi bebicu mladju koja jos nije ni godinu dana napunila. Dje je mozak?

  6. #131
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #132
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vidocq View Post
    Zamisli majku koja u kolima $edi naprijed i u narucje drzi bebicu mladju koja jos nije ni godinu dana napunila. Dje je mozak?
    U vožnji ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #133
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jes, na mjestu suvozaca naravno, ali svejedno bez mozga.

  9. #134
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vidocq View Post
    Jes, na mjestu suvozaca naravno, ali svejedno bez mozga.
    A zamisli lika koji kroz grad vozi i prica na telefon.
    Na suvozackom mjestu ne sjedi vezan, vec stoji djecak 5 god max, prozor otvoren do kraja i djecak sve do struka viri kroz prozor.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  10. #135
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vidocq View Post
    Zamisli majku koja u kolima $edi naprijed i u narucje drzi bebicu mladju koja jos nije ni godinu dana napunila. Dje je mozak?
    a zamisli isto takvu majku koja drži bebu do godine u naručju, vozi, telefonira i u tom trenutku vozi kroz kružni tok na Starom....ne znam ja nemam kaznu za to
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #136
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    stvarno su đeca danas manita i mnogo nevaspitana a sve pod opravdanjem da se sa djeco treba pričati....ja se slažem, tamo đe je moguće....znam da ima djece kojima to pali ali je mnogo više, ruku na srce, onih koji su od "razgovora" postali divlja nevaspitana đeca. A roditelje treba slušat kad se diče odgovorima svoje djece na neka pitanja ili na neke situacije...diče se kad su robusni (ponosni roditelj veli "ne da na sebe") kad su drčni (neustrašiv je ničega se ne boji) kad se krive da dobiju što žele (uporan je) kad se ne mogu primirit (pun je energije) i kad neće da "pretvori" (vele, a on tačno zna što hoće!) ovih dana sam čula jednu mamu trogodišnjg djeteta koja je ubijeđena da je samo njeno dijete posebno i prepametno pa je iskazala brigu zbog septembarskog polaska u vrtić svog jedinčeta pprerazmaženog samo zarad toga što su u trogodišnjoj grupi "sve teletabisi, neće ona imati sa kim da se igra"....eto tako
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #137
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Tacno je to dijete treba sklepit po glavi.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  13. #138
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Sa djecom treba samo pricati i nista vise. A djecu zabolje guzica sto pricate, ako nema straha ono ce i dalje da radi svoj posa. Jos kad dodje momcic od 15 ili 16 godina, pa se malo napuni snage, pa pubertet pa pocne da se breca, on daodje situacija, kao meni prije desetak dana kad su mi prijatelji rekli "ja mu ne mogu nista, nece bez kako on oce. Kako si ti uspio? " Ja reko da ne pratim modu i i ove nove petparacke prdnjave kojima se preseravaju razni NVO kvazi strucnjaci lajf treneri i ostale pi.ke materine. Eto tako. U kucu se mora znat ko je otac, ko je majka a ko su djece i sto je cija obaveza. NIjesmo drugovi i nijesmo ravnopravni. Zna se ko mora da slusa i ko koga mora da postuje vise. Kad pobrkate babe i zabe, dobijete problem u kuci. Ne velim d su sva djeca takva, ima djece kojima je dosta jednom da nesto kazes i to je to. Ali generalno...evo vidimo rezultate modernih roditelja kojima je preca karijera i telefon od djece.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  14. #139
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Podsheti me ovo "s đecom treba samo pričati" na:

    ahahahahaha a kako joj ga reče
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  15. #140
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    ahahahhahaha a ovo je još bolje:
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  16. #141
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    JaVI velim da je seljačizam osnovni atribut mentaliteta ovoga naroda. I što je najzanimljivije........najviše ga je u "aristokratskim" porodicama!
    A iskompleksirani OČEVI ebasemajku sinu i kad su ga pravili i kad su ga "vaspitavali"

  17. #142
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Neko od prijatelja juče je sherovao video klip , govor nekog čovjeka, koji je pričao o tome što zapravo ljudi pamte u djetinjstvu, a sve na konto današnjeg iskrivljenog činjenja modernih roditelja, koji misle da kupovinom skupe garderobe, modernih kolica, skupih igračaka, čine nešto dobro , a zapravo prave samopromociju na društvenim mrežama kojima hrane svoj ego. Današnje društvo je po meni takođe veoma neprirodno izobličeno, sve je podređeno izražavanjem sopstvene pohlepe i sebičnosti, hranjenjem umišljenom visonom ega u odnosu na druge. Sve je isprepletano interesom, odsustvom empatije… Danas je važnije imati nego biti. Što zapravo vi pamtite iz djetijstva? Čega se vaša svijest sjeća? Mi smo u flomastere sipali lozu, da ne bi kupovali nove...nismo imali Nike, na časove fizičkog smo svi trčali u jeftinim startas patikama, oslobođeni današnje modernog načina života sa mobilnim telefonima...Nismo učeni da ljubimo noge djeci čiji su roditelji "uspjeli u životu" kako bi mi uz njih postali "uzvišenom rasom", živjeli smo bezbrižnije, nošeni poletom neiskvarene igre djetinjstva. U što se pretvorio današnji svijet, sa toliko zlobe, sa toliko laži, lažnih prijateljstava...ponekada mi se čini da je sve poluđelo od silne želje da budu ono što nisu… Zar je toliko naivno narcisoidno da ljudi misle da im kolica za bebe od 2000 eura grade neki status u očima drugih...zar nije bolesno da djeca od malih nogu prave razlike i sprdaju se drugoj djeci koja nemaju najveću klasu mobilnog telefona. Zar je realno da se djeca danas podučena od roditelja fale drugoj djeci da idu u hotel na ljetovanje, biflajući roditeljske nakazne priče od kojih upijaju… Danas nije bitna emocija, nije bitna sreća boravka negdje, bitan je statusni simbol jer si prividno moćan, koliko možeš pružiti za neki užitak…

  18. #143
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Neko od prijatelja juče je sherovao video klip , govor nekog čovjeka, koji je pričao o tome što zapravo ljudi pamte u djetinjstvu, a sve na konto današnjeg iskrivljenog činjenja modernih roditelja, koji misle da kupovinom skupe garderobe, modernih kolica, skupih igračaka, čine nešto dobro , a zapravo prave samopromociju na društvenim mrežama kojima hrane svoj ego. Današnje društvo je po meni takođe veoma neprirodno izobličeno, sve je podređeno izražavanjem sopstvene pohlepe i sebičnosti, hranjenjem umišljenom visonom ega u odnosu na druge. Sve je isprepletano interesom, odsustvom empatije… Danas je važnije imati nego biti. Što zapravo vi pamtite iz djetijstva? Čega se vaša svijest sjeća? Mi smo u flomastere sipali lozu, da ne bi kupovali nove...nismo imali Nike, na časove fizičkog smo svi trčali u jeftinim startas patikama, oslobođeni današnje modernog načina života sa mobilnim telefonima...Nismo učeni da ljubimo noge djeci čiji su roditelji "uspjeli u životu" kako bi mi uz njih postali "uzvišenom rasom", živjeli smo bezbrižnije, nošeni poletom neiskvarene igre djetinjstva. U što se pretvorio današnji svijet, sa toliko zlobe, sa toliko laži, lažnih prijateljstava...ponekada mi se čini da je sve poluđelo od silne želje da budu ono što nisu… Zar je toliko naivno narcisoidno da ljudi misle da im kolica za bebe od 2000 eura grade neki status u očima drugih...zar nije bolesno da djeca od malih nogu prave razlike i sprdaju se drugoj djeci koja nemaju najveću klasu mobilnog telefona. Zar je realno da se djeca danas podučena od roditelja fale drugoj djeci da idu u hotel na ljetovanje, biflajući roditeljske nakazne priče od kojih upijaju… Danas nije bitna emocija, nije bitna sreća boravka negdje, bitan je statusni simbol jer si prividno moćan, koliko možeš pružiti za neki užitak…
    E brate moj kakvu borbu vodim na ovu temu. Znaci treba djetetu objasnit da ne treba da kupuje nekakve Nike 207 ili tako nesto. Za sad uspijevam ali ta borba zivaca I vremena kosta. Mora se sa djetetom ko sa ozbiljnim celjadetom pricat, da razumije, navoditi primjere ljudi koji daju pare na gluposti I sta ih je sve to kostalo u zivotu. Na srecu, ili na zalost mozda je bolje reci, imamo svi takvih primjera u okruzenju.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  19. #144
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,182
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    E brate moj kakvu borbu vodim na ovu temu. Znaci treba djetetu objasnit da ne treba da kupuje nekakve Nike 207 ili tako nesto. Za sad uspijevam ali ta borba zivaca I vremena kosta. Mora se sa djetetom ko sa ozbiljnim celjadetom pricat, da razumije, navoditi primjere ljudi koji daju pare na gluposti I sta ih je sve to kostalo u zivotu. Na srecu, ili na zalost mozda je bolje reci, imamo svi takvih primjera u okruzenju.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Meni je strašniji vokabular pojedinih četvorogodišnjaka i godina,dvije gore dolje. Pakost i ljubomora. Šteta što nemaju nekog da im pomogne da prerade te emocije, a opet kapiram da je to iz kuće i onda piši propalo. Što vide oponašaju.

  20. #145
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,875
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,408
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Rashodovat djecu.

  21. #146
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    E brate moj kakvu borbu vodim na ovu temu. Znaci treba djetetu objasnit da ne treba da kupuje nekakve Nike 207 ili tako nesto. Za sad uspijevam ali ta borba zivaca I vremena kosta. Mora se sa djetetom ko sa ozbiljnim celjadetom pricat, da razumije, navoditi primjere ljudi koji daju pare na gluposti I sta ih je sve to kostalo u zivotu. Na srecu, ili na zalost mozda je bolje reci, imamo svi takvih primjera u okruzenju.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Bilo je toga i u nase pero... Od 30oro mozda dvoje ili troje da imaju makserice i takve gluposti. Ostalima je to bio pojam. Ali to su bile sredina 90ih, pocetak 2000ih...

    Danas vlada nekakva megalomanija, pokondirenost, ne znam ni ja vise kako ove moderne bolesti nazvati. To se slave rodjendani ka grand parada, to se kupuje... Mislim da je pristup kapitalu, laksi danas nego prije 20 godina. Ide se u dozvoljene minuse, placa na rate... I nekako se to sve kupi.

    Prica mi rodjaka iz svedske uzela polovna kolica od drugarice sto joj ne trebaju vise. A plata joj 5000. I nisu to izolovani primjeri u srecne drzave. Ona ne moze prvo da shvati kako ljudi kod nas uopste zive sa 300e plate na kvu skupocu, a onda da ne pominjemo ove kupovine...

    E ako ce moji ista gledat od fensi stvari i gluposti...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  22. #147
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Danas vlada nekakva megalomanija, pokondirenost, ne znam ni ja vise kako ove moderne bolesti nazvati.
    Neiživljenost. Emotivna zrelost na nivou pubertetlija. Važi ono, u se, na se i poda se. Đeca kojima se pruži drugačiji pogled na svijet i život, imaju šansu da izrastu u "normalne" osobe.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  23. #148
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    kod nas roditelji neki djeci kupuju tablete, ps4, telefone a ona tek 10 godina napunila. i to se dižu krediti da bi se to uzelo. problem je taj što bi kod nas mnogo ljudi da živi na visoku nogu a ne može im biti. i onda nastaju kompleksi i usled toga kupuju se odjeća i obuća od po 100e+, telefoni najnoviji, TV isto od par stotina eura a frižider poluprazan i obavezno se računi ne plaćaju redovno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. #149
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Meni je veći fenomen taj što ljudi iz okruženja gledaju u takve osobe sa divljenjem. Ja obično ignorišem sve te plastične "duhove" , na distanci sam sa folirantima, bezkompromisan sam na tu temu. Jednostavno ama bukvalno svaku osobu koja ima u sebi šablon ponašanja narcisoidnih manijaka kojima je sve naj što se njih samim tiče i njihove djece i života i koji prstima bodu drugima oči da bi im klimali glavama i divili im se , to je kod mene na ignore, snažni ignore. Sa druge strane, primjećujem da je velika većina ljudi upravo oduševljena prividom nečije sreće , koja je vezana za nešto materijalno. Mi živimo u takvom svijetu gdje je glad za sticanjem uništila svaku duhovnu vrijednost. Izuzetno je snažan taj nagon, sila materijalnog, privod nečeg što se kroz moć kupovine predstavlja kao status moći kojoj se masa divi. Dakle, sješće 5 ljudi od kojih će recimo osoba "A" pričati o sebi, o svom statusu, prezentovati svoju kupovnu moć, sve u superlativu, jer kako bi drugačije, od čega će osobi "E" to sve biti bolesno, dok će ostali oduševljeno slušati i stremiti istim ostvarenjima. Tu imate i ovu veliku prazninu u međuljudskim odnosima koja je zastrašujuće vezana interesom kao motivom. Jedan od ćlanova ovog foruma napisa "kupiću mu to i to jer ko zna što će mi kasnije trebati u životu". To me je podstaklo na razmišljanje kuda vodi takvo razmišljanje...

  25. #150
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Samo da izrazim saglasnost sa terminologijom - plasticni "duh"... Top opis... Samom tim se slazem i sa neophodnoscu da se izignorise doticno okruzenje... Jeste izazov ali ne i nemoguce djecu postaviti na stabilne osnove dje se nece osjetiti ugrozenim ako nemaju telefon, tablet ili sta vec, sto prije svega njihove roditelje najcesce, cini da se osjecaju mocnije, a djeca jedu leba i pastete...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Balša Brković: Paranoja u Podgorici
    By Ćipur in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 61
    Last Post: 28-11-11, 12:10
  2. Balša Brković: BLAŽENA OZANA
    By Ćipur in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 21-12-10, 01:26
  3. Replies: 4
    Last Post: 03-05-10, 22:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •