Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 35

Thread: Opsti test kod UZK

  1. #1
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default Opsti test kod UZK

    Konkurisao sam na neki oglas pa me zanima sto se tacno polaze za taj opsti test, jesu li pitanja na zaokruzivanje, koliko se vremenski polaze i tome slicno... svaka info je dobrodosla

  2. #2
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Ošte poznavanje zakona koje si polgao za državni ispit, a u zavisnosti od toga za šta si konkretno konkurisao imaš i par dodatnih pitanja koja se tiču samog posla za koji konkurišeš.. Imaš valjda na zaokruživanje, dopunu i od zavisnosti kako znaš, relativno kratko ti treba da završiš. Ako prođeš te dvije grupe čeka te intervju (iliti oči u oči)..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  3. #3
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ja sam to poodavmo polagao- zakon o upravnom posupku i sporu, druavni sluzb i namjestenici, zakon o radu pretpostavljam, ima li jos nesto... treba li ustav... ima li pravnika da su skoro polagali

  4. #4
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    http://www.uzk.co.me/index.php?optio...view=quiz&id=2

    ovdje imas da treniras, kad zavrsis jedan krug..
    upisi neko ime / neko prezime, email stavi
    [email protected] bilo koju nepostojecu adresu i
    "snimi i posalji". na sljedecem koraku ces vidjeti sta si pogodio, sta si promasio.
    opet na istom linku, vrti novi kviz.. neka pitanja ce ti se ponoviti, neka ce biti nova.
    ne znaci da ce ti ni 30% od tih pitanja doci na tvom testu opsteg znanja (koji je na zaokruzivanje),
    ali imaces sliku sta da ucis, koji tip pitanja.
    od 30 pitanja mislim da je 16 za prolaz. sto vise tacnih vise bodova.
    Drugi dio pismenog tesitiranja, koji se radi odmah nakon toga, je dio koji se tice
    organa koji je raspisao oglas. kako bi znao sta tacno traze, koja oblast, prava, ekonomije isl.
    zakucas na vrata "buduceg poslodavca", da ti daju tekst da naucis.
    Nije fora ako ces da radis npr. u ministarstvu poljoprivrede, da ti načelno i teorijski znaš tu materiju,
    a da ti na testu dođe "Sporazum sa Abu Dhabi fondom za finansiranje projekata na Sjeveru".
    To niko od kandidata ne bi znao, osim onih kojima su pitanja podijeljena i koji su unaprijed primljeni.
    Nakon tog dijela ide opciono testiranje engleskog jezika. I tu je 25 pitanja na zaokruživanje..
    vremena.. je li how much ili how many eggs.. je li The Irish republik ili Irish Republic ili A Irish republic.
    Htio sam da im napisem "The republic of Ireland" ali nisam.
    Opet opciono, test računara. Kreiraj folder na desktop, imenuj ga svojim imenom, u njega snimi word doc.
    u word napiši "ko me nagovori da konkurišem.. bolduj.. ubaci sliku sa interneta neke gole sise, snimi i bože me ti sačuvaj.
    Kad to sve prođeš, opet moliš neke sile da se rukovodilac tog organa smiluje da zakaže intervju, sa svim kandidatima koji su
    na pismenom dijelu testa osvojili više od 50%.
    Ta uživo komisija, dvije žene iz UZK i šef budući. One će da te pitaju šta si završio, odakle si.. predstavi nam se.
    A šef će da te pita opet nešto iz struke.. možda malo šire.. neku zakonsku proceduru.. zavisi je li i šef završio normalan fax, ili
    "ono u Baru".. "ono u Brčkom", "ono u SokoLcu", "ono u Leposaviću", ili "ono u Mojkovcu".
    Kad to prođete, čekate rang listu.. od tog momenta kad je izbace na sajt uzk, čekate mjesec dana da je dostave organu,
    da "rukovodilac organa" izvrši izbor kandidata. jednog, dva, tri, pet.. koliko se traži oglasom.
    Svi kandidati koji su konkurisali, imaju pravo žalbe u roku 8 dana. Kad prođu ti rokovi,
    zovu izabrane kandidate da dođete na posa, osim ako nema dodatnih provjera,
    zavisno koji je organ u pitanju. (medicinske provjere, security background itd)

    Sve u svemu, ne lipši magarče do zelene trave.. ko vjeruje u pravdu, treba da konkuriše i da se bori.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    E pa hvala vi momci, to su valjda ti zakoni...
    Moze li se sto prepisat tamo, ima li piš pauza, daju li telefone

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Prvi je opsti - sa drzavnog a drugi ti je sa pitanjima koja je sastavio poslodavac.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  7. #7
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    .
    Moze li se sto prepisat tamo, ima li piš pauza, daju li telefone
    Ovo me zanima e nemam namjeru vise ista da ucim, dosta ga je bilo...

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Trt, moraces
    Moras doktorirati zakon o drz . sluzbenicima, ustav, zakon o radu, zakon o zaradama...
    Plus, pitanja koja su potrebna za posebni dio, a to nekad znaju biti 3-4 zakona...U svakom slucaju, 10-15 dana ucenja...
    I onda izadjes kao ja, budes bolji bodovno od svih, ali na usmenom ti daju 10 bodova, a jednoj djevojci 30 jer je naravno namjesteno za nju

    I onda gubis volju, poludis, osnujes firmu i briga te za drzavni posao


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,154
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ko se jos pali da ce biti primljen na objavljene konkurse i oglase?? Cim vidis oglas znaj slobodno da je namjesteno i ne trosi sebe novac i zivce... nemoj da mislis da nisu unaprijed podijeljena pitanjima onima za koga su zacrtani oglasi...! Na zalost nasu ali tako je...

    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Zna li ko imena ispitivaca u ove tri komisije? Jesu to sve razlicite osobe?


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  11. #11
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    I onda izadjes kao ja, budes bolji bodovno od svih, ali na usmenom ti daju 10 bodova, a jednoj djevojci 30 jer je naravno namjesteno za nju
    Quote Originally Posted by djuka_pv View Post
    Ko se jos pali da ce biti primljen na objavljene konkurse i oglase?? Cim vidis oglas znaj slobodno da je namjesteno i ne trosi sebe novac i zivce... nemoj da mislis da nisu unaprijed podijeljena pitanjima onima za koga su zacrtani oglasi...! Na zalost nasu ali tako je...
    ma znam ja to drugari, za mene je namješteno, tako da se ne sjekiram oko posebnog dijela, ali me strah da ne roknem ovaj opšti test i da za bruku ostanem...

    pošto ste već polagali, može li se prepisati što tamo, daju li piš pauze, može li se izaći sa testiranja itd...

  12. #12
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,154
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    @karamazov.... sretno ti bio... al nemoj nam brate obraz uzimati da pokusavas prepisivati... śedi 10dana i nauci osnove koje ce ti predstavljati visu polu poalova sa kojim ces se susretati kasnije....
    Ako nije tajna koji je posao u pitanju

    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

  13. #13
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    radno mjesto je sam.savjetnik 1, kao neki načelnik odsjeka, nešto tome slično, ne pitaj me ništa...
    jedino me strah da ne dođe neko sa jačom vezom od mene pa da me ispale... obećanje ludom radovanje...
    ima li kakvih ometača za bubice tamo...

  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1. Opsti test znanja, 25 pitanja na zaokruzivanje
    2. Prakticni dio tj pitanja koja sastavlja poslodavac
    3. Rad na racunaru (word, excel, power point, internet)
    4. Usmeni razgovor

  15. #15
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,154
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ako je nasteljen za tebe ko sto kazes da jeste onda se nista ne brini, sve i da budes najgori od svih koji su polozili opsti dio, usmeni dio tj intervju rjesava stvar jer je to nacin da ostalim kandidatima zamazu oci...
    Uzmi nauci ZUP, nadleznosti skupstine predsjednika i vlade, i ako si iata zapamtio sa poslova pripravnika ne brini se... posebni dio nauci zakone vezane za tu oblast i nek ti je bog u pomoci mozda se sretnemo na nekom seminaru

    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    imas skriptu od 40strana dje ti je izvuceno sve za drzavni. da prodjes makar nesto na taj opsti. vjeruj mi na opsti test mozes imat razlike 2-3 boda max u odnosnu na ostale, a na posebni i razgovor ces ih prepeglat za 100bodova. tako da nemas razloga za brigu iskreno.
    f6

  17. #17
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,154
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Nesto ne mogu da se sjetim, mislim od ukupno 28-9 bodova da ti je za prolaz potrebno 21.... iz ustava one nadleznosti nauci 100%ce ti biti nesto i nosi po cijeli bod

    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

  18. #18
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    koja je to skripta od 40 strana...?
    evo danas sam poceo da ucim, procitao sam 3 strane zakoan o drzavnim sluzbenicima i nijesam moga vise...
    je li neko od vas koristio ove tablete za pamcenje, memoaktiv, ginko i sl


  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    U svaku fotokopirnicu imas tu skriptu. Posalji mail u inbox pa cu ti proslijedit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  20. #20
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aquamarin View Post
    http://www.uzk.co.me/index.php?optio...view=quiz&id=2

    ovdje imas da treniras, kad zavrsis jedan krug..
    upisi neko ime / neko prezime, email stavi
    [email protected] bilo koju nepostojecu adresu i
    "snimi i posalji". na sljedecem koraku ces vidjeti sta si pogodio, sta si promasio.
    opet na istom linku, vrti novi kviz.. neka pitanja ce ti se ponoviti, neka ce biti nova.
    ne znaci da ce ti ni 30% od tih pitanja doci na tvom testu opsteg znanja (koji je na zaokruzivanje),
    ali imaces sliku sta da ucis, koji tip pitanja.
    od 30 pitanja mislim da je 16 za prolaz. sto vise tacnih vise bodova.
    Drugi dio pismenog tesitiranja, koji se radi odmah nakon toga, je dio koji se tice
    organa koji je raspisao oglas. kako bi znao sta tacno traze, koja oblast, prava, ekonomije isl.
    zakucas na vrata "buduceg poslodavca", da ti daju tekst da naucis.
    Nije fora ako ces da radis npr. u ministarstvu poljoprivrede, da ti načelno i teorijski znaš tu materiju,
    a da ti na testu dođe "Sporazum sa Abu Dhabi fondom za finansiranje projekata na Sjeveru".
    To niko od kandidata ne bi znao, osim onih kojima su pitanja podijeljena i koji su unaprijed primljeni.
    Nakon tog dijela ide opciono testiranje engleskog jezika. I tu je 25 pitanja na zaokruživanje..
    vremena.. je li how much ili how many eggs.. je li The Irish republik ili Irish Republic ili A Irish republic.
    Htio sam da im napisem "The republic of Ireland" ali nisam.
    Opet opciono, test računara. Kreiraj folder na desktop, imenuj ga svojim imenom, u njega snimi word doc.
    u word napiši "ko me nagovori da konkurišem.. bolduj.. ubaci sliku sa interneta neke gole sise, snimi i bože me ti sačuvaj.
    Kad to sve prođeš, opet moliš neke sile da se rukovodilac tog organa smiluje da zakaže intervju, sa svim kandidatima koji su
    na pismenom dijelu testa osvojili više od 50%.
    Ta uživo komisija, dvije žene iz UZK i šef budući. One će da te pitaju šta si završio, odakle si.. predstavi nam se.
    A šef će da te pita opet nešto iz struke.. možda malo šire.. neku zakonsku proceduru.. zavisi je li i šef završio normalan fax, ili
    "ono u Baru".. "ono u Brčkom", "ono u SokoLcu", "ono u Leposaviću", ili "ono u Mojkovcu".
    Kad to prođete, čekate rang listu.. od tog momenta kad je izbace na sajt uzk, čekate mjesec dana da je dostave organu,
    da "rukovodilac organa" izvrši izbor kandidata. jednog, dva, tri, pet.. koliko se traži oglasom.
    Svi kandidati koji su konkurisali, imaju pravo žalbe u roku 8 dana. Kad prođu ti rokovi,
    zovu izabrane kandidate da dođete na posa, osim ako nema dodatnih provjera,
    zavisno koji je organ u pitanju. (medicinske provjere, security background itd)

    Sve u svemu, ne lipši magarče do zelene trave.. ko vjeruje u pravdu, treba da konkuriše i da se bori.
    Ovaj test nece da otvori iako sam se uspjesno registrovao. Aktivirao sam link koji mi je stigao na mejl, ali nece. Da li ima kakve veze sto je sajt uzk promijenjen, sad je uzk.gov.me?
    Da li mogu da konkurisem na oglas ako nemam polozen strucni ispit, jer je Zakonom o drzavnim sluzbenicima i namjestenicima predvidjena takva mogucnost pod uslovom da strucni ispit polozim u roku od godinu dana od zasnivanja radnog odnosa?

  21. #21
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ne mozes, ako se trazi oglasom da ga imas, moras ga imati polozenog...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #22
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    koja je to skripta od 40 strana...?
    evo danas sam poceo da ucim, procitao sam 3 strane zakoan o drzavnim sluzbenicima i nijesam moga vise...
    je li neko od vas koristio ove tablete za pamcenje, memoaktiv, ginko i sl

    Brate, nemoj sto zamjeriti, ali bas je precrno ovo sto pises...
    Znaci, namjesten je oglas za tebe, muka ti je 40 strana da procitas, a ceka te posao “sefa”, dje moras dnevno da procitas milion dopisa, znas 15 zakona u prste da bi mogao odgovoriti na pitanja ljudi kojima si nadredjeni i koji uostalom ocekuju da sve znas s obzirom na funkciju...Gledam nacelnika ovamo dje ja radim, znas kakva enciklopedija, ali on je dosao znanjem na funkciju stvarno...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #23
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Nadam se da neko cita ovo. I kad karamaznov dodje da radi kaze e nema sad vise sine sjedi sa bubicom


    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

  24. #24
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Brate, nemoj sto zamjeriti, ali bas je precrno ovo sto pises...
    Znaci, namjesten je oglas za tebe, muka ti je 40 strana da procitas, a ceka te posao “sefa”, dje moras dnevno da procitas milion dopisa, znas 15 zakona u prste da bi mogao odgovoriti na pitanja ljudi kojima si nadredjeni i koji uostalom ocekuju da sve znas s obzirom na funkciju...Gledam nacelnika ovamo dje ja radim, znas kakva enciklopedija, ali on je dosao znanjem na funkciju stvarno...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nije crno ni da Bog...
    Davno sam je to zavrsio, nije tesko bilo...
    Ima tu dosta pitanja koja mozes ovako logicki da rijesis ali moras i da ucis...
    Ove tablete Memoaktiv nista ne valjaju, ispio sam jednu tablu, svaki put kad bi popio me glava boljela pa sam batalio...
    Uglavnom uzeo sam 14 od 25 pitanja na opsti, na posebni dio sam imao maksimum... na konacnoj rang listi sam imao skoro 5 cijelih poena vise od drugorangiranog, razbio sam ih sve...
    Ja se vala nikad nijesam lozio na ta rukovodeca mjesta, ali poslije skoro 6 godina u istom organu, to mi mjesto pripada...
    Plata nije nesto mnogo veca, ali moram da nosim odijelo na posao, znas li kako me gledaju ribice kad na pauzu sjednem u Bokesku i Hemeru... toplo preporucujem...
    Da ti dam jedan savjet, koji su meni rekli prvi dan kad sam poceo da radim- pravnik ne mora sve da zna, samo treba da zna dje da trazi... zamisli da moram sve one zakone da znam napamet, pregorio bih covjece...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    pravnik ne mora sve da zna, samo treba da zna dje da trazi...
    www.google.com

    BrokeBack
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. TeSt
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 07-03-12, 15:19
  2. -=Test=-
    By -Peksimir- in forum Centralni
    Replies: 10
    Last Post: 21-08-05, 16:29
  3. Test
    By NAGUAL in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 11-02-05, 00:26
  4. TEST
    By Jack_The_Ripper in forum Sex i erotika
    Replies: 3
    Last Post: 06-01-05, 18:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •