Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 198

Thread: Meditacija & Yoga

  1. #51
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Sve dok se pod meditacijom podražumijeva stanje koncetracije (obično zatvore oči i virkaju na sat ili pokušavaju da ne misle) , a yoga-u svode na fizičke vježbe je ok.

    Sve ostalo, van tog okvira sam protiv.

  2. #52
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Ovu temu treba prebaciti u Prodaja / Oglasi.
    Dodao bih još i da sve žene koje idu na jogu su ustvari nevoljene i traže muškarca.
    Muškarci koji idu na jogu imaju samo jedan cilj a to je da se osamostale kada je pušenje u pitanju.
    Šalim se naravno
    Joga treba da ima svoju temu a meditacija svoju i to u dijelu foruma duhovnost-religija. Ako ostane pod Društvom onda se ne šalim.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  3. #53
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Ja počeh prije mjesec kod neke koreanke u city kvartu na ashtangu. A kako je dobrooooo. U 6h ujutro pocinje mysore class. Svidja mi se mnogo taj sistem. Imas zadatu sekvencu asani i picis i dodajes asane dok ne izgradis primarnu seriju. Yoga, a opet izuzetno fizicki zahtjevna. Probao sam svasta od treniga i vrsta yogi ali ovo je vrh.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #54
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja se bavim sedam godina tim redovno , posto je ovo anonimno ovako pa me ne brine ocu li ispanut 'lud' ali istina je zivimo u toj 'fantaziji' tom 'filmu' sa demonima i bogom i ostalim civilizacijama vjerujete li mi ?

  5. #55
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fma View Post
    ja se bavim sedam godina tim redovno , posto je ovo anonimno ovako pa me ne brine ocu li ispanut 'lud' ali istina je zivimo u toj 'fantaziji' tom 'filmu' sa demonima i bogom i ostalim civilizacijama vjerujete li mi ?
    Ovo nije anonimno! Ovo je osinjak sajber špijuna i to previše lajavih i rekao bihhhh.....nekkkakoooo i demonizovanih

  6. #56
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by R_Lost View Post
    Meditacija je predivno iskustvo. Jeste u poceku ludilo sa mislima i nemoguca kontrola, ali svakim novim meditiranjem protok misli se smanjuje. 10minuta dnevno, sasvim dovoljno. U meditacijama dolazi do raznih spoznaja, ovo pricam za ljude koji gledaju sa strane spiritualnosti. Vodjene meditacije su ideale za pocetak, jer usmjeravaju misi i imate bolju kontrolu nad mislima. Preporuka svakako!
    Za ovakve neke stvari, bitna je otvorenost uma. Onaj ko je ogranicenog shvatanja, ne moze da razumije neke stvari. Da ne pricam o osudjivanju i o tome kako ne valja itd. kako rece lejdi marianna gore, "To su sveznalice iz fotelje". Nikad probali nijesu niti se potrudili da razumiju, a vec imaju misnjenje da ne valja. Samo oni koji su isprobali jogu, meditaciju, znaju benefite koje im pruza.
    Slazem se, ali moram dodati da je to individualno i svako je na razlicit nacin dozivljava... nekom je potrebno vise vremena da dostigne to *stanje bez misli*, s tim da taj period osobu ne treba obeshrabriti, naprotiv Maknite fokus sa ogranicenih osoba koje osudjuju i mlate a ne znaju ni sami o cemu pricaju... svaki zdravi skeptik prvo vidi o cemu se radi i sam proba, pa na osnovu toga kreira sopstveno misljenje Vodjene meditacije su, kao sto si i sam rekao, idealne za neki pocetak kasnije se naviknemo na tisinu

  7. #57
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sve te čeka kad se vratiš, sve što sanjaš, sve što pamtiš.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  8. #58
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,112
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    "Šta je, monasi, plemenita istina o putu koji vodi do prestanka patnje?

    To je upravo onaj Plemeniti osmostruki put sačinjen od ispravnog razumevanja, ispravne namere, ispravnog govora, ispravnog delovanja, ispravnog načina življenja, ispravnog napora, ispravne sabranosti i ispravne koncentracije.

    A šta je to, monasi, ispravno razumevanje? Razumeti patnju, razumeti uzrok patnje, razumeti prestanak patnje, razumeti put koji vodi do prestanka patnje: to je ispravno razumevanje.

    A šta je to ispravna namera? Misli lišene požude, misli lišene zlovolje, misli lišene okrutnosti: to je ispravna misao.

    A šta je to ispravan govor? Uzdržavati se od laganja, od ogovaranja, od pogrda, od naklapanja: to je ispravan govor.

    A šta je to ispravno delovanje? Uzdržavanje od ubijanja, od uzimanja onoga što nam nije dato, od preljube: to je ispravno delovanje.

    A šta je to ispravan način življenja? Kada plemeniti sledbenik, izbegavajući pogrešan način zarađivanja za život, provodi svoj život na ispravan način: to je ispravno življenje.

    A šta je to ispravan napor? Kada se u monahu probudi želja da izbegava nastanak loših, nekorisnih stanja, tada on čini napor, prikuplja svoju energiju, usmerava svoj um ka tome i tome teži. Da bi prevazišao loša, nekorisna stanja koja su već nastala, u njemu se budi želja, tada on čini napor, prikuplja svoju energiju, usmerava svoj um ka tome i tome teži. Da bi podstakao korisna stanja koja još nisu nastala, u njemu se javlja želja, tada on čini napor, prikuplja svoju energiju, usmerava svoj um ka tome i tome teži. Da bi zadržao korisna stanja koja su već nastala, da ih ne bi zapostavio, već ih osnažio do pune zrelosti i savršenstva, u njemu se javlja želja, tada on čini napor, prikuplja svoju energiju, usmerava svoj um ka tome i tome teži: to je ispravan napor.

    A šta je to ispravna sabranost? Kada monah boravi praktikujući kontemplaciju tela kao tela – praktikujući kontemplaciju osećaja kao osećaja – praktikujući kontemplaciju uma kao uma – praktikujući kontemplaciju objekata uma kao objekata uma, marljiv, jasno razumevajući i sabran, odloživši sa strane gramzivost i odbojnost u odnosu na ovaj svet: to je ispravna sabranost.

    A šta je to ispravna koncentracija? Kada monah, sasvim obuzdanih čula, bez mentalnih nečistoća, uđe i boravi na prvom stupnju zadubljenja, koje je praćeno usmerenošću misli i istraživanjem, a ushićenje i zadovoljstvo se rode iz osame. Sa smirivanjem usmerenosti misli i istraživanja ulazi on i boravi na drugom stupnju zadubljenja, koji karakterišu kako samopouzdanje i sabranost uma, oslobođenog usmerenosti misli i istraživanja, tako i ushićenje i zadovoljstvo rođeni iz koncentracije. Sa bleđenjem i ushićenja, ostaje on spokojan, sabran i jasno razumevajući, sa fizičkim osećajem zadovoljstva. Ulazi i boravi na trećem stupnju zadubljenja, o kojem plemeniti kažu: 'Spokojan i svestan, ima on prijatno boravište'. Sa napuštanjem zadovoljstva i bola – kao i sa ranijim nestankom radosti i žalosti – ulazi on i boravi na četvrtom stupnju zadubljenja, koje nije ni bolno ni prijatno, a u sebe uključuje pročišćenje svesnosti kroz spokojstvo. To je ispravna koncentracija.
    Ovo je, monasi, plemenita istina o putu koji vodi do prestanka patnje."

  9. #59
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A šta je to perfektna prevara? To je, kad u 51% istine zamiješ 49% posto NEistine.

  10. #60
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Dakle poceli smo sa krosfitom dosli na trcanje a sad imamo i joga sekte. Sledeca stvar je masovno samoubistvo u kombinaciji sve tri ove sekte na nekom imanju u Mataguzima.

  11. #61
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    amin prijeki,

    zanimljivo je svi neki monasi odje izlgeda pa se furaju na ove stvari ? i jos zanimljivije kako nijedan veliki um danasnjice uspjesan bogat magnat se ne bavi meditacijom i sredjivanjem mislis kako to ?? ? ? ? ja sam zbunjen ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #62
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Dakle poceli smo sa krosfitom dosli na trcanje a sad imamo i joga sekte. Sledeca stvar je masovno samoubistvo u kombinaciji sve tri ove sekte na nekom imanju u Mataguzima.
    Quote Originally Posted by sparco View Post
    amin prijeki,

    zanimljivo je svi neki monasi odje izlgeda pa se furaju na ove stvari ? i jos zanimljivije kako nijedan veliki um danasnjice uspjesan bogat magnat se ne bavi meditacijom i sredjivanjem mislis kako to ?? ? ? ? ja sam zbunjen ;p
    Povučite riječ!!!

    Ljudi odu u meditaciju i yogu ili što se toga tiče u vjeru bilo koju jer im je pun k....c (sramotna riječ koju pravi yogaši ne koriste) brutalne istine i što im je isto tako pun k....c (opet sramotna riječ) previše oštroumlja. Prvo pravi štetu taman kao i brutalna sila, a ovo drugo mi je samo mrzno i to je to. A ovaj naš svijet sa svim ovim našim magnatima se sveo samo na to. Ja ću yogu raditi i meditirati na rijeci Bukovici da je ne bi silni magnati potopili svojim oštroumljem. Ako je to loše onda ništa. Ko voli može i u Mataguže. Ne branim.
    Last edited by Caesar; 22-02-18 at 09:24.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #63
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Svi cete na kraj u Mataguze zavrsit. Sve joge vode u Mataguze veli ona stara hahaha

  14. #64
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,112
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Pa davno je rečeno da je joga za sirotinju, a za magnete evo transfuzija mlade krvi kako se ne sređuju pf

  15. #65
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ako ti je oun k onda se boris da promijenis a ne izolujes u ignorantnost ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #66
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ako ti je oun k onda se boris da promijenis a ne izolujes u ignorantnost ;p
    Nego sta se nego borim. Ja sam odozgo. Kad budu dosli da prave ja cu jogu raditi u asanu pas dignute glave i odatle iriminage kubishime na prvog koji me takne da se sklonim da bi pravio on mini elektranu. Kombinujem jogu i borilacke vjestine. Balansiram. Do tada peticije, forum i tzv gradjansko djelovanje
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  17. #67
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Radi li se sto na ovom planu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  19. #68
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Radi... sve je više ovoga Milfače se bave jogom nadajući se brutalnom seksu, a muškarci koji idu na jogu se nadaju da će jedan dan sami sebi moći da po*uše
    Ako griješim neka me isprave.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  20. #69
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    814
    Thanks Thanks Given 
    2,081
    Thanks Thanks Received 
    372
    Thanked in
    194 Posts

    Default

    Hahahahah

    Nikada necu razumjeti ljude koji idu na jogu.

    Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka

  21. #70
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Meditacija & Yoga

    Nadam se da ce se jos neko uključiti pored ova dva “mentally-challenged” mladića.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. #71
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svakako je individualna stvar, meni se kao mlađoj dešavalo da želim osamu i mir, a retroaktivno kad pogledam svakako da fizička rekreacija (disciplina) u dužem vremenskom intervalu povlači za sobom potrebu za raspremanjem duše i uma. Bivalo je radikalnih odluka, koje iziskuju ono što malo ko voli
    octordle

  23. #72
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Joga i meditacija su najperfidniji oblik okultizma! Ne samo da upražnjavanje toga treba u širokom luku izbjegavati već se treba što je moguće dalje distancirati od bilo kakvog kontakta pa čak i poslovnog od ljudi koji se predstavljaju kao učitelji takvih rituala.

  24. The Following User Says Thank You to pecaros For This Useful Post:


  25. #73
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Joga i meditacija su najperfidniji oblik okultizma! Ne samo da upražnjavanje toga treba u širokom luku izbjegavati već se treba što je moguće dalje distancirati od bilo kakvog kontakta pa čak i poslovnog od ljudi koji se predstavljaju kao učitelji takvih rituala.
    Mozes malo da sa argumentima ovo potkrepiš jer me živo zanima. Naravno da šarlatana tu ima kao nigdje složiću se ali sama Yoga (zovimo i asane i yogu jednim imenom Yoga) ne vidim da ima neki problem. Na kraju ako iz istog jezera kofama musliman, hrišćanin i pripadnik vjere koja praktikuje Yogu zahvate vodu, ne vidim kako se nekom od njih može reći da to što imaju u kofi nije voda.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  26. #74
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Mozes malo da sa argumentima ovo potkrepiš jer me živo zanima. Naravno da šarlatana tu ima kao nigdje složiću se ali sama Yoga (zovimo i asane i yogu jednim imenom Yoga) ne vidim da ima neki problem. Na kraju ako iz istog jezera kofama musliman, hrišćanin i pripadnik vjere koja praktikuje Yogu zahvate vodu, ne vidim kako se nekom od njih može reći da to što imaju u kofi nije voda.
    Šarlatani su bezopasni ali sama meditacija nije. Radi se o nekoj vrsti samohipnoze ili transa?! Postoje ljudi koji javno iznose svoja iskustva i nije ih teško pronać ....informišite se.
    Osluškivat sebe je opasna stvar. Mozak je stvoren da bi non-stop radio, a zaustaviti ga znači uvesti sebe u neku vrstu transa..... naravno da bi vrlo lako se sve to i dalo obrazložit ali ja ne želim to da radim jer bi se stvorio kontraefekat ...... informišite se dok ste na vrijeme.

  27. #75
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Šarlatani su bezopasni ali sama meditacija nije. Radi se o nekoj vrsti samohipnoze ili transa?! Postoje ljudi koji javno iznose svoja iskustva i nije ih teško pronać ....informišite se.
    Osluškivat sebe je opasna stvar. Mozak je stvoren da bi non-stop radio, a zaustaviti ga znači uvesti sebe u neku vrstu transa..... naravno da bi vrlo lako se sve to i dalo obrazložit ali ja ne želim to da radim jer bi se stvorio kontraefekat ...... informišite se dok ste na vrijeme.
    Dobri moj kolega, ja sam očekivao nešto iz iskustva, a vi mi govorite kako je ukus neke kafe ružan bez da ste je probali. I još me upućujete da se informišem kao da tamo po netu i u svijetu vlada nepodjeljeno mišljenje o vašem stavu. Ja na temu meditacije iz ličnog iskustva mogu da kažem samo da to što ste ustvrdili nije baš najtačnije. Meditacija može da bude opasna isto kao i voda. Uneste previše vode i mozak otekne i eto belaja. Da li možemo reći zato da je voda loša? U pravu ste za um ali niste u pravu da neko pokušava da ga zaustavi. Kad odgledate film u jednom dahu što se kaže da li ste vrijeme zaustavili? Naravno da ne, samo vaš fokus je bio izmješten. Tako je i sa meditacijom. Niko ne zasutavlja vrijeme, um, svijet oko sebe... To je nemoguće jer sve teče sve se mijenja. To je ono što zovemo realnošću, a razumjevanje kroz meditaciju da to i nije realnost vas ne izuzima od zakona fizike ali vam daje pogled nekoga ko je izmješten iz "realnosti". Planinu najbolje vidimo kad se malo izmaknemo od nje ali i dalje smo na zemlji zar ne?. Ovo sa strane uticaja Yoge na naš svakodnevni život. Druge aspekte koji su zapravo pravi cilj je nemoguće riječima objasniti, a i nisu cilj ove teme.

    U drugim religijama stvari se rade na drugačiji ali podjednako efikasan način vjerujem, a za hrišćanstvo to i znam.
    Last edited by Caesar; 11-11-22 at 09:16.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Yoga Pro 2/3
    By NeroAzzurro in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 10-06-15, 08:56
  2. Prodajem Ln yoga i3
    By head-hunter in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 6
    Last Post: 29-06-13, 10:48
  3. Yoga u PG
    By Cortes in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 07-09-09, 08:44
  4. Kundalini meditacija
    By PHB in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 28-12-08, 19:15
  5. Meditacija za novo doba
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 20-03-04, 16:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •