Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 101 to 125 of 198

Thread: Meditacija & Yoga

  1. #101
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    To je baš duhovno kao kad u mnogim sex priručnicima pročitamo da veličina nije važna.

    Srećom, ja sam old school i ne obazirem se na te bedastoće. Imam i dokaze za to (što se tiče veličine, tu sam ok).

    Nije D. Adams napisao Bibliju...ili možda jeste za tebe.
    Last edited by brutajle; 14-11-22 at 12:36.

  2. #102
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    Vidji sto mi napraviste od teme.

    Vrhunac meditacije ako tako mozemo nesto reci je samadhi. Ima vise faza ali iza poslednje je put bez povratka. To je ono kad kazu za jogine ili duhovnike da biraju cas svoje smrti. Jednostavno odluce da se ne vrate. Ka Frodo i Gandalf. Te stvari su opisane sa namjerom da ako se dese da znamo sta se desava i da bi se izbjegli napadi panike kao npr. kada u meditaciji spontano stane disanje na par minuta ili se se udje u dio bez vremena i prostora - nirvikalpa samadhi.

    Meditacija je dio Yoge. Iako danas asane tj. vježbu zovemo yogom izvorno ona cini jako mali dio jogiskog sistema. Koliko mali govori činjenica da je pomenuta samo u jednoj sutri. Potrebna je eto toliko da bi tijelo bilo mirno u meditaciji i sama po sebi nije cilj. Može i bez toga ako smo fizički aktivni.
    Last edited by Caesar; 14-11-22 at 12:36.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  4. #103
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Gospodara mi što je ovo, imaš li 500 eura do prvog da mi pozajmiš? Pošto si toliko širokogrud na savjetima, citatima, knjigama i detaljno sve do perfekcije analiziraš i komanduješ svakim threadom kao klasična Djevica... u horoskop. Ne znam dal si Djevica ili djevica, no ponašaš se tako u oba slučaja, a tu si u i rangu Vodolije sa niskim udarcima, Jarac teško da je motivisan toliko opsesivno da se bavi nečijim škrabanjem po forumu, s tim da je Muhamed bio Bik ili Ovan, mozda si i tu negdje sa njim. I ako nemaš 500 eura da mi pozajmiš, mani me se jevanđelja po Mateju i Društva Spektakla, ti si oličenje Društva Spektakla. Tvoja religija je Spektakl, Bog je Spektakl i ništa drugo. I ako nemaš 500 eura da mi pozajmiš, onda se okani i Derviša i Smrti, Mevlevijskog reda, Nakšibendijskog reda, Havletija, Malikijskog, Šafijskog, Hanbelisjkog, Hanefijskog mezheba, kraljeva, sultanta, Proroka, Velikih Inkvizitora, Patrijarha Vartolomeja, Mevlane i Šemsa iz Tabriza, da vam te neke nove komunjare i anarhisti ne bi ovaj put, kad dođe pravo vrijeme, očitali pravu, pravcatu lekciju koju ćete morat naučit napamet kao hafiz Kuran. Za sva vremena, a ne kao prošli put kad su se mijenjali dresovi i pravili parcijalni dilovi, pa opet mijenjali za stare dresove, da bi klali u ime Boga i Nacije, Kralja i Otadzbine i vodili dzihad. Samo je pitanje jel tih 500 eura na kamatu ili beskamatno, bez grejs perioda... No i Isus je bio Jevrej, a bio je i Jarac u horoskop, a ne hrišćanin. Oh, kako je lepo biti opsesivno kompulsivni poremećaj ličnosti.

  5. #104
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,332
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    2,175
    Thanked in
    1,648 Posts

    Default

    Joga je meni baš prijala. Radila sam je par godina, a onda sam batalila jer mi se nije termin nešto uklopio, a sad mi je i predaleko...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  6. #105
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,864
    Thanks Thanks Given 
    14,865
    Thanks Thanks Received 
    3,670
    Thanked in
    2,620 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    To je baš duhovno kao kad u mnogim sex priručnicima pročitamo da veličina nije važna.

    Srećom, ja sam old school i ne obazirem se na te bedastoće. Imam i dokaze za to (što se tiče veličine, tu sam ok).

    Nije D. Adams napisao Bibliju...ili možda jeste za tebe.
    Jel moguće da si ovo napisao?

    Aj sad..sjedi jedan.
    Duhovno ne znam što je ali duhovito ozbiljno jes.Dovodi sve te tvoje teorije do apsurda.Fakat je to..
    Za mene je Biblija ono šta ja odlučim da mi je Biblija možda Majstor i Margarita od Bulgakova? Moja je i možda mi je draža od te tvoje biblije.

    A bedastoća ti je ovaj komentar u zagradi poprilična.Kad već pojašnjavaš pojam bedastoće.

    Eto tako.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 14-11-22 at 23:36.
    No pasaran!

  7. #106
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Ima interesantna tema https://forum.cdm.me/showthread.php?...mone-Imbalance đe sam jedino ja odgovorio, ali mislim da ovo 6,5 nije tačno... ali nebitno
    Što na jogu idu žene 90 posto?
    Sumnjivo je to
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  8. #107
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,864
    Thanks Thanks Given 
    14,865
    Thanks Thanks Received 
    3,670
    Thanked in
    2,620 Posts

    Default

    Ne znam ali ima ona poza "pravim se mrtav" u jogi i najbolje odgovara junacima koju bi svaku odgovornost sa sebe da prebace u kosmos ako kako može.

    Oni su prosto izvan svega, sve je tako strašno i okrutno, ništa ne valja najbolje pravit se mrtav ko u yogi.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 14-11-22 at 23:53.
    No pasaran!

  9. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  10. #108
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Nema ta poza u jogi. ne znam u stvari
    Možda ono kad se meditira
    Praviš se ono - Alo, meditiram đaole!!!
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  11. #109
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Ovo je interesantna tema, relativno, jer mi je muka da tražim Uspenskog (noć je, mrak , ne pali mi se sijalica nit šterika niti mobilnoga blic) pa ću proguglat, https://realization.org/p/ouspensky/...iraculous.html
    i odma nađoh, uglavnom, mnogo zeznuto je posmatrat samoga sebe (ne -- upoznat sebe -- , stoičke i hrišćanske poskočice), posmatrat sebe izvan tijela (kao u onim filmovima kad nekoga spršte kola pa se izdigne iznad tijela beživotnog i posmatra što se dešava, ima neki film takvi sigurno), to je da se čovjek pogubi, ali moguće je donekle, malo jezivo u stvari. Nekako, kad se pomjeriš iz sebe, stojiš sa strane i posmatraš "sebe" strah da se nećeš vratiti je jak, e sad, svako ima različito iskustvo, čudno je, treba probat, treba bit otvorenog uma (ja više ništa ne odbacujem, ni vanzemaljce, ni Boga, ni ateizam, ni svakakve teorije zavjere.... o svemu treba razmislit i sve treba usvojit, nego ja sam stari konj, meni je lako). A ova knjiga Uspenskog - U potrazi za čudesnim ...nešto nešto.. Uvod u učenje Gurđijeva... . Uzeh je neđe na sajam knjiga, ezoterija ovo ono, ali nije zezanje, "većina ljudi danas živi u snu. u snu rade, pišu čak i knjige" ovo parafraziram ali . nego dobro
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  12. #110
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Kult ličnosti, iliti raznorazni šarlatani u odorama koji zahtijevaju autoritet jednostavno razoriše i sravniše zajedno sa lobanjama ono što je bilo u njima kod naše male braće. To je jedan scenario, ali usljed njihove velikodušnosti oni nude i drugi tj. popravni tako što bi naša mala braća SVOJEvoljno pristala na transplataciju mozga prilikom koje bi umjesto istoga ugradili stalaktit. Te bi tako postali podobni za dalje usavršavanje autoritativnih ličnosti čiji autoritet se zasniva SAMO na teatralnom ponašanju i mudrovanju što je za stalaktitE sasvim, sasvim i više nego dovoljno.
    Šta reći? Ostali samo dugmići
    Dokle goĐ u ljudima budete gledali bogove nećete ni za jotu napredovat.
    Last edited by pecaros; 15-11-22 at 04:11.

  13. #111
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Ja ne znam je li dozvoljeno dva posta postavit jedan za drugim, ako nije neka ga moderatori izbrišu
    Ali zaboravih da se osvrnem na moga malog brata @Brutka i upoređivanju meditacije i njegove ORIGInalne molitve
    Što je moj mali brate? Ko te to najedio Pominješ nekakvo dizanje u vazduh ljudi? Jeli to oblik vaznesenja koji tvoja religija zagovara?! Što li te to toliko moglo iz takta izbačit??? Nije valjda to što je ČINJENICA da će veći dio ljudi koji sebe nazivaju ateistima biti u ogromnoj prednosti prilikom drugog Hristovog dolaska u odnosu na one koji kažu da vjeruju u Boga a mijenjaju svojevoljno njegove zakone i nipodaštavaju biblijske istine zarad nekih svojih ovosvjetovnih materijalnih koristi?
    Ma! Nije to sigurno. A-a, jok. Ne, nisi ti takav. To je samo bio bljesak mojih subjektivnih osjećaja.
    Počevši od same poze koju "jogeri " zauzimaju pa do načina na koji mantraju svojim mislima, ili je možda bolje reći....besmislima, je dovoljno da se vidi da tu nema nikakvih sličnosti sa molitvom.
    Originalna molitva? Ejjj "bre " o čemu ti to? Znači li to da je i najlošija originalna molitva bolja od one najbolje kopije molitve? Kako ja sad da znam da li koristim neku kinesku molitvu? Ova mala privreda je izazvala sveopšti haos na tržištu. Više čoek ne zna ni moli li se originalno ili su mu Kinezi nešto smjestili.
    Last edited by pecaros; 15-11-22 at 05:23.

  14. #112
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Da bi i taj Hrist da dođe više, da počinemo. No izgleda, da mnogi samo čekaju Godoa.

    A i taj Hrist, pardon Godo, je samo čovjek, a opet je bog. Za neke, za mnoge.

    Nego, imaš li makar ti 500 eura, da mi pozajmiš do prvog, pa ćemo posle fino, uz burek i jogurt, o biblijskim istinama i ovosvjetskim zadovoljstvima?

    Samo jel uz kamatu ili bez kamate, ili mogu probijat rok za otplatu... a da mi uvedeš zateznu, i GRACE period, rekonstrukciju duga, nešto... Razumiješ...

  15. #113
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default Meditacija & Yoga

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Ovo je interesantna tema, relativno, jer mi je muka da tražim Uspenskog (noć je, mrak , ne pali mi se sijalica nit šterika niti mobilnoga blic) pa ću proguglat, https://realization.org/p/ouspensky/...iraculous.html
    i odma nađoh, uglavnom, mnogo zeznuto je posmatrat samoga sebe (ne -- upoznat sebe -- , stoičke i hrišćanske poskočice), posmatrat sebe izvan tijela (kao u onim filmovima kad nekoga spršte kola pa se izdigne iznad tijela beživotnog i posmatra što se dešava, ima neki film takvi sigurno), to je da se čovjek pogubi, ali moguće je donekle, malo jezivo u stvari. Nekako, kad se pomjeriš iz sebe, stojiš sa strane i posmatraš "sebe" strah da se nećeš vratiti je jak, e sad, svako ima različito iskustvo, čudno je, treba probat, treba bit otvorenog uma (ja više ništa ne odbacujem, ni vanzemaljce, ni Boga, ni ateizam, ni svakakve teorije zavjere.... o svemu treba razmislit i sve treba usvojit, nego ja sam stari konj, meni je lako). A ova knjiga Uspenskog - U potrazi za čudesnim ...nešto nešto.. Uvod u učenje Gurđijeva... . Uzeh je neđe na sajam knjiga, ezoterija ovo ono, ali nije zezanje, "većina ljudi danas živi u snu. u snu rade, pišu čak i knjige" ovo parafraziram ali . nego dobro
    Gurđef je kreator tzv Četvrtog puta koja je kombinacija hrišćanstva, hinduizma itd. On je od svega po malo dok npr. Ramakrishna je probao sve i istakao ispravnost svih "puteva" ali ipak se zadržao na obožavanju Kali u hinduizmu. Meni lično to miješanje Gurđefa nije nešto primamljivo.

    Posmatrati sebe ljudi često zamišljaju kao vantjelesno iskustvo. Rijetko to zaista može biti i nije to cilj, više nusefekat. Kad kažemo posmatramo "sebe" zapravo samo inicijalno je bitno šta posmatramo dok je zapravo najbitnije Ko posmatra tj. svjedoči. Tu bih stao. Postoje razni vidovi meditacije, svakom prija nešto drugo. Treba sve probati, odabrati i onda burgijanje kao i u svemu gdje želimo rezultate. Ima dosta toga za napisati ali bi to bilo avetanje bez spoznaje istog odnosno nesam kvalifikovan da širim priču.



    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ne znam ali ima ona poza "pravim se mrtav" u jogi i najbolje odgovara junacima koju bi svaku odgovornost sa sebe da prebace u kosmos ako kako može.

    Oni su prosto izvan svega, sve je tako strašno i okrutno, ništa ne valja najbolje pravit se mrtav ko u yogi.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Asana se zove shavasana ili mrtasana. Radi se na kraju serije.
    Last edited by Caesar; 15-11-22 at 08:24.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  17. #114
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,864
    Thanks Thanks Given 
    14,865
    Thanks Thanks Received 
    3,670
    Thanked in
    2,620 Posts

    Default

    Znam Cezare, i pri tom je jako korisna.
    Izvini zbog ove "gužve" ali nek bude sve je za ljude.Meni je recimo od pisaca zapravo ponajviše Hese "flertovao" sa istočnjačkim pravcima kao u Sidarti ne znam gdje mi se misao ote ka Dervišu Selimovića.Mada posve zajedničko je zapravo unutrašnja borba čovjeka.

    Tako je valjda i sa meditacijom i jogom.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  18. #115
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Da bi i taj Hrist da dođe više, da počinemo. No izgleda, da mnogi samo čekaju Godoa.

    A i taj Hrist, pardon Godo, je samo čovjek, a opet je bog. Za neke, za mnoge.

    Nego, imaš li makar ti 500 eura, da mi pozajmiš do prvog, pa ćemo posle fino, uz burek i jogurt, o biblijskim istinama i ovosvjetskim zadovoljstvima?

    Samo jel uz kamatu ili bez kamate, ili mogu probijat rok za otplatu... a da mi uvedeš zateznu, i GRACE period, rekonstrukciju duga, nešto... Razumiješ...
    500 eura nikad u životu nisam vidio uživo, da ih nisam vidio na TV ne bih ni vjerova da postoje. Mada moje lično mišljenje je da ne postoje nego da se radi o fotomontaži.
    Da ne bih skreća sa teme... zna li ko koliko košta obuka za joga majstora?

  19. #116
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    Elem, tri su oblika yoge. U hrišćanstvu je to objedinjeno sto je mozda i dobro. Dakle, yoga uma, bhakta yoga i karma yoga. U prvoj je meditacija. Druga je yoga “posvećenosti” i treća yoga djela. Prvi pristup je vedantski i formless. Znaci nema obožavanja panteona bogova. Drugi je princip posvećenosti nekoj “slici”. Da li je to Hrist, Kršna, Šiva… nebitno je. Danas jedan od najzastupljeniji oblika vjerovanja. I treći je yoga djela kao najmanje efikasan i nepreporucljiv.

    Drugi pristup je vjerujem predmet spora izmedju ateista i vjernika. Pristup koji je najpreporucljiviji za psihu danasnjeg covjeka. Iz jednog razloga. Prvi pristup podrazumjeva odricanje svega, a danas kad smo uronjeni u ovu materijalnost to je prakticno nemoguce, a da sami zivot se ne ugrozi. To je nedualisticki pristup negiranja svega u kojem je svijet iluzija. Treci u previse slucajeva dovede do rasta Ega.


    Sent from आत्मनः
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  21. #117
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    4,573
    Thanks Thanks Given 
    1,755
    Thanks Thanks Received 
    1,710
    Thanked in
    962 Posts

    Default

    Svaki dan je dobar za upiranje.

  22. The Following User Says Thank You to LjukaTheMantidis For This Useful Post:


  23. #118
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    4,573
    Thanks Thanks Given 
    1,755
    Thanks Thanks Received 
    1,710
    Thanked in
    962 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Što bi rekao Vladika Danilo: "Ljepše stvari nema na svijetu
    nego lice puno veselosti"
    Svaki dan je dobar za upiranje.

  24. The Following User Says Thank You to LjukaTheMantidis For This Useful Post:


  25. #119
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,864
    Thanks Thanks Given 
    14,865
    Thanks Thanks Received 
    3,670
    Thanked in
    2,620 Posts

    Default



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  26. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  27. #120
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    "Meditation is not something we do; it is something we cease to do." ~Rupert Spira


    Sent from आत्मनः
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  29. #121
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    Gledah na Instagramu juce Vladiku Grigorija. Pitali su ga za jogu pa kao stav. Rece on njegov licni stav da su vjezbe ok i tako... Ne znam sto mu je trebalo da pominje jogu jer je to klizav teren. Danas objasnjavanje jer su ga zasuli sa osudama i avetlucima pa je morao da pojasnjava itd. Sjetih se kako je osnivac dzudoa poslao svoje ucenike osnivacu aikidoa Morihei-u Uesiba-i da ih on malo uci. Nisu bataili dzudo no su postali bolji dzudisti. Tako i na ovim prostorima moglo bi se o vjeri nauciti ponesto od drugih ali kad ne volis dovoljno svoju vjeru strah te je otvoriti vrata drugoj. A kad ne umijemo da volimo zapravo je tako svejedno dje smo. U islamu, budizmu, pravoslavlju...
    Last edited by Caesar; 17-01-23 at 13:48.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  30. #122
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,558
    Thanks Thanks Given 
    3,534
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    @Caesar

    eo su ga kritikovali

    https://www.vijesti.me/svijet/balkan...slavni-episkop

    neko bi reka da to rade jer nije naklonjen snsu

    тапаталк
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  31. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  32. #123
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,864
    Thanks Thanks Given 
    14,865
    Thanks Thanks Received 
    3,670
    Thanked in
    2,620 Posts

    Default

    Petokolonaš vele.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  33. #124
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Gledah na Instagramu juce Vladiku Grigorija. Pitali su ga za jogu pa kao stav. Rece on njegov licni stav da su vjezbe ok i tako... Ne znam sto mu je trebalo da pominje jogu jer je to klizav teren. Danas objasnjavanje jer su ga zasuli sa osudama i avetlucima pa je morao da pojasnjava itd. Sjetih se kako je osnivac dzudoa poslao svoje ucenike osnivacu aikidoa Morihei-u Uesiba-i da ih on malo uci. Nisu bataili dzudo no su postali bolji dzudisti. Tako i na ovim prostorima moglo bi se o vjeri nauciti ponesto od drugih ali kad ne volis dovoljno svoju vjeru strah te je otvoriti vrata drugoj. A kad ne umijemo da volimo zapravo je tako svejedno dje smo. U islamu, budizmu, pravoslavlju...
    Pa realno kad vidis one u helanke sto rade jogu ...najjace bi bilo da nije okej.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  34. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  35. #125
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default Meditacija & Yoga

    I nisu i jesu u pravu SPC. Koliko su asane u sistemu joge zastupljene govore i yogasutre od Pantadjalija gdje vjezba ima samo jednu ili dvije sutre. Asane su bitne samo da tijelo moze da podnese meditaciju. Da vidim tog ko moze da izdrzi nekadasnje arhijerejske liturgije po 4-5 sati. Svi se hvataju za ledja ako nisu u treningu. Asane sluze samo za to.

    Meditiranje kroz vjezbu je moguce ali predstavlja noviji trend jer mozete meditirati i dok obrezujete lozu. Zapad je popularizovao asane pod nazivom yoga iako ne moze biti dalje od toga i uveo ih u neke new age tokove koji zaista jesi problematicni i nemaju veze sa yogom i vjerom. Pretpostavljam da na ovo misle u SPC. Jedno je sigurno Vladici Grigoriju nije trebalo da se dotice joge iako je i on u pravu. Klizav teren. Masu esktrema ima, crkva netolerantna sa pravom ili ne…


    Sent आत्मनः
    Last edited by Caesar; 18-01-23 at 19:02.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Yoga Pro 2/3
    By NeroAzzurro in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 10-06-15, 07:56
  2. Prodajem Ln yoga i3
    By head-hunter in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 6
    Last Post: 29-06-13, 09:48
  3. Yoga u PG
    By Cortes in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 07-09-09, 07:44
  4. Kundalini meditacija
    By PHB in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 28-12-08, 18:15
  5. Meditacija za novo doba
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 20-03-04, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •