Page 1 of 8 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 198

Thread: Meditacija & Yoga

  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Meditacija & Yoga

    Mislio sam se gdje ovo da stavim. Da li medicina ili religija. Odlučih se za društvo jer bih želio da vidim koliko i kako ove dvije stvari nas čine boljim. Dakle, disciplina uma i disciplina tijela.

    Da li praktikujete nešto od ovog? Kako je to uticalo na vas? Da li imate negativan stav prema ovome? Da li ste razmišljali o ovome? Da li je to reakcija neki problem pa mislite da bi pomoglo ili nešto što vam se javilo samo od sebe?

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. #2
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Probala sam ići na Yogu i shvatila sam da sam preveliki realista za takve stvari. Jednostavno, ne mogu toliko mozak da opustim. Možda nije u pitanju ni mozak, ne znam. Na kraju vježbi, ležimo u mračnoj prostoriji, neka lagana muzika, ova žena stvarno divna, priča da zamislimo da smo na nekoj zelenoj livadi i tako to, a ja razmišljam što ću za večeru, što sjutra da spakujem za Herceg Novi itd. Jednostavno za mene su smao realne stvari. Recimo teretana mi toliko prija sad da je to nvejerovatno, za tijelo naravno, a bogami i za oslobadjanje uma onih stvari koje opterecuju.
    Shvatam i one ljude koji meditiraju, jednostavno kao što ja ne mogu, njima to prija. Podržavam .

  3. #3
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Ja bi se samo jos vise iznervirao na jogu to mi je za ove tripere krosfitere sto im dosadi za koji mjesec, ili zene sto śede doma pa su u lepotu i zdravlje procitale benefite joge. Sigurno je da meditacija i joga odlicno djeluju na um i tijelo, ali to jedino kod onih monaha na tibet koji to praktikuju cio zivot.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  4. #4
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Da li imate negativan stav prema ovome?

    Zasto naglasavas "negativan stav"?

  5. #5
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Zasto naglasavas "negativan stav"?
    Mislim na muškarce jer yoga je obično ovdje u roze obojena. Meditacija se uglavnom gleda u kontekstu religije kao sektaško djelovanje. Zbog toga

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #6
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,114
    Thanks Thanks Given 
    247
    Thanks Thanks Received 
    1,106
    Thanked in
    540 Posts

    Default

    Pa ne bih rekla, vidim po teretanama da dosta instruktora praktikuje pokrete iz joge za istezanje nakon treninga, kao i momci nakon tegova za opustanje sami rade. E sad da li je iz razloga jer im samo tijelo traži, ili jer se počelo preporučivati ili zato što su svi nagrdili kičmu, ne znam, ne ćakulam tamo. Lijepo viđeti svakako. I izazov, obzirom na nasilnu muziku koja se fura po teretanama.

    Um, duh i tijelo su jedinstvo, disciplina jednog "povlači" disciplinu ostalih.
    Svakako je individualna stvar, meni se kao mlađoj dešavalo da želim osamu i mir, a retroaktivno kad pogledam svakako da fizička rekreacija (disciplina) u dužem vremenskom intervalu povlači za sobom potrebu za raspremanjem duše i uma. Bivalo je radikalnih odluka, koje iziskuju ono što malo ko voli - odgovornost.
    Vjerujem da bi odabir prave fizičke aktivnosti pomogao velikom broju mladih i starih koji pate od nekih psihičkih poremećaja, i da im tablete ne bi trebale.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    za sam isa i nije za mene sve one yoga ants i naguzene zadnjice makse lose ti bude
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #8
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Ja sam počela da idem i baš mi prija! Ne može se odmah očekivati neko čudo, treba vremena i volje. Kao i za sve ostalo u životu.

    Kad sam otišla i vidjela šta sve instruktorka može da uradi i kako je razgibana, osjećala sam se tako zakržljalo.

    Zato ne slušajte komntare ljudi koji pričaju, a nikad nisu to probali. To su sveznalice iz fotelje. Koga interesuje nek proba, vidi je li za njega/nju.

    Ono što sam ja uvidjela jeste da je mnogo važno pravilno disanje, vježbe se lakše izvode. Takođe što se meditacije tiče, ja sam bila nešto kao Montenegrina, zatvorim oči i idu mi misli: jaooo moram ovo, pa sjutra ovo...
    Ukapirala sam da bolje mi ide sa otvorenim očima, zagledam se u neku tačku i odmaram glavu.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  9. #9
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    za sam isa i nije za mene sve one yoga ants i naguzene zadnjice makse lose ti bude
    Manijaku stari, loše ti je zato što ne dišeš pravilno. Znači u yogi ide udah na nos i izdah na nos.

    Ima i kod mene toga al zato daš sve od sebe i kad završiš nije ti ni do zadnjica ni do grudi no sve ideš ka Bambi na led posle treninga.


    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja disem al ka ker pred parenje..........
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Pa ne bih rekla, vidim po teretanama da dosta instruktora praktikuje pokrete iz joge za istezanje nakon treninga, kao i momci nakon tegova za opustanje sami rade. E sad da li je iz razloga jer im samo tijelo traži, ili jer se počelo preporučivati ili zato što su svi nagrdili kičmu, ne znam, ne ćakulam tamo. Lijepo viđeti svakako. I izazov, obzirom na nasilnu muziku koja se fura po teretanama.

    Um, duh i tijelo su jedinstvo, disciplina jednog "povlači" disciplinu ostalih.
    Svakako je individualna stvar, meni se kao mlađoj dešavalo da želim osamu i mir, a retroaktivno kad pogledam svakako da fizička rekreacija (disciplina) u dužem vremenskom intervalu povlači za sobom potrebu za raspremanjem duše i uma. Bivalo je radikalnih odluka, koje iziskuju ono što malo ko voli - odgovornost.
    Vjerujem da bi odabir prave fizičke aktivnosti pomogao velikom broju mladih i starih koji pate od nekih psihičkih poremećaja, i da im tablete ne bi trebale.
    Istezanje mišića je važno isto koliko i vježbanje, jer čitavo vrijeme treninga mišić je kontrahovan, na kraju se isteže i zadržava u istegnutom položaju neko vrijeme.
    U pravu si za muziku, mene ono ubija. Možda nekoga motiviše, ali u 7 ujutro da slušam onkavu muziku, nema šanse. Imam BT slušalice i navijem muziku koju volim i onda je sve bolje.
    U pravu si, bilo koja vrsta treninga je odlična terapija.

  12. #12
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Istezanje mišića je važno isto koliko i vježbanje, jer čitavo vrijeme treninga mišić je kontrahovan, na kraju se isteže i zadržava u istegnutom položaju neko vrijeme.
    Kako si profi postala otkad si se bacila na treninge



    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  13. #13
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  14. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default



    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  15. #15
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Mislim na muškarce jer yoga je obično ovdje u roze obojena. Meditacija se uglavnom gleda u kontekstu religije kao sektaško djelovanje. Zbog toga

    Sent from my GSXR1000 @299
    Rekla bih da tvoj komentar nema dobro uporiste, iz prostog razloga zato sto je meditacija vezana za svako duhovno iskustvo nebitno od religije koja se praktikuje. Npr. hriscani meditiraju kroz molitvu, pa nisu jogiji, niti sektasi.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Rekla bih da tvoj komentar nema dobro uporiste, iz prostog razloga zato sto je meditacija vezana za svako duhovno iskustvo nebitno od religije koja se praktikuje. Npr. hriscani meditiraju kroz molitvu, pa nisu jogiji, niti sektasi.
    Rekao sam yoga, a ne meditacija za roze.

    Molitva i meditacija su dijametralno suprotne stvari. U meditaciji si bez misli, a u hrišćanskom ekvivalentu kontempliraš na temu.

    Zapadnom umu više odgovara kontemplacija/molitva, a istočnom meditacija. Naravno ovo je generalizovanje ali otprilike je to.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 14-03-17 at 15:41.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,780
    Thanks Thanks Given 
    2,207
    Thanks Thanks Received 
    3,385
    Thanked in
    1,495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Pa ne bih rekla, vidim po teretanama da dosta instruktora praktikuje pokrete iz joge za istezanje nakon treninga, kao i momci nakon tegova za opustanje sami rade. E sad da li je iz razloga jer im samo tijelo traži, ili jer se počelo preporučivati ili zato što su svi nagrdili kičmu, ne znam, ne ćakulam tamo. Lijepo viđeti svakako. I izazov, obzirom na nasilnu muziku koja se fura po teretanama.

    Um, duh i tijelo su jedinstvo, disciplina jednog "povlači" disciplinu ostalih.
    Svakako je individualna stvar, meni se kao mlađoj dešavalo da želim osamu i mir, a retroaktivno kad pogledam svakako da fizička rekreacija (disciplina) u dužem vremenskom intervalu povlači za sobom potrebu za raspremanjem duše i uma. Bivalo je radikalnih odluka, koje iziskuju ono što malo ko voli - odgovornost.
    Vjerujem da bi odabir prave fizičke aktivnosti pomogao velikom broju mladih i starih koji pate od nekih psihičkih poremećaja, i da im tablete ne bi trebale.
    To sto momci po teretanam rade poslij eserije tegova, nema veze sa jogom, to jest sa njihovim znanjem o tome. Stvar je jednostavna, dok dizu tegove, misici se "pumpaju" (da ne ulazim u detalje sto i kako) a tetive kojima su misici vezani za kost se istezu. Istezanjem misica tetive se vracaju u prvobitan polozaj, kao i misici. naizmjenicnim ponavljem pojacava se elasticnost tetiva i misica, sto smanjuje mogucnost povrede prilikom treninga, istegnuca misica, pucanja misicnih vlakana ili tetiva....

    Ja sam se dvadesetak godina bavio sportom i nesto sebe ne pronalazim u yogi i meditaciji.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  18. #18
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Rekla bih da tvoj komentar nema dobro uporiste, iz prostog razloga zato sto je meditacija vezana za svako duhovno iskustvo nebitno od religije koja se praktikuje. Npr. hriscani meditiraju kroz molitvu, pa nisu jogiji, niti sektasi.
    U stvari, nana je u pravu, sa tim što sada može da se napravi razlika između nekih stvari ali pošto je tema pdf društvo ne bih kvario zabavu.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  19. #19
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post

    Molitva i meditacija su dijametralno suprotne stvari. U meditaciji si bez misli, a u hrišćanskom ekvivalentu kontempliraš na temu.


    Ne slazem se. Mislim da su meditacija i kontemplacija pararelne stvari.

  20. #20
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Nikad se nisam bavio ali nemam nista protiv joge i meditacije. Joga je u sustini samo skup fizickih vjezbi u koje je neko upakovao gomilu spiritualnih gluposti. Izbacis te gluposti i ostaju ti dosta korisne vjezbe.
    Meditacija je mozda korisna, mozda nije. Ljudi koji meditiraju kazu da je korisna. Ali meni djeluje kao gubljenje vremena. Valjda je u pitanju razlika u temperamentu. Mene ne opustaju pokusaji da ne razmisljam ni o cemu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #21
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Što znam, kumovi
    Jednom prilikom sam bio na laganom pregledu u Kodri i posavjetuje me doktorica, pošto sam temperamentan i lako planem, da počnem sa meditacijom. Tako ona meni da broj nekog čikice koji se bavi transcedentalnom meditacijom i koji uči druge da meditiraju. Nazovem ja njega, ugovorimo mi čas i tako pođem ja. Kakav mi je to kiks bio. Mislio sam da neću izaći živ iz stana tog čoeka. Koliko je jeziv, majko sveta. Kaže mi on, pošto je to bio kao uvodni čas, da donesem sledeći put bijelu tkaninu i još neke zajebancije neki obred da održimo. A važi, kralju. Nikad više tako mi Maharišija i transcedetalne meditacije. Posle sam se konsultovao sa drugaricom koja zna dosta o meditaciji, kabali i uopšte o duhovnim stvarima, pa zaključismo da batalim to. Bolje se iznervirat ponekad nego kao Đokaš završit u sekti :-P

  22. #22
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lackie View Post
    Bolje se iznervirat ponekad nego kao Đokaš završit u sekti :-P
    Ako je samo do nerviranja meni onda i ne bi koristila. Ja se stvarno iznerviram mozda jednom u pet godina.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Ne slazem se. Mislim da su meditacija i kontemplacija pararelne stvari.
    Sad me već plašiš 😀. Slažem se da su paralelne ali to podrazumjeva da su suprotne. Arhitekta bi to trebala da zna.

    Drugo, Athitekta bi trebala da zna, a ne da misli. Caesar zna jer je sve to radio i sada radi.

    Treće, budistički monasi sa Željezničke stanice u Podgorici koji su me usvojili ovome svemu su me naučili.

    Probaj sve ovo, osim ovog sa monasima jer više ne usvajaju nikog posle mene, pa onda pričamo




    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 14-03-17 at 18:42.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #24
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,171
    Thanks Thanks Given 
    729
    Thanks Thanks Received 
    2,124
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Prijalo mi je strašno dok sam išla na jogu. Ne znam ni zašto sam napravila pauzu...nisam mogla da uskladim vrijeme mjesec dva i onda trt...izašla iz toga. Moram da počnem ponovo.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ako je samo do nerviranja meni onda i ne bi koristila. Ja se stvarno iznerviram mozda jednom u pet godina.
    Priroda ili si naucio?

Page 1 of 8 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Yoga Pro 2/3
    By NeroAzzurro in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 10-06-15, 08:56
  2. Prodajem Ln yoga i3
    By head-hunter in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 6
    Last Post: 29-06-13, 10:48
  3. Yoga u PG
    By Cortes in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 07-09-09, 08:44
  4. Kundalini meditacija
    By PHB in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 28-12-08, 19:15
  5. Meditacija za novo doba
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 20-03-04, 16:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •