Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 76 to 100 of 199

Thread: Meditacija & Yoga

  1. #76
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Meditacija u svojoj srži nema ništa opasno. Naprotiv, to je metod smirivanja (ne zaustavljanja) uma kako bi isti bio što učinkovitiji. Nikola Tesla je bio neprestano u spontanoj meditaciji, pa opet ima neke rezultate

    Isti efekat se postiže molitvom, ali ne samo onom na usnama nego u sopstvenoj nutrini. Isihazam u hrišćansttvu je par excellence meditacija.

    Problem nije u meditaciji u izvornom obliku nego u kvazimeditacijama kojima se lakovjerni ohrabruju i obećavaju im se svakojake supermoći ako upražnjavaju to i to. Ako se tome doda da među tim lakovjernim ima veliki broj nervno neuravnoteženih osoba, epilog je više nego predvidljiv. Na Zapadu je jedan od krivaca za satanizovanje meditacije je Aleister Crowley sa svojim "učenjima" i usmjeravanjem na sfere gdje ljudi nikako se bi smjeli zalaziti.

    Naravoučenije: Ono što radite, radite u originalu inače možete biti u problemu. I sa meditacijom, i sa molitvom, i sa klanjanjem...(nastavi spisak)

  2. The Following 2 Users Say Thank You to brutajle For This Useful Post:


  3. #77
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,851
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Šarlatani su bezopasni ali sama meditacija nije. Radi se o nekoj vrsti samohipnoze ili transa?! Postoje ljudi koji javno iznose svoja iskustva i nije ih teško pronać ....informišite se.
    Osluškivat sebe je opasna stvar. Mozak je stvoren da bi non-stop radio, a zaustaviti ga znači uvesti sebe u neku vrstu transa..... naravno da bi vrlo lako se sve to i dalo obrazložit ali ja ne želim to da radim jer bi se stvorio kontraefekat ...... informišite se dok ste na vrijeme.
    Вели ослушкиват себе је опасно .

    Опасно је не ослушкивати. Из тога произилазе сви наши проблеми.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  4. The Following 2 Users Say Thank You to nimfa For This Useful Post:


  5. #78
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Meditacija u svojoj srži nema ništa opasno. Naprotiv, to je metod smirivanja (ne zaustavljanja) uma kako bi isti bio što učinkovitiji. Nikola Tesla je bio neprestano u spontanoj meditaciji, pa opet ima neke rezultate

    Isti efekat se postiže molitvom, ali ne samo onom na usnama nego u sopstvenoj nutrini. Isihazam u hrišćansttvu je par excellence meditacija.

    Problem nije u meditaciji u izvornom obliku nego u kvazimeditacijama kojima se lakovjerni ohrabruju i obećavaju im se svakojake supermoći ako upražnjavaju to i to. Ako se tome doda da među tim lakovjernim ima veliki broj nervno neuravnoteženih osoba, epilog je više nego predvidljiv. Na Zapadu je jedan od krivaca za satanizovanje meditacije je Aleister Crowley sa svojim "učenjima" i usmjeravanjem na sfere gdje ljudi nikako se bi smjeli zalaziti.

    Naravoučenije: Ono što radite, radite u originalu inače možete biti u problemu. I sa meditacijom, i sa molitvom, i sa klanjanjem...(nastavi spisak)
    Poistovjećivat efekat molitve i meditacije???.....ejjjjjj! Uzmi Alisterovu literaturu pa pogledaj koliko ima sličnosti između meditacije i astralne projekcije, skoro sve je isto samo u drugačijoj ambalaži servirano. To je čisti najperfidniji okultizam.

  6. #79
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Dobri moj kolega, ja sam očekivao nešto iz iskustva, a vi mi govorite kako je ukus neke kafe ružan bez da ste je probali. I još me upućujete da se informišem kao da tamo po netu i u svijetu vlada nepodjeljeno mišljenje o vašem stavu. Ja na temu meditacije iz ličnog iskustva mogu da kažem samo da to što ste ustvrdili nije baš najtačnije. Meditacija može da bude opasna isto kao i voda. Uneste previše vode i mozak otekne i eto belaja. Da li možemo reći zato da je voda loša? U pravu ste za um ali niste u pravu da neko pokušava da ga zaustavi. Kad odgledate film u jednom dahu što se kaže da li ste vrijeme zaustavili? Naravno da ne, samo vaš fokus je bio izmješten. Tako je i sa meditacijom. Niko ne zasutavlja vrijeme, um, svijet oko sebe... To je nemoguće jer sve teče sve se mijenja. To je ono što zovemo realnošću, a razumjevanje kroz meditaciju da to i nije realnost vas ne izuzima od zakona fizike ali vam daje pogled nekoga ko je izmješten iz "realnosti". Planinu najbolje vidimo kad se malo izmaknemo od nje ali i dalje smo na zemlji zar ne?. Ovo sa strane uticaja Yoge na naš svakodnevni život. Druge aspekte koji su zapravo pravi cilj je nemoguće riječima objasniti, a i nisu cilj ove teme.

    U drugim religijama stvari se rade na drugačiji ali podjednako efikasan način vjerujem, a za hrišćanstvo to i znam.
    Dragi moj kolega Vi nijeste mene baš najbolje shvatili što znači ZAUSTAVITI mozak. Njega je nemoguće bukvalno zaustavit u radu, ali je moguće ga dovesti u izmijenjeno stanje svijesti. A da bi se to dogodilo upravo mu je potrebno VJEŽBANJE kako da se isključi iz realnosti i resetuje se kojekakvim metodama kakve zahtijeva meditacija. Učestalim ponavljanjem ovih RITUALA(jer to jeste ritual) mozak povećava kocentraciju i sve realnije registruje ono što su u početku bile samo neke obične informacije. On vremenom više neće biti u stanju da prepozna realnost. Igrati se sa mozgom je mnogo, mnogo više od igre.
    Za tijelo svi mi znamo kako da ga održavamo u formi na zdrav i bezbjedan način. A ko želi da um oslobodi od stresa neka ga optereti čakkk i SLOBODNO preoptereti sa nečim što nema neku važnost i ne nosi neko opterećenje a opet da je i dovoljno komplikovano da malo protrese teee "sinapse" ...... od ovoga ne postoji bolji lijek

  7. #80
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,038
    Thanks Thanks Given 
    5,042
    Thanks Thanks Received 
    2,444
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Poistovjećivat efekat molitve i meditacije???.....ejjjjjj! Uzmi Alisterovu literaturu pa pogledaj koliko ima sličnosti između meditacije i astralne projekcije, skoro sve je isto samo u drugačijoj ambalaži servirano. To je čisti najperfidniji okultizam.
    Svashta se ovdje moze prochitati...molitva veli u originalu,falc ne ide gdje treba,sprdnja svega mi.
    ...

  8. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  9. #81
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Upoznavati i istraživati samog sebe tragajući za nekim višim JA je neprirodno i nemoguće. Najbliže što možemo prići sebi kao onome pravom JA je ta iskrenost u shvatanju naših pravih pobuda koje nas pokreću. I ovo je u najtješnjoj mogućoj vezi i sa molitvom i sa našim odnosom s Bogom. Ako ovoga nema onda smo mnogo daleko od tog našeg JA.
    Svaki drugi vid "smirivanja" i traženja sebe nije prirodan i ako bi se kojim slučajem desio, kratak mu je vijek a kasnije posledice mogu bit i fatalne.

  10. #82
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,823
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,052
    Thanked in
    844 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Upoznavati i istraživati samog sebe tragajući za nekim višim JA je neprirodno i nemoguće. Najbliže što možemo prići sebi kao onome pravom JA je ta iskrenost u shvatanju naših pravih pobuda koje nas pokreću. I ovo je u najtješnjoj mogućoj vezi i sa molitvom i sa našim odnosom s Bogom. Ako ovoga nema onda smo mnogo daleko od tog našeg JA.
    Svaki drugi vid "smirivanja" i traženja sebe nije prirodan i ako bi se kojim slučajem desio, kratak mu je vijek a kasnije posledice mogu bit i fatalne.
    Znaci kolega da zakljucimo, ovo sto vi pricate je jedino ok, a ovo sto ostale religije “palamude”, neke starije od hriscanstva, je u sferi satanizma i stetno je za glavu? Mislim da je ovo slicno razmisljanju katolicke crkve ali nedje u 13/14 vijeku.


    Sent from आत्मनः
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  12. #83
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,150
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,740
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Meni yoga i meditacija iako izvorno da, ali nemaju veze sa religijom mada više bi to bilo stvar mašte.
    Sviđaju mi se tehnike disanja kod meditacije jer čovjek u svakodnevnici pod stresom ima konstantno stanje "pripravnosti".Ali, tai chi kombinacija fizičkog i tog meditacijog mi je odlična, kod nas mislim da ima jedna samo grupa koja vodi vježbe u Podgorici.

    Nije puno zahtjevno pa je ušao i u program centra u Igalu gdje ljudi ujutru sa instruktorom u prirodi pored mora treniraju tai chi. Šveđani, uglavnom.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  13. #84
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Znaci kolega da zakljucimo, ovo sto vi pricate je jedino ok, a ovo sto ostale religije “palamude”, neke starije od hriscanstva, je u sferi satanizma i stetno je za glavu? Mislim da je ovo slicno razmisljanju katolicke crkve ali nedje u 13/14 vijeku.


    Sent from आत्मनः
    Poznajem tamo neke uticajne ljude.... mogu da vam sredim da kupite oproštajnicu grijeha sa popustom od 40%

  14. The Following User Says Thank You to pecaros For This Useful Post:


  15. #85
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ma vino je jedina meditacija. Ili rakija. Ili filozofija. Mislim da bih umro još prije 15 godina da nije bilo filozofije. Iako me redovno optuzuju da previše filozofiram, oni su poistovjetili filozofiju sa RELATIVIZACIJOM društvenog spektakla. NE, BRAĆO I SESTRE. Filozofija je upravo suprotno, DERELATIVIZACIJA kroz proces kreativne dekonstrukcije pojmova i narativa, uslovljavanja, koji nas okruzuju i napadaju. Koji nam usađuju, koji nam dodjeljuju.

    I ja u njoj nalazim svoju meditaciju. Dal je to pretjerna intelektualizacija ili racionalizam, boli me iskreno...

    za mene je to meditacija i ostaće to makar ko Sokrat završio. Ili Diogen. Svejedno mi je.

  16. #86
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,150
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,740
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Diogen nije pio vino no je išao fenjerom da traži čovjeka cinično kroz grad.
    Da je išao sa flašom vina svi bi trčali za njim..Još da mu je bure bilo puno vina a ne njegovog cinizma mogao je i crkvu da otvori.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  17. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  18. #87
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Diogen nije pio vino no je išao fenjerom da traži čovjeka cinično kroz grad.
    Da je išao sa flašom vina svi bi trčali za njim..Još da mu je bure bilo puno vina a ne njegovog cinizma mogao je i crkvu da otvori.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Zato je Isus pretvarao vodu u vino, da svi potrče za njim.

  19. #88
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,150
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,740
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Ka' što je Aladin letio na ćilimu tako je i Isus pretvarao vodu u vino.
    Što budale masovno neđe trče savršeno pokazano u onom filmu mojti pajtona.
    Besmislice.
    Ali,više brine činjenica što je Platon izdao Sokrata od bilo koje religije svijeta.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 12-11-22 at 18:27.
    No pasaran!

  20. #89
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ka' što je Aladin letio na ćilimu tako je i Isus pretvarao vodu u vino.
    Što budale masovno neđe trče savršeno pokazano u onom filmu mojti pajtona.
    Besmislice.
    Ali,više brine činjenica što je Platon izdao Sokrata od bilo koje religije svijeta.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Pitanje je koliko je Sokrat uošte postojao. Kao i Isus. Ako kontaš.

    Platon je iznio to što je iznio, ja se dosta ne slazem sa Platonom, ustvari gotovo većinu stvari, jer ga je čak i Hitler iskoristio. ***** se na te antičke morale u ovom novom svijetu. Iz svima očiglednih izgleda.

    Blizi su mi Kropotkin, Emma Goldman, Bakunjin.

    Mikhail Bakunin — Ali evo dolazi Satana, prvi slobodni mislilac, pobunjenik i emancipator svijeta i društva.

  21. #90
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,150
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,740
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Ode ti u žestok skepticizam a dobro.
    Poenta je ono što napisah u međuljudskim odnosima jel postojao ili nije više je manje bitno.Ljudska priroda da sopstvenom prijatelju učitelju kao u onome zar i ti sine Brute, i da nije originalna, zabode nožinu u leđa.Može nakon toga da meditira, da pjeva tri ave marija u skladu evo teme,ali princip..ko Derviš i Smrt,Meše Selimovića.

    Čovjek je jedina realnost a međuljudski odnosi još veća i to veze s vezom sa religijom nema.
    U tome je sva razlika između čovjeka koji preuzima svu odgovornost na sebe i onoga što misli sve će to neki baja na oblacima ispeglati.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 12-11-22 at 19:14.
    No pasaran!

  22. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  23. #91
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ode ti u žestok skepticizam a dobro.
    Poenta je ono što napisah u međuljudskim odnosima jel postojao ili nije više je manje bitno.Ljudska priroda da sopstvenom prijatelju učitelju kao u onome zar i ti sine Brute, i da nije originalna, zabode nožinu u leđa.Može nakon toga da meditira, da pjeva tri ave marija u skladu evo teme,ali princip..ko Derviš i Smrt,Meše Selimovića.

    Čovjek je jedina realnost a međuljudski odnosi još veća i to veze s vezom sa religijom nema.
    U tome je sva razlika između čovjeka koji preuzima svu odgovornost na sebe i onoga što misli sve će to neki baja na oblacima ispeglati.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Upravo si dostigla moju poentu. Et tu Brutus? A zar nije Brut ginuo za najveće ideale Rimske Republike, i njegova familija sama, bila tvorac te republike.
    Derviš i Smrt. Ne bih komentirasao jer je previše narodne politike uvučeno u domen ezoterije...

    A religija mira, ne postoji religija mira, n Islam ni sve druge ekonomije, uključujći i komplentno kapitalizam sadašnjice.

  24. #92
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,150
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,740
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Poenta je da utopija ne postoji niti će postojati ikad.Narodna politika veliš?
    Derviš i Smrt je daleko veća dilema od svih dilema bjelosvjetske filozofije.
    Pazi sad.
    "Kunem se vremenom, koje je početak i završetak svega, da je svako uvijek na gubitku."
    Podsjeća na nekoga? Dostojevskog možda?
    A onda Selimović pojačava volumen na viši nivo.
    "Kasno je, sjećanja, uzalud se javljate, beskorisne su vaše nemoćne utjehe i podsjećanja na ono što je moglo da bude, jer što nije bilo, nije ni moglo da bude. A uvijek izgleda lijepo ono što se nije ostvarilo."
    A to baca posebno na jak volumen u onoj dilemi jesi mogao,ili nisi nekome da spasiš goli život.
    Dilema ljudska možda nije čarobna ka' nekakva utopijska ezoterija ali znaš kako..

    Nije Meša Selimović ovu knjigu ispisao tek onako.Pozadina je žestoko jeziva.
    A filozofija i tako to je u poređenju sa ovim obična salonerija.
    Isto je i sa religijom i njenom relativizacijom u vidu dimnih zavjesa onoga što se zove čovjek.Nije slučajno što se u tome svemu religija posmatra kao najobičniji opijum od stvarnosti onakve kakva jes.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 12-11-22 at 20:23.
    No pasaran!

  25. #93
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Činjenica je da zivimo jedan Društveni Spektakl. Prema jednom finom filozofu koji je svojevremeno i bio Marksista, i citirao Fojerbaha. U društvenom spektaklu, sve je zamaskirano i nebitno u odnosu na društveni spektakl. Znači danas je terorista Bin Laden, sjutra Putin, preksjutra ti ili ja. Neko će bit uvijek u tom društvenom spektaklu ono što će bit da bi se spektakl odrzao u zivotu. Ovo nema ni veze sa komunizmom, jer i komunizam je uslovljeni spektakl, u smislu da se konstantno mora pravit propaganda, kult ličnosti itd. Dok ovo naše, ovo što zovemo demokratija, ovo je neki spontani spektakl.

    Što se tiče ezoterije, ja bih samo iz Kurana izdvojio ovo

    I ako bi vidjeli da komad neba pada, rekli bi: "Oblaci nagomilani! (Kuran 52:44)

    Komad neba? Znači prije 1400 godina je čovjek ili neko, entitet, Bog, utvrdio da komad neba nije komad neba. Nego nešto drugo, i najciničnije, u naučnom smislu, u Kuranu iznio činjenice da je to zapravo meteorit. Huh... Mindblowing. A ovaj ajet nigdje nećeš čuti ako si vjernik nevjernik, čućeš one druge, o ubijanju nevjernika itd.

    Društveni spektakl, kao što rekoh.


  26. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,978
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Onda dodaj i

    Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i oni se kroz nju uspinjali, opet bi oni, zacijelo, rekli: 'Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!'"(15:14)


    I ova dva ajeta govore o oholosti ljudi a ne tome što ti pišeš

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  27. #95
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Onda dodaj i

    Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i oni se kroz nju uspinjali, opet bi oni, zacijelo, rekli: 'Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!'"(15:14)


    I ova dva ajeta govore o oholosti ljudi a ne tome što ti pišeš

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    S kojom sigurnošći si uletio u ajet da se radi o oholima. Zašto bi se ijedna normalna, racionalna, osoba remetila time dal je nešto komad neba ili metorit, huh... totalna zbunjoza.

    Bog onda dodaje

    Zato ih pusti dok se ne suoče s Danom u kome će pomrijeti

    Nešto tu štima brate moj. A ti znaš šta. A i ja znam šta. Ali svi ne znamo ništa.

  28. #96
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Isus me naučio da treba voljeti i svoju "malu braću", što je eufizam za slabokapirajuće i umno ograničene ljude. Poštujem takve do krajnjih granica, osim kad jedan takav ne odluči da piše, mada je za pohvalu što je, diskutabilno, pismen.

    U skladu sa tim želio bih da jednom takvom bratu koji ne može da sastavi bukvalno jednu, čak ni "falc"(ma šta to značilo) rečenicu, objasnim da se pod originalnim molitvama podrazumijeva ona molitva koja je bogougodna a nije plod djelovanja nekog šarlatana koji će vam u "božje ime" oteti imovinu uvodeći vas u svoj, za tu priliku, izmišljeni kult. Bivalo je čak i slučajeva masovnih zločina i samoubistava na toj osnovi.

    Meditacija npr. u originalnom obliku znači nešto drugo od želje da se saznaju rezultati na kladionici, kao što i klanjanje znači mnogo više nego da se čovjek opaše eksplozivom i raznese neku npr. školu....

    I odgovarajući car reći će im: zaista vam kažem: kad učiniste jednome od ove moje najmanje braće, meni učiniste Матеј 25:31-46
    Zahvaliće mi taj mali brat kasnije...u vječnosti...

    Nego da ne budemo rodno nesenzibilni,ipak je 21. vijek, ima i jedna "mala sestra" koja je thaks-ovala nemuštu rečenicu mog malog brata, samo zato što je naškrabao nešto što bi ličilo na oponiranje mojoj neznatnosti.

    Ta dobra žena, koja je književnost učila iz "puškica " sa interneta, ne zna da ono što je eventualno pročitala na prvoj strani romana Derviš i smrt (ko zna da li je i otvorila tu knjigu), o čovjeku koji je "uvijek na gubitku", nego perfidno Selimovićeva skraćena sura iz Kurana koja u originalu glasi:

    Tako mi vremena – čovjek, doista, gubi, samo ne oni koji vjeruju i dobra djela čine, i koji jedni drugima istinu preporučuju i koji jedni drugima preporučuju strpljenje. (Al-Asr 1-3)
    Dakle, gube komunjare i nevjernici....Draga sestro....


    Neko koga ne mogu izjednačiti sa gore pomenutim braćom i setrama jer je svjetlosnim godinama daleko od njihovog dometa razmišljanja, napravio je grdnu grešku pominjući termin "Društveni spektakl". Priznajem da mi je nepoznat taj izraz jer sam čitao samo o Društvu spektakla, što značajno mijenja značenje rečenog od mog uvaženog sagovornika. Bio sam siguran da je napravio lapsus, ali, avaj, on tu sintagmu ponavlja...Užas...!!!!

    Moguće da grozno griješim usljied svoje nesavršenosti pa bih molio kolegu da mi citira odakale mu termin Društveni spektakl?
    Last edited by brutajle; 14-11-22 at 11:15.

  29. #97
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,150
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,740
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Sestra veli..nasmija me ako ništa.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  30. #98
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ako...

  31. #99
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Sestra veli..nasmija me ako ništa.
    Sent from my SM-A336B using Tapatalk

    Ako se ova misao odnosi na moju malenkost, drago mi je što sam ti izvukao osmijeh na lice.

    Što bi rekao Vladika Danilo: "Ljepše stvari nema na svijetu
    nego lice puno veselosti"

    Ne fali tebi puno, malo čitanja, 5-6 sati dnevno, sa pravilnim usmjerenjem shvatila bi mnoge stvari. I koje su u fizičko a i duhovnom svijetu.

    Želim ti mnogo sreće, sestro.

  32. #100
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,150
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,740
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Hvala, hvala na dušebriZi.

    Evo nađoh nešto duhovno od Daglas Adamsa, genijalna knjiga manje poznata jer autostoperski vodič je izvikan mada je bruka dobar bio i ostao.
    Enivej,u holističkoj detektivskoj agenciji Dirka Džentlija, jednostavna potraga za nestalom mačkom dovešće do otkrića dva duha, ptice dodo, električnog monaha koji vjeruje da je svijet ružičast, ali i užasne tajne koja prijeti da dovede do preranog kraja čovječanstva.

    Električni monah podsjeća na Marvina malo.

    Ovaj Daglas je car.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 14-11-22 at 12:27.
    No pasaran!

Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Yoga Pro 2/3
    By NeroAzzurro in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 10-06-15, 07:56
  2. Prodajem Ln yoga i3
    By head-hunter in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 6
    Last Post: 29-06-13, 09:48
  3. Yoga u PG
    By Cortes in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 07-09-09, 07:44
  4. Kundalini meditacija
    By PHB in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 28-12-08, 18:15
  5. Meditacija za novo doba
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 20-03-04, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •