Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 49 of 49

Thread: AGENCIJE: Chetvrti razred u Americi

  1. #26
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    2,378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ti prospekt karavantravel,pozovi broj u beogradu pa vidi rade li i za crnu goru,jer znam da je prije moglo.

    011/2762-790.2083-963
    www.karavantravel.org

    Tipovi rade vec 15 god,i sigurni su jer mi je dobar prijatelj vlasnik,

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pođite onda u treći srednje :-). Ja sam išla na ekskurziju sa svojom generacijom, mogla sam i na maturu, ali nijesam htjela iz ličnih razloga. Nova godina i sve ostalo, su gluposti naspram onoga što dobijaš odlaskom u SAD!

    Miloše, ta drugarica se vratila iz vjerovatno mnoštva ostalih razloga. Cuš vrućine joj nijesu odgovarale. I ja sam imala astmu, a u Luizijani sve močvare, vlaga non-stop, vrućine 8 mjeseci od 12, i što sad sam trebala da se vratim. Treba sve izdržati psihički ;-). Imala je mogućnost da mijenja porodicu i mjesto. Ne mogu da nađem opravdanje za ljude koji se tako vrate, i sve im propadne osim da nijesu psihički spremni da izdrže sve to, i naravno mama i tata imaju para pa ih ne grize savijest što im pare propadnu! Loše u svemu tome je što ljudi olako shvate odlazak tamo, pa kad stignu muka.

    Još nešto ... ako ste dobri đaci ili studenti, a imate želju da odete, vjerujete mi da i ako nemate para a potrudite se, dobićete stipendiju i snaći se, pa čak i bez posredstva bilo kakvih agencija. Samo treba tražiti ponude, biti uporan, i na vrijeme početi sa aplikacijama... nema tu neke filozofije.
    Always smiling :-)

  3. #28
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    17 Posts

    Arrow

    swe je to tachno shto si rekla..
    ali swe je indiwidualno.. npr. meni su 3druga i drugarica poshli proshle godine.. i jedno se ta drugarica pohwalila da joj je dobro bilo except swog 18og. koji nije prowela sa naj. drushtowom..
    shto se tiche Dobrih djaka/studenata u SAD zime nema zato shto znaju da cijene rad..
    ali niko od mojih drugowa nema namjeru da ostane iako su swima ponudili stipendije.. chak ni ta drugarica kojoj se swidio zhiwot.. ipak je odluchila da owdje studira..
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slažem se... Generalno meni je bilo veoma teško, čitaj loše. Porodica me iskorišćavala, a nijesam mogla da je mijenjam jer je ova žena bila koordinator za Državu. Recimo da su imali 5 pasa i 2 mačke koje sam morala da hranim svaki dan. A to je izgledalo ovako: prvo pronaći po ogromnom dvorištu sve zdjele iz kojih jedu, onda iz kuće pokupiti ostale, zatim staviti jednu vrstu hrane, pa drugu, mačkama treću, pa četvrtu, onda sve to miksati, pa onda opet raznositi zdjele po dvorištu... to mi je oduzimalo oko 1:15 minuta dnevno. Dođem poslije škole doma oko 18h, i umorna hoću da legnem, ova mi ne da da privirim u sobu, čisti ono, uradi ovo, uradi ono, ... Onda što je još bilo interesantno, toj ženi je imponovalo što sam ja bila stranac i onda da ispadne ona kao dobra uzela mene iz jadne Srbije (ne znaju za CG), sve me s njom vukla na neke babske balove i gluposti... Katastrofa! Par puta se ja suprotstavim ali vidim da se ne isplati. Mislim da je 50% studenata vratila kući nakon 2 mjeseca. Pa jednom je došla i kaže mi složili smo se da ideš kući kad to želiš. Ja veze nemam o čemu žena priča, čuš 2 mjeseca prije nego sam trebala doma da pođem, i tvrdi mi da sam joj ja tako rekla. Užaš... znači žena je bila tolika lažulja da je to neviđeno. Jedan dan mi dolazi i čini uzela si parče moje vate iz WC-a (1 onaj tufer za čišćenje lica) daj mi 1$ za to. E tu sam našla sve one apoene po 1c što sam imala u neku teću i onako joj punu šaku izručim :P. Gorela je... E i morala sam da perem robu po 10 puta na dan, a ništa mi nije bilo mrznije nego FOLDER that clothes... Tako da sam ćutala, učila, gubila se iz kuće, i jedva čekala da prođe vrijeme. Na kraju, nijesam im ostala dužna. Sve sam im rekla što mi je na dušu bilo, ali džabe čujem da je i ovoj curi iz Vijetnama što je ove godine tamo isto užasno, kao i svima koji su prije bili.
    Nemojte da izgubite volju vi što hoćete da idete kad ovo čitate :-) ali morate da znate da ima dosta da se žrtvujete ako želite nešto da postignete. Naravno, imali su studenti i fine porodice, ne kažem opet bogate, nego normalne... ali ja maler vazda bila i ostala.
    Inače ljudi koji ostanu, u 95% slučajeva znači da su imali ok porodicu bez nekih ekstremno loših iskustava, takođe oni koji mogu hladne glave da prelaze preko nekih stvari (kao Ameri) i oni kojima je kod nas baš bilo loše pa su spremni da sve žrtvuju zbog Amerike. Ko može svaka mu čast... I kad mi kažu pokajaćeš se što nijesi ostala kad si imala te stipendije, LoL. Ja se još nijesam pokajala, niti ću. A Amerika neka je tamo đe je, a ja što dalje ...
    Always smiling :-)

  5. #30
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kratko cu, treba da se paqjem :mrgreen:

    meni je, konkretno, porodica bila WRH! boze moj, trebalo je raditi kompromise i sve ostalo shto ide uz to da zivish s nepoznatim ljudima godinu dana (ili s bilo kim, u krajnjoj liniji), ali bilo je ok...
    /me zadovoljna...

    dalje, ja sam otishla sa 16 godina... znaci, bila sam mala, nezrela, prilicno divlja, i nisam znala shta hocu, i zahsto sam ja uopshte tamo... nego kao
    "bi li ti, dr-ice_maco, ishla u usa u shkolu?", ja kao "aj, moze..." i pola godine kasnije, eto mene u tennessee-u!!! mladost-ludost! ali i hrabrost...

    puno sam naucila te godine, o sebi, ljudima oko sebe, medjuljudskim odnosima (za sve ovo negdje da zahvalim i svom host-fatheru, koji je psihic :mrgreen: znali su oni gdje da me daju ), i uopshte, nashla se, kao shto cini mi se rekoh vec, u koordinatnom systemu konfuzije svijeta...

    ne bih mijenjala tu godinu ni za shta... tek mnogo kasnije sam shvatila koliko mi je to znacilo... sad bih mogla (i ako neki planovi prodju kako treba--hocu) da odem, zivim i radim bilo gdje, znala bih kako cu, i shta, mnogo bih se brze uklopila, i snashla se u bilo kojoj sredini...

    ali ostaje--the1&onlyMontenegro!!! morala bih se uvijek vracati...

    ________________
    e, da.. naucila sam i da pijem tamo :dring: ... i to wrhunski!!! :devil:
    Last edited by Dr_ica; 29-07-06 at 11:27.
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zavisi od slucaja do slucaja. Od porodice i od tebe. Mnogo znam ljudi, pocev od rodjenog brata, koji su maturu zavrsavali tamo. Brat mi je tip koji bi mogao da ostane ne znam kakvi uslovi da su, a dobio je i stvarno vrhunsku porodicu. Znam ljude koji su, poput shake, opstajali u najgorim mogucim uslovima, koji su se zbog uslova vracali, neki zbog zajebancije (jedan je cak prouzrokovao i prilican skandal tamo prodavsi medijima browser history i jos ponesto svog domacina- inace izuzetno mocnog americkog privrednika, nakon cega je ovaj morao da prizna da je *****, a "gost" je hitno otpremljen kuci), a neki su u savrsenim uslovima jednostavno otkrili da ne mogu bez majke. Potrebno je da si formirana osoba, ali i da imas dosta srece.

    Ako zavrsis u losoj porodici, vazda ti ostaje da se provedesh kao pero
    http://youtube.com/watch?v=CTDsX9ramoA
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Ma daj...

    Ja bih prije zhrtvovala ekskurziju i matursko veche ako znam da ce mi to pruzhiti mnoge mogucnosti koje npr. ne bih imala da sam ostala.


    p.s. Da si to uradio sad ne bi kukao za Chicagom, nego bi fino dobio stipendiju i uzhivao...
    Hheheeheh, jedino ako bih tamo smuvao Leticiju Kastu ovako ne broji se
    Sto znam, ja to dje je meni extra bilo na ova 2 vazna dogadjaja pa zato

    Quote Originally Posted by gemma_mn
    To si ti sve lijepo rekao! I ja se slazhem da je za osobu sa nasheg podruchja kad sve saberesh i oduzmesh i na duge staze jeftino pocj s obzirom na sve shto cje dobiti od shkolovanja u Americi...

    Ali, jedno i dalje stoji: Kad ne mozhesh, ne mozhesh...
    Na jednu stranu 500 eura prihoda, a na drugu 2000 eura rashoda...
    Ti si ekonomista pa zakljuchi...
    Ehhh zakljucio sam odavno, a i ti izgleda
    Quote Originally Posted by Arion
    Zar je jaca od Harvard i Stanford school of economics?I ja sam zeljeo da zavrsim 4 razred u USA ali bile i ostale puste zelje Ko god moze, go for it!;-)
    Generalno svaka americka skola ekonomije je jako dobra, samo sto je Chicago najprestiznija i jako teska, od 100 ljudi iz generacije jedva ih 30tak uspije, mnogo je konkurentna, dala je dosta nobelovaca iz oblasti ekonomije, Chicago berza je po prometu i trgovini mozda manja od Njujorske, ali se veliki poslovi tu sklapaju. Imati licencu da radis na toj berzi, je imati kartu za cio svijet.
    Quote Originally Posted by shake
    Miloše, ta drugarica se vratila iz vjerovatno mnoštva ostalih razloga. Cuš vrućine joj nijesu odgovarale. I ja sam imala astmu, a u Luizijani sve močvare, vlaga non-stop, vrućine 8 mjeseci od 12, i što sad sam trebala da se vratim. Treba sve izdržati psihički ;-). Imala je mogućnost da mijenja porodicu i mjesto. Ne mogu da nađem opravdanje za ljude koji se tako vrate, i sve im propadne osim da nijesu psihički spremni da izdrže sve to, i naravno mama i tata imaju para pa ih ne grize savijest što im pare propadnu! Loše u svemu tome je što ljudi olako shvate odlazak tamo, pa kad stignu muka.
    Heheh pogodila si donekle. NJoj je bilo lako - ima se moze se, kola voze se...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default da ne otvaram novi topick

    OFFtOPIC

    zNA LI KO SAJT ZA Diversiy Visa Green Card Lottery ja mislim da se tako pise
    Za prijavljivanje za besplatno dobijanje Americke vize ja mislim da je upis za sledecu godinu u toku?

    Ja sam dobio Mail od USAFIS.ORG ALI PRIJAVA PREKO NJIH SE PLACA, I JEL SE MOGU PRIJAVITI gradjani Crne Gore, postujte.Hvala

  9. #34
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN
    OFFtOPIC

    zNA LI KO SAJT ZA Diversiy Visa Green Card Lottery ja mislim da se tako pise
    Za prijavljivanje za besplatno dobijanje Americke vize ja mislim da je upis za sledecu godinu u toku?

    Ja sam dobio Mail od USAFIS.ORG ALI PRIJAVA PREKO NJIH SE PLACA, I JEL SE MOGU PRIJAVITI gradjani Crne Gore, postujte.Hvala
    Ako nisi u usa, ja ti ne preporuchujem da to radis, jer cjesh sebi smanjit shanse za dobijanje vize kasnije...mada ako nemash drugog izbora-onda vrti lutriju...

  10. #35
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    17 Posts

    Arrow

    znate li bilo koga da je dobio na takwoj nekoj lutriji !?
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  11. #36
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny
    znate li bilo koga da je dobio na takwoj nekoj lutriji !?
    ja sam chula-"drug moga tate druga" i sl.
    Ima scamova ali ova zwanichna diversity lutrija je real!

  12. #37
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ljudi, moze li se tamo kako upisat fax sa nasom srednjom skolom ili makar post dipl. studije? I kol’ko se to placa?

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da može, ali treba početi sa apliciranjem za koledž/univerzitet 5-6 mjeseci prije početka nastave. Može i kasnije ako imaš dovoljno da sve iskeširaš :-). Pa košta... zavisi koliko imaš para na raspolaganju :P. Imaš komjuniti koledže možda tu do 15 000$, a univerzitete 20 000$-100 000$+, godišnje. Da ne govorimo o cijeni udžbenika koja ide do 1 500$+, i smjetaju ...
    Malo ko od nasih ljudi placa to, svi zakuče neku stipendiju. A i da nemaš neke sjajne rezultate iz srednje škole, ima tih komjuniti, "iberal arts" i internacionalnih koledža koji bi ti izašli u susret kada bi rekao odakle si i aplicirao za stipendiju.

    Postdiplomske je lakše upisati naročito ako si imao dobar uspjeh na našem fakultetu, opet zavisi šta studiraš. A plaća se godina post. dipl. od 25 000$-30 000$+...

    Moj savijet: apliciraj za sve stipendije koje pronađeš i sredi sve kako treba od tih dokumenata, i ne boj se.
    Always smiling :-)

  14. #39
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake
    a univerzitete 20 000$-100 000$+
    Koji je to uni 100.000$+???

  15. #40
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The_B@fU$ ®
    E ljudi, moze li se tamo kako upisat fax sa nasom srednjom skolom ili makar post dipl. studije? I kol’ko se to placa?
    Nikakve weze nema iz koje si srednje shkole...Polazhi SAT ili ACT zavisno od toga shto studirash i ako nabacish dobar skor-dobicjesh stipendiju...Ja sam to polagala u americi, ali mislim da mozhesh polagati i negdje u okruzhenje-BG, Budimpeshta?

  16. #41
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam sad tek 4-i srednje, al eto pade mi napamet da šmugnem malo..
    A ima li kakav nacin da se to studiranje stipendira odavde (ministarstvo il' sl.) i/ili da se upakuje sa tim 'foster parents'?

  17. #42
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The_B@fU$ ®
    Ja sam sad tek 4-i srednje, al eto pade mi napamet da šmugnem malo..
    A ima li kakav nacin da se to studiranje stipendira odavde (ministarstvo il' sl.) i/ili da se upakuje sa tim 'foster parents'?
    vecje su shanse od amerikanaca tj. od shkole da dobijesh stipendiju...jer njihovi univerziteti definitivno imaju vishe para na raspolaganju nego nasha ministarstva...

    pochni sad sa aplikacijama...apliciraj na vishe mjesta...neki od koledza cje ti sigurno pomocji...zavisno od ocjena, preporuka, SAT skorova itd.

  18. #43
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro zvuci.. samo jos jedno pitanje gdje bih mogao da apliciram ali da je ono provjereno. I vecinom oni sto su posli jesu li imali kakvu rodbinu tamo ili su posli onako na blic?

  19. #44
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The_B@fU$ ®
    Dobro zvuci.. samo jos jedno pitanje gdje bih mogao da apliciram ali da je ono provjereno. I vecinom oni sto su posli jesu li imali kakvu rodbinu tamo ili su posli onako na blic?
    imash minimum like 1000.000 opcija...
    i nishta nije provjereno...
    swe ide po zakonu vjerovatnocje...znachi-na shto vishe mjesta aplicirash-vecje su to shanse...

    ^ja imam rodbinu ovdje...ali znam mnogo drugoh koji su doshli bez rodbine, sami-trbuhom za obrazovanjem...

    samo puno puno puno puno puno rada...i to je sve...

  20. #45
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Shake

    Ja sam zavrsio i HS i BA i MA u USA, nakon toga jos neko vreme (3 god) sam proveo u USA, nisam cuo za univerzitet koji kosta 100000. Naime, najskuplji u principu su room and board, ali niko te ne tera da zivis na campus-u i hranis se u menzi. Nadjes jeftin stan i sam kuvas.



    http://www.brown.edu/Administration/...ancialaid.html

    Eto koliko kosta godina recimo na Brown University-u. To je Ivy league univerzitet i veoma je skup. U tom rangu su columbia, Princeton, Harvard, Yale, Stanford ,ali ne verujem da bilo gde cena prelazi 50,000$ godisnje.
    Last edited by IceAge; 10-08-06 at 17:32.
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  21. #46
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny
    znate li bilo koga da je dobio na takwoj nekoj lutriji !?
    Lutrija se namjesta. Zna se da albanci mnogo slabo prolaze na toj lutriji jer ih ameri nece. Mi (makar srbi, mada vjerovatno i sve odavde sto nisu albanci) prolazimo dosta dobro. Jos ako si zavrsio nesto u deficitarnoj struci (inzenjer racunarskih nauka, biofizika ili tako nesto) veoma su ti fine sanse da prodjes.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ao kako se vi vazda uvatite nekih detalja koji uopšte nijesu ni bitni. Pogriješih đaole, mislila sam da je Harvard oko 80 000 bez smještaja na nekim programima, ali viđeh da je manje ...
    Always smiling :-)

  23. #48
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake
    Ao kako se vi vazda uvatite nekih detalja koji uopšte nijesu ni bitni. Pogriješih đaole, mislila sam da je Harvard oko 80 000 bez smještaja na nekim programima, ali viđeh da je manje ...
    i to shto kazhesh shake!
    koga josh briga kolko koshta univerzitet...

  24. #49
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick
    Lutrija se namjesta. Zna se da albanci mnogo slabo prolaze na toj lutriji jer ih ameri nece. Mi (makar srbi, mada vjerovatno i sve odavde sto nisu albanci) prolazimo dosta dobro. Jos ako si zavrsio nesto u deficitarnoj struci (inzenjer racunarskih nauka, biofizika ili tako nesto) veoma su ti fine sanse da prodjes.
    bravo bravo-ewo ga josh jedan mudrac koji o americi swe zna...a predpostawljam da na tlo americhko krochio nisi...

    shto se ne prijavish za lutriju onda kad su tako luuuuuuuuuuuuuuuuuuudi za nama...josh da ga malo damo po srpstvu, ne moramo ni aplicirat...sami cje nas pozvat...omg

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dok uvodi maternji, Backović sina školuje u Americi
    By Berankrsh69 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-06, 04:03
  2. Audi A8L u Americi proglašen najboljim luksuznim vozilom
    By Chegevara in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 39
    Last Post: 06-09-04, 12:44
  3. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 23:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •