Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 49

Thread: AGENCIJE: Chetvrti razred u Americi

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default AGENCIJE: Chetvrti razred u Americi

    Moja sestra bi sledece godine da ide da zavrshi chetvrti razred srednje u Americi...Za one koji su vecj bili ili znaju nekoga ko je bio, mozhete li preporuchiti neku dobru agenciju u Podgorici ili Beogradu koja radi razmjenu...

    i naravno all other tips su veoma dobrodoshli

    ThanKz

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kao ovu godinu od septembra sad, ili je mala bila pametnic, pa razmishlja daleko, daleko, unaprijed?? :mrgreen:

    nadam se da je ovo drugo, jer u prvom slucaju--teshko da ce ishta naci sad...

    da ne s#rem, agencije--ima AYUSA, to znam sigurno, oni rade iz pg, i agencija su sa najduzim stazom ovdje...
    mada sad postoje i neke povoljnije, tako da mogu i to da ti vidim, ali tek negdje popodne da javim...

    shta ti treba:# telefona, adresa, ili samo isqstva???
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  3. #3
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    Mala je pametnica, naravno...Trazhimo za 2007/2008...E sad ja znam za AYUSA-u...Mada nemam im broj telefona...tako da ako imash broj pls. proslijedi...Znash li otprilike koliko to koshta?

    A ako ima drugih povoljnijih agencija, bring it on!

    I isqustva su dobrodoshla...

    Ja znam da recimo Lions to radi besplatno...ustvari oni ti pokrivaju troshkove i sve, ali treba da te preporuchi lokalni Lions Klub...e ja ne znam sad ima li Lions Klubova u CG?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ok je otic zivjet ovo ono, provest malo vremena u USA, ali radi toga da zavrsis 4.razred srednje tamo, nije neki cilj po meni. neg' sto znam, kad ne znam uopste sta se nakon zavrsenog razreda dobija tamo i sta mozes sa tom diplomom posle u CG i sire...
    Sve se vremenom ofuca.



  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AIRBoy
    ok je otic zivjet ovo ono, provest malo vremena u USA, ali radi toga da zavrsis 4.razred srednje tamo, nije neki cilj po meni. neg' sto znam, kad ne znam uopste sta se nakon zavrsenog razreda dobija tamo i sta mozes sa tom diplomom posle u CG i sire...
    neke shkole ti daju regularno diplomu da si zavrshio srednju shkolu u usa, a druge opet, da si samo zavrshio 4. razred, te, ukoliko nisi bio odlican sve godine--polazesh maturski kad se vratish iz usa...

    diploma (koju god dobio) se regularno nostrifiqje, bez ikakvih problema, polaganja razlike u predmetima, i tako to...

    a godina dana u americi je oooogromno isqstvo... neprocjenjivo!!!

    ------------------
    @gemma--pogledacu ovo za brojeve i adrese, pa ti javim na pm
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default SAD četvrti razred

    Ima www.kub.co.yu:
    MONTENEGROHELP
    Tatjana Filipović
    Đura Salaja 17
    81000 Podgorica
    Tel: (+381 81) 202-355
    Fax: (+381 81) 202-356
    mobilni: 069/018-604
    E-mail: [email protected]

    Ja sam išla preko www.ise.co.yu, tako da je nešto jeftinije, s obzirom da je to direktno agencija za razmjenu iz Njujorka, a Kub ide posredstvom drugih do istih njih. Takođe prof. Milica Bojanić je izuzetna žena.
    Moj iskreni savijet jeste da ne bira jug SAD! Znam 80% koordinatora svih agencija iz Teksaka, Luizijana, Arkansa, Alabame, Misisipija, ... i neću da zalazim u detalje, ali neka zaobiđe taj dio ako ikako može.

    Dobro je što razmišlja unaprijed jer treba oko mjesec-dva da se sva dokumenta srede. A onda je i dug proces traženja porodice itd.

    AIRBoy ne lupaj da te zamolim! Činjenica da si godinu dana sam u tom meni sivom svijetu, okružen ljudima sasvim različitih shvatanja, drugog mentalita, pa još ih ima iz svih krajeva svijeta preko tih organizacija, sve govori... na kraju škola dođe i kao nebitna. Viđi jeste mi bilo teško i namučila sam se, ali i sad bih opet pošla (ne više od godinu dana :P). Da tamo nijesam pošla sigurno bih se utopila u našoj kotorskoj masi, zaslijepljena ljudima oko sebe, grrrrr. Neću sad o tome :-). Hoću da kažem da ko god ima priliku treba da je iskoristi, jer koliko se tamo uopšte o životu za godinu dana može naučiti ne možeš da znaš dok ne budeš dio toga.

    E što se tiče nostrifikacije tu sam se namučila mada sam ja dva razreda u toku jedne školske godine završila, pa je to bio problem. Inače, mnoge škole ne izdaju diplomu stranim državljanima i to ti ni jedna agencija ne garantuje!!! Recimo ja sam preskočila jedan razred, imala non-stop sve A, odlične rezultate na ACT i SAT testovima, od početka sam govorila da hoću u SAD da ostanem, bila uključena u organizacije, takmičenja, ... i jednostavno nijesu mogli da ne izdaju diplomu. Iako su mi govorili da nemam šanse, napravili su prvi put izuzetak i izdali jednom momku iz Bugarske i meni diplomu. Ostalim strancima nijesu. Hoću da kažem da obavezno treba izdejstvovati i potruditi se za tu diplomu, nije bitno na koji način, jer ti poslije mnogo znači! A i pri upisu kod nas na fakultet se računa kao 5 poena sa mature, iako ne piše ocjena na njoj.

    Mnogi se prevare oko tih diploma ... Tebi škola da sertifikat, što nije ekvivalentno diplomi američke srednje škole. U tom slučaju ne polaže se maturski ispit kod nas. Ako dobiješ sertifikat onda mora maturski kod nas da se polaže.

    Još jedan oprez. Znam ljude koji su od 6 predmeta imali: fizičko, muzičko, likovno, engleski, istoriju i bend ili tako nešto. Nijesu im priznali razred! Uzmite obavezno matematiku, fiziku, ili neki od "jačih" predmeta, što je sigurno sigurno je :-).
    Always smiling :-)

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shake-hvala puno na korisnim savjetima & kontaktima
    Dr_ica-javi mi na pm, thanx

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @shake

    slazem se sa tobom sto se tiche van obrazovnog iskustva. naravno, da treba otic na godinu, dvije, tri zavisi koliko si u mogucnosti - ali ja sam mislio da zavrsavanjem 4.razreda srednje u USA nema nikakav znacaj na nivou obrazovanja - nije to kao da sa tom diplomom ces odmah biti upisan na neki fax, nego STO SE OBRAZOVANJA tice, vracas se na mjesto na koje bi bio da si ostao u gimnaziji u PG.

    Naravno, da se slazem za ovo sto se tice samog ''svijeta'' koji se upozna i vidi i sve to sto dolazi pod tom stavkom.
    Sve se vremenom ofuca.



  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AIRBoy
    @shake

    slazem se sa tobom sto se tiche van obrazovnog iskustva. naravno, da treba otic na godinu, dvije, tri zavisi koliko si u mogucnosti - ali ja sam mislio da zavrsavanjem 4.razreda srednje u USA nema nikakav znacaj na nivou obrazovanja - nije to kao da sa tom diplomom ces odmah biti upisan na neki fax, nego STO SE OBRAZOVANJA tice, vracas se na mjesto na koje bi bio da si ostao u gimnaziji u PG.

    Naravno, da se slazem za ovo sto se tice samog ''svijeta'' koji se upozna i vidi i sve to sto dolazi pod tom stavkom.
    nisi ni ti mmnogo naucio shto si ostao u pg, i tu zavrshio 4. razred...:roll:
    konkretno, prdmeti za koje ja mislim da su bitni shto se obrazovanja licnog tice u 4. razredu su filosofija i sociologija, a to se vrlo lako moze izucavati i za svoju dushu...

    konkretno, ja sam 3. razred zavrshila u usa, i to sa prirodnog smjera, ali sam uzela math, ap biologiju, fiziq, hemiju, ap english i history, govern&economics (a ne tamo neke ladim_muda_predmete), i bez problema mi je je sve nostrifikovano, i isto tako bez problema sam nastavila u 4. ovdje, nishta vishe ovi nisu znali od mene...

    ti lezilebovicki (ali privlacni, i zanimljivi, da se ne lazemo) predmeti--kosharka, odbojka, bend, fotografija i ostalo--to moze da se uzme kao vanshkolske aktivnosti, i svi srecni i zadovoljni...
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AIRBoy
    @shake

    slazem se sa tobom sto se tiche van obrazovnog iskustva. naravno, da treba otic na godinu, dvije, tri zavisi koliko si u mogucnosti - ali ja sam mislio da zavrsavanjem 4.razreda srednje u USA nema nikakav znacaj na nivou obrazovanja - nije to kao da sa tom diplomom ces odmah biti upisan na neki fax, nego STO SE OBRAZOVANJA tice, vracas se na mjesto na koje bi bio da si ostao u gimnaziji u PG.

    Naravno, da se slazem za ovo sto se tice samog ''svijeta'' koji se upozna i vidi i sve to sto dolazi pod tom stavkom.
    Isto je mnogo lakshe upisat fax u americi iz amerike nego iz cg...prvo zato sto imas savjetnike u shkoli, sto ti se svo drushtvo priprema za fax...znash kakve su shkole...polazhesh SAT /ACT...nauchish da pishesh eseje...sad sa internetom, lako je i iz PG upisat americhki fax, ali opet mnogo lakshe kad si na licu mjesta...

    vecjina ljudi koji su upisali fax u us, su zapravo zavrshili chetvrti tamo...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da, ali znam neke koji su zavrsili 4.razred u USA, vratili se polagali maturski i na kraju upisali pravo , ekonomiju ili stagod vec u PG. moja poenta se odnosi na takve kao oni - oni koji svoje iskustvo kroz tu godinu dana mogu da iskosriste i nakon toga tamo - odlicna stvar - ali otici u USA ciljem da zavrsis 4.razred srednje i vratiti se u CG da upises neki fax a la pravni (bez uvreda) mi se ne svidja.
    Sve se vremenom ofuca.



  12. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AIRBoy
    da, ali znam neke koji su zavrsili 4.razred u USA, vratili se polagali maturski i na kraju upisali pravo , ekonomiju ili stagod vec u PG. moja poenta se odnosi na takve kao oni - oni koji svoje iskustvo kroz tu godinu dana mogu da iskosriste i nakon toga tamo - odlicna stvar - ali otici u USA ciljem da zavrsis 4.razred srednje i vratiti se u CG da upises neki fax a la pravni (bez uvreda) mi se ne svidja.
    Bez uvrede, znash li ti kolko koshtaju studije u americi? I znash li prosjechnu platu u cg? izbor nije bash: ocju li minesotu ili podgoricu...cheshcje ocju li moje na ulicu da izbachim ili da nastavim studije onamo dje ih mogu platit...

    uostalom...program razmjene nije zamishljen kao tranziciona faza za studije u us, nego kao program kulturne razmjene i shirenja razumijevanja...da ne govorimo o tome da nauchish jezik, upoznash nove ljude...osamostalish se...i nije uopshte loshe shto se ljudi vracjaju...donose u cg novi duh, novu vrijednost...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naučiš jezik, upoznaš nove ljude, osamostališ se ... to jeste bitno, ali ne onoliko koliko se ti promijeniš i tvoja svijest, shvatanja, o životu uopšte. Ja sam recimo otišla sa namjerom da se nikada ne vratim u CG. I taman kad sam sve uslove ispunila da ostanem tamo, Crna Gora je ipak prevladala! E kad prosle godine, nedje u ovo doba, sleceh na tlo CG-a, znala sam da mogu ići bilo đe, bilo kada, koliko god, ali ću se uvijek sa zadovoljstvom vraćati! Ah, eto jednog izliva rodoljublja.

    Mada, ima nekih koji su se vratili s mozgom "na otavu", pa i nijesu imali neke koristi od SAD. I još nešto da napomenem, lijepa je SAD na filmovima, i tako je zaista sve tamo, baš kao na filmu. Ali zapitajte se koju vi ulogu igrate u istom .
    Always smiling :-)

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AIRBoy
    @shake

    slazem se sa tobom sto se tiche van obrazovnog iskustva. naravno, da treba otic na godinu, dvije, tri zavisi koliko si u mogucnosti - ali ja sam mislio da zavrsavanjem 4.razreda srednje u USA nema nikakav znacaj na nivou obrazovanja - nije to kao da sa tom diplomom ces odmah biti upisan na neki fax, nego STO SE OBRAZOVANJA tice, vracas se na mjesto na koje bi bio da si ostao u gimnaziji u PG.

    Naravno, da se slazem za ovo sto se tice samog ''svijeta'' koji se upozna i vidi i sve to sto dolazi pod tom stavkom.
    Dr_ica je odgovorila u moje ime :-), a ja potpisujem njen post.
    AIRBoy, obrazovanje je nešto široko, a ti kad ga tako doživljavaš veoma si skučenih vidika. Znači imaš još da učiš dosta, i ja naravno :P.

    Dr_ica ja sam propustila lektire iz 3. i 4. razreda, filoziju, sociologiju i logiku, a to je bio razlog više da se baš za to zainteresujem. Skoro sve (osim djela Crnjanskog) sam postigla, i čini mi se da je na mnogo većem nivou od onoga koje su moji drugari stekli u toku te dvije godine.

    Omalovažavanje srednjoškolskog američkog sistema kod nas je već odavno postalo čuveno. O tome neću da govorim... Samo želim reći da radne navike koje se tamo steknu za godinu dana, kod nas neki ljudi čitav život ne steknu. I niko neće reći kako se on promjenio, bolji je čovjek, vrijedniji, radniji, dobro je što je bio u SAD, ... nego će reći kako ima para, kod nas je bio dobar, tamo stipendije dobio, ih što bih tek ja sa našim odličnim uspjehom tamo bio ekspert, i sl. I opet SVIJEST NAŠEGA NARODA!

    Moram da priznam, meni je bilo teže da se psihički izborim sa tom sviješću našega naroda kada sam se vratila iz SAD, nego bilo kada, sa bilo kime, do tada. I što me još više čini ponosnijom, jeste da sam izašla kao pobjednica iz te borbe.

    Ah, ova tema mi je porok. Toliko toga postoji što sam ja željela da znam prije nego sam stigla u SAD, ali nikog tada nije bilo da mi kaže ono najbitnije - psiha! Svi su mi pričali neke prazne, bar meni, priče... Nego dobro. Što god, kad god, da vas interesuje, ako hoće neko da ide, slobodno se javite, biće mi drago da vam kažem po koju riječ iz mog realno-perfekcionističkog ugla .
    Always smiling :-)

  15. #15
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake
    znala sam da mogu ići bilo đe, bilo kada, koliko god, ali ću se uvijek sa zadovoljstvom vraćati!
    vrlo bitna stvar!!!
    & sad znam kako da se postavim, nema vishe pogreshnih koraka, i koraka unazad, povlacenja, sad bolje znam kako bih--bilo gdje na planeti...
    volim svoje social skills made in USA :mrgreen:
    shalu na stranu, ovu tvoju recenicu sam izrekla toliko puta, da vishe inema smisla

    kroz to isqstvao sam se izgradila, upoznala sebe, prije svega (pa onda i sve oko sebe), i nashla se u opshte-populacijskom koordinatnom_systemy_konfuzije...
    sad bih ja krenula u nedogled s ovom pricom... necu dalje... 8)

    nego, ionako sam preopshirna, a ovo je poshlo sve u off_topic, a ne da mi se brisat' ovaj post, pa cu ga ovako ostavit'... :mrgreen:
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  16. #16
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije poshlo u off_topic...Tema topica su agencije i isqstva sa shkolovanja u Americi...Mojoj sestri cje recimo definitivno biti korisno, a sigurno i mnogim drugima koji se odluchuju na ovako neshto...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na Elitesecurity Forumu sam dosta pisala o srednjoj školi i uopšte životu u SAD. Ako baš insistirate mogu da prebacim postove ovdje.
    Always smiling :-)

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Princezica.

    Quote Originally Posted by gemma_mn
    Mala je pametnica, naravno...Trazhimo za 2007/2008...
    Naravno da nije rano. I ja sam vec pochela da trazhim, a idem na post. dipl. za godinu dana.

    Cerka nashe komshinice je poshla preko http://www.karavantravel.org/, pa pogledaj i kod njih.
    E sad, takodje sam chula i za KUB, koji je shake vec pomenula.
    Ako naidjem na josh neku, postovacu.



    Mademoiselle.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Sve je to fino, ali 4ti srednje zavrsit u inostranstvo, propustit exurziju i matursko vece sa drustvom? Neka hvala.

    Znam da su nama svake godine u gimnaziju dijelili letke sa tim ponudama, neka agencija iz Beograda je bila ne sjecam se naziva.
    Jedna drugarica je preko njih posla u Texas cini mi se, i vratila se brzo, jer nije mogla da trpi vrucine tamo i veliku vlaznost vazduha, tako da obrati paznju i na te detalje.

    Sto se tice studija, one jesu skupe za nase plate, ali nijesu s obzirom na to kakvo znanje i sa kakvim strucnjacima tamo radis :-)
    Da mi je crnome kukavcu da odem u Chicago u najprestizniju ekonomsku skolu Amerike. Jako je konkurentna i mnogi otpadaju jer je bas teska.
    http://economics.uchicago.edu/faculty.shtml

    Zelje puste za sad :-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Quote Originally Posted by hercules
    Sve je to fino, ali 4ti srednje zavrsit u inostranstvo, propustit exurziju i matursko vece sa drustvom? Neka hvala.
    Ma daj...

    Ja bih prije zhrtvovala ekskurziju i matursko veche ako znam da ce mi to pruzhiti mnoge mogucnosti koje npr. ne bih imala da sam ostala.


    p.s. Da si to uradio sad ne bi kukao za Chicagom, nego bi fino dobio stipendiju i uzhivao...
    Last edited by kIkICa; 28-07-06 at 15:35.



    Mademoiselle.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Sto se tice studija, one jesu skupe za nase plate, ali nijesu s obzirom na to kakvo znanje i sa kakvim strucnjacima tamo radis :-) :-)
    To si ti sve lijepo rekao! I ja se slazhem da je za osobu sa nasheg podruchja kad sve saberesh i oduzmesh i na duge staze jeftino pocj s obzirom na sve shto cje dobiti od shkolovanja u Americi...

    Ali, jedno i dalje stoji: Kad ne mozhesh, ne mozhesh...
    Na jednu stranu 500 eura prihoda, a na drugu 2000 eura rashoda...
    Ti si ekonomista pa zakljuchi...

  22. #22
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    office kitano
    Posts
    439
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Da mi je crnome kukavcu da odem u Chicago u najprestizniju ekonomsku skolu Amerike. Jako je konkurentna i mnogi otpadaju jer je bas teska.
    http://economics.uchicago.edu/faculty.shtml

    Zelje puste za sad :-)
    Zar je jaca od Harvard i Stanford school of economics?I ja sam zeljeo da zavrsim 4 razred u USA ali bile i ostale puste zelje Ko god moze, go for it!;-)
    Nada poda me separar da amor de deux

  23. #23
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    18 Posts

    Arrow

    Nikad nebi` posha` tamo 4ti razred da zawrshim.. mozhda 3. ali 4. nikako..
    iz nekoliko razloga.. : Exqrzija,Nowa godina sa najboljim drushtwom,swoj 18, 18rodjendan skoro swih drugowa i drugarica.. i narawno matursko/drugarsko..




    e sad interesuje me... mozhda je offtopic. ali ne zamjerite..
    ima li kod nas onih agencija shto te wode u USA na priwremeni rad preko ljeta ono fora 3-4mjeseca ?

    -thx !
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Princezica.

    Pogledaj na sajtu koji sam gore dala, oni i to rade...

    Znam samo da morash da budesh na 2. ili 3. godini faxa, nikako brucosh ili apsolvent.



    Mademoiselle.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    18 Posts

    Arrow

    a bezweze.. bash sam mislio sledece god. da idem
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dok uvodi maternji, Backović sina školuje u Americi
    By Berankrsh69 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-06, 04:03
  2. Audi A8L u Americi proglašen najboljim luksuznim vozilom
    By Chegevara in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 39
    Last Post: 06-09-04, 12:44
  3. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 23:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •