Page 3 of 12 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 299

Thread: Press F1 for Movie Time

  1. #51
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Jes,i to...Nego,ja nikako da nadjem ovih 7h,mozhda cu ga gledati u jednosatnim epizodama-da primijenim tvoj metod
    i jesi li ga pogledao eventually?
    ja moram da priznam da sam stig'o do one scene kad ona jadna curica pocne da muci onu jadnu macku,,,,poslije je cak i otruje...brutalno do bola... sad ..ne znam da li to da pripišem grizi savjesti (kao mali sam bio pomalo sadisticki nastrojen prema cats ;-) a sad ne znam sto bi uradio da neko takne mog Miccio-a ;-)


    ali stvarno nisam mog'o dalje da gledam.... prije toga sam prezivjeo onog djeda kako gucka rakiju, pa onda puši, pa onda se ustane, pa sjedne, pa nesto crta/pise, pa onda mokri, pa onda napokon izadje vani...
    Znam da uvjek moze bit neceg umjetnicki zanimljivog i u samoci, desolate places, ljudskoj tragediji... pa i u mucenju itd
    ali autenticnost ne znaci per forza i originalnost/kreativnost!

    ps. That scene, Tarr insists, was done humanely under a vet's supervision, and the cat is healthy and living with him and Hranitzky outside Budapest.
    Last edited by dadic; 28-05-09 at 08:52.

  2. #52
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by dadic View Post
    i jesi li ga pogledao eventually?
    ja moram da priznam da sam stig'o do one scene kad ona jadna curica pocne da muci onu jadnu macku,,,,poslije je cak i otruje...brutalno do bola... sad ..ne znam da li to da pripišem grizi savjesti (kao mali sam bio pomalo sadisticki nastrojen prema cats ;-) a sad ne znam sto bi uradio da neko takne mog Miccio-a ;-)


    ali stvarno nisam mog'o dalje da gledam.... prije toga sam prezivjeo onog djeda kako gucka rakiju, pa onda puši, pa onda se ustane, pa sjedne, pa nesto crta/pise, pa onda mokri, pa onda napokon izadje vani...
    Znam da uvjek moze bit neceg umjetnicki zanimljivog i u samoci, desolate places, ljudskoj tragediji... pa i u mucenju itd
    ali autenticnost ne znaci per forza i originalnost/kreativnost!

    fcuk Satantango!
    that's not art!
    Auuuu chovjeche,pa ja sam potpuno zaboravio da ga imam

    Evo sad ischitah postove pa me podsjetishe da sam spomenuo ovaj film.Ne znam,nikako ne mogu da nadjem vremena da ga ucijelo gledam,a neshto mi ipak nije fora da ga gledam ka seriju,bojim se da necu to dozhivjet kako treba.

    Plus,izgubio je Man U sinoc,tako da nikako nisam u raspolozhenju za bilo shto umjetnichko

    Ne brini(te) nishta,opshiran izvjeshtaj slijedi posle gledanja
    Deserve's got nothing to do with it.

  3. #53
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    sorry za Man utd

    i ja sam isto nesto bio zauzet i nervous (mozda zato ovakva reakcija-a-a)... mozda ga ipak pogledam do kraja ali cu preskocit ovu scenu sa mackom (sto god Tarr govorio)

  4. #54
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Thumbs up

    radjen prema romanu M. Bulgakova (koji istina nisam procitao) ali mislim da se film (TV -2 epizode) "drzi" romana
    dakle...

    Собачье сердце aka The Heart of a Dog (Vladimir Bortko, 1988 )

    samo cu zavrsit sa onim mojim ;-)
    remek-djelo!!!!!
    Last edited by dadic; 30-05-09 at 12:58.

  5. #55
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    It was the best of times,it was the worst of times,it was RAGTIME...

    http://www.imdb.com/title/tt0082970/

    Forman&Cagney together,to dovoljno govori
    Deserve's got nothing to do with it.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    se7en
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Evo neshto zanimljivo.....za update.....

    Les uns et les autres, film nadasve nadahnutog Claude Lelouch-a, 1981.
    Nominovan na Cannes-u te godine i naravno ne dobija palmu (pored Andrzeja Wajde ochigledno nije imao shanse), ali dobija ono shto je negdje i kljuch.....za sound.
    Predlazem ga najvishe ljudima koji nisu iskrizali postojanje classicne muzike, i koji (maybe) kao ja vole Ravelov Bolero.....

    Fotografija u filmu je blizu masterpiece-a u nekim trenutCima. Gluma koja zapravo nije ni bitna.Scenario takodje.Tu je.....prisutan, ali nebitan.
    Odlichan spoj tj. mix & match umjetnosti (mn.), a fotografije Parisa samo dolivaju (neshto) na vatru.I naravno.....neizbjezan dodir muzike.Kadrovi igre na tzv. "Etoile" i "Trocadero" (da da budvanski sigurno.....shto.....dob) su nevjerovatni.
    A in general presmijeshno.Nedefinisano.Sharao je po svemu massa.....ali je uspio da poveze.

    Jedna dobra mjeshavina drame i quazi musical-a (a valjalo bi podvuci.....ja se sa musical-ima slazem koliko li.....analogija molim vas).
    A ako neko bash hoce da ga svrsta u musicle.....kool, ali je neosjetno.


    Nego dob.....dosta je bilo, samo mali alert.....film traje skoro tri.....ali kool.....



    "what sick ridiculous puppets we are,
    what stupid little stage we dance on,
    what fun we have,
    dancing,fucking not a care in the world,
    not knowing who we are,
    we are not what was intented....."

  7. #57
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    ovakô ...
    H. Hesse je jednu kratku pricu zapoceo rijecima (parafraziram) "kao i svi ljudi u poznim godinama, okrecemo se djetinjstvu..." i onda ispicao neku dogodovstinu iz njegovog ranog zivota i Deutschland ...

    well mislim da to uvjek vazi.... . tako da sam morao odgledat jedan film kojeg sam se sjecao kroz maglu,,
    klasik (racunajuci u kakvim je uslovima sniman) u onom pravom smislu. francuski film par excellence

    Les Enfants du Paradis (Marcel Carné, 1945)
    Last edited by dadic; 03-06-09 at 12:25.

  8. #58
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Location: Location: Location: Location: Location:
    Posts
    833
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Privukao me naziv topika pa uleceh ovako Zbrda Zdola , bez boce ( ni koka kolu ...) pa reko da nabacham malo naziva kojih se zbog necheg znachajnog sjecam ... Ako bude neki koji ste ovdje vec izvakali ... shto cemo sad ! Evo onako seljachki , nepismeno , bez ikakvog hronoloshkog reda, prije vechere ... :
    Vozvrashcheniye / Andrei Zvyagintsev / 2003
    Coffe and Cigarettes / Jim Jarmush / 2003
    Apocalypse Now / Francis Ford Coppola / 1979
    Stranger Than Paradise / Jim Jarmush / 1984
    Ruang rak noi nid mahasan / Pen-Ek Ratanaruang / 2003
    The Big Lebowski / Joel Coen / 1998
    Naked Lunch / David Cronenberg / 1991
    Mulholland Drive / David Lynch / 2001
    Le fabuleux destin d'Amélie Poulain / Jean-Pierre Jeunet / 2001
    Der Himmel über Berlin / Wim Wenders / 1987
    In weiter Ferne, so nah! / Wim Wenders / 1993
    Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb / Stanley Kubrick / 1964
    Citizen Kane / Orson Welles / 1941
    Man on the Moon / Milos Forman / 1999 (drama o komicharu , ne komedija !!)
    Det sjunde inseglet / Ingmar Bergman / 1957
    Dead Man / Jim Jarmusch / 1995
    Nosferatu, eine Symphonie des Grauens / F.W. Murnau / 1922
    Before sunrise / Richard Linklater / 1995
    Before Sunset / Richard Linklater / 2004
    Ed Wood / Tim Burton / 1994
    12 Angry Men / Sidney Lumet / 1957
    Annie Hall / Woody Allen / 1977
    Vivre sa vie: Film en douze tableaux / Jean-Luc Godard / 1962
    Paris, Texas / Wim Wenders / 1984
    Control / Anton Corbijn / 2007
    Stalker / Andrei Tarkovsky / 1979
    Smultronstället / Ingmar Bergman / 1957
    Lost Highway / David Lynch / 1997
    The Elephant Man / David Lynch / 1980
    Down by Law / Jim Jarmusch / 1986
    One Flew Over the Cuckoo's Nest / Milos Forman / 1975
    M / Fritz Lang / 1931
    Dreams / Akira Kurosawa / 1990
    Big Fish / Tim Burton / 2003
    Eyes Wide Shut / Stanley Kubrick / 1999
    A Clockwork Orange / Stanley Kubrick / 1971
    Last tango in Paris / Bernardo Bertolucci / 1972
    Lost in Translation / Sofia Coppola / 2003
    Anatomy of a Murder / Otto Preminger / 1959
    To Kill a Mockingbird / Robert Mulligan / 1962

    Potrajalo je ..

    Tachno sam znao da cu od gladi neshto zaboravit ... Tyler reche da je jedna od poenta ovog topika da ljudi slichnih ukusa sugerishu neke vrijedne naslove . Nadam se da u tom sluchaju nije besmisleno da pomenem i serije tipa Twin Peaks / Mark Frost & David Lynch / 1990/91 i The Singing Detective / Jon Amiel / 1986 , koje su mi slichnog duha kao i dio filmova koje sam odabrao ...
    Last edited by James_Hetfield; 04-06-09 at 23:11. Reason: glad (:
    give me THE red pill.
    wake me up.
    Bondar: No hay banda! There is no band. It is all an illusion

  9. #59
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by James_Hetfield View Post
    Privukao me naziv topika ...

    Control / Anton Corbijn / 2007
    Ja, otkako sam pogledao Control više nijednom nisam pustio Joy Division, a bogami sam bio baš veliki zaljubljenik u njihovu muziku. Kako je Corbijn izmasakrirao bend i lik Iana Curtisa, da ga đavo nosi. Sad neđe čujem da je počeo da snima novi film... Neka se on drži spotova i Depeche Mode-a...

    Strašno kako prazan i blijed film na tako inspirativnu temu. Još od The Doors Olivera Stonea se nisam više iznervirao posle nekog filma...

    A posebno me u fimu iznervirala ona artsy black and white, što je trebalo da film učini više autorskim i da možda približi mračnu stranu muzike Joy Division, post-industrijski osjećaj, beznadežnost, očaj... džaba, film je ipak za onaj topic - Filmovi za izbjeći -


    Ian Curtis je pred samoubistvo gledao film Wernera Herzoga. Kad bi Herzog napravio film o njemu... ehh...

  10. #60
    big giant head Guest

    Default

    shta je tachno toliko uzasno kod "Control"?
    meni jedan od rjetkih dobrih [sort of] biografskih filmova.

    ja nekako nikako ne bi volio da ga je herzog rezirao. mislim da bi bio previshe poetichan.

    edit: mada moram da priznam da se nachelno slazem za crno-bijelu tehniku. jeftino i pretenciozno, ali u ovom filmu mi nije smetalo.
    Last edited by big giant head; 04-06-09 at 21:28.

  11. #61
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    shta je tachno toliko uzasno kod "Control"?
    meni jedan od rjetkih dobrih [sort of] biografskih filmova.

    ja nekako nikako ne bi volio da ga je herzog rezirao. mislim da bi bio previshe poetichan.
    Ja Control gledam sa posebnog stanovišta jer veoma cijenim Joy Division. U tom smislu, film je potpuno promašen. Plitak.

    Međutim, što je važnije, i kada ne bih znao za njih i njihovu muziku, film bi mi ipak bio loš. Control je biografski film, a životu svog junaka, koji je među autorima kao Rembo među pjesnicima, polazi sa aspekta tek procvale tinejdžerke, besmislenim glorifikovanjem, naglašavanjem sasvim beznačajnih elemenata iz njegovog života, nespretnim zapletom, nedovoljno objašnjenim ljubavnim trouglom, najsmješnijim koji sam do sada vidio (po principu - on ih voli obje, jedna je domaćica, druga prava neobuzdana femme, on bi otišao sa ljepšom, ali ipak mu, na kraju krajeva treba i domaćica, što će kako će, ma ako ne mogu i femme i domaćicu, bolje nek' me nema, kazniću sebe kroz simbolično vješanje o spravu za sušenje veša)
    Da se razumijemo, ne smeta meni što ga je prikazao kao običnog čovjeka, već mi smeta što je to uradio na potpuno neprimjereno patetičan način, samodovoljno, kao da će samo ime Curtisa učiniti da film dobije potrbnu dubinu i ozbiljnost, te da su stoga inteligentan dijalog, priča i precizno definisani likovi sasvim izlišni.

    I što me dokrajčilo, vjerovatno ćete se sjetiti, to je onaj dim na kraju, kada ga kremiraju... Ian ode, svi prijatelji, članovi benda (prikazani pažljivo i duboko, otprilike kao i epizodni likovi u Zagoru) tužni pretužni, a dim ide ka nebu...
    Pa posle kažite da bi Herzog bio previše poetičan.

    Jedino vrijedno u filmu je ono malo David Bowie muzike sa albuma Low.

  12. #62
    big giant head Guest

    Default

    tjah, i ja volim JD [mada ne kapiram religioznu posvecenost hardcore fanova, kao sto ne razumijem takvu posvecenost bilo chijih hardcore fanova, no dobro, druga tema], a film mi se svidjeo. mozda bash zbog toga sto je ian predstavljen kao zbunjeni klinac koji ne zna sta hoce, i sto je nekako sve van fokusa. pa i sto je tu i tamo klise [veliki umjetnik u malom mjestu, i te zajebancije]. da se nije radilo o JD, prvo sto bi mi palo na pamet nakon gledanja takvog filma bi bili upravo oni.

    mozda ima veze i s tim sto sam ja jednostavno sucker za takve spore, pomalo romantichne priche.
    Last edited by big giant head; 04-06-09 at 22:48.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,071
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    562
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    mozda je jedini 'problem' controla sto nije striktno biografski film, vec je radjen po knjizi curtisove supruge. znaci nije ni njegova biografija, ni film o samom bendu, niti ne znam sta, vec njeno vidjenje 'situacije'. a kao sto se moze vidjeti, ni ona niti ko drugi nije (tada) mogao da prodre do njega i onoga sto se krilo u njegovoj glavi. ili jednostavno nisu obradjali paznju, kao sto kaze morris u jednom dokumentarcu o JD, otprilike ovako - 'on je pisao i pjevao neke textove na koje nisam ni obracao puno paznje, niti sam znao da pise o sebi, dok se nije to desilo. zar sam mogao da budem toliko jebeno glup?' sa deborine tacke gledista, to i jeste ljubavna prica, o covjeku kojeg je voljela, njoj i toj trecoj osobi... znaci, nikakva narocita demistifikacija ianovog lika i djela. obican covjek sa sve problematicnijim zdravljem, koji se nasao na odredjenom mjestu u zivotu gdje je morao da bira izmedju 2 ... opcije, a odabrao je tu trecu.
    ako vec hoces nesto bas o JD, pogle joy division - under review ili dokumentarac granta geeja - joy division.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  14. #64
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  15. #65
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    PG-ROMA
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo poneshto od mene,bez ikakvog reda naravno.Nisam obratio paznju na sve naslove shto ste naveli,pa ako bude kakvog ponavljanja prashtajte:

    LES INVASIONS BARBARES - DENYS ARCAND 2003 -neobichna pricha o zavrshetku jednog neobichnog zivota...predobar film
    ONE FLEW OVER THE CUCKOO'S NEST - MILOS FORMAN 1975
    25TH HOUR - SPIKE LEE 2002
    PARIS TEXAS - WIM WENDERS 1984
    MILLION DOLLAR HOTEL - WIM WENDERS 2000
    THE FISHER KING - TERrY GILLIAM 1991
    PULP FICTION -QUENTIN TARANTINO 1994
    MYSTERY TRAIN,COFFEE & CIGARETTES - JIM JARMUSCH
    RAGING BULL - MARTIN SCORSESE 1980
    LOCK,STOCK AND TWO SMOKING BARRELS - GUY RITCHIE 1998
    AMADEUS - MILOS FORMAN 1984
    LE CONSEGUENZE DELL'AMORE - PAOLO SORENTINO - jedan od najboljih ital.filmova u zadnjih 10 godina
    SIDEWAYS - ALEXANDER PAYNE 2004
    THE PRESTIGE - CRISTOPHER NOLAN 2006
    CLOCKWORK ORANGE - STANLEY KUBRICK 1974
    SLEEPERS - BARRY LEVINSON 1996
    THE DEER HUNTER - MICHAEL CIMINO
    ONCE UPON A TIME IN AMERICA - SERGIO LEONE 1984
    THE KING OF NEW YORK - ABEL FERRARA 1990
    THIS IS ENGLAND - SHANE MEADOWS 2006
    MI NISMO ANDJELI I - SRDJAN DRAGOJEVIC 1992
    TRI KARTE ZA HOLIVUD - BOZIDAR NIKOLIC 1993
    21 GRAMS - ALEJANDRO GONZALEZ INARRITU
    ROPE - ALFRED HITCHCOCK 1948
    THE ROSEMARY'S BABY - ROMAN POLANSKI 1968
    LA HAINE - MATHIEU KASSOVITZ 1995
    DUEL - STIVEN SPIELBERG 1971
    CLOSER - MIKE NICHOLS 2004
    THE WARRIORS - WALTER HILL 1979
    RAINMAN - BARRY LEVINSON 1988
    ETERNAL SUNSHINE OF THE SPOTLESS MIND - MICHEL GONDRY 2004
    OTAC NA SLUZBENOM PUTU - EMIR KUSTURICA 1985
    DOM ZA VJESANJE - EMIR KUSTURICA 1988
    BAGDAD CAFE - PERCY ADLON 1987
    THE CLOCKERS - SPIKE LEE
    FARGO - JOEL COEN 1996
    ANNIE HALL- WOODY ALLEN
    THE USUSAL SUSPECTS - BRYAN SINGER 1994

    ....... dosta od mene.....za sad!!!

  16. #66
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Lightbulb

    odgledah dva "filma" Chrisa Markera

    Sans Soleil (1983) dobar doku-film, ispred svog vremena...
    nabavio sam i script kako bih ga bolje shvatio....

    ali!

    La Jetée (1962)

    26-minutno remek-djelo!

  17. #67
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dadic View Post
    odgledah dva "filma" Chrisa Markera


    ali!

    La Jetée (1962)

    26-minutno remek-djelo!
    True that. Tek poslije "12 Monkeys" sam cuo za njega... Mnogo dobar.
    I am the one who locks.

  18. #68
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    ja sam davno gledao Gilliam's 12 monkeys ....
    a tek danas Le Jetée...
    potpuno sam izgubljen
    what time is it?

  19. #69
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up War Film at Its Very Best

    U moru celebrated(vecinom zasluzheno,naravno) Post-Vietnam filmova,pochevshi od spaljene juzhnovijetnamske zastave Travisa Bicklea,sa efektnim zavrshetkom mozhda upravo u klaustrofobichnom,misterioznom projektu Adriana Lyne-a(Jacob's Ladder,naravno),a ukjuchujuci i takve dinosauruse i gigante tipa Apocalypse Now,Platoon ili Casualties Of War,II svjetski rat kao da je bio zapostavljen.

    Da to tako ne bude,potrudio se Sam Peckinpah(need I say more?) i snimio odlichni Cross of Iron.Danas pomalo zaboravljen,potpuno nepravedno,film je up right there sa Apokalipsom kao jedan od najboljih antiratnih filmova.Bertold Breht bi uzhivao gledajuci ga,kao i Jim Morrison,vjerovatno

    Zajedno sa The Wild Bunch,gdje je(izmedju ostalog,smjeshtajuci ga u vremenski okvir koji nikako westernu ne prilichi,1913-a)Peckinpah izvrshio,medju prvima,temeljnu reviziju Western genre-a,i postmodernistichkim Straw Dogs,gdje se dekonstrukciji i reviziji izlazhu etablirane drushtvene vrijednosti(obrazovanje i porodica,medju prvima),Cross Of Iron spada u grupu dekontrukcionih,revizionistichkih Peckinpahovih pristupa.Ovaj put na tapetu je World War II,i revizija se jasno ogleda,kako u pristupu prema njemachim vojnicima(koji su,shtavishe,glavni akteri drame i konsekventno u prvom planu),tako i u obesmishljavanju temeljnih dogmi ratnog morala,prisutnog u svijesti vecine ljudi,kako u Njemachkoj tokom II svjetskog,tako i u USA tokom Vijetnamskog rata.

    Da zakljuchim,film je veliki iz milion razloga,a star je dovoljno da se nadje na topicu

    Zato... http://www.imdb.com/title/tt0074695/
    Last edited by Recordare88; 20-06-09 at 11:17.
    Deserve's got nothing to do with it.

  20. #70
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Planet Earth
    Posts
    704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Paranoid Park (2007) , ako neko nije pogledao.

    Izvanredan.
    "Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja." J.Krishnamurti

  21. #71
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by liquid View Post
    Paranoid Park (2007) , ako neko nije pogledao.

    Izvanredan.
    + Elephant = Gus Van Sant at his best
    I am the one who locks.

  22. #72
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Walrus View Post
    Ja Control gledam sa posebnog stanovišta jer veoma cijenim Joy Division. U tom smislu, film je potpuno promašen. Plitak.

    Međutim, što je važnije, i kada ne bih znao za njih i njihovu muziku, film bi mi ipak bio loš. Control je biografski film, a životu svog junaka, koji je među autorima kao Rembo među pjesnicima, polazi sa aspekta tek procvale tinejdžerke, besmislenim glorifikovanjem, naglašavanjem sasvim beznačajnih elemenata iz njegovog života, nespretnim zapletom, nedovoljno objašnjenim ljubavnim trouglom, najsmješnijim koji sam do sada vidio (po principu - on ih voli obje, jedna je domaćica, druga prava neobuzdana femme, on bi otišao sa ljepšom, ali ipak mu, na kraju krajeva treba i domaćica, što će kako će, ma ako ne mogu i femme i domaćicu, bolje nek' me nema, kazniću sebe kroz simbolično vješanje o spravu za sušenje veša)
    Da se razumijemo, ne smeta meni što ga je prikazao kao običnog čovjeka, već mi smeta što je to uradio na potpuno neprimjereno patetičan način, samodovoljno, kao da će samo ime Curtisa učiniti da film dobije potrbnu dubinu i ozbiljnost, te da su stoga inteligentan dijalog, priča i precizno definisani likovi sasvim izlišni.

    I što me dokrajčilo, vjerovatno ćete se sjetiti, to je onaj dim na kraju, kada ga kremiraju... Ian ode, svi prijatelji, članovi benda (prikazani pažljivo i duboko, otprilike kao i epizodni likovi u Zagoru) tužni pretužni, a dim ide ka nebu...
    Pa posle kažite da bi Herzog bio previše poetičan.

    Jedino vrijedno u filmu je ono malo David Bowie muzike sa albuma Low.
    dodje mi da se objesim poslije ovakvih filmskih analiza...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  23. #73
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    dodje mi da se objesim poslije ovakvih filmskih analiza...
    možda zato što voliš Control, pa voliš ta petparačka, patetična i besmislena rješenja nevještih reditelja... ne možda, sigurno.



    Nego, on topic, Ukus trešanja... kako divan film... Nakon svih ovih dešavanja u Iranu nešto me natjeralo da ga ponovo odgledam. Nevjerovatan film... A to me podsjeti na još jedan koji sam skoro gledao i koji bih toplo preporučio, Herzogove Lekcije tame. Možda zato što na isti, hipnotički način prikazuju puste prostore jednog geografski povezanog predjela. Upravo to me je prilikom ponovnog gledanja Ukusa trešanja najviše zainteresovalo - one beskonačne vožnje glavnog junaka potpuno jednoličnim, pustim predjelom, sa ljudima koji izranjaju iz ničega...


    Međutim kraj filma jejoš uvjek enigma za mene. Pokušavam da mu pridam hiljadu značenja ali nijedno mi se ne čini kao vjerovatno.
    Ima li neko od vas smisleno tumačenje?

  24. #74
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Walrus View Post
    možda zato što voliš Control, pa voliš ta petparačka, patetična i besmislena rješenja nevještih reditelja... ne možda, sigurno.


    da... :roll: jer su za tebe biografski filmovi (dakle, filmovi o necijem zivotu) što?

    a kakav ti zivot vodiš? ono.. nema veze što nijesi zvijezda. mora da je neki hiperaktivan, život pun smisla, bez emocija i patetike... mora da ser.e.š dukate i tako to, je l' da?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  25. #75
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vrcavo, nema šta.

    Nego, elem, dakle, da ne kvarimo ovaj odličan topic.


    Sad pročitah ovaj Recordareov post o Cross of Iron i strašno mi se gleda sad, Wild Bunch je vrhunski film i odgledao sam ga dva puta in a row jednog dana, a Peckinpah je vrlo zanimljiv reditelj.

    Čekaju me dva ratna bisera, Cross of Iron i Paths of Glory više od mjesec dana u kolekciji, a ja nemam kad da ih pogledam...prokleti ispiti

Page 3 of 12 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Symbian & J2ME
    By Tha_Maddog in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 92
    Last Post: 18-10-11, 23:46
  2. Formula 1!
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 16298
    Last Post: 16-03-11, 21:42
  3. New model 'permits time travel'
    By Sailoreagle in forum Sve i svašta
    Replies: 5
    Last Post: 27-09-05, 14:23
  4. Mont Press Foto 2003
    By Danijela in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 1
    Last Post: 14-05-04, 11:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •