Page 2 of 12 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 299

Thread: Press F1 for Movie Time

  1. #26
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    2,378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da niko ne pomenu Videodrom,galedah ga prije neki dan...OBAVEZA!!!

    Moze i Muva od istog rezisera. Ma Cronenberg obavezan...

  2. #27
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daaron Aracus View Post
    Mislim da niko ne pomenu Videodrom,galedah ga prije neki dan...OBAVEZA!!!

    Moze i Muva od istog rezisera. Ma Cronenberg obavezan...
    Mozhe i ovaj, isto Cronny... Spider

    http://www.imdb.com/title/tt0278731/
    Deserve's got nothing to do with it.

  3. #28
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Thumbs up Made in Magyarorszag

    Werckmeister harmóniák ( Béla Tarr, 2000 )

    u tradiciji pravog, evropskog filma.
    remek-djelo!!!

  4. #29
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dadic View Post
    Werckmeister harmóniák ( Béla Tarr, 2000 )

    u tradiciji pravog, evropskog filma.
    remek-djelo!!!
    Nabavio sam Satantango,od istog rezhisera...Odgledacu kad budem imao slobodnih sedam sati
    Deserve's got nothing to do with it.

  5. #30
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    i od istog scenariste/pisca , dont forget ;-)
    ja sam odgledao ~1h pa cu ovih dana i preostalih 6h

    ja nikad nisam nesto volio "modernu" istocno-evropsku kinematographie ali (srecom) Tarr Béla me ubjedio u suprotno ;-)
    Last edited by dadic; 20-05-09 at 23:47.

  6. #31
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dadic View Post
    i od istog scenariste/pisca , dont forget ;-)
    ja sam odgledao ~1h pa cu ovih dana i preostalih 6h

    ja nikad nisam nesto volio istocno-evropsku kinematographie ali (srecom) Tarr Béla me ubjedio u suprotno ;-)
    Jes,i to...Nego,ja nikako da nadjem ovih 7h,mozhda cu ga gledati u jednosatnim epizodama-da primijenim tvoj metod
    Deserve's got nothing to do with it.

  7. #32
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Po treci put u zhivotu (prekjuche je bio drugi put) nocas odgledah film Badlands,prvo ostvarenje (ako ne rachunamo kratkometrazhni Lanton Mills) Terrencea Mallick-a. Razlog za dva gledanja u ovako kratkom periodu sasvim je trivijalan.Obzirom da je na DVD-u koji posjedujem njemachka sinhronizacija,sa english subtitles,bacih se danas popodne na SURFOVANJE,i nadjoh original,istina u neshto(chush neshto,mnogo) loshijem kvalitetu snimka,ali ipak,english is english

    Da li je film dobar? Ne...Reci za ovaj film da je dobar bila bi uvreda njegovoj velichini. Film je toliko prosto i jednostavno VELIK,da je svaki epitet koji se obichno udijeli dobrom filmu jednostavno nedovoljan.

    Prvo,ako hocete da vidite PERFEKTNO snimljen film,ovo je izbor za vas. Snimiti onako film kad bilo je savrshenstvo,a snimiti tako svoje PRVO OSTVARENJE,godine 1973 je chisti jebeni genijalizam. I zato,poklon do zemlje Mallicku.

    Skoro je nemoguce nabrojati i opisati sve elemente koji su inkorporirani u ovaj film. Od jedne tako,gotovo djechije jednostavne priche,napraviti tako emotivno i filozofski nabijeno djelo mozhe samo veliki majstor. Chitavi film nose samo dva lika(Kit i Holly),pa je ovo pravi momenat da napomenem i fenomenalnu glumu Martina Sheena i Sissy Spacek.

    Prvo shto ti ovaj film uradi je da te zhestoko uplashi.Vishe od vecine horror filmova(koliko god cijenio zhanr i neka ostvarenja iz istog,moram biti objektivan).A uplashi te(usred idilichnih pejzazha americhkog Midwesta i naivne ljepote glavne junakinje) jednostavna chinjenica shta sve ljudi mogu da urade. Obratiti pazhnju,ne nashta su sve spremni,nego shta mogu. Glavni junak,obichan momak iz susjedstva,regular guy u svakom pogledu,jednostavno ponaslazhe desetak ljudi. Vecinu njih,bez ikakvog vidljivog razloga. Shta te u svemu tome uplashi-uplashi te saznanje da je dovoljno toliko malo,da neki obichni lik koga regularno srijecesh na ulici ubije tebe,ili tvog komshiju,ili se odveze 100km down the road i ubije neku usamljenu staru zhenu,shto ti nece nauditi fizichki,ali ce ti ipak biti dovoljno da se preznojavash narednih 20 dana i reskicirash u mozgu svaki susret sa njim.

    Film je jedna od najpesimistichnijih studija ljudske prirode na koju sam naishao.Njegova vrijednost nije u tome,vrijednost,genijalnost,velichina lezhi u tome shto te film uspijeva,U POTPUNOSTI,uvjeriti u objektivnost svog pesimizma. Glavni junak se ne mozhe nazvati klasichnim negativcem,ne mozhe se nazvati ni antiherojem. Za njega ubistvo ne predstavlja ni sredstvo do cilja,ni sam cilj,vec je to sasvim obichan potez koji mu dodje kao,na primjer,obrisati prashinu sa kaubojskih chizama koje kroz film nosi. Ovakva animalizacija glavnog lika(svodjenje ubistva na refleks,na instinkt) savrsheno se uklapa sa slichnom animalizacijom glavne junakinje,koja u ubistvima ne uchestvuje,ali ih posmatra na sasvim ravnodushan nachin. Njena pochetna naivnost se pretvara u totalnu ravnodushnost,i chak njeno napushtanje glavnog junaka ne dolazi iz moralnih pobuda,vec iskljuchivo iz sebichnih,jer postepeno uvidja da se njena tezhnja za stabilnoscu u zhivotu ne mozhe ostvariti sa glavnim junakom.Njen voiceover na kraju,gdje kazhe da bi se njen bivshi ljubavnik svidio zatvorenicima,to jasno odslikava.Ni pomena o ubistvima,jos manje o kajanju.Ta ravnodusnost,obichnost na koju ona gleda na ubistvo je genijalno odradjena,odglumljena,i zato zastrashujuca. Ono shto je Kami uradio sa Strancem u knjizhevnosti, za filozofiju egzistencijalizma u filmskoj umjetniosti to radi ovaj film.

    Klimaks filma predstavlja hvatanje glavnog junaka,i njegov razgovor sa raznim policajcima koji ga hvataju/ispituju. Njihov razgovor je normalan,chak opushten,a teme za razgovor se lako nalaze.Da nema policijskih uniformi i lisica na rukama zatvorenika,imali bi potpuno opravdanje da pomislimo da se radi o obichnom razgovoru poznanika da se prekrati vrijeme.Slichnost,jednakost chak ubice i policajaca je porazhavajuca. Njihova ispitivanja nisu odraz chudjenja ili zgrazhanja nad postupcima,vec chiste radoznalosti.Zadovoljenje te radoznalosti dovodi do zblizhavanja sa ubicom,koji se u razgovor prima kao ravan,ili chak povlascen sudionik. I na kraju,iz ravnodushnog glasa glavne junakinje saznajemo da je ubica osudjen na elektrichnu stolicu. Osudjen naravno od sudije,koji je sluchaj istog trena zaboravio kad je napisao presudu.

    Ovaj film tjera na preispitivanje.Preispitivanje o tome,kolika je stvarno nasha briga,i koliko su stvarno nasha moralna uvjerenja(kule od slonove kosti iza kojih se chesto krijemo) chvrsta kada ih pokusamo primijeniti na nas same. Koliko nas stvarno interesuje ubistvo nekog brachnog para tamo u susjednom kvartu?Koliko nas interesuje presuda njegovom ubici? Koliko puta za neshto izjavimo da je grozno,a u stvari ne znamo ni o chemu prichamo? Mnogo puta,dokazano A to nas dovodi do sledeceg pitanja:kolika je linija izmedju nebrige i chinjenja? Preciznije,koliko je tanka?
    Ne,opis ljudske prirode u ovom filmu svakako nije laskav. Da li je objektivan,realistichan? Ako pratimo logiku filma,da.Takav portret je logichan,konsekventan zakljuchak dogadjaja u filmu(koji je,uzgred budi recheno,based on a true story,i to zaista based,jer je sluchaj koji ga je inspirisao poznat,i desio se u USA 50-ih),i zato je ovaj film veliki,veliki po 100 puta!!!Pesimistichan-da.Zastrashujuci-svakako.Genijalan-JOSH VISHE!!!

    P.S. Zaista se izvinjavam na duzhini posta,ali mora sam izbachit ovo iz sebeStvarno jesam,a film zasluzhuje(i dobija,da budemo realni) pohvale od mnogo vecih experata no shto sam ja
    Deserve's got nothing to do with it.

  8. #33
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Thumbs up tour de force

    A Brighter Summer Day (1991) sada vec pokojnog Edwarda Yanga
    Last edited by dadic; 17-05-09 at 17:14.

  9. #34
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Preporučio bih vam jedan manje poznati Antonionijev američki eksperiment - Zabriskie point - ja sam na njega naletio u svojoj Pink Floyd fazi, jer su radili muziku za njega, odnosno, više su dali već postojeći materijal iz svog najboljeg perioda, kao na primjer vrtoglavu Careful with that axe Eugene... Film govori o studentskim nemirima u Americi, o Americi uopšte, kako ju je Antonioni vidio, o ljubavi, o dvoje slobodnih mladih ljudi... makar sam ga tako ja shvatio, ali na Antonionijev način, potpuno nekonvencionalno, sa prepoznatljivim stilom.

  10. #35
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Walrus View Post
    Preporučio bih vam jedan manje poznati Antonionijev američki eksperiment - Zabriskie point - ja sam na njega naletio u svojoj Pink Floyd fazi, jer su radili muziku za njega, odnosno, više su dali već postojeći materijal iz svog najboljeg perioda, kao na primjer vrtoglavu Careful with that axe Eugene... Film govori o studentskim nemirima u Americi, o Americi uopšte, kako ju je Antonioni vidio, o ljubavi, o dvoje slobodnih mladih ljudi... makar sam ga tako ja shvatio, ali na Antonionijev način, potpuno nekonvencionalno, sa prepoznatljivim stilom.
    Amen to that

    Pogledah sad opet "A Scanner Darkly", i film me opet duboko uznemirio... Ono mora da je jedan od najboljih zavrsetaka ikad.
    I am the one who locks.

  11. #36
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vidis, meni je to nekak najmanje blizak Linklater... Najmanje svoj. Ono sto bi svakako volio da vidim - Me and Orson Welles, njegov zadnji projekat...
    Just to slip the skin...

  12. #37
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Idealan film za ovaj topic-Big Wednesday

    http://www.imdb.com/title/tt0077235/

    Emotivno sam vezan za ovaj film

    I da,respect za Zabriskie Point i Judzinovu sjekiricu...Nedje ga preporuchismo ja i Paralelopipak...
    Deserve's got nothing to do with it.

  13. #38
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Vidis, meni je to nekak najmanje blizak Linklater... Najmanje svoj. Ono sto bi svakako volio da vidim - Me and Orson Welles, njegov zadnji projekat...
    Dozvolio je Dicku da izadje na povrsinu vise od svih ostalih adaptacija. Ako je to znacilo da "sebe" treba da stavi u drugi plan, svaka mu cast sto jeste. Napravio je fenomenalan film, dostojan romana. A to je za svaki respect.
    I am the one who locks.

  14. #39
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Prvo shto ti ovaj film uradi je da te zhestoko uplashi.Vishe od vecine horror filmova(koliko god cijenio zhanr i neka ostvarenja iz istog,moram biti objektivan).A uplashi te(usred idilichnih pejzazha americhkog Midwesta i naivne ljepote glavne junakinje) jednostavna chinjenica shta sve ljudi mogu da urade. Obratiti pazhnju,ne nashta su sve spremni,nego shta mogu. Glavni junak,obichan momak iz susjedstva,regular guy u svakom pogledu,jednostavno ponaslazhe desetak ljudi. Vecinu njih,bez ikakvog vidljivog razloga. Shta te u svemu tome uplashi-uplashi te saznanje da je dovoljno toliko malo,da neki obichni lik koga regularno srijecesh na ulici ubije tebe,ili tvog komshiju,ili se odveze 100km down the road i ubije neku usamljenu staru zhenu,shto ti nece nauditi fizichki,ali ce ti ipak biti dovoljno da se preznojavash narednih 20 dana i reskicirash u mozgu svaki susret sa njim.

    Film je jedna od najpesimistichnijih studija ljudske prirode na koju sam naishao.Njegova vrijednost nije u tome,vrijednost,genijalnost,velichina lezhi u tome shto te film uspijeva,U POTPUNOSTI,uvjeriti u objektivnost svog pesimizma. Glavni junak se ne mozhe nazvati klasichnim negativcem,ne mozhe se nazvati ni antiherojem. Za njega ubistvo ne predstavlja ni sredstvo do cilja,ni sam cilj,vec je to sasvim obichan potez koji mu dodje kao,na primjer,obrisati prashinu sa kaubojskih chizama koje kroz film nosi.
    Nisam gledao Badlands, moraću ga pronaći, ali me ovo što si napisao podsjetilo na Kratki film o ubijanju Kješlovskog. Kakav film! Za mene je on istovremeno najpesimističnija studija i ljudske prirode i društva, odnosno sistema vrijednosti koji je čovjek stvorio i u kom živi. Ima li možda neko od vas teoriju zašto mladić ubija taksistu?




    Prvi put čujem za ovaj Linklaterov film! Što radi taj čovjek, moram ga nabaviti, samo mi je malo sumnjivo što vidim da je ovaj Soderbergh imao veze sa tim projektom. Naježim se kad mu vidim ime na credits-ima!
    Last edited by Walrus; 17-05-09 at 23:43.

  15. #40
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Walrus View Post
    Nisam gledao Badlands, moraću ga pronaći, ali me ovo što si napisao podsjetilo na Kratki film o ubijanju Kješlovskog. Kakav film! Za mene je on istovremeno najpesimističnija studija i ljudske prirode i društva, odnosno sistema vrijednosti koji je čovjek stvorio i u kom živi. Ima li možda neko od vas teoriju zašto mladić ubija taksistu?




    Prvi put čujem za ovaj Linklaterov film! Što radi taj čovjek, moram ga nabaviti, samo mi je malo sumnjivo što vidim da je ovaj Soderbergh imao veze sa tim projektom. Naježim se kad mu vidim ime na credits-ima!
    A ja cu morati pronaci ovaj kratki
    Deserve's got nothing to do with it.

  16. #41
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Walrus View Post
    Nisam gledao Badlands, moraću ga pronaći, ali me ovo što si napisao podsjetilo na Kratki film o ubijanju Kješlovskog. Kakav film! Za mene je on istovremeno najpesimističnija studija i ljudske prirode i društva, odnosno sistema vrijednosti koji je čovjek stvorio i u kom živi. Ima li možda neko od vas teoriju zašto mladić ubija taksistu?




    Prvi put čujem za ovaj Linklaterov film! Što radi taj čovjek, moram ga nabaviti, samo mi je malo sumnjivo što vidim da je ovaj Soderbergh imao veze sa tim projektom. Naježim se kad mu vidim ime na credits-ima!

    Ako ti se svidio "Kratki film o ubijaju", odgeldaj obavezno i "Kratki film o ljubavi" - u stvari, odgledaj kompletan "Dekalog" koji je radio za poljsku tv, njegov najozbiljniji projekat mozda (ova 2 su samo produzene verzije 5e i 6e epizode Dekaloga)... Siguran sam da ce ti se dopasti, malo teze se nalazi, ali ima toga po netu
    Just to slip the skin...

  17. #42
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Ako ti se svidio "Kratki film o ubijaju", odgeldaj obavezno i "Kratki film o ljubavi" - u stvari, odgledaj kompletan "Dekalog" koji je radio za poljsku tv, njegov najozbiljniji projekat mozda (ova 2 su samo produzene verzije 5e i 6e epizode Dekaloga)... Siguran sam da ce ti se dopasti, malo teze se nalazi, ali ima toga po netu
    Već imam cijeli Dekalog, i moram reći da me nije baš oduševio, zapravo osim naravno epizoda o ljubavi i o ubijanju, odgledao sam još par njih i nikako nisam imao strpljenja za cijeli serijal... Kratki film o ljubavi mi je vrlo drag, iako iskreno, Grażyna Szapołowska mi uopšte nije lijepa, ne razumijem zašto baš ona, svi je nešto hvale, par mojih drugara su njom oduševljeni, a meni je baš kvarila utisak... Ali one scene kad mladić grije vodu za čaj, koju uzima iz kupatila, nekim primitivnim grijačem i žuri da se vrati natrag na posmatranje komšinice, dok gazdarica pokušava da ga zainteresuje da gleda mis Poljske na TV-u...i dok uči jezik... ne znam zašto, ucrtale su mi se u pamćenje. To mi je vrlo čudno, do najsitnijih detalja pamtim neke naizgled sasvim obične scene, posebno kod Kješlovskog...

    Dvostruki život Veronike Kješlovskog još nisam pogledao, kažu da je odličan, ali sad sam u Bresson fazi, a oni se ne slažu baš dobro čini mi se

  18. #43
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Walrus View Post
    Već imam cijeli Dekalog, i moram reći da me nije baš oduševio, zapravo osim naravno epizoda o ljubavi i o ubijanju, odgledao sam još par njih i nikako nisam imao strpljenja za cijeli serijal... Kratki film o ljubavi mi je vrlo drag, iako iskreno, Grażyna Szapołowska mi uopšte nije lijepa, ne razumijem zašto baš ona, svi je nešto hvale, par mojih drugara su njom oduševljeni, a meni je baš kvarila utisak... Ali one scene kad mladić grije vodu za čaj, koju uzima iz kupatila, nekim primitivnim grijačem i žuri da se vrati natrag na posmatranje komšinice, dok gazdarica pokušava da ga zainteresuje da gleda mis Poljske na TV-u...i dok uči jezik... ne znam zašto, ucrtale su mi se u pamćenje. To mi je vrlo čudno, do najsitnijih detalja pamtim neke naizgled sasvim obične scene, posebno kod Kješlovskog...

    Dvostruki život Veronike Kješlovskog još nisam pogledao, kažu da je odličan, ali sad sam u Bresson fazi, a oni se ne slažu baš dobro čini mi se
    Heh, interesantno, ko bi se mog'o smatrat' kompatibilnim sa Bressonom... Ili, ko ne bi... Evo npr. Jarmusch - isto volio da u ulogama vidi ljude koji nijesu profesionalni glumci, a opet koji su savrseno "srastali" sa tim ulogama, inace i dolazili iz tih svijetova sa margina... Na neki nacin Jarmusch volio da slicno radi sa zvukom, da nam manjak i nedostatak necega vise kaze nego bilo sta sto bi raskosno bilo razbacano... Pa isto to preslikao na fotografiju - nacin na koji skrece paznju na neke detalje, koliko ih vremenski i pazljivo drzi u fokusu gledaoca, kako se igra sa nama... To je ta shkola. Rasturachi forme minimalnog . Pa Paul Schader koji se u pauzama izmedju pravljenja i (cesce) pisanja velikih filmova malo i teorijski bavio Bressonom... Pa Godard koji je milion puta isticao koliko je sve njih iz novog talasa prvo Bresson usmjerio da razmisljaju u nekom pravcu i udahnu jedan ritam u svoje filmove... Pa, ne znam, preko snova Tarkovskog u Zerkalu i Stalkeru, do evo sad Hanekea, Van Santa, von Triera, brace Dardenne - nekako uvijek mozemo naci na razlicite nacine provucene "Bressonove postulate", (postavljane u 13 ushushkanih filmova snimanih kroz 40 ludih godina filmske istorije) - kroz ono slamanje narativnog, pred nekim opstim znacenjem, tonom, emocijom... Covjek je bas Godfather modernog filma, tako da koga god od ovih nabudzenih modernih filmadzija uzmes tragajuci za "kompatibilnim" - nema sanse da omanes . Tako da, ako je iko potvrda onog stava "u sustini, sve je snimljeno do 65e i nista novo ne gledamo" - onda je to chika Bresson

    Uh, ovako ne bih ni Sir Alexa nakitio chini mi se... :mrgreen:
    Last edited by getaway blues; 19-05-09 at 15:24.
    Just to slip the skin...

  19. #44
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čitao sam negdje intervjue Tarkovskog, gdje on kaže kako mu je Bresson (uz Antonionija) najznačajniji i najuticajniji reditelj.

    Evo jedne poslastice - - njih dvojica, Bresson za L'argent i Tarkovski za Nostalghia, dobijaju '83. nagrade u Kanu, a daje im ih Orson Vels!
    ne znam zašto publika zviždi Bressonu, ako neko zna, podijelite jer me baš kopka... I na kraju publika očekuje govor, a Tarkovski, posle par minuta oklijevanja kaže samo - Mercy!


    Meni su lično najsličniji Bresson i Melville. Makar što se tiče rada sa glumcima.
    Šta mislite je li ijedan od naših glumaca možda vidio neki njihov film? Ja ne vjerujem.

  20. #45
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nashi glumci su operisani od filmskog znanja

    No da ne kvarim ovaj odlichni topic...Feel free to proceed
    Deserve's got nothing to do with it.

  21. #46
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default From Armenia with love

    Sayat Nova (Sergei Parajanov, 1968 )

    btw jos kad bi mi getaway (aka walking filmopedia) predlozio neke vizuelno-magicno-poeticne filmove poput ovog...
    Last edited by dadic; 21-05-09 at 22:59.

  22. #47
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Nashi glumci su operisani od filmskog znanja
    da da, njima je pozorište jedino sklonište... ali kakvo pozorište! Kad je bio FIAT pretprošle godine, kad su oko mjesec dana bile predstave alternativnog teatra po crnoj gori, i jedan skandinavski reditelj koga su najavili kao jednog od najcjenjenijih u svijetu, sale su bile prazne! To je čak i ok, za malu primitivnu sredinu kao što je naša, ali za očekivati bi bilo da makar studenti glume, režije, dođu čisto da se upoznaju sa savremenim pravcima u oblasti za koju se obučavaju... ali ne,oni su na ipak ostali na cetinju i sačekali festival crnogorskog teatra, niz potpuno nevažnih budalaština, koje su pomno pratili i učili se kako da i sami stvore podjednako besmislene sate i sate stravičnih gluposti... sad se sjetih, prije godinu dana sam prolazio pored CNP-a u nekim kasnim satima i iz zgrade su se čuli narodnjaci sa pinka. prvo nisam mogao da vjerujem, ali već dok sam došao do milenijuma shvatio sam da je to potpuno logično, ljudi koji se bave onakvim predstavama moraju slušati samo to!

    e stvarno se raspisah o prokletom pozorištu, uh trebaće mi dobar film da se očistim od tih ružnih misli! Dobro bi mi došao Paradžanov, ali tek sam ga stavio da skida i trebaće mu vjerovatno oko mjesec dana... ponavljam se, ali bresson je zasigurno najbolji lijek protiv pozorišta!

    moja preporuka za danas je Povratak, film Andreja Zvjaginceva, http://www.imdb.com/title/tt0376968/
    divan film

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    se7en
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Sho je sa ovim topicom.....koje ludilo.....


    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Jes,i to...Nego,ja nikako da nadjem ovih 7h,mozhda cu ga gledati u jednosatnim epizodama-da primijenim tvoj metod
    Predlazem da ipak iskopash negdje po debeloj agendi, slobodnih sedam sati.....tj. pravljenje krucijalnih pauza je neminovno i chak pozeljno.....ali da ne budu duze od 5 min.

    Quote Originally Posted by Walrus View Post
    Dvostruki život Veronike Kješlovskog još nisam pogledao, kažu da je odličan, ali sad sam u Bresson fazi, a oni se ne slažu baš dobro čini mi se
    Malo ko ima taj touch sa bojama u ovakvim i sl. dramama kao ludi poljak.....Nadji vremena i odgledaj ga (apsolutno zasluzena nagrada Irene Jacob).....mozda bash u toj simpatichnoj "bresson fazi".....
    Uostalom.....sumnjam da ce bilo koji film dotichnog francuza uopshte pokushati da poremeti poljski pristup.....ili vice versa.
    Sumnjam da bi uopshte bilo pravilno traziti bilo koju "kompatibilnost" u ovom sluchaju.....ili u bilo kojem drugom.Mada, pristupi su svima razlichiti.....ali smatram da bi sami mix and match doprinio boljem razumijevanju veza ili anti-veza samih reditelja, njihovih filmova, pristupa, rada sa ostatkom ekipe i sl.....
    Tako da....."slazu i ne slazu".....hooray for mix and match.....

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Covjek je bas Godfather modernog filma, tako da koga god od ovih nabudzenih modernih filmadzija uzmes tragajuci za "kompatibilnim" - nema sanse da omanes . Tako da, ako je iko potvrda onog stava "u sustini, sve je snimljeno do 65e i nista novo ne gledamo" - onda je to chika Bresson

    Uh, ovako ne bih ni Sir Alexa nakitio chini mi se... :mrgreen:
    Ta "kompatibilnost" i to.....Moze a.....

    A koje su shanse kolega da makar jednom zaobidjete crveno-engleski pristup sedmoj umjetnosti.....ili mozda da ne kradete misli i to.....

    Nishta a.....sjutra onda.....

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Nashi glumci su operisani od filmskog znanja
    Eeeee oni vjerovatno smatraju da za tim nema potrebe.....theatre i sl. je ochigledno dovoljno.....i tu je nedje pitanje koliko ko zna.....nego, bezobrazna sam stvarno.....dosta vishe.....



    Last edited by paralelopipak; 27-05-09 at 19:05.
    "what sick ridiculous puppets we are,
    what stupid little stage we dance on,
    what fun we have,
    dancing,fucking not a care in the world,
    not knowing who we are,
    we are not what was intented....."

  24. #49
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ...uh, kad se nocas ne mogu odrec' crveno-engleskog pristupa... nishta onda

    Ali, apsolutno sam, 100% za mix&match. Npr, potpuno neocekivano, Schlöndorffov Blechtrommel i, za mix&match koncept (ako se uopste moze smatrat konceptom... prije "sredstvom" ili metodom) savrseno potrebno drugacija Fassbinderova Veronika Voss - i to u istoj noci, na 2 razlicita mjesta pred velikim platnom u, o chudna planeto, Podgorici! Ili, da odem u totalnu krajnjost, a bas skoro, prvo gledanje filma na 1500m ove godine - Mississippi Mermaid, pa odmah posle toga, Ocean's Eleven

    Filmove ne treba ("treba, ili ne treba", hm, malo grubo zvuci...) gledat po bilo kakvom kljucu, ili usiljeno, planski... Nego ih pustiti da se jednostavno, dese. "Statisticki", najveci pogub su donijeli oni koji su, eto, uleceli u onu plavu sobu totalno neplanski...
    Just to slip the skin...

  25. #50
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Walrus View Post
    moja preporuka za danas je Povratak, film Andreja Zvjaginceva, http://www.imdb.com/title/tt0376968/
    divan film
    kod mene potpuno suprotno
    gledao sam ga na HTV prije 2-3 godine i ostavio me potpuno ravnodusnim. pocetak obecava ali poslije kao da se scenaristi nisu mogli sjetit sto su htjeli da kazu..

Page 2 of 12 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Symbian & J2ME
    By Tha_Maddog in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 92
    Last Post: 18-10-11, 23:46
  2. Formula 1!
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 16298
    Last Post: 16-03-11, 21:42
  3. New model 'permits time travel'
    By Sailoreagle in forum Sve i svašta
    Replies: 5
    Last Post: 27-09-05, 14:23
  4. Mont Press Foto 2003
    By Danijela in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 1
    Last Post: 14-05-04, 11:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •