Page 11 of 19 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 251 to 275 of 453

Thread: Protesti

  1. #251
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,431
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Ja sam za to da se uvede državna penzija za sve one koji proizvode struju iz obnovljivih izvora.

    Ko je pio pivo?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #252
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Naravno da nije. Ova nadoknada je zamisljena da pospijesi natalitet.
    Zato ja mislim da je stavka za radni staž/biro prava stvar jer majke koje nemaju dana staža i nisu prijavljene na biro u 95% slučajeva pripadaju populaciji koja već ima nenormalno visok natalitet tako da ja na zakon gledam kao na podsticaj nataliteta kod nacija koje će brzih dana postati ugrožene vrste
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Drugo ovaj program stimulise ekonomiju i potrosnju, jer recimo ove nakanade ce otici na hranu odjecu i obucu pa ce se kroz razne poreze opet vratiti u budzet...
    Još kad bi bili sposobni da imamo svoju industriju u toj grani, da ne pominjem svjesnost građana da treba kupovati domaće proizvode veći dio tih para bi se vratilo državi
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #253
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Kakav je medo,primaju li ga vise kuvari iz Njemackih skupstina
    Podgorica Podgoricanima!

  4. #254
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izgleda da je Markovic cekao da se zene pokupe i da se oglasi:nightmare:

  5. #255
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chicory View Post
    Izgleda da je Markovic cekao da se zene pokupe i da se oglasi:nightmare:
    To je smrad jedan... Usrali su se bili i odradili na foru : "ako zazmurim proci ce" i sad se ***** kad su se makle.


    Da prodje za vikend ova kisa, vjerujem poslije kiksa dogovora u srijedu bice da se izlazi opet na ulice

    #pravdazaMaike
    One Ring to Rule them all...

  6. #256
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,431
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #257
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Ova izjava premijera bi u svakoj normalnoj državi bila najbolji poziv građanima da izađu na ulice

    Sent from my 5022X using Cafe Del Montenegro mobile app
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  8. #258
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,750
    Thanks Thanks Given 
    1,490
    Thanks Thanks Received 
    4,446
    Thanked in
    1,709 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Eo ovako :

    Imam 29 godina.

    Radim skoro 13 godina. Imam manje od 3 godine uplaceno radnog staza. Ja znaci mogu da sanjam penziju.


    Isto je sa jedno 50-70% moje generacije. Znaci ta cura od 25-30 godina je najvjerovatnije 5-10-15 godina na birou. I ima izbor da ceka neku invalidsku penziju ili da joj muz umre pa da naslijedi. Ili moze ka gospodja da se mrca i napravi 3 djece i tamo sa 40 u penziju...


    Djeciji dodatak i kad se primao bio je neka mizerija.

    #pravdazaPipuna
    Ako završi fakultet u roku sa 23 godine i ode na pripravnički još 9 mjeseci nakon čega je ispale, ona izađe na 24 godine bez dana na birou.
    Ako otegne fakultet ima još koju godinu preko toga.

    Pored toga, zašto ona da ide sa 40 u penziju?
    Znači, muž da pravi, podiže i finansira đecu sve jednako kao i ona. Onda ona sa 40 godina da odmara a on rinta još 25?
    Brzo li se zaboravi rodna ravnopravnost...

    To što je dječiji dodatak bio mizerija je zato što je ekonomsko stanju državi mizerija, ali je to jedino konkretno i korektno riješenje ako pričamo o stimulaciji nataliteta i pomaganju novih porodica.

  9. #259
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    eo upirem koliko mogu ali dzaba
    lako je trece napraviti ali ga treba izvesti na put. platit vrtic 3 x 40 e, onda treba nesto i pojesti treba ih obuci, ko da te pita dijete imas li za kinder jaje ili sl.
    ako su htijeli da rade na prirastaju, to se drugacije radi a ne ovako da babe od 50 godina primaju a mlade majke koje ce da radjaju tu djecu mogu samo da placu i rade i Voli i Rodu za 200 e i tu djecu ne gledaju u opste.
    jel se moglo za prvo dijete dobije 50 e, drugo 75 trece 100 pa ja bi odmah to trece ganjao jer ne bi razmisljao ni o vrticu ni o mnogo drugim stvarima.

    ovaj zakon je katastrofalan, zene su prijavljivale i mrtvu djecu i jos raznih zloupotreba drugih koje ni za pricu nisu.
    zakon koji je SDP uz pomoc tadasnje opozicije donio samo iz politickih razloga, jer je tu bila varijanta ako ne glasas za to odmah si protiv majki.

    da se razumijemo majke sa pravom protestuju, nisu one krive sto su ovi izglasali ovako nakaradan zakon ali ovo nije zakon da bi se pospjesio natalitet. a sa druge strane dokle god se okupljaju opozicionari tamo uvijec ce vlast imati razlog da ga proglasi opozicionarim protestom a ti opozicionari ako zaista misle da pomognu tim zenama onda ne bi trebali ni da su blizu njih.
    nego treba se malo slikavat u prve redove
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  10. #260
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Opet, opozicionare su pljuvale prvih par sati,sto ne daju podrske nego samo dolaze na svoje proteste,a sad kad se pojave opet ih pljulju.
    Podgorica Podgoricanima!

  11. #261
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ako završi fakultet u roku sa 23 godine i ode na pripravnički još 9 mjeseci nakon čega je ispale, ona izađe na 24 godine bez dana na birou.
    Ako otegne fakultet ima još koju godinu preko toga.

    Pored toga, zašto ona da ide sa 40 u penziju?
    Znači, muž da pravi, podiže i finansira đecu sve jednako kao i ona. Onda ona sa 40 godina da odmara a on rinta još 25?
    Brzo li se zaboravi rodna ravnopravnost...

    To što je dječiji dodatak bio mizerija je zato što je ekonomsko stanju državi mizerija, ali je to jedino konkretno i korektno riješenje ako pričamo o stimulaciji nataliteta i pomaganju novih porodica.
    Ovaj je zakon zamisljen da pomogne domacicama, da i one kukale imaju nesto. Posto ne vjerujem da mozes raditi ako imas 3 male djece.


    Neka ide u penziju sa 40 sad bih potpisao, samo da ga ja ne moram radjat

    Last edited by Gandalf_White; 17-02-17 at 18:48.
    One Ring to Rule them all...

  12. #262
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,431
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Opet, opozicionare su pljuvale prvih par sati,sto ne daju podrske nego samo dolaze na svoje proteste,a sad kad se pojave opet ih pljulju.

    Svaki predstavnik opozicije mogao je da se pojavi, da se skloni u stranu i da okupljenim novinarima izjavi kako je on tu da pruži podršku majkama i da ne želi da odvlači pažnju od njihovih problema. Svaki predstavnik opozicije mogao je da kaže da je tu da pomogne, ako je potrebno, na bilo koji način na koji majke misle da treba da pomogne. Je li to toliko teško? Zalijetanje na mikrofon i pokušaji samopromocije potpuno su kontraproduktivni.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #263
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovaj je zakon zamisljen da pomogne domacicama, da i one kukale imaju nesto. Posto ne vjerujem da mozes raditi ako imas 3 male djece.


    Neka ide u penziju sa 40 sad bih potpisao, samo da ga ja ne moram radjat
    ne bi se ni ja bunio da ce sad otici u penziju sa 30 a ne sa 40, nego znas sto se desava i to u velikoj mjeri.
    odu u penziju pa onda rade na crno. babe od 70 godina su se prijavljivale za te naknade, zene koje citavog zivota nisu radile nego kuci sjedale primaju a onda imas paradoks dje su zene rintale i radile po dva posla da bi izdrzavale tu djecu ne mogu da primaju tu naknadu.
    ako hoce da se pomogne majkama, daj im nadoknade dok ta djeca odrastaju. tada im pomogni a ne kad imaju unucad pa vagaju oce li im penzija biti 240 eura a ovo 280 pa biraju
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #264
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Zato jer je momenat prosao. Imala si poprilicno naelektrisanu energiju juce i danas. I samo cekaju da to prodje i onda se daju ovakve izjave. Neko ce reci kukavicki neko pametno, ali se ne mijenja cinjenica da zavrsava posao.
    Ovako se kod nas svi protesti rjesavaju. Cekas da momenat prodje.Sjecas se KAP-ovaca. I suzavac i muka i svi jadi. Pricave sa njima, zavrsice se nesto. Evo ih niko ni ne vidi ni ne cuje mjesecima. Prosao voz, sad ce da cvrce nedje, laju po kafanama i lagano se pojedini pozdravljaju sa ovim svijetom. A vidjece nista kao i ove zene
    Potpuno tačno
    this time next year...

  15. #265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Svaki predstavnik opozicije mogao je da se pojavi, da se skloni u stranu i da okupljenim novinarima izjavi kako je on tu da pruži podršku majkama i da ne želi da odvlači pažnju od njihovih problema. Svaki predstavnik opozicije mogao je da kaže da je tu da pomogne, ako je potrebno, na bilo koji način na koji majke misle da treba da pomogne. Je li to toliko teško? Zalijetanje na mikrofon i pokušaji samopromocije potpuno su kontraproduktivni.

    Ko se zalijetao na mikrofon ?


    Posto sam juce bio tamo od 3 pa nadalje. Niko se ziv nije cuo lishe majki, ovi iz DF-a su bili u prve redove, i kad su vidjeli niko ih ne ferma 2 posto nijesu nista progovarali. Bili su iz URE, SDP-a, Demokrata, niko nije uzvikivao parole ili donio zastave ili bilo kakvu propagandu, goli gradjanski protest
    One Ring to Rule them all...

  16. #266
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ovaj zakon je katastrofalan, zene su prijavljivale i mrtvu djecu i jos raznih zloupotreba drugih koje ni za pricu nisu.
    zakon koji je SDP uz pomoc tadasnje opozicije donio samo iz politickih razloga, jer je tu bila varijanta ako ne glasas za to odmah si protiv majki.
    Bez uvrede Lepetanac, da li ovo radis iz neznanja ili ne ostavicu tebi.
    Od oko 21000 majki koje primaju ovu nadoknadu, 12000 i kusur njih prima samo na osnovu amandmana koji je podnio BS.
    Nekako to svi zaboravljaju i spocitavaju opoziciji. A sve se desava u izbornoj godini i poslije pravljenja socijalnog kartona koji je ukinuo poprilican broj tih davanja na sjeveru CG, posebno medju vecinski islamskim opstinama kao Rozaje i Plav

  17. #267
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,431
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ko se zalijetao na mikrofon ?


    Posto sam juce bio tamo od 3 pa nadalje. Niko se ziv nije cuo lishe majki, ovi iz DF-a su bili u prve redove, i kad su vidjeli niko ih ne ferma 2 posto nijesu nista progovarali. Bili su iz URE, SDP-a, Demokrata, niko nije uzvikivao parole ili donio zastave ili bilo kakvu propagandu, goli gradjanski protest

    Prvobitno se Janko zalijetao, prije nego što si ti tamo došao. Opet, mogli su da urade ovo što sam rekao. Tako bi potpuno obesmislili Markovićevu priču o politizovanom protestu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #268
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Bez uvrede Lepetanac, da li ovo radis iz neznanja ili ne ostavicu tebi.
    Od oko 21000 majki koje primaju ovu nadoknadu, 12000 i kusur njih prima samo na osnovu amandmana koji je podnio BS.
    Nekako to svi zaboravljaju i spocitavaju opoziciji. A sve se desava u izbornoj godini i poslije pravljenja socijalnog kartona koji je ukinuo poprilican broj tih davanja na sjeveru CG, posebno medju vecinski islamskim opstinama kao Rozaje i Plav
    ispravi me ako grijesim ali koliko se meni cini Damjanovic bio predlagac zakona, koji je usvojen glasovima opozicije, SDPa, dvojica iz BS kao i LP.
    sa druge strane opet je ono sto pricam , zakon je los pa ko god da ga je predlozio. a predlozen je samo zbog politickih poena i prosto niko nije smio da bude protiv jer si odmah protiv majke.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  19. #269
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Zakon jeste poprilicno los. Trebao bi da se debelo ispravi.
    Ali prvobitni Damjanovicev predlog je zene 15 god na birou ili 20 na poslu. Nije ukljucivao penzionere i sl. Nekoliko mjeseci prije toga DPS skida oko 7000 ljudi sa socijale, a BS predlaze amandman kojim se 12000 ljudi dodaje na spisak. I uslovljavaju glasanje prihvatanjem istog. Ali se sve to nekako danas preskace, jer se njihovim glasovima i ovo smanjilo. Zavrsili se izbori, pa moze sve


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #270
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Nije se morao prihvatiti amandman BS, nego kao i citav zakon to je samo bilo politikanstvi predizbirno.
    Ideja nije losa ali je realizacija uzasna

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #271
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Ideja kao ideja je losa. DPS je tu bio djelimicno u pravu. Zasto djelimicno? Jer su se slagali sa zakonom ali ne i ciframa. Ja sam protiv zakona uopste
    Niko ne smije da bude nagradjen kasnije u zivotu jer je imao 3+ djece. Postoji milion nacina da se pomogne da se djeca podignu i edukuju. Sam si rekao jedan od njih.
    Ali otvoreno prevaris nekoga radi izbora i onda se cudis sto se bune. Jos i tu situaciju koristis da ponizis taj narod nazivajuci ih politicki izmanipulisanim. E to je nisko

  22. #272
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije lako, ali je jako rođaci.

  23. #273
    Join Date
    May 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam kome više da zamjerim. SDP- u što je iz populističkih razloga podrzao opozicioni predlog nakaradnog zakona, DPS-u sto iz populistickih razloga nije trazio ocjenu ustavnosti odmah, Ustavnom sudu koji ovo do sad nije rijesio, citavoj opoziciji koja se danas tamo natiskala.

    Stimulacija nataliteta? Prima naknadu moja tetka, najmladje dijete joj ima 42.godine.

    Zaposlenost? Koleginica mi je u 45-oj otisla u penz...naknadu. I sad su je zeznuli za iznos.

    Ja stvarno ne mogu shvatiti poentu ovakvog rjesenja...Ne mogu da vidim ni kratkorocne ni dugorocne pozitivne efekte.

    Daleko od toga da smatram da ne treba zadrzati neki model stimulacije nataliteta. Takodje, ugrozenost budzeta mi NIJE nikakvo opravdanje, jer taj novac ce otici ovdje, vecina na osnovnu potrosnju...ima budzetskih stavki dje se moze bolje ustedjeti. Ali je suština da je zakon duboko, duboko nepravedan, bezciljan, diskriminatorski i... glup brate.

    Trebalo bi naci neki model djecijeg dodatka za zaposlene zene sa primanjima ispod prosjecnih...ili i za nezaposlene koje aktivno traze posao.

    P.S

    Ima li odje moderatora ili se citava nasa prica slila u "iz raznija novina"...?

    Aj da slusamo booksovce sad malo
    Last edited by Here To Help; 17-02-17 at 22:56.
    Ma šta da stvorim, i ma kako voleo ono što stvorim – ubrzo moram da postanem protivnikom tome..

  24. #274
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    meni je čudo kako više i opozicija ne prihvati da su uvijek grubo iskorišćeni..osim ako oni to svjesno ne rade, kao što se ovdje potencira....sve je moguće ali meni to nije realno da svjesno rade....
    Svjesno radi samo Kum Vojvoda i njegova svita, a to je s'obzirom da su nekom magijom najjača opoziciona stranka sasvim dovoljno
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #275
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    nisu nikakvom magijom obzirom da ih dps gura koliko god je moguce, kao sto bi gurali bilo koju partiju pored koje bi se predstavljali kao zastitinici drzave
    She is only here to annoy herself!

Page 11 of 19 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Protesti u Turskoj
    By funestis in forum Politika generalno
    Replies: 93
    Last Post: 23-07-13, 09:42
  2. Protesti 2013
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 29-01-13, 19:41
  3. Protesti?
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 39
    Last Post: 21-03-11, 13:39
  4. Mandic i protesti?
    By komsija in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 116
    Last Post: 03-06-06, 11:26
  5. Novi protesti crnogorske opozicije
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 54
    Last Post: 09-06-04, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •