Page 10 of 19 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 226 to 250 of 453

Thread: Protesti

  1. #226
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Dobri su ti ovi modeli Duki no ce se ove zene vrnut po svoje

  2. #227
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Meni nikad neće biti jasno zašto je problem izaći i odgovoriti na pitanja?! Što,raščerupaće ga žene? Svašta stvarno! Baš je momčina
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #228
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Smeta li samo meni sto covjek dise kao Darth Vader?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #229
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Haha a ja isto ne ocekujem ne id njega no od bilo kojeg premijera da izadje ispred zgrade da im sad on objasnjava nesto. Ali mogao je primit ove predstavnice jos juce i saopstit im ovo no je pustio da se pomijecu tamo.

  5. #230
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Meni nikad neće biti jasno zašto je problem izaći i odgovoriti na pitanja?! Što,raščerupaće ga žene? Svašta stvarno! Baš je momčina
    Zato jer je momenat prosao. Imala si poprilicno naelektrisanu energiju juce i danas. I samo cekaju da to prodje i onda se daju ovakve izjave. Neko ce reci kukavicki neko pametno, ali se ne mijenja cinjenica da zavrsava posao.
    Ovako se kod nas svi protesti rjesavaju. Cekas da momenat prodje.Sjecas se KAP-ovaca. I suzavac i muka i svi jadi. Pricave sa njima, zavrsice se nesto. Evo ih niko ni ne vidi ni ne cuje mjesecima. Prosao voz, sad ce da cvrce nedje, laju po kafanama i lagano se pojedini pozdravljaju sa ovim svijetom. A vidjece nista kao i ove zene
    Last edited by Hell Raiser; 17-02-17 at 18:01.

  6. #231
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Udarile zene na drzavu da je destabilizuje. A sto cini dusko . Bolje da je poslao milutina simovica ispred.
    Ovakvim izjavama udario je na sve zene, zar ostale zene se ne nadju uvrijedjene kad vide kako se odnosi prema starijim zenama,zenama koje su dale ovoj zemlji 3+ djece.
    Last edited by .Bole; 17-02-17 at 18:01.
    Podgorica Podgoricanima!

  7. #232
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Meni nikad neće biti jasno zašto je problem izaći i odgovoriti na pitanja?! Što,raščerupaće ga žene? Svašta stvarno! Baš je momčina
    ni meni ovo nije jasno,mozda covjek ima neke traume od zena od ranije pa mu nije lako.

  8. #233
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Udarile zene na drzavu da je destabilizuje. A sto cini dusko.
    Juce su poceli sa pricom da je protest u organizaciji DF-a. Sad ce da koriste DF kao izgovor za svaki protest. I moze im biti jer DF kao i obicno ne shvata ili ih ne zanima da prave vise stete nego koristi pa se trpaju tamo gdje ih niko ne zeli. To da daje vladi izgovor koji im treba.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #234
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kakva je ovo splachina sva silo nebeska...

    Pokusava da predstavi kao da je ova nadoknada jedina stvar koja ne moze da ss uklopi u budzet i kako ih MMf proziva itd.

    A ne proziva ih radi nenaplacenih stotina miliona poreskog duga i prezaduzenih opstina? Ne proziva radi 5000 partijskih vojnika koji nema potrebe da budu u drzavnoj administraciji.


    Ne kaze ni on ni ovi iz min. Socijalnog. Da se veliki broj majki skinuo sa socijale, makle su se sa drzavnij jaslica i otisle u penzije, zamijenile jedne penzije drugim.


    Sad cemo vidjet sta ce reci majke... Jer ovaj smrad nije imao muda da im se obrati 2 dana nego kad su otisle dobio je muda

    #pravdazaPipuna
    One Ring to Rule them all...

  10. #235
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Da vidis tek komentare i to od vrlo uglednih nekadasnjih forumasa.

    Spadam li ja u "ugledne forumaše" ili sam "qac na biciklu" ?

    Sad pogledah i vidjeh da imam 3x više postova nego što sam mislio i krvario sam za svaku reputaciju (i pored toga što sam tu opciju vidio jedno pola godine po učlanjenju)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #236
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    vjerovatno je kao mali dobijao dosta cuski od djevojcica pa sad to ima tragove i posljedice.....ma lako je i za jega nego kad vidim da ovo neko i brani i podrzava,to mi je nekako van civilizacijskih okvira....

  12. #237
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ova izjava premijera bi u svakoj normalnoj državi bila najbolji poziv građanima da izađu na ulice

    Sent from my 5022X using Cafe Del Montenegro mobile app
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  13. #238
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    scenario se uvijek ponovi, tenzije se stvore, ispadne neki pokušaj nereda, divljanja...da odmah reaguju, tj izađu i krenu u pregovore, dogovore onda bi izostali svi ovi "pokušaji destabilizacije" i slika opozicije koja koristi sve za svoju svrhu i na kraju krene u neke rušilačke demonstracije.....meni je čudo kako više i opozicija ne prihvati da su uvijek grubo iskorišćeni..osim ako oni to svjesno ne rade, kao što se ovdje potencira....sve je moguće ali meni to nije realno da svjesno rade....moje razmišljanje, kao nekoga ko se grozi svakoga vida nasilja, tuča, maltretiranja, pogotovo ako govorimo o nekim sukobima većih razmjera, jeste da bi potpuno mirne demonstracije ( tipa totalne tišine, bez uzvikivanja parola, potpuno rasterećene bilo kakvoga partijskoga uticaja, čak da u organizacionom odboru bukvalno nema niko ko ima bilo kakvo isticano partijsko djelovanje), mogle da postanu onako neki respektabilni građanski protest, sa sasvim dovoljnom brojnošću! Gospoda iz opozicije i pozicije, kao građani mogu da budu tu, niko im ne može zabraniti, jer ovo je slobodna država, ali ako se pojave sa partijskim obilježjima, i ako se primaknu organizatorima i sa njima komuniciraju, razgovaraju, pa čak i govore drže, bilo ko, iz bilo koje partije, odmah proteste oboji partijskim bojama! Ne može brate, iza crte tamo, nemaš pravo da budeš medju organizatorima! Jer znam da je nezadovoljnih mnogo....čuš mene svi...mnogo...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #239
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Mene samo interesuje da li su zene shvatile sto im je premijer rekao i kakvim ih je pokazao
    Podgorica Podgoricanima!

  15. #240
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Mene interesuje jel moja zena sa 2 djece manja majka od ovih sto imaju 3 + djece

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #241
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Konstantno ljudi mase temu,nije tema kakav je zakon ,majke i ostalo.
    Nego prava,zakonom zagarantovano.
    A vlada smanjuje za 25% i govori kako to nije puno 25% ,dok poslanicima i njima ostaje isto ili povecaju. Posto rade,a evo ne mogu izac ispred ili ih zvat da pricaju,no im daju papir
    Podgorica Podgoricanima!

  17. #242
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,833
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Ja ne mogu da vjerujem da su oni toliko NESPOSOBNI da kažu, ajde dobro, vraćamo naknade onoliko koliko su bile, samo što ćemo revidirati zakon pa više neće istu naknadu primati majka sa troje djece kojoj je muž uspješan građevinski investitor i majka sa troje djece čiji muž kopa kanale od jutra do $utra. Onda naknade se neće dobijati samo zato što na jebenom papiru imate troje djece nego ćete ih morati izdržavati i podizati čime bi se pozatvarale te rupe u zakonu zbog kojih je i taj zakon toliko štetan. Ja mogu da se KLADIM da kad bi utegli taj zakon i sve stavili na papir, da bi irvasi čak i ušteđeli na kraju. Win-win situacija za obje strane, ali džaba sve kad su toliko nesposobni da je to postalo više smiješno...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  18. #243
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Mene interesuje jel moja zena sa 2 djece manja majka od ovih sto imaju 3 + djece

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Naravno da nije. Ova nadoknada je zamisljena da pospijesi natalitet. Jer recimo da je srece i drzave, ti i tvoja zena bi mogli da razmisljate i o trecem djetetu jer recimo za 15 godina kad stekne pravo i prosjecna plata bude 1000, ona ima penziju 700. I ti imas penziju i eto dostojanstvene starosti i pojacanja nataliteta.


    Na zapadu su to rijesili sa socijalnom pomoci nezaposlenim majkama. Dobija majka socijalu pa onda za svako dijete dobija fix cifru, tako da ako nece da radi ne mora, nece krepati od gladi. Dok kod nas ako je ne daj boze samorana majka, bukvalno mogu krepati.

    Drugo ovaj program stimulise ekonomiju i potrosnju, jer recimo ove nakanade ce otici na hranu odjecu i obucu pa ce se kroz razne poreze opet vratiti u budzet...
    One Ring to Rule them all...

  19. #244
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Zakon kao ideja je dobar, licno mi se svidja ali je katastrofalno napravljen sa ogromnim zloupotrebama.
    Cisto politikanstvo u tom momentu za dobijanje glasova koji uz ovu unistenu ekonomiju je nezdrziv.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. #245
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,978
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    105
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Slazem se.

  21. #246
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Zakon kao ideja je dobar, licno mi se svidja ali je katastrofalno napravljen sa ogromnim zloupotrebama.
    Moze da bude dobar kao ideja jedino u drzavi koja moze da priusti takve ideje. Meni se kod ovog zakona najvise od svega ne svidja upravo ciljna grupa majke sa troje ili vise djece. Postoje daleko ugrozenije kategorije stanovnistva kojima bi naknada mnogo vise pomogla nego nekome ko moze da odluci da nece da radi ako umjesto toga moze da prima naknadu. Necu da im stojim na putu da ostvare svoja prava kad su ih vec dobili. Neka protestuju i neka rade sta hoce. Ali mi na kraju pameti nije da na bilo koji nacin dam podrsku tom zakonu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #247
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kakva je ovo splachina sva silo nebeska...

    Pokusava da predstavi kao da je ova nadoknada jedina stvar koja ne moze da ss uklopi u budzet i kako ih MMf proziva itd.

    A ne proziva ih radi nenaplacenih stotina miliona poreskog duga i prezaduzenih opstina? Ne proziva radi 5000 partijskih vojnika koji nema potrebe da budu u drzavnoj administraciji.


    Ne kaze ni on ni ovi iz min. Socijalnog. Da se veliki broj majki skinuo sa socijale, makle su se sa drzavnij jaslica i otisle u penzije, zamijenile jedne penzije drugim.


    Sad cemo vidjet sta ce reci majke... Jer ovaj smrad nije imao muda da im se obrati 2 dana nego kad su otisle dobio je muda

    #pravdazaPipuna

    Nek još uđemo u aranžman sa mmf-om, lijepo ćemo se provest.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Spadam li ja u "ugledne forumaše" ili sam "qac na biciklu" ?

    Sad pogledah i vidjeh da imam 3x više postova nego što sam mislio i krvario sam za svaku reputaciju (i pored toga što sam tu opciju vidio jedno pola godine po učlanjenju)
    Nisi quac na biciklu. Okle biciklo? Okle?


    Od toga "bivši i ugledni" forumaš mogu bit jedino bivši, tako da se ne mogu prepoznat u komentarima podrške gospođici/gospođi đigaviđigaviđivikolikijeđigaviđigavikakotisesm ije.

    Iz nekog razloga forum ne prihvata riječi od 40-50 slova.
    Last edited by NHM; 17-02-17 at 18:53.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #248
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Naravno da nije. Ova nadoknada je zamisljena da pospijesi natalitet. Jer recimo da je srece i drzave, ti i tvoja zena bi mogli da razmisljate i o trecem djetetu jer recimo za 15 godina kad stekne pravo i prosjecna plata bude 1000, ona ima penziju 700. I ti imas penziju i eto dostojanstvene starosti i pojacanja nataliteta.


    Na zapadu su to rijesili sa socijalnom pomoci nezaposlenim majkama. Dobija majka socijalu pa onda za svako dijete dobija fix cifru, tako da ako nece da radi ne mora, nece krepati od gladi. Dok kod nas ako je ne daj boze samorana majka, bukvalno mogu krepati.

    Drugo ovaj program stimulise ekonomiju i potrosnju, jer recimo ove nakanade ce otici na hranu odjecu i obucu pa ce se kroz razne poreze opet vratiti u budzet...
    Kako će ovaj zakon đevojku sa 25-30 godina koja je tek počela da radi, ili radi nekoliko godina, da stimuliše da rađa troje đece kad zna da će uslov za te benefite dobiti tek sa 40-ak godina (ako rodi četvoro djece) ili sa 50-ak godina ako rodi troje, a ko zna oće li tad taj zakon biti snazi? (a ja se nadam da neće)
    Ona ne dobija bukvalno nikakvu pomoć za podizanje djece. Dobija naknadu tek "pod stare dane" kad joj đeca već postaju punoljetna.

    Debeloj većini ovih žena đeca su već odrasli ljudi ili pred punoljetsvom.


    Ako se ciljalo na stimulaciju prirodnog priraštaja i pomaganje mladih familija trebalo je vratiti neki oblik dječijeg dodatka. Pa bonusi na svako rođeno dijete.
    Last edited by ASC; 17-02-17 at 18:49.

  24. #249
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Mene interesuje jel moja zena sa 2 djece manja majka od ovih sto imaju 3 + djece

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Nije ona manja majka od onih koje imaju 3+ djece nego si ti manji otac što nisi uspio da joj ih napraviš
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #250
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kako će ovaj zakon đevojku sa 25-30 godina koja je tek počela da radi, ili radi nekoliko godina, da stimuliše da rađa troje đece kad zna da će uslov za te benefite dobiti tek sa 40-ak godina (ako rodi četvoro djece) ili sa 50-ak godina ako rodi troje, a ko zna oće li tad taj zakon biti snazi? (a ja se nadam da neće)
    Ona ne dobija bukvalno nikakvu pomoć za podizanje djece. Dobija naknadu tek "pod stare dane" kad joj đeca već postaju punoljetna.

    Debeloj većini ovih žena đeca su već odrasli ljudi ili pred punoljetsvom.


    Ako se ciljalo na stimulaciju prirodnog priraštaja i pomaganje mladih familija trebalo je vratiti neki oblik dječijeg dodatka. Pa bonusi na svako rođeno dijete.
    Eo ovako :

    Imam 29 godina.

    Radim skoro 13 godina. Imam manje od 3 godine uplaceno radnog staza. Ja znaci mogu da sanjam penziju.


    Isto je sa jedno 50-70% moje generacije. Znaci ta cura od 25-30 godina je najvjerovatnije 5-10-15 godina na birou. I ima izbor da ceka neku invalidsku penziju ili da joj muz umre pa da naslijedi. Ili moze ka gospodja da se mrca i napravi 3 djece i tamo sa 40 u penziju...


    Djeciji dodatak i kad se primao bio je neka mizerija.

    #pravdazaPipuna
    One Ring to Rule them all...

Page 10 of 19 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Protesti u Turskoj
    By funestis in forum Politika generalno
    Replies: 93
    Last Post: 23-07-13, 10:42
  2. Protesti 2013
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 29-01-13, 20:41
  3. Protesti?
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 39
    Last Post: 21-03-11, 14:39
  4. Mandic i protesti?
    By komsija in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 116
    Last Post: 03-06-06, 12:26
  5. Novi protesti crnogorske opozicije
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 54
    Last Post: 09-06-04, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •