Results 1 to 18 of 18

Thread: slomljena prijateljstva

  1. #1
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default slomljena prijateljstva

    puknu i ona najbolja, kad se zagazi tamo gdje je neko najslabiji. prodju godine, nešto se i zaboravi...vratite li se na staro?

  2. #2
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Za prijateljstvo treba povjerenje, za povjerenje vrijeme, a za vrijeme sat...

    Za ne-prijateljstvo ne treba ništa, samo treba manjka... sve dok od viška glava ne zabolia, a za glavobolju nam pune epeteke.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    imam prijatelje iz djetinjstva bukvalno i dan danas se družimo. Sve ovo što sam usput sticala, usput je i ostajalo, niko nije pretjerano blizak, ali sam opet sa mnogima u ok odnosima....vazda kafu popit možemo. E što se tiče ovih starih prijateljstava, oni ti dodju bliži nego rod rođeni i stvarno je lijepo kad sa nekim sjedneš da popiješ kafu i jednostavno opušteno pričaš, sve jedno o drugome znate, nema onih neugodnih situacija, potpitanja, slučajnih gafova...čak mogu da kažem da sam neke od tih mojih drugarica srela kasnije u životu, vjerovatno da ne bismo baš bile bliske, ali djetinjstvo, mladost, zrele godine, sve zajedno donosi da znam sve, praštam sve i razumijem sve, čak i ono što ne bih razumjela ili oprostila u drugim okolnostima
    Ne znam što bi to trebalo da se dogodi da izgubim povjerenje u te moje četiri drugarice, dosad nije, nadam se da i neće posad..to bi stvarno moralo da bude nešto veliko! Ali baš je puno vremena prošlo tako da teško nešto može da nas zavadi...imovinu nećemo dijelit
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #4
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja imam tri kumstva, i nadam se da mE niko neće pitati za četvrto...To naglas često kažem, da se još ko ne zaleti...

    Ali se desi da se usput zavoli neko ko nije dobar po tebe i kad to skapiraš, jedino rješenje je:RAZLAZ

  5. #5
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne znam sta bih ti rekla osim da ja nemam problem da se posle prestanka druzenja javim na ulici ili na neki vazan dogadjaj cestitam,narocito ako je to druzenje trajalo 20 god,ali taj prijatelj je morao da uradi nesto sto ja ne bih njemu da bi doslo do prekida,uvjek sebe pitam kako bih ja postupila i tad utvrdim.A sto se slomilo vise se nece niti moze vratit u prvobitno stanje.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  6. #6
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najgore je kad posle 20 godina drugovanja, dodju novi "drugovi/drugarice " pa pune glavu svakakvim glupostima i to se drugovanje utuli.
    Ne znam sto bi treba taj neko da napravi pa da batalim druzenje. To mi je nekako kao da se brata odreknes. No vjerovatno i nije bilo pravo druzenje...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Eee ti njega gledas kao brata a on tebe kao da te zna 2 dana,zamijeni te nekim internim nooovim prijateljem,uradi nesto sto ti na njegovo mjesto ne bi.Dzaba i da se trudis vise ga ne mozes gledat istim ocima.Sad koliko je to gadan osjecaj je vec neka dr prica.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #8
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,218
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    2,138
    Thanked in
    1,619 Posts

    Default

    Prava prijateljstva se nikad ne "slome".
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Bog je na nebu na zemlji kum.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Eee ti njega gledas kao brata a on tebe kao da te zna 2 dana,zamijeni te nekim internim nooovim prijateljem,uradi nesto sto ti na njegovo mjesto ne bi.Dzaba i da se trudis vise ga ne mozes gledat istim ocima.Sad koliko je to gadan osjecaj je vec neka dr prica.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Ne druzi se ni sa tim novim vise iz razloga koje sam naveo u prvi post.No kako ko voli neka radi.
    Ja licno ne volim da se svadjam sa drugovima i ako se i posvadjam gledam da napravimtaj prvi korak ka pomirenju ako sam iole kriv.
    Ali kad prekrizim nekoga, prekrizim ga za vas zivot.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se javim na ulici svima,nisam za okretanje glave, to mi je bas kukavicki,a ljudski je javiti se...najgore je kad stavljas stvari pod tepih, pustas ih da se ogrijese jednom,drugi put, deseti...pa se na kraju podrzaumijeva da je tebi to ok...I na svako mrzis li me, kazes ne...I predjes preko toga, I tako odu godine.E kad te se bas tice,ona gomila pod tepih postane planina i nema nazad...
    Treba li svaki put da zadires u psihoanalizu i, da ih opravdavas.Da oni to tako iz posesivnosti, trenutne nesrece, nezadovoljstva sobom...Dodje dan kad Forjda posaljes u pm i neces vise da budes trpizlo.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I to sto kazes,pod tepih se ne smije nista no se jasno stavi do znanja da ti se ne dopada.To su cesto bile moje greske jer u trenutku kad se nesto neprijatno desi nekako zanijemim i radije odlucim da precutim.Ne znam,nekako mi se cini i kad kazes opet ce bit isto tj osoba je takva pa je il prihvati il pozdravi.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  13. #13
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Ja nemam ni druga ni drugarice, o kako je tužan život mojjjj...

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    nemaš dragee, nemaaaš druuuga, žiiivot ti je samoo tuuuga
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #15
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prihvatala ja, i ubjedjivala druge da treba da prihvate, dok mi nije pao mrak na oci, a onda nema nazad...

  16. #16
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vala i ja imam tu slabost kod sebe koju bas ne volim, da precutim ako mi nesto zasmeta, ne odreagujem ili nadjem neko opravdanje. A onda sa svakom novom zamjerkom prepreka samo raste i raste da dodje do toga da samo puknem i tu vise povratka nema. Zavrsim svaki kontakt i potpuno precrtam tu osobu kao da nikad postojala nije. E to kod sebe recimo bas volim, koliko u pocetku budem "tolerantna" toliko na kraju budem odlucna i cvrsta, pa se cesto cude sta mi bi i kako to mogu tako odjednom. I to kod mene bude bogami nepovratno, i zaista ta osoba za mene vise ne postoji, pa bila prijatelj ili nesto drugo.

    Srecom, imam dosta bas dobrih pravih prijatelja koje mnogo volim i koji mi mnogo znace i uljepsavaju zivot, tako da bas mislim da bi nas tesko nesto razdvojilo poslije tolikog niza godina i povjerenja. Stvarno covjek bude blizi sa odredjenim prijateljima nsgo da su ti rod rodjeni i to je bas pravo bogastvo.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    Vala i ja imam tu slabost kod sebe koju bas ne volim, da precutim ako mi nesto zasmeta, ne odreagujem ili nadjem neko opravdanje. A onda sa svakom novom zamjerkom prepreka samo raste i raste da dodje do toga da samo puknem i tu vise povratka nema. Zavrsim svaki kontakt i potpuno precrtam tu osobu kao da nikad postojala nije. E to kod sebe recimo bas volim, koliko u pocetku budem "tolerantna" toliko na kraju budem odlucna i cvrsta, pa se cesto cude sta mi bi i kako to mogu tako odjednom. I to kod mene bude bogami nepovratno, i zaista ta osoba za mene vise ne postoji, pa bila prijatelj ili nesto drugo.

    Srecom, imam dosta bas dobrih pravih prijatelja koje mnogo volim i koji mi mnogo znace i uljepsavaju zivot, tako da bas mislim da bi nas tesko nesto razdvojilo poslije tolikog niza godina i povjerenja. Stvarno covjek bude blizi sa odredjenim prijateljima nsgo da su ti rod rodjeni i to je bas pravo bogastvo.
    Pa o tome se i radi, tolerancija, ali oni nikako da prestanu da svjesno gaze granicu...a računaš da razmišljaju kao ti, ali ne razmišljaju, a oni s druge strane se previse oslanjaju na toleranciju i to "ti bas mozes da istrpis", pa svi zinu u čudu kad bez objašnjenja odeš,a ti imas utisak da je sve jasno.Tako je i u drugim situacijama, na poslu, al to izbacivanje bijesa se vjezba i uvijek,ako je pravovremeno,izadje na dobro.
    Znam prilicno emotivno slabe osobe koje djeluju prejako jer galame na druge,al to je odbrambeni mehanizam koji nepogresivo pali Niko ih ne dira Ja se izgalamih jednom na pravdu Boga i dobih,casti mi, povisicu.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Post

    Nijesam baš savršeni prijatelj, ali se trudim da nikome ne budem neprijatelj, tj. da ga ne snađe nekakvi jad, muka i zlo od mene..
    Nemam problem sa sujetom da prihvatim da neko ne želi više da se druži sa mnom, ili da me ne vidi kao primarnog prijatelja u svom životu (a do tada sam bila), ali isto tako ni taj neko ne smije da ima problem da shvati moju odluku kad ih emotivno odbolujem, pokopam i puštim da počivaju u miru, onako dosta surovo.
    Čak ni lijepi povodi (rođenje đeteta, udaja/ženidba istog i sl), kao i manje lijepi (smrt u familiji, bolest) ne izazivaju u meni nagon, potrebu da se javim i budem prisutna kad je veselje/muka u pitanju...Ne kažem da je takav stav ispravan, ali ja baš umijem da se odreknem osobe.
    Ne volim ptice selice, koje prelijeću s mjesta na mjesto, vazda sam vrapčiće više simpatisala ...One, koji su tu samo kad njima nešto treba, kad je njima teško, koji samo umiju da pričaju, ne umiju da slušaju i koji naprave jako ružnu stvar, tj.izdaju, pravdajući se da ne znaju što im bi da to urade, uz izgovor da nijesu bili svjesni, a znam da nijesu narkomani, alkoholičari, pa da se ne pitaju s glavom u momentu grijeha...Kod mene ta opravdanja ne prolaze...
    Na svu sreću nije toga bilo puno, jer mene svaki prekid, svađa s prijateljima baš razboli i polomi...i smatram da je prekid veze pi*kin dim u odnosu na prekid prijateljstva...
    Kad malo bolje razmislim imam i primjere prekinutih druženja, ali ne i prekinutih prijateljstava, tj. ne vidimo se po par mjeseci, nekad prođe i godina, ali kad se vidimo tako se slatko ispričamo, ismijemo da uopšte ne osjetim taj period razdvojenosti (mada, moram da priznam da se u tom razmaku između susreta čujemo s vremena na vrijeme - pozivom, porukama ) ...izgovor za ne gledanje je možda smiješan (nijesmo našli vremena, gužva trka), ali je bitno da u tom konačnom susretu nema tih neprijatnih ćutanja ili jedva čekanja da se pozdravimo..no, naprotiv....
    Last edited by KRKNA; 10-02-17 at 23:35.
    Sell the Vatican, Feed the World!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lazna prijateljstva
    By Nero in forum Društvena hronika
    Replies: 50
    Last Post: 11-01-16, 20:18
  2. INFO: slomljena sofersajbna HITNO!
    By steve86 in forum Automobilizam
    Replies: 5
    Last Post: 24-09-12, 08:58
  3. Info: SLomljena maska Golf 2
    By Checky in forum Vozila i oprema
    Replies: 21
    Last Post: 11-03-12, 00:13
  4. Slomljena krila
    By Sova in forum Ženski kutak
    Replies: 36
    Last Post: 28-10-04, 13:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •