Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 66

Thread: Roditelj - nastavnik odnos

  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default Roditelj - nastavnik odnos

    Evo ne možemo živjet od majki uglavnom što oće da se daje po 10e da se kupi učiteljici telefon za osmi mart. Reko ako mora aj po 5e pa joj uzmite nešto. Neće da čuju. Ima baš "pametnih" žena. Ima i nas istih muških no nas mrzi na viber dopisivat se.

    Đe je granica? Mora li se kupiti LuiVuton učiteljici? Konflikti interesa? Ima li nas koji nemaju 10e a daće ih jer je kod nas sramota reći nemam? Kako te učiteljice primaju te poklone? Zašto ne uvesti interni akt u kolektivima koji ograničava iznos poklona? Mi to imamo u firmi.

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. #2
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako nemaš NIKE PATIKE, ako nemaš učiteljici dat deset eura... nisi dio krda - no crna ovca. Tako je đeci usađeno... ali još malo i crne ovce će biti u većini, tj već su, ali postaju sve "glasnije", pa će još malo bijela ovca nepoželjno bit, a učiteljica bit zadovoljna šamponom od litar od dva eura, i medaljom rada...trrrrt!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #3
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    nike patike,majicu sa azdajom,telefon sa jabukom,auto sa zvijezdom....dje nam je kraj..

  4. #4
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ajd i to što je ta jabuka sa drveta poznanja načeta, već što ako je tek izašla košta koliko i priprema sa sve udžbenicima, oblačenjrm i priborom jednog do dva - tri -ili čak četiri školarca (u zavisnosti od NEMANJA KEKA)... a jednu namučenu učiteljicu lošoj navici da osmi mart devijantno posmatra.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Evo ne možemo živjet od majki uglavnom što oće da se daje po 10e da se kupi učiteljici telefon za osmi mart. Reko ako mora aj po 5e pa joj uzmite nešto. Neće da čuju. Ima baš "pametnih" žena. Ima i nas istih muških no nas mrzi na viber dopisivat se.

    Đe je granica? Mora li se kupiti LuiVuton učiteljici? Konflikti interesa? Ima li nas koji nemaju 10e a daće ih jer je kod nas sramota reći nemam? Kako te učiteljice primaju te poklone? Zašto ne uvesti interni akt u kolektivima koji ograničava iznos poklona? Mi to imamo u firmi.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Ovo je dno dna. Nisam znao da je dotle doslo, izgleda da je sve gore iz generacije u generaciju. Nekad se cvijece kupovalo uciteljici ili profesirici, a sad znaci telefoni i torbe od par stotina?????? Roditelja retardiranih...

    Da je srece profesori ne bi prihvatali takve poklone preko 10-20e.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Koliko mene sjećanje služi to se završavalo karanfilom ili ružom u osnovnoj školi, u srednjoj mnim e nas nijedne godine nije kačio 8-mi mart kod razredne (da smo tog dana imali čas kod nje), ali se na kraju školovanja učestvovalo simboličnom sumom od koje je kupljen prsten i buket cvijeća, čini mi se.
    Ta, nekad lijepa tradicija, se pretvorila u nekakvo bolesno i nemaštovito takmičenje među đecom, tj.roditeljima koji se skubu ko će bolje da je kupi-podmiti.
    Ide se toliko daleko da se umjetničke slike dobijaju kad dijete dobro uradi kontrolni...
    a da ne pričamo o isuviše prisnom odnosu učiteljica-nastavnica i mama, pa kafenišu, dolazi kod ove jer je frizer, kozmetičar, radi na suhomesnatom sektoru u 'Aromi', pa će joj ostavit dimljene na akciji, ili majicu na sniženju u 'Cotton'-u i slične budalaštine...
    Last edited by KRKNA; 05-02-17 at 13:27.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  7. #7
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    764
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Sestra mi je učila u osnovnu sa tipom čiji su roditelji za "8. mart" kupili joj pica pekač od 100e ili više. Dok su neki davali ruže sa ulice one od 0.5-1e mali ladno donosi pekač. Veli učiteljica rado primila poklon, nije je bilo srećnije. To je možda prije 10 godina bilo.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve sam razredne odreda mrzio, od mene nikad nista, mozda eto nogu u guzicu
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,917
    Thanks Thanks Given 
    4,765
    Thanks Thanks Received 
    9,772
    Thanked in
    3,707 Posts

    Default

    Sve je po kurcu pošlo da izvinete, baš juče sam nešto razmišljao i reko' kako sam ja srećan čovjek što sam rođen osamdesetih a u isto vrijeme i smoren, zabrinut što će $utra moje dijete odrastati u nekoj nezdravoj atmosferi đe su na snazi neki suludi, šokantni trendovi. Nije ovo samo kod nas, vjerujem da je svuđe tako...

    E pa čuješ ti to, telefone i torbe učiteljicama, pas mater nenormalnu!

    Sent From My Galaxy S7
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post

    E pa čuješ ti to, telefone i torbe učiteljicama, pas mater nenormalnu!

    Sent From My Galaxy S7
    Oće da te satru ako se usprotiviš. Jer onda ti nemaš tako dobre namjere kao oni. A kad su mi rekli da valja nešto i za kraj uzeti jer im je poslednja godina... Ja reko ajmo sad mjesečno na rate da izdvajamo da mi lakše pane . Ima da pane neki LG frižider garant ili 50" TV ludilo.

    Najviše mi je žao roditelja bez kinte u nočaniku i bez grama mozga isto, kad predlože i forsiraju kupovine te vrste. Da ima i takvih. Dotakli smo dno kao društvo.



    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  11. #11
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,619
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Zašto ne uvesti interni akt u kolektivima koji ograničava iznos poklona?
    Ovo bi trebalo da se uvede na drzavnom nivou. Ako djeca hoce da daju nesto uciteljici neka joj nesto nacrtaju ili naprave onako od srca i samoinicijativno a ne roditelji da finansiraju njihov luksuz, pa jos da namecu drugima to kao obavezu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #12
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Nisam tako davno izašao iz školskih klupa, ali kao što reče Krkna kupovali smo ruže ili karanfile, a za kraj je bilo neko simbolično učešće.
    Ovo mi je novost. Katastrofa kako je društvo oboljelo.
    Nije vezano za temu, ali moram podijeliti sa vama dva tvita u prilog rečenom


  13. #13
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    bice brzo live sa sahrane 100%..

  14. #14
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,160
    Thanks Thanks Given 
    255
    Thanks Thanks Received 
    1,148
    Thanked in
    562 Posts

    Default

    Dok god je pojedinca briga za misljenje drugih, okoline, dok god se trudite da se uklopite s vecinom jer vas je sramota, a ne slusate svoj unutrasnji glasic koji vam “vice“ nemoj to to i to, zbog toga i toga... do tada ce se i probijati granice.
    Dok god nemate vremena da svoje dijete sjednete i objasnite mu vasa uvjerenja, vase vrijednosti, pomognete mu da vas razumije, a isto tako da razumije i te druge koji su drugaciji i imaju drugacije vrijednosti, dok god vi birate za njih i umjesto njih - pravite emotivne invalide a krivite okolinu.

    Licemjerno i neodgovorno.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Vrhunac kupovanja profesorici je bio na kraju osnovne skole kada smo joj kupili cini mi se neke srebrne mindjuse od 40-50 eura, svi smo po 2 eura dali i to je to.... za 8 mart po neko cvijet donese....
    Kako cu sa svojom djecom ne znam, ali pare za telefone i torbe itd necu sigurno davati....

    Meni je jace bilo tokom skolovanja na kraju svake skolske godine svi ucenici moraju da donesu 5 ili 10 eura ODSTETE, kao za promjenu polomljenih stvari i krecenje itd, i ko ne donese ne daju mu knjizicu ili svjedocanstvo??????!!! Jeste li vi imali tu nebulozu u skoli ?
    Da stvar bude gora, svi mi damo tu ODSTETU sta god to znacilo i 1 septembra nas nikad nisu docekale okrecene ucionice, niti je bilo kad zamijenjena neka klupa ili stolica, bukvalno nikad nista nije uradjeno sa tim parama za skolu, a DA STVAR BUDE JOS GORA svako ko bi tokom godine napravio kakvu stetu, tipa slomio prozor, lavabo, klupu, stolicu, roditelji toga ko je sloio su to odmah placali istog dana bukvalno posto bi bili pozvani na razgovor.... znaci iste stvari placas kad slomis pa opet na kraju godine.... rekose da se ta odsteta i dalje uzima po skola?
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  16. #16
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,527
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    481
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Odstetu smo redovno imali na kraj svake godine. Isto su nam prijetili da nece dat svjedocanstva, i onda kako se blizi kraj svaki cas su citali one koji nijesu donijeli i propitivali ih kad ce..

    Sent from my GT-I9300 using Cafe Del Montenegro mobile app
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  17. #17
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Kako cu sa svojom djecom ne znam, ali pare za telefone i torbe itd necu sigurno davati....
    Čini ti se. Ne plaćaš ti telefon no svoj mir da te na roditeljskom ne bi niže forme života gledale sa sažaljenjem i poprijeko. Na žalost tako je. Lakše je dati no drugima dizati svijest. Kad su naprcali toliko godina, a sve gledaju kroz dinar onda... Any resistance is futile


    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. #18
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,293
    Thanks Thanks Given 
    396
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Odštetu smo i mi davali, a direktor pravio kuću od toga

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Čini ti se. Ne plaćaš ti telefon no svoj mir da te na roditeljskom ne bi niže forme života gledale sa sažaljenjem i poprijeko. Na žalost tako je. Lakše je dati no drugima dizati svijest. Kad su naprcali toliko godina, a sve gledaju kroz dinar onda... Any resistance is futile


    Sent from my GSXR1000 @299
    Ja sa zadooljstvom miniram takve akcije Upravo zbog skorejvica i skorupaca koje do juce nijesu umjele asfaltom odit a sad se prave dame. I nikad nisam djeci dao pare za takve budalastine. A znao sam i da ih isprasim na savjet roditelja ili na roditeljskom.
    Svojevremeno dok sam bio osnovac, bilo je kupovine nekih sitnica, ali, Novki Ubovic, nastavnici matematike u OS Savo Pejanovic, nije smio niko ni najobicniji cvijet na sto stavit ili joj dat. Nikad! Na kraju osmogodisnjeg skolovanja kupimo joj jedno naliv pero, jer je sam perom pisala i jedva je nakako ubijedimo da ga uzme. Na kraju je pristala i objasnila zasto nikad nije htjela da prihvati poklon. Upravo zbog razloga koji se ovdje pominju. Neko ima, neko nema. To je bila coek zena!
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  20. #20
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,619
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Čini ti se. Ne plaćaš ti telefon no svoj mir da te na roditeljskom ne bi niže forme života gledale sa sažaljenjem i poprijeko. Na žalost tako je. Lakše je dati no drugima dizati svijest. Kad su naprcali toliko godina, a sve gledaju kroz dinar onda... Any resistance is futile
    Mozes da se postavis na roditeljskom kao autoritet i da direktnim obracanjem razrednom starjesini uputis kritiku i njemu i citavoj skoli sto dozvoljava takve stvari. Natrpas argument i cinjenicama i emocionalnim i moralnim apelima itd. da bi prica prodrla kroz razlicite temperamente ostalih roditelja. Roditelje predstavis kao zrtve sistema koji se slazu sa tobom a sebe kao njihovog zastitnika. Ako se nadje neki nesrecni roditelj da se pravi pametan, okrenes svoje novo stado protiv njega. Jer svi znamo kakva je ekonomska situacija u Crnoj Gori. Velikoj vecini se ne daju pare za takve stvari ali su previse iskompleksirani i isprepadani da bi reagovali. Budi alfa muzjak i preuzmi stvari u svoje ruke
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    ovo nije novo...mislim da sam ja ovdje davno pisala, šokirana, kad je moje dijete završilo osnovnu da je profesor, razredni, ladno djeci rekao, sam, ničim izazvan, citiram "ako ste planirali da mi nešto kupujte, ne trudite se, zlato i satovi me ne zanimaju, pa skupite po 15, 20 eura i to mi dajte"....i moje dijete je doma došlo u šoku jer oni se jesu dogovarali da daju po 5 eura da mu nešto kupe...e, vrhunac ovoga je bilo profesorovo lukavo insistiranje, da se na spisak koji je on napravio (profesor?!) upiše koliko je ko dao, kao da zna?! I naravno, to je proizvelo da su đeca kojoj mahom treba ocjena ili za uspjeh ili za bolji prosjek "morala" da daju po tih 20 eura da bi on vidio i shodno tome "valjao" im....tako da se ne čudite i što je najintereantnije, uvijek u odjeljenju ima po nekoliko ambiciozih, naravno, boljestojećih majki, privatnica ili žena privatnika, koje krenu sa tom pričom da se učiteljici, razrednoj kupi ogrlica ili sat od minimum 300 eura. Oni roditelji koji nemaju, najčešće da im se ne bi reklo da se zato bune, a ne zbog zdravog razuma, prećute i kao ovčice daju traženu sumu, između sebe se sablažnjavajući.
    EDIT-zaboravih da dodam, da učiteljice i nastavnice nijesu gadljive na te poklone iako znaju da se to bukvalno svake godine za 8.mart sprema NIKAD nijesu poručile roditeljima idjeci da NE PRIHVATAJU ništa osim buket cvijeća! Brk im se ono baš nasmije
    Ako se dobro sjećam, ukinute su zvaničnom uredbom ministarstva te akcije prikupljanja para za knjige i razne školske novine koje su sva djeca morala da kupe, upravo što su bile povod i za mahinacije (nastavnici su u cijenu uračunavali svoj "trud" i naplaćivali) i jedno vrijeme ako oće roditelj da kupi đetetu neki školski list, sam je morao ići da ga kupi...e sad ne znam kako je, ali su nas bukvalno najmanje jednom mjesečno bombardovali te kompletom za matematiku, te zbirkom zadataka, te kompletom za tehničko....sjećam se da smo moj suprug i ja odnijeli komplet u knjižaru i dio po dio pitali koliko košta i kad se sve što unutra dođe sabere, koštalo je bukvalno duplo manje nego što smo mi preko škole platili.....kad smo to rekli učiteljici samo je slegnula ramenima,a morali smo po planu i programu da imamo to
    Ne čudite se, na djecu će vam vazda uzimat najviše para, jer za njih nam je najmanje žao da damo
    Last edited by zvoncica; 06-02-17 at 18:54.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #22
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Đe je granica? Mora li se kupiti LuiVuton učiteljici? Konflikti interesa?
    Gledaj na to s vedrije strane. Imaju privilegiju da od malih nogu kvalitetno prođu pripremu za opstanak i napredak u vladajućem sistemu vrijednosti..
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #23
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    U našoj školi jedna fina familija (a nijesu Đukanovići) je još u prvi razred kupila učiteljicu, u drugi i direktoricu. Sad posle 5 godina imaju moć da postavljaju nastavnike (bar se tako fale) ko će predavati razredu. Moram priznati da im dijete dobro uči, ali ne toliko dobro da bi se cijela škola savijala oko tog djeteta.
    U susjednoj školi se pominje pravljenje VIP odeljenja. Gdje su najbogatiji đaci i najpokorniji nastavnici.

    Send from past.

  24. #24
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,509
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Mene u osnovnu to kupovanje nije "zakačilo" .
    Poslije u gimnaziji smo stvarno imali predobru razrednu , koja nam je bila k'o majka rođena , za 8. Mart svake godine kupovao se buket cvijeća u ime razreda , a na kraju 4-og kada smo završavli kupili smo joj opet buket cvijeća i istorijsku enciklopediju , pošto predaje istoriju. Dok , na primjer , jedan profesor geografije redovno uzima telefone , pare i šta sve ne za ocjene.
    A vidim sad kod moje sestre u osnonu da više ne kupuju grupno , već pojedinačno i onda shvatiš koliko je sve otišlo do đavola kad vidiš da razredna im dobija za takve prilike poklene u ukupnoj vrijednosti do 500 eura.

  25. #25
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne znam sto se mora uopste davat ili kupovat nesto nastavnicima. Prvi put to cujem. A sjetih se kad sam bila u skolu samo jednom profesoru francuskog sam nesto napravila od gline kao poklon jer mi je najbolji predmet bio fr. Mislim da nije ni bilo povoda za to, rodjendan ili nesto slicno. Nego mi milo bilo.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos čovjeka i prirode
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 19
    Last Post: 03-09-09, 13:05
  2. odnos
    By sparco in forum Kućni ljubimci
    Replies: 19
    Last Post: 27-01-08, 22:54
  3. Kakav odnos Crkva Država
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 5
    Last Post: 19-10-07, 09:28
  4. Moze li RODITELJ, oteti svoje dijete?
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 03-06-07, 04:06
  5. Moderatori i odnos na forumima
    By Goran69 in forum Operatori
    Replies: 0
    Last Post: 27-09-05, 10:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •