Page 8 of 19 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 466

Thread: Pravoslavlje

  1. #176
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    kako je jedinorodni Ulix, kad nam govori da ne zovemo nikog bez Boga Ocem svojim? Ako nam je ka njemu Bog Otac kako je jedinorodni?

    Nevjerovatno!

  2. #177
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Onda nijesi pravoslavan. I to je to. Poyyy.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  3. #178
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Sto cini Ulix... a vidim ja tebe briga nije velika sto je Isus zborio. Ne cudim se onda da si izgubio interesovanje jer mene bas to najvece.

    Pozdrav!

  4. #179
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sve ti je rečeno sve ti je dato u temi.
    Sva jevanđelja se zasnivaju na tome da je Hristos sin Božiji bio među ljudima i da li ga je ko prepoznao ili ne.
    Nije strašna stvar ne prepoznat ga nijesu ni njegovi učenici čak ni poslije Vaskrsenja. Ali burikat se tuda da si otkrio toplu vodu, mlatit bzvz još snimat "edukativne" klipove đe se samo sprdaš svojem neznanju, e to je strašno.
    Simvol vjere ti možda nije jasan ali nijesi pravoslavan dok ga ne ispovijedaš. Hajde recimo da si neofit da ne budem strog. Ako si kršten uopšte. )
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  5. #180
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Bas se vidi ko pokazuje odjhe svoje neznanje. tvrdnaj si pun Ulix a djavoljeg dokaza nemas za te tvrtdnje... Ali vjeruj kako hoces tebi tvoja vjera meni moja - svi srecni makar do sudnjega dana. Tad ce bit odluceno cija je prava. A ti ako hoces da sebe ubjedjujes da ti imas silu da meni zabranis da budem bilo sto , ti si se bas grdno prevario. Samo mi nije jasno kako to ne vidis, no tvoja stvar. Tek tada dragi ulix ce se sud pravi donijeti, na dan sudnji. Bolje ti se potrudi da ti je vjera cvrsta i da ti nema mana krupnih... e je napisano da ce ko prestupi krupno i nebude vjerovao u Boziju Rijec kako treba grijeh pociniti i zbog njega krupno bit kaznjen.

    Otkrivenje 21
    I vidjeh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.
    I ja Jovan vidjeh grad sveti, Jerusalim nov, gdje silazi od Boga s neba, pripravljen kao nevjesta ukrašena mužu svojemu.
    I čuh glas veliki s neba gdje govori: evo skinije Božije među ljudima, i življeće s njima, i oni će biti narod njegov, i sam Bog biće s njima Bog njihov.
    I Bog će otrti svaku suzu od očiju njihovijeh, i smrti neće biti više, ni plača, ni vike, ni bolesti neće biti više; jer prvo prođe.
    I reče onaj što sjeđaše na prijestolu: evo sve novo tvorim. I reče mi: napiši, jer su ove riječi istinite i vjerne.
    I reče mi: svrši se. Ja sam alfa i omega, početak i svršetak. Ja ću žednome dati iz izvora vode žive za badava.
    Koji pobijedi, dobiće sve, i biću mu Bog, i on će biti moj sin.
    A strašljivima i nevjernima i poganima i krvnicima, i *****rima, i vračarima, i idolopoklonicima, i svima lažama, njima je dijel u jezeru što gori ognjem i sumporom; koje je smrt druga.
    Last edited by Ego_and_his_own; 28-02-17 at 07:42.

  6. #181
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nema problema ostaj mi zdravo

    17. Jer ne posla Bog Sina svojega na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spase kroz njega.

    18. Koji u njega vjeruje ne sudi mu se, a koji ne vjeruje već je osuđen, jer nije vjerovao u ime Jedinorodnoga Sina Božijega.

    19. A ovo je sud što je svjetlost došla na svijet, a ljudi više zavolješe tamu negoli svjetlost; jer njihova djela bijahu zla.
    Jn 3
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #182
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ok

    6. Isus mu reče: Ja sam put i istina i život; niko ne dolazi Ocu osim kroz mene
    Jn 14
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  8. #183
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Sve mi se nešto čini da nijeste jevanđelje uopšte shvatili?! Kapirate li vi ljudi da je deklarisanje ili bilo kakvo nazivanje ili pripadnost, potpuno = kao da ste navijač nekog fudbalskog kluba u Božijim očima. Ono što je Hrist uradio treba da vam PREPORODI srca, da se odreknete svakog idola koji vas razdvaja od Njega. Treba "srce" nanovo da vam se rodi da biste bili u stanju da izgradite karakter dovoljno jak kako bi vjera mogla da opstane. Ovaj proces se neće odigravati na obnovljenoj zemlji.....on se odvija SAD! I nećete imati druge prilike......mada vam se čini da ste iznad situacije.....ali vi ste pojedeni za doruČak a da toga nijeste ni svjesni

  9. #184
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Ono što je Hrist uradio treba da vam PREPORODI srca, da se odreknete svakog idola koji vas razdvaja od Njega.
    Idola poput ovog ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #185
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Što čini ovaj Ego, briše postove naknadno i edituje ih poslije drugih postova. Poslije će Rakun da cijepa mozak, eto ovi vjernici šizofreničari pričaju sami sa sobom.
    Last edited by Ulix; 28-02-17 at 16:52.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #186
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Sve mi se nešto čini da nijeste jevanđelje uopšte shvatili?! Kapirate li vi ljudi da je deklarisanje ili bilo kakvo nazivanje ili pripadnost, potpuno = kao da ste navijač nekog fudbalskog kluba u Božijim očima. Ono što je Hrist uradio treba da vam PREPORODI srca, da se odreknete svakog idola koji vas razdvaja od Njega. Treba "srce" nanovo da vam se rodi da biste bili u stanju da izgradite karakter dovoljno jak kako bi vjera mogla da opstane. Ovaj proces se neće odigravati na obnovljenoj zemlji.....on se odvija SAD! I nećete imati druge prilike......mada vam se čini da ste iznad situacije.....ali vi ste pojedeni za doruČak a da toga nijeste ni svjesni
    Ego je prvi počeo.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  12. #187
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ego se borase ka lav za tebe odje, ako se moze cut sa moje perspektive. A ja znam da ti nisi odje nista iz svoje glave pricao, nego si mi rekao iskreno kako popovi uce ljude da je vjera pravoslavna. Zato ja tebi nista ne zamjeram Ulix, jer znam ja da nisi to ti od sebe no ti jos zahvaljujem sto si donio tu perspektivu na diskusiji jer mi je upravo to trebalo da bih ukazao ono sto sam ukazao.

  13. #188
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Idola poput ovog ?
    idola ovoga tipa



    Jel ovo djokovic ispade drugi posle putina kad ukucas "ljubi ikonu" u gooogle, nebitno je ko je popovi uce ljude da ljube ikone i da vjeruju da su cudotyvorne a ne neko nacrta na komad drveta rukom svojom - lik rezani.

    Oni neznaju sto rade, ako ih ti budes sebi uzima ka izgovor nista bolji od njih nijesi.

  14. #189
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upoznala jednom neku zenu, pravoslavna, ljubila ikone, znala je svaki dan koji je svjetac, postila redovno ali dzaba, prosto joj je zlo virilo iz ociju i bila je zlobna, po prici i po djelima. Sad ima dobrih i losih svugdje, nebitno religija, seksualna orijentacija, boja koze, nacionalnost itd. Sve zavisi od osobe i njen "parcour" zivotni. Peace.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  15. #190
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Idola poput ovog ?
    Nije ti "ovo" idol. Ovo je samo jedan od mnogo puteva KA idolatriji. Mislio sam na idole u vidu poroka. Ljudima ne pada na pamet da se mijenjaju. Misle da će ih predmeti poput ovog spasiti tako što će ih grliti, ljubiti, i nosit sa sobom........a ovamo način života ostaje potpuno isti....NEPROMJENJIV! Idol je nešto što pokušava da OVJEKOVJEČI grijeh u životu čovjeka! A to su poroci.
    Bog je nevidljiv i ništa vidljivo i opipljivo ga ne može zamijeniti. Upravo predmeti otkrivaju čovjekovu nevjeru, jer ljudi žele da vjeruju očima a ne srcu. A vjera u Boga je vjera u RIJEČ. A Njegova riječ je u našim srcima urezana.! I ta riječ te osvjedočava, a "ovi" predmeti ti daju lažnu sigurnost, sigurnost koja hrani grijeh koji će te i na kraju koštati vječnog života.

  16. #191
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Errr, ne može bit idol, upravo zbog svih citata koje je postovao Ego kao sumanut pokušavajući da dokaže nešto drugo. Isus je uvijek ukazivao na svojega Oca kao Onoga kome treba da se teži, a nije uveličavao sebe.
    Eto Ego
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  17. #192
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Upoznala jednom neku zenu, pravoslavna, ljubila ikone, znala je svaki dan koji je svjetac, postila redovno ali dzaba, prosto joj je zlo virilo iz ociju i bila je zlobna, po prici i po djelima. Sad ima dobrih i losih svugdje, nebitno religija, seksualna orijentacija, boja koze, nacionalnost itd. Sve zavisi od osobe i njen "parcour" zivotni. Peace.
    Isaija 58 :

    3 Zašto postismo, vele, a Ti ne pogleda, mučismo duše svoje, a Ti ne hte znati? Gle, kad postite, činite svoju volju i izgonite sve šta vam je ko dužan.

    4 Eto postite da se prete i svađate i da bijete pesnicom bezbožno. Nemojte postiti tako kao danas, da bi se čuo gore glas vaš.

    5 Takav li je post koji izabrah da čovek muči dušu svoju jedan dan? Da savija glavu svoju kao sita i da stere poda se kostret i pepeo? To li ćeš zvati post i dan ugodan Gospodu?

    6 A nije li ovo post što izabrah: da razvežeš sveze bezbožnosti, da razrešiš remenje od bremena, da otpustiš potlačene, i da izlomite svaki jaram?

    7 Nije li da prelamaš hleb svoj gladnome, i siromahe prognane da uvedeš u kuću? Kad vidiš golog, da ga odeneš, i da se ne kriješ od svog tela?

    8 Tada će sinuti videlo tvoje kao zora, i zdravlje će tvoje brzo procvasti, i pred tobom će ići pravda tvoja, slava Gospodnja biće ti zadnja straža.

    9 Tada ćeš prizivati, i Gospod će te čuti; vikaćeš, i reći će: Evo me. Ako izbaciš između sebe jaram i prestaneš pružati prst i govoriti zlo;

    10 I ako otvoriš dušu svoju gladnome, i nasitiš dušu nevoljnu; tada će zasjati u mraku videlo tvoje i tama će tvoja biti kao podne.

    11 Jer će te Gospod voditi vazda, i sitiće dušu tvoju na suši, i kosti tvoje krepiće, i bićeš kao vrt zaliven i kao izvor kome voda ne presiše.

    12 I tvoji će sazidati stare pustoline, i podignućeš temelje koji će stajati od kolena do kolena, i prozvaćeš se: Koji sazida razvaline i opravi puteve za naselje.

  18. #193
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Errr, ne može bit idol, upravo zbog svih citata koje je postovao Ego kao sumanut pokušavajući da dokaže nešto drugo. Isus je uvijek ukazivao na svojega Oca kao Onoga kome treba da se teži, a nije uveličavao sebe.
    Eto Ego
    i nasemu Ulix, i nasemu Ocu. Svi smo mi jednorodni, braca... jedan Bog nas je stvorio , no ka Djavolu - nekima ta ideja nije mila. Bise da su veci od drugih ljudi.

    Znas ti da ima popova koji vicu da samo srbi ce se spasiti? Po njemu cipan cijeli svijet ide u pakao - samo srbi idu u raj... i da ne dobaci jedan pored njega i Ruse, te se brze bolje pop ispravi i vice "i rusi i rusi" izgibe od njega i svakolika Rusija.

    haha

  19. #194
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Errr, ne može bit idol, upravo zbog svih citata koje je postovao Ego kao sumanut pokušavajući da dokaže nešto drugo. Isus je uvijek ukazivao na svojega Oca kao Onoga kome treba da se teži, a nije uveličavao sebe.
    Eto Ego
    Naravno da je krs' (sa Isusom ili bez njega) idol jer kako kaže jedan od zakona kojeg je Isus kako i on sam kaže "došao da potvrdi"

    "Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Gospod, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovjedi."


    Prema tome dobar hrišćanin je loš hrišćanin
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #195
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Bas se vidi ko pokazuje odjhe svoje neznanje. tvrdnaj si pun Ulix a djavoljeg dokaza nemas za te tvrtdnje... Ali vjeruj kako hoces tebi tvoja vjera meni moja - svi srecni makar do sudnjega dana. Tad ce bit odluceno cija je prava. A ti ako hoces da sebe ubjedjujes da ti imas silu da meni zabranis da budem bilo sto , ti si se bas grdno prevario. Samo mi nije jasno kako to ne vidis, no tvoja stvar. Tek tada dragi ulix ce se sud pravi donijeti, na dan sudnji. Bolje ti se potrudi da ti je vjera cvrsta i da ti nema mana krupnih... e je napisano da ce ko prestupi krupno i nebude vjerovao u Boziju Rijec kako treba grijeh pociniti i zbog njega krupno bit kaznjen.
    ja tvrtnjam, ti tvrdtnjas, mi tvrtinjamo...
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  21. #196
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Onda nijesi pravoslavan. I to je to. Poyyy.
    Da ga pospremimo ?

  22. #197
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    i nasemu Ulix, i nasemu Ocu. Svi smo mi jednorodni, braca... jedan Bog nas je stvorio , no ka Djavolu - nekima ta ideja nije mila. Bise da su veci od drugih ljudi.
    Ovo nijesu jednakosti.

    Nego:

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Priznajem ja sto je Isus rekao.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    kako je jedinorodni Ulix, kad nam govori da ne zovemo nikog bez Boga Ocem svojim? Ako nam je ka njemu Bog Otac kako je jedinorodni?
    33
    A ko se odrekne mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred Ocem svojim koji je na nebesima.
    Mt10
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  23. #198
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Sve mi se nešto čini da nijeste jevanđelje uopšte shvatili?! Kapirate li vi ljudi da je deklarisanje ili bilo kakvo nazivanje ili pripadnost, potpuno = kao da ste navijač nekog fudbalskog kluba u Božijim očima. Ono što je Hrist uradio treba da vam PREPORODI srca, da se odreknete svakog idola koji vas razdvaja od Njega. Treba "srce" nanovo da vam se rodi da biste bili u stanju da izgradite karakter dovoljno jak kako bi vjera mogla da opstane. Ovaj proces se neće odigravati na obnovljenoj zemlji.....on se odvija SAD! I nećete imati druge prilike......mada vam se čini da ste iznad situacije.....ali vi ste pojedeni za doruČak a da toga nijeste ni svjesni

    Auuu čoeče.

    Pročitah pažljivo.
    Iskreno nije rijetkost čuti ovako nešto. Zadnji voz, led je počeo da se topi, orke se namnožile , nema nam spasa ... osim!

    Svako je iznad situacije i veoma vrijedan.


    Treba "srce" nanovo da vam se rodi da biste bili u stanju da izgradite karakter dovoljno jak kako bi vjera mogla da opstane

  24. #199
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    ovo je sve iluzija, vi ne postojite.

  25. #200
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Naravno da je krs' (sa Isusom ili bez njega) idol
    E sad sam sve čuo. Preko ovoga nema.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

Page 8 of 19 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 03-05-05, 11:34
  2. Katolicanstvo i pravoslavlje
    By Bonja the Zmaj in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-05, 14:59
  3. Sveti Sava okuplja celo pravoslavlje
    By veliki majstor in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 07-04-04, 21:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •