Page 7 of 19 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 466

Thread: Pravoslavlje

  1. #151
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A izvini molim te što se Hrišćanstvo ne uklapa u tvoja razmišljanja. Daj da vidimo kako možemo da sklepamo nešto. Još samo kad bi ti znao šta hoćeš.
    Četvorica Apostola su ostavili Jevanđelja koji su glavni nosioci Novog Zavjeta. U pratnji idu Djela Apostolska. Tek zatim poslanice kao svjedočenja o Apostolskom radu.
    Ap Pavle je bio farisej a ne špijun. Malo se edukuj ko su bili fariseji. Imao je visoke škole i bio vrstan poznavalac Tore. Kako je doživio preobraćenje od nekog ko je odobravao kamenovanje đakona Stefana do najvatrenijeg Apostola ima opisano u poslanicama. Samo treba pročitat. Ali najjača je konstatacija o "suprotnim stvarima" za Pavla koji je izjavio ne živim više ja nego Hristos u meni. Ubi nas neznanje stvarno.
    Nego ja ne znam šta meni sve ovo treba, bolje džaba śeđet no džaba radit.
    Last edited by Ulix; 27-02-17 at 10:22.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  2. #152
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Nego ja ne znam šta meni sve ovo treba, bolje džaba śeđet no džaba radit.
    Сијеш на каменита мјеста...

  3. #153
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Mislis tvoje hriscanstvo?

    Masu proucavaoca Biblije je obradjivalo temu "Paulinizam" cak ima i debeo clanak na Wikipediju o tome da ne moram ja vise trosit rijeci.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Pauline_Christianity

    mene je samo zao ljude koji ne znaju druge jezike pa ih vucu tu za nos...

    A mozda i treba da su vuceni za nos, sto znam ja?! jel... covjek koji nezna a bi da nauci da ga ne vucu za nos, ako ikako moze tome pomoc.

  4. #154
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije lako, ali je jako rođaci.

  5. #155
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Vidi narod koliko su popovi spiritualni, i kakvog su spirita vecina njih, ja nemoram tu da pricam nista.

    Em su nasilnici em bikadzije mnogi od njih, nisu svi ali ih ima masu takvih - te su bas osilili.

    Takvoga njihovog hriscanstva da se najezis. Onoga bratomrznog iskonskog Djavoljeg.

    Niko te Ulix ne cera ni nasta bez na eto ako je moguce, da iznosis argumente poneke. Ja a ni niko da sam vidio odje ti nista ne namece, vec vjeruj, ko i svak drugi, sta ti hoces.

    Eto da se razumijemo sad.

    Diskusija je ova namijenjena sveopstoj edukaciji forumasa o ovoj temi, i svaki argument doprinosi tome.

    Samo deklarisanje nije toliko ikome vazno bez licno sebi, ali ako se ne obrazlozi razumnim argumentima malo vrijedi drugima.

    A svako je iz negog razloga uvjeren u svoju licnu vjeru - jel to je normalno, jer je nebi sebi za vjeru uzeo.

    Stoga ja mislim je red da priznamo svakome pravo kaso fakat realnosti, da vjeruje sto hoce. Zar ne Ulix?

  6. #156
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Svakako Ego, ali pošto je tema pod nazivom Pravoslavlje ne bi loše bilo da se ima uvid iz kojeg se ugla govori čisto radi same "edukacije".
    Ovako ti drviš sa nekakvim linkovima niti ko zna o čemu pričaš ni za šta se zalažeš. A o argumentima ne bih tek ni pričao.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #157
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da nisam ja vidio Rakuna da je provalio sto sam rekao, posumnja bi ja vjerujuci tebi na rijec, da nisam bio dovoljno jasan i pokusao da dublje elaboriram.

    Ali kad sam vidio da ti vec imas svoja uvjerenja, i da ne cujes moje argumente o onome o cemu smo diskutovali, ja sam pozelio cut nesto malo vise o osnovama toga tvog uvjerenja, ali i pored moje dovitljivosti da te isprevociram nisam uspio mnogo u tome.

    Nema veze, mozda je tebi to blago veliko pa ne zelis da ga podijelis. Ma ja nebi te pritiska toliko da ne vjerujem da su to, ako su istinski, vrste blaga koje koliko god da ga dijelis manje ti ne ostaje.

    Zar nisu?

  8. #158
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne izjasni se ti još.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  9. #159
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kako se ne izjasni? Ja se toliko ispisah cak sam i prehladjen citav video od po sata skoro snimio, a ti velis ne izjasni se?


    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Nije tu nista glupo... to je pitanje vjecnog zivota.


  10. #160
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne priznaješ Hristosa za Boga, dakle monoteista.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #161
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Priznajem ja sto je Isus rekao. A vidio sam ti da priznajes sto je Pavle rekao.

    Ja reko jedino vrijedi sto je Isus rekao za pravedan sud o Isusovom ucenju, ti impliciras da Pavlev sud jednako vrijedi ako ne i vise a ucinje mi se poneki put.

    I ne samo Pavla no citave Crkvene oligarhije, i ispada da se Isus nije bio dovoljno jasan:

    Ivan 17:3 A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista
    Ima li doista ko da mu nije jasno sto je rekao odje Isus? Aj javi se molim te i reci sto ti nije jasno.

  12. #162
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Malo mi je neprijatno, ali stvar je jednostavna, ukoliko ne vjeruješ da je Hristos Bog nijesi pravoslavan. Eto toliko.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #163
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Da nisam ja vidio Rakuna da je provalio sto sam rekao, posumnja bi ja vjerujuci tebi na rijec, da nisam bio dovoljno jasan i pokusao da dublje elaboriram.
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #164
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne znam koja je razlika izmedju pravoslavlja i ostalih vjera? Ako je Isus na krstu ukinuo zakon, tj. preuzeo naše grijehe i nas samim tim "spasio". Onda je svejedno kako se deklarišem. Bitno je da sam spašen.
    Jedino što mi nije jasno imam li potpunu slobodu da neskriveno radim što hoću, ili moram pred drugima da slatkorječivo glumim vjernika???
    I još mi nije jasno(a sve zahvaljujući vašim komentarima), na koji način će Isus odlučiti koji ljudi nisu spašeni??? Ako je dovoljno deklarisati se kao Njegov NAVIJAČ i uzeti taj "besplatan" dar u vidu spasenja.
    Odnosno.......što se dešava sa našim srcima......je li ovaj naš karakter dovoljno dobar za obnovljenu zemlju, a s obzirom da mi je dozvoljeno da radim mnogo toga što se protivi zdravom razumu???

  15. #165
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Malo mi je neprijatno, ali stvar je jednostavna, ukoliko ne vjeruješ da je Hristos Bog nijesi pravoslavan. Eto toliko.
    haha bas se vidi kako ti je neprijatno

    Ti to samo Ulix mozes da sanjas, da ces ti meni odredjivat ili bilo ko sto sam ja. To je meni Bog da da sam za sebe izaberem ka svakom covjeku.

    Uvjek me zmarci prodju kad vidim tako nekoga da ubjedjuje drugog sto je a sto nije. jel mozda to nekulturno Ulix?

    Meni je sigurno padalo na um da si ti nevjernik, ali nemah obraza - reko pusti nije moje neka sam rece sto je, ako li ne jasno rijecima tako makar svojim ponasanjem.

  16. #166
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cetvrti covek View Post
    Ja ne znam koja je razlika izmedju pravoslavlja i ostalih vjera? Ako je Isus na krstu ukinuo zakon, tj. preuzeo naše grijehe i nas samim tim "spasio". Onda je svejedno kako se deklarišem. Bitno je da sam spašen.
    Jedino što mi nije jasno imam li potpunu slobodu da neskriveno radim što hoću, ili moram pred drugima da slatkorječivo glumim vjernika???
    I još mi nije jasno(a sve zahvaljujući vašim komentarima), na koji način će Isus odlučiti koji ljudi nisu spašeni??? Ako je dovoljno deklarisati se kao Njegov NAVIJAČ i uzeti taj "besplatan" dar u vidu spasenja.
    Odnosno.......što se dešava sa našim srcima......je li ovaj naš karakter dovoljno dobar za obnovljenu zemlju, a s obzirom da mi je dozvoljeno da radim mnogo toga što se protivi zdravom razumu???
    To je prodaja magle oni sto pricaju. Covjeku ce se mjeriti djela i kako je tretirao druge ljude a ne kako se deklarisa. Pogledaj sto Isus kaze:



    31 A kad dođe Sin čovečiji u slavi svojoj i svi sveti anđeli s Njime, onda će sesti na prestolu slave svoje.32 I sabraće se pred Njim svi narodi, i razlučiće ih između sebe kao pastir što razlučuje ovce od jaraca.
    33 I postaviće ovce s desne strane sebi, a jarce s leve.


    34 Tada će reći car onima što Mu stoje s desne strane: hodite blagosloveni Oca mog; primite carstvo koje vam je pripravljeno od postanja sveta.
    35 Jer ogladneh, i daste mi da jedem; ožedneh, i napojiste me; gost bejah, i primiste me;
    36 Go bejah, i odenuste me; bolestan bejah, i obiđoste me; u tamnici bejah, i dođoste k meni.


    37 Tada će Mu odgovoriti pravednici govoreći: Gospode! Kad Te videsmo gladna, i nahranismo? Ili žedna, i napojismo?


    38 Kad li Te videsmo gosta, i primismo? Ili gola, i odenusmo?


    39 Kad li Te videsmo bolesna ili u tamnici, i dođosmo k Tebi?


    40 I odgovarajući car reći će im: Zaista vam kažem: kad učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni učiniste.


    41 Tada će reći i onima što Mu stoje s leve strane: Idite od mene prokleti u oganj večni pripravljen đavolu i anđelima njegovim.


    42 Jer ogladneh, i ne dadoste mi da jedem; ožedneh, i ne napojiste me;


    43 Gost bejah, i ne primiste me; go bejah, i ne odenuste me; bolestan i u tamnici bejah, i ne obiđoste me.


    44 Tada će Mu odgovoriti i oni govoreći: Gospode! Kad Te videsmo gladna ili žedna, ili gosta ili gola, ili bolesna ili u tamnici, i ne poslužismo Te?


    45 Tada će im odgovoriti govoreći: Zaista vam kažem: kad ne učiniste jednom od ove moje male braće, ni meni ne učiniste.


    46 I ovi će otići u muku večnu, a pravednici u život večni.
    Last edited by Ego_and_his_own; 28-02-17 at 05:48.

  17. #167
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Niko tebi ne određuje što si, samo rekoh što je pravoslavno ispovijedanje.
    Na strani 4 (ovog topika) tebi je sve objašnjeno, a ti vjeruj u šta hoćeš, niko te ništa ne ćera.

    41. A kada se sabraše fariseji, upita ih Isus
    42. Govoreći: Šta mislite za Hrista? Čiji je sin? Rekoše mu: Davidov.
    43. Reče im: Kako, dakle, David njega u Duhu naziva Gospodom govoreći:
    44. Reče Gospod Gospodu mojemu: Sjedi meni s desne strane, dok položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim?
    45. Kada, dakle, David naziva njega Gospodom, kako mu je sin?
    46. I niko mu ne mogaše odgovoriti ni riječ; niti smjede ko od toga dana da ga zapita više.
    Mt 22
    Last edited by Ulix; 28-02-17 at 05:51.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #168
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Covjeku ce se mjeriti djela i kako je tretirao druge ljude a ne kako se deklarisa.
    To kao ona fora kad Anubis mjeri težinu srca umrlih
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nema Cetvrti Covjek bez jedna prava vjera na citavom svijetu, ona ljudska univerzalna, bratoljubna.

    Vidis ti da svaka vjera govori da je Bog jedan. Zajednicki.

    Gle na primjeru u Vedama kako je to poeticno napisano.


  20. #170
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Niko tebi ne određuje što si, samo rekoh što je pravoslavno ispovijedanje.
    Na strani 4 (ovog topika) tebi je sve objašnjeno, a ti vjeruj u šta hoćeš, niko te ništa ne ćera.


    Mt 22
    trebao si da dodet nesto ovako ako oces bas istinit da budes: "po mom misljenju" jer ko sto zakljucismo prije Ulix, svaki covjek vjeruje kako hoce. Ti vjerujes da su popovi nekakvi autoritet i imaju stambilj i kljuceve od nebeskog carstva, to si sam izabrao i to je tvoj izbor.

    Alio to umisljenje das se moze prisvojit smisao ka trademark sta je to pravo slavlje.... nemoj da si smijesan. To se ovi popovi tripuju da je srednji vijek josh, i da se oni kao nesto pitaju...

    izmedju covjeka i Boga nema posrednika.

    Matej 23,9 Ni ocem ne zovite nikoga na zemlji jer jedan je Otac vaš - onaj na nebesima.
    A kako vole popovi da ih zovu ono? "Oce"?

    Auuhh...
    Last edited by Ego_and_his_own; 28-02-17 at 06:51.

  21. #171
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sad iskreno ne znam sta je tebi problem, osim popova trenutno.
    Da li ne vjerujes da je Hristos Sin Boziji, ili da je Bog ili sta...
    U cemu je konkretno problem??
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #172
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    U tvom tripovanju Ulix da mozes meni da kazes da nisam pravoslavac, samo zato sto ti vjerujes sto su tamo neki popovi vikali prije hiljadu godina.

    Meni je pravoslavlje ucenje Isusa Hrista cije rijeci stalno citiram odje.

    Shvati, da dok si slobodan za sebe da izvuces koji hoces zakljucak, ti nemas nikakve moci da bilo kome njih nametnes.

    Zar nije to ocigledno fakat realnosti i da ti nista tu ne mozes da uradis?

    Pa odakle onda takva retorika Ulix?

    Dje to pise da iko moze dat sud ko je pravoslavac a ko nije bez Bog?

    Ne budi smijesan za to i izbjegavaj takvu retoriku, jer si me bas iznenadio. Ah ja popove spominjem jer sve sto ti imas i pokaza si odje se na popove oslanja pa zato ih ja spominjem.

  23. #173
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Simvol vjere je jasan, ukoliko ga ne ispovijedaš nijesi pravoslavan pa da ćeš dubit na glavu i ti i tebi slični.
    I dalje ne znam što je drugo problem... je li Hristos jedinorodni Sin Božiji ili ne? Šta ti kažeš?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  24. #174
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    haha

    Bas si me nasmija ... poceo si day dreaming...

    je li Hristos jedinorodni Sin Božiji ili ne? Šta ti kažeš?
    Kako mozes da me ovo pitas posle mog citiranja Isusa?

    Matej 23,9Ni ocem ne zovite nikoga na zemlji jer jedan je Otac vaš - onaj na nebesima.
    Svasta sa tobom Ulix...

  25. #175
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znači jeste za tebe Hristos jedinorodni Sin Božiji.
    Ne vidim onda u čemu je problem.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

Page 7 of 19 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 03-05-05, 11:34
  2. Katolicanstvo i pravoslavlje
    By Bonja the Zmaj in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-05, 14:59
  3. Sveti Sava okuplja celo pravoslavlje
    By veliki majstor in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 07-04-04, 21:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •