Page 5 of 19 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 466

Thread: Pravoslavlje

  1. #101
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Suština Jevanđelja ili radosne vijesti jeste upravo to, da se Bog izmirio sa ljudima time što je poslao Hristosa i opet nas učinio ravnim sebi.
    Polu, polu lončići

    Kao i što je običaj niđe veze sa logikom i zdravim razumom

    Kažeš bog je poslao Isusa na zemlju da bi ljudima pokazao da ponovo imaju status bogova.
    Zašto ga je onda stvorio "specijalnim" i odvojenim od normalnog ljudskog bića ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #102
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne pratis Rakune.
    Nije stvoren nego rođen, jedinorodni.
    Upravo se u tome sastoji snishođenje, što je Bog dobio tijelo i što je u svemu bio jednak sa ljudima. Osim naravno što kao Bog nije morao da okusi smrt. Ali kakav bi to bio Bog da ne zna kroz šta njegovi sinovi prolaze.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  3. #103
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Da ne bih dužio, imam posla, za razliku od dežurnih lumpen ateista koji će penziju dočekati na ovom pdf-u...Pravoslavlje je put, istina i život.

    To je to.

  4. #104
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Upravo se u tome sastoji snishođenje, što je Bog dobio tijelo i što je u svemu bio jednak sa ljudima.
    Jeste, po svemu je bio jednak sa ljudima... osim po tome što ga je rodila djevica, što je hodao po vodi, pretvarao vodu u vino, multiplicirao ribu i hljeb, liječio neizliječive, dizao iz mrtvih 3 dana poslije smrti....
    Po svemu drugom je bio jednak sa ljudima tj. fizički je ličio na ljude


    PS.
    Uvjek me je interesovalo da li je Herkulesu bilo lakše da probije himen (i njegova majka je bila djevica) zato što je rođen snažan ili to nije problem za novorođenčad pa ni slabašni Isus nije imao problem. Možda su kao novorođenčad imali specijalni zub koji bi im poslužio kao što gmizavcima i vodozemcima služi njihov kad probijaju koru jajeta.

    A postoji mogućnost da su se beem-ovali van majčinog stomaka i himen je ostao netaknut
    Last edited by Rakun; 23-02-17 at 17:18.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #105
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Rakune nijesi zanimljiv uopšte. Pokazuješ se da si totalna neznalica i samo sipaš hejt. Maxe ostavi mjesta da neko drugi komentariše možda.
    U svemu je isti sa ljudima osim u jednom, nema grijeha. Tako da ni tebi niko ne brani da iste stvari radiš samo ako hoćeš.

    Evo ne znam stvarno zatekao si me sa tim ženskim problemima. Da pitaš ove dr koji vraćaju himen možda?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  6. #106
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Rakune nijesi zanimljiv uopšte. Pokazuješ se da si totalna neznalica i samo sipaš hejt. Maxe ostavi mjesta da neko drugi komentariše možda.
    U svemu je isti sa ljudima osim u jednom, nema grijeha. Tako da ni tebi niko ne brani da iste stvari radiš samo ako hoćeš.

    Evo ne znam stvarno zatekao si me sa tim ženskim problemima. Da pitaš ove dr koji vraćaju himen možda?
    Pošto vidim da znaš sve .....reci mi da li je Isus imao našu PALU prirodu (poslije pada Adamovog), ili Adamovu prirodu prije pada? Kako je bio isti kao mi?

  7. #107
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hvala ti. samo između reći i učiniti je more. Tako da, ipak, ne hvala. Ne treba mi moralisanje.

    Adamova priroda prije i poslije pada je ista priroda.
    Pad, grijeh, je simptom, nije bolest. Bolest je otuđenje, od Boga, od drugih, i najprije od sebe. Grijeh nije u juridičkom smislu krivica, iako se prečesto zloupotrebljava, već je promašaj cilja, jedinstva sa Bogom. Od stvaranja čovjeka "prema slici Božijoj", njegova je namjena da reflektuje, da njegova ljudska priroda izobražava, iako na mnogo jednostavniji način naravno božansku prirodu među stvorenim bićima kojima je postavljen kao neko ko im je gospodar, jer jedini čovjek ima mogućnost sticanja poznanja sebe, slobode, volje... Dakle, predispozicija čovjeka i njegovo predodređenje jeste da bude poput Boga, Bogom po blagodati. Da materijalni čovjek kojem je udahnut život, Duh, to jedinstvo stvorenog i nestvorenog (enosis) bude oboženo (theosis).
    Pošto je sve stvoreno ex nihilo, iz ničega, čovjek je prošao sve faze kako bi uistinu mogao da stekne sve što mu je potrebno za upravljanje svim stvorenim bićima. Dakle bilo je potrebno sve više duhovno napredovanje kako bi ljudsko djelovanje bilo zamijenjeno Božanskim energijama koja zapravo jedina djejstvuje. To je dinamički proces koji podrazumijeva sazrijevanje i uspinjanje u zajednicu sa Bogom. Za to je potrebno okretanje volje i njeno slobodno usmjeravanje i saradnja sa Bogom, znači ne po prinudi. Tu leži pad Adamov, koji je bio postavljen u Edenu, a tu leži i odgovor o ovaploćenju i rođenju Hristovom.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  8. #108
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Na znanje ateističkim teolozoma, Herkules nije rođen od djevice već je sin Zevsa i Alkmene koji su pošteno odradli posao predviđen za rođenje djeteta.

    Ateističke teologe je "uvjek" interesovalo nešto što su vidjeli koji dan ranije na nekom njihovom "naučnom" sajtu ili klipu koji širi dezinformacije, pa se tobože razumiju i u starogrčku mitologiju - vidi se s kakvim rezultatom

  9. #109
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mythologija je pravo ime
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  10. #110
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Mythologija je pravo ime
    Čije?

  11. #111
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta? Cega?
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  12. #112
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Da ne bih dužio, imam posla, za razliku od dežurnih lumpen ateista koji će penziju dočekati na ovom pdf-u...Pravoslavlje je put, istina i život.

    To je to.
    tipicni tenkre koji misli da samo on radi.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  13. #113
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Hvala ti. samo između reći i učiniti je more. Tako da, ipak, ne hvala. Ne treba mi moralisanje.

    Adamova priroda prije i poslije pada je ista priroda.
    Pad, grijeh, je simptom, nije bolest. Bolest je otuđenje, od Boga, od drugih, i najprije od sebe. Grijeh nije u juridičkom smislu krivica, iako se prečesto zloupotrebljava, već je promašaj cilja, jedinstva sa Bogom. Od stvaranja čovjeka "prema slici Božijoj", njegova je namjena da reflektuje, da njegova ljudska priroda izobražava, iako na mnogo jednostavniji način naravno božansku prirodu među stvorenim bićima kojima je postavljen kao neko ko im je gospodar, jer jedini čovjek ima mogućnost sticanja poznanja sebe, slobode, volje... Dakle, predispozicija čovjeka i njegovo predodređenje jeste da bude poput Boga, Bogom po blagodati. Da materijalni čovjek kojem je udahnut život, Duh, to jedinstvo stvorenog i nestvorenog (enosis) bude oboženo (theosis).
    Pošto je sve stvoreno ex nihilo, iz ničega, čovjek je prošao sve faze kako bi uistinu mogao da stekne sve što mu je potrebno za upravljanje svim stvorenim bićima. Dakle bilo je potrebno sve više duhovno napredovanje kako bi ljudsko djelovanje bilo zamijenjeno Božanskim energijama koja zapravo jedina djejstvuje. To je dinamički proces koji podrazumijeva sazrijevanje i uspinjanje u zajednicu sa Bogom. Za to je potrebno okretanje volje i njeno slobodno usmjeravanje i saradnja sa Bogom, znači ne po prinudi. Tu leži pad Adamov, koji je bio postavljen u Edenu, a tu leži i odgovor o ovaploćenju i rođenju Hristovom.
    Hvala, takođe
    Isus nikako nije mogao uzeti palu čovjekovu prirodu. On je nastavio onamo gdje je Adam pao. Što bi značilo da Isus nije imao sklonost KA grijehu. Mogao je samo slobodnom voljom ili iskušenjima kojima je kušana ....NAPOMINJEM.....Njegova ISKLJUČIVO slobodna volja. Tj. nije bio "opsjednut" ni sa čim (pa ni požudom ili kako je od milja zovu "POTREBOM" ), jer ništa Luciferovo nije bilo zakačeno za Njega. Tijelo Mu je bilo čisto! Zbog toga je bio rođen od strane djevice, i iz PAŽLJIVO birane loze! Da bi ovo mogao da shvatiš pročitaj i informiši se što znači "TELEGONIJA".

    VišejenegoočiglednodaAdamnijebioistiprijeineposred noposlijeneposlušnostiBožijojnaredbidanediraplod.

  14. #114
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    tipicni tenkre koji misli da samo on radi.
    tipična rkaću koja ni ne misli ništa.

    niti je u stanju da misli.

  15. #115
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Hvala, takođe
    Isus nikako nije mogao uzeti palu čovjekovu prirodu. On je nastavio onamo gdje je Adam pao. Što bi značilo da Isus nije imao sklonost KA grijehu. Mogao je samo slobodnom voljom ili iskušenjima kojima je kušana ....NAPOMINJEM.....Njegova ISKLJUČIVO slobodna volja. Tj. nije bio "opsjednut" ni sa čim (pa ni požudom ili kako je od milja zovu "POTREBOM" ), jer ništa Luciferovo nije bilo zakačeno za Njega. Tijelo Mu je bilo čisto! Zbog toga je bio rođen od strane djevice, i iz PAŽLJIVO birane loze! Da bi ovo mogao da shvatiš pročitaj i informiši se što znači "TELEGONIJA".

    VišejenegoočiglednodaAdamnijebioistiprijeineposred noposlijeneposlušnostiBožijojnaredbidanediraplod.
    Adventista je li tako?
    Sto se tice telegonije i svega ostalog vezano za to:
    Čistima je sve čisto, a nečistima i nevjernima ništa nije čisto, nego je nečist i njihov um i savjest
    Nije imao sklonost ka grijehu nije posljedica cistoga tijela vec u njegovom nastrojenju.
    Sljedstveno tome priroda nije pala nego se covjek otuđio i zatvorio za blagodat i izbavljenje od duhovne smrti.
    Mozda cu te sada sokirati ali Isus bi svakako umro i da nije razapet. Sve sto je rođeno mora da umre.
    Last edited by Ulix; 24-02-17 at 11:54. Reason: Da budem precizan
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #116
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    tipicni tenkre koji misli da samo on radi.
    Pusti butajla bre. Lik je toliko opterecen da je jednom prilikom izjavio da pakao zamislja kao mjesto gdje mora da slusa ateiste. A nas je svakim danom sve vise
    Pokusaj da posmatras stvari iz njegovog ugla. On je prakticno vec u paklu
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #117
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Adventista je li tako?
    Sto se tice telegonije i svega ostalog vezano za to:

    Nije imao sklonost ka grijehu nije posljedica cistoga tijela vec u njegovom nastrojenju.
    Sljedstveno tome priroda nije pala nego se covjek otuđio i zatvorio za blagodat i izbavljenje od duhovne smrti.
    Mozda cu te sada sokirati ali Isus bi svakako umro i da nije razapet. Sve sto je rođeno mora da umre.
    Što se tiče pionira adventnog pokreta.....ne znam....nisam siguran kako su oni stojali sa tim. Ali što se tiče ovih današnjih adventista....oni vjeruju(ne znam jesu li i prisiljeni na to) da je Isus uzeo palu čovjekovu prirodu. Između ostalog vjeruju da je Bog vaskrsnuo sam sebe??!!! Sve ovo je VRLO daleko od mene!
    Što se tiče tijela......u pitanju je genetika, jer ne može biti genetika ista nekog kome su roditelji bili ....da se izrazim.....bludnici, i nekog čiji se roditelji nisu odavali tim užicima Nadam se da smo se razumjeli? A telegonija ovaj problem vrlo jasno objašnjava. Kao i razloge današnje "devijantnosti" u ponašanju mladih ljudi. Sve je to usko povezano......ali dzaba sve i da su u stanju da razumiju, oni se ne bi odrekli takvog načina života. Previše im je sladak
    Naravno da bi Isusovo tijelo usljed starosti umrlo prirodnom smrću! Zar tu ima nešto nejasno?!
    Ovo mi je nejasno što si napisao....."Sljedstveno tome priroda nije pala nego se covjek otuđio i zatvorio za blagodat i izbavljenje od duhovne smrti".....što si pod tim mislio? Ne kapiram.

  18. #118
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Pusti butajla bre. Lik je toliko opterecen da je jednom prilikom izjavio da pakao zamislja kao mjesto gdje mora da slusa ateiste. A nas je svakim danom sve vise
    Pokusaj da posmatras stvari iz njegovog ugla. On je prakticno vec u paklu

    Izuzetno mi je drago što tako pomno pratiš moje pisanije...pa me čak i pokušavaš citirati. Međutim, kao što i većinu drugih stvari pogrešno interpretiraš i shvataš, tako si čak i moje neznatne i skromne misli netačno prenio. Pominjao sam lumpenateiste, jer samo takvi i dolaze na diskusije o religiji. Pravi ateisti o ne učestvuju u takvim pričama - prosto ne vjeruju i tačka. Inače, pominjao sam da zamišljam pakao kao jezivo mjesto gdje se čuju lumpenateističke priče o Nevidljivom Vrstomijenjajućem Vjerovatno-Slučajno-Besmislenom Procesu zvanom evolucija...Lijepo od tebe što ti svoju veselu družinu lumpenateista sve svrstavaš kao stanare pakla, ali mene ne svrstavaj tamo. Ovdje još uvijek imam izbor da ne obraćam pažnju na vas, što i činim.

    U poslednje vrijeme za vas koristim izraz ateistički teolozi jer ipak moram priznati da se na svoj naopak način bavite Bogom više nego mnogi vjernici. Samo tako nastavite.

  19. #119
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Izuzetno mi je drago što tako pomno pratiš moje pisanije...pa me čak i pokušavaš citirati. Međutim, kao što i većinu drugih stvari pogrešno interpretiraš i shvataš, tako si čak i moje neznatne i skromne misli netačno prenio. Pominjao sam lumpenateiste, jer samo takvi i dolaze na diskusije o religiji. Pravi ateisti o ne učestvuju u takvim pričama - prosto ne vjeruju i tačka. Inače, pominjao sam da zamišljam pakao kao jezivo mjesto gdje se čuju lumpenateističke priče o Nevidljivom Vrstomijenjajućem Vjerovatno-Slučajno-Besmislenom Procesu zvanom evolucija...
    Aha. Ti nam reci sta je pravi ateista :lolblue:

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Lijepo od tebe što ti svoju veselu družinu lumpenateista sve svrstavaš kao stanare pakla, ali mene ne svrstavaj tamo.
    S obzirom na kolicinu malicioznosti kojom svaki tvoj post odise, budi srecan sto je tvoja ideja boga obicna glupost jer bi medju prvima zavrsio tamo gdje ti se ne ide. Malo je ljudi na forumu koji su toliko puni mrznje kao ti.

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Ovdje još uvijek imam izbor da ne obraćam pažnju na vas, što i činim.
    Vidim.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Zamisli da na bilo kom radnom mjestu zaposlis covjeka koji ne vjeruje u evoluciju... Kuku.... Kakav intelektualni pigmej

    #pravdazaMaike
    One Ring to Rule them all...

  21. #121
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Aha. Ti nam reci sta je pravi ateista
    Rekao sam.


    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Malo je ljudi na forumu koji su toliko puni mrznje kao ti.
    Ti imaš mržnjometar ili šta već...ili projektuješ sebe u ono što meni pripisuješ?
    Kao izraz hrišćanske ljubavi, uvijek sam spreman tebi i ostalim lumpenateistima biti kum na krštenju, kad se odlučite za to. Takođe možete računati na podučavanje o osnovama vjeronauke, koliko mi to vrijeme bude dozvoljavalo. Zar je to mržnja?


    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Vidim.
    Ne vidiš.


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zamisli da na bilo kom radnom mjestu zaposlis covjeka koji ne vjeruje u evoluciju... Kuku.... Kakav intelektualni pigmej
    Stvarno strašno za zamisliti. Naročito tebi, curi mozak za tobom koliko si intelEgentan...
    Last edited by brutajle; 24-02-17 at 13:45.

  22. #122
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Ti imaš mržnjometar ili šta već...ili projektuješ sebe u ono što meni pripisuješ?
    Kao izraz hrišćanske ljubavi, uvijek sam spreman tebi i ostalim lumpenateistima biti kum na krštenju, kad se odlučite za to. Takođe možete računati na podučavanje o osnovama vjeronauke, koliko mi to vrijeme bude dozvoljavalo. Zar je to mržnja?
    Ocigledno je u tvom pisanju da mrzis ateiste. Nisi ni prvi ni poslednji i vrlo ste lako prepoznatljivi. Isto kao sto su lako prepoznatljivi dobrodusni Hriscani koji dobro misle i o najvecim neistomisljenicima. A tu pricu o podjeli na ateiste i "lumpenateiste" okaci macku o rep. Samo ti smetaju ateisti koji se usudjuju da izraze svoje misljenje i iznesu stavove koje nisi u stanju da osporis. I sta ti onda ostaje bez da pokusas takve ljude da svrstas u neku zamisljenu grupu "lumpenateista". Umjesto sto takvim glupostima pokusavas da se ogradis od znanja i od informacija koje ne zelis da cujes i da vidis, ucini sebi uslugu i pokusaj da naucis nesto nesto o stvarima o kojima ne znas apsolutno nista.
    Last edited by VanjaTheMan; 24-02-17 at 14:05.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #123
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Što se tiče pionira adventnog pokreta.....ne znam....nisam siguran kako su oni stojali sa tim. Ali što se tiče ovih današnjih adventista....oni vjeruju(ne znam jesu li i prisiljeni na to) da je Isus uzeo palu čovjekovu prirodu. Između ostalog vjeruju da je Bog vaskrsnuo sam sebe??!!! Sve ovo je VRLO daleko od mene!
    Što se tiče tijela......u pitanju je genetika, jer ne može biti genetika ista nekog kome su roditelji bili ....da se izrazim.....bludnici, i nekog čiji se roditelji nisu odavali tim užicima Nadam se da smo se razumjeli? A telegonija ovaj problem vrlo jasno objašnjava. Kao i razloge današnje "devijantnosti" u ponašanju mladih ljudi. Sve je to usko povezano......ali dzaba sve i da su u stanju da razumiju, oni se ne bi odrekli takvog načina života. Previše im je sladak
    Naravno da bi Isusovo tijelo usljed starosti umrlo prirodnom smrću! Zar tu ima nešto nejasno?!
    Ovo mi je nejasno što si napisao....."Sljedstveno tome priroda nije pala nego se covjek otuđio i zatvorio za blagodat i izbavljenje od duhovne smrti".....što si pod tim mislio? Ne kapiram.
    Nije se valjda problem izjasnit, ne vidim nista kompdomitujuce u tome. Naravno ne insistiram.
    Pretpostavljam da je neka protestantska opcija, ali nije ni vazno. Cisto zbog efikasnijeg odgovora.
    Da li tijelo ima memoriju i da li se svaka aktivnost prenosi zapisivanjem u genomu, mislim da je malo pretjerano, da ne upotrijebim drugi izraz. Mutacije su ceste ali da priroda izdvaja takve primjerke onda bi mogli da pricamo o nadcovjeku i nadrasi sto je obican nonsens. Nice se bavio tim temama ali sa sasvim drugim pristupom preko volje i zelje. Svakako ako to prenesemo u ravan Boga to bi onda znacilo da se neki proteziraju a nekima je ostavljeno da ispastaju bez obzira sta i time bi ovaj zivot izgubio smisao tj pokazalo se da je Bog nemilosrdan. Neka to nego je i covjek neslobodan.
    Stvari stoje upravo drugacije. Dolaskom Hristosa ponisten je prethodni zakon koji je cak pominjao prenosenje grijeha na sedmo koljeno, i uspostavljen je novi savrseni zakon ljubavi. Zar nijesu upravo fariseji i ostali kritikovali Hristosa sto jede sa grjesnicima i necistima.
    Ne. Dolaskom je ljudski rod izmiren sa Bogom i pokazalo se da Bog ne kaznjava i da je milosrdan i da svakog gresnika voli bez izuzetka.
    Stvari se mijenjaju iznutra prema vani a ne obratno. Spoljasnje ispunjavanje formi ne donosi unutrasnju promjenu. Slovo umrtvljuje a Duh ozivljava. Samo u ljudskim ocima je jedan covjek vrjedniji od drugog.

    To znaci da u svakom trenutku kada covjek postane otvoren i prijemciv za Boga ljudska priroda se obnavlja. Ne postoji grijeh koji moze da nadjaca milosrđe. Adam po izlasku iz Edena se pokajao ali je ostao problem smrti koji nije mogao da se prevaziđe. Sve do dolaska Hristosa.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  24. #124
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post




    Stvarno strašno za zamisliti. Naročito tebi, curi mozak za tobom koliko si intelEgentan...




    #pravdazaMaike
    One Ring to Rule them all...

  25. #125
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Nije se valjda problem izjasnit, ne vidim nista kompdomitujuce u tome. Naravno ne insistiram.
    Pretpostavljam da je neka protestantska opcija, ali nije ni vazno. Cisto zbog efikasnijeg odgovora.
    Da li tijelo ima memoriju i da li se svaka aktivnost prenosi zapisivanjem u genomu, mislim da je malo pretjerano, da ne upotrijebim drugi izraz. Mutacije su ceste ali da priroda izdvaja takve primjerke onda bi mogli da pricamo o nadcovjeku i nadrasi sto je obican nonsens. Nice se bavio tim temama ali sa sasvim drugim pristupom preko volje i zelje. Svakako ako to prenesemo u ravan Boga to bi onda znacilo da se neki proteziraju a nekima je ostavljeno da ispastaju bez obzira sta i time bi ovaj zivot izgubio smisao tj pokazalo se da je Bog nemilosrdan. Neka to nego je i covjek neslobodan.
    Stvari stoje upravo drugacije. Dolaskom Hristosa ponisten je prethodni zakon koji je cak pominjao prenosenje grijeha na sedmo koljeno, i uspostavljen je novi savrseni zakon ljubavi. Zar nijesu upravo fariseji i ostali kritikovali Hristosa sto jede sa grjesnicima i necistima.
    Ne. Dolaskom je ljudski rod izmiren sa Bogom i pokazalo se da Bog ne kaznjava i da je milosrdan i da svakog gresnika voli bez izuzetka.
    Stvari se mijenjaju iznutra prema vani a ne obratno. Spoljasnje ispunjavanje formi ne donosi unutrasnju promjenu. Slovo umrtvljuje a Duh ozivljava. Samo u ljudskim ocima je jedan covjek vrjedniji od drugog.

    To znaci da u svakom trenutku kada covjek postane otvoren i prijemciv za Boga ljudska priroda se obnavlja. Ne postoji grijeh koji moze da nadjaca milosrđe. Adam po izlasku iz Edena se pokajao ali je ostao problem smrti koji nije mogao da se prevaziđe. Sve do dolaska Hristosa.
    Božija crkva je narod razasut po svijetu. I ona je nevidljiva iz raznoraznih razloga. Ima ih u raznim crkvama, što tradicionalnim, što manjim vjerskim skupinama. Razasuta je i nevidljiva, ali postoji. I kad dodje vrijeme velike nevolje postaće i vidljiva. Jer će se svako morati izjasniti. Niko neće moći sa jednom g*zicom na dvije stolice $eđet Crkva nije 4 zida. Sve što je uokvireno nekim zidovima je fabrika za pravljenje novca. Ne bih imao ništa protiv pionira adventizma na čelu sa Elen Vajt, ali danas je NA ŽALOST situacija drugačija.
    Isus nije došao da svojom žrtvom ukine zakon. Opasno se varaš! I da sam na tvom mjesto obratio bih pažnju na to. Jer može da bude poslije kasno, a VELIKI je ulog u pitanju. Isus je svojom smrću pokazao kako je zakon nepromjenjiv i istakao ga da se svi u njemu mogu gledati kao u OGLEDALU! Da vide đe su u odnosu na relaciji SVIJET(koji je ubio Hrista) - Isus.
    Vidim da se nisi pretjerano zainteresovao za TELEGONIJU Da jesi ne bi pisao kako pišeš. Kako hoćeš. Ipak pošto si "vjernik", onda ti je valjda jasno što stavljaš na KOCKU.........pa ti samo izvoli
    Last edited by pecaros; 24-02-17 at 16:45.

Page 5 of 19 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 03-05-05, 11:34
  2. Katolicanstvo i pravoslavlje
    By Bonja the Zmaj in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-05, 14:59
  3. Sveti Sava okuplja celo pravoslavlje
    By veliki majstor in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 07-04-04, 21:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •