Page 3 of 19 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 466

Thread: Pravoslavlje

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Rakune od kad sam cuo da imas problem sa pritiskom, odlucio sam da te potpuno ignorisem. Netreba mi nista da te na dusu nosim. Zamisli nesto ti se desi... bjez tamo.

  2. #52
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Prvo:
    ako nastavite vas dvojica da se za*jebavate ja ne mogu da se skoncentrišem na odgovor od smeja.

    Drugo:

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja jedino sto vidim jeste da si napisao predpostavke.
    Moja je jedina predpostavka bila da sam ocekivao da mozete procitat recenicu, koja je prosta, i objasniti je.
    pitanje je jako prosto : Ako je Bog tvorac svega vidljivog i nevidljivog, kako u drugoj recenici se tvrdi da Isus nije stvoren. Jel isus bio vidljiv il nevidljiv?
    Pročitaj šta si napisao: Stvoritelj svega vidljivog i nevidljivog... Isus nije stvoren.
    Dakle nijedno od toga. Odatle slijedi da je Isus šta? Osim rođen naravno
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pročitaj šta si napisao: Stvoritelj svega vidljivog i nevidljivog... Isus nije stvoren.
    Dakle nijedno od toga. Odatle slijedi da je Isus šta? Osim rođen naravno
    Cus ti Isus nije bio vidljiv nit nevidljiv no rodjen. Ako ga ti dofaces Jevandjelja ja se pomamio, ali dobro je da si siguran u to sto rece.

    potpuno je jasno da tvrdnja iz prve recenice je protiv rijecna tvrdnji iz druge recenice i da je druga tvrdnja potpuno bizarna i bez utemeljenja u Isusovom ucenju.

  4. #54
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da bi shvatio nešto ipak moraš malo da se potrudiš.

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Logička konstrukcija se vrši u unaprijed zadatim pojmovima što ovđe nije slučaj.
    Rođen ali ne i stvoren se odnosi da nije stvoren kao ljudi od strane Oca, već rođen. To su ipak metafizični pojmovi i treba ih sagledavati u njihovom okruženju a be našim pretpostavkama.
    Hajde sad to spoji sa onim, pa vidi radi li.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Vidim ja odlicno, da ti pojma o onome sto je Isus govorio u Jevandjeljima nemas. I onda mi je sve sad logicno.

    Ti ocigledno nisi u mogucnosti da nobjasnis ovu kontradikciju bilo kojim argumentima. A koja nije jedina u drugoj recenici. No reko od jedne da pocnem.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nije isus pisao jevandjelja.. ona su par stotina godina stara prepisivana dokumenta, rekla kazala koja su izabrana od strane svestenika. Ostala koja nijesu odgovarala politici crkve spaljena su.


    Izabrali su 4 od hiljadu...


    Veli isus pricao leleed

    #ImpeachTrump
    One Ring to Rule them all...

  7. #57
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Vidim ja odlicno, da ti pojma o onome sto je Isus govorio u Jevandjeljima nemas. I onda mi je sve sad logicno.

    Ti ocigledno nisi u mogucnosti da nobjasnis ovu kontradikciju bilo kojim argumentima. A koja nije jedina u drugoj recenici. No reko od jedne da pocnem.
    Simvol vjere nije u Jevanđeljima iako vuče svoju potku iz njih.
    Ja objasnih zašto nije kontradiktorno a što ti to ne možeš ili nećeš da ukapiraš je drugo.
    E sad raspravljat se sa vama jes nije je ipak malo glupo makar poslije 2000 godina.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nije tu nista glupo... to je pitanje vjecnog zivota.


  9. #59
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    hahaha hehehe... dobro, malo se sprduckamo... Vidi, ni meni se islam ne svidja i ne vjerujem u Kuran pa se ne sprdam sa tim. Nije sramota nešto ne razumjet i pitat. Druga je stvar da li ti u to vjeruješ ili ne. To je ostavljeno svakom po slobodi.

    Prije svega, nije ti dobar taj citat: "Vjerujem u jednoga Boga (tu treba zarez, pa onda ide nabrajanje), Oca.... i Sina....i Duha Svetog... mislim da je tu, ako te kapiram, razlog nelogičnosti na koju si ti htio da ukažeš. Čak sam posumnjao da si namjerno "bacio udicu", al sam onda vidio da na nekim vikipedijama stvarno tako stoji. Pročitaj sad sve to opet (sa zarezom) pa reci dal se nešto mijenja?! ... pa da onda nastavimo dalje

  10. #60
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Nije tu nista glupo... to je pitanje vjecnog zivota.
    Ovo si ti na klipu Ego?
    Ovo na 18:34 do 18:4o, ja mislim da si i ti tada ukapirao.
    Elem, sve si pročitao sve piše ja i dalje ne znam šta ti nije jasno.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A zapravo na englesku verziju, nikejski krid u orginalu ide ovako:

    Τοὺς δὲ λέγοντας, ὅτι ἦν ποτε ὅτε οὐκ ἦν, καὶ πρὶν γεννηθῆναι οὐκ ἦν, καὶ ὅτι ἐξ οὐκ ὄντων ἐγένετο, ἢ ἐξ ἑτέρας ὑποστάσεως ἢ οὐσίας φάσκοντας εἶναι, [ἢ κτιστόν,] τρεπτὸν ἢ ἀλλοιωτὸν τὸν Υἱὸν τοῦ Θεοῦ, [τούτους] ἀναθεματίζει ἡ καθολικὴ [καὶ ἀποστολικὴ] Ἐκκλησία.

    prevod:

    [But those who say: 'There was a time when he was not;' and 'He was not before he was made;' and 'He was made out of nothing,' or 'He is of another substance' or 'essence,' or 'The Son of God is created,' or 'changeable,' or 'alterable'— they are condemned by the holy catholic and apostolic Church.]


    Gledaj ti to... kakvo laganje....

  12. #62
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pravi vjernici ne postavljaju sebi toliko pitanja inace bi postali ateisti.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djuza23 View Post
    Vidi, ni meni se islam ne svidja i ne vjerujem u Kuran...
    U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: Ako me tko ljubi, čuvat će moju riječ pa će i Otac moj ljubiti njega i k njemu ćemo doći i kod njega se nastaniti. Tko mene ne ljubi, riječi mojih ne čuva. A riječ koju slušate nije moja, nego Oca koji me posla. To sam vam govorio dok sam boravio s vama. Branitelj – Duh Sveti, koga će Otac poslati u moje ime, poučavat će vas o svemu i dozivati vam u pamet sve što vam ja rekoh. Mir vam ostavljam, mir vam svoj dajem. Dajem vam ga, ali ne kao što svijet daje. Neka se ne uznemiruje vaše srce i neka se ne straši. Čuli ste, rekoh vam: ’Odlazim i vraćam se k vama.’ Kad biste me ljubili, radovali biste se što idem Ocu jer Otac je veći od mene. Kazao sam vam to sada, prije negoli se dogodi, da vjerujete kad se dogodi.
    (Iv 14, 23-29)

  14. #64
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Pravi vjernici ne postavljaju sebi toliko pitanja inace bi postali ateisti.
    Nije problem postaviti pitanje. Da bi u nešto vjerovao moraš da znaš nešto o tome, a niko se nije naučen rodio. Problem je kada kreneš agresivno da ubjeđuješ druge da je to u šta oni vjeruju budalaština, glupost i laž... to već nije ateizam, to je patologija.

  15. #65
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    5 Posts

    Default



    Last edited by djuza23; 09-02-17 at 19:43.

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Sva se pitanja svode na jedno. Ko ljubi Boga a ko ne.

    A ko ljubi Boga taj mora ljubit istinu, ma sto ona bila.

    Ja opet mislim, sreca je sto velika vecina ljudi nema pojma o ovome, e bi grijeh veliki nosili znajuci a krseci.

    Nemoze covjek koji sazna istinu nikad bit ateista. Ateista vjeruje po najvise njima, jer on prihvata njihovu viziju religije kao svoju - samo obnazenu, bez njihovog foliranja. I njemu je to izgovor.

    Agnostik na drugu stranu je pak neko ko nije uvjeren i otvoren je argumentima koje moze shvatiti, a onaj koji vjeruje - on vjeruje u Rijec od Boga. To je jedino sto moze bit osnova prave vjere, ostalo....

    E sad sto je Gandalf spomenuo, sto je to doista Rijec od Boga a sto malverzacije nekih ljudi... znate sto, vrijedne stvari - njih mora covjek da trazi i za njima traga, drukcije nebi bile toliko vrijedne.

    Ako je kome zbog lijestine lakse izgeneralizovati sve i ne tragat za potpunijom iztinom... pa i to moze bit nagrada, jel da onaj kome se ne trazi - ne nadje.

  17. #67
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li ko od vas vidjeo nesto "paranormalno" u svom zivotu? Ja sa logicne(i ne logicne) strane, ne. I kako da vjerujes necemu sto nisi vidjeo, sto nisi gledao, ali sto citas? Citam ja Stephen Kinga, da li je to "informacija"? I don't think so. "Vjerovanje"...sta je? Vjerujem ja da me momak nikad nece prevariti, vjerujem da ce mi komso vratit' pare koje mi ne duguje? Ne. Ni u to ne vjerujem. Trenutno pratim seriju Vikings koja mi se bas svidja i citala malo o njima. I dalje ne vjerujem u Odina.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  18. #68
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A zapravo na englesku verziju, nikejski krid u orginalu ide ovako:

    Τοὺς δὲ λέγοντας, ὅτι ἦν ποτε ὅτε οὐκ ἦν, καὶ πρὶν γεννηθῆναι οὐκ ἦν, καὶ ὅτι ἐξ οὐκ ὄντων ἐγένετο, ἢ ἐξ ἑτέρας ὑποστάσεως ἢ οὐσίας φάσκοντας εἶναι, [ἢ κτιστόν,] τρεπτὸν ἢ ἀλλοιωτὸν τὸν Υἱὸν τοῦ Θεοῦ, [τούτους] ἀναθεματίζει ἡ καθολικὴ [καὶ ἀποστολικὴ] Ἐκκλησία.

    prevod:

    [But those who say: 'There was a time when he was not;' and 'He was not before he was made;' and 'He was made out of nothing,' or 'He is of another substance' or 'essence,' or 'The Son of God is created,' or 'changeable,' or 'alterable'— they are condemned by the holy catholic and apostolic Church.]


    Gledaj ti to... kakvo laganje....
    Hoćeš da kažeš ne vjeruješ da je tako, jer to je max koji možeš da izjaviš.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Moguce je Ulix da je djuzla dao bolju diagnozu o tome sto pise tu od mene. On veli to je patologija.

  20. #70
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Opasno je kad moraš da si high da bi skontao neke stvari.
    Ova štiva traže prije svega smirenje.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Misli ti Ulix sto ti volja, ma je najopasnije oslanjat se inakoga lise Boga.

    Ja vidim da tebe jevandjelja i ono sto je isus rekao, a jasno je protvrijecno drugoj recenici, ne zanimavaju mnogo.

    Kad biste me ljubili, radovali biste se što idem Ocu jer Otac je veći od mene. Kazao sam vam to sada, prije negoli se dogodi, da vjerujete kad se dogodi.
    (Iv 14, 23-29)
    Nemoj mi zamjeiti ako vise paznje u daljoj diskusiji posvetim razgovoru sa onima koji ipak su nesto procitali ili imaju manje problema da objasne svoja uvjerenja.

  22. #72
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Meni odgovara ako nastaviš sa drugima da razgovaraš. Ja ću još samo ovo i idem.

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ova štiva traže prije svega smirenje.
    "Koji budući u obličju Božijem, nije smatrao za otimanje to što je jednak sa Bogom."
    Filipljanima 2,6

    Poyy
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  23. #73
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    to je pitanje vjecnog zivota
    Sustina svake vere bez koje nijedna ne bi postojala. Dosta sam o tome govorio na ranijim ovakvim temama pa da se ne ponavljam previse ali kada bi svako ko sebe smatra iskrenim vernikom samo poceo da RAZMISLJA kako bi izgledao takav zivot u jednom takvom monotonom stanju kao sto je Carstvo Nebesko tesko mi je da zamislim da bi i dalje bio odusevljen tom idejom. Jednom kada ti zivot vise nema nikakav cilj, takvo stanje ti brzo postane isprazno i monotono i baci te u depresiju. Razmislite zasto svi oni silni bogatasi koji su se nakupili para za deset zivota i dalje ostaje u biznisu, idu na sastanke, vode kompanije umesto da se penzionisu i zive do kraja zivota u svojevrsnom raju. A kada njihova deca pokusaju tako nesto obicno ubrzo postanu narkomani ili problematicne licnosti.

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Meni odgovara ako nastaviš sa drugima da razgovaraš. Ja ću još samo ovo i idem.



    "Koji budući u obličju Božijem, nije smatrao za otimanje to što je jednak sa Bogom."
    Filipljanima 2,6

    Poyy
    Ovaj ti je post vec nesto drugo. Mora smo se silu cerat da se latimo Biblije.


    A sto bi ti mene savjetovao Ulix, sad?

    Kome ja sad da vjerujem, Isusu ili Pavlu?

  25. #75
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Kad biste me ljubili, radovali biste se što idem Ocu jer Otac je veći od mene. Kazao sam vam to sada, prije negoli se dogodi, da vjerujete kad se dogodi.(Iv 14, 23-29)
    Ok je to pitanje, al ako nastavimo ovako kako smo krenuli da se vatamo za svaki zarez, mogli bi do u beskonacno... Sva ova pitanja su vec "100" puta pitana i "100" puta je na njih odgovarano... "pun" ih je internet. Tako da, sledeci put bi ti mogao malo da se potrudis i proguglas da ne moram ja da se mucim сваки пут
    Evo jedan od odgovora, citiram:
    „Ја и Отац – ЈЕДНО Смо.” – по суштини, т.ј. и ја сам исто по сушини што и Отац. Као што је и међу нама људима син исто толико човек као и отац, тако је и Христос исто толико Бог као и Отац. Његош каже „нема ученика изнад учитеља свога“. Слично томе, као што је међу нама људима отац већи од сина, тако исто је и Бог Отац узрок Сину и већи је од њега. Као што је и међу нама људима син дужан да поштује оца који га је родио, да му буде послушан и захвалан, тако је и Христос молио свога Оца и захваљивао му кад је требало. Ако се то очекује од нас, колико то онда више приличи Божанству?

Page 3 of 19 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 03-05-05, 12:34
  2. Katolicanstvo i pravoslavlje
    By Bonja the Zmaj in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-05, 15:59
  3. Sveti Sava okuplja celo pravoslavlje
    By veliki majstor in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 07-04-04, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •