Page 11 of 19 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 251 to 275 of 466

Thread: Pravoslavlje

  1. #251
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Svako učenje koje isključuje Isusa iz "dijela" božanstva, a kao i Svetoga Duha, je luciferski nadahnuto učenje. Vi očigledno imate neki NEJASNI problem sa božanskom hijerarhijom?? Ako bi bilo tako....onda gledajući vašim očima, kako da shvatimo Boga kao ličnost, a SVEPRISUTAN je? Ako Prihvatate Boga kao ličnost a sa takvim atributima koje ima, zašto ne prihvatate Njegovog jedinorodnog Sina? Ili zašto ne prihvatate Svetoga Duha?

  2. #252
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Đe je Ego onaj tvoj post đe izjavljuješ da su ti Muslimani braća po vjeri?
    Kad je to rekao i jeste bio u pravu

    Judeizam }
    Hrišćanstvo } AVRAMSKE RELIGIJE
    Islam }
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #253
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zna on zašto ga je to pitam. Jedno je tolerisat neznanje drugo tolerisat bezobrazluk.

    Nego da završimo i sa tim Avraamovskim religijama, što bi rekao Pecaroš da postavimo hijerarhiju više, mada će Ego opet gledat da izvrda sa nekakvim drugim Kuranom, Upanišadama i sl. Iako sve govore jedno.

    33 Odgovoriše mu: Mi smo sjeme Avraamovo, i nikad nikome nismo robovali. Kako ti govoriš: postaćete slobodni?
    34 Isus im odgovori: Zaista, zaista vam kažem da svaki koji čini grijeh rob je grijehu.
    35 A rob ne ostaje u kući vavijek, sin ostaje vavijek.
    36 Ako vas, dakle, Sin oslobodi, zaista ćete biti slobodni.
    37 Znam da ste sjeme Avraamovo; ali tražite da me ubijete, jer moja riječ nema mjesta u vama.
    .
    .
    41 Vi činite djela oca svojega. Tada mu rekoše: Mi nismo rođeni od bluda; jednoga oca imamo - Boga.
    42 A Isus im reče: Kad bi Bog bio otac vaš, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer nisam došao sam od sebe, nego me On posla.
    54 A Isus odgovori: Ako ja proslavljam samoga sebe, slava je moja ništa. Otac je moj onaj koji me proslavlja, za koga vi govorite da je Bog vaš,
    55 I ne poznajete ga, a ja ga znam. I ako rečem da ga ne znam, biću laža kao i vi. Nego ga znam, i riječ njegovu držim.
    56 Avraam, otac vaš, bio je rad da vidi dan moj; i vidje i obradova se.
    57 A Judejci mu rekoše: Još nemaš ni pedeset godina, a Avraama si vidio?
    58 A Isus im reče: Zaista, zaista vam kažem: prije nego Avraam nastade, Ja jesam.
    59 Tada uzeše kamenje da bace na njega;
    Jn 8

    Tako da su stvari veoma jednostavne. Ništa više, i ništa manje.
    Last edited by Ulix; 08-03-17 at 17:59.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  4. #254
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Simbol vs. Idol

    Šta je simbol, a šta idol?
    Vrlo interesantno pitanje.

    Valjda su to situacije kada karakter nadjača racio.

    Idol je znak koji se mistifikacijom modifikuje u simbol. Ekstrovertne osobe je veoma lako pobuditi i probuditi mračnu (ne(u)shvatljivu prirodu) nesvjesnog.

    Ko govori u ime Idola? - to je jako bitno, vaja nečiji karakter.
    Last edited by gaul; 08-03-17 at 18:47.

  5. #255
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Svako učenje koje isključuje Isusa iz "dijela" božanstva, a kao i Svetoga Duha, je luciferski nadahnuto učenje. Vi očigledno imate neki NEJASNI problem sa božanskom hijerarhijom?? Ako bi bilo tako....onda gledajući vašim očima, kako da shvatimo Boga kao ličnost, a SVEPRISUTAN je? Ako Prihvatate Boga kao ličnost a sa takvim atributima koje ima, zašto ne prihvatate Njegovog jedinorodnog Sina? Ili zašto ne prihvatate Svetoga Duha?
    To su neke pecaros tanke slamcice. U citavim Jevandjeljima, i nidje drugdje, se samo JEDNOM spominje rijec (grcka) monogenes, koju su preveli jedinorodni, unatoc svemu sto je Isus rekao. To je besmisleno, jer ocigledno je Isus bio covjek ka mi. Ada malo puta se to spominje, za toliko koliko velite da je to vazno. Pisalo bi to jos koji put da je to tako. No kako vi volja, vasa glava vase znanje vas razum. Nema tu sto

    Ti spominja nesto Rijec Boziju...

    A kao priznajes nesto da je Rijec Bozija a nesto ne? jel te ja shvatam to dobro ili sam te krivo shvatio? Koje ti to dokaze imas bez svoj neke socijalne interese da zboris tako?

    Evo vidji sto pise u Kuran za Adama - koji je stvoren isto ka Isus (a i mi valjda?!)

    Kako možete da ne vjerujete u Boga, vi koji ste bili ništa, pa vam je On život dao; On će, zatim, učiniti i da pomrete i poslije će vas oživiti, a onda ćete se Njemu vratiti. #
    On je za vas sve što postoji na Zemlji stvorio, zatim je Svoju volju prema nebu usmjerio i kao sedam nebesa ga uredio; On sve zna. #
    A kada Gospodar tvoj reče andjelima: “Ja ću na Zemlji namjesnika postaviti!” – oni rekoše: “Zar će Ti namjesnik biti onaj koji će na njoj nered činiti i krv proljevati? A mi Tebe veličamo i hvalimo i, kako Tebi dolikuje, štujemo.” On reče: “Ja znam ono što vi ne znate.” #
    I pouči On Adama nazivima svih stvari, a onda ih predoči andjelima i reče: “Kažite Mi nazive njihove, ako istinu govorite!” #
    “Hvaljen neka si” – rekoše oni – “mi znamo samo ono čemu si nas Ti poučio; Ti si Sveznajući i Mudri.” #
    “O Adame,” – reče On – “kaži im ti nazive njihove!” I kad im on kaza nazive njihove, Bog reče: “Zar vam nisam rekao da samo Ja znam tajne nebesa i Zemlje i da samo Ja znam ono što javno činite i ono što krijete!” #
    A kada rekosmo andjelima: “Poklonite se Adamu!” – oni se pokloniše, ali Djavo ne htjede, on se uzoholi i posta nevjernik. #
    Last edited by Ego_and_his_own; 08-03-17 at 21:39.

  6. #256
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Zna on zašto ga je to pitam. Jedno je tolerisat neznanje drugo tolerisat bezobrazluk.

    Nego da završimo i sa tim Avraamovskim religijama, što bi rekao Pecaroš da postavimo hijerarhiju više, mada će Ego opet gledat da izvrda sa nekakvim drugim Kuranom, Upanišadama i sl. Iako sve govore jedno.




    Jn 8

    Tako da su stvari veoma jednostavne. Ništa više, i ništa manje.
    Potvrdi Isus Jovana za proroka :"I ne mislite i ne govorite u sebi: Imamo oca Avrama; jer vam kažem da može Bog i od kamenja ovog podignuti decu Avramu."

  7. #257
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Tako je, može stvoriti Avraamovu djecu i od kamenja

    33 Odgovoriše mu: Mi smo sjeme Avraamovo,
    .
    .
    42 A Isus im reče: Kad bi Bog bio otac vaš, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer nisam došao sam od sebe, nego me On posla.
    Vidiš li razliku?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  8. #258
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ulix, ko je odje bezobrazan vidi se jasno.

    Sve tvrdnje neke ...

    Sve nesto na pola....

    Kad dajes ko na kasikicu...

    A prosti brate to znanje odje da ga svi vidimo.

    Pricate odje kako je Isus Bog i kako je Bog i Sveti Duh dva razlicita indentiteta (bez ikakvog dokaza) i tvrdite da ko ne vjeruje to ne vjeruje pravo.

    A ma nemoj? Vi ste momci se oslonili ne na Boziju Rijec no na ljudsku - popova.

    To Isus nidje nije spominjao, no je cak i rekao da je Bog Duh. No su ti popovi bili zloce neke pa su sve iskrivljeno shvatili.

    Da su oni postovali Isusa i njegove zapovijedi, oni bi blagosiljali a ne proklinjali.

    No su mrznjom bratomrznom svakog ko ne misli ka oni proklinjali. Meni je jasno zasto vi pricate sto pricate jer imate drugija interesa u drustvu, jer vi jasno dokaza nikakvog nemate na ono sto sam iznio, samo zmurite.

    Vidjite sami koliko vi to vrijedi i jel to dobra trgovina, ja vas necu ubedjivati.

  9. #259
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A izvini kakoe? Jesi dobar? Kakoe sa galoovom?
    Šta treba još da ti se napiše da bi ti vidio?

    58 A Isus im reče: Zaista, zaista vam kažem: prije nego Avraam nastade, Ja jesam.
    Da li tvoja učena glava može ovo da objasni ali ne bježanjem u gluposti no ovo što piše jasno i glasno??

    Hint: Ja sam onaj koji Jesam.
    Last edited by Ulix; 08-03-17 at 22:11.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #260
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Tako je, može stvoriti Avraamovu djecu i od kamenja



    Vidiš li razliku?
    Svi smo mi od Boga izasli, a jesmo li bili krsi prije il sto drugo to ti neznam a sumnjam da i jedan krs to zna ako je bio pretvoren.

    Sve je nas Bog stvorio od njega smo izasli i ka njemu cemo se vratiti.





    Znash li ti da su Arapi i Jevreji zapravo bioski potomci Avrama? Braca po Ocu?

    Arapi su potomci od sluskinje koju je Sara prvo nagovorila da zacne dijete Avramu pa je otjerala.

    Kuran zapravo otkriva mnoge detalje o mnogim dogadjajima opisanim u Tori i Jevandjeljima.

    Ko god ima ikakvog znanja i citao je Bibliju moze da nadje toliko referenci da nemoze posumnjat bez ako bas hoce, radi nekog drugog interesa.
    Last edited by Ego_and_his_own; 08-03-17 at 22:16.

  11. #261
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Svi smo mi od Boga izasli, a jesmo li bili krsi prije il sto drugo to ti neznam a sumnjam da i jedan krs to zna ako je bio pretvoren.

    Sve je nas Bog stvorio od njega smo izasli i ka njemu cemo se vratiti.
    Eto šta da ti kažem bez samo je u tome stvar.
    Ne može se tebi pokazat ako nećeš da vidiš, niko te ne može naćerat.

    24 Zato vam i rekoh da ćete pomrijeti u grijesima svojim; jer ako ne povjerujete da Ja jesam, pomrijećete u grijesima svojim.
    Jn 8
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  12. #262
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Eto šta da ti kažem bez samo je u tome stvar.
    Ne može se tebi pokazat ako nećeš da vidiš, niko te ne može naćerat.


    Jn 8

    Vi zapostavljate sto je Isus zapravo rekao i koje nam je Zapovijesti od Boga donio. No vas je djavo ponio pa fantazirate.



  13. #263
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ego nemoj da daviš temu sa slikama da te zamolim.
    Imaš citate iz Pisma, tražio si ih, njih preskačeš i zatrpavaš temu samo. Nećemo komentarisat bolje je, ne postavljaj bilborde ovđe.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  14. #264
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ego nemoj da daviš temu sa slikama da te zamolim.
    Imaš citate iz Pisma, tražio si ih, njih preskačeš i zatrpavaš temu samo. Nećemo komentarisat bolje je, ne postavljaj bilborde ovđe.
    Druze ja sam ti postavio citat iz Kurana dje se jasno kaze da Bog nit je rodio nit je rodjen i da Mu niko ravan nije, da je On jedan i iznad svakog.

    Isus je rekao:

    "Opominjte se rijeci koje vam rekoh, nije veci onaj koji je poslan od onog koji ga je poslao."

    Koliko je puta to spomenuo? Ali tebe briga.

    Vi jednacite Isusa sa Bogom, a on je i hranu jeo i Bogu se molio i covjek od krvi i mesa je bio.

    Ono sto je Isus rekao je zapravo da je Covjek Hram Boziji, i da je njegov Duh u covjeka koji oce da vjeruje.

    A dokaz tome je upravo sto Jovan rece:


  15. #265
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Vi jednacite Isusa sa Bogom, a on je i hranu jeo i Bogu se molio i covjek od krvi i mesa je bio.
    Da, zamisli, Bog je bio među ljudima. Za nevjerovat je l da.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #266
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ma cujes ti Ulix sto rece pecaros? Bog je sve prisutan. pa kako je bio medju nama?

  17. #267
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa jeste Ego, osim što je vječno prisutan mogao si tu Prisutnost i da dodirneš. Ono, kao ja i ti sad, živ na zemlji.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #268
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa ako cemo se slozit da vjerujemo da je Bog vjecan i sve prisutan, kako moze iko da posumnja da je Bog slao ljude slicne Isusu u svoje Ime i drugim narodima i u jos starijim vremenima?

    Gle sto kaze u Pjesmi Gospodnjoj, Hare Krishna za Boga, kad se arjuna, akter u knjizi kome Krisna objasnjava da se ne zabuni sa mnogim formama koje On sebi uzima - forma Hare Krishna u tom slucaju i objasnjava koji ljudi zapravo religiozno sluze Njemu:

    Najveći i nasavršeniji cilj

    "O najbolji među Bharata,
    četiri vrste religioznih ljudi počinju da posvećeno služe Meni -
    potreseni,
    koji traži bogastvo,
    koji je ispitiv,
    i onaj koji traži znanje o Apsolutnom.

    Od tih, onaj koji je u punom znanju
    i koji je uvijek u čistoj posvećenosti je najbolji.
    Jer Ja sam mu veoma mio, i on je mio Meni.

    Svi ovi posvećenici su nesumnjivo veličanstvene duše,
    ali onaj koji se nasao u znanju o Meni
    Ja ga smatram isto kao Sebe.
    Bijuci predan Mojoj transcedetalnoj ulozi,
    on je siguran da Me sadrži.
    najveći i najsavršeniji cilj."

    Bhagavad Gita

  19. #269
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    To su neke pecaros tanke slamcice. U citavim Jevandjeljima, i nidje drugdje, se samo JEDNOM spominje rijec (grcka) monogenes, koju su preveli jedinorodni, unatoc svemu sto je Isus rekao. To je besmisleno, jer ocigledno je Isus bio covjek ka mi. Ada malo puta se to spominje, za toliko koliko velite da je to vazno. Pisalo bi to jos koji put da je to tako. No kako vi volja, vasa glava vase znanje vas razum. Nema tu sto

    Ti spominja nesto Rijec Boziju...

    A kao priznajes nesto da je Rijec Bozija a nesto ne? jel te ja shvatam to dobro ili sam te krivo shvatio? Koje ti to dokaze imas bez svoj neke socijalne interese da zboris tako?

    Evo vidji sto pise u Kuran za Adama - koji je stvoren isto ka Isus (a i mi valjda?!)
    Dobro znam na čemu sam vjeru temeljio. Takođe dobro znam na koji način su je drugi "iskrivljivali". I uporedo sa "njihovim" greškama koje su mi bile ČAK svjedočanstvo više, doša sam dokle sam doša. Možeš ti nazvati moje dokaze imenima kakvim želiš. Trenutno sam daleko od toga da tebi ili bilo kome drugom iznosim i citiram "činjenice"(a ima ih MNOGO), na koje biste opet vi udarili kontru vadeći....ne rečenice, nego mnogi idu dotle da vade čak i riječi iz konteksta!
    Biblija je jasna.....Bog Otac, Sin, i On koji nas sad osvjedočava, a koga je Isus "poslao" da nas tješi! Nema četvrtoga, i nikakve filozofije.
    A, ako možete da prihvatite Boga Oca kao LIČNOST, a pridajete mu atribute Svetoga Duha.......ne vidim razlog koji vas koči.
    Ali, kako si upravo ti rekao....."No kako vi volja, vasa glava vase znanje vas razum."

  20. #270
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    (Ego traži veliku sliku sa rogobatnim citatom... budite strpljivi)
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #271
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    E bas mi je drago sto si takav, posle Vanje i Ulix-a si ka melem. Oni ti ne priznaju da se ne pitaju ni za sta bez za svoje misljenje. Za tako nesto jes potrebna svijest.

    A Svijest o svemu ima samo Bog i daje je onoliko koliko On kome hoce. E sad ti kazes Bog nije Licnost, a ja neznam sto ti pod rijec podrazumijevas "Licnost"?

    Znas da je pisano da je Mojsije razgovarao licem u Lice sa Bogom?

  22. #272
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Šta ćeš, slabost moj Ego.

    Nego znam ja šta je, ti u stvari nijesi pročitao Novi Zavjet do kraja.

    19 Idite, dakle, i naučite sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetog Duha
    Mt 28
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  23. #273
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    E bas mi je drago sto si takav, posle Vanje i Ulix-a si ka melem. Oni ti ne priznaju da se ne pitaju ni za sta bez za svoje misljenje. Za tako nesto jes potrebna svijest.

    A Svijest o svemu ima samo Bog i daje je onoliko koliko On kome hoce. E sad ti kazes Bog nije Licnost, a ja neznam sto ti pod rijec podrazumijevas "Licnost"?

    Znas da je pisano da je Mojsije razgovarao licem u Lice sa Bogom?
    Pazi.....
    Prisutan sam bio gdje su ljudi(i to vrlo teološki potkovani) tvrdili da je Bog Otac toliko velik da je sposoban da istovremeno umre na krstu i opet vaskrsne sam sebe ......Ovo je ipak mnogo veća nebuloza od nipodaštavanja Isusa da je Bog. Ali nazivajući Isusa anđelom, ili bilo "kakvim" stvorenim bićem je uvreda za Boga koju je na PERFIDAN način aranžirao Lucifer u glavama intelektualaca koji žele da DODAJU neki svoj pečat u teološkoj doktrini. Lično.....ne vjerujem da je ovo pitanje krucijalno važno za spasenje, ali može da ima nekih negativnih posljedica koje bi bile opasne za duše koje tek ulaze u svu ovu priču.
    Što se tiče Boga Oca......rekaO (ovo "o" koristim da bi me i ovizi obrazovani mogli pratit ) sam da djeluje kao ličnost za sebe isto kao što to radi i Njegov Sin, ali i Sveti Duh. Niko ne zavisi od tijela. I može biti u bilo kakvom obliku po potrebi. Iiiiiii nezavisni su od vremena.....tako da za njih jedna naša sekunda može predstavljati čitavu vječnost.
    Ali kako ja tebi o ovome da pricam kad ti ne želiš ili nijesi u stanju da shvatiš MNOGO jednostavnije za shvatitI?
    I ne mogu a da ti ne kažem " u brk " i još ovo........
    Pošto si počeo da se zanimaš i za svijest......Bog je daje svakome onoliko koliko individua dopušta da Sveti Duh dopre do njega. I itekako je za to odgovorna dijelom i genetika........OPET se osvrćem na telegoniju........ne shvatate koliko je bitna u vašim životima! I u životima vaše djece.

  24. #274
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    (Ego traži veliku sliku sa rogobatnim citatom... budite strpljivi)
    Nevjerovatno

    Kad se bolje sagleda sav taj njegov skepticizam prožet sa buntom daje vrlo čudno tkanje.

    Pasivna agresija uvijek izroni sa tim nesrećnim rogobatnim slikama sa sve citatima...Što misliš čemu sve to?

    PS - (na koju temu smo nešto deiskutovali oko Cezara i Nikejskog sabora? - Prepodobni Ego je ovu otvorio da bi se utrvdio u sopstvenoj zabludi i častio se sa još jednim samoprogonom)

  25. #275
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ja mislim, a i nedje sam čitao, da monoteistima van hrišćanstva i nije toliki problem shvatiti i prihvatiti troličnost/troičnost/trojedinstvo/troipostasnost Boga (mislim da uopšte nije komplikovano koga to zanima i pročita ponešto), već da je veći problem to - kako je (gospodar, svemoćni, svemogući, car nad carevima, tvorac svjetova, svega vidljivog i nevidljivog...) Bog uopšte htio/mogao da se "obuče" u tijelo čovjeka i "siđe" među ljude (a vjerovatno će se složiti da bi Bog to mogao da hoće jer je svemoguć!)... pa još kao neki siromah, drvodelja, iz nekog neuglednog sela (što je Vitlejem tada i bio)... a povrh svega, da se toliko "spusti" i "ponizi" (svemoćni Bog, ej!) da dozvoli da bude mučen, razapet i skonča na najponižavajućiji mogući način toga vremena - na krstu, zajedno sa kriminalcima i razbojnicima... Zarad koga!?!
    Kao što piše u jevanđelju: "Jer Bog tako zavolje svijet da je Sina Svojega Jedinorodnoga dao, da svaki koji vjeruje u Njega ne pogine, nego da ima život vječni. Jer ne posla Bog Sina Svojega na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spase kroz Njega."


Page 11 of 19 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 03-05-05, 11:34
  2. Katolicanstvo i pravoslavlje
    By Bonja the Zmaj in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-05, 14:59
  3. Sveti Sava okuplja celo pravoslavlje
    By veliki majstor in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 07-04-04, 21:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •