Page 15 of 19 FirstFirst ... 5111213141516171819 LastLast
Results 351 to 375 of 466

Thread: Pravoslavlje

  1. #351
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    kad neko napisa iz ljubavi vjerovati, pa čovjek vjeruje i želi iz ljubavi pa ga ona prevari xD

  2. #352
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Stavi tih 2,4k na prelaz iz 1 u 2 ima li života posle smrti.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  3. #353
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Internet stvarno trpi sve a ti si najbolji dokaz. A posto vidim da pratis moje komentare jos iz kladionice gde do skoro nisam mesecima nista kacio mozda si i neciji dupli. A ako te bas zanima i taj deo imam trenutno 2400 evra ustedjevine od kladjenja.
    Neka te trpi forum slobodno, usrecice se sa tobom. Cim sam pomenuo kako treba da se ponasa pravi vernik odmah si zapenio. Nisi ti ni V od vernika a iako bi mogao sada da te izvredjam, necu, dovoljno si jadan i bez toga.

    Smrdi u toj vukojebinu i cuti. Ako budes dobar mozda te pustimo da se okupas u slanoj vodi i vidis more.

  4. #354
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nadripisar View Post
    Smrdi u toj vukojebinu i cuti. Ako budes dobar mozda te pustimo da se okupas u slanoj vodi i vidis more.
    Napisa chetnik iz CG covjeku iz SRB, a ovamo prica neka o dosljednosti.

    Ne znam sto ne banujete ovog nadrilika, bas otvara glavu sa glupostima na mnogo tema.

    Evo poceo je i da vrijedja, pa eto i formalnog razloga.

    Sent from my SM-J320F using Tapatalk

  5. #355
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Prvi put udjoh na temu i vidim da necu skoro.
    Ne mogu da vjerujem da ovakvo vrijedjanje odje pada

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  6. #356
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Napisa chetnik iz CG covjeku iz SRB, a ovamo prica neka o dosljednosti.

    Ne znam sto ne banujete ovog nadrilika, bas otvara glavu sa glupostima na mnogo tema.

    Evo poceo je i da vrijedja, pa eto i formalnog razloga.

    Sent from my SM-J320F using Tapatalk


    Ceetnik sam, ali malo sjutra.
    Sigurno si ti iz cetnicke porodice, pa imas komplexe zbog toga.


    A i pravda ti je coecna i junacka. Trazis da mene banuju, a lik dolazi na temu da provocira i troluje diskusiju. Tri puta za redom pise da nema dokaza o postojanju Boga, na temi koja se zove "Pravoslavlje". Eto kakav si covjek.
    Last edited by nadripisar; 01-02-18 at 21:41.

  7. #357
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Strogo cu da zamolim da se izbjegavaju diskusije na religiji ili bilo gdje gdje nekog nesto moze izbaciti iz takta.Ovdje svako moze da istakne svoje licno misljenje pa ma kako da nije u skladu sa nasim.Zbog ovakvih postova se dobijaju kazne i ovdje znamo za neki pravilnik.

    Svi ostali vratite se na temu.


    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Last edited by Artemis; 01-02-18 at 22:22.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #358
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FoSte95 View Post
    kad neko napisa iz ljubavi vjerovati, pa čovjek vjeruje i želi iz ljubavi pa ga ona prevari xD
    Ali sad stvarno, jesi li možda, ikada, primijetio, da sve što možeš da izmaštaš, bilo šta, manje je od onog što može život da ti priredi?
    Last edited by Ulix; 02-02-18 at 00:14.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  9. #359
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Niksic,Crna Gora
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Puna je zemlja njihova idola; delu ruku svojih klanjaju se, što načiniše prsti njihovi." Isaija 2:8. Apostol Pavle je to takođe primetio: "Kad se građahu mudri, poludješe, i pretvoriše slavu vječnoga Boga u obličje smrtnoga čovjeka i ptica i četvoronožnijeh životinja i gadova." Dok Jovan poziva crkvu da se ovoga kloni: "Dečice, čuvajte se od idola." 1. Jovanova 5:21 D. Stef.), jer ni jedan idolopoklonik neće ući u carstvo Božje. 1. Korinćanima 6:9-10; Otkrivenje 21:8; Otkrivenje 22:15.


    Pametnom dosta da shvati.

  10. #360
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dure View Post


    Pametnom dosta da shvati.
    Da.


    Niko se nikad nije požalio na svoju. To je resurs koji je najpravednije raspodjeljen ljudima. Svi zahvale Njemu na njoj.

    Da li si ti shvatio?

  11. #361
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ej, mrcni Srbi pravoslavni, otkad vam je Pavle umro, malo vam je ostalo.

  12. #362
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Butiga ne radi, izvolite, nešto ste trebali.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #363
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Normalno, rodjen sam kao pravoslavac ali sam sad ateista i imao bih par pitanja za vjernike. Kako to da se Isus hrist nije krstio a danas to rade svi hriscani? Kako to da se slave ljudi (kao danas Arandjelovdan) i proglasuju za svece kad to nije propisano Biblijom? Kako to da se Isus molio bogu klanjajuci (glavom isao dolje) a danas se to radi stojeci i krsteci? Kako to da u Bibliji pise da se ne jede svinjsko meso i da je pozeljno obrezivanje (za obrezivanje sam se sokirao kad sam cuo jer nisam znao) a to niko ne postuje?

  14. #364
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miloscar View Post
    Normalno, rodjen sam kao pravoslavac ali sam sad ateista i imao bih par pitanja za vjernike. Kako to da se Isus hrist nije krstio a danas to rade svi hriscani? Kako to da se slave ljudi (kao danas Arandjelovdan) i proglasuju za svece kad to nije propisano Biblijom? Kako to da se Isus molio bogu klanjajuci (glavom isao dolje) a danas se to radi stojeci i krsteci? Kako to da u Bibliji pise da se ne jede svinjsko meso i da je pozeljno obrezivanje (za obrezivanje sam se sokirao kad sam cuo jer nisam znao) a to niko ne postuje?
    sve realni razlozi da čovjek prestane da vjeruje

  15. #365
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prestao sam ja da vjerujem prije nego sam ovo cuo jer ne vjerujem ni u sta sto ne vidim svojim ocima.
    Ali mi je cudno kako se svi prave vjernici a slave ljude i prave ih svecima (umjesto samo Boga da slave), jedu svinjetinu, ne obrezuju se, mole se stojeci a treba da klanjaju. Sve to pise u Bibliji. Ili makar treba da slijede sve ono sto je Isus radio a ne da se izmisljaju obicaji.

  16. #366
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miloscar View Post
    Normalno, rodjen sam kao pravoslavac ali sam sad ateista i imao bih par pitanja za vjernike. Kako to da se Isus hrist nije krstio a danas to rade svi hriscani? Kako to da se slave ljudi (kao danas Arandjelovdan) i proglasuju za svece kad to nije propisano Biblijom? Kako to da se Isus molio bogu klanjajuci (glavom isao dolje) a danas se to radi stojeci i krsteci? Kako to da u Bibliji pise da se ne jede svinjsko meso i da je pozeljno obrezivanje (za obrezivanje sam se sokirao kad sam cuo jer nisam znao) a to niko ne postuje?
    sve sto te interesuje podji do hrama ,pitaj to prvog svestenika na kojeg naidjes ,dobices odgovor .
    ako te vec nesto muci ,kopka itd , to ti je pravi nacin ili da se uvjeris u to sto ti mislis ili da se razuvjeris ,ovdje neces dobit odg ,samo ce otvorit prica 100 puta ispricana i razne provokacije na racun vjere . ako se to moze vise slusat ....

  17. #367
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne moze meni svestenik nista reci jer sve pise u Bibliji. I ko hoce treba da se pridrzava onog sto pise, a ne da se izmisljaju obicaji i pravi buckuris od vjere.

  18. #368
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    dobro,znamo da trolujes ,tvoja stvar,ali ako vec zelis da dobijes odg,onda se makar malo informisi ,daj neki mali tvoj doprinos , jer ovakva glupa pitanja koja si ti postavio mogu biti samo trol. Necu dalje sirit pricu .Pozdrav

  19. #369
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milose care, nisam previse upucen u religiju ali po tome sto se klanjao, muslimani Isusa zovu Isajaa i kazu da on nije razapet na krstu, mozda ljudi samo pogresno tumace stvari... ali ako se klanjao na zemlji, mozda tvoja prica ima smisla ako namjeravas preci u Islam.

  20. #370
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pravoslavlje

    Poker, ja sam postavio pitanja jer sam sa jednim subotarom pricao i on mi je sve to rekao i zbog toga bih volio da mi neko da smislene odgovore jer onda jedna sekta ima vise kredibiliteta od zvanicne crkve JER SE ONI PRIDRZAVAJU ONOGA STO JE NAPISANO.
    Milioner, isti odgovor i tebi

  21. #371
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miloscar View Post
    Prestao sam ja da vjerujem prije nego sam ovo cuo jer ne vjerujem ni u sta sto ne vidim svojim ocima.
    Ali mi je cudno kako se svi prave vjernici a slave ljude i prave ih svecima (umjesto samo Boga da slave), jedu svinjetinu, ne obrezuju se, mole se stojeci a treba da klanjaju. Sve to pise u Bibliji. Ili makar treba da slijede sve ono sto je Isus radio a ne da se izmisljaju obicaji.
    Znaci nista sila gravitacije, magnetno polje, UV zraci...?
    ...a kad mi se glas, i oči, i dah upokoje,
    ti ćeš me, znam, uzeti na krilo svoje...

  22. #372
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pravoslavlje

    To osjecam, sto znaci da vjerujem too

  23. #373
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    pa aj tamo i ne opučaj nas. ništa od ovoga ne mijenja suštinu ove (ili bilo koje druge) religije. Oće li staja, dubit na glavi ili iz polu-čučnja se molit Bogu ne mijenja samu bit religije. Vidi se da si bio duboko zagazio u tumačenje i razumijevanje religije, kad si se razbio oko ovih stvari.
    bitno je kako određena religija gleda na čovjeka, njegov odnos prema životu i Bogu, prema drugim ljudima, da li se zasniva na čistoti duše ili nešto drugo, a ne oće li neko pojest' malo praseta.
    na kraju, ti ionako ne želiš odgovor na ova pitanja, samo ti treba da istreseš neki frus koji imaš od škole/đevojke/onlajn igrice pa se hvataš za ove stvari.
    neko gore pomenu - pitaj svještenika ove stvari koje te interesuju, nemoj da te je strah. tj, ako te uopšte interesuje odgovor na to

  24. #374
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,070
    Thanks Thanks Given 
    508
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miloscar View Post
    Ne moze meni svestenik nista reci jer sve pise u Bibliji. I ko hoce treba da se pridrzava onog sto pise, a ne da se izmisljaju obicaji i pravi buckuris od vjere.
    Pa procitaj onda sve.I stari i novi zavjet pa ces dobit odgovor da se svinjetina jela ,jede i da nije zabranjena Biblijom.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  25. #375
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo covjek se uvrijedi i postavi mi dijagnozu a ja najnormalnije pitao jer me zaintrigirao subotar sa kojim sam pricao. I ladno napisa da se ne pridrzava napisanog iz Biblije a smatra sebe vjernikom

Page 15 of 19 FirstFirst ... 5111213141516171819 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 03-05-05, 11:34
  2. Katolicanstvo i pravoslavlje
    By Bonja the Zmaj in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-05, 14:59
  3. Sveti Sava okuplja celo pravoslavlje
    By veliki majstor in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 07-04-04, 21:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •