Page 6 of 19 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 466

Thread: Pravoslavlje

  1. #126
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Pravi ateisti o ne učestvuju u takvim pričama - prosto ne vjeruju i tačka.
    To je po meni i pravi vjernik
    Vjeruj i ćuti
    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Inače, pominjao sam da zamišljam pakao kao jezivo mjesto gdje se čuju lumpenateističke priče o Nevidljivom Vrstomijenjajućem Vjerovatno-Slučajno-Besmislenom Procesu zvanom evolucija...
    hihihihihehehahaha
    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Lijepo od tebe što ti svoju veselu družinu lumpenateista sve svrstavaš kao stanare pakla, ali mene ne svrstavaj tamo.
    Naravno da ćeš u pakao
    Ono što znamo je da si samo na forumu ispunio dva-tri od sedam smrtnih grijehova
    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    ipak moram priznati da se na svoj naopak način bavite Bogom više nego mnogi vjernici.
    Normalno. O govnima više priča onaj koji je ugazio u ***** nego onaj koji ga je israo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #127
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Božija crkva je narod razasut po svijetu. I ona je nevidljiva iz raznoraznih razloga. Ima ih u raznim crkvama, što tradicionalnim, što manjim vjerskim skupinama. Razasuta je i nevidljiva, ali postoji. I kad dodje vrijeme velike nevolje postaće i vidljiva. Jer će se svako morati izjasniti. Niko neće moći sa jednom g*zicom na dvije stolice $eđet.Crkva nije 4 zida. Sve što je uokvireno nekim zidovima je fabrika za pravljenje novca. Ne bih imao ništa protiv pionira adventizma na čelu sa Elen Vajt, ali danas je NA ŽALOST situacija drugačija.
    Pa ja kažem advent nego se ti nešto snebivaš.

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Isus nije došao da svojom žrtvom ukine zakon. Opasno se varaš!
    Ok, hajde onda ovako. Po kojem je to zakonu Hristos morao da položi žrtvu?

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
     I da sam na tvom mjesto obratio bih pažnju na to. Jer može da bude poslije kasno, a VELIKI je ulog u pitanju. Isus je svojom smrću pokazao kako je zakon nepromjenjiv i istakao ga da se svi u njemu mogu gledati kao u OGLEDALU! Da vide đe su u odnosu na relaciji SVIJET(koji je ubio Hrista) - Isus. Vidim da se nisi pretjerano zainteresovao za TELEGONIJU . Da jesi ne bi pisao kako pišeš. Kako hoćeš. Ipak pošto si "vjernik", onda ti je valjda jasno što stavljaš na KOCKU.........pa ti samo izvoli
    Znaš li da je Apostol namjesto Jude izabran kockom?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  3. #128
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Pa ja kažem advent nego se ti nešto snebivaš.



    Ok, hajde onda ovako. Po kojem je to zakonu Hristos morao da položi žrtvu?


    Znaš li da je Apostol namjesto Jude izabran kockom?
    Isus nije morao da se žrtvuje. Ali baš zato što je zakon vječan i nepromjenjiv dobrovoljno je prinio sebe kao žrtvu. Da bi zadovoljio istovremeno i pravdu i milost. Što znači da je zakon još na snazi i zauvjek će biti!
    Nego.....jesi li shvatio što radi ta telegonija? Zašto je svijetom odjeknula sexualna revolucija? Zašto kad izađeš na ulicu se sve vrti oko toga ko će koga i koliko njih da uzjaše A?

  4. #129
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ocigledno je u tvom pisanju da mrzis ateiste. Nisi ni prvi ni poslednji i vrlo ste lako prepoznatljivi. Isto kao sto su lako prepoznatljivi dobrodusni Hriscani koji dobro misle i o najvecim neistomisljenicima. A tu pricu o podjeli na ateiste i "lumpenateiste" okaci macku o rep. Samo ti smetaju ateisti koji se usudjuju da izraze svoje misljenje i iznesu stavove koje nisi u stanju da osporis. I sta ti onda ostaje bez da pokusas takve ljude da svrstas u neku zamisljenu grupu "lumpenateista". Umjesto sto takvim glupostima pokusavas da se ogradis od znanja i od informacija koje ne zelis da cujes i da vidis, ucini sebi uslugu i pokusaj da naucis nesto nesto o stvarima o kojima ne znas apsolutno nista.

    Opet ti kažem, ne pripisuj meni svoje mrziteljske stavove. Ja gotovo i ne učestvujem u diskusijama a ti i tvojih par istomišljenika (dežurni ste ovdje) obesmisliste svaku priču ovdje provocitrajući, vrijeđajući, ismijavajući sagovornike koji su bivali banovani ako vam adekvatno odgovore.

  5. #130
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Opet ti kažem, ne pripisuj meni svoje mrziteljske stavove.
    Pricaj tu pricu nekom drugom. Za razliku od tebe ja ne stavljam sve vjernike u jednu korpu i ne izmisljam neke tamo prave i neprave vjernike da bih imao izgovor da napadam neistomisljenike. A mogao bih lako na isti nacin na koji ti to radis. Ako neces da ljudi misle da si pun mrznje, potrudi se da ti postovi ne budu ocigledno puni malicioznosti. Bez ikakve provokacije si ovo izjavio:

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Raj zamišljam kao mjesto gdje se ne mogu čuti lumpenateističke priče o Nevidljivom Vrstomijenjajućem Vjerovatno-Slučajno-Besmislenom Procesu zvanom evolucija. Gdje se, sem toga, stalno živi pozitivni kreativni princip beskrajne sreće učešća u sveopštoj harmoniji sfera

    Pakao: slušati lumpenateiste

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Ja gotovo i ne učestvujem u diskusijama a ti i tvojih par istomišljenika (dežurni ste ovdje) obesmisliste svaku priču ovdje provocitrajući, vrijeđajući, ismijavajući sagovornike koji su bivali banovani ako vam adekvatno odgovore.
    Od kad su uvrede i prijetnje adekvatni odgovori u nedostatku argumenata? Da ti sagovornici nisu poceli da lazu, vrijedjaju i prijete ne bi ih niko ismijavao i ne bi bili banovani. Nije krivica ateista sto su oni pokazali svoje pravo lice.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. #131
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Isus nije morao da se žrtvuje. Ali baš zato što je zakon vječan i nepromjenjiv dobrovoljno je prinio sebe kao žrtvu. Da bi zadovoljio istovremeno i pravdu i milost. Što znači da je zakon još na snazi i zauvjek će biti!
    Nego.....jesi li shvatio što radi ta telegonija? Zašto je svijetom odjeknula sexualna revolucija? Zašto kad izađeš na ulicu se sve vrti oko toga ko će koga i koliko njih da uzjaše A?
    Nadam se da mi nećeš zamjerit ako kažem da me demagogija ne zanima, i da bih radije da napustim priču.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #132
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ... i čitam, i čitam... i evo ja nisam znao da je Hrist samoga sebe ubio.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  8. #133
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ovaj gore lumpenateista koji nešto naklapa o mržnji, ne primjećuje kako sam sebi skače u usta. Veli, ne stavlja on vjernike u jednu korpu, a upravo meni prigovara što sam rekao da razlikujem prave ateiste od lumpenateista. Zahvaljujem mu što je još jednom pružio moje postove na uvid poštovanom publikumu ali u njima nema ni trunke nečeg što se može nazvati mržnjom, za razliku od njegovih postova odakle vrcaju mržnja i netrpeljivost, pod brižnom zaštitom moderatora da mu neko ne odgovori kako zaslužuje. Sramotno!

  9. #134
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Ovaj gore lumpenateista koji nešto naklapa o mržnji, ne primjećuje kako sam sebi skače u usta. Veli, ne stavlja on vjernike u jednu korpu, a upravo meni prigovara što sam rekao da razlikujem prave ateiste od lumpenateista. Zahvaljujem mu što je još jednom pružio moje postove na uvid poštovanom publikumu ali u njima nema ni trunke nečeg što se može nazvati mržnjom, za razliku od njegovih postova odakle vrcaju mržnja i netrpeljivost, pod brižnom zaštitom moderatora da mu neko ne odgovori kako zaslužuje. Sramotno!

    Ajde de pretjeruješ, sa Vanjom se bar može fino i razumno razgovarati. Svako iznese svoje mišljenje i uvažimo jedni druge i to je to. Upravo ono da i među ateistima i vjernicima ima razumnih i nerazumnih. Umjerenih i neumjerenih. Ako smo umjereni i razumni pa ko uopšte gleda da li si ateista ili vjernik.


    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 25-02-17 at 11:39.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #135
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Veli, ne stavlja on vjernike u jednu korpu, a upravo meni prigovara što sam rekao da razlikujem prave ateiste od lumpenateista.
    Isto ovako bih ja mogao da izmislim da su pravi vjernic samo oni koji ne raspravljaju o vjeri na internetu nego vjeruju i cute a tebe bih mogao da nazovem laznim vjernikom zato sto si se usudio da kazes nesto o vjeri. Drzi se ti svoje lazne podjele slobodno i svojih pokusaja da opravdas svoju ociglednu mrznju prema ateistima. Ali znaj da si ocigledan kao i tvoje neznanje o evoluciji.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #136
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ajde de pretjeruješ, sa Vanjom se bar može fino i razumno razgovarati. Svako iznese svoje mišljenje i uvažimo jedni druge i to je to. Upravo ono da i među ateistima i vjernicima ima razumnih i nerazumnih. Umjerenih i neumjerenih. Ako smo umjereni i razumni pa ko uopšte gleda da li si ateista ili vjernik.
    Sent from my GSXR1000 @299
    Moje iskustvo s njim je posve suprotno, a on dobro zna o čemu pričam. Ne samo kad sam ja u pitanju, već je učesnik verbalnog linča na mnoge koji su pokušali nešto reći i razumno razgovarati, kako ti kažeš.

    Evo sad na primjer (a ovo je blaži slučaj) niti sam ga pominjao, niti je bio bilo čime prozvan s moje strane a on ide sa pričom ad hominem...

    Stvarno me mrzi da sad tražim po forumu uvredljive postove koje je pisao o meni i drugima, ali sve je zabilježeno na ovim stranicama, pa koga ne mrzi neka pogleda. Sem toga, zbog čega i zbog koga je ovaj pdf klinički mrtav? Povede se neka diskusija i strelovito ulijeće grupa lumpenatesita koja minira temu vrijeđanjem, podrugivanjem, prostaklukom, neobrazovanjem...Kad im se odgovori istom mjerom, naravno da moderatori banuju žrtve a ne vinovnike...
    Last edited by brutajle; 25-02-17 at 15:26.

  12. #137
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Moje iskustvo s njim je posve suprotno, a on dobro zna o čemu pričam. Ne samo kad sam ja u pitanju, već je učesnik verbalnog linča na mnoge koji su pokušali nešto reći i razumno razgovarati, kako ti kažeš.
    Pokusaje razumnog razgovora su okoncavali upravo dogmaticari koji su mislili da mogu jednostrano da nametnu svoju verziju istine. Ovo je forum. Imam pravo da izazovem svaku izjavu i da predstavim dokaze za suprotno glediste. Nije moja krivica sto su dogmaticari ti koji ne raspolazu ni znanjem ni dokazima za ono sto tvrde i sto pojedine ta cinjenica toliko frustrira da na kraju pocnu da pucaju po savovima sto neminovno dovodi do njihovog banovanja.
    Last edited by VanjaTheMan; 25-02-17 at 19:31.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #138
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    ... i čitam, i čitam... i evo ja nisam znao da je Hrist samoga sebe ubio.
    Na svirep i podmukao način

    Tako napraviše.

  14. #139
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Sa svakom verom je najveci problem je kada krenes dublje da razmisljas o svemu tome. U pocetku ti ne zvuci uopste lose da postoji nesto sto je vece od materijalne stvarnosti, da postoji neko natpirodno bice koje svakome daje po zasluzi i da kada fizicki prestanes da postojis nadjes taj neki vecni spokoj u toj nekoj dimenziji van svega sto nam je poznato. Stvarno ne zvuci uopste lose ideja da postoji nesto duhovno, nematerijalno u nama koje nije ograniceno na smrtno telo i da ono sto radis za vreme trajanja tvog zivota se ipak na neki nacin racuna i znaci - van toga da samo produzavas sopstvenu vrstu jer kad si mrtav to ti svakako nije bitno. Ali onda kada samo pocnes da razmisljas kako bi izgledao taj novi zivot odmah se nadjes u problemu - hoce li mi jednog dana prosto dosaditi takvo stanje u kojem bi samo osecao to neko duhovno blazenstvo bez ikakve druge svrhe, nemogucnost da se iskuse bilo kakva ovozemaljska zadovoljstva (zamislite samo da neko vama, revnosnim forumasima a narocito vernicima neko ponudi da iskljuci internet, bar na par godina i posalje u neku divljinu, pa makar i nemali briga oko izdrzavanja). Onda ne mozes a da ne dodjes do zakljucka da bi u nekom momentu prosto morao da poludis od takvog ispraznog egzistiranja. Ovo sam se samo ogranicio i to u kratkim crtama na taj duhovni svet, posto da sada ne nabrajam ostale protivrecnosti. Verovatno bi morala bi da se otvara nova tema.
    Last edited by Severnjak; 25-02-17 at 22:31.

  15. #140
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jesi li ti ikada volio nekoga?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #141
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Na svirep i podmukao način

    Tako napraviše.
    Toliko ljudi žrtvovanih u ime raznijeh Bogova, a samo jedan žrtvovan u ime ljudi, pa i to još krstiše samoubistvom . . .

    Al lako je tako - kada se samoga sebe nadglasati može.

    Al onda Savle progleda...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  17. #142
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Hrist i apostoli nigdje ne pominju nijedan obredni ritual i običaj, a odjednom danas evo misa i liturgija i običaja koliko voliš. Odakle sve to? Bogonadahnuti oci su to napravili? Ili prekopirali i našminkali da mu se ne vidi trag odakle? Tada je to bilo lako ali danas iluzija se raspada.
    Tek sad vidjeh post koji je tipičan primjer koliko se vjernici sa ovih prostora(i u svijetu generalno ) razumiju u svoju vjeru. Neću koristiti onu "kao kokot u telefon" jer bi prije kokot završio telekomunikacije no' se vjernik iz Crne Gore upoznao sa svojom religijom

    1 Korićanima 11:24-29

    I zahvalivši prelomi i reče: "Uzmite i jedite! Ovo je tijelo moje koje se predaje za vas; ovo činite na moju uspomenu!"
    Tako i čašu po večeri, govoreći: "Ovo je čaša Novoga Zavjeta u mojoj krvi; ovo činite, kadgod pijete, na moju uspomenu!"
    Jer kadgod jedete kruh ovaj i pijete čašu, smrt Gospodnju navješćujete, dok ne dođe.
    Tko dakle nedostojno jede kruh ovaj ili pije čašu Gospodnju, kriv je tijelu i krvi Gospodnjoj.
    Zato neka čovjek ispituje sam sebe, i onda od kruha neka jede i od čaše neka pije!
    Jer tko jede i pije nedostojno, sud sebi jede i pije, ne razlikujući tijela Gospodnjega.
    Last edited by Rakun; 26-02-17 at 04:29.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #143
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Tek sad vidjeh post koji je tipičan primjer koliko se vjernici sa ovih prostora(i u svijetu generalno ) razumiju u svoju vjeru. Neću koristiti onu "kao kokot u telefon" jer bi prije kokot završio telekomunikacije no' se vjernik iz Crne Gore upoznao sa svojom religijom
    Rakune jesi dobro? Trepni ako si otet

    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...92#post4608592
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  19. #144
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post


    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    telomudreno, uranjeno...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  20. #145
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jer je ulaganje u glavu dugoročno i neizvjesno.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #146
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    NJAHAJAHAHAHAAAA

    Još kad se ovako lijepo bliskoistočno nadopunjuju, Bogom ispunjeni, smireni. Džaba svi krstići, brojanice i trenerke...

    O umjetnicima sve najljepše!
    Last edited by Xerxes; 26-02-17 at 09:27.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  22. #147
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Mi nismo životinje da instinktivno "reagiramo" i "zakoljemo" sve što nam paDne pod ruku da bismo zadovoljili taj životinjski nagon za klanjem.
    Ko se tako osjeća.....samo naprijed. I onako je sve predskazano.

  23. #148
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Tek sad vidjeh post koji je tipičan primjer koliko se vjernici sa ovih prostora(i u svijetu generalno ) razumiju u svoju vjeru. Neću koristiti onu "kao kokot u telefon" jer bi prije kokot završio telekomunikacije no' se vjernik iz Crne Gore upoznao sa svojom religijom

    1 Korićanima 11:24-29

    I zahvalivši prelomi i reče: "Uzmite i jedite! Ovo je tijelo moje koje se predaje za vas; ovo činite na moju uspomenu!"
    Tako i čašu po večeri, govoreći: "Ovo je čaša Novoga Zavjeta u mojoj krvi; ovo činite, kadgod pijete, na moju uspomenu!"
    Jer kadgod jedete kruh ovaj i pijete čašu, smrt Gospodnju navješćujete, dok ne dođe.
    Tko dakle nedostojno jede kruh ovaj ili pije čašu Gospodnju, kriv je tijelu i krvi Gospodnjoj.
    Zato neka čovjek ispituje sam sebe, i onda od kruha neka jede i od čaše neka pije!
    Jer tko jede i pije nedostojno, sud sebi jede i pije, ne razlikujući tijela Gospodnjega.
    Nemo tako oštro Rakune. Samo sam to smetnuo sa uma. Svakako ovaj jedan ne čini pravilo ako uzmeš u obzir sijaset drugih procedura u liturgiji i samoj crkvi. Mislim da je Ulix rekao da dosta toga je preuzeto od jevreja, a ovi opet od RAE i haldejaca, a ovi od iz Hindustana itd.

    Nego jel ti se ovo često dešava da zaboraviš nešto što si uradio pa opet to uradiš? Ja sam imao druga kome se to dešavalo. Da ti ne pričam dalje, tužna priča. Kad se sretnemo misli da sam grof Monte Kristo.

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #149
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nemo tako oštro Rakune. Samo sam to smetnuo sa uma.
    Smetnu si s'uma najbitniji dio najbitnijeg obraćanja Isusa svojim apostolima !!!!!!!
    Slika i prilika vjernika
    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nego jel ti se ovo često dešava da zaboraviš nešto što si uradio pa opet to uradiš?
    Bitno je da si zaobišao odgovor
    Last edited by Rakun; 27-02-17 at 03:46.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #150
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A sto se cini sa Pavlem.

    Vise se vjeruje Pavlu no Isusu. Nemam ja nista protiv Pavla, samo mi je intrigantno to.

    To bolje onda zvat paulinizam nego hriscanstvo kad tako stoje stvari.

    Zar nije?

    A ima nekoliko mjesta dje se jasno moze vidjet da pise da je Pavle rekao suprotno Isusa. E sad ima tu dosta nejasnih stvari, ka ovo sto Rakun Paulinista navodi.

    Pavle, ili prije vizije koju je imao Savle, je bio Jevreski spijun koji je progonio Apostole. On nije bio svjedok Isusa, tako da njegova intepretacija Isusa je zapravo plod, kako i sam je rekao, nadahnuca koji je dobio.

    Vrlo interesantan detalj u godinama posle Hrista, da jedan progonitelj postane saucesnik. I ne samo to vec da i njegova pisma nadju simpatije Uredjivacke redakcije Biblije koju danas imamo od Rimskog Carstva tako da je njegovih vise od ostalih Aposotola a nekih ni nema - ka da ga nisu zborili.

    Ostala su spaljivana i unistavana i nazivana jeresima.

    A to sigurno nije Pavlova krivica, zar ne?
    Last edited by Ego_and_his_own; 27-02-17 at 05:57.

Page 6 of 19 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 03-05-05, 11:34
  2. Katolicanstvo i pravoslavlje
    By Bonja the Zmaj in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-05, 14:59
  3. Sveti Sava okuplja celo pravoslavlje
    By veliki majstor in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 07-04-04, 21:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •