Page 2 of 10 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 232

Thread: Novi svadbarski običaji u CG...photo session, muzika, dekoracija sale, kamerman....

  1. #26
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by donni_brasko View Post
    Druze, mjesamo babe i zabe. Kazes, ne ulazis u to kakve ce ko fotke itd... Pa kako ulazis u to da je nekome merak da se opjani i da "baci" 500e na muziku?
    Ne zamjeri mi na ovome sto cu reci, ali ova prica koju si sam zapoceo je iz tvoje profesionalne tj. finansijske perpektive. Da si muzicar a ne fotograf, garantujem zivotom da ti ne bi smetalo sto svadbari umjesto profi fotki traze dobar dernek i pjane se uz muziku...

    Sent from my LG-H860 using Cafe Del Montenegro mobile app
    ne ulazim ni u sta, nego mi nije jasno, da je roditeljima SKUP fotograf od 400e, a plate onoga za 300 (znaci ustede 100e na ustrb gorih slika), a sjutra caste muziku 100e, a VEC su ih PLATILI za pjevanje?! To SAMO kod nas na balkanu ima.. cooce malo je sto im je platio 5 6 stotina eura za uslugu, no treba jos i da se cascavaju za svaku pjesmu posebno..

    I onda sjutra, za 5 10 ili 15 godina, koja ti uspomena ostaje od svadbe? DA ti nece ostat ona torta od 150e? DA nece ostat ona rebarca iz pecenja? Da ti nece ostat muzika? Jedino fotke ostaju, a tu se stedi 50/100e, koje se sjutradan bace na celo pjevacu, kojeg si inace VEC platio, makse..

    Sto neko pomenu dolje, prodaja fotki. Ocaj takodje. Dogovoris se s fotgorafom za cijenu, a on povr toga ti odere goste sa 1e po slici, i tako uzme 2 tarife po jednoj svadbi.. Ne podrzavam ni to

  2. #27
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,808
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,325
    Thanked in
    2,175 Posts

    Default

    Za 15 godina većina ljudi pokušava da zaboravi šta se desilo. Ko uopšte stigne do 15 godina braka.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #28
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,957
    Thanks Thanks Received 
    6,521
    Thanked in
    3,109 Posts

    Default

    nema cijepanja fotki nego delete.

  4. #29
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Isto tako je i pokvarena i ova nova praksa što viđeh po svadbi...
    Ide fotograf od stola do stola i slika narod i onda na brzinu uradi fotografije i obilazi te iste ljude i prodaje ih po 1.5 ili 2 eura po komadu.

    I donese ti i ti ispadas tu ovca ako neces ili iz nekog razloga ne mozes svoju sliku da uzmes...



    Sent from my GT-I9300 using Cafe Del Montenegro mobile app
    A ne bi je uzeo za spas zivota.

  5. #30
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    nema cijepanja fotki nego delete.
    flomaster je zakon, onaj vodootporan. to sto pretekne poslije delete.nacrtas brkove, naocare itd.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  6. #31
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ljudi bio sam na svadbu i prosto nisam moga da vjerujem kako se kamerman ponasao. ahahahahah Znaci citava svadba, sve je bilo podredjeno njemu, cak je i obicaje diktira. Sad ovo, sad ono, da bi njemu smrdeljavi snimak ispao da valja. Vrh. Mada je vise kriv mladozenja sto mu nije zazdio jedan samar.. Moram ime saznat da ga izbacim odje da se ko ne zajebe da ga zovne da mu snima.

  7. #32
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,946
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,623
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    ne ulazim ni u sta, nego mi nije jasno, da je roditeljima SKUP fotograf od 400e, a plate onoga za 300 (znaci ustede 100e na ustrb gorih slika), a sjutra caste muziku 100e, a VEC su ih PLATILI za pjevanje?! To SAMO kod nas na balkanu ima.. cooce malo je sto im je platio 5 6 stotina eura za uslugu, no treba jos i da se cascavaju za svaku pjesmu posebno..

    I onda sjutra, za 5 10 ili 15 godina, koja ti uspomena ostaje od svadbe? DA ti nece ostat ona torta od 150e? DA nece ostat ona rebarca iz pecenja? Da ti nece ostat muzika? Jedino fotke ostaju, a tu se stedi 50/100e, koje se sjutradan bace na celo pjevacu, kojeg si inace VEC platio, makse..

    Sto neko pomenu dolje, prodaja fotki. Ocaj takodje. Dogovoris se s fotgorafom za cijenu, a on povr toga ti odere goste sa 1e po slici, i tako uzme 2 tarife po jednoj svadbi.. Ne podrzavam ni to
    Inace mi nema vece gluposti i pomodarstva
    od profi fotografa na svadbe i albuma na fejsbuk. Svi na istu foru u nekakve poze sacuvaj boze, i jos plate 500e za to. Ne zamjeri ali zaista omladina koja centa nema placaju kada su iz holivuda. Nidje kreativnosti i neceg drugacijeg.
    Da meni fotograf plati 500e ne bi ga na svadbu pustio, a kamoli obrnuto.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  8. #33
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,808
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,325
    Thanked in
    2,175 Posts

    Default

    Čuš slike i kamera. Ima guslara da dovedem i da mu platim da mi napravi narodnu pjesmu. Pa na svaku godišnjicu pjesmu do daske da cijeli komšiluk zna kad mi je svanulo. Ili smrklo, zavisi. Ne može se znat unaprijed.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Inace mi nema vece gluposti i pomodarstva
    od profi fotografa na svadbe i albuma na fejsbuk. Svi na istu foru u nekakve poze sacuvaj boze, i jos plate 500e za to. Ne zamjeri ali zaista omladina koja centa nema placaju kada su iz holivuda. Nidje kreativnosti i neceg drugacijeg.
    Da meni fotograf plati 500e ne bi ga na svadbu pustio, a kamoli obrnuto.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app
    Ove mikro svadbe su trenutno hit i svijetu. U Aus najjeftiniji profesionalni fotograf je 3000aud, i to ono baš olosh neka.
    Za te pare ti se isplati kupiti dobar aparat i dati nekome djetetu da škljoca, od 1000 mora ispasti 20 da valja.
    Pomodarstvo je golo dat 500eur fotografu za par sati posla u zemlji dje je prosječna plata 400eur. Svaka čast ko ima i kome je to prioritet


    One Ring to Rule them all...

  10. #35
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,946
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,623
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Psihicki poremecaj, postoje ljekovi za to.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  11. #36
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,808
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,325
    Thanked in
    2,175 Posts

    Default

    Tako je, lijek su profesionalni fotografi. Molim?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #37
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,494
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Čueš fotke sa svadbi, maxe... Sve fotke sa svadbi što imam su mi sa svog telefona i sa telefona prijatelja... Ne bi ih mijenjao za milion profesionalnih...
    #fakenews

  13. #38
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Kako bih ja volio da imam one fotografije oko dvora na Kruševcu kad su kum, kuma i mladenci u raznim debilnim pozama, nego nisam ni svadbu pravio, u tišini sam se predao. Ako me zdravlje posluži dok se u PG izgradi krematorijum pa da me i prospu neđe u tišini tako da izbjegnem najveća Crnogorska foliranja, na svadbi i sahrani.

  14. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  15. #39
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Winterfell
    Posts
    7,354
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    ne ulazim ni u sta, nego mi nije jasno, da je roditeljima SKUP fotograf od 400e, a plate onoga za 300 (znaci ustede 100e na ustrb gorih slika), a sjutra caste muziku 100e, a VEC su ih PLATILI za pjevanje?! To SAMO kod nas na balkanu ima.. cooce malo je sto im je platio 5 6 stotina eura za uslugu, no treba jos i da se cascavaju za svaku pjesmu posebno..

    I onda sjutra, za 5 10 ili 15 godina, koja ti uspomena ostaje od svadbe? DA ti nece ostat ona torta od 150e? DA nece ostat ona rebarca iz pecenja? Da ti nece ostat muzika? Jedino fotke ostaju, a tu se stedi 50/100e, koje se sjutradan bace na celo pjevacu, kojeg si inace VEC platio, makse..

    Sto neko pomenu dolje, prodaja fotki. Ocaj takodje. Dogovoris se s fotgorafom za cijenu, a on povr toga ti odere goste sa 1e po slici, i tako uzme 2 tarife po jednoj svadbi.. Ne podrzavam ni to
    A ja te samo pitam da iskreno i otvoreno kažeš pred svima ovdje, da si kojim slučajem muzičar a ne fotograf, bi li istog mišljenja bio??? Bi li na svadbi rekao gostima, kad krenu da naruče pjesmu, u ruci 20e, a ti mu kažeš, a ne naručuj pjesmu, bolje ti je slikaj se sa mladencima, to će ti biti uspomena za cio život! A ne zajebaji časti ti...

    Sent from my LG-H860 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Ko je vas poznavao, ni pakao mu neće teško pasti...

  16. #40
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,225
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Racunica ti je ovako: tebi 400, muzici 500, to je 900, plus pljaskanje para muzici na celo jedno dvejsta eura, to ti je 1100. A kad nadje jeftinijega fotografa, sve to moze sabit u navjise 800-900 eura i da medju svatove ispane kreaalj kako baca one zeleno muzici. Razumijes poentu? Ima da se prica na sva zvona kako je cascavao muziku. A koga boli murica za slike, vazno je da se vide dvije tri sa vjencanja i veseli te boze. Ja pravo da ti kazem moje slike sa vjencanja sam vidio zadnjio put prije skoro 20 godina, kad sam ih donio iz foto boni. Od tad im se gubi svaki trag. Mada zena vjerovatno zna dje su. Mnogo je bitnije sto ce se pricat posliej svadbe no jesu li slike amaterske ili profi.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  17. #41
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    ajte ne temu narode...Stevanu se kriva što na svadbi zaradi 500 eura i veće su mu 100 ili 200 koje pojedinačno muzika ponese doma no one njegove 500....čudo.....njegov aparat košta 2000 a klavijatura 5000, da ne pominjem ostale instrumente....ali nekako kad gledaš veće ti izgleda ono tudje...ne znam, možda iz istog razloga i meni djeluje bolesno mnogo dati 500 ili 1000 eura za fotografa....isto kao što mislim da jedino što sa svadbe nosiš kao dobru ili lošu upomenu dobru ili lošu muziku...a nikako fotografa i njegov učinak...evo novu temu otvaramo, nećemo ovdje o ovome raspredati...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #42
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    Ljudi je li vama realno da coek podje na svadbu sa 50 ili 100e u koverti, a da na istoj svadbi baci na muziku isto toliko para? Zar nije nekako logicnije mladencima dati vise para, umjesto muziki?
    Je li realno da otac/brat/majka pricaju kao im je skupo i kako nemaju dati 100-200e vise za fotografa/snimatelja svom sinu za svadbu da bi dobili bolje fotke, a sjutra dan vidite kako isti taj otac ili brat nebino zalijepe na celo muzicarima i trubacima 500+ eura?

    pa kako me to kurcenje/proseravanje s parama nervira.. Bunis se skup fotograf/snimatelj, uzmes 50/100e jeftinijeg, dobijes **** od slika, a onda iste te pare, pa i duplo vise CASTIS muziku, bez obzira sto su vec placeni da rade svoj posao.. E pa koliko nelogicnosti i debilizma u nasim obicajima i navikama po svadbama.. :mad:
    nerealno mi je da ti ne shvataš da to što ti vidiš u fotografiji ne vidi 80% ako ne i viši postotak naroda (uključujući i mene) jednostavno ne vidi...jer meni je bitno da sam ja na fotografiji ok ispala a sve ostalo mi je nebitno...kadar, fokus, osvjetljenje, ugao i što još može biti falinka prosječnoj fotki niti me zanima niti ih vidim, zato prosječan domaćin ne može da procijeni da će tvoj uradak biti mnogo bolji za 500 eura nego nekog početnika za 300.njemu je bitno da ga te trivijalnosti koje su danas pomodarstvo koštaju što jeftinije......što neko gore rekao, dobar aparat košta 1000 eura i tome prosječnome oku za te pare možeš da napraviš milion fotki i da mu budu ekstra!!!!
    Isto to što ti pričaš, pričaju i muzičari iz svog ugla! Zar je moguće da je 50, 100 ili 200 eura razlike prevagnulo da imaš lošiju muziku ili muziku koja svojim ponašanjem i načinom rada s razlogo nosi naziv muzikanti i pevaljka?! Ili da ti je mnogo 450 ili 500 za muziku a daješ 1000 eura fotografu?!?!?!?!?!? Ili 1500 za dekoraciju sale balonima i šterikama?!
    Svako iz svoga ugla ima zamjerke...a i ovo nijesu naši običaji sve ovo smo uvezli...eto tako
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #43
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh tako mi ovih nasilj ljepotana sto po svadaba se razbacaju sa parama, narucuju se pjesme, daje se po 20e, 50e za pjesmu. Povrace mi se od takvih ljudi, koji tu izigravaju dzekove a zao im se nariljat za svoje pare. Znaci znam momka koji je takva stipsa, ima vise nego dobru platu, ali kad placa kafu kao da ti placa ljetovanje na Tajland. A ovamo da se pokaze pred nekim ljudima na svadbu se isprosipa sa parama, mi sto ga znamo ostali smo samo zabezeknuti. Sto veli remark crnogorsko foliranje...

  20. #44
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Mali off...Ti sto zarade na svadbi par iljada prave je samo da pokupe koverte i popune budzet. Stolica 25 eura a zna se da mu niko nece donjet ispod 50 eura. Kad se povukla crta, meni je bio minus oko 1000-2000 eursa nakon svadbe. Pjesme se nisu narucivale, muzika je kostala 2000 eura ali profesionalni trio, iz inostranstva. Castih ih jos 100 za gorivo da im se nadje. Fotograf mozda oko 300. Svaki par ili famelja su dobili 2-3 slike sa svadbe gratis u karnetu a mladenci album i link na dropbox odakle mogu preuzeti sve slike u ultra rezoluciji. Naravno slike su bile gotove kad su gosti odlazili. Gosti, 100 druga ali odabranih, kao i jelo, pice, ambijent, smjestaj za neke goste itd.(zahvaljujuci supruzi). A i onaj odozgo nas je pogledao i dao lijep dan jer je bio poluotvoreni prostor uz more. Suma sumarum, isplati se dobrom fotografu dati par koju stotinu da sve to ovjekovjeci.

  21. #45
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ove mikro svadbe su trenutno hit i svijetu. U Aus najjeftiniji profesionalni fotograf je 3000aud, i to ono baš olosh neka.
    Za te pare ti se isplati kupiti dobar aparat i dati nekome djetetu da škljoca, od 1000 mora ispasti 20 da valja.
    Pomodarstvo je golo dat 500eur fotografu za par sati posla u zemlji dje je prosječna plata 400eur. Svaka čast ko ima i kome je to prioritet


    dok ovo dodje do nas....ima svaki wedding book da krase ove "mikro" fotografije....ovo je baš grdno, ali izrazito
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #46
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Ja ne znam jeste li vi organizovali kave svadbe skorijih godina, ali eto mi ozenismo mog brata starijeg prije nepune 2 godine... ovako je islo:
    *Fotograf
    Razgovarao sam sa sigurno 4-5 fotografa tj studija koji su imali slobodan termin za taj vikend, cijene su se kretale od 200 do 400 eura...
    Izabrali smo ekipu iz niksica, foto srdjo studio, za 300 eura smo dobili:
    -Snimanje cjelodnevno, znaci od zore svatovi, prate svatove na djevojacku svadbu ( bukvalno je skoro na krov od auta u pokretu izasao covjek da bolji kadar ufati dok smo isli magistralom ), djevojacka svadba, onda snimanje u opstini vjencanje, onda nasa svadba cijeli dan dok se razisli nismo... sve dobijeno na 2 dvd cd sa montazom i obradom snimka sve profi HD vrhunski...
    -Snimanje mladenaca po parku ono kao profi, poziranje i ta cuda, ne volim ni ja to ali eto oni su htjeli, znaci slika je masu bilo...
    -Slikanje na svadbi cio dan ko god od gostiju je htio mogao je da se slika, na kraju svadbe smo dobili cd sa preko 2000 slika, hd vrhunski slike odradjene.... posle smo samo to iskopirali na cd-ove i razdijelili gostima ko je htio....
    -Veliki svecani foto album sa izradjenih 50 slika mladenaca sa ovog foto seŠna plus 250 slika sa svadbe po nasem izboru.....

    sve ovo dok se desavalo, 2 momka su isla sa kamerom i snimali cio dan a 2 momka su sa fotoaparatima profi isla i slikavala paralelno sve navedeno....

    Sve ovo vrhunski odradjeno, profesionalno, stvarno bez primjedbe, cak sam ih na kraju i preko 300 castio jer momci stajali nisu, i naravno imali su svoj sto gdje su mogli da jedu i piju koliko god oce..

    *Muzika
    Razgovarali smo sa 4 benda svi su nam dali 2 ponude:
    - povoljnu cijenu oko 150-200 eura dje dogovorimo okvirni repertoar pjesama sto moze i sto ne moze a oni uzimaju pare od zelja i narucivanja naknadnih od gostiju pa koliko uzmu.
    - cijena 350-500 eura dje se formira spisak pjesama i nema porucivanja, ili se dopusti porucivanje ali se ne uzimaju pare.

    Izabrali smo drugu opciju jer na svadbi je bilo i crnogoraca, srba, muslimana i albanaca jer imamo siruk krug prijatelja i poslovnih partnera, pa da bi se izbjeglo prepucavanje sa pjesmama sto je kod nas redovna pojava na svadbe, nije bilo porucivanja pjesama od strane gostiju uopste i to je muzika saopstila na pocetku svadbe tako da tu nije ni bilo problema, s tim da je svako mogao da napise cestitku i da muzici da procita izmedju pjesama ili tokom pjesama svi su ovo izuzetno dobro prihvatili i odlicno se pokazalo.... Naravno imali su i oni sto da jedu i piju koliko oce, bend 4-5 ljudi....

    *Hrana i pice
    Ovo je vec individualna stvar i zavisi od prostora, kako dogovoris sa gaydom, je li pice njihovo ili tvoje itd...
    Mi dogovorismo cini mi se 19 eura hrana full vrhunska plus nase je bilo pice.....
    Odma da vam kazem, bolje da smo dali ta 3 eura po osobi vise za pice koliko su nam trazili jer smo vise potrosili na nase pice od toga, a kutaru smo imali oko utovara i istovara pica, pa posle sto je preteklo ponovo utovaraj pa nosi u diskont pa popisuj pa istovaraj, pa moras zarobit jednog covjeka da pazi tokom svadbe da ne kradu konobari itd, bas ono bzw a nista ustedjeli nismo...
    Torta 200 eura.

    Suma sumarum, na kraju gore navedeno plus pred svadbeni troskovi kojih je bilo oko 1000-1500 eura, za svadbu od 200 gostiju,
    evo prvi put da kazem nedje, od koverti nismo pokrili sve troskove... kratki smo bili na ukupnoj cifri 1700 eura.... toliko je falilo da se pokriju svi troskovi oko svadbe i same svadbe...

    Svakako nismo ni pravili svadbu da zaradimo niti smo to gledali, ali u danasnje vrijeme tesko ce neko izvuci makar te troskove da pokrije...
    Ti zoves tebi vazne i bliske ljude, ne gledas ima i ko da ti donese neke pare ili ne, bitno je da ti ljudi dodju da podijele sa tobom jedan srecan dogadjaj...
    e tu se lomi racunica, preko pola gostiju dodje Bracni par sa djecom i svi po mejsto zauzmu, znaci po u prosjeku 3-4 mjesta koja ti placas, i donesu ti po 50 eura u kovertu....
    Nema narod para jbg, a moze neka bliza rodbina i prijatelji da te izvuku sa nekim vecim parama u kovertu, ali na ukupnom zbiru te zezne ogroman broj koverti po 50 eura...
    cak je bilo koverti po 20 eura... cak je bilo i 2 prazne koverte....

    Od 200 gostiju ti imas oko 70-80 plafon koverti pa racunica se lako izvuce.... narod nema para prosto... tesko da se danas mogu od koverte pokriti troskovi a kamo li da ti ostane nesto kesa preko toga...
    Ko pravi svadbu da pare zaradi bolje da je ne pravi, svadba se pravi da se proveselis sa prijateljima povodom bitnog događaja, ali danas vidim sve cesce se od toga biznis pravi da mladenci zarade sto je tuzno....
    Last edited by lucke91; 27-01-17 at 17:10.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  23. #47
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Lightbulb

    Da malo internacionalizujemo temu:






  24. #48
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tha_Maddog View Post
    Da malo internacionalizujemo temu:






    Kad pored svog ciganluka i i onih gomila ljubicastih eura vidim granate od 2 litra fante i koka kole na stolu za svadbu, odma mi se sererpri....

  25. #49
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Kad pored svog ciganluka i i onih gomila ljubicastih eura vidim granate od 2 litra fante i koka kole na stolu za svadbu, odma mi se sererpri....
    evo koliko ih je briga za to

    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  26. #50
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,957
    Thanks Thanks Received 
    6,521
    Thanked in
    3,109 Posts

    Default

    Hahhaaha nemoj brate sto zamjerit, zenili ste brata, jeste li svi zajedno koverte otvarali?
    Koliko ja znam, to se mlada daruje.


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 2 of 10 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. dekoracija
    By Hari Krisna in forum Gastronomija
    Replies: 3
    Last Post: 20-12-09, 16:06
  2. Replies: 49
    Last Post: 14-05-04, 19:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •