Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 170

Thread: Novi igrac za stolom - PzP

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Novi igrac za stolom - PzP

    GzP je juce prerasla u partiju koja ce ucestvovati na narednim izborima. Njihovi osnovni programski ciljevi su:

    • Diskontinuitet sa totalitarnim načinom vladanja
    • Preispitivanje kršenja ljudskih prava od 1945. godine
    • Porez na bogastvo stečeno od 1990. godine
    • Revizija dosadašnjeg procesa privatizacije
    • Pokretanje postupka za donošenje novog ustava


    Dakle, po ovome sto su izjavili ovo nije vizionarska vec je revizorska partija, partija koja nema nesto specijalno novo da ponudi, ali koja zeli da pomete i ispravi sve nepravde od 1945. godine. (dobro je te nijesu krenuli od 1112.).

    Sa takvim stavom ona se mnogo ne razlikuje od programskih ciljeva ostale opozicije, jer svi pretenduju da ispravljaju greske proslosti. Jedino sto ih razlikuje od opozicije, jeste sto su multinacionalna partija koja se ne busa srpstvom.

    Bice interesantno pratiti ih u sledecem periodu. I naravno neka im je srecan izlazak i nadam da ce unaprijediti kvalitet crnogorske politicke scene.




    GRUPA ZA PROMJENE OD JUČE I FORMALNO PRERASLA U POLITIČKU PARTIJU - POKRET ZA PROMJENE

    Ekspertska vlada za reviziju privatizacija




    Cetinje - Diskontinuitet sa totalitarnim načinom vladanja, preispitivanje kršenja ljudskih prava od 1945. godine, porez na bogastvo stečeno od 1990. godine, revizija dosadašnjeg procesa privatizacije i pokretanje postupka za donošenje novog ustava - to bi, prema programu juče osnovane stranke Pokret za promjene (PzP), bile prioritetne aktivnosti ekspertske vlade ako bi ta partija nakon parlamentarnih izbora zakazanih za 10. septembar bila članica vladajuće većine.

    Na osnivačkoj skupštini koja je, uz intoniranje državne himne, simbolično počela u pet do dvanaest u cetinjskom hotelu “Grand” za predsjednika PzP izabran je Nebojša Medojević. Za potpredsjednike izabrani PzP izabrani su prof. dr Branko Radulović i dr Goran Batrićević.

    U obraćanju skupštinarima, Medojević je izrazio očekivanje da će na parlamentarnim izborima veliki broj građana glasati za PzP, jer u toj partiji “vide posljednju šansu i novu nadu da će i Crna Gora postati normalna demokratska država u kojoj je vlast smjenjiva i u kojoj Vlada služi građanima, a ne građani Vladi”.

    - Mi nećemo voditi polemiku sa vladajućim partijama i njihovim satelitima, već ćemo svu pozitivnu i kreativnu energiju usmjeriti ka biračima da im objasnio da su promjene zdrave i dobre za njih i da se ovo bolesno društvo ne može liječiti sa istim “ljekarima” koji su ga doveli u ovakvo strašno stanje - rekao je Medojević.

    Prema njegovim riječima, PzP je potpuno spremna da preuzme odgovornost za izvlačenje Crne Gore iz ponora bijede, siromaštva i propadanja u koju je bacila ova vlast.

    - Više sam nego siguran da bi Vlada koju bi formirao PzP i koja bi bila sastavljena od najstručnijih crnogoraskih kadrova, bez obzira iz koje partije dolazili i da li su uopšte bili u partijama, u periodu od dvije godine uspjela da postigne najširi društveni koncenzus oko demokratskih vrijednosti koje treba da ugradimo u same temelje novog političkog dogovora i da Crnu Goru snažno povede putem ekonomskog, političkog, institucionalnog i moralnog preporoda - naveo je Medojević.

    On je ocijenio da 60 odsto zaposlenih u Crnoj Gori prima platu iz budžeta, te da je crnogorska vlast rasprodala 80 odsto društvenog kapitala, a povećala broj zaposlenih u javnom sektoru.

    - Ako ova vlast dobije još jedan mandat, postoje velike šanse da svi radimo ili u Vladi ili na crnom tržištu - rekao je Medojević.
    Goran Batrićević ocijenio je da će sljedeći izbori na duži vremenski period odrediti sudbinu Crne Gore.
    - Ako su građni Crne Gore početkom 90-tih bili u “poštenoj zabludi”, ako 1996. nijesu dovoljno ozbiljno shvatili Narodnu slogu, što nije ništa drugo do ideja pomirenja i koncenzusa, onda je danas više nego potrebno da shvate potrebu za promjenama - rekao je Batrićević.
    Navodeći da će PzP na izborima nastupiti samostalno, Branko Radulović je rekao da je postizborna koalicija te stranke moguća isključivo oko ideje eksperstke Vlade.
    Prema njegovim riječima, PzP ne čine Crnogorci, Srbi, Albanci, Hrvati, Bošnjaci, ni marsovci.
    - Mi smo građani Crne Gore koje svoje crnogorstvo ili srpstvo ili drugu nacionalnu pripadnost, svoju vjeru, nosimo u sebi, a ne ispred sebe, to je naša intima, a ne posebnost kojom se barjači, likuje, a u osnovi sve dobro naplaćuje - rekao je Radulović.
    Na osnivačkoj skupštini usvojeni su statut i program PzP, te Nadzorni odbor i Sud časti partije.


    V.Ž.

    --------------------------------------------------------------------------------

    GLAVNI ODBOR I PREDSJEDNIŠTVO


    Na osnivačkoj skupštini izabrano je Predsjedništvo PzP. Članovi Predsjedništva su dr Milenko Popović, mr Slavko Hrvačević, Koča Pavlović, dr Branka Bošnjak, dr Maja Kostić-Mandić, Srđa Brajović, Goran Đurović, Emin Duraković, Miloš Bigović, Zarija Pejović, Predrag Popović, Miloš Konatar, Petar Vučelić. Prema juče usvojenom Statutu PzP, članovi Predsjedništva su i predsjednik stranke i Glavnog odbora, te najmanje jedan potpredsjednik.
    Izabran je i Glavni odbor PzP koji, pored najviših funkcionera koji u njegov saziv ulaze po automatizmu, ima i stalni sastav od 50 članova. To su prof. dr. Risto Kilibarda, prof. dr Miodrag Ostojić, Nebojša Batrićević, dr Radovan Stojanović, dr Gojko Joksimović, dr Žarko Borović, dr Darko Radulović, Isidora Damjanović, Aleksandar Ražnatović, Dejan Vujisić, Mina Brajović, Đorđe Vušurović, dr Srđa Pavlović, dr Biljana Lazović, Mujo Kovačević, Dražen Medojević, Slavko Kilibarda, Nikola Terzić, Sergej Sekulović, prof.dr Duško Dragović, Tatjana Krkeljić, Branislav Ostojić, Zihad Methadžević, Drago Zečević, Dejan Novović, Zoran Tajić, prof.dr Mihailo Plamenac, Dragiša Janjušević, Aleksandar Đedović, Gojko Drašković, Slobodan Ukropina, Zoran Mušikić, Stanko Pejović, Petar Vukčević, Verica Vukanić, Boško Uskoković, Nuo Škrelja, Ljoro Zadrima, dr Zoran Marsenić, Dimitrije Dragović, Darko Gazdić, Žana Golubović, Jusuf Bajramspahić, Aleksandra Bogavac, dr Sonja Bauk, Miro Ivanović, Zoran Dragović, Stevan Katić, dr Miloš Kustudić i Milorad Vukalović.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro je sto je na CG politickom trzistu formirana jedna takva partija. Poznavajuci neke od celnika te stranke, siguran sam da nece biti nacionalisticka. No, isto tako, nijesam siguran da ce biti imuna od svega onoga od cega boluju ostale, narocito vece stranke. Karijerizam, bolesni interesi, revansizam, sujete... Ovako mala, u pocetku, sigurno je, najcistija je i najbliza programu koji je zacrtala. Cim se uhvati u kostac sa realnim problemima i moguce poraste, doci ce do izrazaja njen pravi kapacitet.

    Kao i svaka stranka koja na ovim prostorima pledira da postane najjaca, i ova je krenula sa revolucionarnim parolama i stavom da od njih sve pocinje a da prije nje nista nije valjalo. Kao sto je i sadasnja vlast prije 15tak godina slicno nastupala. To su lose naznake, nista novo! Jer, ako je u proteklih 100 godina svaka nova vlast u CG dolazila sa slicnim parolama pa se u medjuvremenu one pretvore u svoju suprotnost a sama vlast postane ista ili gora od one prethodne, onda se pouzdano moze govoriti o zakonomjernosti te pojave. Priznajem, vise bi me privuklo zalaganje za poboljsanje zivota, za promjene, za zakonitost (koja u sebi sadrzi i preispitivanje, reviziju...), nego na ovakav nacin, bombasticno istaknute akcije, kao 1945.g. (Diskontinuitet sa totalitarnim načinom vladanja, Preispitivanje kršenja ljudskih prava od 1945. godine, Porez na bogastvo stečeno od 1990. godine, Revizija dosadašnjeg procesa privatizacije, Pokretanje postupka za donošenje novog ustava).

    No ipak, polazeci od cinjenice da svaka vlast ako dugo traje, po logici stvari se izbirokratizuje, to svaku kriticki orjentisanu stranku, pogotovo ako ima gradjansku orjentaciju, pozdravljam i zelim joj puno uspjeha. Uz manje parola, a vise rada, gospodo .

  3. #3
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na osnivačkoj skupštini koja je, uz intoniranje državne himne, simbolično počela u pet do dvanaest u cetinjskom hotelu “Grand” za predsjednika PzP izabran je Nebojša Medojević. Za potpredsjednike izabrani PzP izabrani su prof. dr Branko Radulović i dr Goran Batrićević.

    - Mi nećemo voditi polemiku sa vladajućim partijama i njihovim satelitima, već ćemo svu pozitivnu i kreativnu energiju usmjeriti ka biračima da im objasnio da su promjene zdrave i dobre za njih i da se ovo bolesno društvo ne može liječiti sa istim “ljekarima” koji su ga doveli u ovakvo strašno stanje - rekao je Medojević.


    Jel ovo vas Medolino smatra da je CG narod bolestan, pa doveo DR-e iz Beograda da lijeche kolektivno?

    Pogledajte listu na google ko je ko od tih experata...samo fali jedan psihijatar ... stara BG skola

    Dr medicine... hirug...al cete se stvarno iznenaditi koliko su ti experti poznati po struci...osim ovih Dr koji su gradjani Srbije ...ostali ...totalno nepoznati po struchnosti osim po prisustvu na site GZP i u svjetskoj metropoli tipa Andrijevica i slichno. Al, ce vas ekonomski izvuci ti doktori medicine i samostalni experti sve sa tim dugogodishnje iskustvenim elektro inzinjerom Medolinom


    p.s.Sad bih pitala Milovana "Sprdash li se ti?"


    http://www.promjene.org/prelazna_vla...estaj_2004.pdf

    obratite paznju na 'aktivnosti' ..poslednja 'aktivnost zabiljezena 2004..i to oko stolica, stapacha i saradnje sa sigurnom zenskom kucom...eksperti?
    Last edited by LadyDaytona; 16-07-06 at 09:14.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    btw jel vidje neko milovanovo ime na ovoj listi Medove
    loze...ja sam mislila da je Medolino angazovao Milovana za buduceg predsjednika Centralne Banke CG, da parira Dinkicu

    p.s. ponadah se da ce ga poslat na neki svjetski kurs za expertsku diplomu expertskog troshenja para, ali ni lupa ne pomaze, nidje milovana...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto Milovan sad divanise po Crnoj Gori, tako da PzP ovdje nema branitelja, ajde ja cu uzeti tu privremenu ulogu dok se Mića ne vrne.

    Posto znam Milovanovu averziju prema dr-ovim, mr-ovima i ostilim ovima, znam da mu sastav sigurno nije po volji. Milovan voli ove narodske, u radu i stvaranju provjerene, dakle, dobre domacine i stvaraoce. Imam neku tendenciju da se ovdje slozim s njim. Za lidere treba unaprijedit one koje imaju viziju, izvjesnu harizmaticnost, principjelnost i elan. Dr-ove i Mr-ove treba koristit ka savjetnike u onim stvarima gdje su strucnjaci.

    Sto se tice Daytonine opaske da su doveli ljude iz Srbije, mislim da je to nebitno, bitno je da ti ljudi koji su dosli imaju volju da rade i da ce snositi posljedice svojih odluka; dakle, da ce svoje porodice i sebe preselit u CG i tu zivjeti.

    Jedino molim Boga da Milovana nece postavit za ministra finansija, odra' bi ve porezima.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To sto mi smeta kod PzP je ocigledno tanak program. No dako se iskristalise nesto pozitivno u narednom periodu.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Posto Milovan sad divanise po Crnoj Gori, tako da PzP ovdje nema branitelja, ajde ja cu uzeti tu privremenu ulogu dok se Mića ne vrne.

    Posto znam Milovanovu averziju prema dr-ovim, mr-ovima i ostilim ovima, znam da mu sastav sigurno nije po volji. Milovan voli ove narodske, u radu i stvaranju provjerene, dakle, dobre domacine i stvaraoce. Imam neku tendenciju da se ovdje slozim s njim. Za lidere treba unaprijedit one koje imaju viziju, izvjesnu harizmaticnost, principjelnost i elan. Dr-ove i Mr-ove treba koristit ka savjetnike u onim stvarima gdje su strucnjaci.

    Sto se tice Daytonine opaske da su doveli ljude iz Srbije, mislim da je to nebitno, bitno je da ti ljudi koji su dosli imaju volju da rade i da ce snositi posljedice svojih odluka; dakle, da ce svoje porodice i sebe preselit u CG i tu zivjeti.

    Jedino molim Boga da Milovana nece postavit za ministra finansija, odra' bi ve porezima.

    I tako i treba!

    Ja sam u zivotu bio i direktor 10 godina davalac intelelektualnih usluga (advokat).I siguran sam da ako moras da vidis racuna o tehnlogiji vlasti-)da vodisw racuna o svakoj rijeci, svakom pokretu, da se kocis uvijek kad te napadaju i da se UVIJEK vladas kako *dolikuje*, da gospodski das lekcije protivicima itd.itd)-ONDA NEMOZES DA KONCETRISES NA SRZ PROBLEMA I NEMOZES DA DAS MAKSIMUM U ONOME JEDNOME U CEMU SI NAJBOLJI.

    A siguran sam da je bilo mjesta za Milovana...no....nije moje..
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto se tice PZP...NEKA CVJETA HILJADU CVJETOVA....natjerace druge da se bolje trude, jer su respsktabilna partija.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  9. #9
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona
    btw jel vidje neko milovanovo ime na ovoj listi Medove
    loze...ja sam mislila da je Medolino angazovao Milovana za buduceg predsjednika Centralne Banke CG, da parira Dinkicu

    p.s. ponadah se da ce ga poslat na neki svjetski kurs za expertsku diplomu expertskog troshenja para, ali ni lupa ne pomaze, nidje milovana...
    Cemu zloba...mozda i hoce?
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  10. #10
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone
    A sto se tice PZP...NEKA CVJETA HILJADU CVJETOVA....natjerace druge da se bolje trude, jer su respsktabilna partija.
    Po cemu ih to respektujes, kad su juce oformljeni kao partija?! SVASTA CE OVDJE COVJEK DA CUJE!

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PO tome sto ce natjerati ove za koje sam ja glasao da se potrude bolje!
    A respektabilni su cijeneci procentre koje je GZP (koji je prethodnik PZP) imao u svim anketema, zatim, po clanovima organa partije koji su na sajtu (Predsjednistva i Glavnog odbora),pa i po PROKLAMOVANIM ciljevima... Mada rjesenja nisu dana eksplicitno i na nacin na koji ja volim-dakle, imponovalo bi mi mnogo vise da su problemi elaborirani sa rokovima, sa zaduzenim ljudima ili timovima koji rjesavaju pojednini problem, sa agendom poteza za svaki problem i medjurokovima...sve onako precizno..*po njemacki*. Ovo mi lici na socrealisticki manir i to je neko vec primjetio u ranijem postu, tu slicnost sa komunistima, koja uliva VELIKO NEPOVJERENJE. Po obrascu:nista do nas nevalja, .bas nista...mi cemo sve to ispravit....svima vam donijet da budete bogati, lijepi i srecni, brzom brzinom..itsl.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  12. #12
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone
    PO tome sto ce natjerati ove za koje sam ja glasao da se potrude bolje!
    A respektabilni su cijeneci procentre koje je GZP (koji je prethodnik PZP) imao u svim anketema, zatim, po clanovima organa partije koji su na sajtu (Predsjednistva i Glavnog odbora),pa i po PROKLAMOVANIM ciljevima... Mada rjesenja nisu dana eksplicitno i na nacin na koji ja volim-dakle, imponovalo bi mi mnogo vise da su problemi elaborirani sa rokovima, sa zaduzenim ljudima ili timovima koji rjesavaju pojednini problem, sa agendom poteza za svaki problem i medjurokovima...sve onako precizno..*po njemacki*. Ovo mi lici na socrealisticki manir i to je neko vec primjetio u ranijem postu, tu slicnost sa komunistima, koja uliva VELIKO NEPOVJERENJE. Po obrascu:nista do nas nevalja, .bas nista...mi cemo sve to ispravit....svima vam donijet da budete bogati, lijepi i srecni, brzom brzinom..itsl.
    Valjda su onda perspektivini a ne respektabilni?!

    Sta li (ti) tek znaci "socrealisticki maner"?! Nema veze!

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Socrealizam smo mi stariji slusali decenijama...to je prica u kojoj ti se pricaju poznate istine, tipa, *mi se borimo za zemlju bogatih i srecnih ljudi* (a jok, no se bore za zemlju siromasnih i nesrecnih...), ili *u komunizmu ce svako imat porema potrebama, a radice koliko moze* (jedino je nejasno kako ce se stvorit toliko novca da se da svakome da prema potrebama, ako se radi koliko se moze, jer mi jako malo *mozemo* da radimo AKO NAS NEKO NE TJERADA RADIMO)...
    dakle ta floskula *u soc-realistickom maniru* kod mene otprilike znaci blagu ironiju prema *spisku dobrih zelja PZP*, a za koje nije dovoljno dobro objasnjeno kako ce se do ispunjnja tih zelja doci.
    Evo ti primjeri iz teksta od pola stranice:

    Više sam nego siguran da bi Vlada koju bi formirao PzP i koja bi bila sastavljena od najstručnijih crnogoraskih kadrova, bez obzira iz koje partije dolazili i da li su uopšte bili u partijama, u periodu od dvije godine uspjela da postigne najširi društveni koncenzus oko demokratskih vrijednosti koje treba da ugradimo u same temelje novog političkog dogovora i da Crnu Goru snažno povede putem ekonomskog, političkog, institucionalnog i moralnog preporoda - naveo je Medojević.

    i ovo:

    već ćemo svu pozitivnu i kreativnu energiju usmjeriti ka biračima da im objasnio da su promjene zdrave i dobre za njih

    I ova dobra analiza Beranca:

    Njihovi osnovni programski ciljevi su:

    • Diskontinuitet sa totalitarnim načinom vladanja
    • Preispitivanje kršenja ljudskih prava od 1945. godine
    • Porez na bogastvo stečeno od 1990. godine
    • Revizija dosadašnjeg procesa privatizacije
    • Pokretanje postupka za donošenje novog ustava

    Dakle, po ovome sto su izjavili ovo nije vizionarska vec je revizorska partija, partija koja nema nesto specijalno novo da ponudi, ali koja zeli da pomete i ispravi sve nepravde od 1945. godine. (dobro je te nijesu krenuli od 1112.).




    Ali ponavljam: Nova je partija,i samo neka prodrma vladajucu garnituru, da shvate da i oni moraju da se mijenjaju i popravljaju, da shvate da nije vrijeme za dalje forsiranje i zadovoljavanje sebicnih interesa *prvoboraca* iz DPS nomenklature, koji su nezasiti i koji bi, kad bi im se pustilo, sve za sebe uzeli, u dubokom ubjedjenju da im Crna Gora i pripada jer su je oni stvorili.....DAKLE NEMAM NEKO VISOKO MISLJENJE NI O PARTIJI ZA KOJU SAM GLASAO:sam se sa sobom borim svaki dan da budem bolji, pa cu tim prije da se borim protiv primitivizma, korupcije, nepotizma koji cvjetaju DPS...
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ova tacka 2 je jako zanimljiva. Ne znam samo kako ce da vrnu ljudima one placweve dje je sad recimo Hotel Splendid u becice. Kad bi vrcali one placeve i prepravljali krsenje ljudskih prava familija Boreta bi bila najbogatija u CG.
    Porez na bogastvo od 1990 :roll: Oni stvarno misle da su te pare u CG? Kakav vic
    Revizija privatizacije. LoL. Da nece madjarima vrnut 117 miliona i Telekom ce opet bit nas?
    oooooo ocekivao sam bogami vise. Evo definitivno nemam koga glasat :-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone
    Socrealizam smo mi stariji slusali decenijama...to je prica u kojoj ti se pricaju poznate istine, tipa, *mi se borimo za zemlju bogatih i srecnih ljudi* (a jok, no se bore za zemlju siromasnih i nesrecnih...), ili *u komunizmu ce svako imat porema potrebama, a radice koliko moze* (jedino je nejasno kako ce se stvorit toliko novca da se da svakome da prema potrebama, ako se radi koliko se moze, jer mi jako malo *mozemo* da radimo AKO NAS NEKO NE TJERADA RADIMO)...
    dakle ta floskula *u soc-realistickom maniru* kod mene otprilike znaci blagu ironiju prema *spisku dobrih zelja PZP*, a za koje nije dovoljno dobro objasnjeno kako ce se do ispunjnja tih zelja doci.
    Zasto je lose traziti da napokon vidimo sta je ko kome prodao, pod kojim uslovima i na koliko dugo?
    Zasto je lose traziti da se vidi kako je neko zaradio milione, a nema jednog uplacenog evra u poreskom na ime taksi?
    Zasto je lose traziti da se istjera istina na vidjelo od 1990 godine o tolikim ubistavima koji se prikrivaju, a krivac slobodno seta na slobodi?
    Last edited by jujy; 16-07-06 at 20:33.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa kad znate ko je ubio koga, sto ne podjete do nekih medija pa ispricate ili se opet mlati predizborna prica
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    DIDI to su im stihovi za dobijanje vlasti. Sjecas se velikog izvlacenja koverta iz dzepa sakoa Pedje Bulatovica u TV duel?
    Kako je ono napeto bilo :lolblue:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni u sustini obecanja partija tipa

    -dobar posao,bolje zaposljavanje
    bolje zarade
    bolje ovo ono
    uopste ne moze privuc..
    u sustini ne znam ni sta bi me privuklo
    osim onoga sto ja zamislim u glavi pa neka npr stranka to ponudi...
    ja bih glasao neku stranku koja je crnogorski nastrojena a da nudi nesto u vezi kulture,ljepseg ponasanja,jacih zakona,da se podizu krediti za nas mlade koji cemo da se zenimo udajemo,da ne moram da imam platu 800 eura da bi mogao da podignem kredite..i slichno..
    uvele su sve banke kredite i chuda za stanove a uslovi su za samo 1000 ljudi koji to mogu u crnu goru...jer ne vjerujem da vise od 1000 ljudi ima vecu platu od 700-800 eura..(ne odnosi se na privatnike i njihove zarade,vec samo mislim na fixnu platu)e ebes ti takve uslove...treba na tome da se radi....da je jedna rata 100 eura..da mozemo svi da se sjutra skucimo i tako te stvari...
    to neka mi ponudi Medojevic...i meni i svima vama...sta me boli uvo sta se desavlo 1945 pa na ovamo...mene interesuje buducnost...

    Mislio sam da ga glasam...ali ako mu je ovo program definitivno NECU!

  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li iko do vas uvazenih forumasa da ne glasa DPS?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda bi bilo bolje da umjesto vickastih komentara postiras kompletni program PzP-a.

    To bi sigurno bolje za PzP, za tebe a i za nas forumase. Sa vickastim komentarima tesko da cete prebachit 10%.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uporedi npr. izjave g. Medojevica i g. Boskovica. Cak i Boskoviceva osrednje vizionarska izjava (dakle mlati staru slamu) je bolja i privlacnija od Medojeviceve, koji prijeti sa cetiri godine provlacenja kroz sudove, vrcanja nekakvog stanja iz 1945. i 1991., reforme (kome je vise stalo do pukih reformi?), promjene Ustava (ka da nemamo pametnija posla) - umjesto da kaze narodu kakvu Crnu Goru vidi, kako ce joj obezbijediti ekonomski prosperitet, da rijesi nezaposlenost, drustvo znanja, skolstvo, zdravstvo, infrastrukturu i ulazak u EU?



    INTERVJU: MINISTAR EKONOMIJE PREDRAG BOŠKOVIĆ

    Crna Gora, uz otvoreno tržište i smanjenje javne potrošnje, brzo u klub razvijenih

    POVEĆAVA SE INTERESOVANjE investitora za Crnu Goru. Tehnološka zaostalost osnovni problem. U ključnim sektorima proizvodnja se iz godine u godinu povećava do 15 odsto

    Podatak da je Crna Gora prethodne godine bila treća zemlja u cijeloj Evropi, a prva među zemljama koje nijesu članice EU po visini stranih ulaganja po glavi stanovnika, dovoljno govori koliko smo interesantno investiciono područje. Naravno da se time ne zadovoljavamo i predano radimo kako bismo naš ukupni ambijent još više približili potencijalnim investitorima, kako stranim tako i domaćim. Svakako da će se nakon uspješno sprovedenog referenduma interesovanje za investiranje u Crnu Goru pojačiti, budući da je kroz taj referendum Crna Gora pokazala i dokazala svoj demokratski kapacitet, učvrstila političku stabilnost koja je jedan od osnovnih preduslova, (naravno uz privlačan ekonomski ambijent), za
    privlačenje stranih investicija, kaže ministar ekonomije Predrag Bošković, odgovarajući na pitanje koliko je crnogorski ambijent privlačan za razvoj biznisa i dolazak stranih investitora u odnosu na zemlje regiona.

    * Ostalo je neprivatizovano još oko 20 odsto kapitala u Crnoj Gori. Kada će ovaj proces biti završen i kako će Crna Gora u ekonomskom smislu nakon toga izgledati?

    - Crna Gora se približava kraju procesa privatizacije. U sljedeće dvije godine odradiće se i dobar dio preostalog posla oko privatizacije, kada će se jedan izuzetno osjetljiv proces sa više aspekata privesti kraju. Mišljenja sam da je proces do sada vođen zaista dobro. Da se uspjelo bez većih socijalnih tenzija izvršiti strukturno prilagođavanje privrede, novim tržišnim uslovima, a crnogorska privreda pokazala fleksibilnost u čitavom tom procesu. Nakon okončanja ovog procesa nastavićemo da razvijamo koncept otvorene tržišne privrede i pozicioniranja Crne Gore kao prepoznatljive, ne samo turističke destinacije, već i destinacije značajnih investicionih aktivnosti, jačanja sektora usluga, itd.

    * U mnogim preduzećima smatraju da novi vlasnici ne ulažu u kompanije. Da li Vlada prati ulaganja u privatizacionim preduzećima?

    - Svakako da pratimo dešavanja u svim privatizovanim kompanijama. Svaki ugovor je definisao da se kupci moraju pridržavati ponuđenih biznis planova i do sada se to odvijalo predviđenom dinamikom, uz manja odstupanja. Druga priča je oko firmi koje su kupljene na berzama, klasičnom trgovinom na tržištu kapitala.

    * Da li je visoki spoljnotrgovinski deficit najveći problem crnogorske ekonomije. Ako nije, šta je?

    - Prije svega, tu se moraju definisati dvije stvari, a to je šta je uzrok, a šta posljedica. Moje mišljenje je da je osnovni problem Crne Gore njena tehnološka zaostalost, jer tek sada počinjemo dostizati u nekim sektorima nivoe tehnološke opremljenosti razvijenih zemalja, a to se prije svega dešava privatizacijom crnogorskih kompanija. Loša tehnološka opremljenost (u kombinaciji sa pretjeranom „socijalnom” zaposlenošću u firmama) je prouzrokovala visoke troškove u proizvodnji finalnih proizvoda, koji se kvalitetom nijesu mogli mjeriti sa inostranim. To je dovodilo do kolapsa pojedinih kompanija, a samim tim i povećanja uvozne zavisnosti, što je na kraju rezultiralo tolikim spoljnotrgovinskim deficitom. Stvari se počinju mijenjati na bolje. Smanjujemo taj jaz između uvoza i izvoza, prije svega kroz povećanje izvoza, a to se prije svega dešava poboljšanjem kvaliteta domaćih proizvoda i usluga kroz modernizaciju domaćih kompanija.

    * Za koliko godina Crna Gora može dostići standard razvijenih zemalja Evrope. Kojim tempom treba da raste nacionalni bruto proizvod?

    - Crna Gora kao mali ekonomski sistem, integrisana u regionalne i šire integracije može ostvariti značajniji ekonomski oporavak vrlo brzo, ako istraje u svojoj politici otvorenog tržišta i smanjenja javne potrošnje sa druge strane. U zednje četiri godine su napravljeni ključni potezi ka definisanju makroekonomske stabilnosti. Tek nakon toga se moglo pristupiti dinamizovanju ekonomskog razvoja i ono što je dobro jeste da u onim sektorima na kojima Crna Gora bazira svoj ekonomski oporavak (npr. turizam), već nekoliko godina imamo značajne rezultate rasta, u prosjeku svake godine oko 15 odsto. Taj trend se nastavlja i ove godine.

    * Koji crnogorski proizvodi će u narednom periodu biti konkurentni na evropskom tržištu. Koliko su standardi problem za izvoz crnogorskih proizvoda?

    - Pa tu ima svakako nekoliko sektora na kojim će Crna Gora bazirati svoj ekonomski oporavak. Dakle, tu je turizam, koji svake godine postaje konkurentniji, zatim električna energija kao jedan od najvećih potencijala Crne Gore, drvoprerada, prehrambena industrija, industrija vode, aluminijuma i još nekih obojenih metala. Svakako, u svim ovim aktivnostima moramo voditi računa da, u želji da što prije ostvarimo brži ekonomski napredak, ne ugrozimo ono što je možda i najvrednije u Crnoj Gori, a to je njena priroda.

    * Koji je investitor zainteresovan za ulazak u istraživanje nafte i gasa u crnogorskom podmorju?

    - Postoji više interesenata za ovu oblast, ali ne bi bilo uputno navoditi imena i licitirati, jer novi proces na bloku tri još nije počeo, a u blokovima jedan i dva to pravo i dalje ima JPK, kaže Bošković.

    Štrajkovi nijesu ugrozili ni jednu privatizaciju

    * Da li Crna Gora garantuje sigurnost ulaganja strancima i koliko česti štrajkovi mogu pokvariti ekonomski imidž Crne Gore?

    - Crna Gora je do sada pokazala da umije da obezbijedi sigurnost investicija i time se kvalifikovala na listu interesantnih investicionih destinacija. Štrajkovi su sastavni dio ovih priča, očigledno, ali do sada nijesu ugrozili ni jednu privatizaciju i odvijali su se, uglavnom, u zakonskim okvirima, a to je i zakonsko pravo radnika. U velikoj većini slučajeva nesporazumi poslodavaca i radnika su se brzo prevazilazili, uz podršku Vlade, naporima i jedne i druge strane da se dođe do kompromisnog rješenja.

    Geografsko porijeklo novca je nebitno

    * Često se čuju kritike zbog toga što je Crna Gora ključni lanac - KAP, Boksite, Rudnik Uglja i Termoelektranu, dala u ruke jednom po njima kontroverznom biznismenu?

    - Prije svega, moram reći da svaka kritika koja je dobronamjerna dobra je i treba je uvažiti, ali čini mi se da pojedini kritičari u Crnoj Gori dozvoljavaju sebi da, u nedostatku znanja i argumenata, suviše paušalno komentarišu određene procese. Tenderi za ova četiri preduzeća sprovedeni su uz poštovanje svih međunarodnih standarda, a savjetnici na tom poslu su bili najrenomiranije kuće iz EU koje se bave tim poslovima. Odabrani su najbolji ponuđači za svaku od ponuda. Geografsko porijeklo novca nije osnov za odbacivanje bilo koje kompanije, u Crnu Goru je dobrodošao svaki investitor, ma iz koje države dolazio, ako poštuje crnogorske zakone, a to je ključ čitave priče.

    Opštinski porezi i takse najveća barijera biznisu

    * Visoka opterećenja privrede u opštinama su u posljednje vrijeme dežurna tema. Da li u narednom periodu treba očekivati njihovo smanjenje, i u kojim opštinama najprije?

    - Jedna od glavnih prepreka za odvijanje biznisa u Crnoj Gori u posljednje vrijeme su visoki opštinski nameti, i to je uz još nekoliko drugih definisano kao najjača biznis barijera. Rješenja se moraju tražiti i tu smo, prije svega, da u saradnji sa privrednim organizacijama, kao što su MBA i Unija poslodavaca, zatim opštinama, nađemo rješenja koja će omogućiti održivost lokalnih budžeta, a sa druge strane smanjiti nepotrebna opterećenja
    finalne cijene koštanja proizvoda i usluga.

    Do kraja godine tenderi za izgradnju malih hidroelektrana

    * Kada će početi gradnja mini elektrana u Crnoj Gori i koji tenderi se pripremaju u ovoj oblasti?

    - Već ove godine ćemo krenuti sa raspisivanjem tendera za gradnju nekoliko objekata iz domena malih i srednjih hidrocentrala. To neže umnogome smanjiti naš deficit, ali će svakako doprinjeti da u kombinaciji sa drugim potencijalima Crna Gora krene da koristi te obnovljive izvore energije koji su sa druge strane u funkciji očuvanja životne sredine.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Ima li iko do vas uvazenih forumasa da ne glasa DPS?
    Ja ga nikad nijesam glasao pa necu ni sad.
    A sto pitas?





    Cudo jedno majku mu, svi se na pectku sjete Cetinja i a se dovate vlasti zaborave ga.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #23
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta je to Boskovic rekao vizionarski,
    nije tacno da u CG uopste postoje strane investicije,
    postoji prodaja imovine sto nijes isto sto i investicije
    Kad neko sagradi fabriku u Cg ,ili neku softfer komaniju ,i sl to se moze nazvati stranim investicijama,
    ovo sto se desava sada nijesu investicije nego rasprodaja zajednicke imovine ito ispod cijene ,ito zbog CUNAMI efekta ,koji je otjerao sve ozbiljne investitore.

    Preskovcio je Boskovic da odogovori na pitanje kad ce CG dostici razvijene evropske zemlje.
    Da mu pomognem ,za 6 godina ce GDP Crne Gore dostici GDP Crne Gore iz 1990,ako se nastavi sa ovom stopom rasta
    Impresivno ,zar ne gospodo DPS forumasi i mladi ekonomisti

    Ko je bio vlasnik tehnicki zaostalih firmi,ko su bili njihovi direktori,
    ko je zaposljavao ljude cuvajuci socijalni mir?
    Opozicija mozda?
    Nevladin sektor? GZP? MANS?
    Mislite da su oni krivci zbog deficita u trgovinskom i platnom bilansu

    Sta mislite o kamatnim stopama ,u nasem ,evropskom novcu koje se na kratkorocne kredite krecu na nivou od 20%-25% za godinu.
    A prosle nedjelje se Japanske poslovne banke pocele da naplacuju kamatu na novac.
    Zabrine li vas imalo da otovreno CG drustvo ,i evropska priivreda placa slicni tudji novac po 25%.

    Pristup osiguravajucim kucama u inoastranstvu,(Neam ga naravno opet zbog CUNAMI efekta) i reosiguravajucim,
    cini da kad vojno skladiste jedne familije odleti u vazduh,
    jedini nacin da se namiri dio stete gradjanima je kupljenjem "dobrovoljne pomoci" od DPS privatnika ,

  24. #24
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja samo ne shvatam kako ce to vashu ekonomiju da izlijeche ovi BG dr medicine, elektro inzinjeri i profesor ukrajinskog jezika sa Zagrebachkog sveuchilista?
    Kad sam chitala o GZP uvijek se provlachila rijech "expert", ja sam mislila da su u najmanju ruku ushli Crnogorci koji su vani poznati kao Direktori Banaka, experti u smislu savjetnici za investicije iz najvecih svjetskih finansijskih kuca.. nauchnici sa svjetskih Univerziteta...Uspjesni Vlasnici Svjetskih Co...a ono..neki asistenti sa PG Univerziteta bez i jednog objavljenog rada..totalne nepoznanice, par Doktora, pravnik, profesor iz Zagreba za Ukrajinski jezik... tuga...



    p.s.Old Bone ...ako mogu da vas zamolim... ja sam sa sjevera i kod nas kad se nekome kaze - "Cemu zloba...mozda i hoce?" ima jednu uzasnu neprijateljsku konotaciju, ne znam kako je kod vas sa Orje Luke...ali s obzirom da ovo nije prvi put, da vam kazem da vam tako nesto vise ne bi palo na pamet, s tim josh prije - ako ne kapirate bezazlen humor, suzdrzite se ..Ok?!
    Last edited by LadyDaytona; 17-07-06 at 05:54.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milose, tvoja kritika stoji, ali nije dovoljno kritikovat, moras da pokases narodu kako ti gledas na buducnost i kakav ti je plan da preokrenes sve te lose stvari koje si spomenuo. Niko nece da kupuje macku u dzak.

    Jedino sto PzP u ovom trenutku nudi jestu reviziju. Revizija ne donosi ljeb na sto.

Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Za Nikolaidisa Herceg Novi grad ludaka i ubica
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 93
    Last Post: 11-12-05, 12:04
  2. Replies: 135
    Last Post: 30-04-05, 20:13
  3. Novi zakon o drzavljanstvu?
    By Elizabeta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-04, 22:21
  4. NOVI SRPSKI TENAK
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 11-07-04, 18:35
  5. WIMBLEDON
    By Barbarian in forum Ostali sportovi
    Replies: 91
    Last Post: 05-07-04, 12:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •