Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 77

Thread: Hmmm...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Hmmm...

    S' obzirom da Unionisti priznaju republiku Crnu Goru i smatraju upravo nju za svoju domovinu zasto se pored srpskih i 'jugoslovenskih' ne vide i crnogorske zastave?

    Tako male stvari odaju vase prave namjere i vase prave zelje.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #2
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zato shto pojedini ochigledno ne znaju razliq izmedju crnogorske,srbIJANske i "jugoslovenske"(slava joj i milost) zastave.
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    rece neko od njih nedje kao "to je ratni barjak, a mi ne zelimo ratni referendum"

    Moje pitanje- zasto srbijanska zastava ispred CNP-a u podgorici ima i shtit sa 4C? Ne znam je li ko jos to primijetio
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Shrek, ne postavljaj teska pitanja. Vidis da ih moraju tjerati i da pomenu Crnu Goru kad skandiraju, a ti bi jos i zastave da nose. Pitas li se koliko bi im onda doslo na te mitinge

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je jako tesko da se naviknem da je alaj barjak drzavna zastava, jednostavno ga ne dozivljavam tako

    Sto se tice pitanja o srpskoj zastavi kod pozorista, to je drzavna zastava republike Srbije, po zakonu koji je nedavno donesen, grb Nemanjica sa cetri ocila se nalazi na 1/3-ini plavog polja sa lijeve strane.
    Last edited by Hombre; 10-05-06 at 20:29.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ozbiljno? pojma imao nisam
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Narode ,jos se nista oko rezultata referenduma nezna,
    moze siva zona
    pa Sef da kaze
    "DPS se vraca na originalni program"
    Hej sloveni i zastava stara u paketu,

  8. #8
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Meni je jako tesko da se naviknem da je alaj barjak drzavna zastava, jednostavno ga ne dozivljavam tako
    Ne sumnjam da ti je tesko, ali pocni, sto prije pocnes, prije ces se i navici.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Problem nase zastave lezi u tome sto je usvojena tako kako je usvojena.. Osnovno, zarad konsenzusa, trebao se raspisat referendum u vezi zastave i himne, mjesto sto su se skupili likovi iz SDP-a i odlucili da kroje istoriju na svoju ruku. Kolko sam cuo, DPS je imao veoma zanimljiv predlog da nasa zastava bude krstas barjak, ali su se protiv toga pobunili SDP-ovci iz dobro poznatih razloga (smeta im krst)

    Inace, ne znam kome je smetala trobojka sa kojom je bio sahranjen i kralj Nikola, na koga se suverenisti toliko pozivaju i u koga se kunu. Inace, trobojka je karakteristicna za vecinu hriscanskih zemalja, dok primjecujete da upravo islamske zemlje imaju tu jednobojnu (crvena il zelena) zastavu sa aplikacijama. Na kraju, trobojka (crvena, plavetna, bijela) odgovara i nasoj narodnoj nosnji, pa je samim tim cudno zasto to nije iskoristeno na drzavnoj zastavi. Na kraju, mozda je ovo pokusaj da se iskoriste boje sa starocrnogorske kape (crveno-krv, crno-korota, zlatno-sloboda,slava) sa tim sto imamo crkvenu i zlatnu, ali fali crna boja. Dakle, nema uporista u tradicji....

    Sto je najgore, sad se jos i istorija falisifikuje po potrebi, kako bi se sve ovo potkrijepilo i odredjenim argumentima. Jer poznato je da onaj koji kontrolise proslost kontrolise i buducnost... Ima jedna hipoteza u vezi ove price o zastavi - npr. nakon sledecih izbora, SNP-ovci i druzina uzmu vlast, imaju vecinu i odluce da promjene zastavu i himnu. Zastava Crne Gore postane trobojka, a himna pjesma kralja Nikole 'Onamo, 'namo" ili jos gore neka cetnicka Sad bih ja pitao suvereniste da li bi priznali te simbole, i da li bi ih nosili i pjevali na nekom novom referendumu u kojem se odlucuje o drzavnom pitanju (a uzmimo u obzir da bi ti simboli bili zvanicni, kao i ovi sad)... cisto sumnjam

    Prosto, ova zastava je jos jedan vid podijele koju politicari zagovaraju, i na osnovu koje vladaju. Isti smo narod, pricamo istim jezikom, ista je vjera i crkva(mislim na pravoslavce), a u stvari opet imamo podijele na srbe i crnogorce, srpski i crnogorski jezik,imamo i 2 crkve... slicno je i sa zastavom, i dok se god ne postigne konsenzus izmedju velike vecine gradjana Crne Gore, nece bit srece i dotle mnogi nece trenutnu zastavu dozivljavat kao svoju.

    my 2 cents....

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    U neke zemlje se zbog nepostovanja zastave i nacionalnih odlicja zavrsi u zatvor. Da se konstatovati da bi sa ovoga foruma polovina zavrsila u spuz.
    Zar nije nisko, uzasno i skandalozno ne postovat svoju zastavu i himnu? Ma kakve one bile?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Meni je jako tesko da se naviknem da je alaj barjak drzavna zastava, jednostavno ga ne dozivljavam tako
    i neces ga ti nikad ni moc dozivjet
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    U neke zemlje se zbog nepostovanja zastave i nacionalnih odlicja zavrsi u zatvor. Da se konstatovati da bi sa ovoga foruma polovina zavrsila u spuz.
    Zar nije nisko, uzasno i skandalozno ne postovat svoju zastavu i himnu? Ma kakve one bile?
    sa ovim se slazem u potpunosti. Nego, odje se ne radi o nepostovanju svoje zastave, posto samo maloumni ljudi mogu da se seru po sopstvenoj zastavi (kakva god ona bila) - problem lezi u tome sto je mnogi ne osjecaju svojom....

    I dokle god budemo imali podijele i ovakav odnos vlast-gradjani, ne vjerujem da ce se ista promjenit.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick
    rece neko od njih nedje kao "to je ratni barjak, a mi ne zelimo ratni referendum"
    Postoji i drzavna-dvorska zastava, pa nju u ruke umjesto alaj barjaka!

    No nama niko na svijet ne moze uzet titulu u sampionatu neposhtovanja sopstvenih drzavnih simbola. Samo se prisjetiti sramnih dogadjaja iz perioda '18-'21, kad je, izmedju ostalog, jedan crnogorac skinuo sa dvora na Cetinju zastavu i obavio na nju veliku nuzdu, ne bi li se valjda pokazao vecim srbinom od onih koji tada okupirase Cetinje.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Keako veljeserbi vabe nasku zastavu bogomi ka da je od Konunga Nidza pocelo sa zastavama ,prije njega mi neadosmo istorije ?????????? No ova naska crveno hrvackosiptarska zastava njima tolko smeta da nemogu spavat od nje !Ali zabravise da njina u jedno pero je oimala polumjesec ito tri kom. Ja mnim e mi Crnogorci znademo zasto veljeserbi nevole nasku zastavu ,"STRAH" je to ,strah od svega Crnogorskoga jezika himane zastave,istorije ,jerbo kad uvide koko su ni zla nacinjeli vjekovima moze slucajno da ih bidne STID I SRAM !!!!


    PS. A za ovoga povise .the King Nidzo se saranijo sa svojom "DVORSKOM" zastavom ,no neznam dali trebam pojasnjavat ono "DVORSKOM" a ne drzavnom ????
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eo vidim u BP pale crnogorske zastave. sto mislite kako bi se proveli npr. u ameriku da spalite njihovu zastavu (uostalom kao sto i jeste - jos se pamti ona masna debela guzica ispred americkog centra kad su nas napadali "ljudozderi sa neba")

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovi zavisnici kukavci vise ne znaju koje zastave da nose. Jos malo ce carsave na jarbol da stavljaju! Ko ne postuje crnogorsku zastavu i naciju, neka ide k vragu .

    PLJUC!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    i neces ga ti nikad ni moc dozivjet
    niti zelim

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Meni je jako tesko da se naviknem da je alaj barjak drzavna zastava, jednostavno ga ne dozivljavam tako
    Stvarno si pretjerao vise!!! :mad: U 99% topica na kojima bih nesto da napisem, naidjem na tvoj post koji vec u potpunosti oslikava i moje miljenje. Pocevs od tatooa, preko zena, ljubavi, zenske emancipacije i (ne)ravnopravnosti polova... pa sve do politike. Ajde, goni se u q... vise...
    Ozbiljno, ja ne znam kako nekome zuto-crvena kombinacija moze biti ljepa od ranije trobojke koja je ujedno oslikavala i raspored boja na nasoj nacionalnoj nosnji. Bila je predivna... A i kada bi se vrsila neka anketa menju nekim estetama i strucnjacima, ja mislim da bi zuto-crvena ubjedljivo pobijedila u izboru za najneukusniju kombinaciju. Da vas pitam, furate li vi mozda zuto-crvenu odjecu? E ne znam, brate... meni je to bljak i vrh neukusa... A na stranu to sto me neodoljivo podsjeca i na neku teroristicku organizaciju (ili Albansku zastavu)...
    Quote Originally Posted by hercules
    Zar nije nisko, uzasno i skandalozno ne postovat svoju zastavu
    Pa, sto ne upitas nasu vlast za to? Mi smo imali nasu zastavu, hiljadu puta ljepsu od ove, pa je oni ne postovase. Iz tog nepostovanja su je i promijenili i zamijenili nekom koja treba, kao, da predstavlja neko novo, vedrije i pozitivnije vrijeme (vrijeme za koje su na celu drzave DPS-SDP), a ono dobili zuto-crveni mucak.
    Tako da ne mozes govoriti o nepostovanju zastave kod onih koji su ostali privrzeni ranijoj crnogorskoj trobojci, jer ne mogu niti zele da mijenjaju svoja ubjedjenja, osjecanja i svoj ukus kad se god to vlasti cefne. Jednostavno, to kod nekih ne ide tako...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro
    Problem nase zastave lezi u tome sto je usvojena tako kako je usvojena.. Osnovno, zarad konsenzusa, trebao se raspisat referendum u vezi zastave i himne, mjesto sto su se skupili likovi iz SDP-a i odlucili da kroje istoriju na svoju ruku. Kolko sam cuo, DPS je imao veoma zanimljiv predlog da nasa zastava bude krstas barjak, ali su se protiv toga pobunili SDP-ovci iz dobro poznatih razloga (smeta im krst)

    Inace, ne znam kome je smetala trobojka sa kojom je bio sahranjen i kralj Nikola, na koga se suverenisti toliko pozivaju i u koga se kunu. Inace, trobojka je karakteristicna za vecinu hriscanskih zemalja, dok primjecujete da upravo islamske zemlje imaju tu jednobojnu (crvena il zelena) zastavu sa aplikacijama. Na kraju, trobojka (crvena, plavetna, bijela) odgovara i nasoj narodnoj nosnji, pa je samim tim cudno zasto to nije iskoristeno na drzavnoj zastavi. Na kraju, mozda je ovo pokusaj da se iskoriste boje sa starocrnogorske kape (crveno-krv, crno-korota, zlatno-sloboda,slava) sa tim sto imamo crkvenu i zlatnu, ali fali crna boja. Dakle, nema uporista u tradicji....

    Sto je najgore, sad se jos i istorija falisifikuje po potrebi, kako bi se sve ovo potkrijepilo i odredjenim argumentima. Jer poznato je da onaj koji kontrolise proslost kontrolise i buducnost... Ima jedna hipoteza u vezi ove price o zastavi - npr. nakon sledecih izbora, SNP-ovci i druzina uzmu vlast, imaju vecinu i odluce da promjene zastavu i himnu. Zastava Crne Gore postane trobojka, a himna pjesma kralja Nikole 'Onamo, 'namo" ili jos gore neka cetnicka Sad bih ja pitao suvereniste da li bi priznali te simbole, i da li bi ih nosili i pjevali na nekom novom referendumu u kojem se odlucuje o drzavnom pitanju (a uzmimo u obzir da bi ti simboli bili zvanicni, kao i ovi sad)... cisto sumnjam

    Prosto, ova zastava je jos jedan vid podijele koju politicari zagovaraju, i na osnovu koje vladaju. Isti smo narod, pricamo istim jezikom, ista je vjera i crkva(mislim na pravoslavce), a u stvari opet imamo podijele na srbe i crnogorce, srpski i crnogorski jezik,imamo i 2 crkve... slicno je i sa zastavom, i dok se god ne postigne konsenzus izmedju velike vecine gradjana Crne Gore, nece bit srece i dotle mnogi nece trenutnu zastavu dozivljavat kao svoju.

    my 2 cents....
    Potpuno se slazem.

  20. #20
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    A i kada bi se vrsila neka anketa menju nekim estetama i strucnjacima, ja mislim da bi zuto-crvena ubjedljivo pobijedila u izboru za najneukusniju kombinaciju. Da vas pitam, furate li vi mozda zuto-crvenu odjecu? E ne znam, brate... meni je to bljak i vrh neukusa...
    Nista, najbolje onda da nam Tommy Hilfiger dizajnira novu zastavu. On forsira, bijelu, crvenu i plavu/plavetnu boju.
    Nego, onda bi bili slicni Hrvatima, pa srpskim nacionalistima ne bi ni to odgovaralo.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    niti zelim
    zasto onda i komentarises uopste crnogorsku zastavu???
    kad ne zelis da je prihvatis, dobro ti je rekla apsolutno nemoguca to tek sad vidim, pix
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    zasto onda i komentarises uopste crnogorsku zastavu???
    kad ne zelis da je prihvatis, dobro ti je rekla apsolutno nemoguca to tek sad vidim, pix
    zato sto je crna gora moja drzava a alaj barak ne zelim da dozivljavam kao drzavnu zastavu, svako drugo postovanje prema njemu.

    a sta mislite ti i apsolutno nemoguca me apsolutno ne zanima

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    zato sto je crna gora moja drzava a alaj barak ne zelim da dozivljavam kao drzavnu zastavu, svako drugo postovanje prema njemu.

    a sta mislite ti i apsolutno nemoguca me apsolutno ne zanima
    mozes pricat sto hoces rekao si dovoljno, i ne mislimo nego si takav :-D
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    mozes pricat sto hoces rekao si dovoljno, i ne mislimo nego si takav :-D
    sta da radim, takav sam kakav sam, i ti si takav kakav jesi

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    S' obzirom da Unionisti priznaju republiku Crnu Goru i smatraju upravo nju za svoju domovinu zasto se pored srpskih i 'jugoslovenskih' ne vide i crnogorske zastave?

    Tako male stvari odaju vase prave namjere i vase prave zelje.
    Mogao si tako da pitas i sto suverenisti ne masu srpskim, albanskim, hrvatskim, bosnjackim itd. zastavama posto tvrde da je CG domovina za sve njih. Ili, mozda ne misle tako, nego ce obespraviti manjine? ... Mase se zastavama koje simbolizuju odnos prema referendumu, a ne odnos prema domovini.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hmmm, Problem?!?
    By No_LiMiT in forum Internet
    Replies: 42
    Last Post: 25-03-06, 17:13
  2. O ukusima se [ne] raspravlja!
    By _senorita_ in forum Teenland
    Replies: 7
    Last Post: 22-06-05, 12:53
  3. Ima li turista?
    By srdjan in forum Primorski
    Replies: 2
    Last Post: 12-06-05, 21:29
  4. Hmmm ... pitanje :)
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 14
    Last Post: 05-06-05, 23:57
  5. Hmmm nesto razmisljam
    By Luximus in forum Centralni
    Replies: 21
    Last Post: 30-05-05, 14:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •