Page 16 of 17 FirstFirst ... 6121314151617 LastLast
Results 376 to 400 of 415

Thread: [RTCG1] Božićni ustanak

  1. #376
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Jelena whore.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  2. #377
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najblaze, najkrace i sa siromasnim budzetom, dobro je da se i ovoliko reklo. Za mnoge je ovo na zalost potpuna novost. Dobra serija, moglo je sigurno bolje ali ne zelim da kritikujem.
    Last edited by McS; 02-04-17 at 20:22.

  3. #378
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Aj napravi gif od ovih 9 epizoda, plizzzz

  4. #379
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Serija je potpuno promasena.
    Ja kao lajik vdio sam dosta propusta: u seriji se ne pominje Janko Vukotic, premijer Lazar Mijuskovic, zelenas Majo Vujovic...
    Ej, pa takvu temu imati pa mogli su cudo napravit, a oni napravili da je pobuna trajala 1 dan, sto je smijesno.
    Krsta Zrnovog predstavljaju kao nekog pijanca, *****ra koji samo sjedi u kucu i naredjuje sto nije tacno jer je cojek vazda bio sa vojskom.
    Drugo, nisu smjeli glavnom liku dati ime Danilo, vec Vukasin, jer je covjek stvarno postojao i zvao se Vukasin Markovic.
    Trece, nisu smjeli da prikazu pobunu kao rat iz rova jer je to bio gerilski rat.
    Dalje nisu smjeli da prikazu Cetinjane kako piju po kafanama i ogovaraju, dok se napolju vodi borba.
    Cetvrto, u zadnjoj epizodi napravljeno je mnogo gresaka: jedan pita u kafanu oce li se Njemacka ikad vise povrnut...to je greska jer nije Njemacka vodila 1 sv rat vec Austrougarska....
    Dalje, poginuo joj sin a glavna glumica prilazi spomeniku kao da ne zna ciji je isto tako i njegova zena, a zaboravlja da su tadasne Crnogorke grebale lice, sjekle kosu i tuzile....
    Peto, Ne moze da se prikaze da jedna crnogorka odlazi sa nekim tamo Francuzem a nit ga zna nit poznaje, umjesto da ostane u drzavi koju joj je otac vodio.
    Toliko.

  5. #380
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

  6. #381
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    ovo je sveukupno fantasticno ispalo


  7. #382
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Najblaze, najkrace i sa siromasnim budzetom, dobro je da se i ovoliko reklo. Za mnoge je ovo na zalost potpuna novost. Dobra serija, moglo je sigurno bolje ali ne zelim da kritikujem.
    Isto misljenje dijelim. Tacno se osjeti da je falilo sredstava. Potencijal ovog rezisera je veliki.
    Nazalost nadju se pare za gluplje projekte tipa Budva, a za ovo ne.

    Zadnja scena, govor, pogled Srdjana Grahovca ajoooj jeza.

    Eto barem otvorise se knjige. Interesensatno mi je kad nas pogledam danas kako se jos uvijek nismo skroz opametili.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  8. #383
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Slažem se, koliki je budžet bio sasvim solidno ostvarenje, Srđan Grahovac i Nataša Ninković objasnili u zadnjoj epizodi.
    Odlično odrađena scena govora, mada sam pretpostavljao da će se onako nekako završiti jer mi je ovaj dio naše istorije bio poznat i prije ove serije.
    Najprijatnije iznenađenje mi je Miloš Pejović (Niko Božov), na prste se mogu prebrojat glumci iz te generacije koji valjaju čemu, on je jedan od njih sigurno, iznio je svoju ulogu odlično.
    War. War never changes.

  9. #384
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Slažem se, koliki je budžet bio sasvim solidno ostvarenje, Srđan Grahovac i Nataša Ninković objasnili u zadnjoj epizodi.
    Odlično odrađena scena govora, mada sam pretpostavljao da će se onako nekako završiti jer mi je ovaj dio naše istorije bio poznat i prije ove serije.
    Najprijatnije iznenađenje mi je Miloš Pejović (Niko Božov), na prste se mogu prebrojat glumci iz te generacije koji valjaju čemu, on je jedan od njih sigurno, iznio je svoju ulogu odlično.
    Veliki napredak od Budve na pjenu od mora je napravio,to sam i ja primijetio
    Podgorica Podgoricanima!

  10. #385
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    974
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gitarista View Post
    Serija je potpuno promasena.
    Ja kao lajik vdio sam dosta propusta: u seriji se ne pominje Janko Vukotic, premijer Lazar Mijuskovic, zelenas Majo Vujovic...
    Ej, pa takvu temu imati pa mogli su cudo napravit, a oni napravili da je pobuna trajala 1 dan, sto je smijesno.
    Krsta Zrnovog predstavljaju kao nekog pijanca, *****ra koji samo sjedi u kucu i naredjuje sto nije tacno jer je cojek vazda bio sa vojskom.
    Drugo, nisu smjeli glavnom liku dati ime Danilo, vec Vukasin, jer je covjek stvarno postojao i zvao se Vukasin Markovic.
    Trece, nisu smjeli da prikazu pobunu kao rat iz rova jer je to bio gerilski rat.
    Dalje nisu smjeli da prikazu Cetinjane kako piju po kafanama i ogovaraju, dok se napolju vodi borba.
    Cetvrto, u zadnjoj epizodi napravljeno je mnogo gresaka: jedan pita u kafanu oce li se Njemacka ikad vise povrnut...to je greska jer nije Njemacka vodila 1 sv rat vec Austrougarska....
    Dalje, poginuo joj sin a glavna glumica prilazi spomeniku kao da ne zna ciji je isto tako i njegova zena, a zaboravlja da su tadasne Crnogorke grebale lice, sjekle kosu i tuzile....
    Peto, Ne moze da se prikaze da jedna crnogorka odlazi sa nekim tamo Francuzem a nit ga zna nit poznaje, umjesto da ostane u drzavi koju joj je otac vodio.
    Toliko.
    Kuku.. Ovo je igrana serija, ne zanosi se...

    Jos su ludji ovi te lome daljinske hahaha.. Odlicni ste!

  11. #386
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Odlično je ovo uradjeno, kako već rekoh prije a neko i odje napisa u komentarima bitno da je "otvorena knjiga".
    Žalosno je kako je izmučena Crna Gora kroz istoriju a ovo je bio finiš toga mučenja. Lako li je bilo udariti po Njoj, malo li im sile no ih još i zavadiše za svaki slučaj medjusobom..
    Da bi se sva istina iznijela na vidjelo trebalo bi 10 serijala ovakvih jer materijala ima itekako..bitno da je ovo pionir projekat i vjerujem da će ih biti još sigurno.
    Last edited by Montenegrino-CT; 03-04-17 at 13:21.

  12. #387
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Podgorica Podgoricanima!

  13. #388
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Karadjordjevici svrgnuli sa vlasti Petrovice, a crnogorski narod vecinski podrzao Karadjordjevice. To vam je citava istina, manje-vise.


    Btw, zaista ne razumijem zasto bi neko iz Crne Gore podrzao Karadjordjevice iz Sumadije i BG-a, umjesto Petrovica i Cetinja.
    Nevjerovatno.

  14. #389
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    aj sa srecom, pa dako stignu do Drugog svetskog, dje napokon pada maska sa lica velikog rodoljuba Krsta


  15. #390
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    @ravick pa to je istina i tako je bilo, izdaja, a nema se sto razumjet, takav smo narod, ako se $ecas onaj je dobio pare i obecanje za posa ako glasa na skupstinu, malo iskarikirano, ali kako je tada bilo tako je i danas
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  16. #391
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    @ravick pa to je istina i tako je bilo, izdaja, a nema se sto razumjet, takav smo narod, ako se $ecas onaj je dobio pare i obecanje za posa ako glasa na skupstinu, malo iskarikirano, ali kako je tada bilo tako je i danas

    Zamisli da u Nisu ili Kragujevcu svrgnu sa vlasti njihove lokalne vladare, i onda tamo dovedu na vlast nekoga sa Cetinja? To samo kod nas moze.
    Mislili su da ce im Karadjordjevici donijeti bolji zivot, ali su se prevarili. Bilo je jos gore nego u Kraljevini CG.

    Sekula Drljevic je bio bjelas i podrzavatelj Karadjordjevica. A onda se kasnije pretvorio u najveceg njihovog protivnika.

  17. #392
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    tek vidjeh da ima ova `tema`... Licno nisam odgledao ni jednu epizodu, bio sam na snimanje (radio) i bukvalno su nas `rastavili` da mi se smucilo na zivot, a ne na seriju... cim je vidim na tv lose mi bude...
    Npr kad smo snimali te scene na `Lovcen`, tamo smo bili u 6 ujutro, a krenuo sam put kuce ( put PG-a ) oko 1 ujutro... e sad zamislite kako je lijepo bilo u taj kamenjar/ravnicu siba vjetar koliko idje moze, a tek kad je pala noc ..... a nemas se dje sklonit... teror klasicni .... i ostalih dana kuci nisam stizao prije ponoci, 12, 1, 2 ujutro, zadnji dan snimanja u Danilovgrad u `kafanu` zavrsili smo nesto malo prije 3 ujutro, tako da nije ni cudo sto mi se `smucilo`...

  18. #393
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Evo par fotki sa snimanja:









  19. #394
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tri_Srca View Post
    tek vidjeh da ima ova `tema`... Licno nisam odgledao ni jednu epizodu, bio sam na snimanje (radio) i bukvalno su nas `rastavili` da mi se smucilo na zivot, a ne na seriju... cim je vidim na tv lose mi bude...
    Npr kad smo snimali te scene na `Lovcen`, tamo smo bili u 6 ujutro, a krenuo sam put kuce ( put PG-a ) oko 1 ujutro... e sad zamislite kako je lijepo bilo u taj kamenjar/ravnicu siba vjetar koliko idje moze, a tek kad je pala noc ..... a nemas se dje sklonit... teror klasicni .... i ostalih dana kuci nisam stizao prije ponoci, 12, 1, 2 ujutro, zadnji dan snimanja u Danilovgrad u `kafanu` zavrsili smo nesto malo prije 3 ujutro, tako da nije ni cudo sto mi se `smucilo`...
    Ti znas sta znace navodnici? Pa jesu li vas rastavili ili nisu? Jeste li bili na Lovcen ili niste? Jeste li bili u kafanu ili niste? I je li ti se smucilo ili nije?
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  20. #395
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Ti znas sta znace navodnici? Pa jesu li vas rastavili ili nisu? Jeste li bili na Lovcen ili niste? Jeste li bili u kafanu ili niste? I je li ti se smucilo ili nije?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  21. #396
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Ti znas sta znace navodnici? Pa jesu li vas rastavili ili nisu? Jeste li bili na Lovcen ili niste? Jeste li bili u kafanu ili niste? I je li ti se smucilo ili nije?
    Ti si `onaj` sto po jutjubu/portalima itd govori `ljudima` dje ide zarez `,` dje veliko slovo `?` `Prosipa pamet po internetu` ? Ti ako si `glup` i nisi `shvatio` sta sam htio da `kazem` onda prastaj, ako se pravis pametan onda `bravo pet`, ako se pravis `komican` onda `ahahahah` i tako dalje i tako dalje... Samo mi se ti nemoj `$ekirat`

  22. #397
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Da nisi glumac?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  23. #398
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Serija: Bozicni ustanak

    Jeste to je taj, no se postavla pitanje:

    1. Glumac
    2. Jutjub ispravljač

    Inace mi se serija jako dopada.

  24. #399
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    samo da pohvalim seriju, nisam je imao priliku ranije gledati

    hoće li biti šta od druge sezone?

  25. #400
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Daće Perun.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

Page 16 of 17 FirstFirst ... 6121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 14:34
  2. Replies: 70
    Last Post: 08-12-10, 02:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •