Page 1 of 17 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 415

Thread: [RTCG1] Božićni ustanak

  1. #1
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default [RTCG1] Božićni ustanak


  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Kad pogledam komentare na youtube i na facebook oko ove serije, jedino sto zakljucujem da ce i ovo da izazove nove rasprave, nove podjele i produbljivanje tema koje su bukvalno 100 godine stare...

    Od necega sto je trebalo da bude jedan umjetnicki prikaz jednog desavanja iz nase istorije, dolazi se u situaciju da se opet raspravlja je li Krsto bio srbin ili crnogorac, jesmo li aneksirani ili nismo, ponovo se pokrece pitanje podgoricke skupstine....

    A serija jos nije ni pocela da se emtuje sto je najgore a vec je prica krenula po narodu, vidjecete sto ce se desiti kad krene emitovanje, kakva ce prica da se prospe medju narod i rasprave, vec vidim da se u nijedan lokal kafa piti nece a da se za svaki sto ne vodi ista polemika izlizana u vezi serije.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samo se treba drzati cinjenica, bez strasti i priklanjanja. Cinjenice koje su nedvosmisleno utemeljene i koje su se kao takve potvrdile u razlicitim izvorima trebaju da budu prihvacene.
    Licno podrzavam sve projekte koje afirmisu crnogorsku nacionalnu svijest, kulturu, posebnost kao i sve individualne izrazaje na ovoj osnovi.
    Last edited by McS; 26-01-17 at 18:04.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Nemam namjeru gledati ni minuta serije u čijem snimanju je učestvovao takozvani historičar Novak Adžić. To mi je dovoljna preporuka

    Sent from my SM-N9208 using Tapatalk

  5. #5
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Neka se malo osvijetli i taj dio istorije, dosta je više kosovskog mita
    this time next year...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Nemam namjeru gledati ni minuta serije u čijem snimanju je učestvovao takozvani historičar Novak Adžić. To mi je dovoljna preporuka

    Sent from my SM-N9208 using Tapatalk
    Je li se Novak dovatio kakvog aranžmana, jeste!

    Ne vezano za seriju, bih pozdravio Novaka i zahvalio se Vladi Crne Gore sto je uhljebila tog junca i njegovu barbiku, dala im auto i Pg Cg table, pa su se preselili tako da Makedonsko počinu od njegove prdnjave svako jutro, a cijela crnogorska javnost od oličenja ljuckosti i poštenja tog velikocrnogorca pored kojeg smo se svi "osjecali" malim, ako njega pitate!
    Prodana duša - za šaku priganica!

    poslato s Jadrana
    Last edited by Tom; 26-01-17 at 20:41.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default


  8. #8
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,579
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iz druge perspektive gledanja na trailer i making of moze se reci da je produkcija itekako dobra. Mislim da ce biti pravo osvjezenje kod nas, nesto ozbiljnije i kvalitetnije.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vojin ĆETKOVIĆ: Zbog lika Đura Draškovića prihvatio sam ulogu u "Božićnom ustanku"

    Način na koji je napisan lik Đura Draškovića - uz činjenicu da prvi put snimam u produkciji Dogma studija i Radio televizije Crne Gore, te da radim sa kolegama iz cetinjske glumačke škole, pa sjajnim glumcima starije generacije sa kojima sam i ranije sarađivao, a uz reditelja Željka Sošića koji ima jasnu koncepciju – bili su jasni razlozi da bez razmišljanja prihvatim ovaj umjetnički izazov, kazao je Vojin Ćetković.

    Objavljeno:
    28. 01. 2017 - 00:00
    Promjenite veličinu teksta:

    „Božićni ustanak“, prva televizijska serija o značajnim događajima iz teškog perioda crnogorske istorije - nakon završetka Prvog svjetskog rata - od sjutra će svake nedjelje biti prikazivana na Prvom programu Televizije Crne Gore od 20 časova.
    Snimana dvije godine, na brojnim lokacijama na Cetinju i u njegovoj okolini, te u Podgorici, Danilovgradu i Beogradu, ova produkcija Radio-televizije Crne Gore i Studija „Dogma“ ima devet epizoda.
    Reditelj i scenarista Željko Sošić temeljno se pripremao za rad na ovom ostvarenju, između ostalog, izborom izuzetne glumačke ekipe iz Crne Gore i regiona. Među njima je Vojin Ćetković, beogradski glumac koji s ponosom govori o učešću u ovom projektu i saradnji sa producentskim timom.
    Kada je riječ o prvoj saradnji sa našim poznatim rediteljem i to upravo na seriji „Božićni ustanak“, kaže da je lako donio odluku.
    - Sa Željkom Sošićem je radila moja kuma i koleginica Nataša Ninković. Od nje sam dobio prve informacije o reditelju. Kako je ona osoba kojoj vjerujem, sastao sam se sa Željkom koji je na mene ostavio jako dobar utisak - pogotovo o rediteljskoj koncepciji i estetici scenarija, čiji je i autor. Nije bilo teško odmah sklopiti dogovor – kazao je on za Portal Analitika.

    Televizijska publika širom Crne Gore biće u prilici da ga vidi u ulozi kapetana crnogorske vojske i jednog od vođa ustanka, Đura Draškovića. Ovo nije prvi put da tumači istorijsku ličnost, ali se za ovu posebno pripremao iz arhivskih materijala koje je prikupio.
    - Igram istorijsku ličnost o kojoj sam čitao i prikupio građu sa više strana. Kada sam sve to sklopio, izabrao sam karakterne osobine koje se poklapaju u tim različitim opisima njegove ličnosti. Ipak, najznačajniji je bio sam scenario koji posjeduje snažnu dramsku konstrukciju, fantastično i melodijski skrojene replike, jasne likove, divnu poetiku... Tako je napisan i moj lik Đura Draškovića, kapetana crnogorske vojske – ispričao je Ćetković.
    Za njega je posebno bitno i okruženje u kome je radio na ovoj seriji, a posebne pohvale iznio je upravo za odabrani glumački ansambl.
    - Način na koji je napisan moj lik - uz činjenicu da prvi put snimam u produkciji Dogma studija i Radio televizije Crne Gore, te da radim sa kolegama iz cetinjske glumačke škole, pa sjajnim glumcima starije generacije sa kojima sam i ranije sarađivao, a uz reditelja koji ima jasnu koncepciju – bili su jasni razlozi da bez razmišljanja prihvatim ovaj umjetnički izazov – dodao je on.

    Ćetković je ovih dana u centru pažnje i kao glumac u još jednom ostvarenju epohe. Njemu je čuveni reditelj Zdravko Šotra povjerio glavnu ulogu u filmu i seriji o Lazi Kostiću. Za Portal Analitika priča kako se priprema za tumačenje likova koji mu (ni)su bliski.
    - Svaki lik je za sebe, a svojim zanatskim umijećem - nekad više, nekad manje - uspijevam da prebrodim situacije koje nemaju veze sa mnom i mojim životnim iskustvom. Kako bismo, inače, tumačili negativce, ubice, političke neistomisljenike... Dva puta sam čak igrao i ženu... Što se tiče istorijskih ličnosti, moramo se najprije osloniti na scenario. To je put kojim će taj lik putovati kroz djelo. Tako je bilo i sa likom Laze Kostića, gdje je Šotra vrlo pažljivo odabrao određene segmente života ovog pjesnika i utkao ih u dramsku radnju.
    Nikada ne nalazi na problem izbora uloga - ni na filmu, ni na televiziji, ni u pozorištu. Za njega tu postoji samo jedan odgovor.
    - Ne biram ja uloge - one biraju mene. I, Bogu hvala, imam dobar pozorišni, televizijski i filmski repertoar – rekao je naš sagovornik.
    Iako od malena često boravi u Crnoj Gori, te nerijetko gostuje na ovdašnjim scenama izvodeći predstave iz Srbije, serija „Božićni ustanak“ bila je njegova prva prilika da profesionalno sarađuje sa nekom crnogorskom producentskom kućom.
    - Crna Gora je moja država, kao i Srbija. Dosta svog života sam proveo kod Djeda i Bake, u Lipovu i u Mojkovcu. Ponosan sam na svoje porijeklo i svoju braću u Crnoj Gori. Naravno da ću igrati kad god postoje uslovi da se napravi dobar posao, kao što je ova serija. Veliko mi je zadovoljstvo što sam radio sa toliko talentovanih ljudi i u bratskoj atmosferi – istakao je Ćetković, šaljući pozdrave kolegama, cijeloj ekipi „Božićnog ustanka“.

    U susret sjutrašnjoj premijeri prve epizode serije podsjećamo da brojnu glumačku ekipu još čine: Nataša Ninković, Marko Nikolić, Boro Stjepanović, Mirko Vlahović, Mirza Halilović, Amar Bukvić, Srđan Grahovac, Mladen Nelević, Momčilo Pićuric, Miodrag Radonjić, Sanja Popović, Miloš Pejović, Milivoje Obradović, Nebojša Kundačina, Danilo Čelebić, Slobodan Marunović, Željko Radunović, Dušan Kovačević, Zoran Vujović, Marija Đurić, Vanja Jovićević, Branka Stanić, Aleksandar Radulović, Dragan Račić, Olivera Vuković, Nikola Vasiljević, Sejfo Seferović, Davor Dragojević, Dejan Đonović, Vule Marković, Emir Ćatović, Petar Novaković, Maja Stojanović, Filip Djuretić, Vukan Pejović, Marko Todorović, Omar Bajramspahić, Pavle Popović, Đorđe Tatić i Stefan Marković, dok uloge dječaka Boža i Ivana tumače djeca Lazar Martinović i Petar Vlahović, kojima je ovo prvo iskustvo na snimanju.
    Pokrovitelj serije je Ministarstvo kulture, a koproducenti Radio televizija Crne Gore i Studio „Dogma“. Producenti serije su Željko Sošić, Rade Vojvodić i Darko Šuković, reditelj i scenarista je Željko Sošić, scenaristkinja Jovana Bojović, umjetnički direktor projekta je Milorad Popović, menadžer produkcije je Svetlana Sošić, stručni konsultat za istorijska pitanja Novak Adžić, dok autorsku ekipu još čine: scenograf Milenko Jeremić, direktori fotografije Ivan Kostić i Petar Popović i kostimografkinja Gordana Angelovski. Izvršni producenti serije su Svetlana Sošić i Ivan Đurović.
    K.J.
    Foto: Dogma studio

  10. #10
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nataša Ninković za CdM: Izazov je igrati ženu koja je glava kuće u “Božićnom ustanku”

    Kad bi neko od Vas, ma ko da ste, tražio da zamislite glumicu sa ovih prostora čija su pojava i harizma oličenje nevjerovatne snage i izvanredne ljepote, sigurni smo da bi se pred dosta vas stvorio ovaj lik:
    Privatna arhivaDa, Nataša Ninković.
    Ovu uglednu glumicu, čiji je talenat još 1998. godine prevazišao i jugoslovenske i balkanse granice, gledaćete večeras u ulozi Ksenije u premijernoj epizodi TV serije “Božićni ustanak” na RTCG.
    Nataša Ninković u seriji izgleda ovako:

    A, Božićni ustanak, kao događaj s početka 20. vijeka, i danas je tema oko koje se “lome koplja” u Crnoj Gori.
    Ninković u razgovoru za CdM kaže da nije mogla, a da ne misli o istorijskom trenutku jednog događa koji je podijelio narod.
    “Istina, i dokazivanje iste na ovim prostorima je često Sizifov posao, i stoga je ona vrlo diskutabilna, i zato je lako manipulisati njom i zloupotrebljavati je kad vam god zatreba. Istoriju pišu pobjednici, a pobjednici se kod nas često smjenjuju, tako da ostajemo mi i budući naraštaji rastrzani sa vječitim kopljem u rukama. Ono što mi, eventualno možemo, jeste rasvijetliti jedan događaj, a ne suditi mu, i ne dokazivati ga. Izvući nešto za budućnost i izbjeći svaku jednodimenzionalnost, jer jedna dimenzija je uvijek nepotpuna, i ne vodi ka umjetničkom činu već ka novom razdoru”, naglašava ona.

    Ninković će gledalištu u devet nastavaka ove istorijske drame osvijetliti ulogu Ksenije – žene koja je, slijedom okolnosti, prinuđena da bude glava kuće.

    “Kod te uloge, prije svega me je privukla jako dobro napisana uloga majke Ksenije, koja je nešto starija nego što sam ja, ali vrednosni sistem koji ona ima, pogled na svijet, njen duh kao i tragičnost tog doba, nevjerovatna snaga koju ona posjeduje bila mi je veliki izazov i zadovoljstvo. Ona je prije svega majka, žena koja je prinuđena da bude glava porodice i koja se svim silama trudi da sačuva svoje ognjište i sve svoje rođene na broju. Ima jednu žensku razboritost i intuiciju koja često nedostaje muškim usijanim glavama koji su, pogotovo u tom vremenu, bili skloni da zarad neke ideje, ideologije malo cijene život kao takav”, kaže ona.
    Što se same TV serije tiče, pitali smo je da li očekuje regionalni uspjeh. Da li će se s istom pažnjom gledati u cijeloj Jugoslaviji?

    “To zaista ne znam, ja se nadam da smo mi napravili dobru seriju, imali smo sve uslove, u smisliu dobrog scenarija, dobrog reditelja i cijele ekipe, koji su svojom voljom i ljubavlju uspjeli da nadomjeste sve produkcine teškoće, tako da sam sigurna da će ona imati svoj put”, naglasila je ona.
    Zajedno sa Ninković, u “udarničkoj” glumačkoj postavi su i Sanja Jovićević, Vojin Ćetković, Boro Stjepanoić, ali i neke mlađe snage kao što su dječaci Lazar Martinović i Petar Vlahović, koji su prvi put stali pred kamere.

    Talenom generacija koje stižu, Ninković nije iznenađena.

    “Bili su zaista divni počev od mojih sinova (Miodraga Radonjića do Miloša Pejovića), za koje imam samo riječi hvale, pa do Branke Stanić, Miša Obradovića, Vanje Popović, Sanje Jovićević, Aleksandra Radovića… Nadam se samo da će imati dovoljno prostora da se razvijaju na pravi način, jer oni to apsolutno zaslužuju”, naglasila je ona.
    S druge strane, evo kako opisuje saradnju sa rediteljem Željkom Sošićem:

    “Željko je divan i jako emotivan čovjek koji je dugo u ovoj materiji i tačno je znao šta hoće, i lako smo se sporazumijevali. Ja sam često nestrpljiva, hoću sve i odmah, a on temperamentan i stpljiv, što je za rad jako dobro. Ekipa koju je odabrao bila je požrtvovana i krajnje profesionalna”, naglasila je ona.


    Last edited by McS; 29-01-17 at 17:35.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    gledaste li? Impresije?
    meni se dopada ovo što vidjeh....zasad jako lijepo svaki segment, počev od kostima, preko kamere do kvaliteta slike koja je začuđujuće prilično dobra iako je poznato d je na rtcg sve providno
    O Sanji Jovićević....s predrasudom sam je pogledala i u ovoj prvoj epizodi mi se ako izuzmem onaj širok osmijeh bez povoda skoro stalno prisutan (mada nije ona režiser, ali možda nije znao što će šnjom ) učinjela boljom no sam očekivala....viđećemo do kraja, jer ipak je priča fokusirana na njenu i Danilovu ljubav
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Epizoda koja uvodi u likove i pricu je dosta dobra. Vidjecemo dalje.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,807
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Kad pogledam komentare na youtube i na facebook oko ove serije, jedino sto zakljucujem da ce i ovo da izazove nove rasprave, nove podjele i produbljivanje tema koje su bukvalno 100 godine stare...

    Od necega sto je trebalo da bude jedan umjetnicki prikaz jednog desavanja iz nase istorije, dolazi se u situaciju da se opet raspravlja je li Krsto bio srbin ili crnogorac, jesmo li aneksirani ili nismo, ponovo se pokrece pitanje podgoricke skupstine....

    A serija jos nije ni pocela da se emtuje sto je najgore a vec je prica krenula po narodu, vidjecete sto ce se desiti kad krene emitovanje, kakva ce prica da se prospe medju narod i rasprave, vec vidim da se u nijedan lokal kafa piti nece a da se za svaki sto ne vodi ista polemika izlizana u vezi serije.
    E sad, zbog tvoje kafe nije trebala da se snima, emituje sta vec?
    Inace Krsto je bio Crnogorac, I Crna Gora jeste bila okupirana.Dodji nedje do Niksica, da vidis spomenik posvecen zrtvama srpskog terora iz 1918.
    A prica ti klasicna dpsovska, kako koji vjetar duva, tako se I misljenje mijenja...uh

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    ja takodje ne razumijem priču o tome kako će serija sad OPET da nas podijeli?! Ko ima problem sa istorijom, njegov problem, nije moj! Ne možeš negirati ono što se desilo i te silne ljude koji su pobijeni, montiranu skupštinu i srpsku okupaciju Crne Gore! To što oni koji vole Srbiju misle da su spašeni od strane Srba, to je opet njihova stvar i njihovo vidjenje, jer ovi jesu okupirali, fakat, a to što im se neko obradovao, opet fakat i šta sad.....zovimo stvari pravim imenima i gotovo!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #15
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Obecava. Dobra rezija, dobri kostimi, dobra gluma - cak i Bacicke. Za sada.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  16. #16
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    764
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Meni se jeebe iskreno ako ćemo za taj istorijski aspekt serije. Ali neću jednu epizodu pogledat' na onaj kanal od kojeg je Montena 2001 imala bolju sliku. Kako ih nije sramota ka' patlidžanom da su snimali seriju ispada. Dako neđe na net iskoči pristojnija slika a samo da ne bude od RTCG-a pa da vidimo to čudo. Po ovim linkovima gore mi se čini da je dobro odrađena.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja takodje ne razumijem priču o tome kako će serija sad OPET da nas podijeli?! Ko ima problem sa istorijom, njegov problem, nije moj! Ne možeš negirati ono što se desilo i te silne ljude koji su pobijeni, montiranu skupštinu i srpsku okupaciju Crne Gore! To što oni koji vole Srbiju misle da su spašeni od strane Srba, to je opet njihova stvar i njihovo vidjenje, jer ovi jesu okupirali, fakat, a to što im se neko obradovao, opet fakat i šta sad.....zovimo stvari pravim imenima i gotovo!
    Apsolutno se slazem sa tim sto ri rekla, sve je to tacno, ali kao sto rekoh, mene samo nervira sto i jedna tv serija se u narod pozicionira kao tema za podjelu, a onda se cudimo sto jos odmakli nismo od pitanja himne, zastave, jezika itd... umjesto da serija kao serija kaze sto je i kako bilo, da narod to pocne prihvatati kao dio kolektivne svijesti, isti taj narod ce se zakrvit oko pitanja starih 100 godina, koja zapravo nisu ni pitanja nego fakti i tacka.

    Nije da imam neko rjesenje ili epilog, ali eto zasmeta mi to kad vidjeh reakcije na seriju po drustvenim mrezama...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  18. #18
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Sramota je da su traileri i behind scenes full HD a da na rtcg pustaju 240p rezoluciju.
    Ima li dje na internet da se pogleda
    Podgorica Podgoricanima!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Izaci ce DVD uz neke novine ili prasak, sto znaci 480p, duplo bolje nego na RTCG
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,199
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    Trebali bi kacit na youtube full epizode u 1080p posta svaka zavrsi s emotivanjem na rtcg. Sto ces, nada poslednja umire.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  21. #21
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,937
    Thanked in
    2,314 Posts

    Default

    Ajde prva je epizoda, valjda će dinamika i biti bolja...

    Sent from my Motorola 8400

  22. #22
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Nadam se takođe da će se jednog dana snimati kvalitetni fimovi o svim velikim bitkama u kojima su naši preci izginuli braneći Crnu Goru, njima u čast. A ima ih pregršt. Konkretno, da će da zaživi crnogorska kinematografija i da će da radi u službi izgradnje i ojačanja nacionalne svijesti Crnogoraca!
    A ne, milije im je bacati pare na raspale muzicke festivale i dijeliti i sakom i kapom trecerazrednim pjevacicama iz okolnih zemalja nego ista. Da je srece vec bi makar dva, tri filma postojala iz crnogorske istorije ali 'cuvari' drzave obozavaju turbo folk pa se ne moze.


    Poslato sa moje cukalice

  23. #23
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Granice ukusa zadovoljene, nema mnogo potpalivanja niskih strasti za sad, scenografija solidna, glumci legende... sve u svemu - veoma gledljivo, za sad.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  24. #24
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dosadna prva epizoda.
    Gialla come er sole, Rossa come er core mio!

    https://www.youtube.com/watch?v=K7iNbKZkY5Q

  25. #25
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    bas dosadna...

Page 1 of 17 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 14:34
  2. Replies: 70
    Last Post: 08-12-10, 02:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •