Page 71 of 229 FirstFirst ... 216167686970717273747581121171 ... LastLast
Results 1,751 to 1,775 of 5718

Thread: Trumpova Amerika sa saveznicima & ostatak svijeta

  1. #1751
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Obamu su kritikovali sto stavlja senf na hotdog i sto je jednom prilikom salutirao vojnicima sa soljom kafe u ruci
    Simpaticno mi je kad neko prica o histeriji oko Trampa (zamisli ljudi histerisu sto je na vlast dosao anti-intelektualni sociopata koji laze cim zine, sa istorijatom kriminalnih aktivnosti, rasistickih i seksistickih tvrdnji koji blage veze sa zivotom nema), a zaboravljaju na histeriju oko Obame koja se sastojala u izmisljanju teorija zavjere vezanih za nekakve hobit kuce, FEMA kampove, odrede smrti itd. I naravno nezaboravna teorija zavjere vezana za njegovo mjesto rodjenja, pa teorija zavjere da je Misel Obama ustvari musko i teorija zavjere da je Obama tajni operativac Muslimanskog Bratstva
    Vlast demokrata je bila toliko ogađena običnom narodu u USA da je Tramp jednostavno morao pobijediti nekog kao što je Klintonova. Demokrate su srasle sa CNN sa FOX i još nekim medijskim magnatima koji šire nekontrolisanu mržnju prema Trampu, mada je dosta toga što pišu ogoljena istina. Međutim toliki akumulirani gnijev i pretjerivanje je sada kontraproduktivan i održava dotičnog u sedlu. Insistiranje na nepotizmu ne stoji jer je cijelu imperiju napravio zahvaljujući podršci najbližih kojima očigledno bezgranično vjeruje. Pogotovo je degutantno pisati iz regiona Balkana o ovome jer su ovamo svi političari bogati kao šeici a pre dolaska na vlast nije imalo pašče za šta da ih ujede. Dalje, izrazi za predsjednika jedine svjetske velesile kao: sociopata, lažov, prevarant, folirant na ovom forumu nijesu primjereni i mislim da bi administrator na ovo trebao da reaguje. Čuvajmo ove izraze za jako šaroliku i jako inspirativnu domaću političku scenu.

  2. #1752
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    izrazi za predsjednika jedine svjetske velesile kao: sociopata, lažov, prevarant, folirant na ovom forumu nijesu primjereni i mislim da bi administrator na ovo trebao da reaguje. Čuvajmo ove izraze za jako šaroliku i jako inspirativnu domaću političku scenu.
    Ako mu smeta neka dodje da se zali administraciji
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #1753
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    ...izrazi za predsjednika jedine svjetske velesile kao: sociopata, lažov, prevarant,folirant na ovom forumu nijesu primjereni i mislim da bi administrator na ovo trebao da reaguje...
    Вања д Мен је добро информисан,никога од јавних личности не штеди и неугодан је саговорник,али то не мијења на чињеници да као и било ко други има право на свој угао гледања и пуну слободу изражавања.

    Бај д веј,посерем се на политичку коректност .

    Вању за модератора!!!

  4. #1754
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Вању за модератора!!!
    Da se izrazim na tebi blizak nacin - vat kud posibli gou rong?

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    неугодан је саговорник
    Sad me tjeras da izadjem iz karaktera. Ovo zavisi od teme i ostalih ucesnika u njoj. Savrseno sam u stanju da budem totalno pitom i umiljat kao mala maca. Ova tema je sama po sebi tesko smece, a o osobi koja je otvorila sto manje to bolje. Moj "personality" na temi je rezultat tih i drugih faktora. Mogu ja i da "smanjim dozivljaj" ali ovo je method posting ROFL!
    Last edited by VanjaTheMan; 13-07-17 at 12:11.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #1755
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislim da ph020 nije ozbiljan.
    TAKUMI

  6. #1756
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Hoće li mi ko objasniti zašto je Donald Jr. tvitovao ove emailove?
    Ovo je luda kuća. Kakav House of Cards i ostala s*anja.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  7. #1757
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sten View Post
    Hoće li mi ko objasniti zašto je Donald Jr. tvitovao ove emailove?
    Ovo je luda kuća. Kakav House of Cards i ostala s*anja.
    PR potez. The New York Times ih je vec imao i bili su spremni da ih objave tako da nije imao puno izbora.

    Jedna od interesantnih stvari o kojima ljudi ne pricaju je cinjenica da su najmanje dva od pet izvora tih emailova direktno iz Bijele Kuce. A ne moze bas svako da ima pristup tim informacijama. Tako da je vjerovatno malo znacajnija figura u Trampovoj administraciji ili neka vaznija figura iz izborne kampanje izvor informacija. Ko zna kakva se drama tamo odvija.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #1758
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sten View Post
    Hoće li mi ko objasniti zašto je Donald Jr. tvitovao ove emailove?
    Ovo je luda kuća. Kakav House of Cards i ostala s*anja.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


    Zato sto je lik budala. Pa jutros sam gledao intervju na Fox News, pa ljudi taj momak nema IQ ni 80.
    TAKUMI

  9. #1759
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ovo je nevjerovatno:

    TAKUMI

  10. #1760
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Aoooo: http://thehill.com/homenews/administ...reign-contacts

    Kakve tablete su mu dali da mu se sjecanje ovako povrati odjednom?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #1761
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://www.justice.gov/opa/pr/natio...ls-responsible

    National Health Care Fraud Takedown Results in Charges Against Over 412 Individuals Responsible for $1.3 Billion in Fraud Losses

    Largest Health Care Fraud Enforcement Action in Department of Justice History

  12. #1762
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    2017, meet 1984.

    Na Fox News cenzurisu informacije. Cenzurisali su dio DTJ e-maila u kojem pise "This is obviously very high level and sensitive information but is part of Russia and its government’s support for Mr. Trump." Ako neko pokusa da postavi komentar sa tom recenicom, automatski prolazi kroz filter koji cenzurise taj dio. I kad izvjestavaju o toj situaciji (sto je rijetko) izostavljaju taj dio. I ranije su bili produzena ruka Republikanske partije ali sad su prakticno Trampova licna propaganda. I takvi "novinari" nekome da pricaju o fake news
    Last edited by VanjaTheMan; 15-07-17 at 09:53.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #1763
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Osmoro je bilo na mitingu u TT.
    TAKUMI

  14. #1764
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    http://knowyourmeme.com/news/preside...bill-collapses


    Obviously this is true. But also the only good thing about Trump is that he always does these vroom faces in trucks.

    TOP KEK
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  15. #1765
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Tramp je u jednom intervjuu rekao da ce mozda da otpusti Mulera ako krene da istrazuje njegove finansijske sporazume mimo Rusije i izbora.
    Onda je Muler najavio da je poceo upravo time da se bavi
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #1766
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    McCain izgleda ima tumor na mozgu.

    https://www.google.me/amp/www.cnbc.c...-hire-nyt.html

    Ode mu administracija u krasni..
    Last edited by Zedd; 21-07-17 at 19:53.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  17. #1767
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Obama veli ne zna rak na koga je napao. Give it hell, John. Ruska škola sarkazma.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  18. #1768
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #1769
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Raspada se cijela administracija. Tramp poceo da se pita moze li da pomiluje sebe i svoju porodicu. LOL, pravo pitanje koje postavlja nevini covjek
    Uzgred pokusava da diskredituje Mulera i specijalni savjet sad kad su poceli da istrazuju njegove finansije i kad se priblizavaju njegovim poreskim izvodima.
    Gdje mi je Maja da nas podsjeti da su Republikanci partija zakona i reda? :lolblue:
    Last edited by VanjaTheMan; 22-07-17 at 08:26.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #1770
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,895
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    I dalje mi nije jasno kako je bilo ko mogao da vidi išta dobro u Trampu, liše činjenice da nije Hilari. Evo neka bude da nema veze što je narod mislio da nije takav kakav je izgledao u predizbornoj kampanji i da se ponašao onaki idiotski samo da bi osvojio vlast. Ali poslije pola godine ovakvog imbecilnog ponašanja na svim poljima, stvarno mi nije jasno ko još može da vjeruje u njegovu sposobnost za bilo šta. Kažu da je najteže zaradit prvi milion, onda se već pare mnogo lakše razmnožavaju. E pa on je svoj prvi milion dobio na poklon prije 50 godina, kada je vrijedio koliko 8 miliona danas. O vađenju iz govama pomoću očevog nasljedstva da ne govorimo.

    Imbecil.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #1771
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    I dalje mi nije jasno kako je bilo ko mogao da vidi išta dobro u Trampu, liše činjenice da nije Hilari. Evo neka bude da nema veze što je narod mislio da nije takav kakav je izgledao u predizbornoj kampanji i da se ponašao onaki idiotski samo da bi osvojio vlast. Ali poslije pola godine ovakvog imbecilnog ponašanja na svim poljima, stvarno mi nije jasno ko još može da vjeruje u njegovu sposobnost za bilo šta. Kažu da je najteže zaradit prvi milion, onda se već pare mnogo lakše razmnožavaju. E pa on je svoj prvi milion dobio na poklon prije 50 godina, kada je vrijedio koliko 8 miliona danas. O vađenju iz govama pomoću očevog nasljedstva da ne govorimo.

    Imbecil.
    Siguran sam da si cuo za buyer's remorse. Pored tog fenomena postoji i tendencija ljudi kad daju velike pare za neku glupost da pokusavaju po svaku cijenu da opravdaju kupovinu iako znaju da su se zajebali (nisam siguran da li ovaj fenomen ima neki kraci naziv). Isti princip mozes da primijenis na politiku. Ljudi ne zele da priznaju ni sebi ni drugima da su se zajebali, da su glasali za totalnog kretena koji ih je lagao jer ne zele da priznaju da su prevareni, da su bili glupi. I onda sjede i izmisljaju razloge koji opravdavaju njihov izbor. Samo pogledaj komentare na r/The_Donald. Tragicna kolicina samozablude i licemjerja u cilju odrzavanja iluzije superiornosti. Ti ljudi vise ne znaju ko su i u sta vjeruju, ako su ikad znali. Mislim da znaju da nisu u pravu. Ali ponos im ne dozvoljava da to i priznaju.

    A ima i onih koji su prosto glupi kao ponoc.
    Last edited by VanjaTheMan; 22-07-17 at 09:08.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #1772
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,895
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Ništa ja ne gledam od tih sajtova, dovoljne su mi oči i uši koje su gledale i slušale šta priča i radi Donald Tramp. Čovjek je cijelog života bio apsolutni hedonista, zanimala ga samo slava i misice. Da se ne lažemo i tata bi, sine, ali čovjeka apsolutno ništa drugo u životu ne zanima. Građevinarstvo je bilo sredstvo za zadovoljenje tih potreba. Kasnije reality televizija. Njega ništa liše toga ne zanima, niti može da drži pažnju dok mu objašnjavaju nešto što ga ne zanima. Poptuna neznalica.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #1773
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,815
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    ko je smaramuci





    total shut down

  24. #1774
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ništa ja ne gledam od tih sajtova, dovoljne su mi oči i uši koje su gledale i slušale šta priča i radi Donald Tramp. Čovjek je cijelog života bio apsolutni hedonista, zanimala ga samo slava i misice. Građevinarstvo je bilo sredstvo za zadovoljenje tih potreba.
    Gradjevinarstvo je tek prica. Gotovo da neces naici na stariju osobu koja je zivjela u Njujorku 80-ih a da ne zna da je Tramp sa svojim gradjevinskim projektima bio duboko povezan sa italijanskom mafijom.

    Ao, ovaj Scaramucci je principijelan taman koliko i Tramp. Reci ce bilo sta za pare. Bice dobar tim
    Last edited by VanjaTheMan; 22-07-17 at 16:39.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #1775
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Wall Street provaljuje vrata Bijele kuće, kaos se nastavlja: Sean Spicer bježi, Anthony Scaramucci već je unutra, Trumpu djeca vode posao

    http://www.advance.hr/vijesti/wall-s...ca-vode-posao/

    Ako neko ima pretplatu nek okači tekst. Tenkju
    Izgleda kako se Trump jednostavno ne uspijeva uhodati u novi posao - problemi ga vrebaju na svakom koraku i nema mira u Bijeloj kući još od inauguracije.

    Naime, danas je ostavku podnio glasnogovornik Bijele kuće, Sean Spicer, i to nakon što mu je Trump odlučio danas imenovati novog šefa - za direktora komunikacija postavljen je bogati financijer Anthony Scaramucci. Izvori govore kako je to Spiceru toliko zasmetalo da je odmah podnio ostavku, a Trumpu je poručio kako radi "veliku pogrešku".


    Sean Spicer, od danas bivši glasnogovornik Bijele kuće
    Nešto se ponovno događa u Bijeloj kući i izgleda kako ima dosta istine u pojedinim novinskim napisima koji tvrde, na temelju izjava anonimnih dužnosnika unutar Bijele kuće, kako tamo zapravo "vlada kaos".

    Podsjetimo se detalja i imena - u svibnju je ostavku podnio prvi direktor komunikacija, Michael Dubke. No, što je uopće direktor komunikacija u Bijeloj kući? Riječ je o poprilično važnoj funkciji - naime, direktor komunikacija ima zadatak, kako mu i samo ime sugerira, razvijati i promovirati agendu predsjednika, odnosno voditi medijsku kampanju. Direktora komunikacija direktno bira predsjednik, odnosno bira koga god želi - nije mu potrebna potvrda Senata kao što je slučaj s nekim drugim ključnim funkcijama.

    Prvi Trumpov direktor komunikacija, Michael Dubke, pobjegao je još u svibnju i od onda se "traži" njegova zamjena - danas je nađena
    Sve u svemu riječ je o vrlo zahtjevom poslu, a naročito ako vam je šef Donald Trump koji se u neku ruku domogao Bijele kuće upravo zahvaljujući tome što je vodeće američke medije nazivao pogrdnim imenima prozivajući ih što većinom daju potporu njegovog protukandidatkinji Hillary Clinton.

    Imajući u vidu da ljudi prate mass-medije, kako bi se informirali, ali to ne znači da ih nužno cijene, ili da im čak vjeruju, ta Trumpova taktika je vjerojatno i imala smisla - za vrijeme kampanje, no što nakon pobjede? Trump je nastavio po starom, oslanjajući se na Twitter za objave poruka koje se ponovno često svode na obračun s medijima, i to najviše onim najutjecajnijim, CNN i The New York Times.

    Trump ratuje s medijima od prvog dana
    Mediji pak vole pisati i izvještavati o Trumpu, to im poprilično diže čitanost, a nakon njegove pobjede udarili su po njemu još i žešće, do te mjere da je zapravo upitno može li Trump uz tu konstantnu medijsku kampanju protiv njega uopće adekvatno voditi državu?

    Nije tajna da su vodeći američki mediji primarno lijevo-liberalni i skloniji Demokratskoj stranci, što je već u startu predispozicija da mu zagorčaju život. No, za razliku od nekog drugog taktičnog političara, koji bi se nakon oštre kampanje pokušao dodvoriti medijima, Trump nastavlja tamo gdje je i stao.

    Njegovom glasačkom tijelu je to sigurno simpatično, ali ljudi oko njega mora da su pod velikim stresom te stoga ne čudi ova nervoza koja vlada u Bijeloj kući. Kako može Trumpov direktor komunikacija kreirati "medijsku kampanju" i prezentirati "predsjednikovu viziju", ako se ovaj upravo svađa s vodećim medijima putem Twittera? Jako teško.

    No, nervoza tinja i zbog činjenica da je Bijela kuća puna ljudi koje Trump, da mu je bilo dati posve slobodne ruke, možda nikada ne bi ni izabrao za svoj uži krug. Nema sumnje da je već prvog dana po dolazak na vlast morao napraviti određene kompromise, uzeti određene ljude koji su već čekali pred vratima Bijele kuće.

    Da je Trumpu zaista dati da radi što želi, tko zna što bi učinio, možda za novog glasnogovornika postavio Alexa Jonesa, na oduševljene znatnog segmenta njegovog biračkog tijela.

    Trumpa ljuti kad ne može biti po njegovom, a svjestan je da mu put česte najviše blokiraju upravo mediji. Naime, ako pogledamo aktualnu kampanju protiv njega - gdje se tvrdi da je u dosluhu s Moskvom - jasno je da cilj ove kampanje nije samo ljutiti Trumpa te na temelju toga puniti naslovnice, već i konkretno spriječiti neke Trumpove ideje kao što je normalizacija i stabilizacija odnosa s Rusijom.

    Trump bi sastančio s Putinom i dogovarao velike dogovore, ali pritom mora bježati od medija
    Ipak je uspio, kako se priča, odšuljati se sa stola za vrijeme G20 večere u Hamburgu te održati još jedan, tajni, sastanak s Putinom. Mediji, kada su otkrili za ovaj njegov "nestašluk", ponovno su ga žestoko napali. Rusi pak od svega zbijaju šale pa je tako ruski MVP Lavrov danas za vrijeme razgovora s novinarima, na pitanje koliko puta su se Putin i Trump zapravo sastali, rekao kako su se možda puno puta sastali, "a možda su išli i na WC zajedno".

    Takva je situacija i što da u takvoj situaciji poduzme direktor komunikacija ili glasnogovornik Bijele kuće? Ništa, ostaje im jedino da bježe, što i čine. Prvo je pobjegao direktor komunikacija Michael Dubke, da bi sada, kada je Trump napokon našao mu nasljednika, pobjegao i Sean Spicer, što će mediji teško prežaliti jer su od njega u ovih nekoliko mjeseci napravili dvorsku ludu (u čemu im je on često nehotično i pomagao).

    Tu je i treća funkcija koju moramo spomenuti, šef glavnog stožera Bijele kuće, a to je najviša funkcija uz predsjednika u Bijeloj kući. On na neki način koordinira kadrom Bijele kuće, a na toj funkciji je danas Reince Priebus. Još jedno problematično ime - naime, Priebus, Republikanac, je ranije, prije nego je Trump pobijedio, javno kritizirao Trumpa. Kako je pak onda dospio na tako visoku funkciju ako Trump, prema njegovim riječima, toliko cijeni "lojalnost"? Tko zna, određivanje kadrova unutar Bijele kuće je jedan misteriozni proces koji se svodi na stavljanje ljudi na funkcije po tko zna kakvoj zasluzi i kakvim političkim interesima.

    Još uvijek aktualni Trumpov šef glavnog stožera Bijele kuće, Reince Priebus, koliko će izdržati?
    No, ono što je ovdje zanimljivo istaknuti je da novi direktor komunikacija koji je odabran danas, Scaramucci, pišu mediji, ima "napete odnose" i sa Spicerom, zbog čega je ovaj vjerojatno danas i podnio ostavku, ali i s Priebusom - aktualnim šefom glavnog stožera Bijele kuće. Znači li to da bi i Priebus mogao uskoro podnijeti ostavku? Tko će onda Trumpu uopće ostati? Hoće li Trump sam znati tko ga okružuje ili će sa svime iz sjene upravljati njegova ambiciozna kćer Ivanka i njen suprug Jared Kushner?

    Ivanka Trump i Jared Kushner - kćer i zet postali su jako moćni par u Bijeloj kući
    Poznavatelji situacije iznutra ističu kako je teško zamisliti Scaramuccija i Priebusa da rade zajedno. Dakle, tenzije će se samo povećati, a Trump bi mogao ostati na marginama gledajući kako se prašina diže po hodnicima Bijele kuće. Izgleda kako mu je među lojalnijim ljudima možda ostala još samo njegova savjetnica Kellyanne Conway.

    Kellyanne Conway, poprilično lojalna
    Tko je novi čovjek, Anthony Scaramucci? Riječ je o financijeru, hedge fond menadžeru koji je svoj fond prodao kineskom konglomeratu neposredno pred Trumpovu inauguraciju, očito čisteći si na taj način prostor za ulazak u Bijelu kuću. Što hoće Scaramucci? Možda nije tako teško pogoditi, a svakako je bitan i podatak da su za njegov ulazak u Bijelu kuću snažno urgirala i Trumpova utjecajna djeca (za koje neki tvrde da u životu nisu razgovarali s osobom koja nije, barem, milijunaš).

    Anthony Scaramucci, vuk s Wall Streeta našao je put do Bijele kuće
    Scaramucci je pametan igrač. Pojavljuje se sporadično u medijima i stalno zauzima Trumpovu stranu, bez pogovora, a takve Trump jako voli, ne prevrtljivce koji mu nude kvazi-lojalnost nakon izborne pobjede.

    Osim što je Scaramucci poduzetnik i financijer ranije je vodio emisiju na Fox Newsu pod nazivom "Wall Street Week".

    Scaramucci je spreman za novi posao
    2008. organizirao je financiranje kampanje Baracka Obame, kasnije 2012. se prebacio na Mitta Romneya i pomogao je njemu prikupiti ogroman novac.

    Je li nam sada jasnije koji su ciljevi Scaramuccija? Pa naravno - Scaramucci je vuk s Wall Streeta koji se ne zamara s nošenjem janjeće kože. On je čovjek Wall Streeta, vojnik Wall Streeta, i ulazi ravno u Bijelu kuću da bi od tamo nadzirao da se interesi Wall Streeta uvijek drže visoko, po mogućnosti najviše. Wall Streetu je Trump sumnjivi sumnjivac - ti građevinari, makar gramzljivi kapitalisti kao i oni, uvijek su im bili sumnjivi jer se ne bave financijskim mešetarenjem, ili kako će neki reći - sofisticiranim otuđenjem tuđeg novca.

    Wall Street je htio, jako je htio, predsjednicu Clinton - jer ona im se zaklela na lojalnost. Sada Trumpu provaljuju vrata Bijele kuće i ulaze unutra.

    Hillary Clinton - trebala je pobijediti, kaže Wall Street, pa opet nije, ali uvijek postoji plan B
    Lekcija? Tko god pobijedi, Wall Street pobijedi. No, kaosu još nije kraj, konsolidacija kadrova oko Trumpa i dalje je fluidna i unutarnjim previranjima ćemo još neko vrijeme svjedočiti, ali nije teško predvidjeti kako se ova sapunica završava.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

Page 71 of 229 FirstFirst ... 216167686970717273747581121171 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Nekad bio gaming komp,ostatak
    By bole083 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 10-12-16, 15:36
  2. Replies: 8
    Last Post: 23-04-14, 10:06
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Amerika
    By N_L in forum CG dijaspora
    Replies: 63
    Last Post: 08-03-08, 23:47
  5. Procjena i prodaja, Barton i ostatak
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 12-06-07, 12:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •