Page 121 of 229 FirstFirst ... 2171111117118119120121122123124125131171221 ... LastLast
Results 3,001 to 3,025 of 5717

Thread: Trumpova Amerika sa saveznicima & ostatak svijeta

  1. #3001
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    .


    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  3. #3002
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sve je bilo kao sto je obecano... i vise od najavljivanog.
    Ide se dalje.. Film.


    Hvala Lepo

  4. #3003
    Join Date
    May 2020
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    Najace mi je kad pricaju o rasizmu a imali su crnog predjednika 8 godina, sto on to nije promenio ako ga ima?
    Kako bi ti promjenio rasiste u nerasiste kao predsjednik ? Zaboravljas cinjenicu da imas 50m+ rasista koji su sad dobili zeleno svijetlo od Trampa(isto veliki rasista)i izasli su iz njihovih pecina.

    Nijedan predsjednik nece promjeniti rasiste u USA. To ce vrijeme (nadam se) srijediti tako sto ce rasisti izumrijeti i novije generacije ce biti bolje edukovane i rasti bez toliko mrznje i mozda ce taj nivo
    rasista doci na neki prihatljivi nivo.

    Inace, Amerikanci(bijelci, anglo)su najgora sorta ljudi- zivjeo divljacki, nekulturni balkanski narod. Ko zna, zna.


    Posto je topik o Trampu, demokratija ovamo je mrtva rijec na papiru. To sto rade pred izbore tj manipulacije samo kako bi ovaj orangutan dobio izbore je necuveno; ovi u CG su bebe za njih.
    Last edited by afareza; 25-08-20 at 16:43.

  5. The Following User Says Thank You to afareza For This Useful Post:


  6. #3004
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,799
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Tako je, ne mozes to promijenit ali barem predsjenik moze da ih smiri. Ovaj bolesnik im je dao zeleno svijetlo.


  7. #3005
    Join Date
    May 2020
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kad je Obama bio predsjednik, studirao sam nedje u Midwest. U sred kampusa poceo mi profesor i prica mi o crncima i o Obami.
    Otvorila svoju dusu o tome kako ga mrzi, (i drugi bijelci) i kako ima 30-40m+ crnaca i da je tesko da se uradi nesto povodom toga jer ce doci do civilnog rata.
    A kod nas u CG na faks, profesori srecni sto je Obama dobio, pa eto razlike.



    Trampov sin , stariji, se boji da ce izgubiti izbore i da ce ih goniti - a ja se bojim da ce dobiti, ali eto. Cisto sumnjam da ce Americki narod da prihvati da im uhapse bivseg predsjednika, najgore kaznice njegovu kompaniju ili sinove.
    Tramp je vec poceo kampanju sa pricom da ce se glasovi krasti zbog glasanja preko poste, i dovoljno je da on ne prihvati rezultate i njegovi militantni rasisti izace na ulice.

    Zamisli koja budala moras biti da sugerises da pijes izbjeljivac i jos koja veca budala da to uradis da bi ubio virus u organizam.
    Last edited by afareza; 25-08-20 at 17:00.

  8. #3006
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,799
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Cuh se sa drugom u USA, 74 godina ima, amer, veli treba da prebacim pare vani jer ako dodju demokrate uzece nam sve pare. Ne shvatam kako mogu da budu toliko glupi.


  9. #3007
    Join Date
    May 2020
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Cuh se sa drugom u USA, 74 godina ima, amer, veli treba da prebacim pare vani jer ako dodju demokrate uzece nam sve pare. Ne shvatam kako mogu da budu toliko glupi.
    Ne chudim se uopste. Vjerovatno dobijaju sve (dez)informacije iz jednog izvora.

    Znas sto je jos gore, neki nasi ljudi sto misle da su Amerikanci , a nemaju 5-10 godina sto su dobili drzavljanstvo i sad im smetaju sto drugi ljudi pokusavaju da to rade(hint, meksikanci). Ili im smeta sto dolaze drugi ljudi(cak i balkanci) sa namjerom da ostanu ovdje, jos pogotovo ako ilegano udju.
    Ili npr smeta im sto neki nasi uzimaju neke benefite(medicaid, pomoc za fax) a jos nisu drzavljanini. A oni sami to rade sad (ili su radili prije) ali to opravdaju pricom a ja sam drzavljanin, placam takse, ovo ono, zivim ovdje evo 5-10-15 godina.


    Evo jedan primjer:
    Prica mi covjek kako ovi meksikanci dolaze ilegalno i da to ne smije tako. Ja reko, ti si dosao legalno prije 15 godina (student/turisticka viza), ali si dosao sa namjerom da ostanes i to je ilegalno.
    Ozenio si neku i platio joj da bi dobio papire i to je ilegalno.

    Znas sto je njegov odgovor? A ja sam se izmucio za to i platio parama. A ovi meksikanci sto prolaze granicu ilegalno, oni se ne muce i ne placaju da ih neko prebaci? Hiljade njih je umrlo do sad, a oni se ne muce.
    Pa onda prica, ja placam takse, ovo ono.
    Ok, ti placas, a ovi meksikanci cak i balkanci sto rade na crno, mnogo njih placa takse, i placa SS koji ces ti na kraju da iskoristis , a oni ce za 10-20 godina platiti desetine hiljada dolara u te programe, a nece moci to da iskoriste, ikad.

    Isti ti ljudi glasaju za Trampa.
    Last edited by afareza; 25-08-20 at 17:10.

  10. #3008
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,799
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Upravo tako. 99% ljudi iz CG koji su se preselili tamo od 1990. su to uradili ilegalno. Ili su posli sa tudjim pasosem/vizom ili sa normalnom turistickom koju su zloupotrijebili. I fakat je da je Crna Gora br. 1 u Evropi po broju zloupotrijebljenih viza. Vecina su imali srece i dobili su zelenu kartu/pasos. Neki nisu, i dalje zive ilegalno. I svi su oni škart, najveći škart naše populacije. Tamo vecinom rade najgore poslove (neskolovani, duduci). Takav škart od drugih naroda pokusava sad da se preseli tamo, i ovima to smeta. Okle sad oni tu...ako im kazes da ste i vi jednog dana bili takvi i dosli ovamo na isti nacin, onda krene ona prica da smo mi emancipovaniji od meksikanaca...


    Interesantno je, svi koji su najebali dolaskom Trumpa su protiv njega, ovi koji ne znaju sto se desava su za njega glavom i bradom.


  11. #3009
    Join Date
    May 2020
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Naravno: moze za mene ali ne moze za tebe mentalitet. Oni su bili "srecni" sto su to uradili u vrijeme kad je imigraciona politika bila relaksirana. Chak sam bio nesto chuo da im ambasada sad rijetko daje vize jer su vidjeli da se pola njih sto ide na turisticku ne vraca.

    Problem je sto su ti ljudi maltene jedan bolesni kult.
    Evo hoce da ukine payroll tax ako ga opet izglasaju, sto je 15% od plate svakakog radnika(7.5% uplacuje kompanija). To ce da im iskasapira SS(inace vec na losoj poziciji) i ko beneficira od SS-a najvise ? Ti isti ljudi od 62+ koji glasaju trampa i isti ljudi od 40+ koji bi beneficirali od SS u bucudnosti. I ako bude to uradio, na kraju je dovoljan jedan tvit dje on kaze da su to demokrate uradile i ovaj kult ce mu vjerovati i svu njihovu mrznju ce uprijeti prema demokratima. Kome ovo benefitira - jedino kompanijama i ultra bogatima.

    Pa njegove EOs:
    Tax holiday - kako ovo pomaze onima koji ne rade ? Kako pomaze meni sto radim, na kraju godine moracu da sve to platim, jos gore, IRS te moze penalizovati ako dugujes preko 1000$, sto bi svako dugovao. Vecina poslodavaca ne rade ovo jer nema smisla.
    Unemployment benefit - jedna drzava je samo pocela da ovo isplacuje, i to uzimaju pare cini mi se od FEMA i imace samo za par nedelja, mozda mjesec dana.

    Pa onda kaze da ce da blokira bilo koji bill sto budu donijeli za pomoc USPS (a to im treba kako bi mogli da procesuiraju glasanje preko poste kako treba i sto brze). Jos postavio neku budalu da vodi USPS koja niti ne zna koliko kosta jedna postanska marka. A ima 30m+ u shares u drugu logisticku kompaniju(XPO) tj konkurenta USPS-u.
    Ista budala, naredila da uniste masine koje sortiraju milione mailova dnevno taman pred izbore, zabranila overtime, da vrate ove masine nazad u produkciji, itd.

    Tramp je vratio Ameriku unazad par decenija sto se tice spoljne politike, dakle niko ih vise ne pita za nista(sto se tice velikih igraca), niti imaju respetka za njih. Svako od njih briga svoju brigu. Prije su se svi okrecivali Americi za savjet kuda i kako, a sad svaka veca sila kroji svoju sudbinu.

    Totalni fiasko. Najgore je sto niko nece krivicni goniti ovog orangutana jer bi to bio takav slap in the face za Ameriku da im uhapse predsjednika(bivseg).
    Last edited by afareza; 25-08-20 at 20:16.

  12. #3010
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,799
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Ono za payroll i SS je bolesno.
    A ovo sto easi Lui Dejoy je sramota, ali coek je ugurao glavu u orange guzicu i nema da je vadi.

    Ja ipak mislim da bi se jebala majka komplet Trampovoj porodici kad bi izgubio izborr, znas li koliko je kriminala tu?


  13. #3011
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default


    Napokon.. 7 dec simb & green ...Great..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 26-08-20 at 10:16.

  14. #3012
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default





    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 26-08-20 at 10:27.

  15. #3013
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ono za payroll i SS je bolesno.
    A ovo sto easi Lui Dejoy je sramota, ali coek je ugurao glavu u orange guzicu i nema da je vadi.

    Ja ipak mislim da bi se jebala majka komplet Trampovoj porodici kad bi izgubio izborr, znas li koliko je kriminala tu?
    Ja ne vjerujem što ti pričaš, ni da si rođak Klintonima yebemti....
    Nego, možda uživaš u ratovima, pa ti zato narandžasti smeta?

  16. The Following User Says Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  17. #3014
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,799
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Ne uzivam, daleko od toga, a ja ne pamtim da je svijet bio u vecem ratu no sad.


  18. #3015
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    The Last of the Mohicans

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 26-08-20 at 13:48.

  19. #3016
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ne uzivam, daleko od toga, a ja ne pamtim da je svijet bio u vecem ratu no sad.
    Objasni i obrazloži?! Toliko si protiv Trumpa, da je to smiješno..
    Ne odgovara ti što cijepa to zlo iznutra?
    Isprani mozak level zanevjerovat

  20. #3017
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,799
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Koje zlo cijepa? Pa vise je zla on nanio Anerici i svijetu nego svi predsjednici svita zajedno za 4 godine.

    To mi je rekao jedan od tvojih šefova, prije par mjeseci.


  21. #3018
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Tramp vs satanisti duboke drzave...kad će taj novembar više,da se makne onaj klovn...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #3019
    Join Date
    May 2020
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ono za payroll i SS je bolesno.
    A ovo sto easi Lui Dejoy je sramota, ali coek je ugurao glavu u orange guzicu i nema da je vadi.

    Ja ipak mislim da bi se jebala majka komplet Trampovoj porodici kad bi izgubio izborr, znas li koliko je kriminala tu?
    Nadam se da ce im se krvi popiti, ali cisto sumnjam da ce imati snagu da idu za njim, pogotovo ako ne dobiju senat sto je veoma moguce.

    Inace, ljudi iz Balkana ili CG koji su za Trampa nisu ni za svoju rodjenu zemlju ,no su im milije tudje zemlje.
    Tako da, od njih niti ne ocekujem da vide sta Tramp radi, jer kao sto si rekao kakve poslove rade, ne razmisljaju puno o buducnosti koju im Tramp unistava pred ocima, a oni to ne mogu vidjeti.

    Pompeop se reklamira iz Israela, iako je to protiv zakona.
    Orangutan je juce prisustovao naturalizaciji 5 imigranata u........you guessed it, Vajt Haus ? A u zadnjih par mjeseci su uradili sve moguce da stave tacku na nove naturalizacije kako ne bi mogli glasati. Imigraciona agencija evo da puta prijeti da otpusti 70% radne snage.
    Postavili imigranata(naturalizovanog preko refugee programa) kao ICE direktor da se prikazuju da nisu takvi debili i olos posle fiaska sa Immigration Nation programom na netflix. Ovi imigranti sto se naturalizuju i onda rade za ICE su gori no Amerikanci. Nisu mogli koji drugi posao naci, no bash za njih da rade. Kao izdajnici koji su izdali svoje sugradjanje i radili za naciste.

    Ova djevojka JR Trumpa Dona - inace iz Puerto Rika, rodjena amerikanka, daje govor i prica kako je ona prva generacija amerikanaca (tj imigrant) koji debil od pameti.
    Rodjena je u Americkoj teritoriji i automatski je citizen i nije ni svjesna toga.
    Drugi speaker


    An RNC Speaker Said Cops Would Be 'Smart' to Racially Profile Her Own Son
    "Statistically, my brown son is more likely to commit a violent offense over my white sons," anti-abortion activist Abby Johnson said in a YouTube video earlier this year.
    Vise o idiotu


  23. #3020
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Koje zlo cijepa? Pa vise je zla on nanio Anerici i svijetu nego svi predsjednici svita zajedno za 4 godine.

    To mi je rekao jedan od tvojih šefova, prije par mjeseci.
    aj da te častim večeru da glasaš za njega
    She is only here to annoy herself!

  24. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  25. #3021
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,799
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by afareza View Post
    Nadam se da ce im se krvi popiti, ali cisto sumnjam da ce imati snagu da idu za njim, pogotovo ako ne dobiju senat sto je veoma moguce.

    Inace, ljudi iz Balkana ili CG koji su za Trampa nisu ni za svoju rodjenu zemlju ,no su im milije tudje zemlje.
    Tako da, od njih niti ne ocekujem da vide sta Tramp radi, jer kao sto si rekao kakve poslove rade, ne razmisljaju puno o buducnosti koju im Tramp unistava pred ocima, a oni to ne mogu vidjeti.

    Pompeop se reklamira iz Israela, iako je to protiv zakona.
    Orangutan je juce prisustovao naturalizaciji 5 imigranata u........you guessed it, Vajt Haus ? A u zadnjih par mjeseci su uradili sve moguce da stave tacku na nove naturalizacije kako ne bi mogli glasati. Imigraciona agencija evo da puta prijeti da otpusti 70% radne snage.
    Postavili imigranata(naturalizovanog preko refugee programa) kao ICE direktor da se prikazuju da nisu takvi debili i olos posle fiaska sa Immigration Nation programom na netflix. Ovi imigranti sto se naturalizuju i onda rade za ICE su gori no Amerikanci. Nisu mogli koji drugi posao naci, no bash za njih da rade. Kao izdajnici koji su izdali svoje sugradjanje i radili za naciste.

    Ova djevojka JR Trumpa Dona - inace iz Puerto Rika, rodjena amerikanka, daje govor i prica kako je ona prva generacija amerikanaca (tj imigrant) koji debil od pameti.
    Rodjena je u Americkoj teritoriji i automatski je citizen i nije ni svjesna toga.
    Drugi speaker


    An RNC Speaker Said Cops Would Be 'Smart' to Racially Profile Her Own Son
    "Statistically, my brown son is more likely to commit a violent offense over my white sons," anti-abortion activist Abby Johnson said in a YouTube video earlier this year.
    Vise o idiotu

    Ljudi ovo ne vide, ili su preglupi, ispran mozak...ne znam.
    Samo pogledaj na sto lici govor one pre***** od Dona Juniora...





    Quote Originally Posted by NSX View Post
    aj da te častim večeru da glasaš za njega

    Zbog debila mome bratu je firma pred zatvaranjem, jedna sestra koja je poluinvalid izgubila zdravstveno osiguranje i dali joj invalidsku od 333 dolara, druga sestra ne moze da nadje normalan posao nego se bavi ciscenjem kuca za male pare.


  26. #3022
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by afareza View Post
    Kako bi ti promjenio rasiste u nerasiste kao predsjednik ? Zaboravljas cinjenicu da imas 50m+ rasista koji su sad dobili zeleno svijetlo od Trampa(isto veliki rasista)i izasli su iz njihovih pecina.

    Nijedan predsjednik nece promjeniti rasiste u USA. To ce vrijeme (nadam se) srijediti tako sto ce rasisti izumrijeti i novije generacije ce biti bolje edukovane i rasti bez toliko mrznje i mozda ce taj nivo
    rasista doci na neki prihatljivi nivo.

    Inace, Amerikanci(bijelci, anglo)su najgora sorta ljudi- zivjeo divljacki, nekulturni balkanski narod. Ko zna, zna.


    Posto je topik o Trampu, demokratija ovamo je mrtva rijec na papiru. To sto rade pred izbore tj manipulacije samo kako bi ovaj orangutan dobio izbore je necuveno; ovi u CG su bebe za njih.
    Zar sama cinjenica da je postao predsjednik ne pokazuje da ga nema u tolikoj mjeri jer ko bi inace glasao za njega?
    Broj AfroAmerikanaca je 10-15L% u USA.
    Rasizna ima naravno u pojedinacnim slucajevima, ali ne smije se generalizovat.
    A sto bi se dalo promjeniti da se rasizam promjeni? Cuo sam da ima krajeva gdje belac ne smije krociti. Sta s tim? To drzava mora da sredi, to ne smije da se desava.
    Kad crnac ugrozava belca mora se isto stati na put kao kad belac ugrozava crnca.
    Eo vidimo kakav je dio crnaca na protestima upadaju u prodavnice, lome, ruse i kradu. I onda ih uhapsi policajac, jeli to rasizam?
    Nevezano za to, nekad se crnac i belac pokace a da to nema veze sa bojom koze, a moze izgledati da ima i zato ne treba gledati sve crno bijelo.
    Kad oni dobri crnci ustanu i jasno se odvoje od losih, tada ce se popraviti situacija da se vidi da nisu svi isti. Neki crnci to i rade i idu za Trampa, upravo da pokazu da nema tolikog rasizma.
    Last edited by fanste; 26-08-20 at 22:39.

  27. #3023
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ljudi ovo ne vide, ili su preglupi, ispran mozak...ne znam.
    Samo pogledaj na sto lici govor one pre***** od Dona Juniora...








    Zbog debila mome bratu je firma pred zatvaranjem, jedna sestra koja je poluinvalid izgubila zdravstveno osiguranje i dali joj invalidsku od 333 dolara, druga sestra ne moze da nadje normalan posao nego se bavi ciscenjem kuca za male pare.
    kako je to zbog njega?
    She is only here to annoy herself!

  28. #3024
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Pa treba da se ratuje, prodaje oružje, da se uništavaju države i narodi, izmišljenim povodima, sprovođenjem demokratije, e tad bi mu familija dobro živjela i imali bi para, i tad bi bio srećan i zadovoljan, eeeee....
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 26-08-20 at 23:48.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  30. #3025
    Join Date
    May 2020
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ljudi ovo ne vide, ili su preglupi, ispran mozak...ne znam.
    Samo pogledaj na sto lici govor one pre***** od Dona Juniora...








    Zbog debila mome bratu je firma pred zatvaranjem, jedna sestra koja je poluinvalid izgubila zdravstveno osiguranje i dali joj invalidsku od 333 dolara, druga sestra ne moze da nadje normalan posao nego se bavi ciscenjem kuca za male pare.
    Preglup narod i ne zeli da vidi, ispiran mozak, dijagnoza mentalno retardirani. I sto ce sa 300$ ? Toliko potrosim na hranu za kucu za 10 dana, a dvoje nas je. Dosta ljudi je drzao taj UB od 600$, a sad trt.

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    Zar sama cinjenica da je postao predsjednik ne pokazuje da ga nema u tolikoj mjeri jer ko bi inace glasao za njega?
    Broj AfroAmerikanaca je 10-15L% u USA.
    Rasizna ima naravno u pojedinacnim slucajevima, ali ne smije se generalizovat.
    A sto bi se dalo promjeniti da se rasizam promjeni? Cuo sam da ima krajeva gdje belac ne smije krociti. Sta s tim? To drzava mora da sredi, to ne smije da se desava.
    Kad crnac ugrozava belca mora se isto stati na put kao kad belac ugrozava crnca.
    Eo vidimo kakav je dio crnaca na protestima upadaju u prodavnice, lome, ruse i kradu. I onda ih uhapsi policajac, jeli to rasizam?
    Nevezano za to, nekad se crnac i belac pokace a da to nema veze sa bojom koze, a moze izgledati da ima i zato ne treba gledati sve crno bijelo.
    Kad oni dobri crnci ustanu i jasno se odvoje od losih, tada ce se popraviti situacija da se vidi da nisu svi isti. Neki crnci to i rade i idu za Trampa, upravo da pokazu da nema tolikog rasizma.
    Generalizujes na svaku stranu. Po ovome , onda bi dobri , bijeci (koji nisu rasisti) trebali da ustanu i da se odvoje od losih, bijelih raista i onda ce se tada popraviti situacija i pokazati da nisu svi isti.


    Ne. To nema veze sa izbornim procesom u USA. Oko 220miliona ljudi je moglo glasati u 2008 i 2012.
    Ali pola njih je samo glasao:


    2012- 126,000,000
    2008 - 130,000,000

    Pola njih glasa za Republican, pola Demokrat. Sto te ostavlja sa sljedecim cinjenicama:

    60 miliona Demokrata
    60 miliona Republikanaca

    Od tih 60 miliona Demokrata, recimo da su ti 10-15 miliona African American.
    I dodaj tu 5-10miliona koji su non white, non african american (latino,asian, indian, trta vrta).
    Dakle, oko 20-25 miliona non white su glasali za Obamu. Sto te ostavlja sa samo 25-35 miliona whites koji su glasali za Obamu od 220 miliona rasista (punoljetnih).

    Tj:
    90% AA su glasali Obama
    70% Hispanic su glasali Obama
    70% Asian su glasali Obama

    Source

    Od citave grupe glasaca, najveca grupa je white(70%) a 39% njih je glasalo za Obamu, 59% za Mit Romney.


    Po tvojoj kalkulaciji, 25-35 miliona (bijelaca) su pomogli Obami da dobije glas i ti baziras da u Americi nema rasista na bazi 30 miliona ljudi(punoljetnih) a ima ih 220miliona+. Ostavio si tu oko
    A sto je sa oko jedno 100miliona koji nisu glasali i plus 60miliona koji su glasali Republican ? A inace vidi se kakvi su republikanci.

    A inace danasnji predsjednik je ovo radio:
    Donald started his career, back in 1973, being sued by the Justice Department for racial discrimination — because he would not rent apartments in one of his developments to African-Americans, and he made sure that the people who worked for him understood that was the policy,"
    Source

    Last edited by afareza; 27-08-20 at 00:02.

Page 121 of 229 FirstFirst ... 2171111117118119120121122123124125131171221 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Nekad bio gaming komp,ostatak
    By bole083 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 10-12-16, 15:36
  2. Replies: 8
    Last Post: 23-04-14, 10:06
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Amerika
    By N_L in forum CG dijaspora
    Replies: 63
    Last Post: 08-03-08, 23:47
  5. Procjena i prodaja, Barton i ostatak
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 12-06-07, 12:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •