Page 112 of 229 FirstFirst ... 1262102108109110111112113114115116122162212 ... LastLast
Results 2,776 to 2,800 of 5704

Thread: Trumpova Amerika sa saveznicima & ostatak svijeta

  1. #2776
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Eto zasto ja ne vjerujem medijima... Pregovori se vode godinama, i Trump je fino napisao istinu u svom twittu, ali "pametni" sami iskonstruisu film uz pomoc info iz medija… No, kako ko voli. Istina je pred svima, ali ljudi vise vole da ih drugi navode na zakljucak.
    Navika mozda.
    Hvala Lepo

  2. #2777
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,561
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    Ja ne znam da je napisao nesto sto je istina. A istina je da Amerika ima vojnike u Iran bez ikakve potrebe. 2003-e su posli tamo “zato sto Iran ima weapons of mass destruction” sto se ispostavilo da nije istina ali vojska je ostala tamo. Ubijeno je 10000 ljudi, 700 US vojnika. Neka ih vrate kuci i bice sve OK.

    Sad ocekujem ****** izmedju Irana i USA.

    Ubiti generala koji je bio najpopularniji covjek u Iran je strasna stvar. Vele da su tamo teroristi. Ja nisam cuo da su 9/11 bili iračani u avionima, nego saudijci kojima sad debil-in-chief prodaje oruzje i lize kohones.
    Last edited by TAKUMI; 04-01-20 at 00:58.


  3. #2778
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    No, na stranu ove gluposti MSM i onih sto padaju na dezinformacije i kreirane sarene laze... Ono sto me realno brine jeste da primjecujem organizovanu igru komsiluka po stranim sajtovima i drustvenim mrezama protiv CG interesa.
    Obzirom da je mene davno proslo da se "borim" cinjenicama u tim "ratovima", jer ono za sta je "borba" isla uspjesno, neuspjesno se kasnije realizovala u CG.
    Mi smo bili samo bezinteresne patriote I slucajno prvi medju obrazovanim u internet vodama, a sada kad CG ima svoje institucije koje se uglavnom bore na unutrasnjem planu radi sitnosisnjarskih partijskih poena, samo cu im patriotski (opet) skrenuti paznju da pogledaju na zapad.. rasturanje ..
    Osim toga, ovu temu sam I zato (patriotski) pokrenula na vrijeme pretpostavljajuci koji je plan novog svijeta koji se realizuje godinama.

    Hvala Lepo

  4. #2779
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    p.s. Isprazno Bot-ovanje u tim vodama ne ide, samo obrazovane osobe sa pravim cinjenicama…

    Hvala Lepo

  5. #2780
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Da me neko ne shvati pogrešno, ne osporavam nikome pravo na stav i mišljenje ali je činjenica da se mi obični smrtnici u ovu "politiku" razumijemo ka Marica u krivi. Narandžasti klovn samo potpisuje ili ne (uglavnom da), odluke koje donose drugi, oni kojima je od interesa da skoči cijena nafte i poveća se isporuka oružja na bliski istok u novim većim količinama a to nisu po pravilu samo Amerikanci već i Arapi ali i Evropejci. Od Eskalacije sukoba sa Iranom korist će imati svi , čak i Rusi a štetu samo Iranci, Iračani i ostla sitna boranija oko njih, kao i sirotinja po čitavom svijetu uključujući i nas koji ćemo do juna opet imati uvećane cijene goriva za 30-40%. Nazdravlje vam Nova Godina!

  6. #2781
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Politico: How Trump decided to kill Soleimani
    https://www.politico.com/news/2020/0...leimani-093371

    Zanimljiv članak.

    As rocket attacks against U.S. bases in Iraq intensified over the last two months, the president had granted the Pentagon extraordinary latitude: The U.S. military had his permission to kill Soleimani the next time it had an opportunity to do so, according to a senior defense official who was not authorized to speak on the record.

    “We had authority before the strike to take that action,” said the official, who wouldn’t say how recently Trump gave the Pentagon that authorization—whether it was hours, weeks or even months earlier. As recently as New Year’s Eve, the president was telling reporters that he didn’t want war with Iran.
    ...
    U.S. officials had received “an intelligence-based assessment that drove our decision-making process,” Secretary of State Mike Pompeo said on Friday, describing how the recent killing of an American contractor had changed the Trump team’s calculations about the “intelligence flow” they were receiving about Soleimani’s activities in Iraq.

    U.S. officials, briefing conservative think-tank experts on Friday, said the U.S. had "exquisite intelligence" on a plot to strike Americans in Iraq, Syria and Lebanon, according to someone familiar with the call. By killing Soleimani, the officials said, they disrupted such plans.
    ...
    Florida Rep. Matt Gaetz, another of the president’s close allies on Capitol Hill who was with him at Mar-a-Lago, described the president’s mood on Thursday evening as “very focused.”

    “I think he was really dialed into the ways in which Soleimani was planning to kill Americans, to harm our diplomats and to throw the entire region into civil war,” Gaetz said on Fox News. “I think we understand that this is a big moment in time. He appreciates the gravity of that.”
    ...
    “I think it’s been in the works for a while because I don’t think it was a last-minute thing,” a Middle Eastern official said. “I don’t think they were like, ‘Oh we just found him, let’s take him out.' I think it was to mitigate an action that was actually in the works.”

    “Tracking Solemani was likely something that was being done from at least May, when the major stream of threats emerged,” a former defense official said.

    Actually targeting Soleimani posed a more formidable challenge, though, according to retired Lt. Gen. Michael Nagata, a former senior special operations commander in the Middle East who retired as strategy head at the National Counterterrorism Center last summer. “That depends on being able to know not only where he is, but where he’s going to be at a specific time in the future,” Nagata said.

    That, in part, was why “we never decided to go after him personally” before, Nagata said – especially in earlier years when Soleimani maintained a lower profile and traveled less often, the military was reluctant to devote surveillance assets to a target few believed any president would ever allow to be struck.
    ...
    By Friday morning, Pompeo was dialing up his counterparts in foreign capitals, including Moscow and Beijing, to stress that the strike was a “defensive action” and that the U.S. hopes for a de-escalation in the crisis.
    ...
    Asked about the U.S. plan for managing the potential blowback from Iran, a U.S. defense official said, “Your guess is as good as mine. The ball’s in Iran’s court at this time. We’re waiting to see what their response is.”
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  7. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  8. #2782
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default



    IRAČKI parlamet donio je rezoluciju po kojoj se američki vojnici trajno izbacuju iz te zemlje, javlja BBC.

    Do odluke je došlo nakon što su američke snage ubile iranskog generala u bagdadskoj zračnoj luci.

    ______________

    Čekamo detaljnije pojašnjenje situacije (i moguće geopolitičke implikacije) Trumpove spoljne saradnice g. Maje.
    The more things change, the more they stay the same.

  9. #2783
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

  10. #2784
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post


    IRAČKI parlamet donio je rezoluciju po kojoj se američki vojnici trajno izbacuju iz te zemlje, javlja BBC.

    Do odluke je došlo nakon što su američke snage ubile iranskog generala u bagdadskoj zračnoj luci.

    ______________

    Čekamo detaljnije pojašnjenje situacije (i moguće geopolitičke implikacije) Trumpove spoljne saradnice g. Maje.
    Nece da se povuku, padaju maske demokratije i ljudskih prava, borbe protiv terorizma . . . ostaje ogoljena faca okupatora.

    Naravno ostavljam mogucnost da grijesim, da nam g. Maja pojasni novonastalu situaciju.

  11. #2785
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,561
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    Svaka im cast. Neka istjeraju ***** iz zemlje.


  12. #2786
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post


    IRAČKI parlamet donio je rezoluciju po kojoj se američki vojnici trajno izbacuju iz te zemlje, javlja BBC.

    Do odluke je došlo nakon što su američke snage ubile iranskog generala u bagdadskoj zračnoj luci.

    ______________

    Čekamo detaljnije pojašnjenje situacije (i moguće geopolitičke implikacije) Trumpove spoljne saradnice g. Maje.
    Sto bi rekli MSM, situation is very complex...
    Postoji vise versions, I svaka ima realnu tezinu, obzirom da mi nemamo blage veze o situaciji u war rooms USA/druge strane, ili sa lica mjesta..
    Doduse, postojali su snimci koje su pustali mediji sa bliskog istoka odmah po desavanjima rano ujutro, ali I vise onih "narodskih" koji su brisani momentalno po objavljivanju. Uspjelo se vidjeti ponesto, ali obzirom da su eliminisani, nemam se sto pozivati na to da ne bi bilo da pricam "sarene laze".
    Verzija koju plasiraju mediji mi je najmanje vjerodostojna - jer njima nista ne vjerujem, a sa twittera USA sluzbene izjave su vise objave za one koji sustinski prate predvidjiva desavanja I za one koji nisu iznenadjeni.
    Postoje verzije koje su sada na nivou spekulacija, iako bih to "spekulacije" ipak uzela sa rezervom, jer se vecina takvih info sve vise pokazuju kao realne, I da je oznaka za info izvikanog tipa - " teorija zavjere", danas skoro pa na nivou - "istina ziva"...
    Koliko pratim ovu predvidljivu situaciju (najavljivano), pregovori nove administracije su godinama u toku. Osim ugovora koji je napravljen sa Iranom, a koji je bio katastrofalan po USA I svijet - po navodima Gen. Flina, I Predsjednika Trumpa..sa puno kontroverzi zbog internih propusta, a I onih na nivou vlasti u Iranu.. Ocekivanja su da ce se taj period djelovanja razjasniti sa svim ovim u blizoj buducnosti.
    Da li Generali slusaju narod? Da li je vojska tog Generala takodje dio naroda?
    Da li je predstava nekad dobra, kao sto I dezinformacije nekad moraju da se iskoriste zbog vecih ciljeva - humanizma mozda?
    Jeste da zvuci pateticno, ali mi ne znamo da li je bas to tako.



    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-01-20 at 17:23.

  13. #2787
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default



    Autentično je, ako se ko pita.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  15. #2788
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nevjerovatno...
    Znajuci da niko nije reagovao za bilo koju ratnu akciju bivsih predsjednika.. Ili ja ne znam za takve detalje…
    Sta je to sad?
    OK je da obavijeste da su ta pravila postojala i ranije po Ustavu.. Samo povlaci pitanje, zasto tek sad kad je Trump Predsjednik reaguju, a do sad nisu.. Ili jesu? Zna li ko?


    Hvala Lepo

  16. #2789
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,561
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    Zato sto je do sad sve bilo po PS-u...dok ova baraba hoce da srusi muzeje...


  17. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  18. #2790
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Usput, preventivni napad smije da se izvede isključivo u slučaju da se spriječi neposredan napad na usa. Bijela kuća zasad odbija da proslijedi kongresu bilo kakve informacije o bilo kojoj neposrednoj opasnosti zbog koje su reagovali. Osim toga, članovi komiteta, koji se tobože pitaju o ovakvim stvarima, nisu bili unaprijed obaviješteni o ovom napadu. Odnosno, članovi komiteta iz redova demokrata nisu bili obaviješteni. Istovremeno, Tramp se hvalisao gostima iz svog golf rezorta da sprema neku intervenciju.

    Ponoviću po stoti put - u redu je da ljudi smatraju da republikanci završavaju svoj posao preko Trampa, iako ih to košta živaca i pojedinih karijera, ali da neko i dalje tvrdi da Tramp nije idiot, to stvarno ne mogu da shvatim.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #2791
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,561
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    To kazu samo oni koji su idioti kao on.

    Zamisli, gostima je rekao da sprema intervenciju.


  20. #2792
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nepotrebno.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 07-01-20 at 18:49.

  21. #2793
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Jel moguce da 4 godine niste mogli da procijenite inteligenciju Trumpa dalje od onog sto tvrdite toliko vremena.
    Jeste li ikad pomislili da ono sto vi vidite drugi tumace potpuno obrnuto?

    Ovo boldovano je poenta. Naravno da mislim da drugi tumače potpuno obrnuto, nikad nisam ni sporio da drugi tumače potpuno obrnuto. Upravo to i tvrdim.



    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Nije bilo I nema inteligentnijeg, humanijeg i upucenijeg predsjednika u modernim vremenima od njega. Ne pisem ovo iz nekog "inata", mak na konac ili slicno.. niti da ubjedjujem bilo koga u to, jednostavno je tako.


    Ono, od Buša mlađeg teško da može bit gluplji, ali su i Klinton i Obama esktremno pametni likovi. To što su kriminogene spodobe i đubrad je zasebna priča, ali inteligenciju smo komentarisali. Što se dobrote tiče, meni se čak čini da je ona avetinja od BUša najmlađeg čak i ponajbolji od svih njih. Kakav god da je. Poredim ga sa ostalim predsjednicima, ne sa običnim dobrim ljudima.

    Usput, mislim da Tramp nikad nije ni mogao da bude dobar čovjek. Od namjanjih nogu kad se nekome titra i kad mu se pruži sve što traži, nije ni mogao da postane ništa osim siledžije, prevaranta i bolesnog narcisoida.

    Moje mišljenje, naravno. Nisam ga za ruku vodio kdo dr Mitrića.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #2794
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Zamolicu vas da izbrisete odgovor jer ste komentarisali totalno irelevantni dio mog teksta a ne ono sto je objasnjenje .. Jednostavno nije ni vrijeme ni ozbiljno mjesto za ovakve moje komentare.
    Vrijeme ce pokazati istinu, I svako ce prije ili kasnije shvatiti sto sam pisala.
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 07-01-20 at 18:53.

  23. #2795
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Može bit, Majo, da ste sve u pravu što se tiče poteza administracije, ali pripisivanje dobrote i inteligencije sociopatskom imbecilu može samo da diskredituje ostale tvrdnje koje iznosite.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #2796
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    ja bih volio da znam na čemu temelji ovo da nije bilo inteligentnijeg, upućenijeg i humanijeg predsjednika u modernim vremenima? ne znam šta je on to humano uradio za ove 3ipo godine mandata?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #2797
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default



    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  26. #2798
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,561
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ja bih volio da znam na čemu temelji ovo da nije bilo inteligentnijeg, upućenijeg i humanijeg predsjednika u modernim vremenima? ne znam šta je on to humano uradio za ove 3ipo godine mandata?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Nije bilo korumpiranijeg, glupljeg, supljeg predsjednika Amerike nikad, i veceg lazova.

    Mozda je bilo humano ono sto je zatvorio djecu u kaveze.


  27. The Following 2 Users Say Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  28. #2799
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Iran raketirao američku bazu u Iraku.



    Associated Press
    Iran warns US not retaliate over missile attack in Iraq
    Last edited by ASC; 08-01-20 at 01:11.

  29. #2800
    Join Date
    May 2017
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    232
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Danas ce Trump da da izjavu za napad na bazu, ovo ne moze izac na dobro...

Page 112 of 229 FirstFirst ... 1262102108109110111112113114115116122162212 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Nekad bio gaming komp,ostatak
    By bole083 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 10-12-16, 16:36
  2. Replies: 8
    Last Post: 23-04-14, 11:06
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 22:36
  4. Amerika
    By N_L in forum CG dijaspora
    Replies: 63
    Last Post: 09-03-08, 00:47
  5. Procjena i prodaja, Barton i ostatak
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 12-06-07, 13:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •