Page 131 of 229 FirstFirst ... 3181121127128129130131132133134135141181 ... LastLast
Results 3,251 to 3,275 of 5717

Thread: Trumpova Amerika sa saveznicima & ostatak svijeta

  1. #3251
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nijesam mislio na poll-ove i modele kao alate, već o njihovim naručiocima... Složićemo se da su rijetki javni poll-ovi, koji se na kraju ispostave preciznim... Nekad su nijanse, ali uvijek se navlači za neku stranu, a svi znamo na čiju stranu MSM navlače...

    Sent using Tapatalk
    Najviše je riječ je o pogrešnoj interpretaciji modela i nerazumjevanju nauke (koja je, usput, jako mlada, a još i fali vremenskih serija za preciznije predikcije). Tako da, imaš nesavršene pollove, koji nekad ne uhvate reprezentativni uzorak iz ovog ili onog razloga, imaš marginu greške, imaš nesavršene modele koji rade na osnovu njih i onda na sve to dođe neadekvatna interpretacija. A i pored svega toga, i dalje pričamo o afinitetima, jer to što neko kaže preko telefona da će da glasa za kandidata X ne znači da će stvarno otići na biračko mjesto. Recimo, 2016. g, Silverov model koji je poslije bio slavljen kao "jedini koji je pogodio" (što nije tačno), je, ako se dobro sjećam, dao oko 70% šansi da Klinton pobijedi. Prije rezultata, to se interpretiralo kao "Klinton pobjeđuje" ili "Klinton veliki favorit", a u suštini, model računa vjerovatnoće određenih ishoda, a u 30 od 100 ishoda, Tramp je pobjednik. Usput, po dorađenom modelu, ove godine Silver daje vjerovatnoću od 78-21, u korist Bajdena. To ne znači da će Bajden definitinvo pobijediti, već da je taj scenario vjerovatniji i da postoji 78% šanse da se desi.
    In vino veritas

  2. #3252
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ne znam kakva je procedura da se promijeni pravilo o dva mandata, ali možda ova nova super većina u Vrhovnom sudu ima veze sa tim željama i namjerama.
    Kad već nagađamo...
    Mogu pokušati da ospore mail ballots. Tramp odavno delegitimizuje takav tip glasanja, a najnovije izjave gdje odbija da se izjasni o mirnoj predaji vlasti ukoliko izgubi mogu biti na tragu ovoga.
    In vino veritas

  3. #3253
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,777
    Thanks Thanks Given 
    2,399
    Thanks Thanks Received 
    4,502
    Thanked in
    2,604 Posts

    Default

    Ako dobije Biden ovaj narandzasti ostaje bez ikakve moci, do 20 januara je lame duck i ide van milom ili silom.


  4. #3254
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://balkans.aljazeera.net/vijesti...bornoj-prevari

    Zabranjeni su oglasi koji sugeriraju da rezultati američkih predsjedničkih izbora neće biti valjani i u kojima se napada metoda glasanja.

  5. #3255
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Kad već nagađamo...
    Mogu pokušati da ospore mail ballots. Tramp odavno delegitimizuje takav tip glasanja, a najnovije izjave gdje odbija da se izjasni o mirnoj predaji vlasti ukoliko izgubi mogu biti na tragu ovoga.
    On ga već mjesecima osporava, ali to nema veze sa gornjom tvrdnjom da će se kandidovati za treći mandat i da će to biti po zakonu. Nije mi poznato na čemu je ta tvrdnja zasnovana.

  6. #3256
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,777
    Thanks Thanks Given 
    2,399
    Thanks Thanks Received 
    4,502
    Thanked in
    2,604 Posts

    Default






    Ma narandzasti je najveca prevara koja hoda zemljom.


  7. #3257
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default


  8. #3258
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    On ga već mjesecima osporava, ali to nema veze sa gornjom tvrdnjom da će se kandidovati za treći mandat i da će to biti po zakonu. Nije mi poznato na čemu je ta tvrdnja zasnovana.
    Moj post se odnosi na nagađanje gdje može većina u Sudu (i Senatu) biti korisna.
    A što se tiče trećeg mandata, ni meni.
    In vino veritas

  9. #3259
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Kad već nagađamo...
    Mogu pokušati da ospore mail ballots. Tramp odavno delegitimizuje takav tip glasanja, a najnovije izjave gdje odbija da se izjasni o mirnoj predaji vlasti ukoliko izgubi mogu biti na tragu ovoga.
    To onda ne bi bilo po zakonu nego bi bio u pitanju pokusaj drzavnog udara. A Tramp nema politickog kapitala da tako nesto izvede. Nema cak ni finansijskog kapitala jer je zaduzen do grla. U slucaju da pokusa da izvrsi drzavni udar, reagovala bi Tajna sluzba a moguce i vojska.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #3260
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default



    Hvala Lepo

  11. The Following User Says Thank You to Maja For This Useful Post:


  12. #3261
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Naveo si neke nasumicne cifre bez konteksta i dokaza da su ispravne. Cik pogodi kakvu dokaznu vrijednost imaju cifre bez konteksta?
    To što sam naveo je dokazano jasnom statistikom, koja je dostupna svima, samo proguglaj, ti dokaži suprotno ako nije tako.


    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post


    Ne, ako si neobrazovani primitivac sa Dunning-Kruger sindromom. Ali ako hoces da budes ozbiljan sagovornik i da razgovaras o cinjenicama a ne o osjecanjima, moras prvo da raspolazes tim cinjenicama. Ovo nisu jednostavne stvari koje mogu da se analiziraju uz pomoc par cifara koje si izvukao ko zna odakle, pa su ti se svidjele i usvojio si ih kao apsolutnu istinu. To je krajnje infantilno.

    prvo si ti rekao da nema potrebe za naučnim studijama i istraživanjima pa onda ovo, kako si se počastio fino


    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post




    O cemu sad pricas i kakve veze ovo ima sa dosadasnjom temom, to samo ti znas.

    Znaš odlično da pričam o Džordžu Flojdu i medijima koji su stali na njegovu stranu a kojima ti vjeruješ, i odakle crpiš ove nebulozne informacije, što dovodi do ovakvih diskusija, nego se praviš lud. Ti se čoče toliko razumiješ o tome što se tamo dešava, a ne znaš da u zadnjih 6+ mjeseci ljudi ginu, napadaju ih i pale se radnje u njegovo ime, aj molim te. Pa kaže, upitni desničarski sajtovi ili forumi što li već
    1000+ snimaka na YT su video montaže, sigurno, Alex Jones sve montirao
    i to još kaže NEKOLICINA SLUČAJEVA ahahahahha
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ako nemas dokaz da su slucajevi koje si naveo povezani sa BLM i Antifa protestima, onda ne mozes da podjes od pretpostavke da jesu samo zato sto bi ti tako htio.
    Mislio sam da nećeš moći sebe da prevaziđeš sa onom izjavom kako je samo jedan život izgubljen u ime ljevičarskog extremizma, ali, uspio si...
    Znači, ja treba da ti dokazujem da su navedeni slučajevi povezani sa BLM i Antifa protestima, koji su se DESILI U SRED BLM I ANTIFA PROTESTA :lolblue:
    Isto tako treba da dokazujem da demokrate finansiraju ove proteste? Treba da budeš totalna b*d*l*t*n* da vjeruješ da su se soy-boys, fake-wokes, libtards, progs, greens i slični pro-demokratski ret***i digli, i na svoju ruku besplatno marširali, lomili, lootovali i poneki ubijali ljude?


    Brale, evo priznajem, predajem se, crnci su zadnje 4 godine u stvari ugnjetavani od strane Trampa, on im pali radnje, BLM aktivisti to ne rade, moraju opet da se voze u zadnje redove u busevima, moraju da strijepe od KKK (koji nemaju veze sa demokratama zamisli) i uskoro će opet postat robovi ako Tramp dobije na izbore....


    Pa kaže ti vjeruješ u teorije zavjere pa onda napiše ovo
    [QUOTE=VanjaTheMan;5436443] Istorijska cinjenica je da su partije prakticno zamijenile mjesta kad su Republikanci uveli Juznjacku strategiju. Republikanci danasnjice su Demokrate iz perioda prije Juznjacke strategije i obratno. /QUOTE]
    Istorijska činjenica kaže....

    Da se vratim na temu debate, Tramp je masu pogriješio što je prekidao Bidena. Znam da je hebeno teško ne sprdat se hodajućoj demenciji koja se istripuje da će da vodi najjaču zemlju na svijet, ali bolje da ga je pustio da se sam isprosipa i ljuljne sebi autogol.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  13. #3262
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,777
    Thanks Thanks Given 
    2,399
    Thanks Thanks Received 
    4,502
    Thanked in
    2,604 Posts

    Default

    Hope Hicks, tRump i Melania pozitivni na COVID.
    Last edited by TAKUMI; 02-10-20 at 06:18.


  14. #3263
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,535
    Thanked in
    2,200 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Hope Hicks, tRump i Melania pozitivni na COVID.
    Donnie boy i Melania pozitivni.

    Polako...ne skaci odma xaxa
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  15. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  16. #3264
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default


    One Ring to Rule them all...

  17. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  18. #3265
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,777
    Thanks Thanks Given 
    2,399
    Thanks Thanks Received 
    4,502
    Thanked in
    2,604 Posts

    Default



  19. #3266
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    To što sam naveo je dokazano jasnom statistikom, koja je dostupna svima, samo proguglaj, ti dokaži suprotno ako nije tako.
    Znaci ja treba da guglam dokaze za tvoje izjave? Ne ide to tako.

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    prvo si ti rekao da nema potrebe za naučnim studijama i istraživanjima pa onda ovo, kako si se počastio fino
    Vidim da ti citanje ne ide bas najbolje. Rekao sam da radi mene ne moras da dokazujes. Ali ako si se upustio u dokazivanje, uputio sam te na nacin na koji se to radi jer ovo sto ti pokusavas je ravno kafanskoj prici nekih alkoholicara koji nisu ni osnovnu skolu zavrsili.

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Znaš odlično da pričam o Džordžu Flojdu i medijima koji su stali na njegovu stranu a kojima ti vjeruješ, i odakle crpiš ove nebulozne informacije, što dovodi do ovakvih diskusija, nego se praviš lud. Ti se čoče toliko razumiješ o tome što se tamo dešava, a ne znaš da u zadnjih 6+ mjeseci ljudi ginu, napadaju ih i pale se radnje u njegovo ime, aj molim te. Pa kaže, upitni desničarski sajtovi ili forumi što li već
    1000+ snimaka na YT su video montaže, sigurno, Alex Jones sve montirao
    i to još kaže NEKOLICINA SLUČAJEVA ahahahahha
    Ne znam kako da ti objasnim da me to uopste ne interesuje i da ne pratim americke proteste. Ako ti gledas na hiljade klipova i citas o protestima (i to ko zna gdje i sta citas), ne znaci da to svi rade. I da, jeste nekolicina slucajeva. To si i sam dokazao kad nisi uspio da dokazes da su slucajevi koje si naveo uzrok protesta. Cak si i sam rekao da moza nikad necemo znati. O cemu onda pricamo?

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Mislio sam da nećeš moći sebe da prevaziđeš sa onom izjavom kako je samo jedan život izgubljen u ime ljevičarskog extremizma, ali, uspio si...
    To nije izjava, to je bukvalno rezultat studije. Sjeti se "facts don't care about your feelings"

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Znači, ja treba da ti dokazujem da su navedeni slučajevi povezani sa BLM i Antifa protestima, koji su se DESILI U SRED BLM I ANTIFA PROTESTA
    Naravno. Tvoja izjava, tako da je teret dokazivanja na tebi. Kako bi bili da svaku smrt koja se desila za vrijeme korone proglasimo kao da je smrt zbog korone? Uzrocno-posljedicna veza mora da se uspostavi, a ti ne samo da to nisi uradio, nego si cak naveo i slucaj u kojem je neki bijelac ubio neku crnkinju.

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Isto tako treba da dokazujem da demokrate finansiraju ove proteste? Treba da budeš totalna b*d*l*t*n* da vjeruješ da su se soy-boys, fake-wokes, libtards, progs, greens i slični pro-demokratski ret***i digli, i na svoju ruku besplatno marširali, lomili, lootovali i poneki ubijali ljude?
    Super. Ako je tako lako dokazivo, sta cekas?

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Brale, evo priznajem, predajem se, crnci su zadnje 4 godine u stvari ugnjetavani od strane Trampa, on im pali radnje, BLM aktivisti to ne rade, moraju opet da se voze u zadnje redove u busevima, moraju da strijepe od KKK (koji nemaju veze sa demokratama zamisli) i uskoro će opet postat robovi ako Tramp dobije na izbore....
    Hvatanje za slamke maskirano kao totalni non sequitur. Znas dobro sta sam te pitao.

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Istorijska činjenica kaže....
    Izvini ali "facts don't care about your feelings".
    Kad smo kod cinjenica, mozes li da mi odgonetnes cije glasacko tijelo se danas u Americi ljuti kad se udara na spomenike konfederacijskih generala i cije glasacko tijelo voli konfederacijsku zastavu? Za koga glasaju razne white supremacy organizacije i juzni dio drzave generalno?

    I za kraj - na koji nacin je Tramp uradio vise za crnce od Linkolna i Dzonsona?
    Last edited by VanjaTheMan; 02-10-20 at 16:42.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #3267
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,535
    Thanked in
    2,200 Posts

    Default

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  21. #3268
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,777
    Thanks Thanks Given 
    2,399
    Thanks Thanks Received 
    4,502
    Thanked in
    2,604 Posts

    Default

    Cujem da nije zarazen nego su vidjeli da ce izgubit i sljedece dvije debate pa bolje da se ne pojavi.


  22. #3269
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,618
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Ili moze lagano da prelezi i da izadje i kaze eto, jesam vam rekao da je ovo sprdnja, ja najjaci, jaaa...


    Mislim, ima raznih teorija, samo je pitanje u sta cete da povjerujete.

    Nadam se da ce to lagano proc, pa onda nek pobijedi ko god, Amerikanci su svakako fucked. Mislim da ce biti dosta gusto i zanimljivo za ispratit.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  23. #3270
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Cujem da nije zarazen nego su vidjeli da ce izgubit i sljedece dvije debate pa bolje da se ne pojavi.
    Debate nisu obavezne i bas toliko bitne. Ne bi cak ni losa ideja bila da se debate ukinu.

    A Tramp bi umjesto debata mogao da drzi govore na okupljanjima kad ne bi bio u karantinu. A mjesec dana je do izbora tako da je ovo jako nezgodno vrijeme za jednog od kandidata da se ne pojavljuje u javnost. Posebno za Trampa koji je zakacio virus sa kojim se mjesecima sprdao i koji je Borisa Dzonsona poslao u bolnicu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #3271
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,777
    Thanks Thanks Given 
    2,399
    Thanks Thanks Received 
    4,502
    Thanked in
    2,604 Posts

    Default

    Jako je nezgodno za njega, to je sigurno, takodje je sigurno da vide da im dolazi voda do poda:




    Ovo je previse.


  25. #3272
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,777
    Thanks Thanks Given 
    2,399
    Thanks Thanks Received 
    4,502
    Thanked in
    2,604 Posts

    Default

    Melania phone call leaked:





    Sjecate li se kad je tRump rekao da cemo od sada moci da kazemo Merry Christmas u USA (jer kao do tada niko nije smio)? E pa vidite sad koliko njegovu zenu boli kita za to.





    Na kraju, Chris Wallace je objasnio kako je izgledala debata i ko je popusio:



  26. #3273
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Jako je nezgodno za njega, to je sigurno, takodje je sigurno da vide da im dolazi voda do poda:




    Ovo je previse.
    Auuuuu. Kakvo prosipanje!
    Dje je Maja da nam objasni zasto je Trampova kampanja morala da izmisli teoriju zavjere o Bidenu? Ili da nam soli pamet pricom da je stvarno nosio bubicu :lolblue:
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  27. #3274
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,777
    Thanks Thanks Given 
    2,399
    Thanks Thanks Received 
    4,502
    Thanked in
    2,604 Posts

    Default

    Stize Maja, samo da vadi mozak iz trumpove masine za ves.


  28. #3275
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,777
    Thanks Thanks Given 
    2,399
    Thanks Thanks Received 
    4,502
    Thanked in
    2,604 Posts

    Default



Page 131 of 229 FirstFirst ... 3181121127128129130131132133134135141181 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Nekad bio gaming komp,ostatak
    By bole083 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 10-12-16, 15:36
  2. Replies: 8
    Last Post: 23-04-14, 10:06
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Amerika
    By N_L in forum CG dijaspora
    Replies: 63
    Last Post: 08-03-08, 23:47
  5. Procjena i prodaja, Barton i ostatak
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 12-06-07, 12:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •