Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 246

Thread: (ne)vraćanje kusura

  1. #76
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zato što im nije u interesu da svi budu milioneri, pa im pogoduje okruženje sitničara... uspješan je onaj na koga ne utiču problemi o kojima većina ne može ni da sanja, jer se sa svojim psihofizičkim zdravljem lagano nosi sa njima, i upravo to psihofizičko zdravlje je valuta koju mnogi ne znaju kako da troše, pa ga narušavaju sitničarenjem i glupostima! Dakle, potpuna suprotnost od onoga kakvim se predstavljaju . . .

    Ali ono što je ubjedljivo najljepše, pokretače i svu sreću u malim stvarima nalaze...
    Last edited by Xerxes; 17-01-17 at 11:13.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #77
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Ako me svaki dan oštete za 10 centi, to je za mjesec 3 eura, za godinu 36 eura, znači imaću milion za 27 hiljada godina. A ako budem doživio sedamdeset godina, i ako su me svake godine, svaki dan od kako sam se rodio oštetili u Voli za 10 centi, kad umrem imaću oko dvije i po hiljade eura samo od toga. Znači direktoru Volija sam zaradio jednu mjesečnu platu za cijeli svoj život. Pa da se čoek ne zapita zašto živimo uopšte, zašto smo ovđe, samo muka neka a čemu sve to.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  3. #78
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Tacno treba sve cijene zaokruzit i rijesit problem.
    E onda bi Lakovicevci, Volijevci i sl da placaju porez na cio iznos. A ako ne daju radnicima, onda je to njima cisti neoporezovani kesh u dzepu.

    To jedino drzava da se umijesa i da regulise, h a h a h a.

    Sto bi se desilo da, nepotkupljiva (h a h a h a.), inspekcija navrne i vidi da kasa nije 1/1 ? Sta se tada desava po zakonu?

  4. #79
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Podgorica
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja kada placam ne obazirem se na tih 10-15-20 centi ali mene svaki put zaustave da mi vrate kusur a i za sve sam dobio racun nije bilo potrebe da ga trazim, tako ja za vas ne znam u koju dzunglu kupujete ili je problem do vas sto nervozu prenosite na druge pa vam tako i vracaju.Neka kultura treba da se zna.(dobar dan, dovidjenja, prijatno i ostalo)

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Isti slucaj, posebno mi bode oci ovo za racun, tvrdim da sam dobio racun SVAKI put.
    War. War never changes.

  6. #81
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,294
    Thanks Thanks Given 
    398
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Ja dobijem nekad nefiskalni blok al dobro

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Ja trgujem u Ideu u Gintaš 80%, 20% u Voli na Stari, tako da za ta dva objekta pričam.
    U male prodavnice ne idem, ne vala što ih prezirem nešto već zbog toga što u trgovinu idem jednom nedeljno i potrgujem za cijelu nedelju što mi treba, a to ću raditi logično onamo đe imam najboljeg izbora.
    War. War never changes.

  8. #83
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    i ja isto tako, idea gintaš i uvijek me pitaju za kese i uvijek dobijem račun. i ove po kvartu aroma i franca dobijem račun, po ćoškovima ne zalazim, tako da u zadrugama ne kupujem

  9. #84
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nemam ja ni[ta od toga ..., ko može nek koristi karticu i nema raskusuravanja

  10. #85
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    E onda bi Lakovicevci, Volijevci i sl da placaju porez na cio iznos. A ako ne daju radnicima, onda je to njima cisti neoporezovani kesh u dzepu.

    To jedino drzava da se umijesa i da regulise, h a h a h a.

    Sto bi se desilo da, nepotkupljiva (h a h a h a.), inspekcija navrne i vidi da kasa nije 1/1 ? Sta se tada desava po zakonu?
    Kakve inspekcije, bezi bre. Prvo poreska izbaci najvece duznike, milionere, a sama ih je pustila. Pa blokira neke male firme za sicu, bjez.



    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #86
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,433
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xtraktor View Post
    A komšija, kako je? Je li preteka?

    X Performance
    Taj covjeknkad je izasa iz zatvora podje na neko ratiste i bazukom ga strefe u glavu, i prezivi nista munse ne poznaje ni dan danas. Cak se i proljepsao...

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  12. #87
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Kakve inspekcije, bezi bre. Prvo poreska izbaci najvece duznike, milionere, a sama ih je pustila. Pa blokira neke male firme za sicu, bjez.



    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    Blokiraju i neke vece, al je oni bace u stecaj i otvore novu i cao

  13. #88
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Plaćam novčanicama od 500e, kusura vazda ima i uvijek mi ga vrate tačno.
    Po dva-tri puta broje prije nego li mi ga stave u ruku, ja gledam dok oni broje - brojim i ja, problema nema. Ne gledam tu u par eura, papir je bitan.

  14. #89
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    786
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    evo ja sam kasir, na b.stanici..i uvijek zaokruzujem..ako je 1.87 na 1.9...ako je 1.82 na 1.8...i naraavno baksis koji se ostavi ide meni i kolegi..gazda se u ne pita za visak..istto kao sto manjak u kasu mi placamo, tako i visak dijelimo..a to je nekad plus,2,3e, nekad minus 2,3e
    Per aspera ad astra...

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Normalno.
    War. War never changes.

  16. #91
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,433
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Ljudi ne svataju da se recimo u kanadi prestalo prozvodit 1 cent i 2 centa i 5 centi od bakra jer se kilo tih novcanica isplati prodst u bakar, to se desava kada vremenom se valuta izstruze, zato ih sad u kanadu prave od nekih najjeftinijih metala i ofarbaju ih da izglrdaju kao da su od bakra. Moguce da i euro je poceo da se struze pa se manje proizvode te kovanice od 1 i 2 centa a sav bakar se ulaze u ove po 5 centi.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  17. #92
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    mjesta na kojima ja trgujem su ok po tom pitanju..ne kažem da ponekad nemaju problem sa sitninom, tj sa 1, 2, 3 , 5 centi, ali nikad svojevoljno ne odluče da mi ne daju moj 1 ili 2 centa, nego najčešće ako je račun 8.71 (2,3) zaokruže na 8.70 ukoliko nemaju kusur da vrate...ponekad pitaju smeta li žvaka ili neka bombonica šta li već imaju pored kase, ali uvijek pita!
    Mene mnogo više nervira nevaspitanje mnooooogobrojne mladj epopulacije koja radi po buticima i samoposlugama, jer ne postoji mi veće kažne nego kad dodjem na kasu, recimo u OVS u Deltu, a kasirke i neka treća djevojka koja stoji sa njima iza pulta pričaju onako neku privatnu priču koju sam prinudjena da slušam iako me ne zanima i trudim se da je ne registrujem (tipa "a vidje li sestro moja kako me je pogledao kad sam ono rekla!? -a vidjela sam, kuku kako je bio poludio!" treća se uključuje " e neka je vala zaslužio je pa neka vodi računa kako se ponaša, boli te briga!" i sl gluposti) ova jedna sve to radi pakujući nekome i naplaćujući robu ne pogledujući na nikoga, ja uredno čekam svoj red i završetak konverzacije da bih bila uslužena i slušam njihova nekulturna naklapanja ni kriva ni dužna ne želeći da ih prekidam, i onda se niotkud pojavi neka treća mušterija, i ona jedna koja vodi razgovore i NIŠTA NE RADI, vidi me da čekam (nako ako je ćora) i ladno uzima robu ovoj mušteriji koja je sad stigla i naplaćuje joj?! Ja uljudno pitam, curo, izvinite, vidite li da ja čekam red?! Nijesam, veli znala što stpjite tu?!?!?! Nijeste znali što radi žena sa košuljom u ruci na kasi?! Baš čudna pojava, stojim tu što volim da stojim po kasama i da špijuniram ljude što kupuju i koliko troše, bože!!!!
    Eto to mi se sve češće događa, ne to da me iskulira, nego to "prisluškivanje" životnih i ljubavnih jada prodvačica i sekretarica. Jedna opšta nekultura vlada kod nas i jedna sveopšta bahatost!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #93
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Ja ne znam đe nalazite te ljude, zaista nemam takvih iskustava...

  19. #94
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    mjesta na kojima ja trgujem su ok po tom pitanju..ne kažem da ponekad nemaju problem sa sitninom, tj sa 1, 2, 3 , 5 centi, ali nikad svojevoljno ne odluče da mi ne daju moj 1 ili 2 centa, nego najčešće ako je račun 8.71 (2,3) zaokruže na 8.70 ukoliko nemaju kusur da vrate...ponekad pitaju smeta li žvaka ili neka bombonica šta li već imaju pored kase, ali uvijek pita!
    Mene mnogo više nervira nevaspitanje mnooooogobrojne mladj epopulacije koja radi po buticima i samoposlugama, jer ne postoji mi veće kažne nego kad dodjem na kasu, recimo u OVS u Deltu, a kasirke i neka treća djevojka koja stoji sa njima iza pulta pričaju onako neku privatnu priču koju sam prinudjena da slušam iako me ne zanima i trudim se da je ne registrujem (tipa "a vidje li sestro moja kako me je pogledao kad sam ono rekla!? -a vidjela sam, kuku kako je bio poludio!" treća se uključuje " e neka je vala zaslužio je pa neka vodi računa kako se ponaša, boli te briga!" i sl gluposti) ova jedna sve to radi pakujući nekome i naplaćujući robu ne pogledujući na nikoga, ja uredno čekam svoj red i završetak konverzacije da bih bila uslužena i slušam njihova nekulturna naklapanja ni kriva ni dužna ne želeći da ih prekidam, i onda se niotkud pojavi neka treća mušterija, i ona jedna koja vodi razgovore i NIŠTA NE RADI, vidi me da čekam (nako ako je ćora) i ladno uzima robu ovoj mušteriji koja je sad stigla i naplaćuje joj?! Ja uljudno pitam, curo, izvinite, vidite li da ja čekam red?! Nijesam, veli znala što stpjite tu?!?!?! Nijeste znali što radi žena sa košuljom u ruci na kasi?! Baš čudna pojava, stojim tu što volim da stojim po kasama i da špijuniram ljude što kupuju i koliko troše, bože!!!!
    Eto to mi se sve češće događa, ne to da me iskulira, nego to "prisluškivanje" životnih i ljubavnih jada prodvačica i sekretarica. Jedna opšta nekultura vlada kod nas i jedna sveopšta bahatost!
    Tačno si se opet iznervirala dok si pisala ovo haha

  20. #95
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mene mnogo više nervira nevaspitanje mnooooogobrojne mladj epopulacije koja radi po buticima i samoposlugama, jer ne postoji mi veće kažne nego kad dodjem na kasu, recimo u OVS u Deltu, a kasirke i neka treća djevojka koja stoji sa njima iza pulta pričaju onako neku privatnu priču koju sam prinudjena da slušam iako me ne zanima i trudim se da je ne registrujem (tipa "a vidje li sestro moja kako me je pogledao kad sam ono rekla!? -a vidjela sam, kuku kako je bio poludio!" treća se uključuje " e neka je vala zaslužio je pa neka vodi računa kako se ponaša, boli te briga!" i sl gluposti) ova jedna sve to radi pakujući nekome i naplaćujući robu ne pogledujući na nikoga, ja uredno čekam svoj red i završetak konverzacije da bih bila uslužena i slušam njihova nekulturna naklapanja ni kriva ni dužna ne želeći da ih prekidam, i onda se niotkud pojavi neka treća mušterija, i ona jedna koja vodi razgovore i NIŠTA NE RADI, vidi me da čekam (nako ako je ćora) i ladno uzima robu ovoj mušteriji koja je sad stigla i naplaćuje joj?! Ja uljudno pitam, curo, izvinite, vidite li da ja čekam red?! Nijesam, veli znala što stpjite tu?!?!?! Nijeste znali što radi žena sa košuljom u ruci na kasi?!
    Meni se dešava to kuliranje, ali mi stvarno nisu postavljale tako glupa pitanja, lol. Jer ćutim, ne smijem im pisnuti. Pušti djaola.

  21. #96
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,433
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    @zvoncica boli te briga barem trgujes mnogo. Zamisli kako si ti srecna kad ti nema nista gore od toga, tebi je syper.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  22. #97
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Solid, srce, pišemo na temu ponašanja trgovaca tj ne vraćanja kusura, a ja nemam tih iskustava negativnih nego ovih što pomenuh....u ovom kontekstu, da, jedini su mi problemi ovi....ne znam što da ti rečem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #98
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Tačno si se opet iznervirala dok si pisala ovo haha
    hahahaha

    Ja sam samo primijetila par puta da nekako ja uvjek imam 5centi kad kupujem a druga strana ne da vrne pa cisto neki inat mi proradi poput takmicarskog duha ako me neko predhodno iznervirao,inace me zabolje za 5 centi.Sad nesto samo zamisljam da dodjem sa cegerom oce li me shvatit il cu bit neshvacena?I ako sretnem simpatiju u red ili gdje stoje masline ocu li ispast staromodna ako mi vidi ceger?


    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  24. #99
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,433
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    nista ti gore nema od toga si rekla, zamisli da te neka bolest nadje.. cuti jadna

  25. #100
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    evo ne znam....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Obećanje...
    By Glenn_Q in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 14-08-12, 23:01
  2. K: Traku za trČanje
    By ksandermn in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 28-09-11, 10:35
  3. Sunčanje
    By Kliker17 in forum Ženski kutak
    Replies: 68
    Last Post: 06-08-10, 02:18
  4. Trčanje
    By cpu in forum Sve i svašta
    Replies: 51
    Last Post: 26-02-09, 06:02
  5. Krčanje zvuka
    By N_L in forum Software
    Replies: 15
    Last Post: 12-12-06, 20:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •