Page 1 of 10 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 246

Thread: (ne)vraćanje kusura

  1. #1
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    336
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default (ne)vraćanje kusura

    Evo da cujem jos koje misljenje-odavno je vec trend,izgleda, da se ne vraca kusur i da je to ok....
    Sad mi se upravo brecnu i naljuti mali nebitni i primitivni prodavac u intersport-u u gintasu sto sam mu trazio kusur od 7centi, jer je pokusao na foru da ga bez izvinjenja ne vrati... takodje na lukoil kod delte-"preljubazna"radnica iskulira za 5-10centi- jos pita sta cekam,da mi ne treba jos nesto mozda.... eto tako, nece niko crci za 10centi, al je nacin vrlo bezobrazan i bahat na koji ti ih ne zele vratiti

    Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

  2. #2
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djx84 View Post
    Evo da cujem jos koje misljenje-odavno je vec trend,izgleda, da se ne vraca kusur i da je to ok....
    Sad mi se upravo brecnu i naljuti mali nebitni i primitivni prodavac u intersport-u u gintasu sto sam mu trazio kusur od 7centi, jer je pokusao na foru da ga bez izvinjenja ne vrati... takodje na lukoil kod delte-"preljubazna"radnica iskulira za 5-10centi- jos pita sta cekam,da mi ne treba jos nesto mozda.... eto tako, nece niko crci za 10centi, al je nacin vrlo bezobrazan i bahat na koji ti ih ne zele vratiti

    Sent from my SM-N915FY using Tapatalk
    Zato se karticama placa dje se god moze. A potpuno pravo imas da se ljutis i da trazis kusur. Ja uvijek pitam zasto nema kusura i to prilicno glasno. Treba da ga vrati a moja je stvar da li cu da castim...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    336
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Poceo sam zadnjih mjeseci da placam i hleb karticom jer im je precrno da vracaju kusur.. no izgubih pin na jednu karticu pa dok ga ne obnovim moram kesovinom :-)

    Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djx84 View Post
    Poceo sam zadnjih mjeseci da placam i hleb karticom jer im je precrno da vracaju kusur.. no izgubih pin na jednu karticu pa dok ga ne obnovim moram kesovinom :-)

    Sent from my SM-N915FY using Tapatalk
    Dacu ti ja 7 centi.

    Je li moguce da je neko cekao kusur od 7 centi? Pakao.
    Kad povraces, povraces li kroz zube?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    336
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Da nisi brat od ovoga sto ne vraca?:-) ne radi se o parama vec o nacinu...

    Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

  6. #6
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djx84 View Post
    Da nisi brat od ovoga sto ne vraca?:-) ne radi se o parama vec o nacinu...

    Sent from my SM-N915FY using Tapatalk
    Kako ocekujes da ti vrati 7 centi?

    Logičnije je da ti taj vrati 10 centi ali ako već nije ne bih se svadjao oko toga...

  7. #7
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    ja vazda ostavim po 5, 10 centi i to mi nije problem ali me nervira kad mi ne daju racun, jer njega vazda uzmem, jednom ga je ona kasirka bacila i pitala me, jos nesto ste htjeli, ja rekoh ne nista vise nego samo racun da mi date, i ona veli a ja sam ga bacila u smece i poce da kopa po onom smecu i nadje ga i dade mi ga zguzvanog.. a po zakonu mora da mi da racun inace zakonski mogu da joj dovedem finansijsku inspekciju pa da im oni napisu kaznu do 10 hiljada eura, mada sumnjam da bi se to moglo desit jer smo korumpirani masovno pa bi umjesto te kazne vlasnik sigurno castio onoga inspektora i ko zna bi li se opametila ova..

  8. #8
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Gruna griješiš, ovdje ljudi moraju naučiti da cijene novac.
    Ja sam iz Italije donijela pun novčanik onih od 1 i 2 centa. Plaćala sam neke cipele, trebao kusur 20 centi, mene bilo sramota da uzmem. Ova prodavačica trčala za mnom.
    I ja uvijek ostavim, ne smao bakšiš nego i atko ne čekam kusur, ali moramo svi naučiti da je to naš novac.
    Mada, ja uglavnom karticom plaćam.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    To malo Evrope što obiđoh i trgovah po tim marketima, ostavih utisak (čudne) seljanke, jer odmahnuh rukom ako je u pitanju bio kusur 5 centi...Posebno te Njemci gledaju kao idiota...kasirka je pričala i gledala u mene, pa u koleginice okolo, reko' gotova sam, sad će da me privedu, neko mi je nešto podvalio i sl...Kad ona zbog 5 centi napravi pometnju...Tu sam ispala majmun necivilizovani, ali dobro...Više po zapadu ne pravim te greške...Majmun sam kako god obrnem ako po Evropi ne čekam, ili u mojoj državi čekam..
    Niko me ne može ubijedit' da crnogorski vlasnici trgovačkih radnji ne mogu da nabave kovanice od 1, 2 i 5 centi u svojoj kasi.
    Ne moraš bit neki veliki stručnjak pa izračunat otprilike koliko 'Naš diskont' ili 'Laković' dnevno imaju 'džekova' koji ostave po dva ili centi, nerijetko i 10centi...Mjesečno se skupi lijepa svota...Barem plata za dva radnika..minimum...
    ali se zato kese uredno naplaćuju...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  10. #10
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Da smo u Njemackoj 80% naroda bi na posmatranje zavrsilo zbog nacina razmisljanja. Zato se kod nas nista i mjenja decenijama, vec tonemo u svakom pogledu. Odje vecini ne smeta ni kad racun ne dobijes a ne 7-8 centi kusura...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  11. #11
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    pa to ostavljanje po 5, 10 centi nam ne znaci nista a mjesecno se nakupi. Mislim da bi veoma dobra ideja bila da postoji neka kasa u svaku veliku prodavnicu, koju ne smije niko da dira gdje bi kupci mogli da ubace po 5, 10 centi i od kojih bi se mjesecno kupovala sredstva za beskucnike i cigane.. npr. Ispred Arome na stari aerodrom stalno prose neki cigani, njima recimo mjesecno od tih para kupit jednu jaknu i cipele da ne izginu na ovu zimu. To je veoma dobra ideja ali sumnjam da bi ijedan vlasnik prodavnice pristao na to, mada bi mene kao kupca odma kupili tim gestom, i samo bih kod njih trgova.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,344
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Najveci cigani su nasi sto kafu placaju karticom, da ne bi castili konobara 20-70 centi.. pi pi pi raspali se

    Ako konobar ne zasluzi, ne ostavis mu ni centa i p0z

  13. #13
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Najveci cigani su nasi sto kafu placaju karticom, da ne bi castili konobara 20-70 centi.. pi pi pi raspali se

    Ako konobar ne zasluzi, ne ostavis mu ni centa i p0z
    Nema to veze sa temom ali i mene to nervira, mada moze i karticom da se da baksis. Poenta je da treba da mi vrati moj novac pa koliko god to bilo a ja cu da odlucim da li da ostavim ili ne. Da kaze barem izvini nemam sitno pa prosti jadi...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  14. #14
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Nas narod je duboko iskompleksiran. Sto vise nemaju to vise pokusavaju da prikazu da imaju ili da im pare nisu vazne. Jedan od nacina je ostavljanje sitnog kusura.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Ja sam baš razmišljao o ovome, i sagledajući sve, došao sam do zaključka da nikad više neću da ostavljam kusure. Ne vidim nikakav poseban razlog za. Generalno smo vrlo neljubazni, posebno jedni prema drugima, dok sam primijetio da smo prema strancima znatno ljubazniji.

    Što neko pomenu, ne nervira me to kuliranje kusura koliko me nervira kad ne dobijem račun. I da, nervira me što me NIKAD na kasu u nijedan market ne pitaju oću li veliku kesu ( koja uopšte nije velika ) nego sve pakuju tako, i naravno naplate mi svaku. Zašto se podrazumijeva da oću velike kese ? Zašto se ne podrazumije da oću manje, koje su džabe?

    U Laković sam neđe tražio tako da mi pakuju u manje kese, na što me kasirka poprijeko pogledala i prokomentarisala " ao, sad po ure da pakujem " ! Ispižđe me u momentu, htio sam do menadžera da odem, ali mi onda žao bi da je rebnu po plati, pa progutah to. A nijesam trebao.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,344
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Ti nosi dzak, kao po inostranstvu i nece ti naplacivati kesu

  17. #17
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Ja sam baš razmišljao o ovome, i sagledajući sve, došao sam do zaključka da nikad više neću da ostavljam kusure. Ne vidim nikakav poseban razlog za. Generalno smo vrlo neljubazni, posebno jedni prema drugima, dok sam primijetio da smo prema strancima znatno ljubazniji.

    Što neko pomenu, ne nervira me to kuliranje kusura koliko me nervira kad ne dobijem račun. I da, nervira me što me NIKAD na kasu u nijedan market ne pitaju oću li veliku kesu ( koja uopšte nije velika ) nego sve pakuju tako, i naravno naplate mi svaku. Zašto se podrazumijeva da oću velike kese ? Zašto se ne podrazumije da oću manje, koje su džabe?

    U Laković sam neđe tražio tako da mi pakuju u manje kese, na što me kasirka poprijeko pogledala i prokomentarisala " ao, sad po ure da pakujem " ! Ispižđe me u momentu, htio sam do menadžera da odem, ali mi onda žao bi da je rebnu po plati, pa progutah to. A nijesam trebao.
    A menadzer je to i naredio za velike kese. Tako je svuda. A ljubaznost je tek prica za sebe. I nema persiranja, svi su na ti pa makar bio i 20 godina mladji. Ono od cega ludim je kad je jedna cijena u izlogu a druga na kasi i ako imas puno korpu mogu da ti rade sto ih je volja, a sve pod izgovorom da ne stizu da mjenjaju cijene. Tako da bi svaki odlazak kod menadzera bio suvisan...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  18. #18
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ti nosi dzak, kao po inostranstvu i nece ti naplacivati kesu
    Neću, niti sam dužan da nosim džak...

    Dužni su oni da me pitaju koje kese oću. To je klasično uvaljivanje, prodaju ti nešto a uopšte te nisu pitali da li oćeš da ti to prodaju.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  19. #19
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Taman smo zaboravili "moze li zvaka...", kad ono kese
    Mene u ideu u mall uvijek pitaju koje cu kese, a nesto se ne vidim kako nosim 30 malih kesa



    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #20
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,673
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default (Ne)Vracanje kusura po pg????

    Nije mi zbog par centi ali me nervira kad artikal kosta 72 centa, dam 80 a ona mi vrati 5 centi, sto znaci da ga je obracunala kao da kosta 75. Sto ga ne obracuna kao da kosta 70 centi, a ne 75?
    Isto tako u marketima, pise da kesica majoneza kosta 35 centi, ja na kasu i pitam kako mi naplati 70 kad na rafu pise 35, a ona veli "pa ovo je 200ml". Nidje tog majoneza od 100ml, ali je bitno da su stavili majonez od 70 centi na mjesto gdje pise da kosta 35.


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    Last edited by Tripleta; 14-01-17 at 23:30.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  21. #21
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Neću, niti sam dužan da nosim džak...

    Dužni su oni da me pitaju koje kese oću. To je klasično uvaljivanje, prodaju ti nešto a uopšte te nisu pitali da li oćeš da ti to prodaju.
    Po pravilu nisu dužni da nas pitaju za nikakve kese niti da pakuju naše atrikle

    Ono što mi možemo da uradimo je da uzmemo platneni ceger za tu namjenu i sami sortiramo sve ono što smo trgovali i na taj način da utičimo da se iskorijeni ova odvratna praksa koju je Voli izumio a konkurencija preuzela. Osim što nas neće svaki put bez našeg pristanka ''drati' po 5 centi na kese, poštedićemo i prirodu nepotrebnog zagađenja. Rasteretićemo kasirke dosadnog pakovanja i smanjiti redove na tim kasama, a vremenom ih možda i disciplinujemo a tačno vraćanje kusura
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    336
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    U jednoj sportskoj radnji u Njemackoj pored kase ima kao onaj mali okrugli akvarijum za ribice koji je prepun sitnisa od 1,2 i 5 centi- sve musterije koje ne zele svoj kusur od po 1cent i sl.-mogu ga donirati, sve pare koje se sakupe idu gladnima ili nekom udruzenju i vidno naznaceno kome.. tako to treba da se radi..

    Nedje na tv cuh komentar o crnogorcima-kako smo cudan narod- da manje zaradjujemo od ostalih, a da se vise razmecemo i ne cijenimo pare-nema nidje u Evropi.. prica ima smisla ;-)

    Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

  23. #23
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ispod 10c ne cekam od 1o pa na gore morau mi ih vrnut

  24. #24
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Winterfell
    Posts
    7,354
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Neko pomenu konobare... 90% njih u CG ne zasluzuju ni cent da im se ostavi. Pogotovo ovi na primorju. Ali isti se ljute kad im stranci ne ostave ni cent, uz salvu psovki i kletvi. Kaze, racun oko 100e, ne ostavi mi ni centa...

    Sent from my LG-H860 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Ko je vas poznavao, ni pakao mu neće teško pasti...

  25. #25
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Ja sam baš razmišljao o ovome, i sagledajući sve, došao sam do zaključka da nikad više neću da ostavljam kusure. Ne vidim nikakav poseban razlog za. Generalno smo vrlo neljubazni, posebno jedni prema drugima, dok sam primijetio da smo prema strancima znatno ljubazniji.

    Što neko pomenu, ne nervira me to kuliranje kusura koliko me nervira kad ne dobijem račun. I da, nervira me što me NIKAD na kasu u nijedan market ne pitaju oću li veliku kesu ( koja uopšte nije velika ) nego sve pakuju tako, i naravno naplate mi svaku. Zašto se podrazumijeva da oću velike kese ? Zašto se ne podrazumije da oću manje, koje su džabe?

    U Laković sam neđe tražio tako da mi pakuju u manje kese, na što me kasirka poprijeko pogledala i prokomentarisala " ao, sad po ure da pakujem " ! Ispižđe me u momentu, htio sam do menadžera da odem, ali mi onda žao bi da je rebnu po plati, pa progutah to. A nijesam trebao.
    Onomad u svedsku, francusku, i holandiju, potrgovah 5,6,7, 8 artikala na kasu, ona mi naplati i veli aj sad prijatno. Ja gledam reko u sto cu da nosim ono. Svi cegere nose, plasticne kese ne daju, inace zagadjuju okolinu. Mozes da kupis papirne biorazgradive...

Page 1 of 10 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Obećanje...
    By Glenn_Q in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 15-08-12, 00:01
  2. K: Traku za trČanje
    By ksandermn in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 28-09-11, 11:35
  3. Sunčanje
    By Kliker17 in forum Ženski kutak
    Replies: 68
    Last Post: 06-08-10, 03:18
  4. Trčanje
    By cpu in forum Sve i svašta
    Replies: 51
    Last Post: 26-02-09, 07:02
  5. Krčanje zvuka
    By N_L in forum Software
    Replies: 15
    Last Post: 12-12-06, 21:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •