Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 246

Thread: (ne)vraćanje kusura

  1. #51
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    KUSUR KOD NAS, ili si ga poklonio, ili ti je otet. Ova otimačina je proublem....
    Last edited by Xerxes; 15-01-17 at 15:15.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    taman sam nedje poceo bio na a tih 5-10 centi koje ostavim na kasu ostavim bas radnici, racunam bas kao sto neko napisa, kad im se smjena zavrsi da ce imati za taksi....
    Klinac im daju, evo ti 'Cotton', kupci ostave bakšiša i po 5e na kasi, iako se baš naglasi da im je 'za kafu', sve to uzmu gazde, jedino ako đevojkama daju direktno na ruke, onda im ne mogu ništa, ali ih gledaju ka' krvnike. Pouzdano znam da ni višak iz kasa na kraju smjena kasirke 'Arome' ne uzimaju, nego sve ide toj velikoj kompaniji...
    Tako da slažem se da treba da čekamo 2, 3, 5 centi, bez obzira što nas gledaju kao majmune...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  3. #53
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    BlackVelvet, ITEKAKO, mi smo male mace, sa malim gepecima i još manjim frižiderima!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  4. #54
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,674
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default (Ne)Vracanje kusura po pg????

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Mogu li mi reci ovi nasi forumasi sto trguju po tim trgovackim lancima u inostranstvu ima li idje ka kod nas u cg
    da kad podjes u trgovinu izadjes sa 2-3 velikih kolica iz marketa ka da je predratno stanje pa su posli da se napoje, a ne nemastina kako mnogi vele....
    I koriste li se ta kolica uopste tamo kao kod nas... jer ne razumijem ove sto pominju cegere, koliki su ti cegeri, moze li u njih da stanu jedna kolica namirnica ka iz volija ili lakovica, ili se mora imat vise cegera, guraju li se kolica do auta i ostavljaju li se na sred parkinga ka kod nas
    U Dojčland - ispred prodavnice imas malo veca kolica koja uzmes tako sto stavis 50 centi ili 1€ u njih i onda mozes da ih guras. Sve sto kupis stavis u kolica, sa njima ides na kasu, kasirka sve naplati i ja mislim ima radnik koji tu istu robu vrati u kolica (ako vec neces njihove kese) i sa kolicima ides do auta i trpas u svoje kese. Naravno, natjeraju te da vratis kolica na predvidjeno mjesto jer ne mozes da izvadis svoje pare ako ne stavis tacno na mjesto gdje su kolica, jer su povezana nekim kablovima, tek tada mozes da izvadis svoje pare. Pametni Njemci.


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    Last edited by Tripleta; 15-01-17 at 16:15.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  5. #55
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Mogu li mi reci ovi nasi forumasi sto trguju po tim trgovackim lancima u inostranstvu ima li idje ka kod nas u cg
    da kad podjes u trgovinu izadjes sa 2-3 velikih kolica iz marketa ka da je predratno stanje pa su posli da se napoje, a ne nemastina kako mnogi vele....
    I koriste li se ta kolica uopste tamo kao kod nas... jer ne razumijem ove sto pominju cegere, koliki su ti cegeri, moze li u njih da stanu jedna kolica namirnica ka iz volija ili lakovica, ili se mora imat vise cegera, guraju li se kolica do auta i ostavljaju li se na sred parkinga ka kod nas
    meni je dovoljna jedna kesa jer zivim sama a zamisljam da kupim ona kolica specijalna za kupovinu ka moj komso a ne kao ja sto mi pobijele prste od josenja do kuce. Inace naravno da se koriste kolica, jos ko vodu kupuje ali se ne ostavljaju bilo dje jer da bi ih uzeo moras ugurat jedan franak. Mozes ih ostavit ali jedan franak je jedan franak

    Edit. Evo,odgovori @Tripleta
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    336
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nema potrebe da niko ostaje duzan, platis sta si kupio,a oni tebi kusur i lagano..

    Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

  7. #57
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    336
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kuca hemije preko morace, davno bilo, razbi mi 10e zbog 5centi..rekoh donijecu ti kasnije, ne,ne odma mi dade punu saku metala..ok legitimno, al malo precerano. Znam da je u Voli bila praksa da svaka kasirka ima pravo u smjeni do 2e cini mi se da ima razlike zbog zaokruzivanja..musterija je bitna a prodavnica nece propasti..nekad su u plusu 1e nekad u minusu..

    Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

  8. #58
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Klinac im daju, evo ti 'Cotton', kupci ostave bakšiša i po 5e na kasi, iako se baš naglasi da im je 'za kafu', sve to uzmu gazde, jedino ako đevojkama daju direktno na ruke, onda im ne mogu ništa, ali ih gledaju ka' krvnike. Pouzdano znam da ni višak iz kasa na kraju smjena kasirke 'Arome' ne uzimaju, nego sve ide toj velikoj kompaniji...
    Tako da slažem se da treba da čekamo 2, 3, 5 centi, bez obzira što nas gledaju kao majmune...
    Naravno da treba da cekamo. Zato i vecins nas nema nista jer malo ne postujemo. A posebno popizdim kad racun ne dobijem,a vazda pod izgovorom da je kasa riknula. Ne znam ima li dje duplih kasa...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Naravno da treba da cekamo. Zato i vecins nas nema nista jer malo ne postujemo. A posebno popizdim kad racun ne dobijem,a vazda pod izgovorom da je kasa riknula. Ne znam ima li dje duplih kasa...

    Koliko god neverovatno zvučalo, ja ovaj problem nemam...Na svakom mjestu gdje trgujem, jedem, pijem, dobijem račun...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  10. #60
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Slucaj od danas. Decko, 16 godina, kupuje 5kg krupne soli u idei, cijena 2,57. Pita ga kasirka oces li kesu, ocu. Daje 5 eura, ona vraca 2,30. Momak stao, gleda, i ne vjeruje.

  11. #61
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Koliko god neverovatno zvučalo, ja ovaj problem nemam...Na svakom mjestu gdje trgujem, jedem, pijem, dobijem račun...


    Ni ja iskreno za kusur, svuđe mi vraćaju. U prodavnicama u kojima često trgujem čašćavamo se, ja njih oni mene po pešes centi, do deset. Ima se može se.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  12. #62
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,593
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Uopste nije glupa tema...jako smo nekulturni sto se toga tice (mada ni za ostale stvari se ne mozemo pofaliti) ne radi se o 1e. Koji nas manje vishe mjesecno zakinu ,radije bih licno dao 1e sam dobrovoljno nego tako bezobrazno da kradu,licno mi se desilo u market poznatog lanca u blizini dje zivim da su duzi vremenski period samovoljno prodavacice zaokruzivale iznos racuna dje su uvijek 2-3 centa njima vishe obracunavali.Dok se nije desilo da ladno 0.96 zaokruzi na 1e i uzme ga i kaze Hvala,posto sam nesto bio bzv. U tom.momentu viknem na prodavacicu kako vas nije sramota pa valjda vi meni treba da oprostite taj 1 cent a ne da ja vas cascavam 4 ,ona mi je rekla nije do mene... Sto znaci da ih menadzeri tako ceraju... Od tad samo karticom u taj market.Jedne prilike u Njemackoj kupim za mje kuci milku od 500gr. Bilo mi interesantno 12,49 kasirka mi vrace 51cent ja se smijem i gledam 51cent a ona me pita jeli sve uredu... Kazem jeste jeste odlazim i smijem se, dok ne shvatimo da nije to ciganluk i mizernost postovati i cuvati sve ono sto je tvoje ,prvo tvoje pa onda i tudje bolje nam nece biti!

    Sent from my Lenovo P1c72 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Servis bijele i smedje tehnike.
    069/495-559
    [email protected]

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Mene ako zakinu 2centa obračunaju manje 2 centa

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  14. #64
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    prije 20 godina komsija jedan u prodavnicu, ona kasirka mu nije vratila tačno kusur i on je izvadio pištolj i upucao je. Hvala bogu ona je preživjela i sad je potpuno zdrava.

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Oko čega se vi raspravljate i nervirate, unfuckingbeliveable. Ne pada mi napamet da tražim tih par centi ako mi ne vrate a isto tako se desi da i meni zaokruže kad vraću, u moju korist. Da nije koji od vas vratio možda radnici tih par centi kad vam je zaokružila u vašu korist? Jes kako ne...

    Sent From My Samsung S7 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  16. #66
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    2,461
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Je li realno da spucase tri strane na ovo. Zaboraviće se onaj topic 'duuule savic'

  17. #67
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba da vrati tacno koliko treba i tacka. Inace prvi dan ti ne vrati 1 cent, pa drugi 5, pa vidi da te unfuckinbelievable boli k za to i ne vrati 1e itd.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  18. #68
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shakal23 View Post
    Je li realno da spucase tri strane na ovo. Zaboraviće se onaj topic 'duuule savic'
    Mozda ce se zaboravit topic ali se nece zaboravit' kusur!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  19. #69
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Samo mi nije jasno zašto se ne koriste kovanice od 1 i 2 centa kad postoje ? Što smo uvodili euro onda, koji klinac ?

    Uvesti te kovanice i kraj posla. Posle, ko 'oće da se bakće sa njima, oće, ko neće, neće.

  20. #70
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brojdva View Post
    Uopste nije glupa tema...jako smo nekulturni sto se toga tice (mada ni za ostale stvari se ne mozemo pofaliti) ne radi se o 1e. Koji nas manje vishe mjesecno zakinu ,radije bih licno dao 1e sam dobrovoljno nego tako bezobrazno da kradu,licno mi se desilo u market poznatog lanca u blizini dje zivim da su duzi vremenski period samovoljno prodavacice zaokruzivale iznos racuna dje su uvijek 2-3 centa njima vishe obracunavali.Dok se nije desilo da ladno 0.96 zaokruzi na 1e i uzme ga i kaze Hvala,posto sam nesto bio bzv. U tom.momentu viknem na prodavacicu kako vas nije sramota pa valjda vi meni treba da oprostite taj 1 cent a ne da ja vas cascavam 4 ,ona mi je rekla nije do mene... Sto znaci da ih menadzeri tako ceraju... Od tad samo karticom u taj market.Jedne prilike u Njemackoj kupim za mje kuci milku od 500gr. Bilo mi interesantno 12,49 kasirka mi vrace 51cent ja se smijem i gledam 51cent a ona me pita jeli sve uredu... Kazem jeste jeste odlazim i smijem se, dok ne shvatimo da nije to ciganluk i mizernost postovati i cuvati sve ono sto je tvoje ,prvo tvoje pa onda i tudje bolje nam nece biti!

    Sent from my Lenovo P1c72 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Toeto. Al jbg to je CG, navikli smo da nas pljackaju na svim poljima pa im ne smeta.
    A sto ste onda isli da punite gorivo zbog istih tih 15 centi? Sto je to problem gospodo, sto niste isli sjutri dan da punite gorivo, jer sto je za vas 15 centi, ajdee bjeziii tamo, puni smoo mii
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Moram da vam ispricam jednu anegdotu kako sam se proveo kod uciteljice sto predaje mojem sinu .

    Trebalo je roditelj u skolu da dodje i da se daju pare razrednoj za neki izlet sto su djeca imali.
    Dolazim ja i dajem 5 eura za neki izlet koji je kostao 4 eura, i mahinalno velim "u redu je to" hahahahahaahhaha, kad se ona nacvori i veli: MOLIM? Nismo na pijacu pa da mi vi dajete baksis, ovo je skola!
    Oh reko, izvinjavam se! Bas mi je nekako bilo krivo, ispadoh BLJAK . Uvjek se toga sjetim i smijem se samom sebi kakav tiganj ispadoh .

    Sto se teme tice: Ja trgujem u IDEJU u Gintas jer mi je najblize i uvjek me pitaju ocu li manju ili veliku kesu, bas uvjek! Stvar je izbora!
    Cesto se desava da zaokruze kad je u nekoliko centi blize gornjem iznosu, isto tako da zaokruze na donji iznos kad je blize donjem, sve zavisi ko vas zapane!
    Ono sto mi bas na zivce ide je to kad sam ogranicen sa budzetom i gledam da kupim sto vise raznovrsno i neophodno u tom momentu za ogranicen budzet tipa 20 eura ili 50,
    pa se na kasu neprijatno iznenadim ako ispane vise iako sam vodio racuna da to bude u okviru tog iznosa.
    Dakle neke cijene se ne poklapaju sa rafova ali najinteresantnije je to da se nikad ali nikad ne podudaraju tako da na kasi bude JEFTINIJE, nego uvjek SKUPLJE!
    Ali sto da se radi, treba ispratit milion artikala stvarno nije lak posao, to zna onaj koji radi.

    Tako jednom slucajno uzeh umjesto dva pakla "obicnih jaja" od 2 eura, nekakva tobos organska jaja 6 eura po paklu - teke 12 eura me sklapise, od tad sve buljim u jaja kad dodjem ispred njih ka tele u sarena vrata hahahahahhaa!

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    U Dojčland - ispred prodavnice imas malo veca kolica koja uzmes tako sto stavis 50 centi ili 1€ u njih i onda mozes da ih guras. Sve sto kupis stavis u kolica, sa njima ides na kasu, kasirka sve naplati i ja mislim ima radnik koji tu istu robu vrati u kolica (ako vec neces njihove kese) i sa kolicima ides do auta i trpas u svoje kese. Naravno, natjeraju te da vratis kolica na predvidjeno mjesto jer ne mozes da izvadis svoje pare ako ne stavis tacno na mjesto gdje su kolica, jer su povezana nekim kablovima, tek tada mozes da izvadis svoje pare. Pametni Njemci.


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    Nema tih trikova da ti na kasu ne vrate i 1 cent ili da ti nesto zaokruzi. Baksis je za kafane a ne prodavnice. Cijena je ona koja pise na ladicama sa robom, a ne ona koja se pokaze na kasu jer tamo neki radnik nije "ubacio u sistem...". Svak te tretira onako kako sam dozvolis. Njemac bi cekao tri dana da mu vrati taj cent a kod nas odma cujes komentare iza sebe " ne pravi guzvu, neces osiromasiti za 1 cent".

  23. #73
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Tacno treba sve cijene zaokruzit i rijesit problem.


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #74
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za sve tobos "akcije" je tako. Bas pogledah neku reportazu i kako te supermarkete deru ovce. Tobos daju na akciju manja pakovanja vode po litra, a kad saberes jeftinije ti se isplati kupit litar ipo. Nisam nesto dobra u matematiku pa me vazda zajebu. Sad pijem sa cesme. Mrs.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  25. #75
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Vazda kad otvorim neki članak đe bogati ljudi ( milioneri ) daju savjete neke i pravila rkako da uspijete sa parama, obično je ta sitnina na prvom mjestu. Nema veze koliko je, tvoje je i ti si ga zaradio, i ophodi se prema tome sa poštovanjem, a ne bačajući ih okolo.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Obećanje...
    By Glenn_Q in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 15-08-12, 00:01
  2. K: Traku za trČanje
    By ksandermn in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 28-09-11, 11:35
  3. Sunčanje
    By Kliker17 in forum Ženski kutak
    Replies: 68
    Last Post: 06-08-10, 03:18
  4. Trčanje
    By cpu in forum Sve i svašta
    Replies: 51
    Last Post: 26-02-09, 07:02
  5. Krčanje zvuka
    By N_L in forum Software
    Replies: 15
    Last Post: 12-12-06, 21:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •