Page 17 of 17 FirstFirst ... 71314151617
Results 401 to 415 of 415

Thread: [INFO] Stanje na putevima

  1. #401
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default [INFO] Stanje na putevima

    Često (2-3 puta godišnje) idem na relaciji Budva - Podgorica - Nikšić - Brod na Drini - Sarajevo - Olovo - Orašje - Vinkovci - Erdut - Apatin. Probao sa razne varijante, ali ova je daleko najbrža (svega 9 sati za volanom, uz pauze stignem za manje od 12 sati), bilo koja druga varijanta (Zenica, Beograd, Šabac, Bileća, … probao ih dosta) mi oduzme 14 sati. Tebi je između polazne i dolaze tačke manje, ali je otprilike ista putanja do Vinkovca (ja skrenem desno ka Borovu, a ti bi pravo na Osjek). Inače, ovu opisanu rutu mi nikada google maps nije preporučio, tako da se ne treba pouzdati u to.
    Edit: vidim da je mišelin preporučio ovu trasu (siva u tvom linku).

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by wulfy; 30-01-24 at 11:54.

  2. #402
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ja ne bih zimi tuda pa neka je duže okolo
    She is only here to annoy herself!

  3. #403
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Često (2-3 puta godišnje) idem na relaciji Budva - Podgorica - Nikšić - Brod na Drini - Sarajevo - Olovo - Orašje - Vinkovci - Erdut - Apatin. Probao sa razne varijante, ali ova je daleko najbrža (svega 9 sati za volanom, uz pauze stignem za manje od 12 sati), bilo koja druga varijanta (Zenica, Beograd, Šabac, Bileća, … probao ih dosta) mi oduzme 14 sati. Tebi je između polazne i dolaze tačke manje, ali je otprilike ista putanja do Vinkovca (ja skrenem desno ka Borovu, a ti bi pravo na Osjek). Inače, ovu opisanu rutu mi nikada google maps nije preporučio, tako da se ne treba pouzdati u to.
    Edit: vidim da je mišelin preporučio ovu trasu (siva u tvom linku).

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Znao sam ja da neko putuje

    ja vidim da je i google i michelin i navigacija mi (sygic) sad preporucuju ovu preko Zenice jer je od Sarajava ka Zenici autoput i vjerovatno jer se onda od Odzaka moze autoputem do Osijeka

    ova tvoja ruta je ta kojom sam ja do sada svaki put isao, samo sto sam je ja "zaokruzio" na najbliza veca mjesta Foca=Brod na Drini i slicno
    *s izuzetkom jednoga puta kad sam upao u neke radove po noci i nesrecno umjesto u Orasje uspio da se "vratim" u Gradacac pa Modricu i na kraju u Samac promasio sve sto se promasiti moglo i jos me navigacija povela u Samac na most koji ne postoji (da li je srusen ili nikad nije postojao ne znam)... noc, kisa, jad...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  4. #404
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Kada nema snijega (nema ga trenutno) i jakih kiša (koje znaju da odnesu put) onda dionica Šćepan Polje - Brod na Drini nije problem, znaš da tih 14 km imaš lagan tempo i opušteno. Da, frka je kada se prvi put prolazi tuda, ali ja sam prošao X puta i nekako sam se navikao jer ipak put traje dosta kraće (nije dva sata malo kada porodično putuješ).

    Što se rute tiče osim pomenute dionice Šćepan Polje - Brod na Drini mogu biti na još dva mjesta zastoji zbog radova (ne čeka se puno).

    Zavisi i koji dio dana (mada za to, uglavnom nema veza) ali od Istočnog Sarajeva do petlje ,,Stup” je uglavnom režim vožnje kreni-stani.

    Na kružni tok skreni na autoput, na petlji ,,Butila” skreneš ka Zenici, a onda se na petlji ,,Vogošća” isključiš sa autoputa (time izbjegavaš režim kreni-stani krio Rajlovac).

    Mi obavezno stanemo u ,,Panoramu” iznad Olova, ručamo ili popijemo kafu. U Orjašu prije granice ima šoping centar, te i tu obavezno pravimo pauzu. Poneki put se desi da to budu jedina dva mjesta na kojima pravimo pauzu (tada mi put najlakše padne), a poneki put i na više mjesta, ali ona su ,,random”.

    Ima jedna ,,Y” raskrsnica, vrlo nezgodna jer nije dobro označena, pogotovu noću, ako se ode desno ideš ka Brčku (vjerovatno si tu pogrješio, nisi jedini), a lijevo ka Orašiju. Poslije te ,,Y” raskrsnice (ako si potrefio da pođeš lijevo) ubrzo se nailazi na buvljak ,,Arizona”, jedne godine tu smo stali i kupili tepih za dječiju sobu za smješne pare, još uvjek kao nov poslije sedam godina.

    Gledam sada mapu, mislim da bi i tebi bilo brže da prije Vinkovca skreneš desno novom obilaznicom prema Vukovaru (umjesto lijevo), pa onda od Vukovara ka Osjeku. ,,Portanovi” je najčešća adresa u Osjeku gdje idem sa suprugom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #405
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Kada nema snijega (nema ga trenutno) i jakih kiša (koje znaju da odnesu put) onda dionica Šćepan Polje - Brod na Drini nije problem, znaš da tih 14 km imaš lagan tempo i opušteno. Da, frka je kada se prvi put prolazi tuda, ali ja sam prošao X puta i nekako sam se navikao jer ipak put traje dosta kraće (nije dva sata malo kada porodično putuješ).

    Što se rute tiče osim pomenute dionice Šćepan Polje - Brod na Drini mogu biti na još dva mjesta zastoji zbog radova (ne čeka se puno).

    Zavisi i koji dio dana (mada za to, uglavnom nema veza) ali od Istočnog Sarajeva do petlje ,,Stup” je uglavnom režim vožnje kreni-stani.

    Na kružni tok skreni na autoput, na petlji ,,Butila” skreneš ka Zenici, a onda se na petlji ,,Vogošća” isključiš sa autoputa (time izbjegavaš režim kreni-stani krio Rajlovac).

    Mi obavezno stanemo u ,,Panoramu” iznad Olova, ručamo ili popijemo kafu. U Orjašu prije granice ima šoping centar, te i tu obavezno pravimo pauzu. Poneki put se desi da to budu jedina dva mjesta na kojima pravimo pauzu (tada mi put najlakše padne), a poneki put i na više mjesta, ali ona su ,,random”.

    Ima jedna ,,Y” raskrsnica, vrlo nezgodna jer nije dobro označena, pogotovu noću, ako se ode desno ideš ka Brčku (vjerovatno si tu pogrješio, nisi jedini), a lijevo ka Orašiju. Poslije te ,,Y” raskrsnice (ako si potrefio da pođeš lijevo) ubrzo se nailazi na buvljak ,,Arizona”, jedne godine tu smo stali i kupili tepih za dječiju sobu za smješne pare, još uvjek kao nov poslije sedam godina.

    Gledam sada mapu, mislim da bi i tebi bilo brže da prije Vinkovca skreneš desno novom obilaznicom prema Vukovaru (umjesto lijevo), pa onda od Vukovara ka Osjeku. ,,Portanovi” je najčešća adresa u Osjeku gdje idem sa suprugom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne znam ti dje sam masio, ali nedje jesam znam da sam dodao sebi 2-3h na putovanje i dosta frustracija i psovanja

    Hrvacka mi je lagana - sve je ravno i pristojno, a dje li se i zadesi kakva jaca krivina (za pojmove Slavonije) oznace je bas bas bas fino...
    Svakako i mimo autoputa su im brzine OK pa mi je svejedno posle kuda cu od Zupanje Mogu i krugove da pravim do Slavonskog Broda i Djakova
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  6. #406
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    @wulfy pitanje, ako imas iskustva (a i za sve ostale)

    U povratku iz Osijeka cu mozda morati do BIjeljine da svratim - sta mi je preporucena ruta dalje?? Da se vratim na put Tuzle pa na Sarajevo i nazad, ili da idem od Zvornika prema Foce - kakvi su ti putevi nijesam prolazio nikad
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  7. #407
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    @wulfy pitanje, ako imas iskustva (a i za sve ostale)

    U povratku iz Osijeka cu mozda morati do BIjeljine da svratim - sta mi je preporucena ruta dalje?? Da se vratim na put Tuzle pa na Sarajevo i nazad, ili da idem od Zvornika prema Foce - kakvi su ti putevi nijesam prolazio nikad
    Ja Foču zaobilazim u sirokom luku... horor put, i onda nas dio kroz divlje tunele... da ti se neka stijena sruci na auto...

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  8. #408
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Od Zvornika do Bratunca, pa na Zlatibor? Uh, nešto tuda ne bih zimi, uz Drinu nije baš najbolji put, a tek onda kada se odvojiš od Drine… ja sam tuda prolazio samo motociklom i znam da sam nekoliko puta bio presrećan što nisam automobilom (loš asvalt). Doduše, to je bilo prije korene, ali nešto ne znam da su sređivali taj put. Opet, na ovu drugu alternativu imaš ovo kod Šćepan Polja… Ako si sa porodicom idi poznatom rutom, ako si sam, vozi na Bajinu Baštu, zanimljivo je.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  10. #409
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Od Zvornika do Bratunca, pa na Zlatibor? Uh, nešto tuda ne bih zimi, uz Drinu nije baš najbolji put, a tek onda kada se odvojiš od Drine… ja sam tuda prolazio samo motociklom i znam da sam nekoliko puta bio presrećan što nisam automobilom (loš asvalt). Doduše, to je bilo prije korene, ali nešto ne znam da su sređivali taj put. Opet, na ovu drugu alternativu imaš ovo kod Šćepan Polja… Ako si sa porodicom idi poznatom rutom, ako si sam, vozi na Bajinu Baštu, zanimljivo je.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    bice nas u guzvu, znaci "nazad" poznatijom rutom - to je nedje i moje misljenje, narocito sto je zima i dan kraci

    i jos bitno pitanje - zna li neko dje su tacno radovi iznad NK put PZ?
    Vidim da pise Jasenovo Polje i da je zastoj od 9h - ne znam ako krenem u 7:30 iz PG stizem li da prodjem??
    70km od Jasenova polja dodje PG - teorijski zvuci OK, ne znam u praksi dje su radovi
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  11. #410
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,816
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Je li asfaltiran put od kruznog kod poreske do nekadasnjeg Mexa?

    Nadam se da ce asfaltirat i kruzni kod Dekar pumpe jer ono drkanje naroda vise nema smisla.


  12. #411
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    bice nas u guzvu, znaci "nazad" poznatijom rutom - to je nedje i moje misljenje, narocito sto je zima i dan kraci

    i jos bitno pitanje - zna li neko dje su tacno radovi iznad NK put PZ?
    Vidim da pise Jasenovo Polje i da je zastoj od 9h - ne znam ako krenem u 7:30 iz PG stizem li da prodjem??
    70km od Jasenova polja dodje PG - teorijski zvuci OK, ne znam u praksi dje su radovi
    Radovi su na potezu između nove obilaznice i skretanja za Žabljak, što će reći od Nk ti treba 10ak minuta dok dođeš do te dionice. Ne znam da li poslije te prve dionice na Jasenovom ima još radova.
    #fakenews

  13. #412
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Je li asfaltiran put od kruznog kod poreske do nekadasnjeg Mexa?

    Nadam se da ce asfaltirat i kruzni kod Dekar pumpe jer ono drkanje naroda vise nema smisla.
    Nije... 20 dana 200m puta nijesu u stanju napravit... jos ga kisa dobro ore

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Radovi su na potezu između nove obilaznice i skretanja za Žabljak, što će reći od Nk ti treba 10ak minuta dok dođeš do te dionice. Ne znam da li poslije te prve dionice na Jasenovom ima još radova.
    A ima li "zaobilazenja" ako ne prodjem ili moram okolo na Bilecu (i druge radove)

    Fala
    Fala i @wulfy za ovo gore
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  14. #413
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,953
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    914
    Thanked in
    487 Posts

    Default

    Idoh za vikend na sjever, Boze kakav je onaj put od Ribarevina do BA, katastrofa! Zna li se kada pustaju preko Jelovice ovaj put?

    Sent from my SM-F946B using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  15. #414
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,816
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Imas jedino preko brda da ides. Los put.


  16. #415
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Da izvijestim, moze nekome valjat

    PG - Osijek - ruta: PG-Pluzine-Sarajevo-Zenica-Doboj-Odzak-Osijek

    Sarajevo-Zenica je autoput i odlican je (130 ogranicenje vecinom)... autoput ide i do Doboja, ali je kod Zenice zatvoren (ili nije jos otvoren, znace Wulfy vjerujem )
    nekih 8h voznje

    U povratku smo morali do Bijeljine, tako da je ruta bila Osijek - Orasje - Bijeljina - Tuzla (M1) - Sarajevo i dalje preko Pluzina kuci...
    svega 100km vise, ali 3h duze voznje... Bijeljina Tuzla je kriminalno los put - ja ne znam kako nosi oznaku M1, ako se ne sramote
    Tuzla Sarajevo ima radova pa se i tu malo ceka

    E da - ko ne zna, cuvajte se kamera, sve biljeze pa vas saceka na granicu ili kod prve patrole

    P.S. Zao mi je cevapa, ali onaj momenat dje se sa Vogosce izadje na Ilidzu (ili obratno) i zaobice skoro cijelo Sarajevo i kreni stani muka je para vrijedan - Wulfy jos jednom fala
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

Page 17 of 17 FirstFirst ... 71314151617

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem s6 edge full pak,extra stanje gratis maska,info 069 234 087
    By gerilac in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 16
    Last Post: 19-01-17, 01:53
  2. Stanje na putevima
    By montenegrina in forum Automobilizam
    Replies: 20
    Last Post: 03-01-12, 14:18
  3. Stanje na putevima CG
    By cpu in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 53
    Last Post: 13-12-10, 16:06
  4. Crnom Gorom - info o putevima
    By Calexico in forum Putovanja
    Replies: 15
    Last Post: 22-08-09, 13:13
  5. Stanje na putevima
    By Njivice_Orano_Nepreorano in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 22-12-04, 22:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •