Page 2 of 16 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 380

Thread: Vjeronauka u školama?

  1. #26
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Каква је пракса на западу Европе,зна ли неко?

    'А онај ко се буде заузимао за добро дјело, имат ће удио у њему.
    А ко се буде заузимао за зло дјело, то ће му једнако донијети казну.
    Аллах одржава ствар сваку.'
    (Кур'ан, Ан-Ниса, 85)

  2. #27
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,277
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Koliko otrovnih misljenja procitah na jednoj temi, blago je reci da sam sokiran. Prva stvar bezboznici nije AMFILOHIJE sveto lice, nije CRKVA kriva sto je masonerija uz pomoc ateista ubacila i nastavlja da infiltrira bezboznicka lica u mantijama koji truju okolo i tjeraju vjernike. Vjeronauka bi trebala da bude prvi predmet kako u osnovnoj tako i u srednjoj skoli, ZASTO? Zato sto onaj koji je iskreni vjernik, od toga nista lose decekati ne mozete bez cistu dobrotu, onaj koji se pridrzava BOZIJIH zapovijesti tome ne treba ni jedan ovozemaljski zakon, jer u 10 Bozijih zapovijesti ima sve sto mu za zivota ovozemaljskog treba.

    Od kada nema vjere u narodu, imamo sve vise bahanalija na svakom mjestu, nema dobrote, samo laznih humanitaraca koji ti pomazu da bi posle od tebe imali neke koristi. Toliko gluperdi medju ljudima da u istoj ravni stavljaju crkvu i Boga, pa ako ljudi iz crkve rade lose odmah povezuju da je Bog los, ili da Bog ne postoji nego ovi koriste mastu da bi upravljali masama. Kakvih pacijanata, kakvih satanistickih dusa ima, ovo je nevjerovatno...

    RELIGIJA NE POSTOJI, postoji samo SVETOST, jer mnogima iz usta ispada religija a rade samo protiv Boga, onome kojemu iz usta izlazi svetost taj grehove ne cini!

  3. #28
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    AHhahahahahah ali uz pomoć ateista ahahhahaha ne može ovo !

    Apsolutno sam protiv ubacivanje vjeronauke, to mi je nekako za zaostale "školske" sisteme i neke države 17-og ,18-og , 19-og vijeka. Ovo je 21 vijek i valjda se polako osvješćujemo, đe ćemo sad ponovo nazad ? Nikakvu korist ne vidim od ovoga baš, čak naprotiv. O religijama se može učiti kroz istoriju, filozofiju, sociologiju, kao što neko već napisa.

  4. #29
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    AHhahahahahah ali uz pomoć ateista ahahhahaha ne može ovo !
    Zajebani smo mi tipovi. Kvarimo mlade zivote i manipulisemo nacijama. Ne znas na sta smo spremni i koliko se nasa moc daleko proteze.

  5. #30
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Kako Amfi vazda bači kosku u pravi vakat.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Koliko otrovnih misljenja procitah na jednoj temi, blago je reci da sam sokiran. Prva stvar bezboznici nije AMFILOHIJE sveto lice, nije CRKVA kriva sto je masonerija uz pomoc ateista ubacila i nastavlja da infiltrira bezboznicka lica u mantijama koji truju okolo i tjeraju vjernike. Vjeronauka bi trebala da bude prvi predmet kako u osnovnoj tako i u srednjoj skoli, ZASTO? Zato sto onaj koji je iskreni vjernik, od toga nista lose decekati ne mozete bez cistu dobrotu, onaj koji se pridrzava BOZIJIH zapovijesti tome ne treba ni jedan ovozemaljski zakon, jer u 10 Bozijih zapovijesti ima sve sto mu za zivota ovozemaljskog treba.

    Od kada nema vjere u narodu, imamo sve vise bahanalija na svakom mjestu, nema dobrote, samo laznih humanitaraca koji ti pomazu da bi posle od tebe imali neke koristi. Toliko gluperdi medju ljudima da u istoj ravni stavljaju crkvu i Boga, pa ako ljudi iz crkve rade lose odmah povezuju da je Bog los, ili da Bog ne postoji nego ovi koriste mastu da bi upravljali masama. Kakvih pacijanata, kakvih satanistickih dusa ima, ovo je nevjerovatno...

    RELIGIJA NE POSTOJI, postoji samo SVETOST, jer mnogima iz usta ispada religija a rade samo protiv Boga, onome kojemu iz usta izlazi svetost taj grehove ne cini!
    Sta ako je neću da moje dijete ide u istu školu u koju ulazi svestenik? I da ulazi u kabinet u kome se nalazi raspeće ?

    Vjera je lična stvar i nenastavna aktivnost. Ko želi da je praktikuje može to doma i u crkvi.

    Ako ti je potrebna vjera da te uči da ne krades i ne ubiješ ili bili kakvim drugim moralnim načelima onda treba da se lijecis pod hitno. Sadodmasad


    P.S.

    Jutros čitam u blicu, svestenik i stric dječaka od 2ipo godine ga sexualno zlostavljao 10mjeseci...

    Goli mason

    dobrodosli u :

    Last edited by Gandalf_White; 27-12-16 at 18:03.
    One Ring to Rule them all...

  7. #32
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Masoni...CIA ...Vatikan ...znao sam...
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  8. #33
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beethoven's C*** View Post
    Kako Amfi vazda bači kosku u pravi vakat.
    Da prođe bura oko ovih nameta pa će se lako za vjeronauku.

    Inače, kakav je vjero-nauka oksimoron a

  9. #34
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Ja bi uveo kao izborni na kraju osnovne i tokom srednje škole, ne obavezni. U gimnaziju bio je predmet istorija religija ka' izborni i učilo se o svim religijama. Danas ima svakakvih matraka od izbornih, ne znam što bi škodilo u svakom slučaju.
    Last edited by Ser Bronn; 27-12-16 at 18:32.

  10. #35
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Koliko otrovnih misljenja procitah na jednoj temi, blago je reci da sam sokiran. Prva stvar bezboznici nije AMFILOHIJE sveto lice, nije CRKVA kriva sto je masonerija uz pomoc ateista ubacila i nastavlja da infiltrira bezboznicka lica u mantijama koji truju okolo i tjeraju vjernike. Vjeronauka bi trebala da bude prvi predmet kako u osnovnoj tako i u srednjoj skoli, ZASTO? Zato sto onaj koji je iskreni vjernik, od toga nista lose decekati ne mozete bez cistu dobrotu, onaj koji se pridrzava BOZIJIH zapovijesti tome ne treba ni jedan ovozemaljski zakon, jer u 10 Bozijih zapovijesti ima sve sto mu za zivota ovozemaljskog treba.

    Od kada nema vjere u narodu, imamo sve vise bahanalija na svakom mjestu, nema dobrote, samo laznih humanitaraca koji ti pomazu da bi posle od tebe imali neke koristi. Toliko gluperdi medju ljudima da u istoj ravni stavljaju crkvu i Boga, pa ako ljudi iz crkve rade lose odmah povezuju da je Bog los, ili da Bog ne postoji nego ovi koriste mastu da bi upravljali masama. Kakvih pacijanata, kakvih satanistickih dusa ima, ovo je nevjerovatno...

    RELIGIJA NE POSTOJI, postoji samo SVETOST, jer mnogima iz usta ispada religija a rade samo protiv Boga, onome kojemu iz usta izlazi svetost taj grehove ne cini!
    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Zašto da ne. To ih uči svemu onome što je u suprotnosti sa današnjim nenormalnim svijetom, a to je: ne budi loš čovjek, ne ubij, ne kradi, pomogni drugima itd. Takođe ih uči o duhovnosti, a znamo svi da je to jedna od najvećih vrlina. Mislim da su takva razimšljanja potrebna novijim generacijama kako bi se tokom vremena ovaj naš crnogorski narod vratio malo u normalu (barem malo), jer stvarno kad se realno sagleda situacija kod nas broj ubistava, prevara, krađa, i ostalih socijalnih deformacija je u porastu. Mislim da bi ovo na jedan elegantan način riješilo problem tako što bi se novijim generacijama od malena usađivale zdrave ideje na koje bi oni bazirali svoju ličnost, i ne vidim zašto bi se ovome iko ko je normalan suprostavljao.
    Kako vas dvojica i vama slicni tumacite CINJENICU da su drzave sa najvecom stopom ateista istovremeno drzave sa ubjedljivo najmanjom stopom kriminala (Skandinavske drzave npr)? Kako tumacite cinjenicu da u SAD ima oko 23% ateista a 77% vjernika, dok u njihovima zatvorima ima tek oko 2% ateista i 98% pripadnika razlicitih religija? Sve CINJENICE pokazuju da su ateisti najmanje skloni protivpravnim djelima, i to su cinjenice protiv kojih ne mozete. Nije nevjerovanje preduslov za kriminal i dekadentno ponasanje, vec upravo religija.


    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    bilo mi je bezveze da me neko vaspitava kako da se ponasam u tada vec 15-oj godini zivota, narocito o gradjanskom ponasanju a rodio se i ceo zivot ziveo u gradu, mada je u srednjoj bilo i nekih iz manjih sredina.
    Ova recenica pokazuje da su ti pod hitno potrebne dobre lekcije iz gradjanskog ponasanja. Pod hitno.

  11. #36
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,277
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Kako vas dvojica i vama slicni tumacite CINJENICU da su drzave sa najvecom stopom ateista istovremeno drzave sa ubjedljivo najmanjom stopom kriminala (Skandinavske drzave npr)? Kako tumacite cinjenicu da u SAD ima oko 23% ateista a 77% vjernika, dok u njihovima zatvorima ima tek oko 2% ateista i 98% pripadnika razlicitih religija? Sve CINJENICE pokazuju da su ateisti najmanje skloni protivpravnim djelima, i to su cinjenice protiv kojih ne mozete. Nije nevjerovanje preduslov za kriminal i dekadentno ponasanje, vec upravo religija.




    Ova recenica pokazuje da su ti pod hitno potrebne dobre lekcije iz gradjanskog ponasanja. Pod hitno.
    Svedska je jedna od zemalja sa najvecom stopom silovanja u svijetu... SAD 77%, od toga je oko 40% vjernika razlicitih sekti...
    Last edited by BIGa; 27-12-16 at 18:36.

  12. #37
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,277
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sta ako je neću da moje dijete ide u istu školu u koju ulazi svestenik? I da ulazi u kabinet u kome se nalazi raspeće ?

    Vjera je lična stvar i nenastavna aktivnost. Ko želi da je praktikuje može to doma i u crkvi.

    Ako ti je potrebna vjera da te uči da ne krades i ne ubiješ ili bili kakvim drugim moralnim načelima onda treba da se lijecis pod hitno. Sadodmasad


    P.S.

    Jutros čitam u blicu, svestenik i stric dječaka od 2ipo godine ga sexualno zlostavljao 10mjeseci...

    Goli mason

    dobrodosli u :

    Gandi rijec moral je dosao upravo od crkvenih ucenja, ne ubij, ne ukradi i td. Reci mi da je prije 500 godina bilo nemoralno ubiti nekoga? Ubijali su itekako pod razliticim izgovorima...

    I opet ti svestenik ovo, pop ono. To nisu predstavnici Boga, to su obicni ljudi kao ja i ti koji su htjeli i koji pokusavaju preko crkve da rade nesto sto nije uz Boziji blagoslov...

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Gandi rijec moral je dosao upravo od crkvenih ucenja, ne ubij, ne ukradi i td. Reci mi da je prije 500 godina bilo nemoralno ubiti nekoga? Ubijali su itekako pod razliticim izgovorima...

    I opet ti svestenik ovo, pop ono. To nisu predstavnici Boga, to su obicni ljudi kao ja i ti koji su htjeli i koji pokusavaju preko crkve da rade nesto sto nije uz Boziji blagoslov...

    Pa evo ti kazes sad svestenik ovo ono, a gore navodis da su ljudi pripadnici raznih sekti. Potenciras da je vjera/vjera bez obzira na crkvu pa opet osudjujes i istices ljude koji su "sektasi" a vjernici su. Sa druge strane da je "Bog" ziv ne bi dozvolio da ga predstavljaju ovi sto ga predstavljaju.

    Danas se ljudi ubijaju mozda i vise nego prije 500godina. Ali prije 500 ili 1000 godina za ubistvo se odgovaralo smrtnom kaznom, tako da je to bas lagano bilo, nije ti trebala religija, znao si sta te ceka.

    Stari egipcani su izgradili civilizaciju kakvu svijet do tada nije vidio - pa opet njihova religija nije imala moralna nacela kao sto imaju avramovske religije. Isto je sa recimo hinuizmom, budizmom itd.

    Sve je to super na papiru, ali bas religiozni ljudi su najveci fanatici i sociopate, silovatelji i pedofili.


    Ljudi ce uvijek traziti smisao zivota i to je nesto prirodno i iskonski u nama. Samo sto kako smo pametniji i tehnoloski razvijeniji, necemo to vise raditi kroz prevazidjene religije kao sto su hriscanstvo, islam ili judeizam nego kroz neke moderne nacine.

    Isto kao sto se rimsko carstvo odreklo mnogobozackog panteona bogova, kao sto su se razni pagani odrekli klanjanju vatri ili gromovima, kao sto su se grci odrekli svojih bogova. Tako ce doci vrijeme da cemo i mi poceti da gazimo ove stare tradicije koje su nam samo muku i podijele, donijele.
    Last edited by Gandalf_White; 27-12-16 at 18:50.
    One Ring to Rule them all...

  14. #39
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,277
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pa evo ti kazes sad svestenik ovo ono, a gore navodis da su ljudi pripadnici raznih sekti. Potenciras da je vjera/vjera bez obzira na crkvu pa opet osudjujes i istices ljude koji su "sektasi"

    Danas se ljudi ubijaju mozda i vise nego prije 500godina. Ali prije 500 ili 1000 godina za ubistvo se odgovaralo smrtnom kaznom, tako da je to bas lagano bilo.

    Stari egipcani su izgradili civilizaciju kakvu svijet do tada nije vidio - pa opet njihova religija nije imala moralna nacela kao sto imaju avramovske religije. Isto je sa recimo hinuizmom, budizmom itd.

    Sve je to super na papiru, ali bas religiozni ljudi su najveci fanatici i sociopate, silovatelji i pedofili
    Apsolutno se slazem sa tobom, mnogi RELIGIOZNI fanatici, to su ljudi koji vjeru smatraju za fudbalski klub, ono NAVIJAM za hricanstvo npr. Iskreni vjernik nikada ne moze biti nista od toga sto si naveo. Zasto mislis da je recimo pravoslavlje od samog nastanka meta islamista, katolicke crkve, raznih sekti? Sigurno ne zato sto vodi u pakao. Ali necemo sada o tome.

    U skolama to treba da bude kao izborni predmet, tada ona djeca koja to ne zele da uce ne moraju, sve se regulise ispravno, dovede se pravoslavni, muslimanski ucitelj, koji ce zajedno da saradjuju i uce djecu, pravoslavni pravoslavnu, muslimanski muslimansku, s tim sto bi oba morali da uce i druge vjere djecu, tj bar nesto da znaju.

  15. #40
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uvesti pod obavezno, kao i socijalno samoupravljanje kao pandan, postali bi svijet u malom... da vidiš šizofrenije i napretka. Pa nek crknu dušmani i sitna boranija...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    . Zasto mislis da je recimo pravoslavlje od samog nastanka meta islamista, katolicke crkve, raznih sekti? Sigurno ne zato sto vodi u pakao. Ali necemo sada o tome.

    E ovo je srz problema. Nije to sto ti vjerujes. Svi vjerujemo u nesto.. Tvoj konkretno problem je sto mislis da je pravoslavlje jedina prava vjera ili pravac hriscanstva. A to blage veze nema. Jednostavno pravoslavlje je nastalo podijelom rimskog carstva na istocno i zapadno i poneseni razlicitim kulturama tako su i razlicite paganske obicaje i svece prenijeli da budu dio hriscanstva.

    Ako ces o mukama i patnjama, jevreji su jedini boziji narod jer su najvise propatili ikad od svih. U stopu ih prate protestanti kojih je samo u jednom ratu umrlo 5 miliona, odmah posle toga 3. Pravoslavci nikada nijesu tako stradali radi vjere.
    One Ring to Rule them all...

  17. #42
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,277
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    E ovo je srz problema. Nije to sto ti vjerujes. Svi vjerujemo u nesto.. Tvoj konkretno problem je sto mislis da je pravoslavlje jedina prava vjera ili pravac hriscanstva. A to blage veze nema. Jednostavno pravoslavlje je nastalo podijelom rimskog carstva na istocno i zapadno i poneseni razlicitim kulturama tako su i razlicite paganske obicaje i svece prenijeli da budu dio hriscanstva.

    Ako ces o mukama i patnjama, jevreji su jedini boziji narod jer su najvise propatili ikad od svih. U stopu ih prate protestanti kojih je samo u jednom ratu umrlo 5 miliona, odmah posle toga 3. Pravoslavci nikada nijesu tako stradali radi vjere.
    Ja nisam naveo niti namecem nekome moju vjeru, tj pravoslavlje kao jedino ispravno. Za mene jeste, drugi sami treba da vide i ustanove koja je vjera ispravna. Svako treba da misli i osjeca onako kako mu srce govori, a ne kako mu neko kaze. To sto se pravoslavlje urusava vec 50 godina, ne znaci da je pravoslavlje lose. Za mene je svetac samo onaj koji je upamcen kao dobra dusa i za kojeg se vezu razna natprirodna cuda koja je radio. Ovo sto crkva pod patronatom masonerije svakog drugog svestenika ucini svecem je najgore nesto sto postoji, careve takodje...

  18. #43
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beethoven's C*** View Post
    Kako Amfi vazda bači kosku u pravi vakat.
    Profesionalno...

    Sent from my Motorola 8400

  19. #44
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ja nisam naveo niti namecem nekome moju vjeru, tj pravoslavlje kao jedino ispravno. Za mene jeste, drugi sami treba da vide i ustanove koja je vjera ispravna.
    A to cemo postici uvodjenjem vjeronauke u osnovnim i srednjim skolama? Ne glupiraj se.

  20. #45
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,277
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    A to cemo postici uvodjenjem vjeronauke u osnovnim i srednjim skolama? Ne glupiraj se.
    Kao izborni predment? Apsolutno!

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,304
    Thanks Thanks Given 
    4,129
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Koji ljudski hromozom drzi vjersku pripadnost, zna li ko?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  22. #47
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    uvesti nego kako i Amfilohija kao profesora,izmedju ostalih.u ostale ubacujem odma i Gandalfa.:barbershop_quartet_fabiu i biznismena za smjer vjeronauke u autu dok se vozi da se slusa u auto.
    Last edited by jokac; 27-12-16 at 19:18.

  23. #48
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    koji ljudski hromozom drzi vjersku pripadnost, zna li ko?
    xyz....
    Last edited by jokac; 27-12-16 at 19:25.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Kao izborni predment? Apsolutno!
    Znači da to ne mogu da ustanove u vjerskim objektima nego moraju u školi?

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ja nisam naveo niti namecem nekome moju vjeru, tj pravoslavlje kao jedino ispravno. Za mene jeste, drugi sami treba da vide i ustanove koja je vjera ispravna. Svako treba da misli i osjeca onako kako mu srce govori, a ne kako mu neko kaze.
    Pa vidis, ti vjerujes da je tvoja vjera ispravna, i zdusno je branis.
    Zbog toga ja necu da mi dijete sjutra ide na vjeronauku, iako ce se po tradiciji roditi kao pravoslavac, ne zelim da mu pravoslavni svjestenik ispira mozak kako je to jedina prava vjera i kako su Rusi i Srbi nebeski narod. Jer ta prica veze blage sa vezom nema. Zelim da upravo bez ikakvog nametanja moje dijete nadje vjeru ili vjerovanje koje mu odgovara.

    Tebi je vjera nametnuta, prvo kroz tradiciju a onda kroz sve ostalo. Nijesi imao priliku da biras vec si uzeo ono sto se prvo dalo, tako nemoj tu pricu "vide i ustanove". Ja sam probao, molio se na dosta razlicitih nacina. Klanjao po dzamijama u 15 islamskih zemalja, crkvama, katedralama, pecinama, livadama, sinagogama, hramovima malih i velikih bogova, dobrih i loshih... Procitao dok nijesam punoljetstvo stekao toliko knjiga o religijama i mitovima zivim i mrtvim da se i dan danas cudim kad mi je bilo vremena. I na kraju nijesam nasao nista sto ce me ispuniti jer je sve jedna velika lazh.
    Znaci moze se reci da sam ja imao ovo "vidio i ustanovio" i dosao do nekog zakljucka.
    Tebi moze srce govoriti sta hoce ( u stvari su to drugi za tebe odlucili), ja upravo necu da mi dijete ima dodira sa bilo kakvim kancerom od SPC ili slicnih kvazi religijskih fabrika.
    One Ring to Rule them all...

Page 2 of 16 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Segregacija po školama u Crnoj Gori
    By acer in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 400
    Last Post: 12-08-11, 15:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •