View Poll Results: koja su po vama najbolja???

Voters
19. You may not vote on this poll
  • evropska auta

    16 84.21%
  • americka auta

    1 5.26%
  • japanska auta

    2 10.53%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 50

Thread: europe-japan-usa.......

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default europe-japan-usa.......

    evo poll glasajte koja kola najvise volite zbog cega............da li amere,evropljane ili cak japance
    da i ovo zavrsimo jednom za vazda

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Japanci idu do savrsenstva, cega god da se dohvate, pa su im tako i okla kvalitetna...medjutim, ko zbilja voli auta, i kome su ona vise od pomagala da stigne iz tacke A u tacku B - tome kvalitet nije sve, njemu auto mora da ima i karakter, dusu...e tu su Japanci ocajni - blijede kopije evropskih vozila. Ne volim ih!

    Ameri generalno ne umiju da naprave kola, oni su iza Evrope bar deceniju, kad se radi o dizajnu, kultivisanosti i kvalitetu motora, inteligentntnosti resenja...uopste, oni se i ne trude da im auta vise lice na evropske konkurente, vec furaju neki samo njima znan fazon u izradi kola, koji Evropljani ne mogu da shvate, pa ni ja...

    Ja cu se ipak drzati Mercedesa, BMW-a, Audija, Opela, VW-a, Alfe, i ostale ekipe, a kome se citaju ti uporedni testovi - samo nek izvoli - ono sto pise u casopisima je testirano pod uslovima dobrih puteva, dobrog goriva, redovnih servisa, obucenih majstora, i orginalnih rezervnih djelova - stvari o kojima mi u Crnoj Gori sanjamo, a posto cu ja da "derem" kola bas po Crnoj Gori, a ne nedje drugo - ti testovi mi ne znace puno, oslonicu se na provjerenu reputaciju dragih mi Njemaca...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ni ja vala stvarno ne znam šta Fabia misli? Da na japanskom automobilu mu se to nikada ne bi desilo? Da je ne znam koji auto japanski, evropski, turski, južnoafrički to se dešava kada se kaiš ne promeni kada je propisano...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,084
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,950
    Thanked in
    965 Posts

    Default

    ma nema preko evropljana............kratko i jasno....

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Japanci idu do savrsenstva, cega god da se dohvate, pa su im tako i okla kvalitetna...medjutim, ko zbilja voli auta, i kome su ona vise od pomagala da stigne iz tacke A u tacku B - tome kvalitet nije sve, njemu auto mora da ima i karakter, dusu...e tu su Japanci ocajni - blijede kopije evropskih vozila. Ne volim ih!

    Ameri generalno ne umiju da naprave kola, oni su iza Evrope bar deceniju, kad se radi o dizajnu, kultivisanosti i kvalitetu motora, inteligentntnosti resenja...uopste, oni se i ne trude da im auta vise lice na evropske konkurente, vec furaju neki samo njima znan fazon u izradi kola, koji Evropljani ne mogu da shvate, pa ni ja...

    Ja cu se ipak drzati Mercedesa, BMW-a, Audija, Opela, VW-a, Alfe, i ostale ekipe, a kome se citaju ti uporedni testovi - samo nek izvoli - ono sto pise u casopisima je testirano pod uslovima dobrih puteva, dobrog goriva, redovnih servisa, obucenih majstora, i orginalnih rezervnih djelova - stvari o kojima mi u Crnoj Gori sanjamo, a posto cu ja da "derem" kola bas po Crnoj Gori, a ne nedje drugo - ti testovi mi ne znace puno, oslonicu se na provjerenu reputaciju dragih mi Njemaca...
    ovo si dobro srocio slazem se s tobom
    pogotovo u ovome sto kazes za ove sto citaju uporedne testove i zaklinju se u njih

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar ovo treba da se pita uopste???

    Sta to uporedjujete sa Japancima i Amerima, mozda nasu zastavu? :PP

    Alo! MB, BMW, Volvo, Golf, Ferari... Dosta..

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    bgd/bd
    Posts
    2,860
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Europe...nego sto...lambo' itd...a sto je sa glasanjem... :twisted: :twisted:

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V
    ma nema preko evropljana............kratko i jasno....
    Potpisujem :!:
    Io ci credo!

    Welcome



  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ovako, mene intersuje kvalitet i tachka.
    To imaju Honda i Toyota, Subaru...

    Ako volish da imash dizajn, to dolazi iz Europe, sport dolazi iz Europe, Amerike i Japana.

    Recimo famozni Ferrari, Lambo...japanci imaju Supru, Imprezu, Lancer EVO, Amerikanci imaju Corvette, iz nijednog auta ner dobijev vishe za ulagani novac ali kvalitet je u qrc kao i kod europljana.
    Najveci problem pravi elektronika.

    Kupio je moj drug ovdje Accord 1989, preshao je 135 000 mila i vjerovali ili ne, ponavljam vjerovali ili ne josh nije nije promijenio zupchasti kaish, josh nije imao problema snjom.

    Kupio je moj tetak Prelude 1994 i preshao je s njom 160 000 mila a zupchasti kaish je puko na 143 000 mila.

    Hteli smo da kupimo neki Accord iz 1997, Caravan sa 312 000 mila, ponavljam 312 000 mila, 500 000 km i kazhe (preko telefona) dodjite i probajte auto, josh nije radjena generlka, ide ko luda, nigdje ne curi ni kapi ulja...to se zove kvalitet a moj Audi sa 97 000 mila lupa ko lud!
    TAKUMI

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Kupio je moj drug ovdje Accord 1989, preshao je 135 000 mila i vjerovali ili ne, ponavljam vjerovali ili ne josh nije nije promijenio zupchasti kaish, josh nije imao problema snjom.

    Kupio je moj tetak Prelude 1994 i preshao je s njom 160 000 mila a zupchasti kaish je puko na 143 000 mila.

    Hteli smo da kupimo neki Accord iz 1997, Caravan sa 312 000 mila, ponavljam 312 000 mila, 500 000 km i kazhe (preko telefona) dodjite i probajte auto, josh nije radjena generlka, ide ko luda, nigdje ne curi ni kapi ulja...to se zove kvalitet a moj Audi sa 97 000 mila lupa ko lud!
    To se ne zove kvalitet, to je sve do pazhnje. Ako pazish auto preci cesh sa njim masu i necesh imati nikakvih problema.
    Io ci credo!

    Welcome



  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma kakva pazhnja, kupio sam novu E klasu, potpuno novu koja koshta oko 40 000 eura i imao sam velikih problema s njom!
    A mislish da ga nisam pazio? Bolje no sebe!
    TAKUMI

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo shta pishu Car News:

    "Sukobi policije i shtrajkasha"

    Kako javlja RAI, juche je desetodnevni shtrajk radnika u Fiatovoj tvornici u mjestu Melfi dostigao kulminaciju, kada je u srazu policije i radnika ranjeno 13 radnika i tri policajca. Medju ranjenima su i sindikalni chelnik i zamjenica shefa policije. Zahvaljujuci shtrajku koji se vodi – a zbog chega drugog do li vecih plata i povoljnijih radnih uvjeta – Fiat tvrdi da je samo do proshlog petka propustio proizvesti 12.000 Alfi. Pokushaj da se u krug tvornice dovezu dijelovi proizvedeni u drugim Fiatovim tvornicama rezultirali su sukobom radnika i policije. U znak potpore za vishe od hiljadu Fiatovih shtrajkasha, talijanski nacionalni sindikat metalaca najavljuje za sutra chetverosatni shtrajk metalaca shirom te zemlje. :wink:

    Za njega, nema lijeka!
    TAKUMI

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zashto si mi obrisao predhodni post? Pitao sam kakve veze ovaj tekst ima sa gore navedenim postovima?

    Opet ti kazhem ti kad zaglibish i kad ne mozhesh da se izvuchesh prebacash temu.
    Io ci credo!

    Welcome



  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Nis/Reutlingen
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo si dobro srocio slazem se s tobom
    pogotovo u ovome sto kazes za ove sto citaju uporedne testove i zaklinju se u njih [/quote]


    Pametnim ljudima novine (ne samo auto) sluze da bi im pomogle u kreiranju svog sopstvenog misljenja, a ne da bi im ga nametnule.

    Ko slepo veruje medijima, dobro ga je najebao

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Desert, ja sam napisao taj post u drugu temu tamo da sam izbacio ovdje.

    Kako nema veze, ja ti pokazhem shta sve ima kod evropljana!
    TAKUMI

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fiat i nije neka extra fabrika, ali me niko ne mozhe ubijedit da je recimo Tojota bolja od Mercedesa. U ostalom uporedi malo Lexus i Mercedes pa cesh uochiti da je mnogo slichan Mercedesu i po dizajnu i po karakteristikama. Shta mislish zashto je to tako?
    Io ci credo!

    Welcome



  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Shto se tiche fabrike FIAT potpuno si u pravu.

    E sad, Mercedes je kopirao S classu od prvog Lexus LS 400 iz 1991:

    pogledaj:







    Novi LS lichi na onaj S gore, slichni su ali zna se, potpuno novi dizajn ali ne i originalan.

    Ne mozhe Mercedes da se usporedi sa Lexusom shto se kvalitete tiche.
    Lexus je tu prvi, zajedno sa Infinitijem i Acurom.

    Svaka statistika koju sam prochitao a ima vishe od 200, svaka je pisala da Toyota (Lexus), Honda (Acura) i Nissan (Infiniti) su najbolja kola (najkvalitetnija) i to pochevshi od Hrvatskih automagazina, Njemachkih, Americhkih...znachi tu ima neshto istinito!
    TAKUMI

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Nis/Reutlingen
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidi li jos ko osim Fabije slicnost izmedju ova dva auta ?!??!?!?!?

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BRABUS
    Vidi li jos ko osim Fabije slicnost izmedju ova dva auta ?!??!?!?!?
    Pa kako ne??? Oba imaju četiri točka, farove, vrata, prozore... a i radkapne su im slične, samo su jedne sa većim a druge sa manjim otvorima ajd nemoj sad i ti zajebavati :wink:

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kad biste to vidjeli uzhivo vidjecete da liche jedan na drugog!
    Pogledaj liniju, pogledaj prednji dio...
    TAKUMI

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovi i ne liche toliko, ali ovi noviji tipovi masu liche na Mercedes, a chisto sumnjam da je Mercedes nekoga kopirao
    Io ci credo!

    Welcome



  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vala možda liče možda ne liče, različiti ljudi različito vide. No ne sekiraj se ima ovde leksusa (malo ih je naravno) a s klase koliko oćeš :wink: Moj je subjektivni stav je da nemaju dovoljno sličnosti da bi smo rekli da liče jedna na druga

    No ajde da pogledamo iz drugog tj tvog ugla. Ako tako gledamo onda bismo mogli da kažemo ... da leksus koji si ti stavio je u stvari imitacija w126-ice!



    Šta misliš koji je stariji?

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Fabija mi svi znamo da si zaljubljen u japance, ali komso ti mora da si dobro mlad kad tako pricas. Pominjes zubcasti kais itd itd, to momce kazu mladi momci koji i nemaju neke veze sa masinama :wink: Jesi li ti svjestan da je Mercedes dao prvi u svijetu garanciju na motor poslije predjenih 500 000 km. I da je Mercedes jedini poceo da radi "Zadnji dio auta zaobljen ,zbog aerodinamike :wink: ,dalje da je svaki japanac u lux klasu kopija jednoga ili dva Evropska auta . Ti kazes nesto dizajn Evropski ,tacno je da su bez premca,ali kvalitet je jos bolji hiljadama puta. Pogledaj kolko ima Volvo-a u ameriku po 20-30 godina i jos ih bucaju kao luxsuzna kola :wink: Pa onda Saab, Mersa, Jaguar, (da ne ulazimo u exsremna kola tipa :lambo,kening,mc laren, ferari, porse,maserati, itd,itd). Nego BMW Citroen,Pezo, R&R :wink: Bentli :wink: Alfa itd itd, sa godinama iskustva ,ups,decenijama iskustva :wink:
    PS. pogledaj mercedesu (samo) brisac sofersajbne i sve ce ti bit jasno :wink:

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znachi kod Vas nema Lexusa jel?
    A ovdje u Ameriku ima puno Lexusa a gotovo ni jedan Mercedes.
    Zashto?
    Za to shto su bolji. Ameri imaju para, imaju uslova za kupovinu automobila, oni prelaze po 300-400-500 km na dan, oni trazhe kvalitetan auto a to je Lexus.
    Zashto Toyota je druga po prodaju automobila. Za to shto je kvalitetna lijepa...ima sve.

    Eto vidish, rijetko koji proizvodjach automobila danas je u plusu, svi su na minusu, svaka evropska fabrika je u minusu sem Lambo i Ferrari.
    A Toyota je svaki dan bolja i bolja zajedno sa Toyotom i Hondom...tu je i Nissan.
    Za 2-3 godine Toyota bice prva, i onaj stari razdrkani BIG THREE je u *****. Zashto Amer ne kupuje Ford ili neka americhka sranja? Za to shto ne valjaju nishta.
    Svaki vozach japanskih kola je very very happy a bicu i ja medju njima.
    Ja sam imao Feliciju (***** od automobila), imao sam jednu Fabiju 1.4 16V (samo pohvale), imam sad Fabiju (samo pohvale), imao sam novu E classu (***** od automobila), imam Audi A4 (urac od automobila), trenutno imamo 4 Toyoti i jednu Hondu (samo pohvale).


    Imam pitanje za Vas:

    Zashto su japanci na plus a drugi na minus?
    TAKUMI

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Nis/Reutlingen
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fabia, te price o neprofitabilnosti nemackih auto kompanija pricaj nekom drugom, ko nema veze sa autima


    German automaker DaimlerChrysler said on Tuesday it would aim for a full-year operating profit of about five billion euros, after previously saying it hoped to beat last year's 5.8 billion operating profit.

    The company, which had earlier said incentives costs would hit earnings at its U.S. Chrysler unit, said other divisions in the group have continued to perform in line with previous guidance despite a wobbly global economy.


    German luxury carmaker BMW AG <BMWG.DE> said on Wednesday it expects to top its record 3.3 billion euro ($4.07 billion) pre-tax profit from 2002 this year.

    "We're aiming for a new high level in earnings that will even exceed the record from 2002," BMW Chief Executive Helmut Panke said in Munich.

    Previously the company had only forecast 2004 profits to rise compared with 2003. BMW's pre-tax profit fell 2.8 percent to 3.2 billion euros last year, hurt by provisions of 110 million euros booked in the fourth quarter.

    Panke reaffirmed that vehicle sales should increase for all three of its brands in 2004. Apart from BMW, the group also manufacturers cars under the Rolls Royce and Mini marques.


    Audi's pre-tax profit fell over 11% to €1.11 billion ($US1.4 billion) in 2003, meaning Volkswagen's luxury unit alone generated over 70% of VW's profits, Reuters said.


    FRANKFURT, Jan 23 (Reuters) - German sportscar maker Porsche AG <PSHG_p.DE> said on Friday its pre-tax profit in the first half of its 2003/2004 business year rose 11.5 percent to 207 million euros ($263 million).

    The world's most profitable car company said in a statement sales in the six months to the end of January 2004 had risen 28 percent to 2.82 billion euros, according to preliminary figures.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •