Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 88

Thread: Rijec, dvije...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Rijec, dvije...

    Na samom pocetku, zelio bih da me niko od vas ne oslovljava i dozivljava 'fasistom', 'nacistom' ili 'rasistom' zbog toga sto sam u S.H.A.R.P. ekipi (ukoliko iko zna sto predstavlja taj pojam, osim marku bijele tehnike)...

    Eto, malo citam naslove topica, malo i same sadrzaje tih topica i ne mogu da vjerujem... Da na forum dodje covjek sa strane pomislio bi '***** mu, u ovoj Crnoj Gori se odlicno zivi, cim narod nema o cemu drugom da misli do o statusu te zemlje i njenim nacionalnim strukturama'... Da li ste zaista ubijedjeni da kod nas tece med i mlijeko, pa nemate o cemu drugom pricati, ili ste zaista toliki ekstremisti?
    Da li iko zna da u CG 60% ljudi zivi 'ispod granice siromastva' (znaci, siromastvo je jedan pojam i jedan sloj, a onda ispod granice...)
    Da li iko vidi desetine hiljada radnika, koji umjesto da su u fabrikama - sjede razasuti po asfaltima svih nasih gradova?
    Da li iko zna da zivimo u jednoj od 20 najkorumpiranijih svjetskih drzava?
    Da li iko vidi jad i beznadje u kojem se nalazimo?
    ...

    Pocev od komunjara, pa do poltrona srpskog vozda, koji sad trune iza resetaka, a cije godine 'pocese januarom' (govorim za crveno-crne, nekad prosrpski, a danas procrnogorski rezim) i jos se ne zavrsise, stalno nam svi obecavaju bolji zivot, svi govore da zivimo u blagostanju, a niko od njih nista ne radi. Narod cuti. Da li narod trpi? Ne! Narod se uvijek priklanja vecini i podstice ih da nas i dalje ubijaju! Komunjare? Dok smo bili pod njima (mada smo jos uvijek pod njihovim 'sinovima') bilo je zlatno u odnosu na danasnje vrijeme.
    Dok oni nama mazu oci da je sve OK, da ce Crna Gora uspjeti da izadje iz ovog ludila, zahvaljujuci jebenoj Kostariki, na koju se od prije par dana ugledamo, sto imamo? Imamo prosjecnu platu od 150 eura, imamo omladinu koja trune godinama na birou zavoda za zaposljavanje, imamo gomilu stecajnih preduzeca, mnogo fabrika u koje ne smije uci direktor, posto ga radnici 'cekaju na noz', siromastvo, beskucnike, imamo omladinu koja se gusi od gudre... A na drugoj strani imamo vjecite optmiste, koji nam nikad ne donijese ni malo dobra, koji obecavaju da cemo vec sjutra osjetiti njihove 'promjene', a najgore je sto narod vjeruje tim kretenima, lopovima, kriminalcima, seljacima...
    A onda imamo i opoziciju, koja je ista kao i ti ljudi! Imamo SNP, pionire komunizma, koji su potekli iz CK (nikad nijesam znao da li je ovo znacilo Centralni Komitet ili CABE3 KOMYHuCTA?), pa se nasklapali u vrijeme DPS-a, a onda je doslo do sukoba interesa... Oni? Isti su kao i nasi dzelati (sadasnji DPS)! NS? Haha... SNS? Hahaha... LSCG? Odlaskom Slavka Perovica i dolaskom nekih kvazi-boraca i kvazi-crnogoraca je otisao sav glas razuma iz drzave poltronskog naroda - iz Crne Gore...
    A, onda se budi niko drugi do - Nebojsa Medojevic i njegova NVO, koju odjednom svi gradjani pocinju da simpatisu i koji, onako demagoski, umije naci svaki problem, ali ne umije naci rjesenje. Pljevljak u Podgorici i njegova ekipa 'nezavisnih analiticara' su mnogo uzbicili. Zaboga, otkud im to samopouzdanje?
    I onda shvatamo - vode nas idioti, a njihova konkurencija su - idioti! Ali, kada je narod zadovoljan (sto izbori pokazuju), sto da se radi... Nista, i dalje da se trune!
    A onda nailazim na dobokoumne postove Srba, Srba koji su vjecite zrtve i protiv kojih se urotio cio svijet... Zanima me, kada ste toliko ostrasceni (po meni iskompleksirani), da li je iko od vas bio da brani Kosovo? Juznu Srbiju? Bosnu? A 'Srpsku Krajinu'? Junaci ste vi kada sjedite u foteljama... I ja mogu biti takav junak! Pardon... Po, vama su junaci neduzni momci koji su odvedeni na pomenute prostore da se bore za interese jednog bolesnika koji je uspio izazvati najveci pokolj 20. vijeka na Balkanu! Jeste, oni su junaci, a kako je bilo njihovim majkama kada su plakale nad njihovim grobovima, dok ste vi bodrili 'heroje' iz svojih fotelja? Zasto vi ne podjoste da branite 'Veliku Srbiju', da pomognete 'Herojima'?
    Molim vas da mi objasnite jedno, posto mi to niko ne moze objasniti - kada su Radovan Karadzic i Ratko Mladic, obicne protuve i koljaci zeljni krvi, bitange i zlocinci, vasi 'heroji' (nekom liku sam 'zaplijenio' majicu 'Radovan Karadzic - Srpski heroj'), zbog cega se ti 'heroji' sada, kao zadnji smradovi, kriju po ko zna kakvim vukojebinama? Kad su mogli napraviti onakav genocid, kad su 'mudonje' i 'heroji', zasto sada nijesu to? Ako ste tolike 'patriote' i volite Srbiju iznad svega, kako ne kapirate da ti vasi 'heroji' ne nanose stetu Hagu i ne uticu na zdravstveno stanje Karle Del Ponte, vec direktno nanose stetu vasoj majci Srbiji? Umiju oni i te kako podviti rep kad je frka, a frka im je upravo sada. Umjeli su klati i silovati, a sada, kad treba da ispastaju zbog tih grijeha umiju da se kriju, kao zadnje p...e, sto i jesu! Gospodo, vasi 'heroji' su obicne kukavice i foliranti!
    Slobodan je posebna prica... No, sada vidimo da se njegovi poltroni kaju sto su bili sa njim, iako Djukanovic izjavi ne tako davno 'Slobodan Milosevic ce za mene uvijek biti neprevazidjen politicar'. Kada je rasturao drzavu, kada je maltretirao sve koji su se usudili da pruze otpor, kada je tukao beogradsku i srpsku omladinu koja je masovno podrzala opoziciju, kada je uzrokovao sve jebene ratove u kojima su ginula i 'nasa' i 'tudja' djeca dok je njegov bilmez od sina burdikovao po Srbiji i dok ste se vi sakrili u misije rupe, tada su i Djukanovic i Bulatovic znali da stanu iza njega. Tada se gospodin gay Maros (ime ne znam, uglavnom se zna da je ***** i poltron, valjda je bio novinar drugog kanala TVCG), tadasnji predsjednik asocijacije studenata CG nije umio pobuniti i stati uz svoje kolege iz Beograda, vec je mudro govorio 'Slobodan je u pravu!'. Dok su Miloseviceve sile odvaljivale bubrege neduznim beogradskim studentima na protestima koalicije 'Zajedno', niko iz CG, izuzev Slavka Perovica i Novaka Kilibarde (jedina 2 politicara iz CG koja su se pojavila na pomenutim protestima) se nije usudio da osudi sve to... Svi su bili uz srpskog Sadama, uz Staljina i Causeskua najveceg diktatora 20. vijeka - 'Farma zivotinja, kojom vlada jedna svinja sa Dedinja, ljudske krvi zedna!' (parodija na 'Zivotinjsku farmu' (Orvel))...
    A onda nasi dzelati obrnuse plocu i preko noci postadose veliki borci za samostalnost. Od toga samostalnost niko nije vidio ni 'S' - samo mlacenje u praznu slamu... Srpski Sadam je nastavio - 1999. godine nam dodje NATO, 'agresor'... Ajte, patriote, posto ste rodoljubi, vjerovatno znate koliko je nasih ljudi izginulo tokom 'agresije'? Na hiljade! Ali i oni su heroji! Iako su ni krivi - ni duzni poginuli, iako je sve to bio proizvod politike jednog bolesnika, sada zatvorenika, za kojeg se nadam da ce crknuti kao zadnje pseto u haskoj celiji, pa je jebena Amerika (zemlja degenerika!!!!! UK PRIDE!) bila primorana da upotrijebi silu, pa su civili stradali - Slobodan je nasa dika, zar ne? Gdje ste vi bili tada? Da, bili ste na trgovima uzivajuci uz ode 'Sa nama si sigurna...' E pomogli ste, u picku materinu! Sto ne uzeste automat, pa ne podjoste na Kosovo, da ga branite?
    Kao slag na tortu je dosla izjava 'Dragi gradjani, sa zadovoljstvom vam saopstavam da smo uspeli pobediti NATO agresora i suprotstaviti se zapadu'... Haha... Sve i da je tako, vas vodja se mozda uspio suprotstaviti zapadu, ali se ipak 5. oktobra nije uspio suprotstaviti svom narodu, koji ga je za samo 3 sata uspio primorati da prizna svoj poraz! Ko je ostao uz njega? Matorci iz perioda komunjara, koje su ga 'odbranile' od Haga... Eh...

    Opet, nesto gledam, pa ne razumijem ni 'moderne Crnogorce'. Odlicno se zna koji je narod i koja vjera autohtona na ovim prostorima. Ne znam cemu sluze price o laznom bratstvu, koje nas vodi u suton? Kada u CG zivi 40% Crnogoraca, 70% Pravoslavaca, ne znam zasto bi glavnu rijec u mojoj zemlji imali - stranci!? OK je to sto Albanci zele svoja prava, neka zele, ali jednostavno - kada traze autonomiju, koja ovdje nikada u istoriji nije postojala, kada traze da se po njihovom mjerilu odredjuju znamenja Crne Gore... E, pa, gospodo, mislim da je to mnogo. Kada se vec govori o Muslimanima, uvijek treba zavisiti o kojima od njih se govori... Muslimane iz Podgorice smatram autohtonim narodom, zbog toga sto se odlicno zna ko je zivio u Podgorici onda kada mnogi od vasih predaka, koji sljegose u nas grad nijesu znali za Podgoricu, onda kada Podgorica nije znala za podjele po nacionalnim i vjerskim osnovama, onda kada su u Podgorici svi bili solidarni... Zbog toga imam pravo da tvrdim da mnogi muslimani u ovom gradu (izuzev doseljenika) imaju ista prava kao i mi - zajedno se zovemo i mi i oni - 'Staropodgoricani', nego sto imaju mnogi od vas, ciji su ocevi i djedovi doselili u nas grad zbog poslova, stanova... Oni su u ovom gradu starosjedioci, svidjelo se to vama ili ne.
    Sto se tice Muslimana koji su se 'similizovali'... Ja sam ponosan sto je moja porodica i moje pleme ostalo doslijedno svojoj vjeri, iako je prezivjelo mnoge torture (tim prije...). Kapiramo svi da su oni bili primorani da to urade, ali jednostavno, dvosmisleni ljudi, ljudi koji su 'na prodaju' nikada ne mogu biti lojalni, posto cu uvijek biti sumnjicav oko njih... A to je upravo - sjever...
    Sto se tice Albanaca... Koliko god ih 'mnogi' osporavali i mrzjeli mora se znati jedno - Albanci-Katolici (Malisori) su izuzetno kulturan i tolerantan narod, mislim najkulturniji narod u primitivnoj sredini kakva je Crna Gora, sto je govorio i jedan od srpskih 'heroja' i koljaca, Arkan. Ali, jednostavno, kada se u Ulcinju, gdje zive Albanci-Muslimani (Siptari) na kosarkaskim tekmama razapinju albanske zastave i maltretiraju igraci klubova u kojima igraju vecinom pripadnici druge vjeroispovijesti, kada u tom gradu treba da se dobro iscimam da bih kupio 'Vijesti', a na svakoj trafici se moze naci 'Koha di tore' (kako li se vec pise)... To vec nije normalno i to treba da boli svakog covjeka ciji su se preci borili za slobodu ove zemlje...
    Cigani (kako li sebe vec nazivaju - Romi, Egipcani, Madjupi, Indijci...) nijesu vrijedni ni pomena... Kada im je milije da prosjace na mostovima i trgovima, nego da idu u skole u kojima im je zagarantovano po 70 mjesta, onda je sve kristalno jasno...
    Ne kapiram ni 'moderne Crnogorce' koji iz mode govore da su im blizi Hrvati nego Srbi, a posebno ne one, kojih ima mnogo, koji su u stanju da kazu 'Srbi su mi najmrzniji narod na svijetu'... E, tek su to umobolnici, za koje ne znam da li ih goni neki antisrpski poriv ili su jednostavno dio sivila, sivila koje je preslo od komunjara, preko Srba do 'modernih Crnogoraca'...

    Eto tako braco... Zivi bili, pa sad opalite po ovom topicu i po meni kao da sam vam familiju pobio!

    Cheers!

    PS - Izvinjavam se moderatoru ako sam prekrsio koji clan zakona, a mislim da nisam (izuzev po koje psovke, koju moze automatski maci)...


    LIDERI VICU, TRAZE TVOJ GLAS,
    KUNU SE STALNO - NACI CE SPAS,
    A LAZU, KRADU, ISTI SU SVI,
    NA LANCU BI NAS SVE DRZALI!

    LAZU TE, PROBUDI SE,
    OVO JE POSLEDNJI DAN!
    NJIHOV POSLEDNJI DAN,
    JA KAZEM DA ZNAM,
    NJIHOV POSLEDNJI DAN!

    GAZE NAS, MRZE, SVUDA JE GLAD,
    MODERNI NOVCEM KUPUJU SKLAD.
    DOKLE DA CUTIS I GLEDAS SVE?
    NJIMA JE VAZNO DA POBEDE!

    LAZU TE, PROBUDI SE,
    OVO JE POSLEDNJI DAN!
    NJIHOV POSLEDNJI DAN,
    JA KAZEM DA ZNAM,
    NJIHOV POSLEDNJI DAN!

    DAN,
    KADA CU BITI JOS VECI,
    JOS JACI DA UDARAM.
    NECU SLUSATI PRICE,
    NECU SLUSATI NIKOGA.
    MI KORACAMO HRABRO,
    IZ OVOG MRAKA, IZ LUDILA.
    NE PRASTAMO NIKOM,
    OVO JE OSVETA!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva
    Posts
    1,138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Yebe mi se za politiku, pa na ovome dijelu foruma i ne postujem inace, ali moram samo rec da se sa ovim gore slazem u potpunosti. Osim ovo za Malisore, jer ne mogu se slagat sa necim o cemu prije nijesam pojma imao A za ove iz Ulcinja bih samo dodao da ih ima tolko zagrizenih da ne da dolaze sa albanskim zastavama no cak i sa turskim (!) sto je stvarno bruka (ali u isto vrijeme i dobra motivacija kad igras protiv njih ).
    ko zna - zna, a ko neće da zna neće ni da čuje

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sharp je vise od od bijele tehnike, zato ima mjesta tvome napretku.
    Ne cinis mi se mlad da ne bi shvatio ma ni star da ne bi promijenio misljenje.
    Generalno,politicari i svjestenici(bilo koje religije) jesu neposteni.Sama cinjenica da zaradjuju za zivot predstavljajuci drugog i zastupajuci interese drugog ne stvarajuci nikakvu vrijednost odvaja ih od pojma postenja.Cijela bi se studija mogla napisat o karakteru ljudi koji se opredijeljuju za ta zanimanja.Konkurenri koji se bore za prevlast i koji se mijenjaju na vlasti.
    Sumnjicavi sugradjani,kazes.Pitam , ko to nije mijenjao religiju i koji je kriterijum kad treba stati.Da li uopste shvatas "starosjedioc"?Kad to pocinju ili zavrsavaju migracije?Kolikim se stazom zasluzuje status starosjedioca?

    Evo ti domaci pa razmisli, na pragu si samo jos da malo mucnes. :idea:
    Dr.T.Gajic psihijatar u Valjevu: "Mi, kao narod, imamo kompulsivno ponavljanje patologije, a kako nas lečiti, verujte, pitanje je koje svakodnevno postavljam sebi".

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Rijec, dvije...

    da ti se odgovori posto si ovoliki post napisao, nadam se, sa namjerom da udjes u polemiku oko svojih tvrdnji
    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Pocev od komunjara, pa do poltrona srpskog vozda, koji sad trune iza resetaka, a cije godine 'pocese januarom' (govorim za crveno-crne, nekad prosrpski, a danas procrnogorski rezim) i jos se ne zavrsise, stalno nam svi obecavaju bolji zivot, svi govore da zivimo u blagostanju, a niko od njih nista ne radi. Narod cuti. Da li narod trpi? Ne! Narod se uvijek priklanja vecini i podstice ih da nas i dalje ubijaju! Komunjare? Dok smo bili pod njima (mada smo jos uvijek pod njihovim 'sinovima') bilo je zlatno u odnosu na danasnje vrijeme.
    ovdje bih te ispravio uz konstataciju da si vjerovatno mlad i da pojma nemas o vezi "bivsih komunjara" (obicno ih nacionalisti tako zovu) i sadasnjih crno-crvenih-lopovskih sprega i koalicija.oni jedni sa drugima nemaju neke cvrsce veze.

    uglavnom si se osvrnuo na ekonomsko i politicko stanje u crnoj gori koje je kao sto si zakljucio jadno i zalosno. napao si sve redom uglavnom sa argumentima i cinjenicama sa cim se i ja slazem i podrzavam. sto bih izdvojio - npr. za GZP si rekao da znaju samo kritikovati i to je sve. i to je donekle tacno. jedino to isto se odnosi i na tebe pa i na mene posto se slazem sa tobom po tom pitanju. kazes narod je zadovoljan jer izlazi na izbore i glasa koga glasa. a ja te pitam koga ce da glasa? zar na izborima ima izbora (ili ga je bilo) koga ce glasati. kao sto i sam znas izbora (pojasnjenje: izbor - kao mogucnost biranja izmedju necega) nema jer su svi isti ili su u pitanju nijanse.

    ovdje bih izdvojio GZP koju ja trenutno vidim kao nesto novo i neisprobano.

    KAKO DALJE?

    pa jedini moguci put je osnivati NOVE PARTIJE i pokusati sa njima pridobiti glasove. to je tesko jer nas narod je navikao da glasa za one svoje po svaku cijenu ali i uspjeh GZP-a pokazuje da je to moguce.znaci treba ljudima dati mogucnost izbora na izborima.

    dakle sa velikim dijelom posta vezanog za tu tematiku se slazem i podrzavam tvoje stavove.

    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Opet, nesto gledam, pa ne razumijem ni 'moderne Crnogorce'. Odlicno se zna koji je narod i koja vjera autohtona na ovim prostorima. Ne znam cemu sluze price o laznom bratstvu, koje nas vodi u suton?
    niko ovdje ne siri lazno bratstvo a pogotovu ne 'moderni crnogorci' kako nas ti nazivas. tu se radi o najobicnijim ljudskim pravima za sve gradjane crne gore.
    [size=6]radi se o ljudskim pravima koja ne ugrozavaju crnu goru kao cjelinu ni bilo kojeg pojedinca u njoj pa ni tebe[/size].

    to nas nece povesti u suton vec naprotiv to ce nas iz sutona izbaviti. sto se vjere tice neznam kojoj vjeri pripadas i u koju crkvu ides (mislim da ni ti nijesi u to siguran) ali ti moram reci ostavi to za sebe. na ovim prostorima su se sve vjere preplitale i bivale kako ti rece 'autohtone' i ako izuzmemo 50 godina pod komunistima nanijele toliko zla i krvi da me svaka prica o 'autohtonoj'vjeri ili vjeri nad vjerama podsjeca na horor.
    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Kada u CG zivi 40% Crnogoraca, 70% Pravoslavaca, ne znam zasto bi glavnu rijec u mojoj zemlji imali - stranci!?
    ko je i gdje rekao da "stranci" trebaju imati glavnu rijec? na osnovu cega si donio zakljucke da bi iznio ovakvu tvrdnju?
    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    OK je to sto Albanci zele svoja prava, neka zele, ali jednostavno - kada traze autonomiju, koja ovdje nikada u istoriji nije postojala, kada traze da se po njihovom mjerilu odredjuju znamenja Crne Gore...
    sto se tice albanaca obzirom da imaju albanski jezik za maternji tu se nebih upustao u detalje oko eventualnih rjesenja po tom pitanju. treba se ugledati na razvijene zemlje u evropi sa slicnim problemima i to rijesiti na osnovu nekih njihovih pozitivnih iskustava. oko znamenja crne gore treba odluciti vecina u crnogorskom parlamentu i to trebaju postovati svi pa i albanci.ako vecina smatra da im treba izaci u susret u redu je ako ne boze moj. sa druge strane oni imaju pravo iznijeti stav ili predlog.
    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    E, pa, gospodo, mislim da je to mnogo. Kada se vec govori o Muslimanima, uvijek treba zavisiti o kojima od njih se govori... Muslimane iz Podgorice smatram autohtonim narodom, zbog toga sto se odlicno zna ko je zivio u Podgorici onda kada mnogi od vasih predaka, koji sljegose u nas grad nijesu znali za Podgoricu, onda kada Podgorica nije znala za podjele po nacionalnim i vjerskim osnovama, onda kada su u Podgorici svi bili solidarni... Zbog toga imam pravo da tvrdim da mnogi muslimani u ovom gradu (izuzev doseljenika) imaju ista prava kao i mi - zajedno se zovemo i mi i oni - 'Staropodgoricani', nego sto imaju mnogi od vas, ciji su ocevi i djedovi doselili u nas grad zbog poslova, stanova... Oni su u ovom gradu starosjedioci, svidjelo se to vama ili ne.
    ovdje dijelis crnu goru na drzavu podgoricu i autonomne pokrajine sjever i jug. ljude vrednujes po tome ko je prvi s'brda sljega. mislim da je svaki dalji komentar suvisan.
    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Sto se tice Muslimana koji su se 'similizovali'... Ja sam ponosan sto je moja porodica i moje pleme ostalo doslijedno svojoj vjeri, iako je prezivjelo mnoge torture (tim prije...). Kapiramo svi da su oni bili primorani da to urade, ali jednostavno, dvosmisleni ljudi, ljudi koji su 'na prodaju' nikada ne mogu biti lojalni, posto cu uvijek biti sumnjicav oko njih... A to je upravo - sjever...
    ovdje si se dohvatio casti svojih pradjedova i gusala. i guslas kome treba vjerovati jer su njegovi pradjedovi bili ovo ili ono i radili ovo ili ono. halooo, znas li ti gdje zivis. u kojem okruzenju. jest da je balkan i rep evrope ali je ipak evropa i 21 vijek. da nijesi zavrsio religioznu genetiku kada se ovako razumijes u stvari. onaj kojeg ti gurnes ce gurnuti tebe. onaj kome ti ne vjerujes nece ni tebi vjerovati. da li ti je to jasno. znas li ti uopste kada je sjever crne gore pripojen crnoj gori i kako. da li ti tom sjeveru nudis ruku saradnje i zajednistva umjesto osude i nepovjerenja?
    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Sto se tice Albanaca... Koliko god ih 'mnogi' osporavali i mrzjeli mora se znati jedno - Albanci-Katolici (Malisori) su izuzetno kulturan i tolerantan narod, mislim najkulturniji narod u primitivnoj sredini kakva je Crna Gora, sto je govorio i jedan od srpskih 'heroja' i koljaca, Arkan. Ali, jednostavno, kada se u Ulcinju, gdje zive Albanci-Muslimani (Siptari) na kosarkaskim tekmama razapinju albanske zastave i maltretiraju igraci klubova u kojima igraju vecinom pripadnici druge vjeroispovijesti, kada u tom gradu treba da se dobro iscimam da bih kupio 'Vijesti', a na svakoj trafici se moze naci 'Koha di tore' (kako li se vec pise)... To vec nije normalno i to treba da boli svakog covjeka ciji su se preci borili za slobodu ove zemlje...
    kada je bila neka znacajnija fudbalska utakmica u malesiji pa da mozes uporediti sa ulcinjom. i druga stvar takvih ima na svim stranama pa neznam na osnovu cega mislis da bi albanci bili nesto posebno.
    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Cigani (kako li sebe vec nazivaju - Romi, Egipcani, Madjupi, Indijci...) nijesu vrijedni ni pomena... Kada im je milije da prosjace na mostovima i trgovima, nego da idu u skole u kojima im je zagarantovano po 70 mjesta, onda je sve kristalno jasno...
    nista tu tebi nije jasno. kada je neki ciganin bio direktor firme ili dobio neki pristojniji posao. ko je ikada iz cerge od nepismenih roditelja imao sansu zavrsiti fakultet ili biti ravnopravan clan u drustvu.

    znas li kada bi ti bilo jasno?

    bilo bi ti jasno da te je bog stvorio tako da se rodis pod cergom i u slicnim uslovima gore navedenim, da ti se bogom zakunem i svim svetim - pjevao bi drugaciju pjesmicu od ove koju ovdje pjevas.
    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Ne kapiram ni 'moderne Crnogorce' koji iz mode govore da su im blizi Hrvati nego Srbi, a posebno ne one, kojih ima mnogo, koji su u stanju da kazu 'Srbi su mi najmrzniji narod na svijetu'... E, tek su to umobolnici, za koje ne znam da li ih goni neki antisrpski poriv ili su jednostavno dio sivila, sivila koje je preslo od komunjara, preko Srba do 'modernih Crnogoraca'...
    mnogo cega ti ne kapiras moj druze ili gospodine kako ti je draze.
    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Eto tako braco... Zivi bili, pa sad opalite po ovom topicu i po meni kao da sam vam familiju pobio!

    Cheers!
    ziv i ti nama bio. a ako si kakav vjernik pusti popove nego bibliju u sake pa bolje to prostudiraj.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... po mogućtvu Kuran jer ti je to tamo mnogo bolje objašnjeno :wink:

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto je explicitno receno kako ALbanci tj. Muslimani ne prijete Crnoj Gori u nijednom segmentu.
    Postoji li neko na forumu ko zna koja su to prava koja nemaju Muslimani i ostale manjine u CG?
    A koja su nuzno potrebna?
    I da li uopste oni znaju koja su prava koja bi trebali imat?!

    Sve vise mi se cini da NE..

  7. #7
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da nisi toliko glup znao bi par fakta.
    oni Muslimani (Crnogorci-muslimanske vere) kojih ima 4% su oni sto vrte repom na svaki Vladarev zvizduk. ostali "muslimani", kao verska pripadnost, su Albanci i Bosnjaci. oni su muslimani koliko su neki Crnogorci ili Srbi pravoslavci, ili neki Hrvati katolici. tj. neki su relikiozni a neki nisu, ili su ateisti. nesto te, izgleda, jebe gramatika i pravopis. ili te jebe klero-naci vaspitanje. a vaskoliko te jebe termin "Musliman". to ti je , sinko, oboljenje tvog uma, neki atavisticki strah koji kusas predstaviti kao "politicki pravac". to sve govori da si jedan obicni anahrocni imbecil.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Amerikanac,
    sta ti znas o tim Muslimanima iz Stare Podgorice?

    Ti o kojima ti pricas, neka se deklarisu koji su tacno njihovi zahtvjevi pa da se neke stvari rasciste..Ako im je stvarno stalo do Crne Gore.

    A tih, kao tebe sto ih branis iz Amerike, mi je dosta.. Ko si ti uopste da meni nesto kazes?
    Iako su u jednu od najpredniju drzavu, nemas grama kulture i civilizacije, vrijedjas ne znas ni sam zasto.. Nego, eto da ti nesto dokazes.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    anatemisanje, osudjivanje ili proganjanje jednog segmenta populacije CG samo zbog njihovog nominalnog pripadanja jednoj relikiji, ili nacinu odevanja ili nacinu ishrane i sl. je FASIZAM.
    ako te nesto konkretno tare navedi KO, GDE, KAD, KAKO...

    ja san konkretno kod Albanaca "zabrinut" sa dva kretanja:
    Rugovina "opcija" Istorijskog dogovora sa Srbima, po kojem bi na balkanu postojala samo Velika Albanija i Velika Srbija. (malo morgen!). pripadnici te struje su vecinom nominalno (po imenu) muslimani, ustvari u najvecem broju ateisti. tradicionalno-muslimani katolicke kulture. (jos uvek ne mogu najboje da shvatim sta im to znaci).
    ne znam kolika je podrska tome pravcu kod Albanaca u CG.
    drugo je "opcija emisara sa zapada", pripadnici skupina koji zagovaraju "autonomije". obicno su pripadnici snaznih lobija u americi i obicno katolici-Albanci. kod albanske populacije u CG i kod albanskih partija u CG podrska zasad mala.

    kod Bosnjaka koji su prakticni muslimani... (postoje jos nominalni (po imenu), tradicionalno muslimani i Bosnjaci-ateisti.) je zabrinjavajuci dotok "ratnickog islama". posljednjih balkanskih ratova bio je primetan dotok "novih proroka". u pitanju su prevejani kriminalci i banditi koje su maticne zemlje proterale. deo njih je regrutovan iz izbeglickih logora od strane CIA-e i vezban "U ime Alaha" za interese amerike. kad im je ponestalo prihoda okrenuli su se protiv poslodavca. takvi tipovi su "novi proroci" koji sledbenike nalaze po pravilu medju veoma siromasnim slojevima stanovnistva sa obecanjima "da zivimo bolje". kako takvi poticu iz jednoverskih i jedno-kulturnih i nekulturnih sredina vrlo su nepogodni kao "ucitelji" u multinacionalnim, multireligijskim i multikulturnim sredinama kao sto je Balkan. zadatak je samih Bosnjaka-muslimana da neutalizuju "nove proroke" jer u suprotnom, ako drugi budu morali da ih neutralizuju bice kolateralne stete medju nevinima.

    tako ...shok... necu reci da sam ekspert za ovu za ove oblasti, ali kao amerikanac znam vise o ovoj problematici nego svi vi zajedno.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro Amerikanac ti si najpametniji Vlah u Americi

    Daj sto pricas to? Muslimani-katolici-ateisti?

    Prvo ne znam po kojoj to paraleli vuces da je vecina polu ateista.
    Drugo, pricas pricu da oni ustvari nisu slozni i da se ne slazu jedni sa drugima.
    Pa to je normalno kad ih vodi mafija, al' je isto tako cinjenica da salju iz inostranstva pare svojoj domovini. Tu su slozni.
    Takodje je cinjenica da su im sve istoriske knjige "malo" ispravljene, pa ispade Albanija najstarija drzava na Balkanu, i najveci. Inace joj pripada malo CG, Kosovo, pola Makedonije, malo Grcke.. I to na foru da su oni Iliri a mi Sloveni, a ovo je sve bilo Ilirsko nekad
    Gluposti!

    Drugo, Rugova je samo jedan operativac, on ti je kao slamka tokom tornada.. Ne vjeruju oni Milosevicu ni malo, kako bi mu vjerovali ako im je ono napravio na Kosovu prije par godina. A oni duplo jace, al' istina ljepse vratili tj. patio je narod a ovaj je u Hag.

    Albanski lobiji mnogo vise od rijeci snazni postoje veoma veoma blizu i nenormalno jako uticu ne samo na Bijelu Kucu, nego ocigledno i na UN, EU.. I ostale institucije..

    E da i sto se fasizma tice, nisu ni ti nevini Albanci doprinijeli miru, nosenje Turskih zastava, Albanskih direktno to potvrdjuje. Na svadbama, promocijama, velikim praznicima i tako dalje. E to je nesto mnogo ozbiljnije.

    Expert.. pfff...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Plannco Rufius
    anatemisanje, osudjivanje ili proganjanje jednog segmenta populacije CG samo zbog njihovog nominalnog pripadanja jednoj relikiji, ili nacinu odevanja ili nacinu ishrane i sl. je FASIZAM.
    ako te nesto konkretno tare navedi KO, GDE, KAD, KAKO...

    ja san konkretno kod Albanaca "zabrinut" sa dva kretanja:
    Rugovina "opcija" Istorijskog dogovora sa Srbima, po kojem bi na balkanu postojala samo Velika Albanija i Velika Srbija. (malo morgen!). pripadnici te struje su vecinom nominalno (po imenu) muslimani, ustvari u najvecem broju ateisti. tradicionalno-muslimani katolicke kulture. (jos uvek ne mogu najboje da shvatim sta im to znaci).
    ne znam kolika je podrska tome pravcu kod Albanaca u CG.
    drugo je "opcija emisara sa zapada", pripadnici skupina koji zagovaraju "autonomije". obicno su pripadnici snaznih lobija u americi i obicno katolici-Albanci. kod albanske populacije u CG i kod albanskih partija u CG podrska zasad mala.

    kod Bosnjaka koji su prakticni muslimani... (postoje jos nominalni (po imenu), tradicionalno muslimani i Bosnjaci-ateisti.) je zabrinjavajuci dotok "ratnickog islama". posljednjih balkanskih ratova bio je primetan dotok "novih proroka". u pitanju su prevejani kriminalci i banditi koje su maticne zemlje proterale. deo njih je regrutovan iz izbeglickih logora od strane CIA-e i vezban "U ime Alaha" za interese amerike. kad im je ponestalo prihoda okrenuli su se protiv poslodavca. takvi tipovi su "novi proroci" koji sledbenike nalaze po pravilu medju veoma siromasnim slojevima stanovnistva sa obecanjima "da zivimo bolje". kako takvi poticu iz jednoverskih i jedno-kulturnih i nekulturnih sredina vrlo su nepogodni kao "ucitelji" u multinacionalnim, multireligijskim i multikulturnim sredinama kao sto je Balkan. zadatak je samih Bosnjaka-muslimana da neutalizuju "nove proroke" jer u suprotnom, ako drugi budu morali da ih neutralizuju bice kolateralne stete medju nevinima.

    tako ...shok... necu reci da sam ekspert za ovu za ove oblasti, ali kao amerikanac znam vise o ovoj problematici nego svi vi zajedno.
    Plannco Rufius,
    legenda si.Uvek sa zadovoljstvom procitam svaki tvoj post.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko je pushtio ovoga celavca. shta mu bi? kome ti ovo jadan?
    dobrushki, kako su seke?

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: S E K E :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  14. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shok..
    "Daj sto pricas to? Muslimani-katolici-ateisti? "

    ja san pisao o Albancima i Bosnjacima, uzroku tvojih nocnih i dnevnih mora. za vasu cetnjarsku nesrecu Albanija i BiH, zbog nasih interesa na Balkanu, su prirodni deo Europe.
    ono sto tebe muci, relikijska pripadnost, je u domenu osnovnih ljudskih prava; pravo na slobodu veroispovesti, konkretno.

    a tvoj stav prema tom "problemu" je radikalan, da ne kazem fasisticki.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj stav prema tome nije uopste radikalan nego ti jednostavno neces da shvatis neke stvari.
    Religija kao religija nije problem nikome vec oni koji je nose. Da malo razjasnimo neke stvari. Islam il' bez Islama na isto mi se fata, al' te manjine u zadnje vrijeme sebi daje previse toga za pravo. Pocev od toga, da godinama pricaju o pravima, ne vidim da je ikome zabranjeno da ide u dzamiju i da se moli il' ista slicno. Znaci pravo na vjerovanje u drugog Boga i sve ostalo je dozvoljeno stavise normalno niko nikom ne brani. Ne znam sto je tu problem? Al' dolazi do problem zvanog Albanci.
    Naime, Islamska zajednica iz Podgorice je stvise sasvim OK i cine je vecinom Staropodgoricani, al' NE Albanci i Bosnjaci iz Plava, Rozaja, Ulcinja, Andrijevice.. A smatraju se takodje Muslimanima, i kako vrijeme odmice tako imaju vise uticaja na vlast i na sve ostalo. Kolika god da je Albanska zajednica (ujedno i muslimanska, jer ne pripada ovoj Podgorickoj normalnoj) nema svoje zacrtane planove, vec srlja i trazi sto vise i vise.
    Recimo da se mijenja himna, zastava i sve ostalo. Bardi i kompanija, a nedje sam prije pomenuo, kroz Ulcinj se ne nose Albanske zastave samo vec i Turske, Crnogorsku (sve velikim) nikome ne pada na pamet da dize. O tome je stvar, sto ocigledno njima Crna Gora ne znaci nista, (kao sto je normalno jer su Albanci) al' oni i dalje predstavljaju taj Islam, tj. traze prava za uzvrat ne daju nista. Niti mogucnost da se tu nesto vise napravi i da oni nesto doprinesu, drze se sebe a nas ugrozavaju.
    Ako ne vjerski onda teritotorijalno..

    Ja sam mozda fasista, a sta je sa njima?
    Jel ih treba pustit ka' Milo sto ih pusta?

    Neka se postave planovi pa da svi znamo. Pa neka nas razuvjere da je i Albancima domovina Crna Gora kako oni to vole da kazu!

  16. #16
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shoki, ja sam zbunjem, uvredjen i iznenadjen. pa ti me skroz zajeba. koji ti je ovo maternji, matere ti?
    kud naaaroooodnaaa vojjjskkaaaaa prooooooodjeeeeeeee
    sreeeetnjaaa ceeee seeee
    sreeeetnjaaa ceeee seeee
    zeeeemljaaa zvaaaat!!!!!!!!

  17. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shok ne znam ja o cemu ti trtljas. za mene je vera sasvim licni osecaj ili sud o postojanju boga. sasvim subjektivna stvar. organizovana relikija je dogvoreni, grupni osecaj o pripadanju jednoj relikiji.
    na balkanu je u svakom slucaju navise silovatelja relikije, boga i svetih knjiga. zato sto si ti zajebunio pojmove i ne pokusavam da te razumem.
    sloboda veroispovesti ne ukljucuje i ne podrazumeva zloupotrebu relikije u cilju silovanja drugih. ne shvati me pogresno jer nemam zadnje namere, ali kad vidim kako neko siluje druge svojim pozivincenim shvatanjem relikije i boga, nama osetim potrebu da mu oboje nataknem na kitu. bez zadnje namere...

    albanci, srbi i bosnjaci (kako se sad zovu) jesu autohtoni u CG. to je njihovo pravo da se nazovu kako hoce, ali oni druge domovine osim CG nemaju. jer da ih njihovi "sunarodnici" iz susednih drzava toliko vole uzeli bi ih sebi. zivotna i ekonomska nuznost je prioritet svih gradjana, a nacionalne, verske i folklorne "nuznosti" u ovom svetu i veku je samo prdnjava dokonih. u albaniji su na vlasti albanci, govore albanskim jezikom, imaju albansku himnu... u srbiji su navlasti srbi, govore srpskim jezikom, pevaju srpsku himnu... koji im Q... smeta te ne zive bolje?

    u mom shvatanju, CG bi trebala biti balkanska Shvicaria.

  18. #18
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    istina za istinu!
    albanci i bosnjaci iz CG nisu podlegli trgovini "svojih vozdova" sa srbima.
    zna se da su "albanski vozd" Rugovica i "bosnjacki vozd" Uglanin hteli da trguju sa srbima na racun CG. albanci i bosnjaci su svaki put dali svoj glas CRNOJ GORI, dok vise od pola autohtonih Crnogoraca daje svoj glas SRBIJI. oni prvi su dokazali koja im je domovina, a sad je na vama Crnogorcima red da dokazujete da vam je do Crne Gore, kao drzave, stalo.

    zato...shok, sedi mirno i popusis sve te tvoje "argumente".
    koji si ti Q...na ovom svetu da ti neko kleci i objasnjava ista?

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Plannco Rufius
    [size=6]istina za istinu!
    albanci i bosnjaci iz CG nisu podlegli trgovini "svojih vozdova" sa srbima.
    zna se da su "albanski vozd" Rugovica i "bosnjacki vozd" Uglanin hteli da trguju sa srbima na racun CG. albanci i bosnjaci su svaki put dali svoj glas CRNOJ GORI, dok vise od pola autohtonih Crnogoraca daje svoj glas SRBIJI. oni prvi su dokazali koja im je domovina, a sad je na vama Crnogorcima red da dokazujete da vam je do Crne Gore, kao drzave, stalo.[/size]
    gospodo "crnogorski" nacionalisti, fasisti, a i ostali bez sopstvene pameti,

    ovaj post bi vam trebao biti dovoljan da ne ijete ***** bar nekoliko narednih dana.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahaha... Pa ne mogu da vjerujem koliko je ljudi 'zaintrigirao' ovaj post, a jos vise ne mogu da vjerujem u zaglupljenost pojedinaca ovdje...

    1. Moderni Crnogorac = Crnogorac od 1998. (ako se sjecate)... Lojalnost? Ha ha...
    2. Za lika koji je, kako sam shvatio, iz Amerike... '********' ne postoje? Kakvi Bosnjaci? Mislim, mogu ja dijeliti svoj narod na Kuche, Pipere, Katunjane, Ljeshnjane... Kazi mi kada je ustanovljena ta 'nacija'? Sto se tice staropodgorickih i rozajsko-plavskih Muslimana... Ti tvrdis da je to isto ili...? (Zaista nijesam mogao da citam tvoj post, posto zesce smaras)
    3. Kolikim se stazom zasluzuje status 'starosjedioca'? Dovoljno dugim! Ako si ti dosao u ovaj grad juce i osjecas se gradjaninom ovog grada... OK! Ali, ljudi koji dodju u ovaj grad danas, a ovaj i bilo koji drugi grad im predstavlja 'odskocnu dasku' za neku drugu, vecu sredinu... Da li je to OK?
    4. 'Da me je Bog stvorio da se rodim pod cergom'... Hm... Pa, ja npr. znam par Roma koji su akademski gradjani, svidjelo se to nekome ili ne... Meni se to svidja i zelio bih da svako od njih dobije onoliko koliko zasluzuje, koliko hoce i koliko moze... Romi se bore za svoja prava? Pa, nek se bore, imaju pravo i ja ih tu u potpunosti podrzavam... E, sad, ako je u svakoj PG skoli... Pardon, u dvije skole na Koniku je ostavljeno 140 mjesta za mlade Rome, a kada nastavu pohadja troje njih - e, onda se shvata da nesto nije u redu... Rodjeni pod cergom? E, pa ovako, zadji u naselje ispod hidrometeoroloskog zavoda u Podgorici, vidjeces da tamo ima mnogo 'gorih' cergi od konickih, a onda opet vidis da se ti ljudi bore i da njihova djeca pohadjaju nastavu. Kapiras?
    5. Gramatika... Hm, bar tu me ne moze niko ispraviti...
    6. Uh, opet sam popio, pa dolazim na ovaj forum...
    7. U Malesiji postoji jedan klub koji igra u 3. fudbalskoj ligi... Imaju grupu od oko 300 navijaca ('Vukovi'), koji idu na sva gostovanja, grupu koja nikada nije istakla neko albansko obiljezje na tekmama. Ulcinj - eh, to svi znamo kako je i sto je. Ne slazem se da to treba biti neki 'stimulans da ih razbijemo' kako neko rece, posto mislim da je tamo rizicno uopste i igrati, jer se zna sto se dogadja u Novom Pazaru kada gostuju klubovi iz Beograda, sto se dogadjalo prosle godine u Plavu kada su tamo gostovali Buducnost, Kom i Mladost, sto se desava na svakoj tekmi KK 'Ada Bojana - Ulcinjska Rivijera'... OK je to - demokratija, ovo-ono, ali jebiga, u svemu treba imati granica, a u suprotnom - dobicemo novo Kosovo, Makedoniju, Juznu Srbiju... Mislim da ni najveci 'demokrata' i 'proreformista' ne zeli da se to dogodi sa ovom zemljom, a ti ljudi, koje mi uklapamo u svoje drustvo upravo to prizeljkuju...

    I jos nesto... Neko rece 'nas je 70% i mi smo dobili svoje'... E, pa nijesmo! Samo treba pogledati najskoriju 'inovaciju' - ombudsman... Sve je jasno. U svakoj krstenoj drzavi (mada je Crna Gora daleko od toga) ljudska prava zastupa covjek 'vecine', a njegovi pomocnici su uglavnom 'manjinci'. Ovdje je - obrnuto, a ovdje je sve obrnuto...

    Pozdrav!

    PS - Nisam procitao gomilu postova posto me je vec prvih 5-6 smorilo...
    PSS - Ko je rekao da sam 'celav'???
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Plannco Rufius
    istina za istinu!
    albanci i bosnjaci iz CG nisu podlegli trgovini "svojih vozdova" sa srbima.
    zna se da su "albanski vozd" Rugovica i "bosnjacki vozd" Uglanin hteli da trguju sa srbima na racun CG. albanci i bosnjaci su svaki put dali svoj glas CRNOJ GORI, dok vise od pola autohtonih Crnogoraca daje svoj glas SRBIJI. oni prvi su dokazali koja im je domovina, a sad je na vama Crnogorcima red da dokazujete da vam je do Crne Gore, kao drzave, stalo.

    zato...shok, sedi mirno i popusis sve te tvoje "argumente".
    koji si ti Q...na ovom svetu da ti neko kleci i objasnjava ista?
    Ja razumijem donekle te koji glasaju za Srbiju.
    Samo za te vozdove nisam siguran zasto daju svoje glasove Crnoj Gori. I zasto pisu peticije za autonomiju i "posebni" Ulcinj? I sam Waterman je priznao ako im se da nesto tako, da ce se ponovit Kosmet tj. situacija a ishod njihovog odvajanja bi bio kao onaj na Kosmet dok nije dosa' NATO.
    Albanski vozd i Bosnjacki vozd, zajedno nemaju vjekova drzave koliko crnogorski vozd, tako da ih ne uzimam za ozbiljno

    A za ovaj zadnji dio, nemam ti ja sto rec. Ti si u USA, da ti dodjem na vrata ne mogu, da te vatam po gradu opet ne mogu, a ti si polozio ispit oko vulgarnosti. Eto te podrzavaju braca, sto god da napises. Neka ti je sa srecom kad ti moze bit.


    SKINHEAD, je napisao jednu odlicnu stvar, mora da se zna ko je manjina a ko vecina, makar se to zna i u Ameriku.
    To je upravo ono sto bih ja volio da bude.

  22. #22
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shoq
    pobrka si pojmove! sad ti treba da dokazes da ti je stalo do Crne Gore, ka drzave. ako oces savez plemena, molim lepo...
    :wink:

    na onaj skini-hed post nisam pisao repliku. mali mi je posa sta misle skini-hedovi.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Eh da znas kako nas zabolje qurec za tvoje mislljenje pljanco :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :ass: :burp:

  24. #24
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    boli te, a? ujedi ti mene za... pa da ja idem kod doktora a ti kod veterinara!
    hohohohoho!!! 8) 8) 8)

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Plancco, to sam ja dokazao i to se zna.
    Koliko je tebi i ovoj druzini stalo do Crne Gore vidimo iz datog, sve o cemu brinete su manjine.

    Koji je to put Crne Gore? To ti je onaj najgori!

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •