Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 55

Thread: Deutsche Telekom vs. Slon

  1. #1
    Join Date
    May 2004
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Deutsche Telekom vs. Slon

    Prije nekih mjesec i po dobio sam e-mail, a zatim i pismo od advokatske kuce Lovells, preko koje mi
    Deutsche Telekom prijeti tuzbom ukoliko im ne predam domen t-mobilecg.com do
    06.06.06. Naravno za dz. . Ponudu sam odbio i predlozio da na sajtu postavim obavjestenje da isti nije vlasnistvo t-mobile-a kao i da nema nikakve veze sa pomenutom firmom, cisto da se posjetioci ne zbune, jer, to im kao, najvise smeta. Oni su naravski, odbili i postavili novi ultimatum. Znaci, ako im ne dam domen, idem na sud. E, sad,
    sto vi mislite da treba da radim? Imam li sansi na sudu? Razmatrao sam nekoliko strategija odbrane ali volio bih da cujem neki predlog, pogotovo od nekog ko zna ponesto o pravnom aspektu cijele price.
    Hi! I'm a signature virus! Please copy me to your signature to help me spread!

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Pokusavaju da te obrlate na brzinu. Ne daj to bez finih parica
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default ///

    imaju pravo prece kupovine , mislim da se to kod nas tako zove , zadnjih godinu dve je to stupilo na snagu u svijetu da mogu da ti uzmu domen ako ga neka firma koja se tako zeve potrazi , e sad kako je kod nas mislim da ni oni u vrhovnom sudu neznaju jer mislim da uopste nije reseno zakonom ,
    moj savjet je da ako nisi bas toliko bogat da se ganjas po sudovima uzmi neku finu paricu kako rece nsx i predaj im domen . na kraju ces im ga sigurno dati a ovako mozes imati i neke koristi

  4. #4
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    2,378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mc donalds i microsoft su platili po 100.000 eura,pa ti vidi.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Deutsche Telekom prijeti tuzbom ukoliko im ne predam domen t-mobilecg.com do 06.06.06. Naravno za dz.
    Drugari, sto vam nije jasno u ovoj recenici???

    Mozes da probas sa prijedlogom o prodaji domena, mada ako su vec, tako u startu, nastupili agresivno, moram da pomislim da imaju neki pravni osnov.

    Imam li sansi na sudu?
    Na ovo pitanje mislim da niko ne moze da ti odgovori, posto cisto sumnjam da bi to islo na CG sud. Vjerovatno postoji medjunarodni sud specijalizovan za takve stvari.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PS
    do 06.06.06.
    Je li ovo greska u kucanju ili stvarni datum? Prije, "nekih mjesec dana", bio je 09.06.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    trazi pare, odma

    p.s.sad bih moga registrovat neke domene :>>

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default /////

    za Daaron Aracus tacno je da su platili ali to je bilo pre ovoga , mozes da registrujes coca cola com ako je recimo slobodno i da bude tvoj domen sve dok oni to ne zatraze , jer je coca cola zasteno ime

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    bitno je od kad si vlasnik toga domena( 03-Jun-2005).Ovdje ne postoji druga nadleznost osim suda.

    Sustinski mislim da to sto su oni promijenili ime kompanije tebe ne obavezuje da uim predash domen.

    Pa oni su tek sad promijenili ime?! Kako su mogli da te upozore prije mjesec i po dana?

    Najveci je problem onaj dio u nazivu "t-mobile" koji bi morao da objasnish.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mirroruj ga za dz na http://www.ic-lubum.cd/sncc/ i vec imas neko opravdanje. Ako je tvoj sajt postojao od prije nego su oni promijenili ime, tek si onda u velikoj prednosti. NIPOSTO ne daj domen dzabe

    Ili, ako ti je bas milo da im nabijes to na nos- linkuj ga na njihov sajt za KONGO- http://www.t-mobile.cd
    Last edited by chatnick; 09-07-06 at 15:02.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  11. #11
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zasto si uopste otvarao taj domen.... kad nema nista na sajzu - nesto bezveze
    Samo ti trazi pare i istraj 100.000 bi ti fino doslo a ?

    POzdrav.
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nedje sam procitao da je kod nas vec registrovana firma t-mobile, sto bi mozda mogao iskorisiti u odbranu svojih prava.

    Dzabe jedino ako si lud.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa da ne sjecam se tacno ko ali neko je prije u vrijeme dolazenja madjara registrovao firmu sa tim imenom cini mi se...

    Pozdrav.
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Posto ne poznajme pravnu struku previse, a ne znam je li nasim pravom regulisan ovakav oblik spora, ako si taj sajt zauzeo prije nego su oni registrovali firmu u PG ja mislim da ti ga onda ne mogu oduzet. Jedino mogu da idu na foru da si ga namjerno registrovao da bi stekao profit pa da pokusaju da ti ga oduzmu. Ako me pamcenje dobro sluzi i velika firma poput NIKE je imala slican problem i na kraju je ipak morala da plati vlasniku tog domena da bi mogla da ga koristi :-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I Milka je imala takav problem pa je platila ..koliko me sjecanje sluzi
    zato ceraj isplati ti se i dat pare za advokata jer jbg. nije to da ces dobit 100€ pa nema veze..
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  16. #16
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    Sve je to lepo, plaćale su firme dok je to bio jedini način. Sada medjutim ne moraju da plaćaju, dovoljno je da dokažeš da je to tvoj domen (po imenu i sl.) i ti ga dobijaš.

    Da je to t-mobile.cg.yu ili .me ili sl. spor bi se vodio ovde. Kako se radi o .com domenu njima je dovoljno da ubede ICANN (ili ko je sada već zadužen za takve sporove - definitivno sada postoji organizacija koja se time bazi - od pre 2-3 godine) i to je to.. Ne mora ni da dodje do suda.

    T-Mobile je medjunarodno zaštićeno ime (robna marka - TM) tako da će oni lagano dokazati da je to njihovo ime (zato verovatno i idu tako agresivno).

    Registrujte npr. microsoft.cg.yu pa ćete videti kako lako MS može to da vam uzme bez 1 EUR (u krajnjem slučaju može da ugasi) - ne zato što imaju para, nego zato što imaju TM na to ime.

    Eto vam i slučaja Lindows (pogledajte gde gadja sada www.lindows.com) gde samo zbog sličnosti imena (sa Windows) su tipovi morali da menjaju ime kompanije, brenda itd.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by xxxxx
    Registrujte npr. microsoft.cg.yu pa ćete videti kako lako MS može to da vam uzme bez 1 EUR (u krajnjem slučaju može da ugasi) - ne zato što imaju para, nego zato što imaju TM na to ime.
    Zanimljivo je sto se desilo u Srbiji sa microsoft.co.yu sajtom - registrovao ga je bio neki lik, dosao je microsoft, a lik im je "prodao" sajt za nekoliko MS igrica (age of empires i sl.).

    A Slon nije registrovao domen t-mobile.cg.yu nego t-mobilecg.com!

    Kada bi bilo tako, onda niko ne bi mogao imati domene:

    t-mobileSUX.com
    t-mobile-sux.com
    t-mobile-moj-domen.com
    t-mobileeurope.com
    t-mobile-europe.com
    ...

    ...a tesko da ce se neko prevariti kada hoce da ide na sajt t-mobile pa otkucati t-mobilecg.com umjesto t-mobile.com ili t-mobile.cg.yu
    _____________

    Postoji jedan jako fin sajt koji se zove Centralni Registar Privrednog Suda CG.

    E sad - na njemu postoji pretraga registrovanih firmi i pretraga rezervisanih naziva firmi. Na ovoj drugoj pretrazi postoje 4 firme (http://www.crps.cg.yu/home.php?fSifr...E8ni+pretragu), od kojih su 2 veoma slicne, ali su ih rezervisali drugi subjekti:

    AGENCIJA ZA INTELEKTUALNU SVOJINU CRNE G
    ELEKTRO SHOP
    T - MOBILE CRNA GORA
    T - MOBILE MONTENEGRO


    Sada - ovaj naziv "T - MOBILE CRNA GORA" rezervisao je (copy/paste) "DRUŠTVO ZA PRUŽANJE USLUGA JAVNIH MOBILNIH TELEKOMUNIKACIJA "MONET" DRUŠTVO SA OGRANIČENOM ODGOVORNOŠĆU - PODGORICA VASILIJE";

    a naziv "T - MOBILE MONTENEGRO" rezervisao je "IVANOVIĆ MIODRAG".


    Da zaplet bude jos veci, u spisku registrovanih firmi postoji firma "T - MOBILE"!? (http://www.crps.cg.yu/home.php?akcij...et&ID=50239203)


    Ko je odje lud?




    ps
    da li se iko sjeca da je britanska kraljica IZGUBILA spor vezan za pravo na internet domen newzealand.com (jer je Novi Zeland ustavna monarhija sa britanskom kraljicom (formalno) na celu):

    "WIPO's December 20 ruling against Queen Elizabeth in an alleged cybersquatting case filed against an American firm that registered the domain name newzealand.com."

    ...

    "New Zealand is a constitutional monarchy and Queen Elizabeth is its head of state. Therefore, the case was filed by "Her Majesty the Queen, in right of her government in New Zealand, as trustee for the citizens, organisations and state of New Zealand".
    Virtual Countries Inc has placed a disclaimer on the site explaining that it is "not affiliated with any government entity associated with a name similar to the site domain name""


    http://www.jamaicaobserver.com/news/...AMAICA_COM.asp
    Last edited by mmmm; 10-07-06 at 06:54.

  18. #18
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E na ovo sam mislio.Firmu je reg. Monet i Ivanovic Miodrag kada su madjari kupili ICG-Telekom grupaciju.A zasto? Ko zna da bi se zajebavali sa njima.

    Pozdrav.
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  19. #19
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je bilo relativno skoro:
    http://www.google.com/search?q=mike+rowe+soft

    Neki lik, sa imenom Mike Rowe je registrovao sajt mikerowesoft.nešto.

    Razrješenje:
    In exchange for the domain, Microsoft has given Mike:

    • His expenses paid,
    • The cost of switching to a new site,
    • Training on certification of Microsoft products,
    • Subscription to Microsoft's developer program website,
    • An Xbox games console with games,
    • An invitation for himself and his parents to Microsoft's HQ in Washington for an annual technology fair.

    Međutim, čitav slučaj je imao odjeka, pa pretpostavljam da je Microsoft radi ugleda "morao" da ga nešto časti. Opet ime mu nije bilo Microsoft, već Mike Rowe, čak ni TradeMark.
    Last edited by edin1; 10-07-06 at 12:29.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prijatelju TI SI BOGAT COVJEK!!!!

    Posto je T-mobile internacionalna kompanija i takva nema predznak T-mobile CG, a posto je domen registrovan na tvoje ime!

    Savjeti, obavezno postavi nesto na tom sajtu! Ti ne moras da stavljas disclaimer da taj sajt nema veze sa T-mobile jer ta firma ne postoji u cg ili T-mobile CG ne postoji u cg.

    Crnas gora je malo trziste, ja bi trazio minimum 650 000 eura, euro po stanovniku .

    Ne postoji sud koji moze da ti oduzme domen. Da se sudis u engleskoj, tacno bi ti mogao reci sta da radis, ali ovako ne bas.

    Izvesce te na sud, sanse da izgubish su manje od 15%, ali postoje, medjutim, to oni sebi nece dozvoliti, jer je to mnogo negativnog publiciteta. To mi kaze advokat internacionalnog prava koji sjedi pored mene.
    Trebas da stavis ogroman disclaimer da to nije t-mobile sajt, i da si ti vlasnik sajta i moras da privucesh sto vise korisnika, jer u slucaju da izgubish spor, oni ce da ti daju lump sum na osnovu broja korisnika koje si imao na sajtu!
    Znaci u najgorem slucaju gubis domen za male pare, a u najboljem prodajes domen za neku svotu. Advokat ce ti uzeti oko 30%, te ostatak ide tebi u dzep, i nemoj se zeznut i angazovati neku nasu advokatsku kucu.

    ICANN mora da dobije dopis od suda da bi sajt ukinuo!

    Tvoje je da dokazes da to sto oni tebi uzimaju domen ce da prouzrokuje ogromnu patnju i da ce hiljade korisnika da budu ostecene!
    Zato stavljaj nesto na sajt i svako od nas koji smo ovdje da posjeti sajt makar jednom!

    I zakupi ga na jos 10 god minimum!
    Last edited by Cazas_plavooki; 10-07-06 at 18:37.
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    I svakom po, recimo - meni trebaju zadnje plocice za motor
    She is only here to annoy herself!

  22. #22
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    ako je cazas uprawu,naprawi forum,swi cemo da se regujemo i waljda cemo ti pomoc ,da opeljeshish te fuckare
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    nisi trebao registrovati domen na [email protected] ...bolje da si na neku normalnu cg,ovako izgleda neozbiljno,ako ces vec da se kacis sa njima

  24. #24
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    ime : Moj
    prezime : Spam

    hahah
    ka` da oni znaju
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Momci, imam autorsko pravo na ovu ideju, ako kome sto stetno pane na pamet
    Eee autorsko pravo sam vec uzeo...
    Imam domen microsoftcg.com haha:-D
    Sad krecemo u masovno ootvaranje domena novi biznis.


    Pozdrav.
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 149
    Last Post: 10-10-06, 10:29
  2. Zeljko Jovovic, knjizevnik: NAJSVETIJA - MONTENEGRO!
    By Vlado Dapčević in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 30-06-06, 12:46
  3. TELEKOM i MONET OTVORILI DONATORSKE LINIJE
    By Podrska in forum Internet
    Replies: 0
    Last Post: 25-01-06, 14:07
  4. Telekom grupa... Zdra'o bili!
    By Sale in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 1
    Last Post: 29-10-05, 20:49
  5. TELEKOM SLOVENIJE
    By punisher in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 37
    Last Post: 26-12-04, 00:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •