Results 1 to 23 of 23

Thread: Info - intervju za rad na brodu

  1. #1
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    niksic
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    5 Posts

    Default Info - intervju za rad na brodu

    Zanima me ima li ko iskustva za ovo posto sam dobio pozivza rad na kruzeru pa bih da se pripremim da znam sta traze sta pitaju sta zele da znaju zta ne zele da znaju
    Svaka informacija dobrodosla
    Last edited by marko_nk89; 10-12-16 at 10:47.
    paralelopipak digital machine

    Nikola 068 588 147
    Marko 068 400 525

  2. #2
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,334
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Kao sto planiras da ides i koja kompanija je u pitanju?
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  3. #3
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    niksic
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Tompson je kompanija a olaniram zbog novca ka' i svi
    paralelopipak digital machine

    Nikola 068 588 147
    Marko 068 400 525

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Koja pozicija, nisu intervju isti za sve pozicije?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by marko_nk89 View Post
    Tompson je kompanija a olaniram zbog novca ka' i svi
    Kontam da ides kao konobar ako je thompson.

    Moj burazer kad je isao, pitali su ga koje se vino pari sa kojom hranom, da nabroji 5 dresinga za salatu, da mora da proda neko vino koje bi to bilo i kako bi ga prodao.


    Na intervjuu samo opusteno i ne skidaj osmijeh, znaci smij se kao retard. Mada trenutno je kriza na trzistu rada za kruz kompanije treba im radnika, recimo samo zadnje 3 mjeseca preko 1000 radnika je napustilo rojal karibian, jer su uveli neke nove obracune plata, tako da ako si neka niza pozicija kao asistent konobara, sobar itd mozes da zaboravis da ces da prebacis 500-700$. Ukinuli su minimalne plate koje su bile 1080 - 1500 - 2000 $ zavisno od pozicije i sad recimo ako ti je brod u dry dock 15 dana, tjeraju te da sekash, popravljas, krecis i na kraju ne dobijes centa za to 15 dana. Ako je recimo pola broda prazno i radis neku manju stanicu dobices par stotina dolara za 12 daana kruz...

    Tako da neces imati problem da te prime to je sigurno. Skoro je otisao momak sto je radio kao konobar na Zhb, ne zna rijeci engleskog upao je kao asistent konobara, pojma nemam kako.
    One Ring to Rule them all...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,109
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Ja sam cuo da je na thompsona plata za asistenta od 500-700,al eto pokupi coek neko iskustvo da za sledeci put moze na jacu kompaniju ili poziciju ic. A uzgred obidje po svijeta....

  7. #7
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,334
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Ne znam za tu kompaniju, nisam cuo za njih iskreno, odradio sam skoro dva ugovora na royal caribbean, plate su otisle toliko dolje da sam jednostavno dao otkaz, sto se tice pozicije, nikome pa ni tebi ne bih preporucio restoran na brodu, to je jedna od najtezih pozicija, generalno losija je pozicija kuvara i galley-cleanera, ovo ostalo je sve bolje 5 puta, radis minimum 10 sati svakog dana, bez dana odmora za 6-7-8-9 mjeseci, zavisi od ugovora, od kompanije do kompanije, placen si vrlo malo, bukvalno ti mjesecno primanje zavisi od gostiju, a ne od kompanije, svuda je oko 1200$ plata za pomocnika konobara, e baksis je ono sto moze masu da ti podigne platu, recimo ako dobijes brod koji je u centralnoj Americi, tu su onda i dobre pare jer su ameri totalno ludi i znaju da ostave dobar tip, tako da ti ta mjesecna plata moze ici i do 3000$ ali to je ako se ubijes od posla i ako si bas, bas profesionalan u tome sto radis, neka sredina je oko 2000-2300$, ali ako dobijes Evropu, ili ne daj boze Aziju, tu nemoj racunat vise od 1500$ i to je plafon.
    E sad sto se tice Amerike tu ima vise rabote oko "deep cleaninga" to ti je ubijanje od ciscenja zbog njihove jebe*e sanitarne inspekcije iliti United States Public Health (USPH) koji su masu rigorozni itd. itd.
    Uglavnom ako si za restoran mislio batali odma i trazi da ides za Bar Servera/Waitera plata ti je ista, ali je posao pet puta laksi, naravno cekas duze da upadnes, u prosijeku nekih 6 do 8 mjeseci, ali se isplati vjeruj mi.

    Sto se tice onoga sto si i pitao, a to je intervju, bitna ti je komunikacija, a ne znanje, jer njima treba ljudi, dolazili su na brod kinezi i indonezani koji nisu znali ni da se predstave, a ne sto drugo, tako da so se intervjua za restoran tice, samo lagano, nece te odbiti, nauci tamo dva, tri jela, onda im reci da mi imao neko nase tradicionalno jelo, reci nesto o tome, onda kazes u poslednji restoran u koji si radio (ako si uospte radio, jer 80% ljudi koji su dosli na brod da rade kao konobari, nisu imali predhodnog iskustva) da si drzao recimo 6-7 stolova, sa po cetvoro ljudi, da vam je specijalitet kuce bio punjene lignje na zaru, da ste uz to nudili izvrsno crnogorsko bijelo vino itd, itd. Samo lupaj, nije ni bitno, njima je najbitnije da ti znas da komuniciras.

    Pitace te za tetovaze, i ako ih imas reci da nemas, pitace te mozes li da izdrzis tako dug period bez porodice, reces im da mozes ali da ti je stalo do porodice, ali da si samostalan itd, baljezgas samo.

    Generalno za restoran su ti sanse 99% da prodjes intervju, ali za bar je malo teze pa bi trebao i da naucis neke koktele i treba ti malo bolji engleski.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Ja sam cuo da je na thompsona plata za asistenta od 500-700,al eto pokupi coek neko iskustvo da za sledeci put moze na jacu kompaniju ili poziciju ic. A uzgred obidje po svijeta....

    A dje ako je toliko ne isplati ti se ici. Moj burazer kad se spremao ispalo nas je grdilo nesto da ode. Samo karta avionska za Tampu je bila 660 pa onda medikal 250 onda da se pokupuje stvari da se spremi, pa onda tamo kad dodjes moras da kupis uniformu (tj to ti odbijaju od plate), znaci radis skoro 2 mjeseca samo da izbijes troskove odlaska ako je toliko plata.

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Ne znam za tu kompaniju, nisam cuo za njih iskreno, odradio sam skoro dva ugovora na royal caribbean, plate su otisle toliko dolje da sam jednostavno dao otkaz,
    Moj burazer je htio isto da da otkaz kad su krenuli da obaljuju plate, ali onda dobije promotion na head waitera pa je sad podnosljivo moze se uzeti neki dinar
    Last edited by Gandalf_White; 13-12-16 at 15:56.
    One Ring to Rule them all...

  9. #9
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,334
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    A dje ako je toliko ne isplati ti se ici. Moj burazer kad se spremao ispalo nas je grdilo nesto da ode. Samo karta avionska za Tampu je bila 660 pa onda medikal 250 onda da se pokupuje stvari da se spremi, pa onda tamo kad dodjes moras da kupis uniformu (tj to ti odbijaju od plate), znaci radis skoro 2 mjeseca samo da izbijes troskove odlaska.
    Taman tako, plus sto moras ponijet sa sobom jedno 300-400 za ne daj boze, ako sto iskrsne, racunaj slobodno oko 1500 da sve zavrsis.

    Inace sto se tice "obilaska" svijeta, to sto vidis su samo dzungle, Sutmore je za vecinu luka u kojima sam ja bio, a bio sam u 9-10 - INSTITUCIJA, GRAD, DRZAVA.
    Imalo je par da kazem finih luka, ali to je sve vjestacki napravljeno i odradjeno...

    Jedino dje mozes nesto da vidis je ako dobijes brod koji je u Evropi, znaci - Barselona, Napulj, Venecia, Nica, St. Petersburg, Montekarlo itd. znaci imas sto da vidis od istorijksih spomenika do shoping centara i ostalo, a ti kad pristanes u COSTA MAYA imas da vidis samo dzunglu na sve strane, makadam i meksikance koji ti prodaju koku za 20$.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  10. #10
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    niksic
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ljudi ja idem na deck steward 8 meseci ugovor to su mi ponudili
    Sta moze tu biti da pita da makar znam da me ne iznenadi?
    Ujutru je razgovor
    Drzite palceve
    paralelopipak digital machine

    Nikola 068 588 147
    Marko 068 400 525

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by marko_nk89 View Post
    Ljudi ja idem na deck steward 8 meseci ugovor to su mi ponudili
    Sta moze tu biti da pita da makar znam da me ne iznenadi?
    Ujutru je razgovor
    Drzite palceve
    Nece te iznenaditi brate ne boj se, primice te odma jer je to bas ******* pozicija i to bijelci nece da rade, nego samo crnci, indusi i filipinci pa su presrecni kad se prijavi bijelac. Tu ti ni ne treba da znas ekstra engleski i uglavnom se seka po cijeli dan.
    One Ring to Rule them all...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,464
    Thanks Thanks Given 
    3,820
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Brat od tetke moje supruge je isao kao fotograf... E to je najbolja varijanta... Online je polagao engleski, a kakav je fotograf to je sprdnja - ja sam za njega chudo... Centa od plate nije trosio dok je bio tamo. Kad god su gosti silazili sa broda na ekskurzije isao je s njima (da im se nadje da ih fotka), a nije placao nista... Na setalistu na brodu bi slikao goste i oni bi otkupljivali uradjene fotografije... Uzivao je...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  13. #13
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    niksic
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nece te iznenaditi brate ne boj se, primice te odma jer je to bas ******* pozicija i to bijelci nece da rade, nego samo crnci, indusi i filipinci pa su presrecni kad se prijavi bijelac. Tu ti ni ne treba da znas ekstra engleski i uglavnom se seka po cijeli dan.
    Fala brt sjutra idem na razgovor pa cemo vidjeti...

    Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
    paralelopipak digital machine

    Nikola 068 588 147
    Marko 068 400 525

  14. #14
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,334
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Poslusaj mene, zavrsi neku diplomu kao da si zavrsio dif ili neki kurs za personalnog trenera i onda se tamo u toku ugovora prijavi za sport staff, to ti je posao lezi lebu da te jedem
    A dek stjuart ti je bzv, 12 sati si na noge, nemas nesto mnogo posla, i imas par pauza da jedes i fiksna je plata, a ona ne vjerujem da je preko 800$.
    Mada generalno fino je iskustvo.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  15. #15
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    niksic
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Znas kako isao bih da ispecem jezik i da naucim pravilabposto je tesko kazu jer brod je specifican a posto imam medicinsku srednu dr put bih aplicirao za to ako ovo prodje kako treba
    paralelopipak digital machine

    Nikola 068 588 147
    Marko 068 400 525

  16. #16
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,334
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Ne moras drugi ugovor, mozes i prvi, poslije 3 mjeseca odradjenih.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  17. #17
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    niksic
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    A pa super o da jos bolje
    paralelopipak digital machine

    Nikola 068 588 147
    Marko 068 400 525

  18. #18
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ej narode radni, kakva je situacija sa kruzerima i iskustvima.

    Sestra ima fiks ideju da radi na kruzu kao frizer, a nisam baš siguran da će izdržati cijeli dan da radi

  19. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ilirijan View Post
    Ej narode radni, kakva je situacija sa kruzerima i iskustvima.

    Sestra ima fiks ideju da radi na kruzu kao frizer, a nisam baš siguran da će izdržati cijeli dan da radi
    Kruzera trenutno nema, kad ce... ne zna se.

    Svi su vezani ili na sidru, do daljnjeg.

    Izuzetak su kruzeri po Kini, Japani, Koreji, Tajvanu i sl.

    Ugovor se potpisuje na znatno duzi period i ako ne zna moze li dan izdrzat' onda ce tesko izdrzat' bar 5-6 mjeseci

    Ja bi svakome rekao da proba pa da zna na cemu je, nema sto izgubit'.

    Ali ponavljam - sad je najgore vrijeme za kruzere, ikad.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #20
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ima neka agencija BG preko koje je ona aplicirala, sve to preko Londona ide i ona sad čeka šta će biti i nada se, ide joj se. Sta znam, ima 40 godina, nikad se nije od familije odvajala, valjda ce da izdrzi

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ilirijan View Post
    Ima neka agencija BG preko koje je ona aplicirala, sve to preko Londona ide i ona sad čeka šta će biti i nada se, ide joj se. Sta znam, ima 40 godina, nikad se nije od familije odvajala, valjda ce da izdrzi
    Kao sto rekoh, trenutno kruzeri funkcionisu samo po Aziji (i to dijelu Azije).

    Ostalo je sve "on hold".

    Ako se sa 40 god nije odvajala od familije, vjerujem da joj brod moze bit' pozitivno iskustvo bez obzira koliko joj se svidjelo i koliko "izdrzala". U svakom slucaju, ne ide u rat da joj nema povratka. Ako joj bas ne ide na brod i ne moze nikako - vratice se doma. To svakako ne funkcionise "ne mogu ja, ocu nocas doma" nego se daje jos koja sansa, ceka pogodna luka za iskrcaj a nerijetko i u takvim slucajevima ona sama mora da plati kartu za nazad (nekad i za onoga ko je mijenja) ali nije odlazak u nepovrat, gdje nema nazad.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #22
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Kao sto rekoh, trenutno kruzeri funkcionisu samo po Aziji (i to dijelu Azije).

    Ostalo je sve "on hold".

    Ako se sa 40 god nije odvajala od familije, vjerujem da joj brod moze bit' pozitivno iskustvo bez obzira koliko joj se svidjelo i koliko "izdrzala". U svakom slucaju, ne ide u rat da joj nema povratka. Ako joj bas ne ide na brod i ne moze nikako - vratice se doma. To svakako ne funkcionise "ne mogu ja, ocu nocas doma" nego se daje jos koja sansa, ceka pogodna luka za iskrcaj a nerijetko i u takvim slucajevima ona sama mora da plati kartu za nazad (nekad i za onoga ko je mijenja) ali nije odlazak u nepovrat, gdje nema nazad.
    E i ja sam joj to kazao, da proba pa neka se vrne doma ako joj ne ide, ne ide i aj zdravo. Inace je izdržljiva. To sa agencijom ima neki dogovor samo, ti ljudi cekaju da bi krenuli u proces, za sad sve stoji

  23. #23
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,091
    Thanks Thanks Given 
    2,216
    Thanks Thanks Received 
    2,374
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    N akruzere neka za sad zaboravi i neka traži neki posoa na kopnu. Posebno ako je friuzerka, nema problema.
    Kruzeri neće skoro, i u najbolje vrijeme se čekalo dosta na ukracaj a tek sad. Vrlo moguće da velike kompanije poput Royala iostalih neće više ni postojati.
    Sve zavisi od posla koji radi ali je jako teško, većian naših koji su bili sa njom nije izdrzala.
    Imala je ukrcaj sad prvoj juna ali je rečeno do 1 septembra sigurno neće, a i nakon toga ko zna što će biti.
    Tako da neka traži posao.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Internet na brodu ?
    By []-DJ_Sm!nkA-[] in forum Internet
    Replies: 67
    Last Post: 15-07-13, 20:01
  2. Rad na brodu
    By PrijekiLijek in forum Sve i svašta
    Replies: 24
    Last Post: 30-04-12, 15:29
  3. Pomorac sam majko na bijelome brodu...
    By ATAMAH in forum Primorski
    Replies: 48
    Last Post: 27-11-11, 17:06
  4. Dobar intervju
    By NSX in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 23-12-08, 18:06
  5. Intervju sa Baticem
    By Beranac in forum Politika generalno
    Replies: 2
    Last Post: 01-08-05, 07:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •