Page 10 of 15 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 226 to 250 of 354

Thread: Turbo DSL - Telekom Crna Gora

  1. #226
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Ma ne smeta mene, cak sto vise nije me briga, nego onako, razmisljam na glas. A prezla..najgora reklama za telekom koja je mogla bit. Kad on pocne da brani sto se branit ne moze. Ali mi se svidj sto je uporan
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  2. #227
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    prezla nema veze sa telekomom
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  3. #228
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci paket je prelos, a operateri koji kazu "Mi vam ne obecavamo ping su jos gori".

    Hvala bogu nisam potpisao ugovor, jer sam ocekivao da ce biti prelose, pa sam rekao da cu tek potpisati kad vidim da radi kako treba.

    Evo je moja prica:
    - Bavim se AD Trafficking Supportom za Google i bavim se online gaming-om (Jedini sam na Balkanu koji se KVALIFIKOVAO sam za Professionalnu ligu i jedini sam u CG koji igra na pro nivou): http://www.esportsearnings.com/playe...la-mijomanovic

    Total Prize Money Earned:
    $17,700.00 From 9 Tournaments

    - Neophodan mi je brz net, ali prvenstveno dobar ping (Da bih igrao i streamovao). Imam dobar setup kuci, koji je total oko 4,000$ sa dva pc koja su i7 6700k, dve 1080gtx itd itd, znaci kuci je sve kod mene, prva liga, monitor 144hz i 240hz, spremno sve za streamovanje
    - T-Com sam koristio net 5/0.5mb koji je, ono, dno ali je makar ping bio pristojan 40ms
    - Pitao sam i nudio da platim, da mi dovedu optiku. NE MOZE. Ok.
    - Pojavio se Telemach, uzeo sam odmah kod njih 100/5, uradili su mi custom settings i ping mi je na 30ms prema ger/netherlands (nesto sto T-Com nikada nije hteo da pokusa da mi uradi i izadje u susret)
    - Ugasio sam T-Com net, ne koristim ga uopste vec mjesec dana, mozda i vise, placam ga samo zbog telefona ali cu sada da prestanem i to da im placam i da koristim
    - Izgleda da je to neko primjetio i zvali su me sa ponudom da dobijem 20/2 , ok, SUPER. (Uzeo sam da testiram, nisam potpisao jer sam ocekivao ******)
    - Vec dva dana zovem da mi se sredi ping koji je izmedju 60-80, da bi nakon 2-3 podesavanja ping bio na 100-120.
    - Zovem da se zalim opet, kazu "Mi vam ne obecavamo dobar ping/odaziv, nema toga u ugovoru". Kakav vrh... Na paket 5/0.5mb imao sam 40ping, na paket 20/2 imam 120 i kaze "Ne obecavamo vam mi dobar ping/odaziv".


    Kazu izaci ce monteri da pogledaju, ocekujem ih sutra, ako ne dodju do sutra, idem da gasim i uzimam drugu Telemach liniju pa da mogu na miru radit i igrat, jer hvala bogu sada ima neko bolji od T-Coma i neko ko je u mogucnosti da izadje u susret i pomogne korisnicima kada zatraze custom settings i sl.


    Uglavnom, sve najgore za T-Com i predlazem da predjete na Telemach (Sa kojim sam prezadovoljan za sada), naravno bez ugovora, u slucaju da krenu pravit gluposti mozete i njih da trsite.

    Hvala T-Com.

  4. #229
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    @Bboy L, posalji mi broj telefona (fiksni i mobilni) na PM, da pokusamo pomoci.
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  5. #230
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    kako mene odusevljava sto u telekomu treba veza za sve sto bi trebalo da je standardno... zato sam ih i napustio, dosadilo mi je bilo da molim ljude za svakakve gluposti

  6. #231
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    kako mene odusevljava sto u telekomu treba veza za sve sto bi trebalo da je standardno... zato sam ih i napustio, dosadilo mi je bilo da molim ljude za svakakve gluposti
    ovakva konstatacija se ne odnosi samo na telekom u cg
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  7. #232
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Emill View Post
    @Bboy L, posalji mi broj telefona (fiksni i mobilni) na PM, da pokusamo pomoci.

    Definitivno ni tehnichari, ni support ne znaju zasto ni kako. Cak Support kaze da mi to ne obecavaju u ugovoru i da ne mogu tu nista, tehnicari kazu da je sve ok.


    A onda uradimo najobicniji test:
    Telemach - http://prnt.sc/el3rmv
    T-Com - http://prnt.sc/el3ron


    Inace, u game (CS:GO) mi je cak za Telemach ping 36-40, a T-com od 65-120. Ovaj gore screenshot ni ne pokazuje koliko je ustvari zaista los ping za T-Com.


    Kada sam imao, pre 7 dana, 5/0.5mb kod T-coma, ping mi je bio 40-45 i nije isao iznad, ni padao ispod (Osim kada bi im pukao link, onda bih imao 200+ ms), a sada mi je evo 2x/3x gore.


    Nadam se da ce moci srediti u naredna dva dana, inace uzimam jos jednu Telemach liniju jer bukvalno gubim vrijeme i novac cekajuci da mi ovo srede. Neophodne su mi dvije linije, a trenutno imam samo jednu internet liniju koja radi.


    Pozdrav.

  8. #233
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo na kraju dobih informaciju, da je ovo sve rijeseno tako sto je monter prijavio da je sve dobro, iako sam ja njemu rekao da nije i da imam problem sa odazivom. I zovem podrsku, oni kazu da je njima receno da je sve ok.

  9. #234
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo posto nas ima gejmera jos odje, amaterskih tho..

    Nedelju dana vec imamo problem u PG od nedje 10 pa do 1-1:30 kada nam prijavljuje ping 130-150 i sad nas 4 smo na T-com, drugu sto je na telemah sve ok. Prije toga i poslije 30-40 ping. Dok recimo na speedtest javlja ping 3-15

    Jel se to nesto radi u PG povlace milioni terabajta ili sta je ?

    #SamoJako
    One Ring to Rule them all...

  10. #235
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Gandalf evo i ja sam na telemach jedna linija, druga T-Com i jos nisam imao visok ping na Telemach nijednom, a ovaj ping na T-Com niti pada, niti mogu rijesiti, niti znaju sta je.

    Sve su prilike da cu morat jos jednu Telemach liniju u ponedeljak uzet, a i telefon, najmrznije mi je sto moram otic do T-Com poslovnice da im tamo kazem da ugase sve njihovo.

  11. #236
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja sam u drugom objektu problem pinga rijesio tako sto nisam na wifi konektovan nego direkt kabal iz modema u mreznu.


    Medjutim sad u pg na Lol ode ping na 130+ i postane neigrivo i to nije meni nego nas 4 na razlciite 4 lokacije u PG...


    Tebe razumijem jer se bavis tim, mogu misliti kako je frustrirajuce. Pusti neki link streama na pvt ako imas kanal na twitch da te isptatimo

    #SamoJako
    One Ring to Rule them all...

  12. #237
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poslali su mi iz Razera njihov capture card kao Sponsorship, tako da cekam da to stigne, pa kad stigne rokam stream sa dva PCa, svaki individualnu konekciju (da ne bih imao nikakav lag), pa ce tada da bude svugde objavljeno, od strane ESEA, Faceit, HLTV i Razer-a.

    Jos uvek in progress: https://instagram.fbeg1-1.fna.fbcdn.net/t51.2885-15/e35/17332866_1646685002305099_3076915004646096896_n.jp g

    Desno 240hz, lijevo 144hz

  13. #238
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Lobanja old school gamer, svaka čast, samo guraj
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  14. #239
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Evo posto nas ima gejmera jos odje, amaterskih tho..

    Nedelju dana vec imamo problem u PG od nedje 10 pa do 1-1:30 kada nam prijavljuje ping 130-150 i sad nas 4 smo na T-com, drugu sto je na telemah sve ok. Prije toga i poslije 30-40 ping. Dok recimo na speedtest javlja ping 3-15

    Jel se to nesto radi u PG povlace milioni terabajta ili sta je ?

    #SamoJako
    salji broj fiksni i mobilni na PM, pa da vidimo sto se moze uraditi...
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  15. #240
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    još jedan (cs) amater.

    problem sa pingom sam mučio zadnjih godinu dana, t-com adsl flat5.
    počelo je kao kod gandalfa uveče posle 21h ping od 150 do 300, tokom dana nasumično skače ali stvarno pouzdano i snažno.

    posle par mjeseci mi je ping bio čak 800 (t-com speedtest) kad neko od ukućana koristi wifi, zvao 1500 100x kažu takav je ruter to je normalno, radili neki restart, aktivirali mi gejmer profil, ništa..

    predjoh ima nedelju dana na tcom optiku, jesu g*ovna ali za sad mi radi savršeno.
    esea serveri svi oko 30, fragshack dm ranije 55 sad ispod 30 zna da bude, speedtest na telefon ping nikad preko 4, na komp 1 - 2..

    extra duo 24e, 40/4 protok, jesu g*ovna ali ovo im nije loše (u pg).


    srećno sa tim streamom

  16. #241
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Emill View Post
    salji broj fiksni i mobilni na PM, pa da vidimo sto se moze uraditi...
    Hvala Emile, nije moj stan u Pg tako me ne zanima da ja baratam oko ovoga.

    #SamoJako
    One Ring to Rule them all...

  17. #242
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zappaf View Post
    još jedan (cs) amater.

    problem sa pingom sam mučio zadnjih godinu dana, t-com adsl flat5.
    počelo je kao kod gandalfa uveče posle 21h ping od 150 do 300, tokom dana nasumično skače ali stvarno pouzdano i snažno.

    posle par mjeseci mi je ping bio čak 800 (t-com speedtest) kad neko od ukućana koristi wifi, zvao 1500 100x kažu takav je ruter to je normalno, radili neki restart, aktivirali mi gejmer profil, ništa..

    predjoh ima nedelju dana na tcom optiku, jesu g*ovna ali za sad mi radi savršeno.
    esea serveri svi oko 30, fragshack dm ranije 55 sad ispod 30 zna da bude, speedtest na telefon ping nikad preko 4, na komp 1 - 2..

    extra duo 24e, 40/4 protok, jesu g*ovna ali ovo im nije loše (u pg).


    srećno sa tim streamom
    U centar sam Igala/ Herceg Novi. Znaci primorski grad, na samoj obali, 50m od mora, veliku smo kucu napravili 3 sprata, uzeli bi minimum 4 optike, imamo u ulici sigurno jos 50 ljudi koji su zainteresovani. Zvao sam, nudio da cak i platim da mi se to dovede. Ne moze.


    Tako da jedino ovaj 100/5mb od Telemacha koji sam vec uzeo i ako uspiju ovaj TurboDSL da mi srede ping, ako ne, onda dupli Telemach i guraj.

  18. #243
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mjesec dana od narudzbine ("7 dana proces traje") i jos se nisu nakanili da se pojave i provjere mogucnosti ugradnje i sta sve vec tu ide. Do sad sam imao samo najbolja iskustva sa njima sto jes, jes. Kad sam god zvao zbog raznih problema dolazili su isti dan ili prva stvar sjutra ujutru ali ovo vec stvarno nema smisla, jako neprofesinalno. Ovako se gube dugogodisnji korisnici.

  19. #244
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default





    VDSL superbrzi. Vec 20 dana ne moze da se rijesi problem pinga i brzine.
    Zvao sam 100 puta, svaki put ista prica. Mi ne mozemo to da rijesimo, proslijedicemo programerima pa ce oni to rijesiti. I tako 20 dana. Bijelo polje je u pitanju, centar grada.
    Tako da svi oni koji se bave bilo kojom vrstom gaminga neka zaobidju ova super brzi internet.

    Sent from my SM-G928F using Cafe Del Montenegro mobile app

  20. #245
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    A ja se taman ponadah da cu uzet veci paket. A okle druze, samo neka mi istekne ugovor i cao. Za sad cu da trpim ove 5Mb/s i to je to.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  21. #246
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imao sam prije ovog adsl 7 sa aktivnim gaming profilom, radio je jedno 20 puta bolje od ovog.
    Ping mi je na adsl bio 35-50
    Ping na vdsl od 70 do 140.

    Zasto najaviti nesto kao turbo brzi internet kad je u stvari raspad od interneta. Samo da se namami narod kako nebi uzeli telemach ili mtel.
    Sto se mene tice, rekao sam ako mi do sjutra ne rijese problem neka dodju i pokupe svu opremu, prelazim na mtel.

    Da dodam, dolazio cak i neki serviser, provjeravao tablu, kablove, liniju i utvrdio da je sve dobro i da je problem do tcoma.

    Evo i SS od mtela na njihov najobicniji paket, cak preko telefona, ping neuporedivo bolji i to pingujem telekom Srbija.



    Sent from my SM-G928F using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by LeeiF; 19-03-17 at 11:54.

  22. #247
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Leif ista stvar, sutra je ponedeljak, ako mi ne rijese problem, uzimam odma Telemach 100/5mb jos jednu liniju i gasim telefon i internet od T-Coma.

    T-com dobio konkurenciju i poceo jos gore usluge sada da daje.

  23. #248
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo sam sad zvao T-Com support 1500, i ovo je prica:
    "Kolege su stavile da je sve u redu, i da problem pravi neki od nakacenih uredjaja kod vas kuci"

    Ja reko:
    "OK, to ima smisla, posto mi je Telemach nakacen i imam ping 20-30, a kad prebacim na T-Com ping mi je 80-120. Takodje na ADSL sam imao ping do 40, a sad kad ste mi prebacili, isti dan imam 80-120. Jos uvek je problem nakacen uredjaj, jel?"

    Kaze ona:
    "Da, probajte sistemom eliminacije"

    Ja:
    "Hocu, sutra cu do poslovnice da vas eliminisem, jer je ovo kastig. Cao"

    T-Com super vam je usluga.

    Pozdrav.

  24. #249
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Telekom je jedino, izgleda, dobra ako ces da kupujes stvari na rate
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  25. #250
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Loba brate, jbg, nemamo srece izgleda, posebno ti kojem znam da to bas treba
    Mada ja sam sada zvao 1500 i javio mi se Emil
    Dogovorili smo se jos malo da se saceka dok se ti novi profili za bolji ping podese. Iskreno mi je zao da prelazim na telemach ili mkabl plus svo to cimanje dok se uvede itd. Odlucio sam da sacekam jos koji dan, pa cemo vidjeti sta dalje.

Page 10 of 15 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Orion telekom Crna Gora
    By Adriatic in forum Internet
    Replies: 146
    Last Post: 19-01-24, 13:44
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  4. Crna Gora!
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 86
    Last Post: 27-03-05, 23:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •