Results 1 to 2 of 2

Thread: Previse prehlada, gripova i infekcija?

  1. #1
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default Previse prehlada, gripova i infekcija?

    Ne znam kakva je kod ostalih situacija ali koliko vidim iz sopstvenog iskustva kao roditelja i iskustva roditelja koje poznajem ovo od septembra maltene svakodnevno su u opticaju neke prehlade, gripovi, infekcije i sl. kod djece. A nerijetko i na nas starije se reflektuje. Cirkulacija stalno od manjeg ka vecem i obratno.
    Koliko se sjecam kad sam bio manji ovoga nije bilo ovoliko brate. Da li je to sad mozda iz razloga sto djeca masovnije idu u vrtice... ne znam.
    Ali postaje nesnosno jer ne moze se sastavit 10 dan bez bolesti. Te kasalj, te sline, te sekret.
    Kupovina pomagala za nos i grlo, sprejevi razni, sirupi i ostalo bas i nisu mala stavka kad se stavi na papir i ako uzmemo da se uzimaju od mjeseca do mjeseca...
    Ogroman je problem bebicama recimo vaditi pumpicama sline iz nosa posebno ako ne prolazi duzi vremenski period, a doktori izbjegavaju davati terapiju ako nema temperaturu i jace simptome.
    Bas crnjak.

    Ne znam cini li ista taj ''Insitut za javno zdravlje'' kod nas zaista.

  2. #2
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Može bit malo i do vremena, više je kišnih dana, velika vlaga, odnosno veća oscilacija temperatura.
    Nadležni nemaju odgovor za takve stvari, nema ni para, a tome dodaj već naviku da se sa sebe skine svaka odgovornost pa šta god da se dešava. Hajde što ništa ne preduzimaju, nego što, to pogotovo važi za vrtiće, neće da obavijeste roditelje ako se pojavio neki slučaj streptokoke šarlaha, ili varičele. Bilo kakva epidemija važi pravilo da su stvari samo dobro ušuškane.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Da li nas je previse?
    By Kliker17 in forum Religija i filozofija
    Replies: 33
    Last Post: 16-06-15, 10:47
  2. Replies: 0
    Last Post: 18-12-12, 06:17
  3. Lap-top se previse grije
    By kuvar in forum Software
    Replies: 7
    Last Post: 06-08-09, 20:41
  4. naslov bi bio previse vulgaran......
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 46
    Last Post: 30-03-07, 14:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •