Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 74

Thread: Konfa do 800e

  1. #26
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaStama View Post
    i5-6500 - 191$
    Corsair Vengeance 2400 DDR4 8GB -57$
    ASUS H110M-A LGA 1151 - 46$
    EVGA Bronze 600W 80+ PSU - 40$
    SAMSUNG 850 Evo 500GB - 130$
    Gigabyte GTX 1060 6GB OC - 240$
    Corsair Carbide MicroATX case - 53$

    Total ~ 757$=714€

    Ovo je odlična mašina , masu isplatljivije i bolje nego što ćeš ovdje nać . Cijene sa Amazona , Ima negdje i jeftinije sigurno , prvo što mi je iskočilo sam pisao.



    Sent from my E2303 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Jel ti ovo ozbiljno?

    Kako imas hrabrosti da preporuchujes ovakve besmislice, nije mi jasno?

    Edit,
    Uostalom o chemu pricham ja, uh, blago mi u pamet.
    Last edited by NexusVI; 25-11-16 at 13:17.
    ><

  2. #27
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    carina ce me ubit, zato je bolje ovako..

  3. #28
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    E-bay je skuplji. I mene zanima kako poručiti sa amazona. Probao sam preko shipito da poručim sa amazona ali kada sam ubacio cijenu u shipito price calculator nije mi se dopao rezultat. Još kad ovi naši udare carinu i PDV na sve što je preko 150 eura...

  4. #29
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Za shipito sve zavisi od tezine. Kada sam gledao za ram, imao sam opciju od 5$ pa nadalje, ali to je airmail economy i ko zna kad bi stigao. Za 20$ sam imao vec neku normalnu dostavu. Dok za napajanje, koje je mnogo teze, najmanja dostava mi je 50usd, sto mi se vec dibidus ne isplati.
    Ugl, najbolje je uzeti kod madjara u srb, sve ostalo je skuplje..

  5. #30
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    Za shipito sve zavisi od tezine. Kada sam gledao za ram, imao sam opciju od 5$ pa nadalje, ali to je airmail economy i ko zna kad bi stigao. Za 20$ sam imao vec neku normalnu dostavu. Dok za napajanje, koje je mnogo teze, najmanja dostava mi je 50usd, sto mi se vec dibidus ne isplati.
    Ugl, najbolje je uzeti kod madjara u srb, sve ostalo je skuplje..
    To se tako ne radi, to je besmisleno... (long range naruchivanje u tvom sluchaju).
    Sto ces da radis ako ti dodje neispravna (ili jos gore, slomljena/ostecena prilikom transporta) komponenta ili se pokvari posle mjesec-dva?! Oces li da je shaljes nazad i kutaras se s reklamacijom iz pm? (Dok ti ostatak konfiguracije lezi..).

    Takodje, chak i pod uslovom da sve bude tip-top, sve stigne zdravo i chitavo i radi kao san, -posle carine & postarine, razlika u cijeni je ogromnoj mjeri obesmishljena. A garanciju zapravo nemas..tj. toliko je tesko ostvariva da moz rachunat da je nemas.

    Te kad se sve sabere i oduzme, ogroman rizik, za minornu ustedu i nemanje garancije.
    Kao sto rekoh, to se tako ne radi, besmisleno je.
    ><

  6. #31
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Fanste, imaš ponudu na pm za gaming konfiguraciju u navedenom budžetu.
    [email protected]
    067/518-983
    IT Market: pitajte, zovite, p.m.-ujte, e-mail-ujte

  7. #32
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    sasa.mne razmislicu o ponudi.
    Dali mi treba bolja grafika za monitor od 21x9 u poredjenju sa 16x9?

  8. #33
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    Samo mi reci kako dap orucim sa amazona a da ne placam skupo posiljku?
    Odmah porucujem..
    Ja sam narucivao prije koju godinu bio ali preko neke rodbine u Ameriku pa su mi oni poslali ovamo to kad je stiglo , razdvojili su mi komponente pa se postarina samo na graficku placala , pa me je masu jeftinije izaslo nego da sam ovdje uzimao , nikakvih gresaka sa komponentama imao nisam.
    Trebalo bi valjda da ima neki nacin da se naruci sa Amazona , Nisam od tad narucivao pa nisam upućen.
    Moj glavni savjet ti je da ne zuris nidje , ako ti se ne svidja to sto nadjes , sacekaj malo , nesto ce ti iskocit brzo za to sto si naumio.

    Sent from my E2303 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by NikolaStama; 25-11-16 at 20:15.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Kažeš: nisi upućen. U tome i jeste kvaka. Preporučuješ nabavku sa amazona ali ne znaš koji sve problemi postoje kada se iz Crne Gore naručuje preko amazona jer kao što i sam kažeš - nisi upućen. I da, nemamo svi rodbinu u Americi.

    Da nema problema kojih ima kada je u pitanju naručivanje sa amazona (ili newegg-a) ja bih vjerovatno poručivao komponente poput procesora, napjanja, memorije i SSD-a. A neke za koje mi je bitna garancija bih vjerovatno ovdje nabavio... ili poručio iz inostranstva ukoliko je internacionalna garancija ovdje ostvariva.
    Last edited by Kaz; 25-11-16 at 22:19.

  10. #35
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Kažeš: nisi upućen. U tome i jeste kvaka. Preporučuješ nabavku sa amazona ali ne znaš koji sve problemi postoje kada se iz Crne Gore naručuje preko amazona jer kao što i sam kažeš - nisi upućen. I da, nemamo svi rodbinu u Americi.

    Da nema problema kojih ima kada je u pitanju naručivanje sa amazona (ili newegg-a) ja bih vjerovatno poručivao komponente poput procesora, napjanja, memorije i SSD-a. A neke za koje mi je bitna garancija bih vjerovatno ovdje nabavio... ili poručio iz inostranstva ukoliko je internacionalna garancija ovdje ostvariva.
    Izbacuju ljudi redovno nešto kupljeno sa amazona , I znam par ljudi koji sa amazona kupuju stvari ne vezane za racunare, ocigledno ima nacin da se naruce stvari ispod 150€ , jer sa onim PDV-om ugl. slicna cijena dodje pa se ne isplati.Tako da se vecina jeftinijih komponenata moze naruciti i pritom ustediti za graficku i procesor sa garancijom u CG.

    Sent from my E2303 using Cafe Del Montenegro mobile app

  11. #36
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    sasa.mne razmislicu o ponudi.
    Dali mi treba bolja grafika za monitor od 21x9 u poredjenju sa 16x9?
    Naravno, jer 21:9 ima oko 25% vise piksela od 16:9, neko ih mora gurat. Za tu rezoluciju ti treba minimum 1060GTX ili R480, da bi komotno igrao.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  12. #37
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    hvala..
    Sad 21x9 nisu mnogo skuplji, ali kad treba jaca grafa nzm dal se isplati taj uzitak..

  13. #38
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ja se stvarno ne razumijem ali nikako mi ne ide u glavu da se za 800e ne moze uzeti zvijer. Ipak su to jake pare ljudi. Naravno ssd je dovoljan samo za instalaciju i pokretanje sistema, ovo ostalo na hdd. I nema potrebe za novim monitorom, za 100e se odlican polovan moze uzeti. To bih makar ja uradio da trgujem.... Eto Sasa ti je dao ponudu, vidi jos Milosa sa foruma 067379121 (pc4you), njih dvojica imaju dobre cijene.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaStama View Post
    Izbacuju ljudi redovno nešto kupljeno sa amazona , I znam par ljudi koji sa amazona kupuju stvari ne vezane za racunare, ocigledno ima nacin da se naruce stvari ispod 150€ , jer sa onim PDV-om ugl. slicna cijena dodje pa se ne isplati.Tako da se vecina jeftinijih komponenata moze naruciti i pritom ustediti za graficku i procesor sa garancijom u CG.

    Sent from my E2303 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Ček ne znaš konkretno kako naručiti preko amazona (za CG) ali si iz nekog razloga uvjeren da je stvari do 150e jeftinije nabaviti preko amazona te ljudima preporucujes da kupuju preko tog sajta!? Pa prilicno neodgovorno. Evo ti konkretnog primjera kako ljudi sa foruma narucuju preko amazona:

    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...ipito-tutorial


    Dakle isplativo je narucivati samo skupe stvari preko amazona.

    E sad zašto se nabavka tog napajanja od 40$ koje si preporucuio ne isplati. Zato što na tih 40$ bi dodao još 60$ dolara za shipito usluge. U to se sam možeš uvjeriti ako uneseš odgovarajuće podatke na https://calculator.shipito.com/en/#/result
    Troškovi transporta su skuplji od samog napajanja koje si preporučio. Rado bih ja nabavio to napajanje koje si mi preporučio al ne isplati se.

    Ovaj shipito je ok ako porucujes neki skupi laptop od 1000$ kog nema ovdje (dodas na to 60$ transporta + PDV i carinu) ali napajanje, memoriju, kućište je isplativije uzeti ovdje nažalost.
    Last edited by Kaz; 26-11-16 at 09:30.

  15. #40
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,864
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Ček ne znaš konkretno kako naručiti preko amazona (za CG) ali si iz nekog razloga uvjeren da je stvari do 150e jeftinije nabaviti preko amazona te ljudima preporucujes da kupuju preko tog sajta!? Pa prilicno neodgovorno. Evo ti konkretnog primjera kako ljudi sa foruma narucuju preko amazona:

    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...ipito-tutorial


    Dakle isplativo je narucivati samo skupe stvari preko amazona.

    E sad zašto se nabavka tog napajanja od 40$ koje si preporucuio ne isplati. Zato što na tih 40$ bi dodao još 60$ dolara za shipito usluge. U to se sam možeš uvjeriti ako uneseš odgovarajuće podatke na https://calculator.shipito.com/en/#/result
    Troškovi transporta su skuplji od samog napajanja koje si preporučio. Rado bih ja nabavio to napajanje koje si mi preporučio al ne isplati se.

    Ovaj shipito je ok ako porucujes neki skupi laptop od 1000$ kog nema ovdje (dodas na to 60$ transporta + PDV i carinu) ali napajanje, memoriju, kućište je isplativije uzeti ovdje nažalost.
    Sve ti je ok, osim ovo poslednje - ovdje nazalost...

    Sent from mTalk
    Love, peace and respect.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ok dje uzet a da je povoljno? U Srbiji ima kupujemprodajem i ljudi nekako nabavljaju preko madjara? Dje drugo da nabavim sa garancijom novu graficku karticu?

  17. #42
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    hvala..
    Sad 21x9 nisu mnogo skuplji, ali kad treba jaca grafa nzm dal se isplati taj uzitak..
    Da sam na tvom mjestu, ja bih ga ipak uzeo, i igrao neko vrijeme na manjim detaljima, a kasnije mozes da kupis jacu graficku. Kvalitetan monitor moze da traje 2~3 konfiguracije
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  18. #43
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Uzmi ti te pare sto imas, danas lijepo uplatis sve na kvotu 6 i onda kupis http://www.pcadvisor.co.uk/review/la...r-21x-3645959/. Eto tako

  19. #44
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    I da onda, kad dobije, za igranje kupi laptop, velish li? (rolleyes-facepalm)


    Ne postoji "gaming laptop"! To je marketing prdnjava, mamipara, glupost, prevara. Zaboravite to, to ne moze (iole da valja). Ne zato sto ja tako kazem, vec po termodinamici ne moze.

    Chemu onakva hladjenja na full tower gaming rigovima velichine V12 motora, kad to moze (veli marketing) sve da se spakuje i ohladi valjano u prostoru velichine omanje kutije keksa!

    Zapalice se svaki (vijek ce mu bit smijesno kratak) kad se zaaveta satima-danima, kako to vec obichno biva kad se cheljade nalozi na kakvu simpa/hardware-ski zahtjevnu igru.
    Kakav crni laptop za igranje..

    (+ igranje (da valja) na 17"-20" monitoru u danasnje vrijeme.. ugh)
    ><

  20. #45
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    A ako se klokije grafika, koliki procenat se poboljsavaju perfomanse?

  21. #46
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    A ako se klokije grafika, koliki procenat se poboljsavaju perfomanse?
    Samo tvoje pitanje govori da ne treba tim da se bavis, to zna da bude khm ideja, posebno ako nijesi verziran. A i finansijski je upitno.

    Zavisno od GPU-a, dobijes nesto frame-ova, prosjechno 5-10% (civilni OC, bez dodatnih hladnjenja), sto je meh (malo) za moj ukus, obzirom na sve. Naravno, gubish garanciju. A i rachunaj da vecina gpu-a dolazi fabrichiki klocknuta, vec imas 5-10%+ u odnosu na stock varijantu, tako da dalji OC nije preporuchljiv/moguc. Kod onih gdje jeste, treba ti bolje, non-stock, hladjenje.
    Kao sto vidis, -presipanje iz supljeg u prazno, veca dara no mjera.

    Za smislen OC (poboljsanje performansi vrijedno OC kutare/rizika), podrazumijevajuci gpu kod kog je uopste moguce tako nesto, treba dodatno/bolje hladjenje, chitaj -vodeno, a ono, da valja, kosta lijepo. A te si pare, je li, mogao potrosit na bolju grafiku, tako da..

    I5+1060 kao cornerstone (kad vec oces da das toliko para za rachunar, da si rekao manje para, onda moze i I3-amd grafika..), ostalo koliko se ima..pa posle dodaj/unapredjuj po mogucnosti i ne treba ti nikakva OC kutara..
    ><

  22. #47
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    MSI GTX 1060 6GT OC -
    Kakav je ovaj 1060?


  23. #48
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    laptop i gejming FACEPALM

    moze da bude laptop od 5000$, koji ce svaku igru da obrce na full u preko 100 fps-a, ja cu prije izabrat konfu od 600-700 eura i igrat kao covjek na 24 inca monitoru i tastaturu koju mogu da privucem, odgurnem, po potrebi lupim i slomim bez da sje*em citavu konfiguraciju, e sad ima i onih koji kupe "gejming laptop" pa onda njega stave sa strane, pa prikace monitor, tastaturu i mis, i onda to vise nije laptop.
    Jos kad pocnu kuleri da vrte na 100% kukala ti majka.

    Inace Stefane batali overklokovanje i ne razmisljaj o tome, uzmi ono sto smo ti svi predlozili i5 i tu graficku 1060 (bilo koji model - asus, msi...) neces pogrijesit, poslije dodaj kad budes imao para jos memorije i ssd i eto.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  24. #49
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    kakvo napajanje ce mi trebati?
    Jeli moguce da ce mi biti dovoljno 500w?
    Ja sam mislio da mi minimum 700w.

  25. #50
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    kakvo napajanje ce mi trebati?
    Jeli moguce da ce mi biti dovoljno 500w?
    Ja sam mislio da mi minimum 700w.
    Sa 1060 mozes da prodjes sa kvalitetnim 500W 80+ napajanjem.

    Sent from my E2303 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by NikolaStama; 26-11-16 at 20:21.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Konfa za net i jos ponesto...
    By memyselfandi in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 3
    Last Post: 11-11-13, 07:44
  2. K:Auto do 700-800e
    By Hellboy-84 in forum Vozila i oprema
    Replies: 14
    Last Post: 09-01-12, 18:40
  3. K:Auto do 800e
    By John Cena in forum Ostali oglasi
    Replies: 17
    Last Post: 03-11-10, 22:07
  4. Konfa do 800e
    By THE_BOSS in forum Hardware
    Replies: 15
    Last Post: 29-02-08, 17:56
  5. Konfa
    By Jedi knight in forum Hardware
    Replies: 36
    Last Post: 05-01-05, 06:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •