Results 1 to 21 of 21

Thread: T-Com WebMax email shenanigans

  1. #1
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Angry T-Com WebMax email shenanigans

    Ne znam da li je iko odskora imao problema sa ovim, ali sam siguran da nisam jedini.
    Naime, neki klijent pozove sa žalbom da im email (telekonjov) ne radi. Vidim, nije ništa do računara/email klijenta, web login ne radi, te ih nazovemo da pitamo šta je problem. Po njihovom, neki virus na klijentovom računaru masovno šalje viruse sa tog accounta. Naravno, sve provjerim i naravno zaključim da pričaju gluposti. Ne postoji nikakav virus, niti bilo šta što masovno šalje mailove sa navedenog naloga.

    E sad, primijetio sam jednu stvar - svaki nalog koji su izbrisali je ~10tak godina star; nezavistno da li pripada firmi ili pojedincu; i najčešće više nije vezan ni za jedan ISP/internet ugovor (ADSL, optika ili sl.). Ovaj problem je počeo da se događa prije jedno 2-3 godine, ali je u poslednje vrijeme postao sve češći. Ima li neko više informacija o ovome?

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Naravno da postoji malware koji koristi taj nacin sirenja, pogotovo ako ti klijent koristi outlook

  3. #3
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    je li realno da neko koristi webmax? ja bih se prvo to zapitao

  4. #4
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Prilično je lako detektovati takve malware (uz pomoć Hijack This, Malwarebytes ili bilo kog drugog kompetentnog skenera, provjerom HKLM\Software\Microsoft\Office\Outlook\Addins linija ili uz pomoć Sysinternals Autoruns; provjerom integriteta Office instalacije i ostalih sistemskih DLLova; itd.), i nijedan od računara za na koje klijenti tvrde da se nalazi email client nije imao viruse. E sad, manji broj koristi Outlook/Outlook express, neki koriste IncrediMail (kojeg ne podnosim, ali navike nije lako promijeniti) a najveći dio koristi Thunderbird, tako da sumnjam da je virus koji uspješno inficira sve navedene klijente. Klijenti koji me kontaktiraju ovih dana sa navedenim problemom koriste eM client na Win, i na većinu računara imaju Linux sa Thunderbirdom. Sve više imam osjećaj da je ovo neko telekonjovo generičko objašnjenje za brisanje starih email naloga...

  5. #5
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    je li realno da neko koristi webmax? ja bih se prvo to zapitao
    A jbg moraš razumjeti da prije 10+ godina (od kada većina njih vuče mail naloge) gmail nije bio toliko ispred konkurencije, niti je iko znao koliko traljavo radi Tcom webmail. Posle onih ispada sa teslacryptom i njihove nesposobnosti da to zaustave na vrijeme, svakoga "tjeram" na gmail. Problem je sad kod firmi koje koriste [email protected] više od 10 godina, i ne mogu tek tako da ga zamijene da nebi gubili posao.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LINK servis View Post
    Ne znam da li je iko odskora imao problema sa ovim, ali sam siguran da nisam jedini.
    Naime, neki klijent pozove sa žalbom da im email (telekonjov) ne radi. Vidim, nije ništa do računara/email klijenta, web login ne radi, te ih nazovemo da pitamo šta je problem. Po njihovom, neki virus na klijentovom računaru masovno šalje viruse sa tog accounta. Naravno, sve provjerim i naravno zaključim da pričaju gluposti. Ne postoji nikakav virus, niti bilo šta što masovno šalje mailove sa navedenog naloga.

    E sad, primijetio sam jednu stvar - svaki nalog koji su izbrisali je ~10tak godina star; nezavistno da li pripada firmi ili pojedincu; i najčešće više nije vezan ni za jedan ISP/internet ugovor (ADSL, optika ili sl.). Ovaj problem je počeo da se događa prije jedno 2-3 godine, ali je u poslednje vrijeme postao sve češći. Ima li neko više informacija o ovome?
    Ja sam imao isti problem. Blokirali su mi email navodno zbog virusa na mom kompjuteru koji je koristio moj mail. Na call centar nisu htjeli da mi reaktiviraju mail i onda sam posle par dana preko veze to zavrsio.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Vjerovatno postoji skripta koja prati preveliki broj zahtjeva ka mail serveru(reda 10ak u sekundi) i te naloge suspenduju. Kad se ponovo uspostavi normalna komunikacija aktiviraju bez problema. Stite sebe i to je ok.

    Sent from my SM-G930F
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  8. #8
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LINK servis View Post
    A jbg moraš razumjeti da prije 10+ godina (od kada većina njih vuče mail naloge) gmail nije bio toliko ispred konkurencije, niti je iko znao koliko traljavo radi Tcom webmail. Posle onih ispada sa teslacryptom i njihove nesposobnosti da to zaustave na vrijeme, svakoga "tjeram" na gmail. Problem je sad kod firmi koje koriste [email protected] više od 10 godina, i ne mogu tek tako da ga zamijene da nebi gubili posao.
    znam tu situaciju,ali ukljucis im autoresponder, forwardujes mailove na novu adresu, paralelno im stavis obje adrese mjesec-dva,i naviknu se ljudi na novu manje glavobolje za tebe, webmax moze samo da tone dublje,tesko ce se poboljsati

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Jednom sam usao na Pi Kom-om WebMax. Nisam opet.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #10
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    znam tu situaciju,ali ukljucis im autoresponder, forwardujes mailove na novu adresu, paralelno im stavis obje adrese mjesec-dva,i naviknu se ljudi na novu manje glavobolje za tebe, webmax moze samo da tone dublje,tesko ce se poboljsati
    ... što opet neće raditi ako Telekonj obriše account. Slažem se ja skroz sa tobom za WebMax, tog mrtvog konja ni štapom ne bih takao, ali ovo je indirektno moj problem. Zajebano je kad firma koristi deceniju i više mail nalog za komunikaciju sa klijentima i onda ovi odluče da ga obrišu zbog tobož nekih virusa.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Vjerovatno postoji skripta koja prati preveliki broj zahtjeva ka mail serveru(reda 10ak u sekundi) i te naloge suspenduju. Kad se ponovo uspostavi normalna komunikacija aktiviraju bez problema. Stite sebe i to je ok.

    Sent from my SM-G930F
    Ovo nije nešto što sam jednom iskusio, imao sam bar 50 naloga tokom zadnjih 3 godine, a u zadnjih par mjeseci kod dosta većih firmi. Šema koju sam primijetio je da su klijenti raskinuli internet ugovor sa Telekonjom i prešli su na drugog provajdera, nakon čega ovi email nalog koji je bio vezan za taj internet paket proglase "zaražen virusom bombardovanje emaila bla bla". Ovo je skroz nevezano za email client koji koriste, čak i u par slučajeva se ovo desilo iako je klijenat koristio samo WebMax web client. U svakom od slučajeva email je bio stariji od 10 godina. Što se "virusa" tiče, svaki od računara koje održavam u navedenim firmama je detaljno pregledan (pored generičkih scannova, odrađena i kontrola startup komponenti, schedulera, DLLova vezanih za bitne djelove sistema i emal/office paketa itd.), i u nekoliko slučajeva reinstaliran, nakon čega je ponovno prijavljen problem. Ovo se događa i sa kompjuterima koje sam ja originalno instalirao, ali i sa onim koje nisam. Pričao sam i sa par kolega koji su primijetili isti problem. Siguran sam da ovo nema veze sa nikakvim virusima, već im je ovo generička glupost koju serviraju klijentima kao objašnjenje. Interesuje me šta je razlog brisanja naloga. Siguran sam da štite sebe, kao što si naveo, ali nisam siguran od čega sa ovom praksom.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Ja sam imao isti problem. Blokirali su mi email navodno zbog virusa na mom kompjuteru koji je koristio moj mail. Na call centar nisu htjeli da mi reaktiviraju mail i onda sam posle par dana preko veze to zavrsio.
    Do možda par mjeseci si mogao da nazoveš call servis i da ga reaktiviraju, mada obično blokiraju ponovo posle par dana uz isto obrazloženje (imao sam slučajeve gdje klijenti zamijene laptop, sa svim drugim, i opet isto). Sad su počeli sa "to je virus, ne možemo ga reaktivirati" i ljudi kojima veći dio posla ide preko njihovog maila sada je nedostupan. Ne mogu "vatat vezu" svaki put kad se ovo nekom od klijenata desi zbog Telekonjove nesposobnosti.
    Last edited by LINK servis; 12-11-16 at 01:13.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Iskoristicu ovaj otvoreni topik,

    dobio sam mail od [email protected]:



    Poštovani,

    Kao deo bezbednosnih mera, redovno ažurirati sve račune na našem serveru. Vi ste primili ovu poruku, jer naši podaci pokazuju da ste trenutno korisnik čiji je račun uvek nije verifikovan. Zbog toga je potrebno da nas obavesti da li i dalje želite da koristite ovu e-pošte. Da biste sprečili prekid vaših usluga e-pošte, molimo vas da odvojite nekoliko trenutaka da ažurirate svoj račun popunjavanjem formulara ispod.

    Kliknite ovdje da biste potvrdili svoj račun

    Imajte na umu da neuspjeh za ažuriranje svoj račun u roku od 24 sata nakon primitka ove e-pošte trajno će dovesti do ukidanja računa. Zahvaljujemo na suradnji u ovom pitanju.

    Telekom




    Da li je ko ovo dobijao?

  14. #14
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Da, evo vec par dana, samo sa druge adrese, [email protected]
    Prijavi kao spam.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

  16. #16
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ovo kao ne bih smio otvarati, ne?
    niti sam rikvestovao bilo kakav doks, a jos manje od neke maggie,
    kojoj ni ne znam odakle nalog na t-com.me


  17. #17
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Mozda saradjuje tcom sa ovim crypto lockerima pa uzimaju neki procenat ovako


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  18. #18
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    odavno izlazim na net sa kali linux live... to mu dodje kao virtualbox, ne znam sta bi mi kriptovali
    ali ajd ponekad moram otvoriti mail na drugom racunaru.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    To sto ti pogledas racunar korisnika ne mora da znaci nista. Email nalog moze da se koristi na drugom racunaru takodje. Dovoljno je da mu je neko ukrao password za email i vec onda moze da koristi nalog sa drugog racunara. Oni ne mogu da provjere da li je u pitanju taj korisnik ili ne jer kako ti kazes on vise ne koristi usluge T-com-a. Posle ciscenja i provjere racunara treba promijeniti i password za email jer onda ga zna samo on sigurno.
    To bi imalo smisla da kad nazovem telekonja da ih pitam sa kojeg je računara pristupano na email oni nam daju IP ovog što znam da je čist. Takođe svaki put kada ga blokiraju promijeni se šifra, i opet se isto desi iako je samo sa jednog kompjutera pristupano, koji je 100% čist.

    "Oni ne mogu da provjere da li je u pitanju taj korisnik ili ne jer kako ti kazes on vise ne koristi usluge T-com-a" mislim da nije baš tačno jer imaju log IP adresa koje su pristupale navedenom mailu, i na osnovu toga može da se utvrdi da li je korisnik pristupao ili neko drugi.

  20. #20
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Mozda saradjuje tcom sa ovim crypto lockerima pa uzimaju neki procenat ovako


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Ništa me od telekonja začudilo nebi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. T-com Webmax ?
    By Rakun in forum Internet
    Replies: 16
    Last Post: 18-01-16, 02:13
  2. Webmax
    By Fidel Castro in forum Internet
    Replies: 23
    Last Post: 19-06-11, 12:29
  3. Email na t-com.me
    By nmuric in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 27-12-09, 11:25
  4. Webmax
    By Rastafer in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 26-11-09, 23:37
  5. Webmax
    By NSX in forum Internet
    Replies: 12
    Last Post: 19-10-06, 19:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •