Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 32 of 32

Thread: Intolerancija na hranu ... Zitarice... Potrebne informacije , savjeti ...

  1. #26
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Tritikale je sadio moj komšija al za stočnu ishranu i imao je nešto masu toga kao rod. Sem njega svuda je sađeno po CG(donirano je sjeme bilo valjda) tako da ti to ne bi trebao biti problem da nađeš. E sad, čudno mi da je to dozvoljeno a mješanac su pšenice i raži.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Proso je odlična zamjena za rižoto, krompir pire i sve dodatke jelu. Jedina žitarica koja ne sadrži gluten, a te smetnje kao kolitis, nadraženi želudac , "nervoza crijeva"... su samo posljedica alergije na gluten i prolaze kad se organizam "ocisti od glutena". Ne bi trebalo da ima problema sa kupovinom kod nas, a posto ima u sebi maltene cio kompleks vitamina B brzo će dobiti i apetit i povećnje tezine.

  3. #28
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bar
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dutch , Ima mnogo kontradiktornosti ,ali vjerovatno sa razlogom... Tritikal ce se vjerovatno naci ,neki drugari su mi obecali ,iz Danilovgrgcada...
    Hari , Proso mu je zabranjen.... Crvenim slovima je upisan u listi...

    Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk
    ... Ride away with your mighty horse
    ride away through the land of storms...

  4. #29
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gugi, ja sam radila tu analizu i kad sam malo bolje izguglala taj softver skontala sam da je u pitanju teska prevara, jer softver ne radi analizu krvi nego preko simptoma, koje sam uredno ispisala u upitniku prije analize, izbaca informacije sta da jedes, a sta ne. Imala sam cak i jutjub link kako se radi na tom softveru, medjutim skinuli su ga. Meni su izvadili tada uredno krv i dobila sam obicnu analizu krvne slike.

  5. #30
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Gugi, ja sam radila tu analizu i kad sam malo bolje izguglala taj softver skontala sam da je u pitanju teska prevara, jer softver ne radi analizu krvi nego preko simptoma, koje sam uredno ispisala u upitniku prije analize, izbaca informacije sta da jedes, a sta ne. Imala sam cak i jutjub link kako se radi na tom softveru, medjutim skinuli su ga. Meni su izvadili tada uredno krv i dobila sam obicnu analizu krvne slike.
    Ovo je vebsajt za softver i pise da ga vise ne distribuiraju. Dalje, evo liste za ljude koji pate od dijabetesa http://thespinachman.homestead.com/S...3_08.15.34.pdf ili kolika http://www.calmingcolic.com/wpsystem...olic-foods.pdf




    i na kraju evo videa kako se koristi, nadjoh ga:
    FoodPharmacy software has been discontinued. However, FoodPharmacy will continue to provide technical support to our software owners and subscribers until February 14, 2017.If you have an unredeemed Gift Code which you have paid for, please contact us for instructions on using it.
    If you have a current monthly or annual subscription, please contact us, especially if you are not able to renew it.
    We are very thankful for the opportunity to have been part of your health solutions over the past 14 years.
    Sincerely and with gratitude,
    David Vaughan

    CEO FoodPharmacy Software

    [email protected]

    (406) 570-1544

  6. #31
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bar
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Arhitetka , hvala puno... Da , definitivno , ne treba se osloniti na nase nalaze i "strucnjake" ...

    Moracemo vjerovatno raditi i analizu na parazite u krvi..

    Ovdje , u Baru , je dosta "ograniceno" ,... Ne rade ni privatne ni dryavne laboratorijske ambulante...
    Koja Klinika/ambulanta radi to ,tj. koja to radi respektabilno ?

    Gdje da odemo i to detaljno odradimo , ima li neka preporuka... moze info na PM ...
    ... Ride away with your mighty horse
    ride away through the land of storms...

  7. #32
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    GuGi raspitaj se za kontakt Djecije klinike u Bg. Oni rade detaljne alergo i ostale testove. Ako nijesi bio kod Kaliniceve u StBar probaj i nju da vidis.
    Ovo ostalo vjerujem da si prosao.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Okvirna cijena gradnje kuce , savjeti , informacije.
    By coach in forum Ostali oglasi
    Replies: 32
    Last Post: 28-08-17, 12:30
  2. Potrebne informacije ...LOVCEN
    By BaSSikA in forum Centralni
    Replies: 4
    Last Post: 30-05-10, 14:53
  3. Intolerancija krvi na odredjene namirnice
    By Titania in forum Medicina
    Replies: 13
    Last Post: 07-12-09, 01:38
  4. Hitno potrebne informacije!!!
    By p0tpUN0_pUkl4 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 11-02-07, 11:41
  5. Potrebne informacije
    By Yugo-55 in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 06-12-05, 03:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •