Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 153

Thread: Imamo li para za takmicenja?

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Imamo li para za takmicenja?

    Slagvort mi dade Director:

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Vrhunac je ***** đe će se proslaviti rođendan, čija će torta biti skuplja, čiji će fotograf to ovekovječiti. Svuđe je nekako postalo najmanje vidjeti ljubav.
    Bila sam svjedok ovakvog i slicnih **** kao zvanica i svaki put sam ostala zaprepascena cinjenicom da je sve dio sou programa da se dokaze ko ima vise i ko je dobio sina. Mislim da za cerke bas i ne trose neke velike novce.

    Koje je vase misljenje o takvim drustvenim ponasanjima? Preskupe vjeridbe (gotovo svadbe), ludacke proslave jer je rodjen nasljednik, nasljednikov prvi rodjendan, itd. Dijete kao sredstvo da se dokazes da imas? Najskuplja kolica. 9 predmeta u skoli, za 8 po privatni profesor, za 9. predmet - fizicko vaspitanje - lekcije iz tenisa, joge, ritmicke gimnastike, padobranstva, itd, a dijete knjigu nije vidjelo ni na ajpedu (zadnje generacije).
    Last edited by zvoncica; 31-10-16 at 18:11.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Čuh da je postalo popularno za 18. rođendan da se iznajmljuju sale kao za vjenčanja... I đečina ova od par godina isto mora proslavit u kakvu igraonicu i sl... Bješte lunje...
    #fakenews

  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,955
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    svako spram mogućnosti i želja. očigledno ljudi vole tako, imaju svoje razloge. ne vidim kod sebe nijedan razlog za hejt i osudu bilo čijeg ponašanja. svako neka živi kako misli da treba. mi smo živjeli u vrijeme kad nije bilo igraonica za proslave, torti od fondana i ko zna kakvih sve ne džidža bidža, vremena se mijenjaju, ebga. ili prihvati, ili sjedi doma i grinjaj.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Preseravanje tesko, mada, napravis prvi rodjendan djetetu od 50 zvanica, puknes npr 500e... Od to 50 zvanica neka prosjek bude 20e djetetu, to je fina dnevnica... Ima i toga.

    Ali opet nista nijesi uradio ako ne platis fotografa 100e da napravi cd sa 3000 slika, koje ce (obicno mama) izbacati naredno 3 mjeseca.
    Tu es mon héro!

  5. #5
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne radi se ovdje o hejtu već o dijagnozi bolesne civilizacije. Imam priliku čuti da se djeca u osnovnim školama izdvajaju po kupovini skupih telefona, razglabanju koliko stotina eura dobijaju za peticu, koje naočare su dobili od tate i mame do podrugivanja onih koji to ne mogu sebi priuštiti ili im roditelji imaju druge, zdrave prioritete. Poenta proslave rođendana djece danas se svodi na besomučno *** postavljanjem statusa sa sve slikama "renomiranih" fotografa. Dakle, ovdje se promoviše finansijski status kroz poruku "sirotinjo napuši se ...." a to nema apsolutno nikakve veze sa radossnim trenutkom proslave rođendana već je to postao skorojevićki takmičarski duh roditelja koji su uglavnom prepuni kompleksa. Danas, kada znamo da većina ljudi živi veoma skromnim, dosta ljudi čak i bijednim životom zbog finansija, veoma je ogavno gledati promociju kompleksa roditelja preko svoje djece. Da li je nečije dijete naprednije zato što ima tortu od fondana? Da li su djeca kojoj roditelji kupe Edge 7 samsung viša rasa u odnosu na one koji to nemaju? Da li dijete od 2 godine zna što je igraonica ili da li znaju djeca iz vrtića što je fondan? Oni će svakako otpjevati pjesmu slavljeničku i duvati u svjećice bio na torti versaće znak ili bakin ukras sa slovima "srećan rođendan".
    Last edited by zvoncica; 31-10-16 at 18:16.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Nije probljem ko ima para pa se ****, nego gledam porodice koje jedva sastavljaju kraj sa krajem, pa uđu u dugove da bi pokazali da imaju i oni za rođendan u igraonicu... Takav postupak bi svak trebao da osudi, vaspitanje i vrijednosti se uče u porodici, a ako od malih nogu kreneš đecu da truješ pogrešnim stvarima, ne možeš očekivati da će oni kasnije sami skontati prave vrijednosti... Najlakše je śeđet i gledat svoja posla, al onda dođemo u situaciju da nam državu vode lopovi i nesposobni, pa svi ispaštamo...
    Last edited by zvoncica; 31-10-16 at 18:16.
    #fakenews

  7. #7
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Maniti roditelji, ka ona sto se slikala sa kolicima od 1000e, a dijete se ne vidi. To zeljno svega, kad dodje do para, zeljno lajkova i paznje, mrste
    Tu es mon héro!

  8. #8
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nije probljem ko ima para pa se qrči, nego gledam porodice koje jedva sastavljaju kraj sa krajem, pa uđu u dugove da bi pokazali da imaju i oni za rođendan u igraonicu... Takav postupak bi svak trebao da osudi, vaspitanje i vrijednosti se uče u porodici, a ako od malih nogu kreneš đecu da truješ pogrešnim stvarima, ne možeš očekivati da će oni kasnije sami skontati prave vrijednosti... Najlakše je śeđet i gledat svoja posla, al onda dođemo u situaciju da nam državu vode lopovi i nesposobni, pa svi ispaštamo...
    Nije to baš tako. To je pritisak koji djeca(čiji roditelji nemaju jake finansije) osjećaju zbog tortura njihovih imućnih drugara i prenose svoje nezadovoljstvo roditeljima. Naslušao sam se mnogo puta o tim problemima u školama. Neki su se završili i tužbama roditelja ali se o tome ne razglaba puno. I devedestih sam gledao slične likove kako se u haosu inflacija, nemaštine i svakakvih užasa, razmeću novcem, pa su se mnogi liječili bezupjslešno od droge. U suštini, ja nemam nikakve simpatije prema iskomplekisranim skorojevićima i promociji kompleksa onih koji su se na najprljaviji način domogli novca.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Đeca se od konzumerizma nemaju s-čim odbranit, njima djetinje osjećanje direktno zavisi od sredine... ali prerasli bi oni to da im se dozvoli slobode i prostora, ALI kada roditelji krenu da udaraju potvrdu na šugavu logiku "srećan si koliko potrošiš", e onda su ga se u*rali u tu istu đecu na vijek i vjekova! A što od takve đece očekivat, evo vidimo, a od njihove, viđećemo...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nije to baš tako. To je pritisak koji djeca(čiji roditelji nemaju jake finansije) osjećaju zbog tortura njihovih imućnih drugara i prenose svoje nezadovoljstvo roditeljima. Naslušao sam se mnogo puta o tim problemima u školama. Neki su se završili i tužbama roditelja ali se o tome ne razglaba puno. I devedestih sam gledao slične likove kako se u haosu inflacija, nemaštine i svakakvih užasa, razmeću novcem, pa su se mnogi liječili bezupjslešno od droge. U suštini, ja nemam nikakve simpatije prema iskomplekisranim skorojevićima i promociji kompleksa onih koji su se na najprljaviji način domogli novca.
    Mislio sam prvenstveno na đecu od 1-2-3 godine, koja nemaju pojma ni o čemu, a kamo li slavi li se rođendan u igraonici i je li torta od fondana... Kad se već od tog doba vespitavaju pogrešno, ne može se očekivati ništa bolje ponašanje u školi od toga koje si naveo... Sad u osnovnim školama đeca maltretiraju učitelje i nastavnike, pa možeš misliti kakva je tek situacija među vršnjacima...
    #fakenews

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Ja kao prava lijenština, para ne bih žalila da sve proslave organizujem što dalje od stana, samo iz razloga da ne čistim, perem poslije 'stampeda'...E, sad s obzirom na to da se para za bačanje nema...
    Cijenim i opravdavam samo praktičnost kod domaćica, a ovo utrkivanje za javnost, goste, facebook uhode, prijatelje, 'dušmane' (okle vam, kad smo gola sirotinja) čiji je struk uži poslije porođaja, šminka trajnija, frizura svečanija dijete ljepše obučeno, a muž zgodniji i ko je dobio više - ljepših poklona..prst u grlo...
    Last edited by KRKNA; 31-10-16 at 13:48.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  12. #12
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Mislio sam prvenstveno na đecu od 1-2-3 godine, koja nemaju pojma ni o čemu, a kamo li slavi li se rođendan u igraonici i je li torta od fondana... Kad se već od tog doba vespitavaju pogrešno, ne može se očekivati ništa bolje ponašanje u školi od toga koje si naveo... Sad u osnovnim školama đeca maltretiraju učitelje i nastavnike, pa možeš misliti kakva je tek situacija među vršnjacima...
    To što je djeci u školama dozvoljeno jeste usvajanje raznih gadosti koje nosi EU sistem sa ciljem obesmišljavanja ionako lošeg obrazovanja. Ja sam se podizao u sistemu SFRJ kada smo bili lemani za mnoge stvari. Bio sam nemiran i u gimnaziji ali sam snosio posljedice. Da ne pričam da je SFRJ imala i obavezni vojni rok, pa kada fino završiš srednju školu i kada misliš da ti niko ništa ne može, dođeš na godinu dana prevaspitavanja i discipline pa se sav pubertetski haos dovede u red samo tako

    Danas imate roditelje koji misle da su sa nekih dvorova i uobraziljama u ponašanju ko da su im djeca potomci više rase. Misllim, apsolutno me briga što ko radi sve dokle je to u njihovim torovima tj okvirima samo da mi se ne pomaljaju na oči jer sam alergičan na iskomplekirane likove.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ko moze nek sacuva djecu od tih trenutnih skorojevickih "kvaliteta", ko ne moze, taj je nagrbusio i sam, a i njegova djeca. Kompleksi, frustracije..
    U drzavama gdje sam zivjela takve gluposti nisu bitne, tj. drustvo eliminise kao najgori vid nekulture, ali ex USSR i ex YU..kao i latino i africke drzave koje su prosle i prolaze ekonomske shokove - to je kao po kalupu.. Sablon vec vidjen.
    Hvala Lepo

  14. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    To što je djeci u školama dozvoljeno jeste usvajanje raznih gadosti koje nosi EU sistem sa ciljem obesmišljavanja ionako lošeg obrazovanja. Ja sam se podizao u sistemu SFRJ kada smo bili lemani za mnoge stvari. Bio sam nemiran i u gimnaziji ali sam snosio posljedice. Da ne pričam da je SFRJ imala i obavezni vojni rok, pa kada fino završiš srednju školu i kada misliš da ti niko ništa ne može, dođeš na godinu dana prevaspitavanja i discipline pa se sav pubertetski haos dovede u red samo tako

    Danas imate roditelje koji misle da su sa nekih dvorova i uobraziljama u ponašanju ko da su im djeca potomci više rase. Misllim, apsolutno me briga što ko radi sve dokle je to u njihovim torovima tj okvirima samo da mi se ne pomaljaju na oči jer sam alergičan na iskomplekirane likove.
    EU sistem je bar pola vijeka ispred našeg, no još nije primjenjiv na ovom području đe je narod polu divalj... Ne može se normalan sistem primjeniti u društvu u kom su batine i dalje glavno sredstvo vaspitanja...
    #fakenews

  15. #15
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,955
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne radi se ovdje o hejtu već o dijagnozi bolesne civilizacije. Imam priliku čuti da se djeca u osnovnim školama izdvajaju po kupovini skupih telefona, razglabanju koliko stotina eura dobijaju za peticu, koje naočare su dobili od tate i mame do podrugivanja onih koji to ne mogu sebi priuštiti ili im roditelji imaju druge, zdrave prioritete. Poenta proslave rođendana djece danas se svodi na besomučno kurčenje postavljanjem statusa sa sve slikama "renomiranih" fotografa. Dakle, ovdje se promoviše finansijski status kroz poruku "sirotinjo napuši se ...." a to nema apsolutno nikakve veze sa radossnim trenutkom proslave rođendana već je to postao skorojevićki takmičarski duh roditelja koji su uglavnom prepuni kompleksa. Danas, kada znamo da većina ljudi živi veoma skromnim, dosta ljudi čak i bijednim životom zbog finansija, veoma je ogavno gledati promociju kompleksa roditelja preko svoje djece. Da li je nečije dijete naprednije zato što ima tortu od fondana? Da li su djeca kojoj roditelji kupe Edge 7 samsung viša rasa u odnosu na one koji to nemaju? Da li dijete od 2 godine zna što je igraonica ili da li znaju djeca iz vrtića što je fondan? Oni će svakako otpjevati pjesmu slavljeničku i duvati u svjećice bio na torti versaće znak ili bakin ukras sa slovima "srećan rođendan".
    pa dobro... jasno je da su to roditelji koji liječe sopstvene komplekse i koji su do juče sline brisali rukavom. i ovo drugo o čemu pričaš su vaspitanje i osnovna kultura koja je izopačena potpuno... ja u okolini nemam ljude koji se iživljavaju radi toga da bi pokazali okolini koliko i šta sve mogu. moja sestra ima 3 ćerke koje, hvala Bogu, imaju više nego što smo mi imale u njihovim godinama, al se ni to ne može upoređivati. ja ne pamtim kad su im roditelji kupili komad garderobe, jer imaju tetku u njemačkoj koja šalje non stop kofere. igračaka imaju, što mojih koje sam godinama skupljala, što sad ove što su aktuelne. više ne znam šta za rođendan da im nosim, jer imaju. svaki put kad odem kod njih nešto im donesem i kad dođem, znaju da sam im nešto donijela. ne donosim ništa spektakularno, a opet se obraduju kao kad sam ja čekala moju tetku s posla iza kuće, jer sam znala da će mi donijet čokoladnog meda na štapiću. i traže mi, al mi traže da im donesem one dječje pudinge čokoladne, lizalice i akcenat je na od limuna ili pomorandže. kad ih povedem u prodavnicu ne valjaju se po podu kao onaj mali iz reklame za kondome.
    što se tiče fotografija, sviđa mi se da ljudi imaju dobre fotke, ne sviđa mi se to silovanje po društvenim mrežama đe se izbaci 200/200 fotografija by ovaj i onaj. al to su opet kompleksi đe ljudi vole da im se vidi "veri veroza" (pozdrav za brata).
    nego, svaka krpa nađe zakrpu, ne može svako sa svakim, hvala bogu za to. svako na kraju ode nekim svojim putem i ne zavisi od skorojevića kojima smeta smrad u pg, a nekad su se budili i podizali uz isti, tako da...

  16. #16
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    EU sistem je bar pola vijeka ispred našeg, no još nije primjenjiv na ovom području đe je narod polu divalj... Ne može se normalan sistem primjeniti u društvu u kom su batine i dalje glavno sredstvo vaspitanja...
    Nisam za bilo kakvo nasilničko rješavanje nestašluka , daleko od toga ali je za naš narod batina itekako efikasno sredstvo kao i vrlo ozbiljno sankcionisanje drugim metodama(isključenja i slično). Mi danas imamo potpuno odsustvo sankcija prema devijantnom ponašanju. Neki roditelji imaju hotel čoče i doniraju školi neka sredstva pa zato njihovo dijete zaboga može da se na sred časa javi na mobilni telefon dok mu zvoni i nesmetano obavi razgovor...

  17. #17
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    EU sistem nije isti u svim zemljama Evropske unije i ne treba ga uzimati kao relevantan u tom smislu, jer npr. ne mozete da poredite Dansku/Svedsku sa Rumunijom/Bugarskom gdje jos uvijek prodaju djevojke za udaju.

    Nista mi nije bilo, ni meni, ni mojim vrsnjacima, od isfrskanih guzica. Evo me ziva zdrava i moralna gromada. LOL

  18. #18
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    EU sistem je bar pola vijeka ispred našeg, no još nije primjenjiv na ovom području đe je narod polu divalj... Ne može se normalan sistem primjeniti u društvu u kom su batine i dalje glavno sredstvo vaspitanja...
    Mogao bi kad bi drzava imala pare i kadar da takav sistem implementira. Na temi "stvari koje vas nerviraju" sam postavio klip gdje onaj debil sutira mace. Mislim da ste svi vidjeli i klip i komentare. Ubit, zaklat itd. A ipak se radi samo o nekom tinejdzeru. Jeste debil, ali u normalnoj drzavi bi tog momka osudili na drustveno koristan rad koji se svodi na primjer na pomoc penzionerima ili nezbrinutoj djeci a mozda bas i zivotinjama, uz nadzor psihoterapeuta u razgovorima u kojima treba da ucestvuje cijela porodica, jer takvom bilmezu treba da se razvija empatija. Ali ne, nasi ljudi automatski krecu u moralisanje pozivima na linc. To je Crna Gora. To je Balkan. Iskompleksiran i izbezumljen narod.

    A posto na svakoj temi o bolesti ove nacije pomenem i da smo u prvih 30 zemalja po stopi samoubistva a niko nista ne radi po tom pitanju, mozda ce vas zanimati da smo napredovali. Sad smo na 28 mjestu!
    Last edited by VanjaTheMan; 31-10-16 at 14:04.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,955
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Mogao bi kad bi drzava imala pare i kadar da takav sistem implementira. Na temi "stvari koje vas nerviraju" sam postavio klip gdje onaj debil sutira mace. Mislim da ste svi vidjeli i klip i komentare. Ubit, zaklat itd. A ipak se radi samo o nekom tinejdzeru. Jeste debil, ali u normalnoj drzavi bi tog momka osudili na drustveno koristan rad koji se svodi na primjer na pomoc penzionerima ili nezbrinutoj djeci a mozda bas i zivotinjama, uz nadzor psihoterapeuta u razgovorima u kojima treba da ucestvuje cijela porodica, jer takvom bilmezu treba da se razvija empatija. Ali ne, nasi ljudi automatski krecu u moralisanje pozivima na linc. To je Crna Gora. To je Balkan. Iskompleksiran i izbezumljen narod.

    A posto na svakoj temi o bolesti ove nacije pomenem i da smo u prvih 30 zemalja po stopi samoubistva a niko nista ne radi po tom pitanju, mozda ce vas zanimati da smo napredovali. Sad smo na 28 mjestu!
    pa najpoznatije svjetske serijske ubice su karijeru započele maltretiranjem i ubijanjem životinja
    u svakom topicu dolazimo do sistema koji ne funkcioniše nikako, u bilo kojoj oblasti, i do toga da manjina povodom toga ne može ništa da uradi.

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    kao mali sam volio da ubijam muve strujom, pržio sam ih dok ne ostane fleka od njih, upustva na PP hahaha, polako mi ističe vrijeme da postanem serijski ubica.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post

    Koje je vase misljenje o takvim drustvenim ponasanjima? Preskupe vjeridbe (gotovo svadbe), ludacke proslave jer je rodjen nasljednik, nasljednikov prvi rodjendan, itd. Dijete kao sredstvo da se dokazes da imas? Najskuplja kolica. 9 predmeta u skoli, za 8 po privatni profesor, za 9. predmet - fizicko vaspitanje - lekcije iz tenisa, joge, ritmicke gimnastike, padobranstva, itd, a dijete knjigu nije vidjelo ni na ajpedu (zadnje generacije).
    Ja sam jako netolerantan na ta s..nja. Vrsen je i pritisak tipa "ali svi tako rade". Za te pare mozete djeci, sebi, priustiti mnogo korisnije stvari. Putovanje recimo. Ali u Rimu vas niko ne zna i onda niste faca. Jbg ne moze sve

    Sistem vrijednosti nam je sjeban zesce, pa je tako ljepse otici sa poslednjih 5e na kafu sa frendom no kupiti Stari Egipat u ediciji Vijesti. Dok je tako bice i takmicenja ne u znanju vec u tome ko ima vise i izgleda ljepse. Sve je to danas samo obojeno razumom, a zidano na nasim slabostima i kompleksima.





    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. #22
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,955
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    kao mali sam volio da ubijam muve strujom, pržio sam ih dok ne ostane fleka od njih, upustva na PP hahaha, polako mi ističe vrijeme da postanem serijski ubica.
    muva je insekAt

  23. #23
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Dijete kao sredstvo da se dokazes da imas?
    Odje si omanula, dobre su ti teme inače.

    Troše ljudi, imaju...briga ih.

    Ništa strašno da se organizuje veća, bolja, svadba. Tipa - organizatora košta 30-40-50e po 'stolici', a na kraju u prosjeku od jedne osobe dobije 100e.
    Ili prvi rodjendan na istu 'foru'.

    Opet ta osoba ima obavezu da 'ode' kod tih drugih ljudi na proslave, i da časti.

    Isto ti dodje, sad...prije 10 godina, 20 ili 50. Samo su cifre veće. (I think so)

  24. #24
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Nije problem diskutovat o ovoj pojavi u jednom ljudskom drustvu. Problem je kad neko misli da to ima samo kod nas "divljaka" . To jeste kod nas malo vise izrazeno jer smo zemlja koja je izasla valjda iz tranzicije pa ima vise skorojevica na malom prostoru. Najveca enigma mi je kad se coek zaduzi, digne kredit da bi mogao da se obuce u "markirano" a frizider prazan. Mada to su vjerovatno kompleksi kod ljudi koji nisu imali nista pa su odjednom dosli do para i ne znaju kako da uzivaju u njima i kako treba da se ponasaju pa se okrecu primitivnim nagonima i daju sebi na znacaju. Tad se tek vidi da skromnost jeste vrlina. Takodje jedan veliki problem danasnjih roditelja je sto malo koji roditelj danas uci djecu da treba da bude coek prvo pa tek onda ostalo. Danas se djeca uce kako sto bolje da lopuzaju, zajebu tj da misle samo na svoju guzicu ili kako se to danas kaze da se "snadju" .

  25. #25
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Imamo para za ono što nam je u određenom trenutku života važno.
    Šta je to važno Marku, Jeleni ili Milanu... ja ne mogu znati, ukoliko ga ne poznajem. Čak i ako ga poznajem ne moramo djeliti iste afinitete, prosto, vrijednosti nam nisu slične i to je sasvim u redu.

    Čisto sumnjam da to sve isprati i plati osoba kojoj takve stvari nisu važne... na nekom nivou... znače joj.

    Moguće da dostina koja se javila na temu ne dijeli takav vrijednosni sistem, ali to ne znači da je njihov pogrešan. Samo je Njihov, nije i Vaš. Različiti smo i to je fakt.

    Djetinjasto mi je oduzimati sebi odgovornost i dovoditi sebe u poziciju nemoći da se odreaguje na kvalitetan način u današnjici.

Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Original UFC dres iz takmicenja The Ultimate Fighter
    By AvAtAr_Nk in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 29-01-15, 21:18
  2. P: Imamo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    By bolingo in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 25-04-10, 21:59
  3. Imamo baš dobrih obijašnjenja
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 12
    Last Post: 21-06-09, 05:12
  4. Internacionalna IT takmicenja
    By shake in forum Software
    Replies: 11
    Last Post: 17-08-05, 00:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •